Keresés

Részletes keresés

do-xa Creative Commons License 2008.08.24 0 0 2656
Hát ez az! Ez a nép lélektana. A gazdaságos marketekben is azért lehet eladni a sok sz@rtm, mert 1.- sokan megveszik, 2.- ugyanolyan sokan nem reklamálnak.
A minőség és garancia a következő utca.
Pl. elektromos láncfűrész. Negyedóra és halott. Termék vissza, csere nincs, mert túl a 3 napon. Szervíz. Két hét múlva kész, favágás (hiszen arra való), második alkalommal nagy füst. A folytatás szervíz stb. Kb 2 hét, ismét van egy frissen szervízelt gané. Faaprítás a gyümölcsösben, mint következő feladat. Adrenalin rendben, de nem nyugodt a légkör, hiszen a kézifűrészelés lebeg a tudatban. Természetesen be is következik. A szervíz átvevő már messziről köszön. Más cseregép lehetőségét helyezi kilátásba,mmert ez már máshová tartozik. ( nem érdekel hová, de a pénzért árút kínáltak, nem pedig egy menetet a hullámvasútra)
A dolgát végző ember tudomására hozva, hogy amíg a láncos elromlik, addig folyamatosan visszakerűl.
A megszokottól kicsit hosszabb idő után értesítés, át lehet venni a technikát. Na de nem az eddigit? Hát így döntöttek valahol,- az előző tipus hibás volt, már kivonták etc etc. Az átadott darab ugyan kicsit drágább, de nagylelkűen kárpótolják az eddigi kellemtlenségeket.
Megjegyzendő: Több órát üzemelve sem volt az új darabbal probléma.
-
Szerintem a tanulópénzt fizesse az aki elkúrta!
Előzmény: fassenkugel (2655)
fassenkugel Creative Commons License 2008.08.24 0 0 2655
ennyi penzert nem eri meg birosagra menni. sztem siman ird fel a veszteseglistara vagy fogd feltanulopenznek.
Előzmény: evlali (2641)
do-xa Creative Commons License 2008.08.22 0 0 2654
Ha már nagyon feszül a húr!
Előzmény: do-xa (2653)
do-xa Creative Commons License 2008.08.22 0 0 2653
Majd azt mondja: Csak egy rossz kutat próbált rendbe tenni.Erre itt van utalás.
Amennyiben így lenne, miért nem vezetett naplót?

Továbbá: .....
Előzmény: evlali (2652)
evlali Creative Commons License 2008.08.22 0 0 2652
Kicsit elkúrtam, papírom nincs, semmi megállapodás. Csak szóban. :-( Viszont van fényképem. Ez bizonyíték. Fúrás közben. A második nekifutásnál csináltam, mert éreztem, hogy szar a helyzet.
Nem tudom mi legyen, annyi dolgom van egyenlőre, hogy még nem érdeklődtem sehol.
A fenyegetőzés sajnos nem az én világom, de most muszály lesz.
A talajvíz-rétegvíz összefúrása a legnagyobb ütőkártya, ezzel követte el a legnagyobb hibát. Majd jelentkezem, hogy mit intéztem.
Addig is köszönöm mindenkinek a tippeket és a segítséget!!

