Keresés

Részletes keresés

Tarjáni Creative Commons License 2007.11.12 0 0 4172
Ennél kint volt a "körforgalom" tábla! Elsőbbségadás nélkül, magában. Sajnos azt nem fotóztam le.
Előzmény: Macika (4168)
Tarjáni Creative Commons License 2007.11.12 0 0 4171
Webkamerát a sarokra! :-)))
Előzmény: atompyka (4167)
Macika Creative Commons License 2007.11.12 0 0 4170
Nyilván ahhoz, hogy ez működjön rendesen, az is kell, hogy ne egymás kárára akarjon mindenki előnyhöz jutni.

Nos, akkor itthon ez a továbbiakban érdektelen...
Előzmény: nyuszy (4169)
nyuszy Creative Commons License 2007.11.12 0 0 4169
Nem, náluk is a benn lévőnek van elsőbbsége. De mivel a külső sávba hajtasz be, és ott nem jön senki, ezért igazából ez nem is fontos.
Nyilván ahhoz, hogy ez működjön rendesen, az is kell, hogy ne egymás kárára akarjon mindenki előnyhöz jutni. Nem keverendő össze a dinamikus közlekedés a baromarcúval.
Előzmény: Tarjáni (4165)
Macika Creative Commons License 2007.11.12 0 0 4168
Amiben a behajtóknak van elsőbbsége, az nem körforgalom, az olyan, mint nálunk volt az alagút előtt.
Előzmény: Tarjáni (4165)
atompyka Creative Commons License 2007.11.12 0 0 4167

Bonyolult dolog még mifelénk a dinamikus, de biztonságos közlekedés.

:-(

A múltkori Újköztemetős témához: ma beszéltem egy 95-ös sofőrrel, szerinte is elsőbbsége van az Újhegyi útnak a Sírkettel szemben, de nem nagyon foglalkoznak vele, mennek, ahogy tudnak.

Aszondja, volt olyanja nemrég, hogy a Kozmáról fordult balra a Sírkertre, és egy mókus az Újhegyiről nekiment a bal hátsó kerekének.

:-)

(Mondtam neki, hogy ha ők spicliskedni fognak a kameráikkal, én is elkezdem feljelentgetni a szabálytalankodó buszsofőröket. Aszonta, jól teszem. Mondtam, hogy akkor minden 61E és 67 sofőr minden körben tuti fogás. Erre aszonta, nem baj, majd a BKV megtanul forgalomszerveztetni végre. :-) )

Előzmény: Tarjáni (4166)
Tarjáni Creative Commons License 2007.11.12 0 0 4166

Salgótarjánba érkezve 2 ilyen körforgalom is van, ahol a külső sávból az első kihajtásnál el kell hagyni a körforgalmat.

De azt se tudják használni (múltkor is bejöttek mellém).

Előzmény: atompyka (4162)
Tarjáni Creative Commons License 2007.11.12 0 0 4165

Igen, ez így jó.

Olaszországban nem a körforgalomba behajtónak van elsőbbsége? Lehet, ezért van ez így náluk.

Nálunk nem engednének ki belülről, mehetnél vagy 3 kört!

Előzmény: nyuszy (4161)
atompyka Creative Commons License 2007.11.12 0 0 4164

A múltkor nem találtam, csak rémlett, de most ráleltem, miért nem volt egyértelmű számomra, hogy a körforgalom út vagy útkereszteződés:

Körforgalom” (95/e. ábra); a tábla azt jelzi, hogy a következő útkereszteződésben körforgalmú forgalmi rend van.

atompyka Creative Commons License 2007.11.12 0 0 4163

Azt ugye tudod, hogy csak akkor tilos várakozni, ha a másik oldalon sincs járda?

De ha ez fennáll, akkor fénykép, levélben feljelentés. Akár naponta, minden nap más. Kötelesek foglalkozni vele.

Előzmény: Törölt nick (4159)
atompyka Creative Commons License 2007.11.12 0 0 4162
Itthon is láttam már ilyet korrekt módon felfestve, kitáblázva...
Előzmény: nyuszy (4161)
nyuszy Creative Commons License 2007.11.11 0 0 4161

A külső sávban csak be- és kihajtáskor lehetsz.

Azaz ha nem akarsz a következő lehetséges helyen kihajtani, nem maradhatsz kívül, be kell menned belülre. Ennek az a hatalmas előnye, hogy gyakorlatilag nincs olyan, hogy meg kelljen állnod behajtáskor, mert a külső sávban nem jöhet autó.

Az itthoni körforgalmaknál ötször gyorsabban haladnak az olasz körforgalmak emiatt, persze ehhez kell némi kultúra is...

