Keresés

Részletes keresés

PHOTO CENTRE Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10819
Dió,Feco Velavaru szakértők,

".....Viu NY-i partjánál nagyon sok, kőből, mesterségesen készített, fémrácsokkal összefogott zátony van....."

A régebbi Velavarus képeken, mint ezen az oldalon mindjárt az első:

http://members.chello.at/humvee/Seiten/Velavaru%20Allgemein.htm


látható 3+2 gát/jetty fene tudja mi. Ezek, ha jól gondolom már nincsenek ott, ugye?


Jaaajjjj, de jó azoknak akiknek már csak 2 napjuk van hátra....!

Ti is Bp-ről indultatok egyébként? Mi végülis Austrian Airlines-al fogunk menni Bp-Bécs-(Colombo)-Hulhule útvonalon.

Valamit azért dolgozni is illene.....

Bogyó 2!
Azt a kis videot mi is megtaláltuk Menzel-ék oldalán :) mikor keresgéltünk , de ha van másik is akkor természetesen kívácsiak vagyunk rá.

PC
Előzmény: Törölt nick (10815)
somi55 Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10818

Ezekkel a gépekkel csak a víz felett tudsz jó képeket csinálni,( nem ázik el)de ha már csak ez van akkor sem kell a vakut használni napsütéses időben mert túlexponált lesz a kép!Arra figyelj hogy a nap mindíg mőgötted legyen,így a közeliek aránylag élvezhetők lesznek.

Ha jó képeket akarsz,inkább bérelj egy digitális gépet egy búvárboltban,az a biztos!

Sok sikert!

Előzmény: RoadKing (10783)
-dió- Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10817

Szia!

 

Én egy cirka másfél perces kis videót találtam korábban a neten amit egy azt hiszem német vendég készített a szigetről. Nem tudom erre gondolsz-e, de ha nem mindeképp érdekel a kisfilm :) Már csak nosztalgiázás miatt is :)

Előzmény: Bogyó 2 (10805)
Jude2 Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10816

OFF

 

Szia Delfin,

 

Kubáról mindenképpen kell bezélnünk.....de azt már biztosan e-mailben és csak ha hazajöttünk :))) Vagy ti akkor mentek? :))) (na, mindegy nem olyan sürgős) :)

 

Maja 11 hónapos és mindenhová visszük. Eddig mindent nagyon jól bírt és remélem ezt a jó szokását most is megtartja :)))))))) Törökországban 7 hónaposan vittük és bár az picit :))))) közelebb van, nagyon jól bírta az utat is és az új helyet, meleget stb.

 

No, bocsi az offért :))))

 

 

Puszi mindenkinek

 

Ildi

 

UI.: Már csak 2 nap!!!!!!!

 

Előzmény: delfin74 (10801)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10815

Hello,

 

Vilu Reef tényleg sokkal nagyobb sziget, szinte hihetetlen a vízen levő bungallowsor, amikor először láttuk képen azt hittük photoshop :o))

 

Ami miatt nem mennék Vilu-ra, az a következő: a bungallow-k oldalán, ugyan viszonylag messze, jóval úszótávon túl, de erőszen szem előtt levő helyen van egy 'szemétlerakó' sziget. Plusz, Vilu reef és Velavaru között van egy kiszolgáló sziget, de ez is közelebb van Vilu-hoz. A kiszolgáló szigeten mobilantenna, trafóállomás, stb, tehát ha errefelé néz a partszakasz, akkor gázos. Arról nem is beszélve, hogy nem tudom miért, de Viu NY-i partjánál nagyon sok, kőből, mesterségesen készített, fémrácsokkal összefogott zátony van, ez viszont közel a parthoz, és szvsz eléggé illuzíóromboló.

Velavaru-ról van kirándulás, ami elvisz Vilu-ra egy napra, de mi nem erőltettük, sokkal jobban tetszett a nyugalom, és a ritka vendégszám.

Vízbe hajló pálma: Velavarun van egy rész, amit alámosott az óceán, itt találhatóak ilyenek... viszont nekem ez nem tetszett. Ízlések és pofonok :o)

 

Ha valaki viszont Velavaru-tól még délebbre akar menni, számítson arra, hogy ott még vannak jelei a cunaminak. Hazafelé láttunk olyan szigetet, ahol a vízparti bungikat szétkapta a szökőár, és volt olyan resort island, amit annyira megviselt a víz, hogy nem is építették újra. Namost ilyen környéken lakni.... Az ottaniak így is szinte mind érintettek voltak személyesen, közeli család által, és egy picit az ember ezután máshogy értékeli azt, amit a híradóban látott.