Előzmény: freex (2647)
freex Creative Commons License 2008.08.21 0 0 2651
Ebben teljesen igazad van.
Én is ilyen cipőben járok, mert házvásárlási ügyben kicsaltak tőlünk 2 millió Ft-ot, mint kiderült másoktól is még kb. 8-at. Ügyvédi előtti papírunk is van a tartozásról. Feljelentettük őket, a bíróság már 2-szer visszadobta az ügyet, hogy nem bizonyítható a bűnösségük, bár tudják, hogy másoktól is kicsaltak még milliókat, de az ügyek nem vonhatóak össze, sőt még majdnem mi vagyunk a bűnösök, hogy miért nem intéztük a további hiteleket meg miért nem hívtunk a földhivataltól földmérőket stb. Amikor láttam, hogy a nyomozó meg az ügyvédjük majdnem puszi-puszi, akkor tudtam, hogy nincs sok esélyem. Na ilyet is csak ebben az országban lehet megtenni. Szerintem más már 2 szekrényajtóval szarrá verette volna a tetveket. Minden esetre most olyan fellebbezést írtam utolsó lehetőségként, ha erre nem rendelik el a folytatást, akkor vagy Juszt műsora vagy ...
Előzmény: kisrobert (2650)
kisrobert Creative Commons License 2008.08.21 0 0 2650
Sajnos "jogállamban" ez nem olyan egyszerű.
Attól függ kinek milyen ügyvédje lesz. Ha neki lesz jobb ügyvédje akkor még azt is neked kell fizetni.
Sok mindent mondhat ő is (nem csak igazat), arról, hogy ki, mi szerint, hogyan, mit csinált.
Előzmény: freex (2647)
napalm. Creative Commons License 2008.08.21 0 0 2649
köszi az infót.
Előzmény: freex (2648)
freex Creative Commons License 2008.08.21 0 0 2648
Ebben a pillanatban beszéltem velük.
Alap vízminőség vizsgálat: nitrid-nitrát, szulfid-szulfát, keménység 7150+áfa
Teljes kémia: 10e+áfa
Biológia: 14850+áfa
Egyébként megkérdezte, hogy mekkora kútról van szó, mondtam 16m körül van a vízadó, erre azt mondta, hogy 90%, hogy az alapkémia is rossz lesz. 30m körül kezdődik az iható víz.
Egyébként a Fejérvíz Zrt. laborjáról van szó. A DRV laborjai elég drágák.
Előzmény: napalm. (2645)
freex Creative Commons License 2008.08.21 0 0 2647
Csak arra vigyázz, hogy valami tanúd legyen vagy megállapodás írásban vagy számla stb., mert ha csak szóban volt a megállapodás, akkor azt is mondhatja, hogy ebben állapodtatok meg ha jó lesz a kút ha nem, de akár azt is mondhatja, hogy csak százezret adtál át. Ha nincs írásod (számla vagy szerződés), akkor próbálj meg kicsikarni belőle, mielőtt feljelented. Aztán ha megvan, fel lehet dobni a magas labdát, feljelentést meg lehet neki mondani, meg hogy kihívod a médiát, újságcikk lesz róla írva meg minden internetes fórumon megírod, a jövőben tutira nem lesz munkája. Aztán még abból is gondja lehet, hogy összefúrta a talajvizet a rétegvízzel, ezért nagyon kemény büntetésre számíthat, ha hivatalos szakértő szervek elkezdenek vizsgálódni. Fogyasztóvédelmi hatóság, apeh (számla nélkül végzett munka, adócsalás), elég sok minden van a vásárló tarsolyában. Ne aggódj, vágj bele, Te fogsz nyerni, csak idő kérdése.
Előzmény: evlali (2641)
napalm. Creative Commons License 2008.08.21 0 0 2646
közel 30.000-ra jön ki egy átfogó vizsgálat.
de a határ a csillagos ég (pl. arzénvizsgálat nincs benne)
Előzmény: napalm. (2645)
napalm. Creative Commons License 2008.08.21 0 0 2645
nekem a csóka 7500-8000 mondott, ki is hangsúlyozta hogy nettó összeg.
múlt héten beszéltem vele.
Előzmény: freex (2644)
freex Creative Commons License 2008.08.21 0 0 2644
Nitrit-nitrát, szulfid-szulfát, lebegőanyag stb. Az ár pedig áfás, sőt nem is 8000 hanem valami 7500 Ft.
Előzmény: napalm. (2640)
tuutuu Creative Commons License 2008.08.21 0 0 2643

Nyugodtan csapj a lecsóba, te fizettél.

Aztán talán észreveszi magát a fazon.

Előzmény: evlali (2641)
evlali Creative Commons License 2008.08.20 0 0 2642
Azért a Te történeted se semmi!! Mennyibe volt ez neked összesen? Számlát kaptál valamelyiktől?? Az első 2 kútfúrót hagytad szó nélkül távozni? Az utolsó kutad fúrt vagy ásott??
Előzmény: theman3 (2635)
evlali Creative Commons License 2008.08.20 0 0 2641
Sajnos nem tárgyal a faszi, én pedig lépek, nem fogom hagyni, hogy a 240 ezer elússzon. Ha hónapokig várok akkor sem nyerek semmit, azt hiszi, hogy úgyse lesz feljelentve. Holnaptól nekiállok keresgélni, hogy hol milyen jogcímen nyomhatom fel. Szemét vagyok, de megteszem, mással nem fogja ugyanezt csinálni.
30 m. lett kifizetve, annyi is volt mikor kész lett. Csak aztán sár jött napokig, majd hozott szivattyút, mert a sajátunkat sajnáltam. Ezzel is szivattuk napokig, teljes sártenger volt az udvar, már az utca is, mert nem győztük. Semmi, ugyanúgy homok és agyag jön. Annyi változott, hogy a csőbe 6 méternyi homok jött be, így már csak 24 m. a kút. Szerinted ilyenkor mit kéne tennem?? Jó ez így, majd 1-2 év alatt ki tudom merni pohárral a tetejéből a vizet annyi homok jön a csőbe?

