Keresés

Részletes keresés

kerub Creative Commons License 2014.11.12 0 0 117074

Nem talán, hanem biztos Bölcsődal volt a lévai regény.
http://ujszo.com/cimkek/gondolat/2002/03/01/kisvarosi-hanyatlastortenet

 

Előzmény: kerub (117072)
NagyonI Creative Commons License 2014.11.12 0 0 117073

Nem hiszem, hogy tudtam.De a libafertály lévai származásáról igen. Vagy csak mese??

Dobó Eger után a lévai vár kapitánya lett. 

 

 

"

Dobó kiszabadulása után személyesen indult Augsburgba az ott tartózkodó 
császárhoz, Dobót az udvarban nem marasztalták el, ellenkezőleg, nagy jutalmat 
kapott. Az uralkodó neki adta a lévai és a véglesi várat a hozzá tartozó 
uradalmakkal, ezen kívül 7000 arany zálogösszeg lefizetése ellenében két 
mezővárost juttatott számára.


Dobó István Léván nagy építkezésbe fogott. Biztonságosabbnak érezhette ezt a 

várat, mint az erdélyi-Habsburg háború frontvonalába eső Ruszkát és Szerednyét. 
Dobó István a sok királyi adománynak igen csak hálás lehetett. 1562 évi 
törökellenes harcokból is kivette részét. Kinevezték sógora Balassa János 
helyett bányavárosi főkapitánynak, ezt a tisztet 1565-ig viselte, most már az 
ország első főurai közé tartozott "

 

Előzmény: kerub (117072)
kerub Creative Commons License 2014.11.12 0 0 117072

Féja Géza talán a Bölcsődalban ír apáink korabeli Léva életéről, a Denk-ről a szemben levő Bolemann patikáról stb.
Elő kéne keresni a bedobozolt könyvek közül a pincében...

Te pl.tudtad, hogy a " feljöve Márton az oroszi pap...." utódai Lévai lakosok?

Előzmény: NagyonI (117071)
NagyonI Creative Commons License 2014.11.12 0 0 117071

Legyen a DenkBEN!!!!Papa nagyon szerette a Denket. Nagy kártyacsaták színhelye lehetett a kávéház. Törzsasztala is volt ott.

Miért is nem tudok erről többet????

 

Apám ma  108!! éve született. 

Micsoda humora volt!!!

Előzmény: kerub (117070)
kerub Creative Commons License 2014.11.12 0 0 117070

Hideg lett itt is reggelre.
A Márton nap most hétköznapra esett, valószínűleg hétvégén lesz Léván a szokásos Márton napi vásár.
Sütik a liba fertályt, nagy lesz a vigalom.
Majd ott találkozunk a Denk sarkon, vagy a Schöller malomnál, döntsd el.

Előzmény: NagyonI (117066)
kerub Creative Commons License 2014.11.12 0 0 117069

gås

 

Előzmény: Boszorka (117068)
Boszorka Creative Commons License 2014.11.12 0 0 117068

Tegnap már máshol előadtam, hogy jobban szeretem a kacsát mint a libát, no meg hogy tudatlanságból vagy 2 hete vettem libacombot, ami nem nagyon ízlett. De aki tartja Márton napot, annak jó étvágyat utólag is a libához. Mellesleg ez biztos valami vidéki szokás a Márton nap, felénk soha nem hallotam a róla. Első találkozásom Svédországban volt vele ahol ha jól emlékszem mortons gas (az a-ról itt hiáyzik a kis karika) volt a neve.

Előzmény: e-lektor (117067)
NagyonI Creative Commons License 2014.11.12 0 0 117066

Jó reggelt!!

 

Állítólag jön a hideg... Tudom, tudom, hogy a természetnek így természetes... De nekem is???

Szabad délelőttöm van, de kevésbé szabad délutánom. Könyvtározok... turit bölcsen elkerülöm...Nem bírok a véremmel, ha beszabadulok. Tegnap vettem egy vasalót. Ittemnek gondoltam ajándékba. De igen puccos. Nehézkes lehet a tárolása. Azért mielőtt visszaviszem, kipróbálom.Majd lefényképezem, s mivel nagyon::::))))))szeretnétek látni, hát megosztom veletek az élményt:::))) Majd. De előbb Tücsivel séta...

Boszorka Creative Commons License 2014.11.11 0 0 117065

Alusztok, vagy már farsangoztok. Kölnben, Bonnban, Düsseldorfban áll a bál. Február 18. lehet mulatozni, aztán hamu a fejekre és böjt!:-)

Boszorka Creative Commons License 2014.11.11 0 0 117064

Egész életemben izgatott az ezotéria, illetve főleg az asztrologia. Persze nem az amit az ujságokban írnak. Ma is hinnék benne, ha lenne egy komoly asztrologusom, de már nincs.:-(((

 

Irni én is tudnék minden féle hülyeséget. Szerencsére nincs annyira nagy szükségem a pénzre, no meg jó adag pofátlanság is kell ahhoz, hogy valaki hülyitse az embereket. A nők lapjának van egy asztrologusa, remekül szoktam szórakozni rajta.

