Keresés

Részletes keresés

freex Creative Commons License 2008.08.25 0 0 2667
Hát asszem akkor megtanultuk, hogy semmiféle szakmunkát előre ki nem fizetünk soha. Ha nagyon muszáj, akkor szerződést írunk róla és számlát kérünk.
De a becsületes dolog az lenne a kútfúrás esetén, ha a kútfúró az önköltségét kérné el előre, azaz a próbafúrás díját, ha a kút jó és tiszta vizet ad, akkor kellene a többit kifizetni.
Egyébként azt is lehet mondani, hogy az ember azért fogad kútfúrót, mert az tud mindent és intéz mindent. Nekem anno a kútfúró azt mondta, hogy ő intéz minden engedélyt, kúttervet stb. Persze ha vele fúrattam volna.
Saját példámból kiindulva a bírósági ügyek esetén mindig az számít, kinek van jobb ügyvédje / ismeretsége. Én 2004 tavasza óta futok a 2 millióm után, amit egy szemét kicsalt tőlem, feljelentettem, de már másodszor dobta vissza az ügyészség. Egy vicc, ami ebben az országban folyik.
Ettől függetlenül én beperelném és a szar munkáját minden médiában / portálon közzé tenném. Ha 3-4 év múlva nyer, az is jó, visszakapja a pénzét kamatostul, ügyvédi költséggel együtt.
De simán el kell menni egy jó ügyvédhez, egy félórában elő kell adni a történetet, kér érte 3-5 ezret és elmondja, hogy megnyerhető-e vagy sem, ha igen mennyiért vállalja. Illetve az ügyvédet is lehet érdekeltté tenni, ha a megnyert összegnek felajánlja mondjuk 10-15%-át.
Előzmény: fassenkugel (2662)
MZ/Y Creative Commons License 2008.08.25 0 0 2666
Csak gratulálni tudok, hogy melyik oldalt választottad.

Mivel nem hasonlítok rád, _nem_ kívánom, hogy megtapasztald Te is az átbaszást és aztán okos emberek azt mondják, helyes.
Előzmény: fassenkugel (2665)
fassenkugel Creative Commons License 2008.08.25 0 0 2665
hát ha hagyta magat atbaszni akkor igen. ez egy ilyen vilag.
Előzmény: MZ/Y (2664)
MZ/Y Creative Commons License 2008.08.25 0 0 2664
Úgy imádom, mikor az átb.szott megrendelő a hibás...
fassenkugel Creative Commons License 2008.08.25 0 0 2663
volt egedely a kutfurasra? gondlom nem. mennyi is a birsag? akinek vaj van a fejen tipikus esete..
Előzmény: theman3 (2660)
fassenkugel Creative Commons License 2008.08.25 0 0 2662
hogy mit lehet tanulni??? csak akkor fizetsz ha elegedett vagy a munkaval. ennyit. nincs viz? leszarom hogy ket hetig furt es a bele logott, nem fizetek. ennyi.

elore fizetni csak nagyon pitaner embereknek "kell" de azokat el kell hajtani jo messzire.
Előzmény: Zsuzsuci (2658)
fassenkugel Creative Commons License 2008.08.25 0 0 2661
ha ugyvedet fogadsz az alapbol elker ennyit. ha szakertot rendel ki a birosag az alapol elker ennyit. ha(!!) megnyered a pert 3..4 ev mulva es szerencsed van visszakapsz 250k+kamatokat. ha meg szerencsesebb vagy akkor az ugyvedi koltseget is megitelek. ha nem igy jartal.

a felesegem biro szoval...
Előzmény: freex (2659)
theman3 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 2660
Én biztos perelnék,és szvsz meg is nyernéd.
Előzmény: freex (2659)
freex Creative Commons License 2008.08.24 0 0 2659
Hát azért 250 ezret tanulópénznek...Még 30-50 ezret ok, de van aki ennyi pénzért 3-5 hónapot dolgozik és valószínűleg nem azért, hogy egy kókler pár nap alatt eltolja. Még ha valami igyekezet lenne benne, de a telefonját sem veszi fel, csak ha nem küldi ki a számot. Ez már eleve rossz szándékot sejtet. Ha becsületes lenne, mutatna egy kis jóindulatot, pl. azzal, hogy az önköltségét levonva visszaadja a pénzt.
Előzmény: fassenkugel (2655)
Zsuzsuci Creative Commons License 2008.08.24 0 0 2658

 

És mondd, mit lehet ezekből az esetekből tanulni?Szerintem sajnos semmit. Ha valamit "szakemberre" bízol, az lutri.Én az utóbbi 10 évben elég sok szakival dolgoztattam/lakásfelújítás, kisebb kerti építkezés, ugyanott kútásás/, de nem nagyon találkoztam olyannal, aki a munkáját is olyan felelősséggel végezte volna, amilyen erőszakos a fizetség megkövetelésében volt.

