Keresés

Részletes keresés

nono50 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 2667

Sziasztok!

Bütyökműtét előtt állok, nyár elején fogják műteni mindkét lábam. Keresek kezelőcipőt, amire valakinek nincs már szüksége és eladná. Az én lábam 37-es.

Jó lenne, ha budapesti lenne az eladó.  Köszi: egy sorstárs.

HellCat67 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 2666

Kedves Ágica!

Nagyon köszönöm a válaszodat és vissza fogom olvasni a hozzászólásaidat. Úgy tűnik, szerencsém volt a műtéti időponttal kapcsolatban. Én eredetileg március végére gondoltam akkor, amikor Mády tanár úrnál jártam a rendelésen, de pillanatok alatt elfogadtam a tanár úr által megjelölt időpontot. A kezelőcipő egy csoda! Persze még nagyon féltem a lábaimat, ugyanakkor alig várom, hogy végre ismételten teljes körűen használhassam a lábaimat. Kicsit türelmetlen vagyok... :-) 

További gyógyulást Neked!

 

Előzmény: Ágica6105 (2664)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 2665

Igen,ez a mütét fajtájától függ, ehhez nem tudok szólni, nekem nincs benne semmi.

De gondolom, hogy még azért egy két hétig csak óvatosan a kezelőcipőben közlekedhetsz,.

Előzmény: Ibolyam (2662)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 2664

Szia!

 

Januárban  még csak gondolkodtál a mütéten, március elején meg már mütött Mády doktorúr?

Ezt hogy csináltad?  honapokat kell várni  a vizsgálatra és utána a mütétre.Akkor Neked  szerencséd volt:)

Engem is Ő mütött február 6.án. Ugyhogy  ha visszaolvasod az utóbbi egy hónapi hozzászólásaimat, szerintem sok mindenre választ kapsz. Legalább is az én tapasztalataimat.

Az én lábaimba nem tett semmi drótot vagy csavart, igy már  négy hét után rendes cipőt huztam és azóta rendesen használom, már le sem ülök egész nap.

 

Előzmény: HellCat67 (2663)
HellCat67 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 2663

Sziasztok Sorstársak!

Még januárban regisztráltam a fórumra és itt kaptam a tanácsot is annak kapcsán (amiért ezúton is szeretném hálámat kifejezni), hogy az egyre fájdalmasabb bütykeim kapcsán kihez fordulhatok. A tanács nagyon hasznos volt, olyannyira, hogy március 6-án, azaz immáron 12 napja túl is estem a műtéten, melynek során a két lábamat egyszerre műtötte Mády tanár úr.

Érdeklődve olvasom a hozzászólásokat és látom, hogy nagyon eltérő tapasztalatokról számolnak be a fórumozók. Én a magam részéről ugyan igyekszem a lábaimat pihentetni, de azért a kezelőcipő által nyújtott lehetőségekkel élve a lakáson belül naponta mászkálok is. Pénteken megyek vissza varratszedésre. Azoktól, akik már túlestek a műtéten és a lábadozásban előrébb járnak, szeretném megkérdezni, hogy a varratszedés után ismételten be lesz kötve a lábam? Mikor kezdhetem el terhelni, illetve mikor érdemes elkezdeni a lábujjaimat tornáztatni? A műtétet a tanár úr Austin-módszerrel végezte, ezek szerint a későbbiekben még számíthatok arra, hogy nemcsak be-, hanem ki is szerelnek belőlem valamit? Elnézést a laikus kérdésekért, de csak a műtétkor dőlt el, hogy nem csak a lágyrészeket kell műteni (ennek kapcsán egyébként abszolút teljes körű tájékoztatást kaptam) és a műtétet követően sokkal inkább a rövidtávú praktikus kérdésekre, mintsem a hosszútávú "menetrendre" koncentráltam. :-)

A válaszokat előre is köszönöm és mindenkinek mielőbbi gyógyulást és elsősorban fájdalommentes, másodsorban pedig szép lába(ka)t kívánok!

