Keresés

Részletes keresés

-fader- Creative Commons License 2008.12.30 0 0 823
Köszi az infot!
Megnéztem viszont a készülékek méreteit és sajnos nekem nem férne el a mosogató alatti szekrényben a készülék. Van vmi kompakt cucc esetleg amit érdemes lehet megfontolni?
csekker Creative Commons License 2008.12.27 0 0 822
Hát azt vártam, hogy miért vettem ilyen gagyit. :)

A szempont egy olcsó, de jól tisztító megoldás volt. Pozitív véleményeket olvastam róla, és megnéztem sok fórumot is.

Természetgyógyászok írtak sok helyen jó hatásról, gyógyulásokról, olyanok is akik nem érdekeltek az RO-s bizniszben.

Viszont már nem akartam palackozott ásványvizet cipelni, és azt gondolom ez egészségesebb, mint az ásványvizek.

Mindenesetre finomabb vele a tea, a levesek stb.

És nekem az RO-s ivóvíz íze is sokkal jobb mint bármelyik ásványvízé.
Előzmény: cumpika (821)
cumpika Creative Commons License 2008.12.22 0 0 821
(Sejtem mit fogsz mondani erre Cumpika, de én most ezt választottam.)

Mit mondhatnék, a Te döntésed.

A szempontjaidat sem ismerem mi alapján döntöttél.
Előzmény: csekker (820)
csekker Creative Commons License 2008.12.22 0 0 820
Mivel nem szántam rá több száz ezret, ezért egy Blue Filters-t vettem.

(Sejtem mit fogsz mondani erre Cumpika, de én most ezt választottam.)

Megnéztem a Blue filters honlapját, megkerestem a hazai képviseletet, és tőlük vettem meg.

Minden kérdésemre készséggel válaszoltak. Kiszállították, és külön díjért be is szerelték.

Az egyetlen kifogásom idáig csak az lehet, hogy kb. 6 percet késett a szerelő a megbeszélt időponthoz képest.
Viszont korrekt módon beszerelte, és tájékoztatott mindenről amit tudnom kell.

Előzmény: -fader- (813)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.21 0 0 819

Nem fontos azt desztillálni, amennyiben maga a víz jóminőségű, csak túl meszes, mint például nálunk (bükki karsztvíz, Miskolc).


Felforralom, a vízkő egy része kicsapódik az edény falán, utána papír kávéfilteren átszűröm, persze nem árt valamilyen teát vagy gyógyteát beletenni, hogy íze is legyen. A papírfilter egész jól felfogja a maradék, lebegő meszet. Szép, tiszta teát lehet így előállítani, gyakorlatilag ennyi elég, gondolom. Ami benne marad vízkő, nem vészes, vagy annyi talán kell is egy embernek, ez már egyénfüggő is lehet.

 

http://www.pixmania.com/hu/hu/757785/art/melitta/102-bamboo-kavefilter-80.html  


http://www.fotexnet.hu/g_roby_on_line_shop_s029/page/item/225587/alufix_kavefilter_4_es_meret 

Csak a filter önmagában nem túl praktikus, én egy kávéfőző műanyag tartótölcsérét használom hozzá.

 

Amúgy tudom, miről beszélsz, amikor tönkre volt a belem (antibiotikum-kezelés kiölte a normál baktériumflórát), utána nekem is nehézségeim voltak a vízben lévő túl sok mész miatt. Egészséges bélflórával ugyanis jobban fel tudja dolgozni az ember még a vízkövet is. Gyógyszeres kezelés után jöhetnek a problémák. Ilyenkor segíthet az egyszerű, filteres módszer is. A desztillálásnak viszont lehetnek hátulütői is, bár nekem még nem állt módomban tesztelni magamon.


Részemről aláírom, hogy az ismerősödnek megszűntek a meszesedési problémái, de nem azért, mintha titokzatos mérgeket vont volna ki a vízből. Egyszerűen a vízkő eltávolítása járhat ilyen hatással. Az sem mindenkinél, hanem aki nem tudja azt rendesen feldolgozni. Bár valószínű, többé-kevésbé mindenkire megterhelő lehet a vízkőtartalom, főleg egy szint felett, csak talán nem mindenkinek tűnik fel.