 

Itt van pl. a kútásás. Aláírom, hogy nagyon nehéz és veszélyes munka.Ezt meg kell fizetni.De ugye, a megrendelő is jogosan várja el, hogy a  kifizetett százezrek fejében ne csak egy kibetonozott gödre legyen? Vagyis, hogy tényleg kielégítő mennyiségű vizet adó kutat ássanak neki.Velem ez történt.És én ebből csak azt tanultam, hogy amit nem tudsz megcsinálni magad, az nem lesz megcsinálva, mert ha szakira bízod, az ugyanaz, mintha kidobnád a pénzed az ablakon, csak ez utóbbi sokkal kevesebb bosszússággal jár.

 

Elkeseredett vagyok, mert a tavaly ilyenkor ásatott kutam egy év alatt jó, ha 3 köbméter vizet adott. Áldoznék még rá, mert mégiscsak kutat szerettem volna a kertemben, de tehetetlen és bizalmatlan vagyok.

 

Igazuk lett itt a fórumon azoknak, akik a tavaszi bizakodásomat azzal törték le, hogy augusztusra semmi víz nem lesz a kutamban. Sajnos, így van.:(

 

Előzmény: fassenkugel (2655)
MZ/Y Creative Commons License 2008.08.24 0 0 2657
Tudom, divat szidni a nagy bótokat, de ugyanolyan szutykokat foghatsz ki a kicsikben is - csak adott esetben a csere még gázabb.

"Kedvenc" történetem: apám nem lát. Elment tejet venni egy közeli kis boltba, ahová viszonylag sokszor jár. Mondta, hogy tejet kér, de nem aznap issza, olyat adjanak már, aminek viszonylag hosszú még a lejárata. Másnap ivott - volna - belőle, savanyú. Megkérte a szomszédját, nézze már meg a lejártát: a vásárlás napján járt le. És csont nélkül odaadta a kedves "kisboltos". De az ég világon semmi jó tapasztalatom nincs a szomszédban lévő "kisboltról" sem.

Szóval: egészséges óvatossággal kell vásárolni, de gáz esetén a multinál még mindig többre jutsz reklamálással. Ott pl. visszaadják a rosszul kirakott árcédula és a beütött ár közti különbséget (igen, sorba kell állni érta a vevőszolgálaton), ezt "kisboltban" még nem sikerült elérni.

Mégszóvalabb :o) : egyik kutya, másik eb, csak az egyiknek jobb a reklámja.
Előzmény: do-xa (2656)
do-xa Creative Commons License 2008.08.24 0 0 2656
Hát ez az! Ez a nép lélektana. A gazdaságos marketekben is azért lehet eladni a sok sz@rtm, mert 1.- sokan megveszik, 2.- ugyanolyan sokan nem reklamálnak.
A minőség és garancia a következő utca.
Pl. elektromos láncfűrész. Negyedóra és halott. Termék vissza, csere nincs, mert túl a 3 napon. Szervíz. Két hét múlva kész, favágás (hiszen arra való), második alkalommal nagy füst. A folytatás szervíz stb. Kb 2 hét, ismét van egy frissen szervízelt gané. Faaprítás a gyümölcsösben, mint következő feladat. Adrenalin rendben, de nem nyugodt a légkör, hiszen a kézifűrészelés lebeg a tudatban. Természetesen be is következik. A szervíz átvevő már messziről köszön. Más cseregép lehetőségét helyezi kilátásba,mmert ez már máshová tartozik. ( nem érdekel hová, de a pénzért árút kínáltak, nem pedig egy menetet a hullámvasútra)
A dolgát végző ember tudomására hozva, hogy amíg a láncos elromlik, addig folyamatosan visszakerűl.
A megszokottól kicsit hosszabb idő után értesítés, át lehet venni a technikát. Na de nem az eddigit? Hát így döntöttek valahol,- az előző tipus hibás volt, már kivonták etc etc. Az átadott darab ugyan kicsit drágább, de nagylelkűen kárpótolják az eddigi kellemtlenségeket.
Megjegyzendő: Több órát üzemelve sem volt az új darabbal probléma.
-
Szerintem a tanulópénzt fizesse az aki elkúrta!
Előzmény: fassenkugel (2655)
fassenkugel Creative Commons License 2008.08.24 0 0 2655
ennyi penzert nem eri meg birosagra menni. sztem siman ird fel a veszteseglistara vagy fogd feltanulopenznek.
Előzmény: evlali (2641)
do-xa Creative Commons License 2008.08.22 0 0 2654
Ha már nagyon feszül a húr!
Előzmény: do-xa (2653)
do-xa Creative Commons License 2008.08.22 0 0 2653
Majd azt mondja: Csak egy rossz kutat próbált rendbe tenni.Erre itt van utalás.
Amennyiben így lenne, miért nem vezetett naplót?