"Emlékezetem szerint 30 méter lett volna, ami most 24. Nem értem. A méterekkel a számla növelés a cél? Mert ekkora iszapzsákra nincs gyakorlat. Kiindulva a "fenti" bevagdosás tényéből. Ez valójában behatárolható?"---------> ezt hogy érted??

"Javasolnám a kútszerkezetekkel kapcsolatos ismeret bővítést részedről. A továbbiakban feltétlenül hasznád veszed." Ezzel sajnos kicsit elkéstem, úgy érzem ennyi erővel kitanulhatnám az autószerelő, a hűtőgépszerelő, a kőműves..... stb. szakmákat is. Persze nem téged akarlak sértegetni, csak sajna ilyen világot élünk, mindenhol átvernek ha nem vagy elég tájékozott. Tervezve nem volt, most ha feljelentem ezt be kell vállalnom. Nem érdekel, ha megvágnak megvágnak...

"A sikertelen fúrás létezik, ezt el kell fogadni. Ennek ellenére így ott hagyni nem lehet. Pontosabban nem szabad!" Így van, nem SZABAD!!!!
Bocs, nagyon hosszú lettem, bánt a dolog rendesen!!
Előzmény: do-xa (2634)
napalm. Creative Commons License 2008.08.20 0 0 2640
az csak nitrit-nitrát vizsgálat, semmi más.
és amit írsz az nettó összeg.
Előzmény: freex (2637)
zotya2008 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 2639
Megpróbálom hátha van itt a környéken is
Kezdő21 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 2638
Eladó 1db 150mm-es görgős fúrófej. Használt, de még használható.
freex Creative Commons License 2008.08.19 0 0 2637
Keress rá a vízlabor kifejezésre a guglin. Székesfehérváron kérdeztem, ott alap ihatósági vizsgálatot 8e Ft-ért csinálnak, Siófokon ugyanez a DRV-nél 10e, antsz-nél meg a komplett 24e körül van.
Előzmény: zotya2008 (2636)
zotya2008 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 2636
Sziasztok az lenne az én nagy kérdésem kút vizet hol lehet veszprém megyében bevizsgáltatni,és vajon milyen költsége van ennek. A válaszokat előre is köszönöm.
theman3 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 2635
Azért nehéz a dolog mert amikor kész a kút ,örülsz a víznek és kifizeted,mint ahogyan a tisztességes emberek kifizetnek valamit amit megrendelnek.Aztán ha gond van először telefonálsz, majd hívogatod de a feljelentésig vagy a tetlegeségig ritkán alkul a dolog és ezt a fúrók tudják.De sajnos ez minden szakmában így van ,a "mesterek" 95% trehány vagy kókler,kiválasztani nem tudod bármennyire szeretnéd.Én voltam olyan autószerelőnél aki itt mindenkit leugat,a legnagyobb császár,a valóságban pedig nemcsak szakmailag de emberileg is 0.Hát az első nem sikerült.A másodiknál kitalálta egy másik mester,hogy rakjuk a pincébe le.Kész is lett, a feleségem nagyapja vette át, én dolgoztam.Mikor hazajöttem láttam hogy éppen csak hugyozik egy perc alatt csak 10 liter jött.Telefonálgattunk azt mondta szar a szivattyú.Mondtam ő hozta.Rátettünk erősebb szivattyút csak levegőt köpködött.Persze folyamatosan telefon,vissza sem jött.Késöbb megtudtam hogy a csöveket rosszul tette le, mert eleve nagyon vékonyak voltak(kb 5cm átm szürke vízcső)+nem ragasztotta őket össze hanem tömítéseket használt ahol nem zár 100%.Ezt használni nem lehetett.A harmadik működő kút,jó és sok a víz ami jön belőle de a gépészet itt sem 100%.A kútgyűrűt olyan mélyre rakta hogy az első eső után telement vízzel,szivattyú és press controll oda.Telefon majd valamennyire kijebb lett emelve de most sem oké.A vízcsöveket amit hasznát nem húzta meg ezért sorra szétestek a föld alatt,és a kútgyűrüben.De ezeket én telljesen átalakítottam és ez most egyenlőre jó.Bocs a hosszért
Előzmény: evlali (2631)
do-xa Creative Commons License 2008.08.16 0 0 2634
Lehet olvassa a topicot. :-) Ez jó jel.
