Keresés

Részletes keresés

Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 4414

Pompomot is kitiltattam szerinted miert nem ir

De gondban vagyok

Ugy megfajdult a jobb csipo izuletem, hogy oldalra alig tudom forditani a labam, baromira faj

Most vagy sok labemelest csinaltam es megeroltettem, vagy nem tudom, letezik, hogy szetkopott?

Delutan mar fajdogalt rendesen, most meg kesz vagyok, ha egy iranyba megmozditom, ahhh.. Sokszor fel is kialtok basszus, nagyon faj.

Ha kicsit maszkalok vele, jobb. Ha pihentetem, vagy uldogelek es utana neki kell indulni, nagyon elkezd fajni. Kijottem ide az ejszakaba, hatha reggelre mar nem fog fajni.

Meg vettem porcerositot multkor. Nem akarom elkiabnalni, ket het mulva megirom mit tapasztaltam.

 

 

Előzmény: Chopper63 (4413)
Chopper63 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 4413

Arzeen03!!

A mindenségét..adtál harci feladatot..Húú..

Kitiltatsz ha nem sikerül...hm...az car dolog lenne.Lehet bele is halnék....

_chillout_ Creative Commons License 2014.11.23 0 0 4412

:-)))

Előzmény: Arzeen03 (4410)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.23 0 0 4411

Az kimaradt a videóból, hogy végén vissza kellett úsznia:) Kapott egy komplex rehab tervet és egész jól csinálja, de azt át kell beszélnünk, hogy a csúcsról miért nem bringával jött vissza:)) Nem így beszéltük meg.

Ilyen ez a rehab, őt a hegyi kerékpár versenyen indítjuk, téged meg az országútin:)

Előzmény: Arzeen03 (4410)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 4410

gurabli egy ideje elmaradt, mivel akadtak ezek a térd gondjai

amig vár a műtétre, zkovaxxx javaslata alapján biciklizik

gurabli kérte, juttassam el hozzátok ezt a videót amin edzeget, próbálja ezt komolyan venni, a műtétig lightosan kerózgat.. álnéven nyomja a videón, ha van kedvetek nézzetek bele, olyan 01.30-tól inditja, mivel egy lightosabb terepet kellett neki keresni

 

Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 4409

110 fokot

vagy ismerek itt mindenkit és kitiltatlak a fórumról, ha nem lesz meg áprilisig a 120 fok

tehát ha nem lesz meg májusig a 130 fok, letiltatlak az internetről

Előzmény: Chopper63 (4408)
Chopper63 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 4408

Sziasztok!

 

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm szépen a segitséget!Nem irom külön senkinek,igy egyben irok,ha nem haragszotok meg!!

Megnyugtattatok jó részt,köszönöm!!Megtehettem hogy ezen a héten feküdtem,csak épp a tornák wc-re menet volt a menü..

Holnaptól nagyüzem!1 hétig még nem vezetek,azt majd csak aztán!

Persze fásli járáshoz stb!Holnap mér unokázás is van,jóval több menés,és kontroll.

Unokázás 1 hétig még segitséggel,nem kell futkosnom a kicsiny kincsem után..

(Ő a legklasszabb gyógyszerem.Nem láttam már 16 napja lassan.)

 

Rendben,mindenki tanácsát megfogadom,és nagyon köszönöm szépen!!

 

Arzeen03,neked hogy van a lábad?

Chilli,ha nincs meg a jegelőd..akkor most mi van??

LOriana,nekem nincsenek üres perceim..soha nem unatkoztam,most sem teszem.Egy könyvet már megirtam,most csak folytatom,egy más jellegű történettel,hogy egyszer csak eljussak már a nyomdáig is.(Segitséggel természetesen!)

 

A fő az hogy igen,minimum 100 fokban hajoljon a lábam.Sikerülnie kell,mert nagyon akarom.

