Keresés

Részletes keresés

Dübörgő Creative Commons License 2001.06.05 0 0 104
Lord lffy semmi gond, 7-en így is voltunk, akik mind tudatlanok voltunk s később mentünk.

Mindenesetre sajnálatos, hogy havonta csak 1x van, nyáron lehetne hetente is.

Erről tudtok valamit?
2001. június 8-10.
Tarnaméra
II. Motorostalálkozó
Feketesereg

Előzmény: Lord Iffy (103)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.06.05 0 0 103
jóreggelt mindenkinet!:O)
Dübörgő, ellnézést utólag is ha félreérthetően informáltunk citadella ügyben. szóval mint elmondták minden hónap első szombatja. 5-kor indulás van. remélem 1x összefutunk..:o))
sajnos nekünk sem sikerült felmenni.:O(
EarwLine Creative Commons License 2001.06.05 0 0 102
"Utána tök lassan ment, de mindig úgy állt be a felezőre, hogy pont ne lehessen elmenni mellette. "

Szomorú sztori!
Biztos nem tartja magát igazi motorosnak, vagy csak motort próbált a legközellebbi kereskedésből és még nem ismeri a dörgést.

Előzmény: Dübörgő (97)
Dübörgő Creative Commons License 2001.06.05 0 0 101
Köszi sjesz, megelőztél.
Már 2-től mérgelődtem, hogy miért este van, miért nem du? Mentünk volna korábban is, de hát a tudatlanság ...
Előzmény: sjesz (98)
Dübörgő Creative Commons License 2001.06.05 0 0 100
SZÁZADIK:-)))
Dübörgő Creative Commons License 2001.06.05 0 0 99
Volt valaki a Citadellán? Merre mentetek utána? Voltunk a Hősök terén, de már ott sem voltak.

Mikor lesz legközelebb? Júli 1. szombat?

Előzmény: Dübörgő (95)
sjesz Creative Commons License 2001.06.05 0 0 98
A Citadella nyáron 5 óra, télen 3 óra !!!!!

Fél 5 -re érdemes feljönni, 5 kor indulunk....

7 -kor valahol Szentendrén lehettünk, aztán fel Visegrádra......

Egyébként úgy hangzik: Minden hónap első szombatján délután (5) motoros találkozó a Citadellánál....

Előzmény: Dübörgő (95)
Dübörgő Creative Commons License 2001.06.05 0 0 97
"Autós meg autós között is óriási különbségek vannak, meg persze motoros meg motoros között is."

Nos, ez így igaz, úgyhogy megemlítek 2 ellen-sztorit a múlt 7végéről:
- Autós: asszonypajtással tájnézősdit játszottunk valahol a Pilisben, s kifejezetten nyugodt tempóban mentünk ezért. Mögöttem egy IV-es Golf, először zavart, mert azt hittem le akar tolni, de kiderült, hogy nem. Szépen, nyugodtan beállt mögénk, egyinkőnk sem rallyzott.
- Motoros: Szentendrei úton előttünk egy túragép. Valahol lámpánál beállok mellé köszönni, oda se néz, előrébb gurul 1 métert. Utána tök lassan ment, de mindig úgy állt be a felezőre, hogy pont ne lehessen elmenni mellette. (Azért valahogy csak sikerült, ....:-)))

Előzmény: EarwLine (96)
EarwLine Creative Commons License 2001.06.05 0 0 96
Sziasztok!

Dübörgő!
Köszi a dicséretet a weblapomra, hízott a májam!

De visszatérve az eredeti témára:
Szombaton voltam Kunmadarason (néhány 100 km, nem BP-i vagyok), és az autósok megmutatták miért is van ez a téma (autós kontra motoros).
Először is az út során ketten álltak le velünk versenyezni (egy astra-s meg egy bnw-s), mind a ketten alulmaradtak! Miért nem képesek beletörődni, hogy jobban ki tudunk gyorsítani a kanyarokból?
De este hazafele volt a legkirályabb:
Ugye mi voltunk egy páran sorban, de egy "autós" természetesen megelőzött kettőnket és beállt a sor közepére. Ment ott egy darabig mire visszaelőztük, hogy már azért mégse, erre rámkapcsolja a fényszórót. Tipikus! Amikor meg szép lassan megyek át a vasúton, ott kezd el előzni, amikor én a gödröket kerülgetem. Na mindegy. Autós meg autós között is óriási különbségek vannak, meg persze motoros meg motoros között is.

