Keresés

Részletes keresés

radixa Creative Commons License 2010.08.02 0 0 1217

hali!

 

 

no megjöttem szabiról ezért nem reagáltam.

szóval:

igen gondolkodtam én is a 60x40-en vékonyabb fallal.

Te milyen szerkezetűt csinálnál egy ilyen kapuhoz? le tudnád skiccelni?

 

Köszi,

Ákos

Előzmény: SteelMac (1165)
dupladopper1 Creative Commons License 2010.08.01 0 0 1216
Kitámasztva nem lesz hely híján.
Előzmény: hibis (1214)
nagy ivó Creative Commons License 2010.08.01 0 0 1215
" A zártszelvényt tudod még meeviteni hogy ha öntesz betont bele. "
Inkább vastagabb falú zátszelvényt tennék.
A beton akkor tart ha vasalva van és nem akkor ha vasban van.
A betontól csak nehezebb lesz, akár a hőtágulástól is eltörhet és hamarabb korrodál.
Előzmény: Ak76 (1212)
hibis Creative Commons License 2010.08.01 0 0 1214
Szia
Szerintem a 60x40 az túlzás elég a 40x40 mm es de a fala az legyen jó vastag 2-2,5 mm.
Az oszlop vastagsága nagyon függ attól, hogy ki fogod e támasztani, ha igen akkor hogyan.
Én pld. téglából rakott 36cm x 48cm es közepén vasalt betonnal kitömött oszlopot készíttetem, 80cm mély alappal.
Előzmény: dupladopper1 (1211)
Teaway Creative Commons License 2010.08.01 0 0 1213
Kiskapu 40x40x2 mm
Előzmény: dupladopper1 (1211)
Ak76 Creative Commons License 2010.08.01 0 0 1212
szia

A fontos hogy megfelelö alapod legyen neki hogy késöbb ne tudjon kimozdulni különössen ha motoros nyitás is lesz rajta.az nagyon szereti mozgatni fesziteni.A zártszelvényt tudod még meeviteni hogy ha öntesz betont bele.
Előzmény: dupladopper1 (1211)
dupladopper1 Creative Commons License 2010.08.01 0 0 1211
Sziasztok,

Kis segítséget szeretnék kérni.
2 szárnyú kaput készíttetek zártszelvény keret és oszlop, 170esek a szárnyak, kb 150 cm magas, sűrű akác deszka borítás, motoros hajtás.
Milyen méretű és vastagságú zártszelvényt javasolnátok oszlopnak, illetve kapunak?
Én oszlopnak kb 100x100 gondoltam, keretnek talán 60x40, de falvastagságra nincs ötletem.

Köszi előre is.


giulus Creative Commons License 2010.07.30 0 0 1210
Üdv!

Gyakorlatilag készen van és nagyon szép is, de ahol vettem a cuccokat ilyenből elég szegényes volt a választék és az is csak rendelésre.
Amit SteelMac ajánlott viszont jó oldal.

Köszi.
Előzmény: hibis (1182)
gombfoci Creative Commons License 2010.07.29 0 1 1209
Mi épp most fejezzük be a mintegy 300 fm-nyi kerítésünk készítését. Nem vagyunk szakik, saját fejlesztésről tudok beszámolni. :-)
Ami nálunk van: akác oszlopaink vannak és 2,25 magas hálót rakunk rá (25cm-t a földbe ásunk), 22%-os emelkedésű telek. A következő tapasztalataink vannak:

- megfelelő a 2,5m-es oszlopköz?
igen, de attól is függ, hogy milyen mélyre ásod az oszlopot. Lehet, hogy 3-at is simán kibír. A betonoszlop brutál nehéz lehet, szóval valszeg mélyebbre kell ásni, mint 50 cm. Szerintem csináljatok próbát, hogy (azon a talajon) mennyire állna stabilan az oszlop. Nekünk az akác 50 cm-t beásva és körédöngölve a föld - nagyon jól áll (de ugye az oszlopunk könnyebb is).

