Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

pirosasz82 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 10550

Sziasztok,

 

Bár rég voltam itt, (itt a jó idő, kint van a helyem:)) de úgy tűnik kezdem kinőni a kisdutrát. Láttam, hogy van itt egy 1000-es eladó, de kicsit sokallom az árát. 2,5-ért hírdeti a kolléga az agroinfon. Valaki írta kb. két hónapja, hogy ő tud egyet olcsóbban. Megvan az még valahol, nem tudjátok?:)

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.24 0 0 10549

Üdv! Azért nemérdemes keverni a kétfajta elemet, mer az eggyik elem vékonyabb és hosszabb annak a müködtetéséhez kell a nagyobb bütykös vezértengely.  A xastagabb és rövidebb (gamma)- nak elég a kisebb bütykös hogy tudja ugyan azt az anyagmennyiséget.Már ezen a részé n a dolognál  már átestem.Azon műlik akkor a dolog hogy kinek milyen vezértengely van a gépébe? Az csak eggy  szerelési kérdés hogy föltesszük a másikat.Az előtöltést is megkellene hozzá mérni.

Előzmény: MDW (10543)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.24 0 0 10548

Üdv! A Géphez épített egyéb szivattyúra gondoltam, a hozzávaló ha nemlehet a helyzetén változtatni arra nem.

Előzmény: Kisdutrás Géza (10544)
Mrnagi Creative Commons License 2011.05.24 0 0 10547

Üdv!

 

Ha valakinek szüksége van a TGL 10859 hidraulika szivattyú változatainak a helyettesitő tipusaira, nekem meg van dokumentumban külső méretekkel, szállítási adatokkal. Szóljon akinek kell, szívesen átküldöm, így nem kell keresgetni a neten.

Kisdutrás Géza Creative Commons License 2011.05.24 0 0 10546

Kedves MDW! Ez a beállítás engem is érdekelne. Jó lenne ellenőrizni a gépet. Nem tudom hol laksz, tudnánk-e találkozni valahol egyilyen akcióra? Ha gondolod emilben szervezhetnénk egy találkozást. Üdv.

Előzmény: MDW (10542)
Kisdutrás Géza Creative Commons License 2011.05.24 0 0 10545

Kedves .búsmagyar! Ami elvileg új, nem biztos, hogy jó. Pl.: nekem adtak el olyat, ami "biztos, hogy jó", csak nekem nem működött. De ez az én tanuló pénzem volt. Amivel talán segíthetek: a nagy könyv szerint nyáron SAE 140, télen SAE 20-as hidraulika olajat kell használni. Ez régi szabvány ugyan, de van mai megfelelője.

Előzmény: .búsmagyar (10535)
Kisdutrás Géza Creative Commons License 2011.05.24 0 0 10544

Üdv mindenkinek! Ne haragudjatok meg, de ezt az egész forgásirányt nem értem. Mivel a szivattyúkat fizikailag csak egy féle képen lehet a gépre fel-beszerelni, így a forgásirány nem változhat. Vagy fordítva forog a motor?! Csak akkor lehet rossz az irány, ha nem a bele való szivattyút építitek bele.

Előzmény: Törölt nick (10530)
MDW Creative Commons License 2011.05.24 0 0 10543

Még annyit hozzá tennék,hogy felszerelés esetén ahogyan az előttem szóló is írta meg kell győződni,hogy nem ütköznek e fel az elemek.

Előzmény: MDW (10542)
MDW Creative Commons License 2011.05.24 0 0 10542

Üdv!GAMMA,ésPAL befecskendező szivattyú is volt gyárilag rajtuk.Sőt a GAMMA is 2 féle elemmel készült.A vezértengelyen a befecskendező szivattyút működtető bütykök is 2 féle megoldással készültek.A meredek bütykös: 3,4-mm  a lapos bütykös:5,4-mm lökethosszal készült.Az emelő tőkét úgy kell beállítani,hogy az előbecskendezés jelzés egybeesés akkor jöjjön létre mikor az elem feltöltő furatát elzárja az elem dugattyúja.Az üzemanyag mennyiséget hengerenként az elem elfordításával,mindkét henger üzemanyag mennyiségét a fogasléc ütköző csavarjával lehet állítani.Alapjáraton 200-löketre 22,0-26,0 köb ccm,maximális fordulaton 14,5-15,6 köb ccm a befecskendezett üzemanyag mennyisége.

Előzmény: kis dutrás (10514)
pléhúsz Creative Commons License 2011.05.24 0 0 10541

Szervusz!

 

Magyarország valóban a világ legjobb helye !!! Rajtunk kívül mindenki tudja, a "befektetők", vagy nevezzük nevén őket a XXI.század kalózai, teljesen tisztában vannak vele. Mindenünk kell nekik, főleg a föld. Amely nem olyan mint svéd barátunknál, ahol egy kiskert szántása után komplett sziklakertet lehet építeni a felszínről.