 

 

No de van ennél érdekesebb is. Ha nem tudnátok, ma kezdődik hivatalosan a farsang. Minden évben pontosan november 11.-én, 11 óra 11 perckor megindulnak pl. Zürichben a spéci farsangi zenekarok és végig vonulnak az óvároson. Igazából a Rajna menti németek az igazi nagy farsangozók, majd megkukkolom ma az esti hírekben mutatnak-e valamit. Persze máshol is beindulnak ilyenkor Svájcban. Férjem mesélte, hogy ezen a napon érkeztek meg oda anno 1956 novemberében és egyesek azt hitték, hogy a menekültek tiszteletére zenélnek az utcán.:-)))

gepesz Creative Commons License 2014.11.11 0 0 117063

 "Tudd, hogy Szellemi Létező Vagy. " Szóval eddig.

Bocs a rontásért. Nem tudom, mikért akartam belőle linket csinálni?

gepesz Creative Commons License 2014.11.11 0 0 117062
Előzmény: kerub (117061)
kerub Creative Commons License 2014.11.11 0 0 117061

Van ennek a témának webes megjelenítése.

Előzmény: NagyonI (117060)
NagyonI Creative Commons License 2014.11.11 0 0 117060

Nyomozd ki... Állítólag Kokó támogatta ezotérikus újság ez. Mondtam neki, hogy feltétlenül szeretnék kapni az újságból!! Ha lőn, elküldöm neked..

 

Előzmény: kerub (117059)
kerub Creative Commons License 2014.11.11 0 0 117059

Bambula cikkei hol jelennek meg?
Kíváncsivá tettél.

Előzmény: NagyonI (117058)
NagyonI Creative Commons License 2014.11.11 0 0 117058

Nem vicc ez, gyermek:::)))

És az sem, hogy Bambulával végre hosszú hetek után sikerült beszélnem!!! Már csak miattatok is vártam, hogy felhívjon, s ma megtette!!! Éppen a mező fele ballagtunk Tücsivel, amikor megérdeklődte a hogyvanságomat.Én megvagyok, hát te?? Ő most rendkívül elfoglalt, mert valami ezotérikus pszichológikus cikket ír egy újságba, de nagyon rosszul fizetnek- 60-70 ezer Ft-ot kap egy cikkért,de ezen is lehet, hogy osztoznia kell, mert ő csak kézzel tud írni, egy szerkesztővel dolgozik, majd az begépeli. De ha belegondol- ha itt a Végeken tanítana sem kapna többet. Én belegondoltam. Citromsárga lettem, s azt hiszem ebből a színből egyhamar nem jövök ki.

 

Ez sem vicc.....

 

De nem ám...

 

A keserű valóság.

 

Mint az is, hogy az önbizalmamat meg kellene keresnem...Kell nekem ilyen tüneményekkel barátkoznom.....

 

Előzmény: kerub (117057)
kerub Creative Commons License 2014.11.11 0 0 117057

Megállj csak te gonosz nőszemély, te viccet csinálsz a mi őszinte érzelmekkel teli invitációnkból ?

Előzmény: NagyonI (117056)
NagyonI Creative Commons License 2014.11.11 0 0 117056

Hát ez az!! Bariton váltig mondta nekem, hogy menjünk már el Kerubékhoz, de azt gondoltam (én buta) , hogy két ágyra való huzatotok nincs. Igaz, Bari csak erősködött, de én hívtam az Aporra inkább. Azt nem gondolta, hogy én inkább városbámulni szeretnék. A Főben lévő buszok gyorsaságát nem ismerve végül nem sikerült Boszit sem meglepnünk, így hát orrlógatva kullogtam HAZA. 

Legközelebb előbb útba ejtelek benneteket- mindenkit persze igazságosan. Megírom, hogy mit szeretÜNK enni, inni, milyen színű legyen a frisss ágynemű. S ha ez mind OK lesz részetekről, még a PUttyunkat is beszervezem::::))())) Milyen ciki lehet nektek, hogy unokáimmal esetleg felétek járok, s nem viszem őket megmutatni. Ezen feltétlen változtatni fogok. És valamennyi barátomat is elcincálom látogatásotokra.::))))

 

 

Ámen.

 

Vagy nem???

Előzmény: kerub (117055)
kerub Creative Commons License 2014.11.11 0 0 117055

Jó reggelt!

kerub Creative Commons License 2014.11.10 0 0 117054

Ideje összeszedni magunkat.

