Keresés

Részletes keresés

sjesz Creative Commons License 2001.06.05 0 0 110
Ilyenkor a piros lámpa sem számít...... :-))))

Nagyon jó alakzatban mentünk ki a Szentendrei úton...

50 km/ó, elöl középen egy nagy fekete merci, oldalt V alakban a motorok....

Én voltam a Left Wing... :-))))

Merci-motor között 10cm köztünk szintén 10 cm..... jó zárt alakzat volt.....

Előzmény: Lord Iffy (109)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.06.05 0 0 109
jólvan. akkor nem csak én nem emléxem olyan sok útvonalra.:O))
bevallom ilyenkor én is olyan tirpák motoros vagyok akit szidnak az autósok, összevisznya megyek 3 sávban 1xre tiszta szabálytalanul.
remélem 1x egy hónapban elnézik nekem az autósok, de hát a tömeg hatására...:o))
Előzmény: sjesz (108)
sjesz Creative Commons License 2001.06.05 0 0 108
Igen, akkor Pilismarótra mentünk... vagy 4-5 éve....

Visegrád, Dobogókő, Velence, Göd, Szentendre, igy hirtelen fejből.....

Előzmény: Lord Iffy (107)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.06.05 0 0 107
:o))
sorry. a következőn igérem összefuthatunk...:O))

1ébként volt már máshova kiruccanás ilyenkor mint visegrád vs. velence? ja nem, 1x együtt mentünk nemtom hova valami találkozóra. ez se most volt, már vagy 6 éve...:O))

Előzmény: sjesz (106)
sjesz Creative Commons License 2001.06.05 0 0 106
Akkor aztán keresgélhettelek!!!!!!

Ha oda sem jössz..... :-)))))

Azért jót motoroztunk:

Citadella, Erzsébet híd, Petőfi S. utca, Lánchíd, Alagút, Déli Pu, Moszkva tér, Mártírok(?) útja, (bocs, Margitkrt.), Bem tér, Rakpart, Lajos u. Szentendrei út, Szentendre - Fagyizás... - Visegrád....

Előzmény: Lord Iffy (103)
EarwLine Creative Commons License 2001.06.05 0 0 105
Tarnaméráról én nem tudok, hanem most hétvégén lesz egy Balassagyarmaton, a múlt évbe nem voltak valami sokan, de csak egy napos volt, most 3 napos lesz.
Előzmény: Dübörgő (104)
Dübörgő Creative Commons License 2001.06.05 0 0 104
Lord lffy semmi gond, 7-en így is voltunk, akik mind tudatlanok voltunk s később mentünk.

Mindenesetre sajnálatos, hogy havonta csak 1x van, nyáron lehetne hetente is.

Erről tudtok valamit?
2001. június 8-10.
Tarnaméra
II. Motorostalálkozó
Feketesereg

Előzmény: Lord Iffy (103)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.06.05 0 0 103
jóreggelt mindenkinet!:O)
Dübörgő, ellnézést utólag is ha félreérthetően informáltunk citadella ügyben. szóval mint elmondták minden hónap első szombatja. 5-kor indulás van. remélem 1x összefutunk..:o))
sajnos nekünk sem sikerült felmenni.:O(
EarwLine Creative Commons License 2001.06.05 0 0 102
"Utána tök lassan ment, de mindig úgy állt be a felezőre, hogy pont ne lehessen elmenni mellette. "

Szomorú sztori!
Biztos nem tartja magát igazi motorosnak, vagy csak motort próbált a legközellebbi kereskedésből és még nem ismeri a dörgést.

Előzmény: Dübörgő (97)
Dübörgő Creative Commons License 2001.06.05 0 0 101
Köszi sjesz, megelőztél.
Már 2-től mérgelődtem, hogy miért este van, miért nem du? Mentünk volna korábban is, de hát a tudatlanság ...
Előzmény: sjesz (98)
Dübörgő Creative Commons License 2001.06.05 0 0 100
SZÁZADIK:-)))
Dübörgő Creative Commons License 2001.06.05 0 0 99
Volt valaki a Citadellán? Merre mentetek utána? Voltunk a Hősök terén, de már ott sem voltak.

Mikor lesz legközelebb? Júli 1. szombat?

Előzmény: Dübörgő (95)
sjesz Creative Commons License 2001.06.05 0 0 98
A Citadella nyáron 5 óra, télen 3 óra !!!!!

