Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

joebatyo Creative Commons License 2011.05.22 0 0 10500

OFF.

Csecsmökori tápszerröl az én esetemben nem lehet szó.

Majd 10 hónapig lógtam édesanyám keblein,az öregem meg azidötájt (kb 4 és fél  éves koromig) marhatelepen volt

elöször tejházvezetö,majd telepvezetö helyettes,míg fel nem számolták az egészet.

Úgyhogy volt otthon minden mennyiségben tej-tejtermék. (házi túró,sajt)

Nekem inkább a munkámból adódik,az egyoldalú terhelés,a rövidke 12-14 órás müszakokban megtett 20 km stb.

A táltosokban hiszek,tudom hogy létezik az,amit leírtál röviden,és hogy "csodákra" képesek.

Ám ez csak nekünk, "újkori" embereknek csoda,régebben ez teljesen normális volt.

Mint az is,hogy Tibetben a hasonló dolgok a mai napig normálisak,csak nekünk nem,elfeledtették velünk,

különben miböl élnének/dúskálnának a gyógyszergyárak?

Látszik is a kínai elnyomáson,a buddhista szentélyek 90 %-át lerombolták,boszorkányüldözés folyik.

Nyílt titok a céljuk : Megszerezni a tudást.

Ám azt  egy ember nem tudja,hanem több,részleteiben.

De még azokból sem tudják semmilyen módon kiszedni.Nem fog nekik menni.

A következö  Dalai Lámát a kínai kormány akarja kijelölni,ám azt sosem fogadják el a tibetiek,hiszen a Láma

csakis reinkarnáció útján lehet újra Láma.

Ennek ellenére már ki is jelöltek egy újat,pedíg a mostani még él,igaz,meglehetösen öreg,ám "fura módon"  jó egészségnek örvend.

Viszonylag sürün látogat Magyarországra,hiszen ö is tudja,hogy a Kárpát-medencében a Pilisben van a föld szívcsakrája.

Nem véletlenül volt ott az Árpád-házi királyok hivatalos koronázási ceremóniáján kívül egy beavatási szertartás.

Ö olyasféle dolgokat tud a magyarokról,amiket mi magyarok nem.

Feltennék itt egy kérdést,ha válaszol valaki,csak öszintén!

Ki tudja mi az a BARANTA ? Mindenféle utánanézés nélkül.

Bocs az offért

 

ON.

 

 

 

Előzmény: pléhúsz (10498)
dagidutrás Creative Commons License 2011.05.22 0 0 10499

N em.

Előzmény: .búsmagyar (10497)
pléhúsz Creative Commons License 2011.05.22 0 0 10498

Nagyon sajnálom ezt a gerincsérv dolgot. Most majnem csak ilyen problémával küszködő húszon és harmincéves férfi ismmerőseim vannak. Az unokaöcsém egy Gergics, nincs 30 éves, jön be az udvarba a héten, hát elnevettem magam, pedig nem volt egyáltalán nevetséges. Egyik lábára sántítva, teljesen merev felsőtesttel, mint egy rossz állapotú 75 éves bácsika, vagy pantomin művész. Mondta, nem röhögni, gerincsérv. Valami népbetegség féle ez ennek a generációnak. Gondolkodom mi lehet, csecsemőkori tápszer, ami húzta a babát a gyarapodás irányába, s a tartó izmoknak nem volt  ideje kiépülni. Azután lehet, hogy állati nagyot tévedek, de nem hiszem.

 

Találkozásra van lehetőség a közelben is. Axiál Baja, vagy a Mezőtúriak. MDW-vel kellene összerántanotok egy Vajdaság-Szatymaz traktor találkozót.

 

Lehet hogy még szavadon foglak. Kivánom minden fiatal férfinak szabaduljon meg ettől a mocsok bajtól.