EarwLine

Előzmény: Dübörgő (88)
Dübörgő Creative Commons License 2001.06.05 0 0 95
Hali!

Vissza a motorokhoz: beszéltünk a szombat esti Citadellás motoros találkozóról. 7-re értünk páran oda, hát nem elment a csapat már 5-kor?
Gyerekek, a 4-5 óra, az nem este! Na mindegy, majd legközelebb. De mikor is lesz legközelebb?

Dübörgő, aki lemaradt

Előzmény: EarwLine (75)
Hooshee Creative Commons License 2001.06.01 0 0 94
Ebben egyetértünk, az más tészta... én se Porschét vennék (sőt én még sportautót se, de ez más kérdés)

Csak kiragadott példa volt, na, akkor a Porsche helyére tedd a Corvette/Lotus/Ferrari/Viper bármelyikét, asszem ezekkel elég jól definiáltam egy minimumszintet :))))

Előzmény: sjesz (92)
sjesz Creative Commons License 2001.06.01 0 0 93
Lehet hogy öregszem, de kocsival egyre öregurasabban vezetek.....

Mármint hogy nyugodtan, kényelmesen, persze nem lassan...... ha egyszer dübörögnek a lovak.....

Persze lehet, hogy azért, mert a sebesség és terhelés vágyaimat nem az autóban élem ki......

Előzmény: Hooshee (91)
sjesz Creative Commons License 2001.06.01 0 0 92
Ültem benn, vezettem is, baromi kényelmetlen és fapados volt.....

Többre értékelek egy régi MG-t.

Előzmény: Hooshee (91)
Hooshee Creative Commons License 2001.06.01 0 0 91
sjesz, dehogynincs... csak ahelyett hogy élveztem volna, rettegtem :)))

A Porschet egyrészt ne a tulajai alapján ítéld meg, pláne ne a Magyarországi tulajai alapján... A menetteljesítményei igenis a vérbeli sportautó címre jogosítják fel... Egyébként azért a GT-ben ott vannak, és nem is nyomják rosszul ha már versenyt hiányolsz.

sjesz Creative Commons License 2001.06.01 0 0 90
"Sportautót... pl Porsche... "

Hát szerintem a Porsche pont hogy nem sportautó.... nem nagyon látok sportversenyeken....

Inkább felnyírt, ujjataln pólós, vastag aranyfukszos, OldSpicetól bűzlő, IQ-szegény felfört proletárok szállítójárműve.

(Opcionálisan szintén alacsony IQ tartalmú üléshuzattal..)

Másra nem nagyon jó..... én péniszpótlónak nevezem....

Előzmény: Hooshee (84)
sjesz Creative Commons License 2001.06.01 0 0 89
"Dönti a fene :)))) Pont ez benne a szép hogy nem kell :)))) "

Na látod, ezért nem érted,,, fogalmad sincs, milyen bedöntögetve szlalomozni.......

Előzmény: Hooshee (81)
Dübörgő Creative Commons License 2001.06.01 0 0 88
EarwLine!
Király az oldalad! De tényleg. A Kawa is nagyon szép. Nekem külsőleg a legszebb motor, persze a nagyobb ccm jobb lenne.
"de a motort eső után letörlüm, de még meg is puszilom. Az autót nem!!!" - Nos, ez szerintem hűen tükrözi a motorosok feelingjét:-)))
Előzmény: EarwLine (74)
Dübörgő Creative Commons License 2001.06.01 0 0 87
Bocsi, félreérthatő voltam. Az Astra egyáltalán nem sportautó!
Dübörgő javított
Előzmény: Hooshee (86)
Hooshee Creative Commons License 2001.06.01 0 0 86
De mit keres az Astra a sportautó kategóriában? :))))) Esetleg a Calibra...
Dübörgő Creative Commons License 2001.06.01 0 0 85
Jó reggelt evribodri!

Szóval erre vonatkozik az, hogy a sportautó kategóriában is vannak azért alkategóriák.
A Prelude ugye inkább sportautó, mint az Astra, vagy a Stift (bár a Stift tulajdonosok bőszen állítják, hogy dinamikus és erős sportautójuk van), de persze mondjuk például (csak a véletlen kedvéért, nem ám haza beszélek) egy Alfa 75 3000-es V6-os inkább minősül sportautónak.
Motornál is Buzuki GSX-R 600 kontra Hayabusa, ...

