Keresés

Részletes keresés

Héjakútmácsonya Creative Commons License 2012.12.10 0 0 10775

No meg, ha az az ingatlanrész inkább érzelmi, mint anyagi érték, akkor még inkább nehéz... De ez már tényleg az én szentimentalizmusom :)

Előzmény: Héjakútmácsonya (10774)
Héjakútmácsonya Creative Commons License 2012.12.10 0 0 10774

Nono... Egy viccet kell ide citálnom ezen a ponton.

 

 

- Mit nem szeretnél sosem hallani egy cigánytól?

- Jó reggelt, szomszéd! :) :(

 

 

Előzmény: ivódzsima (10773)
ivódzsima Creative Commons License 2012.12.10 0 0 10773

Ingatlant elad, pénzt eloszt, oszt jónapot! Örül.

Előzmény: Elm (10772)
Elm Creative Commons License 2012.12.10 0 0 10772

Ez mar csak ilyen. Kozos lonak...

Előzmény: Héjakútmácsonya (10771)
Héjakútmácsonya Creative Commons License 2012.12.10 0 0 10771

Köszönöm szépen a segítséget! Akkor jobb híján igyekszem nyitva tartani a szemem / fülem :)

Elm Creative Commons License 2012.12.10 0 0 10770

Tovabb kiegeszitve : ertesiteni senki nem fog defaultban. Ugyved nyilvan nem, a foldhivatal pedig teged mint eladot az esetleges hamisitott beleegyezo nyilatkozat befogadasa utan nem valoszinu, hogy utolag ertesit. A megoldas esetleg a par hozzaszolassal ezelott szerepelt tulajdoni lap figyelo szolgaltatas 4khuf/ev koruli aron.

 

Az ilyen ellen elore nem sokat tehetsz. Marmint a konkret hamisitas ellen.

Előzmény: Héjakútmácsonya (10767)
leitnor Creative Commons License 2012.12.10 0 0 10769

Kiegészítve az Elm által megjegyzetteket:

 

Nem valószínű, hogy a Földhivtal az elővásárlási jogodról lemondó nyialtkozat hiányában bejegyezné a tulajdonjogot. Leszámítva a 52 tulajdonostárssal bíró társasházi garázsalbetéteket a bejegyzéshez mindig kérik az elővásárlási jog jogosultjának nyilatkozatát.

Előzmény: Héjakútmácsonya (10767)
Elm Creative Commons License 2012.12.10 0 0 10768

"Az elővásárlási jog megsértésének jogkövetkezménye:

Az elővásárlási jog sérelmével megkötött adásvételi szerződés a jogosulttal szemben hatálytalan. Az elővásárlásra jogosult ilyen esetben a szerződés hatálytalanságának megállapítását kérheti a bíróságtól, egyidejűleg azonban köteles a vételi ajánlatot elfogadó nyilatkozatot is tenni. A bíróság a peres eljárás során ellenőrzi az elfogadó nyilatkozat komolyságát, és az elővásárlásra jogosult tényleges teljesítőképességét, az ellenérdekű fél kérelmére felhívja a felperest arra, hogy helyezze bírósági letétbe a vételárat."

Előzmény: Héjakútmácsonya (10767)
Héjakútmácsonya Creative Commons License 2012.12.09 0 0 10767

Szép napot kívánok!

Osztatlan közös ingatlan ügyében kérnék jogi tanácsot. Nekem van egy ilyen tulajdonom. Ma megtudtam, hogy a tulajdonostársam (akivel nem vagyunk beszélő viszonyban) eladásra hirdeti a saját ingatlan-részét. Azzal tisztában vagyok, hogy nekem elővásárlási jogom van, de mi a helyzet abban az esetben, ha tudtom nélkül eladja a tulajdonrészét? Egyáltalán megteheti-e? Vagy a Földhivatal / Ügyvéd azonnal értesít engem? Én természetesen nem írtam alá lemondó nyilatkozatot. Mi van, ha hamisít egy ilyen okmányt? Bíróság, rendőrség??? Köszönöm a segítséget!

nézek Creative Commons License 2012.12.09 0 0 10766

köszönöm, dolgozom a zügyön...