- milyen átmérőjű lyukfúrót kölcsönözzek? Az oszlopok kb. 10x10-es lyukba pontosan illeszkednének.
szerintem sok függ a talaj minőségétől. mi béreltünk gépi fúrót, de bedöglött (15-ös fej volt rajta asszem) - nem is vitte rendesen a talajt. A kézi fúró csak pepecselés volt, sokkal gyorsabb volt kiásni a megfelelő lyukat. Szóval jó lehet a gép fúró, de elég drága mulatság tud lenni... (és meglehetős erős fizikumú ember kell hozzá...)

- Érdemes nagyobb lyukat fúrni, hogy könnyebb legyen tömöríteni az oszlopok mellett, vagy érdemes minél kisebb lyukat készíteni?
lsd fent. szerintem ásni kell, mert akkor tudsz mellette tömöríteni is rendesen.

- a drótháló vásárlásakor azt mondták, hogy nem szükséges feszítő drótot telepíteni, de jó erősen ki kell feszíteni a hálót.
mi végülis csak az oszlopokat fezsítettük ki egymáshoz és úgy kerültek rá az oszlopokra a hálók. ez főleg azért fontos, mert mint írtad nem egy szintben fut a kerítés és tuti nem fogsz tudni rendesen hálótfeszíteni.

- Erre van valami trükk? Mivel érdemes feszíteni (vasvillára gondoltam)?
férj által fejlesztett saját eszköz: méteres fára szögelt U-szögeket. Ezt és a köv. oszlopot racsnis hevederrel (sima bolti, mienk Aldis) kötötte össze és úgy feszítette.

- egy kb 150m-es vonalban kell telepíteni a kerítést. Milyen sűrűn kell kitámasztott oszlopokat telepíteni?
a szakirodalom 10 oszloponként javasolja.

- a kitámasztott oszlopok készítéséhez szerintetek jó az, ha egy betonoszlopot kettévágunk és azt használjuk kitámasztásra, vagy van jobb ötlet?
nem kell kettévágni! ahogy a "háromszög befogójaként" lerakod, felveszi a "felesleges" hosszt - a földbe megy.

- milyen mélyre kell letenni az oszlopokat? Az oszlop 2,4m a drótháló 1,5m.
beton oszloppal nincs tapasztalat, de a próba tuti segít. 50 cm-nél én lejjebb raknám, és ha mondjuk akarsz a tetejére még 1-2 sor szögesdrótot, akkor ilyesmiben kéne gondolkodni: 15-30 cm szögesdrót, 150 háló, 60-75cm föld.

- a terep nem teljesen egyenletes. Hogyan állítsam be az oszlopok magasságát? Minden oszlop azonos magasságban álljon ki a földből, vagy az első és az utolsó oszlop között húzzak ki egy madzagot és ahhoz igazítsam az oszlopokat?
ha nem egy szintbe teszed az első és utolsó oszlopot, akkor nem fogod tudni rendesen megfeszíteni a drótot. Szóval ha nincs nagy szintkülönbség, akkor egy szintbe kell tenni az oszlopok tetejét, ha van jelentősebb szintkülönbség, akkor kell majd egy "törésvonal", aminél a dróthálót el kell vágni, különben nem fogod tudni rendesen kifeszíteni.

végül, ha pest környéki vagy, meg tudjuk mutatni a dolgokat élőben. írj a nickem kukac gmail-re.


Előzmény: faragobme (1168)
hibis Creative Commons License 2010.07.29 0 0 1208
Szia!

Ennyire zárt kivitel már elég, és ez illene is a bontott téglához.

Lesznek még itt ötletek.
Előzmény: nagy ivó (1207)
nagy ivó Creative Commons License 2010.07.29 0 0 1207
Az biztos, de most talán képel:
Előzmény: nagy ivó (1206)
nagy ivó Creative Commons License 2010.07.29 0 0 1206
Ezen nem látnak be,
RCTiv Creative Commons License 2010.07.29 0 0 1205
kovácsoltvas betét helyett elgondolkozhatnál esetleg kezelt akác léceken, na ott nem látsz be, és illik is a téglához szerintem. arra gondolok ami kicsit rusztikus, alul felül van csak egyenesbe vágva.
Előzmény: hibis (1199)
hibis Creative Commons License 2010.07.29 0 0 1204
Szia!
Az a tuja kerítés is nagyon szép lehet én is szeretem a szép növényeket és ha ilyen gyorsan nőnek, egészségesek és szépek lehetnek.