Szar minden? Igen. Mert Te is meg én is, hagyjuk hogy így legyen. Az oroszok kipucolása óta, csak ilyen politikusokat választottunk.

A mezőgazdaság egy nulla. Igen. Mert megint mi tehetünk róla. Nem gyújtottunk fel még egyetlen teckót sem. Nem vertük pofán az átvevőket. Savanyú arcal nézzük, no már megint ez lopott egy fél országot, azt jól van. Hányan mentek el tüntetni a börtön elé, amikor a Szebb Jövősöket lekaszlizták?

Akkor meg jól van nekünk minden így ahogy van.

 

Nagyon sokakat ismerek, akik elmentek, max. 1,5 év után visszajöttek, mert ott nagyon kell dolgozni. Vannak tanítványaim, Londonban, Ausztráliában, USA-ban. Ha ők itt is úgy dolgoznának mint kint, akkor léteznének a szülőföldjükön is. Nincs különösebb megtakarításuk, egy rendezett világban jól élnek, kiszámíthatóbb jövővel, de hontalanok.

 

Kívánom legyen szerencséd külföldön, hibás meggondolatlan lépésnek tartanám.

Előzmény: Törölt nick (10534)
endrebá Creative Commons License 2011.05.23 0 0 10540

Ehhhh... dehogyis fognak adót fizetni... majd szépen utánad mennek oda messze, aztán kezdődik minden előröl.

Sikerüljön neked a gyökéreresztés...

Előzmény: Törölt nick (10539)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.23 0 0 10539

Nézd én nem akarok senkit sem "téríteni", csak ez úgy kijött! Meg hát látva, hogy az ember csak lefelé csúszhatik.

Meg a mezőgazdaságot nézve. Az input egyre drágább, az üzemanyag is, ha van áru az meg nem kell, mondják is az mg. szagértő betonparasztok, hogy "hazafiságból nem lehet megélni". Nos részben van alapja, de ha véletlen egyszer lesz olyan lehetőségem, hogy kimenni innét valahová dolgozni, vagy akár végleg elhúzni, s majd kellene itt adót fizetni akkor majd én is ezt fogom mondani. Fizessenek adót azok is akiknek "alanyi jogon minden ingyen van"!

Előzmény: endrebá (10536)
.búsmagyar Creative Commons License 2011.05.23 0 0 10538

Csökkentsd le a kép méretét.

melyik, ilyet..... :)

Előzmény: 28-as Misi (10537)
28-as Misi Creative Commons License 2011.05.23 0 0 10537

Üdv! Már igértem képeket de sajnos nem tudom fel tenni mert nem fogadja el de megpróbálom megoldani!! Ill ha sikerülne megoldanaom a kép feltételeket  tudnátok segíteni abban hogy mejik órám eredeti mejik nem? azt megköszönném!! Mert én láttam márt ijet is olyat is amit eredetinek mondtak!

endrebá Creative Commons License 2011.05.23 0 0 10536

Freiza...

Pléhúsz az a figura, aki lelkes tudott maradni a "magyarság"-gal szemben, és tényleh hálaisten hogy sem az előző rendszer úgy általában, sem a mostani rendszer nemzetiszínű tévedései nem tudták ezt a reményt kiölni belőle.

Ahogyan annak idején mondtam, a te meglátásaid valósak, kíméletlenül egyenesek - szóval igazad van teljesen. Csak rettentően keserűnek látsz mindent - amire csak nézel.

Gondolod jó lenne, ha helyrebillentenéd ezt a SzentAntit és ő is haraggal nézne körül a saját tököli birodalmában vagy a kedves országjában?

Szerintem neki jobb... és neked rosszabb - még ha a szikár tények szerint neked is teljesen igazad van...

Előzmény: Törölt nick (10534)
.búsmagyar Creative Commons License 2011.05.23 0 0 10535

A félig emelés oka meglett. Figyelmetlenül raktam össze, a vezérlőtolattyú emeléskor, nem a megfelelő helyen állt. Most már jó. Szépen adagolható mind az emelés ,mind a süllyesztés. Hidegen.Nem nyomta ki a szimmeringet, a forgásirány sztem rendben. Tárcsáztam vele ma egy holdnyit, a végén alig emelt vmit. Azt mondanám kopott a szivattyúm, ha nem tudnám ,hogy elvileg új. 

Előzmény: Törölt nick (10530)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.23 0 0 10534

"Sokan hiszik, hogy külföldön kolbiból a kerítés."

 

OFF. Az biztos, hogy nem "kolbászból" van, de az is, hogy itt rohadt, félfostos lenne az a "kolbász"!