 

Most jön a rizsa. Egy töpörödött erdélyi asszonyka került hozzám vagy 10 éve, 8 évig dolgozott a kertészetemben. Eleinte nem mondta el, hogy a gerince miatt ő nem tud reggel felkellni az ágyból, csak legurul és térdről valahogy feltápászkodik. Én akkor jártam éppen a táltosokhoz, egy évig tartott, ilyen hit ébresztés, energia átadás, gyógyítás, ősmagyarság, vízérmérés, tűzönjárás, varázslás, stb. Nagyon ajánlom minden magyarnak.

Elvittem a táltoshoz, aki nem született, hanem tanult táltos. Kercserics Imréhez, aki azóta Gödöllőn gyógyít. Az asszonyka másnap simán felkelt az ágyból, nagyon sokáig nem fájt a dereka. 3-4 napra rá meg bírta mozdítani a nagy lábujját, amit azelőtt 7 évvel tudott utoljára.

Ez marhaság azoknak, akik nem bírnak hinni, őket nem is lehet meggyógyítani. Nekem ezek személyes tapasztalataim.

A mi Urunk mindíg megjelölte azokat az újszülötteket akiket átlag feletti képességekkel ruházott fel. A született táltosoknak van valami testi eltérése, 6 ujj, dupla szerv, jobb oldali szív, stb. A világ népeinek vannak varázslói, táltosai csak a magyaroknak. Különleges nagy gyógyítók, látók s a magyarok nem tudnak róluk, nem kérik a segítségüket. Amíg van mellékhatásos gyógyszer, ami nem gyógyít meg, addig minek.

Előzmény: .búsmagyar (10492)
.búsmagyar Creative Commons License 2011.05.22 0 0 10497

A szivattyú valóban új, télen cseréltem. De elvileg ,ránézésre ugyanolyan mint, amit levettem. Létezhet a 'tünet' is emiatt?

Előzmény: Törölt nick (10493)
joebatyo Creative Commons License 2011.05.22 0 0 10496

Még mindíg várja rajongóit a Dutra Baráti Kör  facebook-on.

 

http://www.facebook.com/profile.php?id=100001924287373

joebatyo Creative Commons License 2011.05.22 0 0 10495

Szia Laci.

Bocs hogy nem írtam eddíg,valahogy kimaradt...

Nem kell elnézést kérned,amiért nem írtál, itt nem írjuk a hiányzást mint a suliban :)

A Dutrád majd halad,csak türelem. A jó vételt ki kell várni mindíg.

És még azután is sok idö kell amig teljesen rendben lesz.

A képeket nagy érdeklödéssel várom :)

Elöre is köszi.

 

Üdv: Joebátyó

Előzmény: joval (10451)
joebatyo Creative Commons License 2011.05.22 0 0 10494

Szia Endrebá.

Jól leírtad a "hovatartozásod" a Dutrával,fórummal,baráti körrel kapcsolatban.

Én nagyon is közénk valónak tatralak :)

Az,hogy nincs Dutrád,nem befolyásol semmit,neked valahol mégis van,virtuálisan,itt a fórumon,találkozókon.

A kritikákról csak annyit,hogy nem vagyok én sértödös,se a dunának nem megyek,csak bosszant amikor olyan,akiröl nem is hallottunk még,

beböfög ide, "építö kritikával" és még meg is vádol burkoltan,szinte rágalmaz.

Nos építeni nem egy téglával,és nem egy  "elsö és utolsó"  alkalommal szoktak.

Egyébként is untam már,hogy írjak az idetévedteknek,hiszen nagyon nehéz megtalálni a "hangnemet" írásban.

Szóban, szemtöl-szembe sokkal jobban tudnám.

De ez itt nem megy,a virtualitásból adódóan.

Mégis sajnálnám,ha bármely újonan beíró eltántorodna a fórumtól,csak mert válaszra sem méltatja senki.

Ahogy írtam,szívesen lemondok erröl,ha valaki megtenné helyettem.

