Keresés

Részletes keresés

Vandras Creative Commons License 2013.06.10 0 0 14559

Válaszolnék szívesen (ha tudok), csak a kép minősége miatt a paradicsomot is nehéz felismerni. 

Előzmény: bogar1015 (14557)
spapda Creative Commons License 2013.06.10 0 0 14558

Jani71, alfi13, Mozo66, Samubá, és persze Antisystem: köszönöm a tanácsokat.

 

A Folicur (és úgy általában a II. kat.) sajnos nem játszik. Score és Topas viszont van itthon, melyikkel menjek a kettő közül? Van-e valamilyen szempont, ami alapján az egyik ajánlottabb most a barackra, vagy teljesen mindegy?

A sztigminás jegyeket hordó termést el kell távolítani, vagy az rendbe tud jönni?

 

Közben egy újabb kérdés is eszembe jutott: vége a cseresznye szezonnak (az utolsó szem is elfogyott), érdemes már ilyenkor valamivel elkezdeni a védekezést (tavasszal sokféle kártevő pusztította szegényt), vagy majd ősszel, a többi fával együtt?

Előzmény: Antisystem (14550)
bogar1015 Creative Commons License 2013.06.10 0 0 14557

Hát Senki sincs aki válaszolna nekem???

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.10 0 0 14556

Ködképzés már nem jöhet szóba, mert nagyrészt hiányzik a tető. Visszarakni nehéz lenne, meg nem is akarom. Elegem lett az üreges polikarbonátos házikóból. Abnormális körülményeket teremt a növények számára, sokkal inkább, mint a fólia, a kártevők szaporodásáról nem is szólva.

Azt tudnám, kint mit csináljak. Ugyanúgy zsugorodik a paprika levele, mint bent, de azért annál mégiscsak jobban néz ki. Az uborka lankad, a zöldbab levelei keskenyek, semmit nem nő. Mindenen vannak valamik (nagyítóval nézve), de nem mozognak.

Tápanyaggal jól ellátva. 

Előzmény: Antisystem (14555)
Antisystem Creative Commons License 2013.06.10 0 0 14555

Szia!

 

Valószínű, hogy házilagos módszerrel ezt a problémát már nem fogod tudni uralni, kellene beszélned növényvédős tevékenységet is folytató kertésszel.

(üres állapotában fertőtleníteni kellene a melegházadat valamiféle raktárfertőtlenítésre engedélyezett anyaggal, pl. Reldanos vagy Actellices ködképzéssel, de ez ugye spéci ismereteket és felszerelést igényel, meg a hozzá szükséges anyagokhoz is engedélyek kellenek)

Valaha lehetett kapni egyébként ilyen célra pirimoros ködgyertyát, meg létezett egy Bladafum II nevű füstpatron, de ezeket mind elsodorta az EU szele...

 

ÜdV

 

Előzmény: Törölt nick (14553)
Antisystem Creative Commons License 2013.06.10 0 0 14554

Persze, nem tűnik egy bonyolult ügynek, locsold be Mospilannal a cserepes növényed jó bőven, és pár hét múlva ismételd meg még egyszer. Lehet direkt dísznövény-belocsolásra meg tápsóval kombináltan is kapni az acetamiprid hatóanyagot (Celaflor termékcsalád) csak úgy fajlagosan sokkal drágább...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (14552)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.10 0 0 14553

Sziasztok!

Ha tudnátok nekem segíteni, a tébolytól menekítenétek meg....mert ott tartok.

14 éve van egy polikarbonáttal fedett melegházam. Egyre több baj van a paprikatermesztéssel(az uborkát már száműztem belőle). Tavaly olyat produkáltam benne, hogy 10-15 db viszonylag ép paprikán kivül csak teljesen beparásodottat termett. Magának a növénynek a növekedése teljesen leállt(kritikus helyeken parásodott), aztán később a földnél hozott egy-két hajtást. Elvitték szakértőhöz(?), aki szerint tripszfertőzés. Aztán voltam olyan ostoba, hogy áttelelő salátát ültettem bele, amiben szépen átteleltek a kártevők, és minden 2. levél berothadt. Mindezt annak ellenére, hogy a házikó tetejének nagy része már nincs fenn, mert tavaly mérgemben letéptem (13-15 négyzetméter a házikó)

Én azt gondolom, hogy ez a fertőzés inkább szélesatka volt a krumplihéjszerű bevonatú paprikákkal. Az idén az egész kertem fertőzöttnek tűnik. Tripsz ellen háromfélével(váltogatva) már 6x permeteztem. A paprika teljesen tönkremegy, de a saláta is, és most már a paradicsom is siralmas képet mutat.

Tudtok nekem valamit mondani? Nagyon megköszönném. 

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.10 0 0 14552

Kedves Fórumozók!

 

Segítsetek, mi tévő legyek?

A több éves hibiscusom kitettem a szabadba. Azt tapasztaltam, hogy a hangyák beköltöztek a cserépbe.

Folyamatosan építkeznek, hordják ki a földet az alátét edénybe, járkálnak a növényen.

(Persze volt egy kér tetvesedés is)

Mit csináljak velük?