Sarki telek a tiéd is?
Előzmény: Infomaker (1200)
hibis Creative Commons License 2010.07.29 0 0 1203
Szia!
Nem tudom hirtelen megmondani.
Sokféle költség keletkezik, pld. alap ásás, betonozás, (egy része kimaradt mixer beton)
jó sok betonvas, tégla ára, szigetelések anyagai, műkő, kiskapu, nagy kapu, automata kapunyitóberendezések, távirányítók, villanyszerelési költségek és anyagok stb. nem hiszem, hogy 2 mill. alatt megúszom.
Előzmény: XPS epito (1202)
XPS epito Creative Commons License 2010.07.29 0 0 1202
eltünt a hsz.om.

Nagyon klassz a kerítésed!
Ilyet szeretnék majd én is, amikor lesz valami a házunkból :-)
Mennyiből jött ki métere?
Előzmény: hibis (1196)
XPS epito Creative Commons License 2010.07.29 0 0 1201
Nagyon jól néz ki!
Mennyibe került kb. métere?
(én is ilyesmit szeretnék majd, ha egyszer meglesz a ház)
Előzmény: hibis (1195)
Infomaker Creative Commons License 2010.07.29 0 0 1200
sziasztok,

Nálunk speciel a telek hosszú oldala 44méter, ezt dróttal oldottuk meg, bár van beton alja, hogy ne ássák át alul.
Na a lényeg, hogy végigültettem smaragd tujával (összesen 100db! :) ), 500ft volt darabja egy termesztőnél (vagy tenyésztő? :) )két év alatt már akkorák, hogy elérik a kerítés tetejét, hamarosan záródnak.
Csak hát figyelek rá nagyon, nehogy kipusztuljanak, mert az gáz lenne.
Előzmény: hibis (1199)
hibis Creative Commons License 2010.07.29 0 0 1199
Értem az érveidet és sok mindenben igazad van. Zárt katlanban, magas falak, épületek által határolt kis udvarban tényleg nem marad meg semmi növény.
Most ilyen belvárosi tégla építésű társasházban lakom, ahol 80% beépíthetőség van.
Az udvar egy 5x10 méteres, magas házfalakkal határolt, árnyékos terület.
A fű a napsütés hiánya miatt nem él meg inkább mohásodik.
De ahol építkezem ott a rendelkezésre álló terület max 30% a építhető be.
A telek 22x54 m es sarki telek. Már csak a kutya miatt is muszáj rendes kerítést építeni, főleg a hosszú oldalon.
Nekem se nincs kedvem percenként köszöngetni a járókelőknek, ha az udvaron vagy a kertben tartózkodom. Mert az áttört szellős kerítés az ezt is jelenti. Még ide se költöztem de de már is mindenki megáll ismerkedni akar be akarnak fogadni, aminek természetesen örülök. Nagyon utálnám azt is ha nem így lenne.
Megfelelő növény telepítést említed, hát nem tudom, biztos lehetne úgy is.
Pár év alatt az is kialakítható lenne.
Előzmény: Pompiere (1198)
Pompiere Creative Commons License 2010.07.28 0 0 1198
Biztosan szép lesz ha elkészül. Ez nem vitás. Nekem az a furcsa, hogy ezeket a kerítéseket olyan helyen is megépítik ahol a telek szélessége alig haladja meg a tizenöt métert. Ez nekem bezártság érzést okozna. Egy kellő nagyságú telken (mondjuk 2-3000 nm) már nem hatna olyan nyomasztóan mint egy 7-800 négyzetméteresnél. Én mindenesetre az áttört kerítésre esküszök, megfelelő növénytelepítéssel kombinálva.
Előzmény: hibis (1196)
hibis Creative Commons License 2010.07.28 0 0 1197
Bocsánat!
Először nem találtam meg eltűnt. Még egyszer neki duráltam magamat, feltettem, most meg kétszer van. Így jártam.
hibis Creative Commons License 2010.07.28 0 1 1196


Nagy széjjelség van de ne azt nézzétek.

Talán látszik, hogy a hosszú oldali kerítés tömör tégla a rövid oldali, lényegében a ház elején pedig díszkerítés készül.
Végig lehet látni a porta leg végéig.
Pedig szükség lenne bizonyos intimitásra, szerintem!