Mi igyekeztünk, mert amikor hírét kaptuk, hogy topicanya a fővárosba látogat kerubné port törölgetett, friss ágyneműt húzott a vendégszobában, és sütött főzött két nap két éjjel.
Mindez hiába.

Előzmény: Boszorka (117053)
Boszorka Creative Commons License 2014.11.10 0 0 117053

Biztos nem vagyunk elég előkelőek neki. Jobb társasághoz van szokva, pl. Bambula.:-)))

Előzmény: kerub (117050)
Boszorka Creative Commons License 2014.11.10 0 0 117052

Az jó lesz, majd készülök megfelelő enni és innivalóval.:-)

Előzmény: kerub (117051)
kerub Creative Commons License 2014.11.10 0 0 117051

Elég ritkán járok/runk a városban, de ha megérkezik a hartai küldemény akkor hallatunk magunkról.

Előzmény: Boszorka (117049)
kerub Creative Commons License 2014.11.10 0 0 117050

Nincs mentség, szégyen és gyalázat, hogy nem egyszer előfordult már, hogy "Göre Gáborné" született NagyonI Evička fővárosi útjairól csak a lapokból és a TV híradóból értesültünk, akkor is utólag.

Előzmény: NagyonI (117048)
Boszorka Creative Commons License 2014.11.10 0 0 117049

Ez már tényleg szinte sértő, hogy a házam előtt randizik és nem szól. Pedig istenuccse kirohantam volna valami piával a térre.

Jut eszembe, ti nem szoktatok erre járni? Nehogy már Anyánk legyen a példa itt a topicban.:-)

Előzmény: kerub (117047)
NagyonI Creative Commons License 2014.11.10 0 0 117048

Nem kirándultam. Átszáguldottam a Főn...

Előzmény: kerub (117047)
kerub Creative Commons License 2014.11.10 0 0 117047

 

Csak, hogy tudd!


Ilyen választékot hagytál ki!!!
Volt még Bryndzove halusky is, hogy jobban menjen az a ser ital lefelé.
Nagyon nagy disznóság, hogy a fővárosi kirándulásod alkalmából elkerülöd a híveidet.
Nem beszélve arról, hogy a pincebéli kincseim bő választékát sem tudtad így megvizitálni.
Boszi is sírdogálva telefonált, hogy feléje se néztél, most aztán a részedre félretett értékes ajándékokat ki is hordja a kukába.


Előzmény: NagyonI (117044)
NagyonI Creative Commons License 2014.11.10 0 0 117046

Jó reggelt!!

 

Ne szólj szám, nem fáj fejem:::)))

Ha én mindent előre tudnék, akkor én lennék az Apor Vilmos tér legokosabbja:::)))

Kezdődjék az évszázadnál is hosszabb ez a nap::::))

Előzmény: Boszorka (117045)
Boszorka Creative Commons License 2014.11.10 0 0 117045

Szólhattál volna a randevud helyéről és idejéről, megnéztelek volna! 105 busz a kedvencem, persze az Apor V. térről vissza mehettél volna a 112-vel és akkor a másik hídról is csodálhattad volna a várost, aminél nincs is szebb sehol. Nincs jobb eszköz egy busznál várost nézni, jó, esetleg a kettes villamos is kellemes.

Aludjál jól a saját ágyadban, mert annál sincsen jobb, azt tudom. Tücsiről várom holnap a híreket!

Előzmény: NagyonI (117044)
NagyonI Creative Commons License 2014.11.09 0 0 117044

Nem futkosok már. Este 10-re megérkeztem. Nagy futás volt, jó futás volt.

 

Rembrandt klassz, de az az igazság, hogy amikor a holland festők után végre megjelentek a Rembrandtok, már mindketten igen fáradtak voltunk. Kicsit sikerült városnéznem a 105-ös busszal, amire már megszokásból elébb az ellenkező irányba mentem,  mert kíváncsa voltam az esti fényekre::::)))Az egész városnézés vagy másfél óra volt csupán:::)) Baráték az Apor Vilmos téren vácsorogtak rám, de valahányszor kedvesen érdeklődtek, hogy hol a búsban tekergek, sikerült őket megnyugtatnom egy laza hamarosan találkozunkkal. Szép vagy szép vagy Budapest, legalább nekem szép, de jobb lett volna valami kellemesebb tömegközlekedéssel csodálnom a fényeket.

 

Most már idehaza, első utam egy rövid séta volt Tücsivel, aki rosszalkodott a hétvégén, s minduntalan leszedte a kötést a lábáról. Most  holnap fel kell hívnom a dokit, de ha be kell vinni Szhelyre, fogalmam sincs a hogyanról, Ittem dolgozik rendesen a héten.

 

 

Jó hetet!!

 

Országomat egy pofa sörért:::)))) 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!