Hagyjam békén őket? (Télen a visszaviszem a házba, ismét gondot fognak okozni.)

Milyen szert önthetek alá, ami nem tesz kárt a hibiszcusban?

Köszönöm a segítséget!

 

 

Antisystem Creative Commons License 2013.06.10 0 0 14551

Ha kezditek szedni, akkor már semmi... előtte sem nagyon, max nagyon korai szakban a klórpirifosz-tartalmú, a növénybe fel nem szívódó a talajban gázosodó készítmények jáccanának, csak azok idén már I. kat-ba kerültek az eddigi II. helyett, tehát nem igen beszerezhetőek halandóknak... és mondom, az is tavaszi téma.... (anno 10-20 éve meg a Zolone-t locsolgattuk "engedélyen kívül", de azt is legalább másfél hónappal a szedés előtt, a talajfertőtlenítók és a betakarítás között minimum 30 de sokkal inkább 60 nap kell)

 

ÜdV

Előzmény: Flanell (14526)
Antisystem Creative Commons License 2013.06.10 0 0 14550

Szia!

 

Ez valószínűleg sztigmina, ahogy már többen írták, ha tudsz organizálni Folicurt, az aránylag biztos megoldás a terjedése ellen, ha nem, akkor az olyan megoldások jáccnak, mint amit Alfi írt... vagyis Score vagy Topas kombinálva valamelyik "rozsdaelleni" kontakt szerrel. (illetve hát jó lehet rá elvben a kén nagyobb adagja is, de az a perzselésveszély miatt ilyenkor már nemigen jácc.)

 

ÜdV 

Előzmény: spapda (14531)
lizy72 Creative Commons License 2013.06.10 0 0 14549

A söröset kipróbálom :)

 

A bársonyvirágot tényleg szeretik, tavaly az összeset lelegelték a virágládában. 

Ott használtam csigaölö vegyszert, de a veteményesbe nem akarok

Előzmény: CSPX (14545)
lizy72 Creative Commons License 2013.06.09 0 0 14548

:)

 

Előzmény: boldog Bulldog (14542)
Samubá Creative Commons License 2013.06.09 0 0 14547
Előzmény: Jani71 (14522)
Samubá Creative Commons License 2013.06.09 0 0 14546

Ez talán segíthet

 

http://www3.syngenta.com/country/hu/hu/cp/Termekeink/Rovarolo-szerek/Pages/Actara-25-WG.aspx

 

az ÉVI a zöldségeknél pl. hagymánál stb 7 nap a gyümölcsöknél 28nap

Előzmény: Flanell (14526)
CSPX Creative Commons License 2013.06.09 0 0 14545

Csupaszcsiga ellen:

1. Száraz időben fahamuval szórjuk körbe a veszélyeztetett területet, vagy szórjuk be a növény leveleit is.

2. Sörcsapdák kihelyezése. Igazi alkoholisták. Bele is döglenek. A legjobb töltet: barnasör, vagy sima sör + egy kis karamell.

3. Csalogatónövénynek ültessünk bársonyvirágot. (és arról gyűjtsük össze őket) Imádják.

Előzmény: boldog Bulldog (14542)
CSPX Creative Commons License 2013.06.09 0 0 14544

Actarát szabadföldön beöntözni semmiképp!!

- Talajvízbe lemosódva mérgezi a természetes vízkészleteket.

- Virágzó növény esetén még a kezelés után 20 nappal kinyílt virágok is elpusztítják a méheket.

- Sárgarépába és salátába amúgy sem engedélyezett.

 

Esetleg próbálj meg Force-t, a növények töve mellé bedolgozni. (Ha kis házikertről van szó.)

Sárgarépán amúg azt írják, nem okoz jelentős kárt a gyökértetű.

Salátán már okozhat gondot.

A saláta gyökértetű tavaszi tápnövénye a fekete nyár.

A sárgarépáé a fekete és az olasz nyár.

Onnan költöznek nyár elején a zöldségekre.

 

 

 

Előzmény: Flanell (14526)
Mozo66 Creative Commons License 2013.06.09 0 0 14543

Alfi tanácsán kívül keress a fán elhalt ágakat ágrészeket ( gondolom fogsz találni ) és ezeket szépen csipegesd le róla , hogy kizárólag olyan vesszők maradjanak aminek hajtás van a végén . Ezekről az elhalt gallykról szórja szét az eső .

Előzmény: spapda (14531)
boldog Bulldog Creative Commons License 2013.06.09 0 0 14542

Most a retket a csupasz csigák támadták meg.

 

Indiai futókacsa. Megzabálja a retket is csigástól. :-)

Előzmény: lizy72 (14538)
alfi13 Creative Commons License 2013.06.09 0 0 14541

Ami a leveleken látható az a Sztigminás levéllyukacsosodás. Most permetezd le Dithane Score keverékével és tegyél bele a molyok ellen Karathe zeont. A levéljukacsodás megelőzésére őszel és tavasszal lemosó permetezésnek használj Neviként. Közvetlen rügyfakadás előtt Bordói lé-t.