 

Amin agyalok..ha pl nagy hó lenne,a fa behordása..Ezért veszek 240 literes kemény karton fedeles tárolókat,és abba,s a meglévő nagy kukákba 2 heti tüzifa belemegy..hm csak ne fagyjak már meg ennyi küzdelem után.

Mindég a megoldásokon agyaltam,mindég megoldottam mindent.Most is igy lesz!!

L0riana Creative Commons License 2014.11.23 0 0 4407

A fáslit, ugye, csak a tornához vetted le?

 

Az orvosnak mindenképp jelezd a régi-új érzést, viszont így nekem első hallásra ez nem tűnik akkora tragédiának - a heg körüli feszítés szerintem normális, a gyógyulási folyamat része. Én anno 3 hétig totál mozdulatlanul tartottam a lábam, rá 3 napra 90 fokig hajlott - persze tudom, hogy ez extrém eset. A lényeg, hogy inkább egy újabb altatásban bemozgatás, mint hogy most a megerőltetés miatt történjen valami. Türelem :). A hónapok óta tartó zökkenők miatt biztos, hogy lassabb lesz a rehab, de az is biztos, hogy rendbe fog jönni, jó úton haladsz, ha lassan is.


Szerintem is itt az ideje, hogy a dokid újra konzultáljon egy rutinosabbal, ha ezt nem teszi meg, próbáld meg magánúton, akkor még meg is vizsgál majd személyesen, két legyet egy csapásra.

 

Másrészt nem a varrat miatt nem gépezhetsz, hanem mert hagyni kell pihenni. Az első pótlásomnál a műtét után másnap már gépen voltam (igaz, valszeg ez csak hátrányomra szolgált, mert emiatt nem tapadt le a csatornába a szalag), úgy, hogy a varratot 10 naposan vették ki. Tehát csak ismételni tudom magam: türelem. Tudom, hogy ilyen közegben, körülmények közt lassan telnek a napot. Foglald el magad: könyv, film, nyelvtanulás, vagy esetleg egy online kurzus angolul a coursera.org-on. Tényleg tök jók vannak, én most a Bilingual Braint csinálom például :).

Előzmény: Chopper63 (4401)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.23 0 0 4406

Tábornokom tőled nem tudok idegrohamot kapni, mert te ilyen vagy és így kedvelünk és soha nem adtál rá okot:))

A zene jöhet mert a hétköznapokon nagy hasznát veszem. A vitákat kimondottan kedvelem, mert az viszi előre a dolgokat és a másik véleményének ismerete teszi teljessé a történeteket.

Egy valamit viszont nehezen viselek, mikor a hülyék okoskodnak:))

Régen még belementem , hátha  fel lehet kapcsolni a villanyt, ma már elegánsan kilépek a beszélgetésből mert nem én leszek a lámpa kapcsolgató:))

Előzmény: Arzeen03 (4402)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.23 0 0 4405

Szia Chopper!

 

Erre a letapadás témára már a 4284-es posztban leírtam a véleményem és kérlek vedd komolyan mert az idő ellened dolgozik. Azt gondolom, ez még nem letapadás hanem az amit Chillout írt, de ezzel a témával neked nagyon fontos foglalkoznod !!

 

Ezt írtam

 

Tényleg előre kell nézni mert ez egy új helyzet.

Azt értem, hogy nem tornázhatsz a sebed miatt, de valamit kéne tenni mielőtt letapad megint és egy ördögi körbe kerülsz ami a nálad a sebgyógyulási időből kiindulva valószínűsíthető, és mire a sebed gyógyult lesz és kezdenéd a rehabilitációt, addigra megint minden letapad.

 

Miután az orvosaid nálad tapasztalják meg ezt először, szerintem kérd meg őket, hogy ismét konzultáljanak akár a Hangodyval vagy a SOTE klinikával aki ezzel a problémával számtalanszor találkoztak.