Viszont örömmel tölt el,hogy az általam "lehurrogott" újak közül sokan itt maradtak.

Ha nem is írnak,csak néha,ami most érthetö is,mert sok a munka az évnek ebben a szakában.

Én is csak azért írok ilyen rendszeresen,mert sajnos nagyon ráérek,söt,még jódarabig,amig nem dolgozhatok.

Köszönöm a jókívánságokat. Neked és családodnak is jó egészséget.

 

Baráti üdvözlettel: Joebátyó

 

 

Előzmény: endrebá (10489)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.22 0 0 10493

Üdv! Most raktad föl a szivattyút? Mert akkor lehet nem passzol a forgásirány.Akkor nyomja ki a szimeringet.

Előzmény: .búsmagyar (10483)
.búsmagyar Creative Commons License 2011.05.22 0 0 10492

Kedves Plé!

1,A nicknevemről. Nagyon régi nicknév, rég használom, hozzámnőtt, sok helyen így ismernek, nem is gondolkodtam másban. Volt ,hogy régi ismerőssel ez alapján találtunk egymásra. Sose tudni.

2,Mielőtt összeesküvés elméleteket gyártanál. Nem valószínű a találkozás. Hát ha figyelmesen olvastad Joebátyóval folytatott levelezésünket,olvashatod, hogy 2 gerincsérvem van. Egy műtött és egy még nem műtött sérv rövid távon is rossz, ezért nem tudok bevállalni a délvidékről 2-300km-es vagy hosszabb utakat. De ha hozzám jönnél, vagy bárki más, nagyon szívesen látom. Megnézheted a gépeim, elfogadom a tanácsaid.Júniusban rózsafesztivál lesz Szőregen, kerekedj fel ,szívesen látlak.

Ezért lennék bakancsos??

Itt legalább kapcsolatot tudok-tudtam tartani a hozzáértőkkel. Ezt a fenét keresem itt.

3,   http://www.gombosdiszfaiskola.hu/

Nézz be, ezt csináljuk, a mail címemből tudod a nevem.Mellé van még rózsa, de az szerződött ,az nincs fent az oldalon. Ha gondolod, bescannelem a kertészmérnöki diplomámat is. Már is többet tudsz rólam, mint én rólad.

Visszaolvasva a hozzászólásom, nem tudom mi bántó volt benne. Ha valaki rajtad kívül tudja ,írja meg, én nem találtam. Illetve sajnálom, ha mégis...

Előzmény: pléhúsz (10485)
dbazsi74 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 10491

Az ígért rövidke videó.

Ranga67 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 10490

Joebatyo!

Ne félj! Én nem veszem zokon, mégha "kevésbé simulékony" is lenne a reakciód.

Szerintem is kell olyan ember  a fórumra, mint Te!  Sőt !  Csak ne zaklasd fel magad néha!

 

Nekem tetszettek(!) az utóbbi vélemények, mindenkiében van valami igazság - szerintem.

Én is lehetek "gyanús" az újak között, hiszen már a 2. hozzászólásomban olcsóbb orrcsapágy után érdeklődtem. De nem reagált senki, ami szerint nincs feleslegben senkinek. Spasszer viszont nem vagyok,( tudom, ezt nem mondta rám senki ) sőt még tartalék alkatrészem sem nagyon van.

Nagy Dutrás sem akarok lenni a fórumon, megelégszem az utolsó előtti hellyel a képzeletbeli rangsorban, no nem a 10-es topra gondoltam, hanem mindannyiótok között.

Amúgy meg rengeteg hozzáértő ember lehet még az országban, akik vagy nem jutnak fel a netre, vagy nem akarnak írogatni.

Nagyra értékelem még a képtáros "totipityu" munkáját is, aki a feltöltött oldalakkal rendkívüli módon segíti a gépek javítását, karbantartását anélkül, hogy feleslegesen zavargatnánk a hozzáértőket.