Előzmény: Elm (10765)
Elm Creative Commons License 2012.12.08 0 0 10765

Persze. De ha neked nem kell a penz hirtelen, akkor varhatsz, ha o talal vevot a sajat reszere, akkor valszeg eleg nyomott aron lesz. Ezert az arert Te megveheted.

 

A kockazat esetleg az, hogy ha megis jo aron tudja eladni, akkor lehet, hogy a vevojenek van elkepzelese arrol, hogy a masik felet mi modon tudna megvenni toled... ha erted mire gondolok. Valami kis presszionalas, hogy jobb lenne neked, ha eladnad neki...

Előzmény: nézek (10764)
nézek Creative Commons License 2012.12.08 0 0 10764

hát ez az...sajnos nem használható felesben...keskeny , hosszú, a szomszédoknak nem kell...illetve dehogynem..csak tizedáron...

Előzmény: _lala_ (10763)
_lala_ Creative Commons License 2012.12.08 0 0 10763

ha nem tudom kivásárolni, de van vevő, akkor a vételáron is 1/2-1/2 arányban kell osztozni?- költségek.

 

Tisztázzuk: a vevő a Te részedet csak akkor veheti meg, ha neked kedved van neki eladni azt, és annyiért, amennyiért neked megfelel.

 

Tehát a másik tulajdonos a saját felét adhatja el - és erre van elővásárlási jogod.

 

Ha a telek amúgy megosztható, vagy használható felesben, akkor ennek az egésznek van is értelme. Különben viszont igen nehezen fog találni vevőt a másik tulaj a saját felére, hiszen kinek kell egy nem használható féltelek...

Előzmény: nézek (10762)
nézek Creative Commons License 2012.12.08 0 0 10762
Értem. Köszönöm a válaszod.
Viszont felmerül újabb kérdés...ha nem tudom kivásárolni, de van vevő, akkor a vételáron is 1/2-1/2 arányban kell osztozni?- költségek.
Ha az új vevő csak az egyik fél részt veszi meg, akkor mi van? Keskeny hosszú a telek, gyakorlatlag oszthatatlan...
Előzmény: Elm (10760)
Elm Creative Commons License 2012.12.07 0 0 10761

Hat igen, ilyen helyzetben, mint az idegennek kiadas, valszeg megeri az evi 3-4khuf, hogy ertesuljon a tulaj az esetleges probalkozasrol.

Koszi, tovabbitom.

Előzmény: Törölt nick (10752)
Elm Creative Commons License 2012.12.07 0 0 10760

Elvileg a mint tulajdonostars elovasarlasi jogod van. Tehat ha X osszegert talal vevot, akkor elotte koteles neked felajanlani ezert az osszegert megvetelre a sajat reszet. Ha nem tudod/akarod megvenni, akkor siman eladhatja, csak ilyen ertelemben kell a beleegyezesed.

Ha ezt nem tette meg, de kot szerzodest, akkor torvenyt sert. Valahol a Ptk ban kellene megkeresni a pontos passzust, bar szerintem paran a topibol mondjak fejbol is.

 

Hirdetni hirdetheti minden tovabbi nelkul. Mar persze a sajat reszet.

Előzmény: nézek (10758)
GeriSoft07 Creative Commons License 2012.12.07 0 0 10759

hol tudok utánajárni, hogy egy korábban körözött személyt (sajnos ahhoz kis hal, hogy a nyilvános, elfogatóparancso listán fent legyen) elfogtak-e már?

nézek Creative Commons License 2012.12.07 0 0 10758

tiszteletem!

 

1/2 arányban társtulajdonosa vagyok egy üres teleknek... ismerősök szóltak, hogy a telek eladó című tábla van a kerítésen...ha a másik tulaj eladta volna, vagy eladja tudtomon kívül, a Földhivatal sérelmezi, hogy nincs a másik tulajtól semmiféle nyilatkozat? vagy bármi is megtörténhet?

 

én meg csak nézek...

 

köszönöm, ha valaki segítene..

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.05 0 0 10757

jobb megoldás egy külföldi rokon 1/12-ed résszel Új-Zélandon vagy Bolíviában.

Előzmény: Törölt nick (10756)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.05 0 0 10756

az sem tökéletes, addig ütnek amíg alá nem írod, hogy most adtad el 3 milla kp-ért.