HellCat67

Ibolyam Creative Commons License 2014.03.18 0 0 2662

Sziaszok!

 

Nekem pénteken lesz két, hete, hogy műtöttek. Harántsüllyedésem, bütyköm volt. Az ujjam végétől egy dróttal rögzítették a bütyök alatti elvágott csontot. Nem tudok még menni, sarkon meg külső talpszélen. Fekvés felpolcolt lábbal a napi program. Ki tudja megmondani, hogy ezzel hogy lehet menni? 6 hét után veszik ki a drótot, azt mondták, hogy érzéstelenítő nélkül, fáj az? Az ujjam dagadt, lila, meg miden színben játszik, az ami fáj. Nagyon szeretnék már kimenni. Itt olvastam, hogy van akinek gyorsan gyógyul, van akinek hosszadalmas. Gondolom a műtét fajtájától függ.

Ágica6105 Creative Commons License 2014.03.16 0 0 2661

Szia!

 

Örülök, hogy van még egy ember , akinek bütyökmütétje volt :) nagyon kihalt a fórum, de én szorgalmasan irtam a történéseket, tettem fel képeket, talán majd valamikor hasznos lesz valakinek.

Tudom, milyen jó az, ha a sok felmerülő kérdésedre itt választ kapsz.

Ha visszaolvasod a sok hozzászólást, nagyon sok információval gazdagodsz.

Nekem már 5 hete volt a mütétem, és egy hete már rendesen használom a lábaim, vezetek.

Nekem nagyon gyorsan  gyógyult, én is elcsodálkoztam, hogy 4 hét után ennyire mobilis vagyok, és ennyire tudok mindent csinálni, mint elötte. Még egy picit merevebbek a nagyujjaim, de a sok tornának köszönhetően egyre jobb.

A heg is szépen gyógyul, a cross-tape-től nagyon szépen halványodik.

A lábujj terpeszt és a kengyelt nekem 4. hét után javasolta a doktorur.

Érdekes, hogy két hét különbséggel mütik a lábaid?

Hol csináltattad?

Ha kérdésed van, szivesen válaszolok, ha tudok, egyedül tartom még itt a frontot:)

 

Előzmény: Pannika03 (2660)
Pannika03 Creative Commons License 2014.03.15 0 0 2660

Sziasztok!

Én még új vagyok itt a fórumon de kíváncsian olvasgattam írásaitokat,nekem ma 1 hete műtötték meg az egyik lábamat és most várom a második műtétet ami jövőhét pénteken lesz!

Kérdésem,mondanivalóm rengeteg van,de ami a legfontosabb most segítsetek nekem légyszives!!!!Nekem mikor kell beszereznem a lábujj elválasztót?Illetve a a kiegyenesítőt?Kérek szépen tanácsot!!!Köszönöm előre is!:-)

Ágica6105 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 2659

Huu, de mázlista vagy, én is már négy hónapja munka nélkül vagyok, és már nagyon dolgoznék.

Ma 5 hete mütöttek, és már szinte le sem ülök egész nap.

Ma is kertészkedtem egész nap , futkározok, pörgök, vezetek egy hete, mióta a doki azt mondta, hogy lehet rendes cipőben terhelni a lábam.

Nagyon meg vagyok elégedve a gyógyulással, tornáztatom, elég merev, de akkor még ez javulni fog idővel .

 

 

Előzmény: jparchyka (2658)
jparchyka Creative Commons License 2014.03.13 0 0 2658

Most már jól hajlik,de sokáig fájt gyakorlás közben. Nem mertem rendesen lépni sem.

 

Az biztos,hogy sokkal szebb, mint a "régi" lábunk :-) A legjobb, hogy nem fáj. Műtét előtt már nagyon sokszor fájt, még cipő nélkül is. Most nagyon élvezem a szép új lábaimat :-)

 

És hogy teljes legyen az öröm, mire meggyógyult a lábam visszahívtak a volt munkahelyemre :-) 5 hónap pihi pont elég volt, hogy a lábaimat rendbe tegyék.