Előzmény: spapda (14531)
TINTUS Creative Commons License 2013.06.09 0 0 14540

A képeken levő barackokb a bizony már lakók vannak. Szedegesd le , hogy a többi épp annál nagyobb legyen. Ezeket már úgy sem ennéd meg meg valószínű, hogy a legyengült gyümölcsöket a monília úgy is kinyirná.

Előzmény: lizy72 (14538)
Jani71 Creative Commons License 2013.06.09 0 0 14539

Sztigminának gondolnám. Pl. ezen az oldalon nézd meg a 801-es hsz-től felfelé!

Úgy tudom, hogy a mézgásodás ált. azt jelenti, hogy a növény "kényelmetlenül érzi magát", valami nem tetszik neki. Élettani jelenség, ha jól rémlik, nem nagyon lehet kezdeni vele semmit, esetleg az okozó probléma orvoslása nyújthat megoldást.

De nem vagyok szaki, ne vedd készpénznek, majd az igazán hozzáértők megmondják!

Előzmény: spapda (14531)
lizy72 Creative Commons License 2013.06.09 0 0 14538

Köszönöm  a választ! :)

 

Csak a pocok lyukba raktam, és rögtön betapostam.

 

Most megint van egy-két lyuk abba is teszek.

 

A férjem nagyapja most adott valami szert, hogy jó pocok ellen, ő talajfertőtlenítőnek mondja, de nem merem használni.

Majd ősszel, vagy jövő tavasszal, amíg nincs vetve semmi.

 

Most a retket a csupasz csigák támadták meg. 

 

Mivel tudnám őket távoltartani?

 

Azt hiszem földi a bolhák is elszaporodtak.

 

 

Előzmény: Flanell (14527)
Vebber Creative Commons License 2013.06.09 0 0 14537

Egyszerű, nem akarom vegyszerezés után tárolni őket.

Festéshez "fejlesztett" takaró fóliát használok, ami egyébként nagyon vékony.   

Előzmény: janijani (14478)
Vebber Creative Commons License 2013.06.09 0 0 14536

Tegnap kipróbáltama  csalánlevet, majd jelzem milyen eredménnyel.

10 napos lét használtam töményen (nap keveset sütötte, de kissé már érzett a szaga is), úgy hogy edénybe öntöttem és a hajtásvégeket beáztatva lemostam a leveleket, hajtás végeket.

Előzmény: alfi13 (14476)
Csuklósbusz Creative Commons License 2013.06.09 0 0 14535

9 nap telt el a fozátos permetezés óta.  Van amelyik növényen látszik a hatás, de a legtöbbön semmi hatás nem látszik. Se nem sárgul se semmi.  Ha a 9 nap alatt nem látszik akkor gondolom hatástalan volt nem?

 

Érdekes mód azon a részen ahol le volt fűnyírózva a terület ott látszik a legjobban a hatás. Pedig a használati útmutató azt írja hogy 20-30 centis nagyságnál kell permetezni. Aztán mégis a 2-3 centis nagyságnál látszik a hatás a legjobban.  Mert kíváncsiságból kipróbáltam hogy olyan helyre is fújtam ahol már le volt vágva és ott vált be a legjobban. A vaddohány kicsit megsárgult de nő tovább, a borostyánnak meg se kottyant, a tarack is röhög a markába.

 

Az ecetes permetezés meg csak néhol picit megégette a leveleket de ki nem pusztította a növényt.

Majd mellékelek képet a területről.

Kulicz Creative Commons License 2013.06.09 0 0 14534

Én Biostop egérragasztóval körben vékonyan lekentem a fák törzsét, ez kissé elvette a kedvüket. Időnként meg kell ismételni.

Előzmény: Dance1 (14532)
Kulicz Creative Commons License 2013.06.09 0 0 14533

Köszönöm!

Előzmény: Antisystem (14512)
Dance1 Creative Commons License 2013.06.09 0 0 14532

Sziasztok

Hangyák ellen van valami jól bevált szer?

spapda Creative Commons License 2013.06.09 0 0 14531

Követve tanácsaidat, elég jól állnak a gyümölcsfák. A cseresznyefáról tegnap tűnt el az utolsó szem (a felső ágakról a rigók, az alsókról mi ettük meg), a dión is megállt az atkák terjeszkedése, illetve a körtén sem nőtt a xanthomonas-szerűséggel fertőzött levelek száma. Egyedül a barackkal vannak bajok. Sikerült megállítani a tafrinát, a javasolt permetek mellett kézzel eltávolítottam a fertőzött leveleket, így ebből a szempontból tünetmentes lett a barack. Most viszont újabb baja van, a leveleken és a termésen is megjelenik:

 

 

 

 

 

 

 

A gyümölcsök egy részén a foltosság mellett több helyen megfigyelhető(k) pontszerű forrásból induló ragacsos kiválás(ok) is. Ez esetleg rovar nyoma? A fenti tüneteket elnézve menthető még a termés, vagy az idei évet már buktam?

Előzmény: Antisystem (14136)
bogar1015 Creative Commons License 2013.06.09 0 0 14530

bocs a kép lemaradt ...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!