Előzmény: Tarjáni (4151)
Macika Creative Commons License 2007.11.11 0 0 4160
Kedves hangú levél a szélvédőre.
Ha nem hat, a másodikban már utalás arra, hogy mennyibe kerül egy új tükör az adott autótípusra legjobb értesüléseid szerint.
Előzmény: Törölt nick (4159)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.11 0 0 4159
Lenne egy kérdésem. Nem kifejezetten kresz téma, de közlekedéshez is van köze.

Adott egy garázs, mely egy társasház lakásai alatt található több másik garázzsal együtt. Ennek a garázsnak van egy idős tulaja, én bérlő vagyok már 9 éve.
Az enyém a legszélső garázs, mely kicsit szélesebb a többinél, a sor végén lévő szintén ilyen széles.
Az én garázsom mellett egyik irányban van egy széles fal szakasz, mely előtt egy autó nagyon kényelmesen elfér ( mindkét oldalon több, mint egy méter hely marad) úgy, hogy nem akadályoz engem sem a garázs ajtó nyitásában, sem az autó ajtajának nyitásában és a ki-be szállásban. Feltéve, hogy ide úgy parkol be az autó.
Az utóbbi időben egy két olyan primitív buta ember is költözött a házba....
A buta paraszt beparkol a két garázs közé, úgy hogy a garázs ajtó széle mellett öt-tizenöt centi marad szabadon. Itt ugye kiszállni, a garázs ajtót kinyitni lehetetlen.
Mivel a garázs maga nincs elállva a rendőrség nem tud semmit tenni. Így marad az állandó szenvedés a ki-beálláskor, kiszállni nem lehet, az autóból egy szatyrot, táskát kivenni szintén lehetetlen, stb....
Egy dolog még van, de a rendőrök azzal sem kívánnak foglalkozni, ilyenért még senkinek sem szóltak. A ház lakó-pihenő övezetben van, ott meg ugye a kresz szerint várakozni csak a kijelölt várakozóhelyen szabad. A parkoló ott van szemben, kb 15 métert kellene gyalogolni.
Szerintetek mit lehet itt tenni?
Az utóbbi egy évben már szinte minden nap ez a helyzet.
Próbáltam szép szóval, intelligens ember módjára, az eredmény nulla.
Buta, primitív emberrel nem olyan könnyű bánni.
Valami polgárijogi megközelítésben nem lehetne a lakóközösséggel szemben elindulni?
Természetesen a tulajdonos benne van mindenben, neki is érdeke, hogy rendeződjön a dolog.
Ha valaki ilyen témában jártas, minden ötletet szívesen fogadok.

Előre is köszönöm.
atompyka Creative Commons License 2007.11.10 0 0 4158

Ja, végülis így van.

Az olyanok meg különösen tetszenek, ahol a régi kis kereszteződés helyére úgy raktak be körforgalmat, hogy - hely híján - jóformán csak egy felfestett kis karikát kell megkerülni, gyakorlatilag simán átmehetsz egyenesen.

 

Előzmény: Tarjáni (4157)
Tarjáni Creative Commons License 2007.11.10 0 0 4157
Sok kis méretű körforgalom csak a jobbkézszabály megfordítására használható (balról jövőnek van elsőbbsége) :-))))
atompyka Creative Commons License 2007.11.10 0 0 4156

Nem lehet, nem lehet. De lehet, csak nem szabad. De ha a kihelyező csinálhatja azt (30-as övezetben körforgalmazni), amit nem szabad, én miért nem?

:-)))

Előzmény: Khelben (4154)
atompyka Creative Commons License 2007.11.10 0 0 4155

Ezt magyarázd meg annak, aki a kanyar ívét levágandó meg belülre, de mégis lassabb, mint én a külső íven, aztán tükör nélkül megy kifelé.

De nekem ez általában inkább felfestett sávoknál szokott gondot okozni, ha nincs felfestés, ritkán megyek mellé.

