Keresés

Részletes keresés

Evicke Creative Commons License 2007.01.13 0 0 1974
kijazaz Ellen? :-)
Előzmény: Törölt nick (1973)
kékhagyma Creative Commons License 2007.01.12 0 0 1972
De az előzetesekben meg az van, hogy mérgezett banánt, meg datolyát találnak... Vagy a sósvíz csak bevezetés volt, most már komolyabb szerekr fog kapcsolni az "édes" anyuka?
Előzmény: Evicke (1971)
Evicke Creative Commons License 2007.01.12 0 0 1971

nem úgy nézett ki, mint aki megijedt. konkrétan sós vizet itatott a gyerekkel, pontosabban kényszerítette, hogy igya meg.

azonkívül a dokik, nővérek kaját hordtak neki a büféből, mert anorexiára is gyanakodtak, anyuka meg titokban mindet felzabálta helyette.

Előzmény: gershwin g (1968)
Sarló Creative Commons License 2007.01.12 0 0 1970
"A Münchausen szindróma kifejezést eredetileg azokra a betegekre alkalmazták, amikor a betegek saját tüneteiket hamisították meg. A más által el idézett Münchausen - szindróma (Münchausen by proxy) kifejezést el ször 1977-ben használták egy olyan gyermek esetének leírására, akit anyja súlyos betegségben szenvedőnek tüntetett fel és a kitalált betegséget fizikai tünetek el idézésével maga okozta. A tüneteket a szülő, általában az anya idézi el (pl. fizikai sérülést alkalmaz, méreg vagy gyógyszer adagolásával rosszullétet, vagy öntudatlan állapotot provokál), s ugyan az, aki az orvosnál el adja a gyermeke betegségéről szóló - hamis – információkat. Ezek a szülők rendszerint nem élnek házasságban vagy tartós kapcsolatban, illetve kapcsolatuk megromlott, súlyos pszichés zavarokkal küzdenek és számukra az egészségügyi szolgálat jelenti az egyetlen szociális támaszt. Ebben az esetben az orvos is bántalmazóvá válhat, ha elfogadva az anya által szolgáltatott információkat, nem létező betegség ellen kezeli a gyermeket." From: www.ogyei.hu
Előzmény: gershwin g (1968)
Magdi60 Creative Commons License 2007.01.12 0 0 1969
Jó, de ha valaki éppen megszorul, és kölcsönkér, vagy egy befektető belép, azért csak nem veszti el egyből az egész vagyonát, nem?
Előzmény: gershwin g (1967)
gershwin g Creative Commons License 2007.01.12 0 0 1968

Mi az a "Münchausen-szindróma"? Ha ezek szerint tényleg az anya mérgezi a gyerekét, és az attól beteg lesz, az elég logikus. Ja, értem: hogy akkor minek viszi kórházba? Biztos megijedt attól, amit tett és helyre akarta hozni. De miért mérgezné a gyerekét? Raulista, konkrétan volt, hogy mérgezte, vagy csak feltételezed?

Előzmény: raulista (1966)
gershwin g Creative Commons License 2007.01.12 0 0 1967

Nem emlékszel? Mikor kezdődtek a bajok a kórházzal, akkor a Lenke, vagyis az önkormányzat beszállt, hogy ne menjen csődbe a kórház. Bár nem pontosan tudom, hogy mi volt az érdeke.  Aztán volt az, hogy Lenke Nándit tette meg a kórház igazgatójának Péter helyett. Ha nem lenne tulajdonos, akkor mire föl szólhatott volna bele, hogy ki az igazgató?

 

Előzmény: Magdi60 (1965)
raulista Creative Commons License 2007.01.12 0 0 1966
Hát ez nagyszerű!
Eltelik majd röpke két hét, és ebből úgy tűnik, még mindig nem jönnek rá, hogy az anyja mérgezi a gyereket! Csupa hülye dolgozik abban a kórházban? Évekig fogják erőltetni ezt a vonalat? Csak még mindig nem értem, hogy ha az anya mérgez, miért viszi kórházba a gyereket? Tényleg Münchausen-szindróma lesz ez.
Előzmény: Sarló (1963)
Magdi60 Creative Commons License 2007.01.12 0 0 1965

Az most hogy is van, hogy ez a Klinika miért nem Péter tulajdona? Hisz az övé volt, ha kapott is hitelt az önkormányzattól, az csak kis töredéke lehet az értékének, nem? Hogyhogy ilyen nagy beleszólása van most a polgármesternőnek?