 

A lényeg viszont még mindig az: ne veszekedjetek -jünk!

Pléhúsz! Te sem! :-)

 

Üdv néktek!

 

Ui: ma levettem a kuplungot, lendkereket, dugókat, hajtókarokat! Haladok! :-)

Ja és még egy kérdés: miért forognak össze a gyűrűk? Pedig dugó, hüvely, gyűrűk is újak lettek betéve vagy 2 éve. Másnál is előfordult ilyen?

 

Előzmény: joebatyo (10465)
endrebá Creative Commons License 2011.05.21 0 0 10489

...tááánbizony énrám gondoltál joebátyó, mikor a lelkes kívülállókra utaltál... ?

Mert én traktortulajdonlás terén bezony kívülálló vagyok itt, és mégis-mégis idevalósi...

(ugye?)

 

Na, a kérdésedre válaszként :

 

Nem csinálod rosszul.

Jól csinálod.

 

:-)))

 

Hálátlan dolog a bejáratnál állni... SzentPéter is fix hogy mostanában soksok kritikát kap a frissen érkező demokratikus jogászoktól, merthogymillen ezeréves technológiával csapkodja be néhány illetéktelen orra előtt a nagyajtót....  :-))))

 

Amíg van kanalad portáskodni, segítsen a tudat hogy az öreg kapukulcsfelelőshöz képest neked nem kell isteni parancsra az idők végezetéig segítened a betérőknek... de azért egyegy kritikától még nem kell a Dunába ugranod - akármennyire is kékszínű a sógoroknál...

 

Ennyi voltam, hamargyorsan helyreálló derekat, meg jó egészséget kívánok neked..

 

KATT

Előzmény: joebatyo (10465)
pléhúsz Creative Commons License 2011.05.21 0 0 10488

A motorról mit tudsz? A kép mikor készült? Tipusa MC-69 cross pannónia. A gyár utolsó terméke, érdekessége főtengely végi száraz kuplung. Tudomásom szerint egy darab maradt meg belőle. A tavalyi P-20-Dutra találkozón ki is volt állítva.

 

 

Előzmény: MDW (10455)
Kisdutrás Géza Creative Commons License 2011.05.21 0 0 10487

Üdv Penett! Valóban eltűntél. Mi van a gépeddel? Hol tartasz? Tehetnél fel képeket! Kiváncsi vagyok az eredményedre.

Előzmény: Penett (10484)
pléhúsz Creative Commons License 2011.05.21 0 0 10486

Nagyon nem akadhatunk ki, amikor olyan országban élünk, hogy még a rendőrautóból is kidobják a csikket.

Akik Amerikából hazatérnek, legjobban azon akadnak ki, itt miért nem szeretik a másik embert.

Igazad van abban, miért együvé tartozóak marják egymást. Talán azért, mert nem ismerik fel a közös ellenséget.

Azt hiszem az amerikaiak is azért érzik jól magukat, mert nem vették észre évtizedek óta, hogy idegen szívűek a politikusaik, a nagy csendőrállam a legeladósodottabb a világon. Még az sem zavarja őket, hogy teljes egészében át vannak játszva Kínának. Ja így könnyű havajkodni.

Előzmény: Penett (10484)
pléhúsz Creative Commons License 2011.05.21 0 0 10485

Kedves búsmagyar!

 

Ha az öszes írásodat górcső alá vennénk, mind ilyen, mint ez a legutóbbi. Látszólag a közösséghez tartozóak, de azért mindíg van benne, kerek perec kimondva, próbál bántó lenni, ugyanazon a mondaton belül. Legyen az dutrások vagy akár a baráti kör.  A búsmagyar név választása, a lehető legrosszabb ezen a fórumon. A kimondott szónak teremtő ereje van !!!

Faiskoláról beszéltél, meg kertészkedésről, ha jól emlékszem. Mégis abból amit képviselsz nekem egy rendőr vagy valami bakancsos elnyomó szervezeti tag jön le.

