Keresés

Részletes keresés

Hooshee Creative Commons License 2001.05.31 0 0 66
hát az sem volt gyenge mikor a Bonnyt vittem pont a kipuffja miatt servicebe, mint utóbb kiderült, eltört a csonk, nem csak a tömítést fújta ki... A zetor traktor ahhoz képest zümmögőkórus, amit a 3800 ccm és a hat henger kiadott magából...
EarwLine Creative Commons License 2001.05.31 0 0 65
Én csináltam kawámra egy dobot, de olyan lett, hogy ha azt kibirod 19000-ig, hogy nem fogod be a füled az király. Nekem 16000 után nem bírta sisak nélkül.
Előzmény: Hooshee (62)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.05.31 0 0 64
A többi részéről fogalmam sincs

ruházat: 100 eFt (minimum, ha adsz magadra...)
sisak: 50 eFt (lassan ennyiért már nem is kapsz jót..)
olajcsere: nállam épp a napokban 8 eFt, pedig csak 3 liter
használattól függően: lánc, láncspray, gyertya
szerelés: minimum mint az anyagköltségek. hálisten eddig nem kellett sokat...

Remélem azért belátod hogy a motort nem azért tartjuk/ják hogy kikerüljék a dugókat?! a motor egy hobbi/életstilus/szerelem.
ellenérv, jó mondjuk lehet "motorozni" 50 e-ből is tréninggatyában.

Előzmény: Hooshee (55)
Dübörgő Creative Commons License 2001.05.31 0 0 63
Amikor először hazavittem, "kicsit" meghúztam, had hallja a family. Szomszédék mindkét Buzukijának riasztója elkezdett visítani:-))) Azóta kicsit csendesebben megyek haza. Kicsit:-)))
Előzmény: Hooshee (62)
Hooshee Creative Commons License 2001.05.31 0 0 62
Ha majd megint eltörik a kipufogócsonk, kipróbáljuk, hogy el tudom-e nyomni dübörgőt :)))))
Dübörgő Creative Commons License 2001.05.31 0 0 61
Hát fogyasztásra a 10liter tényleg sok lenne mocitól. Úgyhogy ez nem is lenne gond, de spec én, amióta mocim (is) van, jelentősen többet költök benzinre, mint az autómnál (ami 12-t megeszik).
Ez köszönhető az említett feelingnek, hogy annyira jó motorozni, hogy az ember szinte összes szabadidejében csak megy. S ezek ugye nagy távolságok.
Szóval benzinre marha sok elmegy, mert marha (bocsi) sokat használja az ember.
Biztosítás, gépjárműadó - ezek is vannak ugye, de nem olyan vészes.
Viszont a rendőség drága Delphin-csoportjával való összetalálkozás valószínűsége is elég nagy, ami jelentős költségekkel jár.
Szóval, drága dolog, de aki szereti a motorozást, annak mindegy, csak mehessen!

Dübörgő, aki mindjárt indul a Hungárián dübörögni

Előzmény: Hooshee (55)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.05.31 0 0 60
ok. sárga dübörgő chopper. majd ne állitsd le...:o)
Előzmény: Dübörgő (56)
EarwLine Creative Commons License 2001.05.31 0 0 59
Hát nekem volt még régen a kezdetek kezdetén egy 125 ccm-s crossmotorom. Na ha azt elkezdtem pörgetni megette még a 9-et is, de még fölötte is és szerintem senki sem mondaná rá, hogy ütős motor.
Előzmény: Hooshee (55)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.05.31 0 0 58
Súlyadó, biztosítás... ezeket nem tudom, az első logikusan kevesebb kell legyen
az adókiszabóknak nincs logikájuk, nemtudtad? :O)
tájékoztatásul: asszem a súlyadó (legalábbis tavaly ennyi volt..) minden megkezdett 100 kg után 600-800 ft. önkormányzattól függő.
És itt jön ám a trükk!!! a kutyát sem érdekli hogy az én motorom csak 170 kg. motorokra egységesen évi 5000 ft. holott kiszámitva még 2000 ft sem lenne!

Előzmény: Hooshee (55)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.05.31 0 0 57
nem is tudnál lebeszélni...:O))

és ha már a költségeknél tartunk, a motor szerintem drágább vagy ugyanannyi.