Előzmény: Bogyó 2 (10805)
cSIGA Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10814
Neckermann
MALDÍV-szigetek
2006.01.06-tól 1 hét Charter repülőjegy akció 69.900 Ft/fő ártól


2006.01.13-tól 1 hét Charter repülőjegy akció 79.900 Ft/fő ártól


Blumen40 Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10813

Kedves Delfin!

 

Megint nem tudsz aludni? Kezdem azonban átérezni, mi is játszódhat le Benned. Nekünk még van 2 és fél hét, de már én is azon agyalok, mit, hová, mibe csomagoljak, mi kell még, stb. Napközben a munka mellett itt vagyok Veletek, ezért estére is marad tennivaló, és ez csak egyre rosszabb lesz.

Persze nem szabad túlzásba vinni, mert aztán 2 hét sem lesz elég, hogy kipihend magad!

 

     Jó éjt: Blumen40

Előzmény: delfin74 (10812)
delfin74 Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10812
Szia Pitta!!

Nem vagy elfelejtve, csak behavaztam..
Így jár, aki éjjel nem alszik, nappal dolgozik, este kapkod..:-((((
delfin74 Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10811
Hali!

Ez is nagyon bíztató azért, mármint amiket írtál.
Annak idején mi is filóztunk Dominikán és nem tudtunk dönteni. Megvettük a videokazit és nemigazán volt egyértelmű. Persze, ha már ott lettünk volna, akkor már biztos tutira jól éreztük volna magunkat.
De akkor úgy határoztunk, hogy legyen benne valami "történelmi extra" és így lett végül a döntésünk Kuba.
Nem bántuk meg!!!!!!

Üdv,
Delfin

ÉS KÖSZI!!!!
Előzmény: gab_bp (10795)
Blumen40 Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10810

Szia  Bogyó2!

 

Én is örülök, hogy más is ismeri őket. Igen, Eszter az, aki mindent alaposan megszervez, és a Capital Travel-re is jól emlékszel.

Valóban, már régen írtam róla: választott szigetünk Thulhaagiri. Egy német oldalon ( www.malediven-reiseinfo.de ) láttunk jó képeket róla, és azzal, hogy csak 55 szárazföldi és néhány vizi bungi van rajta, a kis szigetek közé tartozik. Mi pedig épp erre vágyunk. Pihenés, relax, séta kettesben, stb. Pitta2-ék jártak itt tavaly, ők is sok jót meséltek róla. Csak azt sajnálom, hogy a Feco által említett Robinson sziget kirándulásra innen nem lehet elmenni. Pedig biztosan éleznénk! ;-)

 

      Üdv: Blumen40

Előzmény: Bogyó 2 (10809)
Bogyó 2 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10809

Szia Blumen 40!

 

Na végre valaki szintén Thétával!

Ne haragudj, de már nem emlékszem, ahogy végigolvastam az elmúlt napokat, hogy írtad-e, hogy melyik szigetre mentek.

Komássy Eszter az ügyintézőtök? Vagyis nagyon szerintem más nincs, mi mindig csak őt láttuk egy másik hölggyel, aki csak kisegítő munkát végzett.

Nem volt mindenben pontos az információ amit adott, pl. Meeruról szerintem nem jól tudott néhány dolgot, de nem akartam a nagyokost játszani és kioktatni, ráhagytam, mert amúgy maximálisan jóindulatú és segítőkész volt, mi meg úgyse oda akartunk menni. Különösen tetszett, hogy először ő volt az, aki lebeszélt a választott szigetről, mert építkezés volt, féltve a nyaralásunkat, s vállalva, hogy esetleg lemondjuk az utat.  Csodálkozott a ragaszkodásunkon, s persze ajánlott mást, de nem erőszakoskodott amikor pont így döntöttünk. Aztán a szigettel történt levelezés után írtam neki, hogy mégis megyünk, szervezze csak meg, vállaljuk a kockázatot. Szerencsére jó döntés volt.

Ők nem egy nagy nyugati, hanem maldív partnerrel dolgoztak, ha jól emlékszem a Capital travel-lel.

Mi azért mentünk hozzájuk, mert akkor Fihalhohira sehol másnál nem volt ajánlat, de teljesen elégedettek voltunk velük. Korrekt kis iroda.

delfin74 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10808
Szia Somi!
Kezdünk lassan megnyugodni, és nemsokára rá tudok térni majd a gyakorlati kérdésekre is.
Még egyelőre pihegünk az első megrázkódtatásból!!!!
Neked is köszi a tanácsokat, nem rajtunk fog múlni, hogy ne fogadjuk meg őket!!

Üdv,
Delfinék
Előzmény: somi55 (10797)
delfin74 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10807
Sziasztok!