Előzmény: bxbreak85 (817)
paljoc Creative Commons License 2008.12.20 0 0 818

Az emberi szervezet az évmilliók alatt nem desztillált vízen "nőtt fel"! De lehet, hogy attól még Neked van igazad!

A könyv megvan a sógornőmnek, ennek ellenére még sosem láttam deszt. vizet inni! :-)))

Előzmény: bxbreak85 (817)
bxbreak85 Creative Commons License 2008.12.19 0 0 817
Érdemes elolvasni -Paul C Bragg : A böjt csodája c. könyvét..Megszerezni nagyon nehéz,de a nagyobb könyvtárakban fellelhető. Van ismerősöm aki 3éve nem ivott más vizet..Azóta minden izületi fájdalma megszűnt és jobban van mint valaha.. Természetesen a vitaminok és a változatos táplálkozás elengedhetetlen..
Előzmény: paljoc (816)
paljoc Creative Commons License 2008.12.19 0 0 816
Nem jó a módszer sajnos! :-(
Előzmény: bxbreak85 (815)
bxbreak85 Creative Commons License 2008.12.19 0 0 815
Jó estét.Én desztillálom a vizet amit megiszom.Ennél tisztább vizet nehéz találni..A gép 3.5-4 órahossza alatt csinál 4 litert.500w-os tehát van áramfogyasztása rendesen,az igaz,de a folyamat végeztével amit kimosok/törlök az üst részből azt érdemes lenne látni bárkinek..Ja próbáltam már ásványvízzel is az eredmény ugyanaz..
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.19 0 0 814

Alapvetően az Aquasana nem veszi ki az ásványi sókat, a vízkövet. Előszűrőt és aktívszenes betétet tartalmaz, utóbbinak ioncserélő komponense is van, amely egyes nehézfémionokat cserél kálium-ionokra.


Egyébként léteznek ioncserélős szűrőbetétek (Brita kancsóhoz, szabvány szűrőházakhoz stb.), ami vízkőmentesítésre való, az Aquasana nem ilyen.


Kínai témához egyébként, ha jól tudom, az RO tisztító legfontosabb része, a kék színű, csúcstechnológiás fólia (vagyis maga a membrán) állítólag Amerikában készül, a kínaiak "csak" feltekercselik, vagyis gyártanak belőle betétet. Bár az is lehet, időközben változott a helyzet.

Előzmény: -fader- (812)
-fader- Creative Commons License 2008.12.18 0 0 813
Hadd kérdezzem meg melyik típust vásároltad, ill kíváncsi lennék eddigi tapasztalatodra is (ügyfélszolgálat, szállítás ideje, beszerelés, anyagminőség, stb)

Az előző hozzászólásomhoz csak annyit tennék még hozzá, most olvastam külföldi fórumokon hogy nagyon sokan szidták az aquasanát a gagyi műanyag miatt amiből készült, illetve emiatt sokaknak el is tört a sima használat ill szűrőcsere közben.. Vajon ez a helyzet minden "olcsóbb" RO berendezéssel is, vagy ki lehet fogni jó vételt?
Előzmény: csekker (809)
-fader- Creative Commons License 2008.12.18 0 0 812
Köszi, végigolvastam még 1-2 hónapja a topic nagyrészét, de mivel nem értek hozzá mindkét oldalról meg lehet győzni :)
Azt meg tudnátok mondani mi az amiben konkrétan(!) többet tud egy ROs készülék mint pl az Aquasana? Mi az amit az egyik kiszűr, a másik nem?
Előzmény: paljoc (808)
paljoc Creative Commons License 2008.12.18 0 0 811
Érdekes, hogy nem lehet kapni az Aquasana-t! De ha annak az árának a duplája volt csak az RO-s gép, akkor majd Cumpika megmondja, hogy hogy jártál... Nézzen csak be ide! :-)))
Előzmény: csekker (809)
paljoc Creative Commons License 2008.12.18 0 0 810

"de a víz nekem elsőre nagyon ízlett."