 

(Péter idejött gazdagon Amerikából ugye, megvette a kastélyt, klinika lett belőle, az övé volt.)

Előzmény: Sarló (1963)
Sarló Creative Commons License 2007.01.12 0 0 1964
(Elnézést Opera-val netezek és mindig elfelejtem, hogy az Index nem túl konstruktív az így beszúrt linkekkel:( )
Előzmény: Sarló (1963)
Sarló Creative Commons License 2007.01.12 0 0 1963
http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=4706289&i_where=1&i_where_tv=1 Itt el lehet olvasgatni jópár részt előre, az "Egyéb epizódok"-ra kattintva... :) Ha jól emlékszem benne van a Magdis rejtély (valamilyen/részleges) megoldása is. Hááát... döntsétek el magatok, hogy mennyire színvonalas.
10.000.000-ós lány Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1962

Szerintem Helen csak át akarja vágni, kiforgatni, vagy ilyesmi. Ez egy tipikusan dörzsölt nő karaktere. Szerintem meg fogja szivatni! És akkor lesz a nagy kopp, mikor a két pasi, mármint a Fehár és ez az Előd rájönnek, hogy 2 nő képes volt tönkretenni két ilyen gangszter pasit:) Szóval ennyi:) Nah, most már bekapcsolódtam én is a nézegetésbe:)

Pussz mindenkinek:)

Előzmény: Kreta (1961)
Kreta Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1961
most mi van? Előd hülyegyerek vagy nem Helen szemében? Fehérrel retkelték most meg a legnagyobb cimbi.
Az egész médiás baromság arra ment ki, hogy majd jól lejáratják a kórházat és milyen hatalmuk lesz, aztán most meg eladják?
Előd ha tényleg szerelmes Barbiba akkor ki akarja csinálni a kedves apósát?

Kardos meg maradjon.
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1960
Nemcsakhogy idegesítőek, de egyszerűen egy napi sorozatnál egészségtelen a nézettségre vonatkozóan. Nem lehet bármikjor bekapcsolaódni, ha valaki kihagy 1 hetet mondjuk nyaralás miatt, akkor nehezen tud visszakapcsolódni. Persze, ha akar. Mert azért annyira nem jó, hogy visszakapcsolódjon :) Sztem
Előzmény: kékhagyma (1959)
kékhagyma Creative Commons License 2007.01.10 0 0 1959
Na igen. ezek az elejtett szálak, amik hetek múlva vevődnek :-) újra fel - iszonyatosan idegesítőek. És sose tudod, végleg ejtik (elfedkeznek róla), vagy még kihoznak belőle valamit (ötlethiány esetén)...
Előzmény: derek (1956)
Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2007.01.10 0 0 1958
Izgalomhegyek.
derek Creative Commons License 2007.01.10 0 0 1957
Viola valami retro dizsibe ment? Mert az a szám amire táncolnak jónéhány éves már.
derek Creative Commons License 2007.01.10 0 0 1956

Na , valamelyik forgatókönyvírónak eszébe jutott , hogy Viola pár hete felvette a szőke parókáját!

A testvérek közül a srác szerintem jó a szerepben. Viszont a kiscsaj enyhén idegesítő!