Előzmény: Hooshee (53)
Dübörgő Creative Commons License 2001.05.31 0 0 56
Egy rövidke értekezlet, s kilóméteres írások várnak itt! Nagyon helyes!:-)))

Lord lffy
Noss, nehéz meghatározni:-))) Papíron Kawasaki LTD 700-as, de ez egy igen erőteljesen átépített motor. Nagyrészt Harley alkatrészekkel, de van ugye ami megmaradt. (A forgalmi:-)))
Jellegre chopper, igen hosszú villával és igen erőteljes hangteljesítménnyel. (A 105 paci azért nemcsak HANGteljesítményre képes. Choppertől egész szép.)

Előzmény: Lord Iffy (48)
Hooshee Creative Commons License 2001.05.31 0 0 55
NA most csak tippelgetni fogok, de egy durva motor sem nagyon esyik 10 fölött igaz? És az már nagyon ütős gép. Namármost ez egy 1.6-os 1.8-as autó fogyasztása, nagyságrendileg. Egy durvább kocsi úgy benyalja a 20 litert hogy öröm nézni, főleg ha ki is használod (ha nem, az persze más kérdés, de nyilván a 900-as moci sem 60-as tempónál issza ki a tankot)

Súlyadó, biztosítás... ezeket nem tudom, az első logikusan kevesebb kell legyen.

A többi részéről fogalmam sincs, bár amit az Audira két év alatt költöttem, abból szvsz simán vehetnék egy elég ütős motort :))))) És még nem is márkaszervízbe járok vele.

EarwLine Creative Commons License 2001.05.31 0 0 54
Na meg akinek már volt nagyobb gond a mocijával tudja, hogy a fenntartás sem éppen olcsóbb egy autóénál. Már pedig az is beletartozik.
Előzmény: sjesz (52)
Hooshee Creative Commons License 2001.05.31 0 0 53
Feelingnek az autó is feeling... csak a megfelelő autóban kell ülni :)))) A szabadabb vagyot sem írom alá... gondoljunk csak a télre ugye, eléggé meg van kötve a kezed... ha meg arra vágyom hogy a szél fújjon, hát cabriot bveszek...de ne menjünk el ebbe az irányba, nem akarok én senkit lebeszélni a motorról, mint ahogy gondolom ti sem rá.
sjesz Creative Commons License 2001.05.31 0 0 52
A legnagyobb különbséget kifelejtetted!

A motor az motor..... más a "feeling"....

Motoron szabadabb vagy.... egy nagymotor fenntartása meg fogyasztása azonos egy kisebb autóéval.....

Előzmény: Hooshee (49)
EarwLine Creative Commons License 2001.05.31 0 0 51
Én motoros és autós is vagyok egyben, és azt hiszem egyetértek veled.
Bár autósok is előznek jobbról, elég gyakran.
Viszont motort nem amiatt az előny miatt vesz az ember, mert jól tud haladni dugóba, hanem mert "kicsit" más a feeling, ami nálad a másik irányba sült el. Valószínű 6 évesen elég pici voltál.
Szerintem ha valaki egy párszor megy motorral utána ha az utolsó fillére is rámegy mindig lesz neki egy.
Egyébként én pl. csak álló kocsisor között megyek el, mert ha autóval vagyok menet közben én sem nézem, hogy sávváltáskor jön e motoros. Pedig kellene!!!!!!
De sajnos az autóst előzéskor sem érdekli, hogy be fog e férni a motoros elé, mert ha nem simán letúrja. Vannak olyan állatok akik ha mi motorosok túrázunk és csak 100-al megyünk simán elkezdik a sort előzni ha jönnek szembe, mintha ott se lennének.
Előzmény: Hooshee (49)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.05.31 0 0 50
helyes az összefoglalás.:O)
kiegésziteném még azzal, hogy az autós realizálja magában, hogy:
azért mert csak cirka 50-60 cm-t foglalok el a sávban, attól az még az enyém.
Előzmény: Hooshee (49)
Hooshee Creative Commons License 2001.05.31 0 0 49
Kezdetnek előrebocsátanám, hogy tősgyökeres autós vagyok azóta, hogy hat évesen elvitt a versenyző ismerős motorozni... Ott és akkor megfogadtam, hogy ha ezt túlélem, soha többet nem ülök rá, és ezt be is tartom.

Szvsz mindkét társaságnak megvannak a maga fekete bárányai, és mindkét társaság hajlamos ezek alapján az általánosításra.