A legjobb kompromisszumnak én egy megállapodás szerinti működő kút átadását tartanám. Ugyanis az elvárt összeg ki lett fizetve. Tehát egyik részről teljesítve az üzlet.
A huszonéves tapasztalat szerint is lehet vakvágányra szaladni. A távolmaradás, rejtőzködés nem megoldás. Tárgyalnia kell.
Emlékezetem szerint 30 méter lett volna, ami most 24. Nem értem. A méterekkel a számla növelés a cél? Mert ekkora iszapzsákra nincs gyakorlat. Kiindulva a "fenti" bevagdosás tényéből. Ez valójában behatárolható?
Javasolnám a kútszerkezetekkel kapcsolatos ismeret bővítést részedről. A továbbiakban feltétlenül hasznád veszed. Tulajdonképpen egy kutat dokumentálni kell tervezésben és megvalósulásban is. Ezek mellett minden lépés nyomon követhető.
A sikertelen fúrás létezik, ezt el kell fogadni. Ennek ellenére így ott hagyni nem lehet. Pontosabban nem szabad!
Előzmény: evlali (2632)
szaki212 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 2633
Tényleg jó lenne ha részleteznéd a hibákat, tanulhatnánk belőle. Köszi
Előzmény: theman3 (2629)
evlali Creative Commons License 2008.08.16 0 0 2632
Gondolom az én kutamra reagálsz az írásoddal.
Sajnos én is hunyó vagyok ebben, mert az első beszélgetés után nem kellett volna megbíznom a fúrással. Sajnos ők huszon akárhány év tapasztalatával dolgoznak, mikor azt mondtam, hogy nem kéne bevagdosni a csövet fölül, azt mondta, Ő a kútfúró huszon éve, tudja mit csinál. Én meg tiszta vizet szerettem volna, nem talajvízzel szennyezettet. (240 ezerért.)
Bár nem jön be ott a víz, de ki tudjak pár év alatt változhat-e.
A nevét a telefonszámát és az autója rendszámát tudom. Ez elegendő ahhoz, hogy felnyomjam??
Mert ma végre felvette a telefont, azt mondtam neki, hogy a kút még mindig sár és 24m.-re csökkent a mélysége, nem szeretnék több próbálkozást. Temesse be és 150 ezret adjon vissza, ez reális lenne. Hímelt- hámolt, mire közöltem, hogy van rá 1 hete, utána feljelentem. Elég volt, lassan 2 hónapja ezen idegeskedek. Megteszem és minden követ meg fogok mozgatni, hogy mások ne járjanak így vele. Ha csak a szándék meg lett volna benne, hogy helyre hozza, de a telefonját sem veszi fel. Emellett napi 1 új kutat fúr. Ki tudja milyet, szerinte nem baj ha homokos. Majd kitisztul........
Előzmény: do-xa (2630)
evlali Creative Commons License 2008.08.16 0 0 2631
3 kutad van, amiből 1 jó?? Mennyit fizettél darabjáért??
Részletezed miben hibáztak?? Köszi.
Előzmény: theman3 (2629)
do-xa Creative Commons License 2008.08.16 0 0 2630
Kezdek pipa lenni az olvasottak után. Azt ugye még lenyeli az ember, hogy anyagilag félre sikerül egy fúrás. De türhetetlen, hogy vaktában fúrkálnak néhányan különböző vízadó rétegeket össze. Vagy legfeljebb nem sikerül semmi. És amit ott hagy? -ki szereti ha belehugyoznak a fürdővizébe?
Másfelől nem értem, miért nincs lehetőség jogorvoslatra? Egyáltalán rendelkezik kútfúrói engedéllyel? Mert akkor lehet gáncsolni. Van fogyasztóvédelem. És mehet a francba, hiába mondja: soha nem járt ott. A fúrásához is van egy utca tanú.
Kérdezni kell jogászt! Negyed milla az már nem kis pénz.
theman3 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 2629
1 jó.De nem rajta múlott, szerencse volt hogy ilyen lett.De nagyon sok hibát elkövetett a kúttal kapcsolatban,de maga a kút jó.
Előzmény: evlali (2628)
evlali Creative Commons License 2008.08.16 0 0 2628
És legalább jó kutad van, így 3 kútfúró után??
Enyémek még mindig nem veszik fel a telefont. :-(
Előzmény: theman3 (2627)
theman3 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 2627
Nálunk 3 kútfúró volt, mindegyik így viselkedett.
Előzmény: evlali (2625)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!