Továbbá: .....
Előzmény: evlali (2652)
evlali Creative Commons License 2008.08.22 0 0 2652
Kicsit elkúrtam, papírom nincs, semmi megállapodás. Csak szóban. :-( Viszont van fényképem. Ez bizonyíték. Fúrás közben. A második nekifutásnál csináltam, mert éreztem, hogy szar a helyzet.
Nem tudom mi legyen, annyi dolgom van egyenlőre, hogy még nem érdeklődtem sehol.
A fenyegetőzés sajnos nem az én világom, de most muszály lesz.
A talajvíz-rétegvíz összefúrása a legnagyobb ütőkártya, ezzel követte el a legnagyobb hibát. Majd jelentkezem, hogy mit intéztem.
Addig is köszönöm mindenkinek a tippeket és a segítséget!!

Előzmény: freex (2647)
freex Creative Commons License 2008.08.21 0 0 2651
Ebben teljesen igazad van.
Én is ilyen cipőben járok, mert házvásárlási ügyben kicsaltak tőlünk 2 millió Ft-ot, mint kiderült másoktól is még kb. 8-at. Ügyvédi előtti papírunk is van a tartozásról. Feljelentettük őket, a bíróság már 2-szer visszadobta az ügyet, hogy nem bizonyítható a bűnösségük, bár tudják, hogy másoktól is kicsaltak még milliókat, de az ügyek nem vonhatóak össze, sőt még majdnem mi vagyunk a bűnösök, hogy miért nem intéztük a további hiteleket meg miért nem hívtunk a földhivataltól földmérőket stb. Amikor láttam, hogy a nyomozó meg az ügyvédjük majdnem puszi-puszi, akkor tudtam, hogy nincs sok esélyem. Na ilyet is csak ebben az országban lehet megtenni. Szerintem más már 2 szekrényajtóval szarrá verette volna a tetveket. Minden esetre most olyan fellebbezést írtam utolsó lehetőségként, ha erre nem rendelik el a folytatást, akkor vagy Juszt műsora vagy ...
Előzmény: kisrobert (2650)
kisrobert Creative Commons License 2008.08.21 0 0 2650
Sajnos "jogállamban" ez nem olyan egyszerű.
Attól függ kinek milyen ügyvédje lesz. Ha neki lesz jobb ügyvédje akkor még azt is neked kell fizetni.
Sok mindent mondhat ő is (nem csak igazat), arról, hogy ki, mi szerint, hogyan, mit csinált.
Előzmény: freex (2647)
napalm. Creative Commons License 2008.08.21 0 0 2649
köszi az infót.
Előzmény: freex (2648)
freex Creative Commons License 2008.08.21 0 0 2648
Ebben a pillanatban beszéltem velük.
Alap vízminőség vizsgálat: nitrid-nitrát, szulfid-szulfát, keménység 7150+áfa
Teljes kémia: 10e+áfa
Biológia: 14850+áfa
Egyébként megkérdezte, hogy mekkora kútról van szó, mondtam 16m körül van a vízadó, erre azt mondta, hogy 90%, hogy az alapkémia is rossz lesz. 30m körül kezdődik az iható víz.
Egyébként a Fejérvíz Zrt. laborjáról van szó. A DRV laborjai elég drágák.
Előzmény: napalm. (2645)
freex Creative Commons License 2008.08.21 0 0 2647
Csak arra vigyázz, hogy valami tanúd legyen vagy megállapodás írásban vagy számla stb., mert ha csak szóban volt a megállapodás, akkor azt is mondhatja, hogy ebben állapodtatok meg ha jó lesz a kút ha nem, de akár azt is mondhatja, hogy csak százezret adtál át. Ha nincs írásod (számla vagy szerződés), akkor próbálj meg kicsikarni belőle, mielőtt feljelented. Aztán ha megvan, fel lehet dobni a magas labdát, feljelentést meg lehet neki mondani, meg hogy kihívod a médiát, újságcikk lesz róla írva meg minden internetes fórumon megírod, a jövőben tutira nem lesz munkája. Aztán még abból is gondja lehet, hogy összefúrta a talajvizet a rétegvízzel, ezért nagyon kemény büntetésre számíthat, ha hivatalos szakértő szervek elkezdenek vizsgálódni. Fogyasztóvédelmi hatóság, apeh (számla nélkül végzett munka, adócsalás), elég sok minden van a vásárló tarsolyában. Ne aggódj, vágj bele, Te fogsz nyerni, csak idő kérdése.
Előzmény: evlali (2641)
napalm. Creative Commons License 2008.08.21 0 0 2646
közel 30.000-ra jön ki egy átfogó vizsgálat.
de a határ a csillagos ég (pl. arzénvizsgálat nincs benne)
Előzmény: napalm. (2645)
napalm. Creative Commons License 2008.08.21 0 0 2645
nekem a csóka 7500-8000 mondott, ki is hangsúlyozta hogy nettó összeg.
múlt héten beszéltem vele.
Előzmény: freex (2644)
freex Creative Commons License 2008.08.21 0 0 2644
Nitrit-nitrát, szulfid-szulfát, lebegőanyag stb. Az ár pedig áfás, sőt nem is 8000 hanem valami 7500 Ft.
Előzmény: napalm. (2640)
tuutuu Creative Commons License 2008.08.21 0 0 2643