Előzmény: Ágica6105 (2657)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 2657

Nekem most egy hónapos, és csak két hónap mulva kell mennem ismét kontrollra.

Használom a lábujj terpeszt, és tornásztatom.

Neked már jól hajlik a nagyujjad?

nekem annyira merev, el sem tudom képzelni, hogy majd  rendesen fog mozogni.

Pedig már próbálok lábujj hegyre is állni.

 

Előzmény: jparchyka (2654)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 2656

Szerintem nagyon szép a lábad formája, ez nagyon enyhe elhajlás!

Gyönyörü a régi bütykös lábunkhoz képest!

 

 

Előzmény: jparchyka (2655)
jparchyka Creative Commons License 2014.03.09 0 0 2655

Az előbb lemaradt a kép.

Előzmény: jparchyka (2654)
jparchyka Creative Commons License 2014.03.09 0 0 2654

Szia Ágica!

Az én ujjaim is kicsit befelé hajlanak, nekem se nagyon tetszik.4 hónapja műtöttek. A dokinál 1 hete voltam a csavar kivét utáni varratszedésen, de szerinte rendben van. Kíváncsi vagyok neked mit mond rá az orvosod.

Előzmény: Ágica6105 (2643)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 2653

Ki vagyok váncsi! Nagyon szép egyenes lett a lábad!!

Sokat tornásztattad?

Nekem most a lányom elkezdte a hegeket beragasztani  Cross Tape-el, és mivel reflexológus, speciális masszirozást is kapok, remélem hamarosan szaladgálok!

Egyébként annyit olvastam itt a kórtörténeteket, hogy hat hétig nem lehet ráállni és két hónap betegállomány, stb. ehhez képest, tegnap felvettem az edzőcipőm, egy hatalmasat sétáltam, elmentem kocsival vásárolni, ugy hogy nagyon boldog vagyok, mert kijelenthetem, hogy nekem éppen egy hónap volt az itthon lét, amiből az első két hét volt inkább fekvős, a második két hét, már itthon mászkálós, és tegnaptól szabad vagyok!

Nem is dagad, ugyhogy nagyon boldog vagyok!

Persze gondolom ez a mütét tipusától is függ, ez a módszer olyan, hogy három hétig javasolta a doktor ur a spec.cipőt és onnantól már terhelni lehetett és rendes cipőbe mászkálás.

Nagyon örülök, mert én felkészültem a három hónapos kinlódásra!!:)

 

Előzmény: ki vagyok váncsi (2649)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 2652

Ma voltam dokinál. 4 hete volt a mütét.

Az orvos szerint nagyon szép a lábam, csak a tornára nagyon felhivta a figyelmem, hogy nagyon erősen drasztikusan tornáztassam, mert eléggé merevek a nagyujjaim-

Már nem kell a kezelőcipőt használni, azt mondta erőltessük a járást rendes cipőbe.

Ugyanugy használjam, mint előtte a lábam, igy már egy rendes cipőbe ha belefér, akár a vezetést is megpróbálom.

Alábujj közé tehető szilikonos párnát megvettem , a legnagyobbat, igy most ezt fogom használni éjjel nappal.

A kengyelt amit éjszakára javasol a doki még nem vettem, mert olcsót nem érdemes, ez a legjobb fajta meg 7500/ db. Majd ahogy lesz pénzem , megveszem, egyenlőre ez a párna is használ valamit.

Esetleg ha lenne valakinek használtan ilyen éjszaki lábujj huzó kengyele és szivesen megvenném!

Rditta Creative Commons License 2014.03.07 0 0 2651

Szia, igen érdekel. Írtam neked priviben. Üdv. Judit

Előzmény: ki vagyok váncsi (2650)
ki vagyok váncsi Creative Commons License 2014.03.06 0 0 2650

írj privit, ha érdekel

mobolya@gmail.com

ki vagyok váncsi Creative Commons License 2014.03.06 0 0 2649

Íme a fotók.

ki vagyok váncsi Creative Commons License 2014.03.06 0 0 2648

Szia!