Az elején kifejezetten antipatikus fiatalembernek tartottalak. Sokat olvadt a jég a D4K mentésed óta.

Csakhogy megint egy konkrét példával, ki is lehetsz te...

 

"Bár tudom ,hogy szinte biztos ,hogy soha nem találkozok senkivel innen."

 

Akkor viszont mi a fenének vagy itt? Tanulni lehet a könyvekből is. Engem az is érdekel akinek esetleg csak egy fél váltója van. Találkozni vele, eldumálni a család ős dutrásairól. Körbe szimatolni a 28-asát. Elámulni, megdicsérni a hasznos átalakításokat.

 

Előzmény: .búsmagyar (10481)
Penett Creative Commons License 2011.05.21 0 0 10484

Szép jó estét mindenkinek.

 

Elégé új vagyok ebben a társaságban, nem is vagyok olyan aktív mint egyesek, nem részletezném nagyon miért, szerintem  aki ebben a mai nagy magyar valóságban él, jó ha túlélni tud dolgokak, nem hogy még maradandót alkotni, vagy ne adj uram valami újat létrehozni. Minden elismerésem azoknak akik itt a fórumon aktívan tevékenykednek és a sok köszöni, bemutatkozni nem tudó, mást nem tudok mit mondani, bunkó embert próbálja teregetni nevelni. "Ha már otthon nem nevelték bele, hogy köszöni bemutatkozni illik ha valahova bemegy." Én vetten a fáradságot és visszaolvastam a hozzászólásokat miellőtt bejelentkeztem, érdekes senki nem volt velem ellenséges sem barátságtalan. Azt én is levágtam, hogy itt egy zárt, de azt nem mondhatnám, hogy nem segítőkész társaság van. Csodálom azt is hogy van energiája embereknek arra hogy a sok ismétlödő kérdésre válaszolnak, amire ha két-három hozzászólást visszaolvasna a kérdező, akkor megkapná a választ. De hát lusta rá, meg valószínű nem egy ujjal veri a billentyüzetet mint én, a betűket keresve, na de hát nem vagyunk egyformák. Ne is legyünk, vajon mi lenne akkor.

Igazán azt érzem itt a fórumon is mint amit a NAGY MAGYAR VALÓSÁGBAN gyilkoljuk egymást, hülye kis apróságokat fújunk fel, lovagolunk más félre szólásain, vagy helyesírási hibáin. Nem tudom de én úgy érzem, hogy a lényeg, vagyis az amiről ennek a fórumnak szólni kéne a DUTRA traktorok nagyon sokszor a háttérbe szorul. Szerintem az is mindegy hogy valaki jobb, szélső jobb vagy bal oldali politikai nézetet vall, itt a DUTRA az elsőleges szempont, legalább is annak kéne hogy legyen.

 

Na most már be is fejezem, elzsibbatt a középső ujjam.

 

Üdvözlet mindenkinek Penett.

.búsmagyar Creative Commons License 2011.05.21 0 0 10483

Nyaka mester!

Köszönet a tippért az olajfogyásra. Valami okból megnőtt az olajnyomásom és szinte kipréselte a szimmeringet a szivattyúból, amit a kerék megevett szépen.

 

 

Szerintem látható. Egy kérdésem lenne. Amíg ilyen állapotban volt szépen emelt, de elment az olaj. Most nem fogy az olajam, nem habos, de csak félig akar emelni, és azt is csak fordulaton. Helyreállhat, ha emelek a rendszer nyomásán? Az az érdekes ,hogy terhelés nélkül, üresben feldolgozza magát a legfelső megemelt állásba, de ha terhet emelnék, félúton megáll, hirtelen ,nem az erő fogy el. Nem tudom érthető-e...

hori67 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 10482

Jah,ehhez a bemutatkozás témához.Szerintem illik valamennyire.Nem kell szem.szám. + bankszámlaszám,de mégis ki honnan ír, esetleg képek,tapasztalatok,ötletek javításokra stb.Szerintem :-)))

.búsmagyar Creative Commons License 2011.05.21 0 0 10481

Hát a mindenkibe beleértem magam is, bár nem szerettem volna hozzászólni ehhez. Igen, magyarok vagyunk, ez látszik ezen a 'komoly' vitán is, igazán kardinális dolog. 