Nyugodtan csapj a lecsóba, te fizettél.

Aztán talán észreveszi magát a fazon.

Előzmény: evlali (2641)
evlali Creative Commons License 2008.08.20 0 0 2642
Azért a Te történeted se semmi!! Mennyibe volt ez neked összesen? Számlát kaptál valamelyiktől?? Az első 2 kútfúrót hagytad szó nélkül távozni? Az utolsó kutad fúrt vagy ásott??
Előzmény: theman3 (2635)
evlali Creative Commons License 2008.08.20 0 0 2641
Sajnos nem tárgyal a faszi, én pedig lépek, nem fogom hagyni, hogy a 240 ezer elússzon. Ha hónapokig várok akkor sem nyerek semmit, azt hiszi, hogy úgyse lesz feljelentve. Holnaptól nekiállok keresgélni, hogy hol milyen jogcímen nyomhatom fel. Szemét vagyok, de megteszem, mással nem fogja ugyanezt csinálni.
30 m. lett kifizetve, annyi is volt mikor kész lett. Csak aztán sár jött napokig, majd hozott szivattyút, mert a sajátunkat sajnáltam. Ezzel is szivattuk napokig, teljes sártenger volt az udvar, már az utca is, mert nem győztük. Semmi, ugyanúgy homok és agyag jön. Annyi változott, hogy a csőbe 6 méternyi homok jött be, így már csak 24 m. a kút. Szerinted ilyenkor mit kéne tennem?? Jó ez így, majd 1-2 év alatt ki tudom merni pohárral a tetejéből a vizet annyi homok jön a csőbe?

"Emlékezetem szerint 30 méter lett volna, ami most 24. Nem értem. A méterekkel a számla növelés a cél? Mert ekkora iszapzsákra nincs gyakorlat. Kiindulva a "fenti" bevagdosás tényéből. Ez valójában behatárolható?"---------> ezt hogy érted??

"Javasolnám a kútszerkezetekkel kapcsolatos ismeret bővítést részedről. A továbbiakban feltétlenül hasznád veszed." Ezzel sajnos kicsit elkéstem, úgy érzem ennyi erővel kitanulhatnám az autószerelő, a hűtőgépszerelő, a kőműves..... stb. szakmákat is. Persze nem téged akarlak sértegetni, csak sajna ilyen világot élünk, mindenhol átvernek ha nem vagy elég tájékozott. Tervezve nem volt, most ha feljelentem ezt be kell vállalnom. Nem érdekel, ha megvágnak megvágnak...

"A sikertelen fúrás létezik, ezt el kell fogadni. Ennek ellenére így ott hagyni nem lehet. Pontosabban nem szabad!" Így van, nem SZABAD!!!!
Bocs, nagyon hosszú lettem, bánt a dolog rendesen!!
Előzmény: do-xa (2634)
napalm. Creative Commons License 2008.08.20 0 0 2640
az csak nitrit-nitrát vizsgálat, semmi más.
és amit írsz az nettó összeg.
Előzmény: freex (2637)
zotya2008 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 2639
Megpróbálom hátha van itt a környéken is
Kezdő21 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 2638
Eladó 1db 150mm-es görgős fúrófej. Használt, de még használható.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!