 

Maguktól ezt nem biztos, hogy megteszik, ezért nyugodtan nyüstöld őket, mert a te egészségedről és a te lábad mozgás terjedelméről van szó. Az idő nagyon gyorsan halad és itt az időfaktor a legfontosabb!!

 

Előzmény: Chopper63 (4401)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.23 0 0 4404

Ez természetes, ne keseredj el! Amennyire tudod, mozgasd, de ne eröltesd. A testnek van egy ilyen öngyógyító mechanizmusa, hogy sérülések (a test szempontjából a műtét is az) igyekszik visszaállítani a korábbi állapotot. Erre nagyon jó példa a látásjavító műtétek utáni látásromlás, ami a gyógyulási folyamat velejárója, ezért szemcseppekkel kell becsapni a szemet, hogy ne "gyógyítsa meg" (rontsa vissza) önmagát.

Legyél türelmes, ez nagyon sokáig is eltarthat és a gyógyulás soha nem egy egyenes vonal, sokkal inkább egy hullámvasút.

 

Nekem 3,5 éve volt egy nagy hasi műtétem és a mai napig fáj a hasfalam a vágás helyén. Érintésre, tüsszentéskor is. Lassan, de érzem, hogy javul. Pár év és teljesen jó lesz. Kitartás!!

Előzmény: Chopper63 (4401)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 4403

meg mint mondták vannak visszaesések mindig! még nem elkeseredni, erőt meriteni valamiből!

műtét után 3 hétig csak lógattam a lábam mert fájt is, szinte meg sem mozditottam, nem tudtam, mit kellene vele tenni, gondoltam meggyógyul, majd nem fáj és kész!

hát ez nem ilyen egyszerű, mint utólag kiderült :) 

na mentem reggelizni ide oda

Előzmény: Chopper63 (4401)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 4402

hello!

saját esetemből tudok neked meriteni valamit

nekem rehab 3 hét múlva kezdődött

két három hét múlva megvolt a 90 fok, utána lett gond, de még akármi lehet, behozható szerintem

de 90 fokkal nem kellene  megelégedni, tedd csak fel azt minimum 100-ra mert 90 az még nem jó

szerintem még nincs késő bemozgatni a térded

 

na de tudom, hogy a múltkor ezt nagyon átbeszéltük, bevágtatok ide pár véres videót és ennyi, de most a hegesedés az a letapi? 

van a hegesedés, meg a letapadás, nem?

 

lehet csak félreértelmezed a helyzetet, hiszen gyógyul a seb. az ilyenkor egyébként is húzódik és gyógyul, zkovaxxx segits már ha nem akarsz idegrohamot kapni, hogy miket irok :)

zkov szólj ha kell a 11 órás relax zene, mert akkor azonnal küldöm! 

 

seb begyógyul és ha az rendeződik, akár fél év múlva egy letapi felszedi és akkor már csak mozgatni kell 

ha ez kell akkor ez kell! 

 

Előzmény: Chopper63 (4401)
Chopper63 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 4401

Jó reggelt kivánok Nektek!!

 

Bocsánatot kérek,amiért megzavarom az örömködést..Chillinek nagyon örülünk!!

 

Ma reggel kötöttem át a lábam,nem részletezem,totál vissza van tapadva a mostani műtétnél oldott hegesedés..

 

Pár napja érzem újra azt az érzést,hogy a műtéti seb körül körben szoritó érzés ismét itt van.

Hm..könnybe lábadt a szemem.Pedig hétfőn kontrollra megyek,és nincs éppen varrat szedés beigérve..

 

Nagyon el vagyok keseredve.Pedig a mozgást korlátozó fáslit sem használtam,épp azért,minél nagyobb mozgás szabadsága legyen szegény lábamnak..

 

Amennyit csak tudtam mozgattam,tornáztattam,nagy hangsúlyt fektetve arra,alsó lábszár inai,izmai,ugyancsak mozogjanak..