gershwin g Creative Commons License 2007.01.10 0 0 1955
A Svéd haverja? Nem pont ők veszekedtek a szurkálás előtt? Ez van, ha kihagyok részeket, vagy közben mást csinálok. Ma nézem, csak megtudok valamit.
Előzmény: n0ri (1953)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.10 0 0 1954
Talán én kombináltam túl a dolgokat :)
Előzmény: kékhagyma (1952)
n0ri Creative Commons License 2007.01.10 0 0 1953
Ugyan, Svéd a legjobb haverja, gondolom az általánosból, vele lóg. Van ilyen, egyik jógyerekké, másik gazfickóvá fejlődik, de a haverság marad.
Előzmény: Törölt nick (1951)
kékhagyma Creative Commons License 2007.01.10 0 0 1952
szerintem ez a gyerek korábban nem szerepelt, a székborogatók mások voltak. Ezt a karaktert nagyhirtelen a késelésre írták bele. Addig nem nagyon látszott. Vagy én vagyok vaksi? :-)))
Előzmény: Törölt nick (1948)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.10 0 0 1951
Megvédte, egyrészt.
Másrészt ha valaki ténbyleg ilyen, mint amilyen karakter most, az még véletlenül sem jár ilyen garázda társasággal soha.
Előzmény: Kreta (1950)
Kreta Creative Commons License 2007.01.10 0 0 1950
Ez a gyerek is hülye volt? Nem csak megvédte Zoét?
HA ő is hangoskodott, akkor megint baromság. Most azon parázik, hogy ha Rékákékkal tartja a kapcsolatot akkor kiszúrják és jajj elválasztják a hugitól. BEzzeg ha garázdaságért veszik elő akor ez nem történik meg.
Egyébként meg ezek amolyan Barbi korú kölkök, aki meg éretségizett, tehát 18 környékén jár. Akkor meg miért parázik a csávó?
Előzmény: Törölt nick (1948)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.09 0 0 1949
Ja, én meg mondjuk nem értem meg rékát, mert felfoghatatlan számomra, hogy valaki/ bárki állandóan más gyerekére pályázzon...
Előzmény: n0ri (1942)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.09 0 0 1948
Én megintcsak nem értem, hogy lehet egy karaktert így felrúgni. Először is volt az a korszak, amikor a kissrác a nagypofájú haverjaival járt berúgni és székeket borogatnia kék macskába, aztán pedig egyszercsak szerető, csendes, halkszavú tőrődő bátyussá lépett elő.
Deméééééé???
8 rész alatt kell egyetlen szereplőt kiforgatni valójából?? Vagy kevés a statiszta, meg a színész, hogy ha már egy ilyen kölök kell bele, ne tudtak volna írni hozzá egyet? Feltétlenül ezt kellett átrajzolni?
Előzmény: n0ri (1942)
kékhagyma Creative Commons License 2007.01.09 0 0 1947

a kórházból nem  a szülőket hívta, hanem a húgát. Mint utóbb kiderült...

Valamelyik epizódban említették, hogy az anyjuk egyik napról a másikra lelécelt, magukra hagyta őket. Apjukról nem volt szó.

Előzmény: gershwin g (1946)
gershwin g Creative Commons License 2007.01.09 0 0 1946

Nem láttam a sós vizes cuccot, az mikor volt? Lehet, hogy ott hagytak valami nyomot és majd a nővérek megtalálják, mikor áthúzzák az ágyat, vagy ilyesmi, de hogy az anya valamit kavar, az biztos.

 

A Réka-féle gyerekek nem olyasmit mondtak, hogy sokat utaznak a szülők? Meg a fiú hívta is őket a kórházból. Most meg úgy tűnik, mintha azok a szülők haza se jönnének már többé. Mi az, amit nem árulhatnak el a tesók? Lehet, hogy a szülők le lettek savazva a kádban és már le is folytak. A testvérek egy sátánista mozgalom tagjai. Ha ugyan testvérek...

Előzmény: raulista (1945)
raulista Creative Commons License 2007.01.09 0 0 1945
Hát komolyan, pont én is ezt vártam!!
Csak nem hagyják ennyiben, ha már hetek óta nyújtják. Majd megint rosszul lesz a kislány, megint befektetik, megint vizsgálják...és így tovább.
Előzmény: Wormie (1943)
Evicke Creative Commons License 2007.01.09 0 0 1944

nem láttam, mikor konkrétan kiderült, hogy tökeegyedül vannak; volt róla szó, hogy a szülők hagytak lóvét nekik vagy egyáltalán hova lettek?

de ettől függetlenül milyen életszerű is az, hogy két kiskorú egyedül él és eddig még senki nem jött rá. saját maguk veszik fel maguknak a családi pótlékot? szülői értekezletre is maguk járnak?? stb. stb.

:-DD

 

Előzmény: n0ri (1942)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!