Néhány tőmondatban összefoglalnám

Motor előny:

Iszonyatos gyorsulási lehetőség
Kis helyigény, dugókerülés
Kis fogyasztás és fenntartás

Motor hátrány:

Sérülékenység
Menetteljesítmény/biztonság tragikus aránya
Kanyarodási képesség lényegesen kisebb
És beesik az a qrva eső :)

Autó előny:

Biztonság
kanyarok (ezt természetesen úgy gondolom hogy egy normál utcai motor és egy normál utcai autó közül, vagy egy sportkocsi és egy sportmotor közül messze az autó produkálja a jobb oldalgyorsulási értékeket)

Autó hátrány:

Dugók, parkolás
Fenntartás

A motorosoknak arra kéne odafigyelni, illetve azt realizálni, hogy egyrészt a sebességük miatt nem lehet követni hogy mi a jóistent is csinálnak éppen, valamint hogy lehet hogy ő a gyorsabb, de ha kocc van akkor ő fog előbb meghalni, hiába volt gyors. Nem hiszem hogy túl nagy kérés, hogy ne próbáljon már meg jobbról előzni egy három sávos út jobb szélsőjében... stb

Az autósoknak meg arra kellene hangsúlyt helyezni, hogy a motoros is ember, és ha már lehetősége van arra hogy gyorsabban haladjon mint én a dugóban, akkor ne irigy legyen, hanem segítse ha tudja.

Ennyi kellene nem több...

Lord Iffy Creative Commons License 2001.05.31 0 0 48
:o))
áááá, ő csak mindig mögöttem jön.

Dübörgő
sárga mi is? vagy már megint lemaradtam? :O)

Előzmény: sjesz (46)
sjesz Creative Commons License 2001.05.31 0 0 47
Az én öltözetem pedig az idő függvényében rövid nagrág és póló lesz, habár valaki már megszólta az ilyen motorosokat.....

Előre megválaszolom: van bőrszerkóm, de ilyen melegben belefülledek.....

sjesz Creative Commons License 2001.05.31 0 0 46
Ez jól hangzik, csak oda ne írd, hogy a hátsó ülésen az a 196 centis meg a barátom.... :-)))))
Előzmény: Lord Iffy (45)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.05.31 0 0 45
ok. már össze is kevertem. szóval mindenki sárga + három lámpa?! na akkor ma gyorsan én is lefújom a bringát sárgára, nehogy kirivónak tünjek.:O)

én különös ismertetőjelem: egy lámpa + két index elől. hátul meg egy lámpa + két index. (a változatosság kedvéért...:O))
a fejemen a bukót megismeritek, a kabátom meg narancs-fekete dainese.

Előzmény: sjesz (44)
sjesz Creative Commons License 2001.05.31 0 0 44
Ja, és különös ismertetőjel egy csinos pasi a nyeregben... :-))))))))))))))))))))))
Előzmény: Lord Iffy (36)
sjesz Creative Commons License 2001.05.31 0 0 43
Nem "olyan" film.....

Ez "A" FlashDance !!!!

A csaj a főszereplő, aki táncol, de korábban motorozik és hegeszt.... :-)))

Előzmény: Dübörgő (39)
Dübörgő Creative Commons License 2001.05.31 0 0 42
Össze ne keverd velem! Nekem is 3 lámpa. Összesen:-))) A féklámpával együtt.
Ja, meg én is sárga.
Mindegy.

Dübörgő, aki a saját nevét is félregépeli

Előzmény: sjesz (41)
sjesz Creative Commons License 2001.05.31 0 0 41
3 lámpa. plexi.
Előzmény: Lord Iffy (36)
Dübörgő Creative Commons License 2001.05.31 0 0 40
Lord lffy, aki segít tisztán látnom!

Noss, köszi az infót, lehet elgurulok arra én is. Én is szeretek ugyanis "döbörögtetni".:-)))

Mondjuk én minden motorost megbámulok, a legtöbb hölgyet is titokban (asszony ne lássa, mert leesik a bukóm), s a hölgy motorost pláne!

Előzmény: Lord Iffy (34)
Dübörgő Creative Commons License 2001.05.31 0 0 39
Látványosan derül ki? Ez egy "olyan" film? :-))
Régen láttam, de már én sem emléxem.
Előzmény: sjesz (38)
sjesz Creative Commons License 2001.05.31 0 0 38
Motor dübörög át a városon, megérkezik, kiderül csaj az illető......

De mindez nagyon látványosan....

Előzmény: Lord Iffy (37)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.05.31 0 0 37
??? hogy?
Előzmény: sjesz (35)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!