Előzmény: Khelben (4154)
Khelben Creative Commons License 2007.11.10 0 0 4154
de ha nincs felfestve, akkor csak előzni mehetsz belülre, azt meg a sűrű kereszteződések miatt nem teheted meg, hiszen főútvonal tábla nincs a körforgalomban, anélkül meg nem lehet kereszteződésben előzni ;o)
talán csak a mátyás téren, az elég nagy.
Előzmény: atompyka (4152)
atompyka Creative Commons License 2007.11.10 0 0 4153
Például a belső sávból (ha nincs is felfestve) nem kimenni, hanem előbb - a megfelelő szabályok szerint - sávot váltani a külsőbe. Ez a halálom, úgy megy ki a barom a belősből, mintha nem lehetne mellette senki. De ugyanezt csinálják a Kőbányairól a Kápolnára letérve, mintha ott nem lenne még egy haladó sáv a szélén.
Előzmény: Tarjáni (4151)
atompyka Creative Commons License 2007.11.10 0 0 4152
Nono, onnantól, hogy elfér biztonságiosan két autó, elvileg párhuzamos közlekedésre alkalmas. És még csak azt sem mondhatni rá, hogy a rövidsége miatt nem az (egyszer a kispesti uszodánál lévő kabaréhelyszínnel kapcsolatban valaki azt mondta nekem, hogy a "hosszabb távon" is feltétele a párhuzamos közlekedésre alkalmasságnak, bár én ezt még nem láttam leírva), mert a körforgalmú a világ leghosszabb útja. :-)
Előzmény: nyuszy (4150)
Tarjáni Creative Commons License 2007.11.09 0 0 4151

Ezért kérdeztem:

"Sokszor látom az Új Csórin meg az Auchannál lévő nagy körforgalomban, hogy vannak rutinos sofőrök szép számmal, akik felfestés nélkül is a kétsávos szabályai szerint közlekednek..."

Hogyan-mit kéne tenni?

Előzmény: nyuszy (4150)
nyuszy Creative Commons License 2007.11.09 0 0 4150
Az egysávos az egysávos, akármilyen széles is legyen az aszfalt. Szerintem.
Előzmény: Tarjáni (4149)
Tarjáni Creative Commons License 2007.11.09 0 0 4149
De hogyan is kéne közlekedni a kétsávos és az egysávos de jó széles körforgalmakban?
Előzmény: nyuszy (4135)
nyuszy Creative Commons License 2007.11.09 0 0 4148
Jóvan, jóvan :)
Nem tudom, mi lenne a jobb megoldás. Amúgy azért vetettem fel ezt, mert eszembe jutott, hogy a Vágó-féle tévés KRESZ-tesztben egy csomó pontot vesztettem úgy, hogy amikor én tanultam, nem is volt olyan téma (pl. mobiltelefonálás). Namost szerintem a régebben jogsit szerzett emberek többsége a mai napig nem tudja, pontosan mi is vonatkozik erre.
Előzmény: atompyka (4147)
atompyka Creative Commons License 2007.11.09 0 0 4147

Komolyan, nem értelek, ha nem nézel híradót (mert az sztem beleférne, hogy az alapéletet szabályozó dolgok változásait kötelesek legyenek a közszolgálati TVben/rádióban legalább említeni) sem, akkor hogy képzeled? Menjenek ki mindenkihez, és szóljanak?

 

Előzmény: nyuszy (4144)
atompyka Creative Commons License 2007.11.09 0 0 4146

Majdnem felhívtalak, hogy ne légy már ilyen értetlen...

:-)

Előzmény: nyuszy (4144)
atompyka Creative Commons License 2007.11.09 0 0 4145

Hát, azért ha kicsit is fülelsz, annyit általában lehet hallani, hogy épp változott a KRESZ.

Amúgy meg sehonnan, ezért gondoltam, hogy jogsi-frissítéshez kéne kötni.

Azt gondolom egyébként, hogy ki mivel foglalkozik, illik ismernie a vele járó jogszabályokat.

Ez egy ilyen világ, ha jogszabályok nélkül akarsz élni, állatnak kell születned.

Azt gondóxom, tudnék-e úgy élni, hogy semmi szabály nem vonatkozik rám, de azt hiszem, nem.

Előzmény: nyuszy (4140)
nyuszy Creative Commons License 2007.11.09 0 0 4144

Azért az nem sűrűn változik, hogy megölhetsz-e valakit, azt meg minden évben elküldik az adóbevallós csomagban, hogy mik az aktuális szabályok. Vállalkozásoknak meg kötelező a könyvelő.

Azt én is tudom, hol érhető el a teljes jogszabály. Viszont nem érzem elvárhatónak, hogy ezt mindenki átböngéssze mondjuk havonta, hogy változott-e valami.

Tisztában vagyok vele, hogy mindenkinek kötelessége tudni mindenről, de még mindig nem tudom, hogy a gyakorlatban ezt honnan lehet tudni, ha mondjuk nem netezel és nem nézel híradót.

Előzmény: Khelben (4141)
atompyka Creative Commons License 2007.11.09 0 0 4143
Én is valami hasonlót akartam írni. (Az utolsó mondta kivételével, az sztem rossz példa.)
Előzmény: Khelben (4141)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!