Előzmény: Törölt nick (10750)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.05 0 0 10755

ó, igazad van.

Előzmény: _lala_ (10754)
_lala_ Creative Commons License 2012.12.04 0 0 10754

Persze, csak azt felejtetted el megemlíteni, hogy pénzkövetelés esetén 1 millió forint alatt nem lehet közvetlenül pert indítani, csak fizetési meghagyás után, ha annak az adós ellentmondott...

Továbbá a perindításhoz pont ugyanúgy kell pontos lakcím, mint a fizetési meghagyáshoz, hiszen oda fogja a bíróság kézbesíteni a keresetlevelet.

 

Szóval inkább abba az irányba kéne lépéseket tenni, hogy kiderüljön az illető lakcíme. A jogszabály szerint jogos érdekből (ez itt biztosan az) kérhető a lakcímnyilvántartásból adat, az más kérdés, hogy ezt vajon el tudja-e érni mezei állampolgár. Legrosszabb esetben lehet próbálkozni ismeretlen tettes ellen feljelentést tenni csalás címszóval, de ez is kétséges kimenetelű. Vagy privát kinyomozni: szülei, ismerősei, munkahelye?

Előzmény: Törölt nick (10747)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.04 0 0 10753
Előzmény: Törölt nick (10752)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.04 0 0 10752

X összegért a földhivatal SMS-t küld minden, a tullapot érintő változásnál.

Előzmény: Elm (10749)
Elm Creative Commons License 2012.12.04 0 0 10751

Elso blikkre nem rossz, nem tudom, esetleg a szerzes ha jol tudom illetekkoteles, mert vagyoni erteku jog. Ki kellene szamolni milyen koltsegekkel jar.

Előzmény: Törölt nick (10750)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.04 0 0 10750

csak egy kósza ötlet: haszonélvezeti jogot rátenni...?

(mondjuk csak óvatosan..)

Előzmény: Elm (10749)
Elm Creative Commons License 2012.12.04 0 0 10749

sziasztok,

egy baratom orokolt egy lakast. Kiadja, de tart tole, hogy a berlok machinalnanak a lakassal, ezert szeretne valahogy levedeni. Azt talalta ki, hogy papiron ad nekem kolcson (vagy valaki mas csaladtagjanak, baratjanak), ezert felkerul a kolcson miatt jelzalog, illetve elidegenitesi es terhelesi tilalom a lakas tulajdoni lapjara, es ugy sokkal nehezebb lakasmaffiaskodni vele. Egyreszt persze reszemrol ez kizarva, de arra nem tudnatok valami tanacsot, otletet adni, hogy ezen kivul lehetne-e valami hasonlo modon vedeni a lakast? Azon kivul, hogy persze megbizhato berlot kellene talalni... de hat nem ugy megy az sajnos.

Egy normal banki jelzalog lenne talan a legbiztosabb, de csak ezert erthetoen nem akar hitelt felvenni, ha egyszer nincs ra szuksege. Valami mas javaslat?

<Euro> Creative Commons License 2012.12.04 0 0 10748

Köszi szépen!

Előzmény: Törölt nick (10747)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.04 0 0 10747

a kérelmet kereseti kérelemnek vagyis keresetlevélnek hívják. magyarország.hu -n rá tudsz keresni.

vagy be tudsz menni egy bíróságra, és ott "tollba mondod", ők segítenek.

Előzmény: <Euro> (10746)
<Euro> Creative Commons License 2012.12.03 0 0 10746

Sziasztok!

 

Tartozik nekem valaki most már ötvenezer forinttal. Fizetési meghagyásos eljárást már kezdeményeztem a Közjegyzőnél. Elutasították a kérelmemet, mivel a kötelezett ismeretlen címre költözött és nem tudták neki kézbesíteni az iratokat.

 

Perelni szeretnék.

 

Ha jól tudom, akkor a Közjegyzőnek küldött és a Bíróságnak címzett "kérelemben" kell kérnem a per elindítását. Ehhez keresek minta-dokumentumot, ami alapján meg tudom írni ezt a kérelmet.

 

Mi ennek az iratnak a neve, amit a Bíróságnak kell címeznem? Így elég nehéz rákeresni. Pedig a neten biztos vannak minta-iratok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!