A víz ízével nekem sincs semmi gondom, elsőre is jó volt, meg azóta is a W 25-nél. :-)

Mindenesetre, ha kb. egy év körüli lesz a gép, csináltatok egy vizsgálatot THM-re meg telepszámra!

 

Előzmény: csekker (809)
csekker Creative Commons License 2008.12.18 0 0 809
Én megrendeltem egy Aquasana AQ4000-est, egy akciójukban, még az EURO-USD árfolyamok megugrása előtt közvetlenül.

Vártam-vártam-vártam. Aztán kaptam egy e-mail-t hogy nincs készleten, és pénzügyi nehézségek miatt nem tudják megrendelni és kiszállítani, csak kb. 2009 februárban.

Így meggondoltam magam és vettem egy RO készüléket akciósan is több mint a duplájáért, de megérte. Pár napja szerelték be, de a víz nekem elsőre nagyon ízlett.

Úgy tűnik jó választás volt.

Előzmény: paljoc (808)
paljoc Creative Commons License 2008.12.17 0 0 808

Igen, nekem pont ez van. A belőle kifolyó vízzel ízre tökéletesen elégedett vagyok, kényelmes a használata, kis helyet foglal el. Szóval mindenképp ajánlanám, DE MÉGSEM!!!!

1:A cég nem tudta igazolni a  WQA tagságot. Több emailt is ítram, először még ment a hablaty, hogy keresik stb... Aztán már nem is válaszoltak. Inkorrekt!

 

2:Az igen hosszú, 2 éves csereperiódussal is fenntartásaim vannak. Az engedélyezésnél a vizsgáló laboratórium csak a 25 m3-es előírt csereperiódus 3%-ig csinált vizsgálatot, igaz ott jelentősen megemelt szennyezőanyag tartalmú model oldattal is.

 

Én ha most vennék  Aquasana AQ 4000-et vennék. Fél év szűrőcsere periódus /kb. 10000ft/ és igazolt NSF minősítés. Ára u.nnyi lett volna mint a mágneses Wellnet-nek. No itt a  mágnesesség jótékony hatása megint egy érdekes, megfoghatatlan pont, bár egy fizikatanárt megkérdeztem és ő is azt mondta, hogy egy erős mágnes strukturálja a vízmolekulákat, lévén, hogy a víz paramágneses anyag/vagy dia?? erre már nem emlékszem!/

Előzmény: papel64 (800)
paljoc Creative Commons License 2008.12.17 0 0 807

"szeretném körüljárni a dolgot és megvilágítani több oldalról."

 

Ennek legjobb módja ha végigolvasod a topic-ot, bár ez kétségkívül időigényes ill. helyenként felettébb unalmas is! :-)))

Én például parádésakat vitáztam Cumpikával az RO kontra aktívszenes technika kapcsán. Az pl. nagyon érdekes rész és rendkívül olvasmányos! :-))))))))

Előzmény: -fader- (805)
cumpika Creative Commons License 2008.12.16 0 0 806
És ami azt illeti, elég sok mindent jól is csinálnak már. Számítógép alkatrészt is lehet rengeteg márkát venni

Ebben igazad van, de az nem "annyiba"kerül.