Megvan még a cipőm, egész biztos, h jó a 39-esre, mert az én lábam 38-as, és azt mondták a kilinikán, h plusz-mínusz 1 számú lábra jó. Momentán nincs fotóm, de hamarosan teszek fel. Én odaadom féláron, 4 eFt-ért a párat.

Nemsokára teszem fel a képeket és az elérhetőségemet.Üdv

Előzmény: Rditta (2647)
Rditta Creative Commons License 2014.03.06 0 0 2647

Kedves Ágica!

Köszi a választ és a bíztatást. Rám fért. :) Nekem nem ott csinálták, de nagyon rendben van. Kicsit zsibbadok még, ez az elején megijesztett. Már ellavírozok a lakásban, csinálok egy-két könnyebb dolgot. 

Mindenkinek kitartást. 

 

Előzmény: Ágica6105 (2646)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 2646

Rditta!

Pedig még sok türelem kell a gyógyuláshoz. Én is ha lehetne zavarnám még gyorsabban az időt,hogy telje nek a hetek, nagyon rossz ez a lábadozás, ez a mozgáskorlátozottság.

De szerencsére nagyon gyorsan megy az idő, én már 4 hétnél tartok.

A cipőt az Ortopéd Klinikán a Karolina uton lehet kapni alul a gyógyászati boltba . Ott az orvosok el is várják, hogy a mütétre már mindenkinek legyen cipője.

Nagyon megkönnyiti a mozgást az biztos.

Én már ebbe a cipőbe megyek vásárolni is, persze elvisznek kocsival, de az üzletbe el sántikálok benne.

Nem egy szép látvány, de hasznos.

De lehet hogy máshol is lehet ilyen üzletbe kapni, vagy itt használtan szoktak a lányok árulni, akinek már nincs rá szüksége.

Szóval türelem, türelem, nekem is ezt mondják!

Előzmény: Rditta (2644)
Rditta Creative Commons License 2014.03.05 0 0 2645

Szia, meg van még a cipőd? Tényleg jó akár 39-es lábra is? Ha tudsz küldj egy képet róla, légyszi, ha meg van még. Köszike. :) 

Előzmény: ki vagyok váncsi (2633)
Rditta Creative Commons License 2014.03.05 0 0 2644

Sziasztok! Holnap lesz 2 hete, hogy műtöttek. Elég rosszul viselem :) S az, hogy még 5 hetet szobafogságban kell lennem az még rá is tesz :) Ti hol vettétek azt a cipőt amiről olvasok a hozzászólásokban?  Nekem nem mondta az orvosom, de ha jó, akkor szeretnék én is, hogy hamarabb gyógyuljak. Két tinédzser mellett nem engedhetem meg magamnak, hogy még 5 hétig csak feküdjek. Pedig most nem tudok menni, csak egy picit. Kérlek írjátok meg, hol keressem a csodacsukát vagy ha van valakinek 39-es, akkor átvenném. Judit

Ágica6105 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 2643

Szia Tegzi!

 

Aranyos vagy,köszi a biztatást, rám fér.

Kicsit elkeserit, hogy Te még mindig panaszkodsz a lábadra ennyi idő elteltével is.

Kerestem itt régebbi hozzászólásod a mütétről, de nem találtam. Akkor nem irtál ide?

Teszek fel képet a mostani állapotról, két nap mulva 4 hete lesz, hogy mütöttek.

Kicsit mind ha (főleg a bal) nagy ujjaim  kezdene befelé hajolni, ez nem tetszik:(

Ha lehet te is tegyél fel képet a lábadról, kiváncsi vagyok, igy 5-6 hónap után hogy néz ki?

Majd pénteken megyek vissza a dokihoz,kiváncsi vagyok Ő mit mond!

 

Szép napot!

 

tegzi235 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 2642

Kedves Ágica!