Én nem rég írogatok, kérek tanácsot, segítséget itt, mert nem rég vagyok tulajdonos. Szándékosan nem írok dutrást. Egy, mert már megkaptam, hogy nem vagyok az, kettő tiszteletben tartom ,hogy ezt a jelzőt az(ok) tartják fent maguknak akik év(tized)ek óta hajtják őket. Ez rendjén is van ,az én olvasatomban,ezen nem sértődtem meg, nem szegte kedvem. Helyretettem magamban és kész. Ez egy közösség, így működik, hierarchia van, mint az életben mindenütt.

Mivel közösség-állítólag minden új bejelentkező régóta olvassa, én is így voltam-alapvető volt, hogy minimálisan is de bemutatkoztam. Ezért nem kell sértődni, ha helyreteszik, mélyen nézzen magába aki nem így járt el.

Én amikor megvettem a 28ast munkagépet vettem. Dolgozni. Utána keveredtem ide, tudtam meg sok mindent, és tanulok azóta is sokat és bár ez a fórum nem a Dutra Baráti Kör saját fóruma, az általuk képviselt elveket magaménak érzem.

Bár tudom ,hogy szinte biztos ,hogy soha nem találkozok senkivel innen.

Röviden ennyi...

Előzmény: joebatyo (10465)
hori67 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 10480

http://www.karb-tech.hu/vakbarat/index.php?m=termekek&a=termeklista&k=tomitesek&ak=200811041441595833  Jó estét mindenkinek.Ez is egy ötlet a szimering futófelület javítására.Autóknál sokszór használtam és jól bevált.Csapágyboltban lehet rendelni méretre.(legalább is itt nálunk)Egyszerű vele a javítás,központos marad a futófelület,a szimeringet sem eszi meg és nem kell könyörögni az esztergályosnak.

Előzmény: Kisdutrás Géza (10470)
gorgik ue 28 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 10479

Üdvözlet Mindenkinek!

A tegnap kialakult helyzethez szeretnék hozzászólni!

Én sem vagyok régóta tagja a fórumnak, / már régóta olvasgattam korábban / , de egy alapvető szabály szerintem is, ha valahova bemegyek, köszönök, bemutatkozok, aztán a többi.

Mint kiderült, vanak a csapatban személyes ismerőseim is.

gorgik ue 28 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 10478

Tiszteletem!

Egy ötletet szeretnék megosztani: az ékszíjtárcsát nehéz fölhegeszteni, mert öntvény. A szimering kopás miatt egyszerűbb leesztergálni az ékszítárcsa futórészét, majd vékonyfalú csőből hüvelyt ráhúzni, majd azt leesztergálni eredeti 75-ös méretre.

 

 

Előzmény: Kisdutrás Géza (10470)
Mwin Creative Commons License 2011.05.21 0 0 10477

Két hete a Flottilla öbölben áll.

Előzmény: dbazsi74 (10476)
dbazsi74 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 10476

Hoppá! Tegnap a Duna bejáráson ezért nem láttam a Lajtát Neszmélyen a skanzenban?

Előzmény: Mwin (10475)
Mwin Creative Commons License 2011.05.21 0 0 10475

Az meg, hogy valaki dutrás-e az nem attól függ hány ilyen-olyan gép van az udvarban.

 

Itt a pont.

 

Nekem pölö egysem, sem Dutra, sem Csepel, sem Láng, sem Jendrassik, de mindegyik érdekel, történetüket bújom, a szakirodalmat gyűjtöm, ha tudom, simogatom őket, és élvezettel olvasom - nézem az ide feltett videókat-képeket.