Röhej, majd visszazavarnak egy csomó nyugdíjast dolgozni, mert ez "visszavágja" az országot, de a "rettegők" azok már nem. De amúgy munkát persze egy fiatalabb nem talál az nem zavar senkit, vagy ha talál szarért-húgyért robotolhat. A mezőgazdaság az egy nagy nulla, de azért fizess mindet időben mindegy az ha hitel, ha adó, vagy közüzemi!

Egy a biztos, én úgy eltakarodnék ebből a putriból, hogy csak na!

 

"ott tényleg dolgozni kell"

 

Itt is, a nagy semmiért!  Az "egyenlőbbeknek" meg minden ingyen jár!


"Pedig Magyarország a világ legjobb helye, a legszebb, a leg minden."

 

Ez a legjobb???? Hahahahaha! :-D Persze vannak ettől sokkal szarabbak igen szép számmal, még perpillanat "jól állunk". Viszont örülhetünk ha a most élő generációk megérik azt, hogy az ország megálljon a lejtőn való zuhanásban!  ON

Előzmény: pléhúsz (10319)
dbazsi74 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 10533

Nekem sajnos motorpal van fenn.

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.23 0 0 10532

Üdv! Dutrancs Mester! Javítson ki ha nem igy van!!!!!

Előzmény: Törölt nick (10531)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.23 0 0 10531

Üdv! Mindenkinek!Dutrások , a dudura gamma adagoló kell, ak25-re meg motorpál. Nemérdemes a kettőt keverni.Mindeggyiknek más a működtető vezértengely.A k25-nek vékonyabb ,hosszab az elemje mert nagyobbak  a bütykök a vezértengelyen. Ha folteszi az ember a mororpált, akkor az ideális töltéskor kevés anyagot kap. ha megfelelő anyag mennyiséget nyomjonakor nagyobb előtöltésed lessz mind ami kellene.Sztm.

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.23 0 0 10530

Üdv! Lehet forgásirányt váltani a szivattyún ha szimetrikus a belseje, pl. az mtz-é.Azt is megkellett fordítanom hogy jólegyen a forgásirány. Az is kinyomta a szimeringet és leküldte a váltóba az olajat.

Előzmény: .búsmagyar (10528)
Dutrás Pali Creative Commons License 2011.05.23 0 0 10529

Üdv!

 

Saját tapasztalat: Motorpalnál 51 mm-re kell állítani az előtöltést, Gammánál pedig 53-ra. Elméletileg mindkét adagoló felrakható rá. A motorpalhoz azért kell rövidebb tőkehossz, mert hosszabbak az elemei, mint a gammáé. A tömítés 1,5-2 mm között kell, hogy legyen. Ha le van véve az adagoló, akkor lehet kihúzni a blokkból a tőkéket, és a megadott méretek a tőke teljes magasságára értendőek. Ami még nagyon fontos, biztosnak kell lenni benne, melyik a Motorpalos, és melyik a gammás, mert különben összetöri az egészet.

Remélem, hasznosnak találjátok az információt, további szép napot!

.búsmagyar Creative Commons License 2011.05.23 0 0 10528

Elvileg nem is lehet fordítva rárakni szerintem.

Előzmény: Törölt nick (10510)
hotib Creative Commons License 2011.05.23 0 0 10527

A magyar adagolónak az emelőtőke állítócsavarban van egy kör alakú kb 2 mmes kiemelkedés ,ha ráteszed a motorpált kiakadnak az elem biztosítok.

Mrnagi Creative Commons License 2011.05.23 0 0 10526

Ja, ezt Kis Dutrásnak akartam írni!

Előzmény: Mrnagi (10525)
Mrnagi Creative Commons License 2011.05.23 0 0 10525

A tömítés vastagságával változik az előtöltés, de ezt tudod állítani. A gond ott van, ha túl vékony, vagy túl vastag a tömítés, amikor összekapcsolod a szabályzóval, a fogasléc befeszülhet.

Előzmény: gorgik ue 28 (10522)
endrebá Creative Commons License 2011.05.22 0 0 10524

...talán három hete volt kábé, hogy Füge azt mondta erről a műtétről, hogy csak az adagolóban kell valamit átállítani és simán csereszabatos...

 

(mondjuk előtöltést...?)

Előzmény: kis dutrás (10521)
joebatyo Creative Commons License 2011.05.22 0 0 10523

Szia.

Sokszor esett már róla szó itt a fórumon.

http://vulkan.hu/

Eddíg az övék vált be a legjobban.

 

Üdv.

Előzmény: jozsitraktor (10513)
gorgik ue 28 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 10522

A K25-ös Zetor nem ismerem, így ezt nem tudom.

Előzmény: kis dutrás (10521)
kis dutrás Creative Commons License 2011.05.22 0 0 10521

akor elviekbe a zetor k 25 adagóló is jó hózá nem de?

mert azon is moto pal van

Előzmény: gorgik ue 28 (10517)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!