Fél 5 -re érdemes feljönni, 5 kor indulunk....

7 -kor valahol Szentendrén lehettünk, aztán fel Visegrádra......

Egyébként úgy hangzik: Minden hónap első szombatján délután (5) motoros találkozó a Citadellánál....

Előzmény: Dübörgő (95)
Dübörgő Creative Commons License 2001.06.05 0 0 97
"Autós meg autós között is óriási különbségek vannak, meg persze motoros meg motoros között is."

Nos, ez így igaz, úgyhogy megemlítek 2 ellen-sztorit a múlt 7végéről:
- Autós: asszonypajtással tájnézősdit játszottunk valahol a Pilisben, s kifejezetten nyugodt tempóban mentünk ezért. Mögöttem egy IV-es Golf, először zavart, mert azt hittem le akar tolni, de kiderült, hogy nem. Szépen, nyugodtan beállt mögénk, egyinkőnk sem rallyzott.
- Motoros: Szentendrei úton előttünk egy túragép. Valahol lámpánál beállok mellé köszönni, oda se néz, előrébb gurul 1 métert. Utána tök lassan ment, de mindig úgy állt be a felezőre, hogy pont ne lehessen elmenni mellette. (Azért valahogy csak sikerült, ....:-)))

Előzmény: EarwLine (96)
EarwLine Creative Commons License 2001.06.05 0 0 96
Sziasztok!

Dübörgő!
Köszi a dicséretet a weblapomra, hízott a májam!

De visszatérve az eredeti témára:
Szombaton voltam Kunmadarason (néhány 100 km, nem BP-i vagyok), és az autósok megmutatták miért is van ez a téma (autós kontra motoros).
Először is az út során ketten álltak le velünk versenyezni (egy astra-s meg egy bnw-s), mind a ketten alulmaradtak! Miért nem képesek beletörődni, hogy jobban ki tudunk gyorsítani a kanyarokból?
De este hazafele volt a legkirályabb:
Ugye mi voltunk egy páran sorban, de egy "autós" természetesen megelőzött kettőnket és beállt a sor közepére. Ment ott egy darabig mire visszaelőztük, hogy már azért mégse, erre rámkapcsolja a fényszórót. Tipikus! Amikor meg szép lassan megyek át a vasúton, ott kezd el előzni, amikor én a gödröket kerülgetem. Na mindegy. Autós meg autós között is óriási különbségek vannak, meg persze motoros meg motoros között is.

EarwLine

Előzmény: Dübörgő (88)
Dübörgő Creative Commons License 2001.06.05 0 0 95
Hali!

Vissza a motorokhoz: beszéltünk a szombat esti Citadellás motoros találkozóról. 7-re értünk páran oda, hát nem elment a csapat már 5-kor?
Gyerekek, a 4-5 óra, az nem este! Na mindegy, majd legközelebb. De mikor is lesz legközelebb?

Dübörgő, aki lemaradt

Előzmény: EarwLine (75)
Hooshee Creative Commons License 2001.06.01 0 0 94
Ebben egyetértünk, az más tészta... én se Porschét vennék (sőt én még sportautót se, de ez más kérdés)

Csak kiragadott példa volt, na, akkor a Porsche helyére tedd a Corvette/Lotus/Ferrari/Viper bármelyikét, asszem ezekkel elég jól definiáltam egy minimumszintet :))))

Előzmény: sjesz (92)
sjesz Creative Commons License 2001.06.01 0 0 93
Lehet hogy öregszem, de kocsival egyre öregurasabban vezetek.....

Mármint hogy nyugodtan, kényelmesen, persze nem lassan...... ha egyszer dübörögnek a lovak.....

Persze lehet, hogy azért, mert a sebesség és terhelés vágyaimat nem az autóban élem ki......

Előzmény: Hooshee (91)
sjesz Creative Commons License 2001.06.01 0 0 92
Ültem benn, vezettem is, baromi kényelmetlen és fapados volt.....

Többre értékelek egy régi MG-t.