Dübörgő, aki ossza az észt

Előzmény: Lord Iffy (83)
Hooshee Creative Commons License 2001.06.01 0 0 84
Sportautó a Prelude?

Hát, tegyünk mellé akkor egy igazis Sportautót... pl Porsche... mindjárt kiderül, hogy max sportos... Mondjuk a fogyasztása így is nagyon kellemesnek mondható, én csak az új prelude 2.0-val járkáltam, az nem bírt 10 alá menni sehogy, de ha ki is használtam, 15 úgy lecsúszott mint a sicc...

Mázlitok volt :)

Egyébként az nyilván igaz, hogy nem annyival eszik kevesebbet a motor, amennyit a súlya és a lökettéfogata alapján kéne, ez nyilván a használat milyenségéből (jobban kell pörhgetni) és a légellenállásból adódik...

Lord Iffy Creative Commons License 2001.06.01 0 0 83
hát nemtom, nállam a prelude sportautónak számit...:o)) meg másoknál is szvsz.
de akárhogy hajtottuk 10-nél többet nem evett.
Előzmény: Hooshee (81)
Hooshee Creative Commons License 2001.06.01 0 0 82
De mindjárt megkérdezem AntForcet, mit is mondott mennyit eszik az integra Type-R je :))) Valami 12-13 körüli értékre emléxem (jó nagy lába van :))
Hooshee Creative Commons License 2001.06.01 0 0 81
sjesz!

Dönti a fene :)))) Pont ez benne a szép hogy nem kell :)))) Viszont ahol én még be tudok kanyarodni, ott a motor könnyen az árokban végzi azonos sebességnél...

Iffy!

Az 1.8-as hondát max sportosnak nevezném, hiába van agyonspirázva a motorja... Na meg gondolom nem akkor evett nyolcat amikor kihajtottad belőle a pacikat...Hanem kint, 120-as átlagnál :)

sjesz Creative Commons License 2001.06.01 0 0 80
A 750-es magnával én is 7-8 liter körül vagyok....

Viszont a kocsim 20 fölött ... :-)))))

Előzmény: Lord Iffy (79)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.06.01 0 0 79
ok. akkor sportautó-speedmotor...
az 1,8-as hondánk megevett 8 litykót, a 750-es hondánk pedig 6-7 litykót. ez lenne az óriási fenntartási különbség?
Előzmény: Hooshee (76)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.06.01 0 0 78
hát igen, azért a motoros szél-feelingje nem azonos a kabrió-autó szél-feelingjével.:O))
Előzmény: sjesz (77)
sjesz Creative Commons License 2001.05.31 0 0 77
A feeling az feeling, csak az autóban nem motoros feeling... :-)))

Azért kíváncsi vagyok, amikor bedöntöd a kanyarban a kabriódat....

És nem arról szól, hagy fúj a szél....

Ja, télen nem motorozom....

És az autómnak is van feelingje... az autó kategóriában (225 LE)

Előzmény: Hooshee (53)
Hooshee Creative Commons License 2001.05.31 0 0 76
Earwline, TE nem :)))))

Hogy kategorizálom?

Mondjuk funkció, és azon belül teljesítmény alapján.

Tehát pl Autóban

Városi kiautó
Családi autó
Sportautó
Versenyautó
Luxuslimuzin
Terepjáró

Ue motorban:

Robogó
Túramotor
Speedmotor utcai
Speedmotor verseny
Chopper/goldwing
Krossmotor

(elnézést az esetlegesn pontatlan megneveyésekért)

Ezeken belül persze megint vannak kategóriák, pl túramotorból van 125-ös meg 600 as meg ki tudja még mekkora... Speedmotorból is többféle. Mint ahogy sportautóból is van inkább cak sportosnak nevezhető horcsög, meg valóban vadállati teljesítményú nagy lökettérfogatú gép. Ezek között ha nem is tökéletes, de valamiféle megfeleltetést létre lehet hozni. De az szvsz fals, ha egy Astra fenntartási költségét egy Goldwing Hondáéval méred össze, amellé egy nagy Audi, vagy BMW költségvetése illik...

EarwLine Creative Commons License 2001.05.31 0 0 75
Na sziasztok!
Nektek jó Citadellát szombatra, remélem megismeritek egymást, én Kunmadarasra megyek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!