Előzmény: Pompiere (1193)
hibis Creative Commons License 2010.07.28 0 0 1195


Az utca felől készítettem ezeket a képeket. Végig lehet látni a kert leg végéig.

Mivel sarki telek a hosszú oldali kerítést is tömörre kellett építenem.

Szerintem az udvar intimitása fontos a benne élők számára.
Előzmény: Pompiere (1193)
XPS epito Creative Commons License 2010.07.28 0 0 1194
Szia.
nekünk heidekker háló jellegű, átlátható kerítésünk van a mostani kertünkben és engem zavar, ahogy bebambulnak az arra járók.

Következő kerítésünk zárt lesz.

Beton kerítés is meleget sugároz?

Nem tűnik úgy, hogy a növényeket zavarná, ahol ilyen van
Előzmény: hibis (1188)
Pompiere Creative Commons License 2010.07.27 0 0 1193
Más:
Neked már van tapasztalatod, nem zavaró, hogy teljesen be látnak a kerítésen, esetleg a ház mellett végig látják a portát? Az ember úgy néz ki mintha a Győzik e sóban mutogatná magát.!


Ugyan nem nekem szólt a kérdés, de attól, hogy egy kerítésen át lehet látni még nem feltétlenül jelenti azt, hogy be is látnak a telekre. Erre való a kerítés melletti növénytelepítés.

Elnézem néha, ahogy sok helyen építik a "bontott" téglából épült csili-vili kerítéseket. A tulajdonosok egy valamivel nem számolnak. Azzal, hogy "befullad" a telek. Nyáron olyan hőmennyiséget vesz fel a téglafal, hogy még éjszaka sem tud lehűlni a környezete. A másik, hogy az ilyen tömör falak mögött nem él meg semmi növényzet mert a falon át lecsapó szél mindent tönkre tesz. Egy növényzettel futtatott vagy a szél által bizonyos fokig átjárható kerítés sokkal jobb klímát biztosít, mit egy zárt monstrum. De hát ízlések és pofonok.
Előzmény: hibis (1188)
Teaway Creative Commons License 2010.07.27 0 0 1192
Látni kéne a helyszínt, hogy a (leendő?) lábazat által feltartóztatott víz merre tudna elfolyni.

Zsalukövet mivel lehet burkolni, ha a terméskő (és társai) nem jöhetnek szóba? Vödrös lábazati vékonyvakolat alá mit kell tenni?
Előzmény: kocsmatk (1169)
Teaway Creative Commons License 2010.07.27 0 0 1191
Nálam fémvázon van léc. 60/40 a beláthatóság. Szerintem pont ideális.
Előzmény: nagyanyo05 (1189)
Teaway Creative Commons License 2010.07.27 0 0 1190
Cellkolor (Celli) selyemfényű zománc.
Előzmény: nagyanyo05 (1187)
nagyanyo05 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 1189
A hemorájtról nincsenek jó tapasztalataim:( A régi, kádári festék pl. az orkán hosszú évtizedekig jó volt:) Az az igazság, hogy régen festettem és nem tudom, hogy ebben a durva kapitalizmusban, amelyben mindent Kínában gyártanak mi jó?
A másik! Nem jó a tömör kerítés!:(Kívülről nem látják egyszerűen, hogy a kertben éppen leölik a családot:( Vagy pedig az ilyen zárt kert felkelti az érdeklődést, hogy vajh miért? Szóval én maradok az átláthatóságban:)
Előzmény: hibis (1188)
hibis Creative Commons License 2010.07.27 0 0 1188
Szia
Én most készülök kovácsoltvas kerítést készíteni, azt gondoltam, hogy a hemorájt jó lesz. Mi a bajod vele?

Egyébként az a tapasztalatom, hogy a gyorsan száradó festékek nem adnak tartós bevonatot (nittró)

Más:
Neked már van tapasztalatod, nem zavaró, hogy teljesen be látnak a kerítésen, esetleg a ház mellett végig látják a portát? Az ember úgy néz ki mintha a Győzik e sóban mutogatná magát.!
Előzmény: nagyanyo05 (1187)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!