 

És megint ott állok,ahol a part szakad..Ez már komolyan hihetetlen!!Én viszont tudom:Hegesedésekre,letapadásokra is hajlamos vagyok.Erről nem tehetnek az orvosok..

 

De emiatt ujabb műtétet,hát nem kivánok magamnak.

Arra gondolok,ha hamar kivennék a varratokat..és a géppel el tudnám kezdeni a hajlitást..

Akkor hátha,hátha felszakadna még..

Vagy álmodik a nyomor??

Doktor úr azt mondta,semmivel nem tudom megakadályozni,hogy valamennyi letapadás ne legyen ismét..Sok volt a műtét is alapból..meg a sok minden,amit tudtok.

 

Azért szép hétvégét kivánok mindenkinek..El vagyok szontyolodva..

_chillout_ Creative Commons License 2014.11.23 0 0 4400

:-DD

Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 4399

Te is tudtad hogy igy lesz... Nyirmogi... :)) / ha már pompom nincsen... :))

Előzmény: _chillout_ (4395)
Chopper63 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 4398

Congratulations!!!!!!!!!!

Előzmény: _chillout_ (4395)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.22 0 0 4397

Még mindig nem érkezett meg :-(

Előzmény: zkovaxxx (4396)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.22 0 0 4396

Akkor ez pipa:)) Arccal a rehabilitáció felé:) Milyen a jegelő?

Előzmény: _chillout_ (4395)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.22 0 0 4395

Tuti meglesz :-))

Előzmény: zkovaxxx (4394)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.22 0 0 4394

Hogy érzed?

Előzmény: _chillout_ (4393)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.22 0 0 4393

Kész.

Chopper63 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 4392

Szia Arzeen03.

 

Csendeset,ágyon fekvőset,és járókeretben állva végzőset..

Nem részletezem miért..mert akkor a sebről kellene irjak,azt meg nem birjátok.

Igy most meg kell elégedj ennyivel,mert Téged kiméllek..

 

Amit nagyon nem birok..5 hete,már több az antibiotikum evést!

Már epe szinten keserű a szám.Mikor állhatok le róla Istenem...

Előzmény: Arzeen03 (4386)
Chopper63 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 4391

Chillinek:DRUKKKKKKKKKKKKK!!!!

Előzmény: _chillout_ (4387)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 4390

DRUKK

:)

Előzmény: _chillout_ (4387)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 4389

druk

Előzmény: _chillout_ (4387)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.22 0 0 4388

Druuuuuukkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk:))))))

Előzmény: _chillout_ (4387)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.22 0 0 4387

Azért ez az összeg egy évre érvényes és a svájci mcdonalds-os havi fizunak kb a felét teszi ki. Tehát éves szinten 5%, ez azért nem vészes. Van olyan csomag is, ami kiszámíthatóbb, magasabb havi befizetéssel, egész alacsony éves önrésszel. Mi azért nem azt választottuk, mert annál a konstrukciónál nem éri meg egészségesnek lenni :-)

 

Most ebédszünet van, az írásbeli részén már túlvagyunk, délután majd kérek még drukkot :-))

Előzmény: zkovaxxx (4373)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 4386

igen, zkov széleskörűen tájékozott és ha nem érjük, még el is magyarázza nekünk :)

 

Chopper milyen tornát nyomatsz ilyenkor most átmeneti jelleggel

 

Chilling, javult kicsit a térded?

 

gurabli, jobb már a kedved kicsit? nyomod a kerékpárt? csak hogy tudjuk, hogy megy és mikor hova nevezhetünk majd be, tudnunk kell, milyen formában vagy :)

Előzmény: Chopper63 (4385)
Chopper63 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 4385

Hm...........ez nekem is új.Köszi!!Mik vannak?????A mindenségét...Te pedig mindent tudó vagy!!!

Előzmény: zkovaxxx (4384)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!