Előzmény: Hooshee (91)
Hooshee Creative Commons License 2001.06.01 0 0 91
sjesz, dehogynincs... csak ahelyett hogy élveztem volna, rettegtem :)))

A Porschet egyrészt ne a tulajai alapján ítéld meg, pláne ne a Magyarországi tulajai alapján... A menetteljesítményei igenis a vérbeli sportautó címre jogosítják fel... Egyébként azért a GT-ben ott vannak, és nem is nyomják rosszul ha már versenyt hiányolsz.

sjesz Creative Commons License 2001.06.01 0 0 90
"Sportautót... pl Porsche... "

Hát szerintem a Porsche pont hogy nem sportautó.... nem nagyon látok sportversenyeken....

Inkább felnyírt, ujjataln pólós, vastag aranyfukszos, OldSpicetól bűzlő, IQ-szegény felfört proletárok szállítójárműve.

(Opcionálisan szintén alacsony IQ tartalmú üléshuzattal..)

Másra nem nagyon jó..... én péniszpótlónak nevezem....

Előzmény: Hooshee (84)
sjesz Creative Commons License 2001.06.01 0 0 89
"Dönti a fene :)))) Pont ez benne a szép hogy nem kell :)))) "

Na látod, ezért nem érted,,, fogalmad sincs, milyen bedöntögetve szlalomozni.......

Előzmény: Hooshee (81)
Dübörgő Creative Commons License 2001.06.01 0 0 88
EarwLine!
Király az oldalad! De tényleg. A Kawa is nagyon szép. Nekem külsőleg a legszebb motor, persze a nagyobb ccm jobb lenne.
"de a motort eső után letörlüm, de még meg is puszilom. Az autót nem!!!" - Nos, ez szerintem hűen tükrözi a motorosok feelingjét:-)))
Előzmény: EarwLine (74)
Dübörgő Creative Commons License 2001.06.01 0 0 87
Bocsi, félreérthatő voltam. Az Astra egyáltalán nem sportautó!
Dübörgő javított
Előzmény: Hooshee (86)
Hooshee Creative Commons License 2001.06.01 0 0 86
De mit keres az Astra a sportautó kategóriában? :))))) Esetleg a Calibra...
Dübörgő Creative Commons License 2001.06.01 0 0 85
Jó reggelt evribodri!

Szóval erre vonatkozik az, hogy a sportautó kategóriában is vannak azért alkategóriák.
A Prelude ugye inkább sportautó, mint az Astra, vagy a Stift (bár a Stift tulajdonosok bőszen állítják, hogy dinamikus és erős sportautójuk van), de persze mondjuk például (csak a véletlen kedvéért, nem ám haza beszélek) egy Alfa 75 3000-es V6-os inkább minősül sportautónak.
Motornál is Buzuki GSX-R 600 kontra Hayabusa, ...

Dübörgő, aki ossza az észt

Előzmény: Lord Iffy (83)
Hooshee Creative Commons License 2001.06.01 0 0 84
Sportautó a Prelude?

Hát, tegyünk mellé akkor egy igazis Sportautót... pl Porsche... mindjárt kiderül, hogy max sportos... Mondjuk a fogyasztása így is nagyon kellemesnek mondható, én csak az új prelude 2.0-val járkáltam, az nem bírt 10 alá menni sehogy, de ha ki is használtam, 15 úgy lecsúszott mint a sicc...

Mázlitok volt :)

Egyébként az nyilván igaz, hogy nem annyival eszik kevesebbet a motor, amennyit a súlya és a lökettéfogata alapján kéne, ez nyilván a használat milyenségéből (jobban kell pörhgetni) és a légellenállásból adódik...

Lord Iffy Creative Commons License 2001.06.01 0 0 83
hát nemtom, nállam a prelude sportautónak számit...:o)) meg másoknál is szvsz.
de akárhogy hajtottuk 10-nél többet nem evett.
Előzmény: Hooshee (81)
Hooshee Creative Commons License 2001.06.01 0 0 82
De mindjárt megkérdezem AntForcet, mit is mondott mennyit eszik az integra Type-R je :))) Valami 12-13 körüli értékre emléxem (jó nagy lába van :))
Hooshee Creative Commons License 2001.06.01 0 0 81
sjesz!

Dönti a fene :)))) Pont ez benne a szép hogy nem kell :)))) Viszont ahol én még be tudok kanyarodni, ott a motor könnyen az árokban végzi azonos sebességnél...

Iffy!

Az 1.8-as hondát max sportosnak nevezném, hiába van agyonspirázva a motorja... Na meg gondolom nem akkor evett nyolcat amikor kihajtottad belőle a pacikat...Hanem kint, 120-as átlagnál :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!