Köszi a képeket!! Nagyon jók!!
Ti meg úgy néztek ki, mint akik nagyon de nagyon jól érezték magukat a Maldívon!!!!

Delfinék
Előzmény: magius (10786)
delfin74 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10806
Jaj, hát nem tudok olyan gyorsan válaszolni Mindenkinek, vannak akik megelőznek, itten engem!!!
Üdv, és köszi
Egy másik barát
Előzmény: Blumen40 (10802)
Bogyó 2 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10805

Szia Mindenki!

 

Látom pörög az élet, nagyon tetszik!

Nagyon örülök, hogy végre valaki volt Velavarun! Nálam is komoly esélyes volt ez a teknőssziget. Tetszenek a bungalók, a nyugalom és az a három pálma. Nálam végül a vízbehajló pálmák hiánya és a Malétól való távolsága miatt esett ki, Malét mindenképpen látni akartam, de egy újabb út alkalmával már szóba jöhetne talán....Főleg, hogy Vilu mellett van, ami szintén nagyon tetszik, bár az zajosabb. Általában van egy csomó jó V betűs sziget, Vilu reef, Vakarufalhi stb.

 

Kedves Dió és Fecó!

Láttátok már Velavaruról azt a kisfilmet ami fent van a neten? Valamikor ajánlgattam itt a többieknek is. Ha nem és érdekel, rákeresek.

Lui56 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10804

Keves Gumimacy 67!

 

Azt hiszem ti zárjátok a sort.De ne csüggedjetek elröppen ez az év gyorsan.Nekünk 36 nap van indulásig,de csak most lassúak igazán a napok.Lassubb mint nektek az 1 év.Öszre már olyan tájékozottak lesztek hogy a legjobb szigetet tudjátok kiválasztani a legjobb áron.Kezdjetek készülődni. Üdv.

Előzmény: gumimacy67 (10798)
delfin74 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10803
Hát... ez az Gumimaci!!!
Mi is majdnem így jártunk.
Kellene már egy újabb középkategóriás kocsi, de nem!! Mi, amit egész évben megtakarítottunk, azt szépen elutazzuk.
Pedig tavaly, Kuba után megfogadtuk, hogy egyelőre gatya felköt!!!
De, ami betegség, az betegség.........
Ha ennyi sem volna, lehet hitelt vennénk fel... :-)))

Delfin
Előzmény: gumimacy67 (10798)
Blumen40 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10802
Ugyan már! Nem kell elnézést kérned!! Hát mire valók a barátok, ha nem arra, hogy vígasztaljanak! :)))
Előzmény: delfin74 (10801)
delfin74 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10801
Szia Ildi!

Meg is lett az eredménye, hogy eddig húztam...... :-(((((
De ennyi kedves, rendes, empatikus MALONGO mellett feledhetőek a gondok!!

ITT KÉREK MINDENKITŐL ELNÉZÉST, HA SIKERÜLT A FÓRUMOT A TEGNAP ÉJSZAKAI "PÁNIKROHAM" UTÁN ELVINNI A PSZICHIÁTRIAI SZAKRENDELÉS FELÉ!!!!
Kicsit már szégyellem is magam, mert már túlzás ez az egész.
Voltunk egy pár helyen már a világban, de azért ennyire nem voltunk sohasem berezelve.

Ildi,

Nagyon tuti, hogy már jártál ott A NAGY HELYEN!!!
Mekkora a manód??? Szoktatok vele is utazni, vagy még nagyon pirinkó?

Kubával kapcsolatban vannak infóim. Ezt az országot sem szabad kihagyni!!!
De ezt egy másik topicban kell folytatni!!

Szia,
Delfin
Előzmény: Jude2 (10775)
delfin74 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10800
Szia Fecó!!

Tényleg nagyon sok pénz!!!! Az embernek nagyon meg kell becsülnie magát.
Tulajdonképpen egy álom válik valóra!!!!!Egyre inkább meggyőződésem!!!

Üdv,
Delfin
Előzmény: Törölt nick (10774)
delfin74 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10799
Kedves Seagull!

Kezdem Veled a sort!
Most sikerült végre a géphez kerülnöm. Egy átvirrasztott éjszaka és munkanap után...
Úgy érkeztem haza, mint aki már komolyan belebetegedett ebbe az egészbe.
EZÉRT!!!!!!!!
Nagyon-nagyon szeretném megköszönni a bíztató sorokat!!!!
Pontosan jól látod a dolgokat!!!! Erről van szó!!!
Nagyon-nagyon várom a nagy napot már!!

A párom is olvasta a fórumot, és teljesen odáig volt a sok levéltől.
Úgy néz ki, hogy Ti kelletek ide!!!