Nem tudom, hogyan kell vele szántani, pótkocsit vontatni, nem is akarom megtanulni, van épp elég így is:-) de tisztelettel figyelem azokat, akik használják a gépet.

Engem megfogott a műszaki tartalma, az átgondoltsága, az apró részletek.

Hogy az első négykerékhajtású traktor.

Hogy robusztus kialakítása miatt sokkal hosszabb ideig él, működik, mint amennyire tervezték.

Hogy szériában szervókormánnyal épült (D4KB), amikor még a teherautók is kenyérszervósak voltak.

Megfogott a számtalan változat, számtalan kialakítás, és megfogott, hogy gyakorlatilag a világ minden táján ismerték, ha most nem is.

Ja, és alkatrészkereskedő vagyok, de ezt már kiveséztük.

Nekem a Dutra ugyanúgy a magyar technikát mondja, mint a fent felsorolt márkák. Mára mindből csak hírmondó maradt, vagy az sem.

Ami maradt, arra vigyázunk, de sajnos, ebben a világban nem lehet elkerülni - mert létezik az a pénz - hogy egy-egy képviselője a múltnak külföldre kerüljön.Önmagában ez nem baj, ha szeretik és megbecsülik. Nagyon át tudom érezni azok csalódását, akik megbecsült gépüket eladva azt tapasztalják, hogy a külföldi végül semmibe veszi. Nagyon is élénk emlékem van, sajnos, 5 év keméyn munkája, reménysége ment veszendőbe - mert létezett az a  pénz, és létezett az a külföldi.

De nem minden külföldi ilyen, sőt. Tudjuk, mert látjuk, hogy a többség megbecsüli a magyar terméket, és valljuk be - ilyenkor büszkék vagyunk, és nem az jut eszünkbe, hogy még egy elszármazott!

Nincs Dutrám, de igen régóta élek nagyvasak között, itt többen tudják, melyek a szívem csücske.

Holnap is dédelgetni fogok egyet, noha nem az enyém, de rém büszke vagyok rá - 1959-ben készült, az első magyar jégtörő hajó. S hogy még jobb legyen az érzés: igazi nagypapát viszünk Bajára, egy veteránt, szó szerint. 

Ő nem más, mint őfelsége hadihajója, a LAJTA monitor, anno domini 1871-ből.:-)

Szóval mindenkinek van valami fejlövése, nektek a Dutra, másnak a Csepel, megint másnak a kéregjegyek. Tisztelni kell egymás hangyáit, ennyi az egész.

 

Uff, én beszéltem, megyek ijesztgetni holnap a Dunán járókat:-) Eszement érzés látni a döbbent arcokat, ahogy rájönnek, ami szembe jön, az egy hadihajó.-)

 

Előzmény: Mrnagi (10469)
dbazsi74 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 10474

Még annyit, hogy amíg én báláztam a komondorom szépen megellett. Eddig 7 kölyök van majd reggelre kiderül mennyi lesz összesen.

Mrnagi Creative Commons License 2011.05.21 0 0 10473

Erről van szó! Video! Az érdekel:)!!!

Előzmény: dbazsi74 (10472)
dbazsi74 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 10472

Ez a szomoró valóság ma magyarországon. Mindenki veszekszik mindenki türelmetlen.

Trik65 nek meg csak annyit, hogy akinek nem inge ne vegye magára. Én például csak jótanácsot és segítséget kaptam ezen a fórumon. Egyébként a bálázás jól sikerült majd teszek fel egy rövidke videót ha valakit érdekel.

Kisdutrás Géza Creative Commons License 2011.05.21 0 0 10471

Kedves Mrnagi! Én is azt javaslom, hogy ne hagyjuk a fórumot szétbombázni.

Előzmény: Mrnagi (10469)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!