 

Engem még szeptemberben műtöttek, én is sokat olvasgattam itt a fórumon a hozzászólásokat. Gondolj bele, hogy csontot faragtak, talán - nekem legalábbis - csavarral is rá kellett segíteni, hogy egyenesben tartsa a nagyujjakat. Hasonlóan szörnyű volt előtte a lábam, (láttam a fotókat, amit feltettél), ha jól emlékszem Neked még csavart sem tettek bele. Lassu a gyógyulás, egy kicsit még tarts ki, nekem még ma is fáj, esténként annyira zsibbad, hogy aludni is csak nehezen tudok tőle. Ha befáslizom a lábamat, akkor az nekem nagyon jó, itthon úgy járkálok. Tegyél fel képet, hogy milyen most a műtét után, én nem tudom ide feltenni, de eamil-ben szívesen elküldöm, ha érdekel!

Én arra használtam az időt, hogy végre sokat olvastam, azzal rohantak a napok.

Vigyázz a lábadra, ne legyél elkeseredve!

Üdv. Tegzi

Ágica6105 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 2641

Köszi Nelli, jó, hogy irtál, nem értem, senkinek nincs mostanában bütyök műtétje, vagy aki elötte van, jó lenne megosztani a tapasztalatokat, és igy a 4. hét felé már eléggé depis vagyok, és türelmetlen.

Már mennék ki , dolgoznék, bicajoznék, a mütét és az egész hercehurca semmi ehhez képest, amit a lábadozás alatt kell megélni.

Borzalmas az első egy két hét, amikor még segitségre szorulsz, és az utána következő hetek, amikor már a lakásban ellavirozol, tudsz is csinálni ezt azt, de mégis korlátozva vagy a mozgásodban.

Ha már lenne munkám, biztosan elmentem volna, de igy még munkát keresni is nehéz, sántikálva elmenni egy állás interjura nem valami bizalomgerjesztő látvány:(

Ugy hogy eléggé lehangol a helyzetem, ugyanakkor örülök hogy tulvagyok rajta, mert a látvány, hogy nincs az a ronda bütyök, feldob!

Mindegy, most ezt az időszakot kell megéljem, nehéz, de talán hamarosan munkám is lesz, és szép lábakkal nézek a nyár elé.

 

Nelli80 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 2640

Szia Ágica!

 

A zsibbadás lassan, fokozatosan fog elmúlni, semmi vész, hogy most még ilyen.

További jó lábadozást!

Előzmény: Ágica6105 (2639)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 2639

Már pár napja nem kötöttem be a sebem, csak egy gézt tettem rá és zoknit huztam, hátha jobban gyógyul a levegőn.

5 nap mulva már egy hónapja lesz hogy mütöttek, de a két nagy ujjam teljesen le van zsibbadva, ha végig huzom rajta az ujjam, szinte nem is érzem.

Remélem elmulik ez az érzés, csak mikor?

 

Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 2638

Sziasztok!

 

Úgy látszik ide már csak én jövök be szinte, látszik, mennyire ráérek, és ugye mikor legyenek kérdéseim, ha nem műtét után, de úgy látszik éppen most csak nekem volt műtétem, senki nincs se előtte se utána:)

Mindegy, azért én teszek fel kérdéseket hátha ide téved valaki.

Bár most már arra is kezdek rájönni,hogy az rendben van, hogy  itt megosszuk a tapasztalatainkat, de igazából  ahány műtét annyiféle gyógyulás.

Nincs egy fajta gyógymód, nagyon sok félét olvasni, mint a gyógyulás időtartamára, mint a sebkezelés tekintetében.

Ugy gondolom, az a leghelyesebb ha mindenki a mütétet végző orvosára hallgat.

De azért mégis sok erőt ad az a tudat, hogy más is túl esett rajta, és most még hihetetlen, de ugyanolyan használható és sokkal szebb lába lett!

Tegnap volt három hete a műtétem, a  lakásban már szépen közlekedem, már minden házi munkát megcsinálok, ez a cipő tényleg szuper.

Az én lábam soha nem volt duzzadt, dagadt, lehet hogy ez a fáslizásnak köszönhető?

Ugy hogy bízom benne, hogy hamarosan felvehetek egy rendes cipőt!

 

Mindenkinek szép napot!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!