Szia,
Delfin
Előzmény: seagull7 (10770)
gumimacy67 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10798
A többiek hozzászólásaiból azt látom, hogy Maldív-szigeteken olyan nincs, hogy rossz hely. Igaz, mi még csak fotón vagyunk szerelmesek e paradicsomba, de biztosan érzem, hogy mi sem fogunk csalódni, ha egyszer eljutunk bármelyik szigetre. Kitartás! Nekünk még legalább 350 nap van az utazásig:((( 
Előzmény: delfin74 (10769)
somi55 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10797

 Üdv mindenkinek!   Szia Delfin!

Ne haragudjatok de nem olvashatom tovább tétlenül soraidat.

Mi két éve töltöttünk el egy feledhetetlen hetet a Paradison,igaz első alkalommal voltunk a szigeteken,de meg fogjátok tapasztalni,egy hét kevés! Még az sem jött össze hogy a szomszédos szigetre át úszkáljunk sznorizás közben mert annyi érdekeset láttunk közben hogy mire észbe kaptunk,már bőven túl voltunk a napsütésben vízben tölthető ésszerű időhatáron.( az a sziget pár száz méter távolság ) Egyenlőre csak annyit hogy ha rám halgattok a 21O-215-ös szobák környékén lakjatok!!! SZerintem a legszebb, legnyugisabb rész.

Tehát nyugi,nem lesz gond!

Előzmény: delfin74 (10769)
Jude2 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10796

Szia Road,

 

Ugyanazzal jövünk vissza, mint ti! :))))

 

Ildi

Előzmény: RoadKing (10781)
gab_bp Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10795

nyugi!

nekem is az első utam, mi sunra megyünk, de nem kell aggódni, nekem is voltak ilyen gondolataim, hogy mi lesz, ha nem olyan, amilyet elképzeltem... biztos nagyon jó lesz, a természet adott, s  a képeket )paradise) elnézve nagyon szép sziget!!!

mindenkinek más jón be, s nem kell leszólni a nagyobb szigeteket )sun, paradise, full moon, stb), mert ennek is megvan a szépsége, úgy ahogy a piciknek is.. én is sokat gondolkoztam, hogy melyik jobb, de így alakult, hogy sun lett, de biztos nagyon jó lesz nektek is..mi történhet??? csak jó lehet..

mikor dominikán voltam, akkor is aggódtam előtte, s ok, picit csalódtam, mert kiépített volt (bár ebben a kategóriában nem is annyira), de ott erre nem gondoltam, s Maldív azért más kategória!!!

nyugi, szuper lesz!!! nézz sok képet a neten róla, s a látványtól tuti megnyugszol:)

Sun tapasztalat valaki???:))

Előzmény: delfin74 (10769)
gab_bp Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10794

mi is aerovivával megyünk sunra de mi márciusban, te akkor előbb tapasztalsz...

Előzmény: petterem (10737)
dzso12 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10793
Értettem...:) Majd kinyomtatom a "leveled" javasolva követendő példaként...:)) Azért az infókat köszi!
Előzmény: Taki (10789)
-dió- Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10792

Köszi a térképet! 

Most így nézegetve beugrott, hoy miért nem szerencsés még a keleti oldala a szigetnek. Közel vannak a kiszolgáló épületek és a vízellátást szolgáltató épületből erőteljes zaj árad. Mi legalábbis úgy döntöttünk az biztos a víztisztító vagy vmi ilyesmi lehet.

 

 

Előzmény: PHOTO CENTRE (10788)
-dió- Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10791

Szia!

 

 

A mi szobánkban volt átalakító a konektorban, sztem ez minden szobára igaz lehet.

 

Sportosan elegáns bőven elég :) Volt olykor egy-két ember aki kiöltözött vacsihoz, de a jellemző az a laza, kényelmes viselet volt. Mi is ehhez tartottuk magunkat. Különben is hogy néz ki az ember kiöltözve és mezítláb ? :)))

Előzmény: PHOTO CENTRE (10787)
schmo Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10790

Bananatree,
Én úgy emlékszem, hogy Meerun az igazán szép látnivaló hajóval volt megközelithető. Bandoson nem voltunk, de Kuramathi pont olyan, amilyet irtál, mint Sharm.. csak még stégen se kell besétálni :-) Ha megnézed a honlapjukat, akkor a szigetfotón látszik, hogy a reef milyen közel van a parthoz.

 

Delfin,
Te jó ég ! Remélem, azóta rendeződtek a dolgok otthon. Talán nézegethetnének fotókat a pároddal, hátha az feldobja kicsit. Nemsoká utaztok, aztán már csak pihennetek kell :-)

Előzmény: bananatree (10739)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!