Viszont sok mindent gyalázatos minőségben csinálnak.
Előzmény: -fader- (805)
-fader- Creative Commons License 2008.12.16 0 0 805
Köszi a választ mindkettőtöknek!
Igazából vicces, h ha naox nem előz meg, nagyjából ugyanezt kérdeztem volna, még az autós példa is eszembe jutott :)
De most tényleg, itt ha a körítést nem nézzük, csak a végeredményt (azaz a tisztított víz minőségét), akkor van benne különbség? Én őszintén szólva megszoktam, h szinte mindent távolkeleten készítenek manapság. És ami azt illeti, elég sok mindent jól is csinálnak már. Számítógép alkatrészt is lehet rengeteg márkát venni, de senki nem tud olyat mutatni amit nem Kínában v a környéken szereltek össze. Mégis nagy részük jó.
Félreértés ne essék, nem kötözködni akarok (köszönök minden véleményt) csak szeretném körüljárni a dolgot és megvilágítani több oldalról.
naox Creative Commons License 2008.12.16 0 0 804
Es ha A es B pontok kozotti eljutasra hasznalod, meg dugoban acsorgasra, akkor a ket auto meglepo modon kb. ugyanugy teljesit. Az arkulonbozeten meg az egesz csaladdal elmesz egy haromhetes luxusnyaralasra. (ki a netto nyertes? Kinek gazdagabb az elete?)
A viztisztitokkal is valahogy igy van. Fizethetsz egy vagyont a presztizsert, a dogdraga seggnyalo ugyfelszolgalatert, a millio certiert. Ugyanakkor ezek egyike sem garantalja, hogy pl. nem ugyanaz a membran van a ket gepben. Es akkor bizony a viz is pontosan ugyanaz.
Okos ember presztizsre nem kolt, gondolom en. De sokak szerint buta vagyok.
Előzmény: cumpika (803)
cumpika Creative Commons License 2008.12.16 0 0 803
Nézd,ha valakinek nincs pénze jó minőségű autó vásárlására az vesz egy "Daciat",

és tisztában van vele mit ér.
A Daciáról viszont senki nem mondja,hogy ugyanolyan minőségű,ugyanolyan biztonságot,kényelmet,megbízhatóságot nyújt mind modjuk egy Toyota.

Pedig ugyanazon az elven működik mindkettő.
Van motorja,sebességváltója,4 kereke.

Előzmény: -fader- (799)
Teaway Creative Commons License 2008.12.16 0 0 802
Már a Funai is Kínában gyártat??
Mert az egy japán cég.
Előzmény: paljoc (514)
Teaway Creative Commons License 2008.12.16 0 0 801
Igen, paljoc-nak van.
Lásd a hozzászólásait!
Előzmény: papel64 (800)
papel64 Creative Commons License 2008.12.16 0 0 800
Lehet, hogy ezt már valaki megkérdezte /elnézést/, a Wellnet W 25 magnetic készülékről van valakinek tapasztalata?
-fader- Creative Commons License 2008.12.16 0 0 799
Tajvani a gyártó, de ez miben nyilvánul meg szerinted? Mitől tud "többet" más gyártónak a készüléke, ami ugyanezen az elven működik? Mert árban vannak különbségek, kérdés h ezzel csak a nevét fizeti meg az ember a márkának?
Előzmény: cumpika (798)
cumpika Creative Commons License 2008.12.15 0 0 798
Olcsó kínai cucc, de legalább nem titkolják el.

Nem hasonlítható össze komoly, minősitett rendszerekkel.
Előzmény: -fader- (797)
-fader- Creative Commons License 2008.12.15 0 0 797
Üdv!
Erről a cégről, ill az általuk forgalmazott RO készülékekről van valakinek infoja, tapasztalata?
http://www.kisvaros.hu/
Uldin Creative Commons License 2008.11.27 0 0 796
*Wattos* elírtam
Előzmény: Uldin (794)
Uldin Creative Commons License 2008.11.27 0 0 795

Ma járattam a víztisztítót egész nap. Nem sokat pihentettem, dolgozott a motor gond nélkül, nem füstölt el. Majd kap egy kis + hűtést a biztonság kedvéért, csak bosszant, hogy barkácsolni kell vele.  

 

Nézegettem a vízminőséget.

 

bejövő víz: 268ppm

kimenő víz: 2ppm ezt méri a mérőkém. 

 

Kb. 1/3-1/4-nyi koszos vizet hagyok meg, ilyenkor a tisztavizes hordóban lévő vízet mérve 4ppm-et mértem.

Uldin Creative Commons License 2008.11.27 0 0 794

>Háromfázisú motorok hatásfoka igen jó, 90 % körül vagy ennél több is lehet

 

Párszáz vattos kis 3 f aszinkron motoroknál 60-70%-os hatásfok az már szép. Pár kW-os motoroknál 70-80%-os hatásfok már jónak számít.

 

Ennél a kis 300W-os motornál fixen rajta van az indító kondi és a segédfázis.

Előzmény: Törölt nick (793)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!