Keresés

Részletes keresés

M-62 team Creative Commons License 2017.02.20 0 0 23533

Sziasztok! 

Egy kis segítséget szeretnék kérni 

Jelenleg egy 140 nm-es házban lakunk ami annak idején úgy lett építve hogy kialakítható benne két lakás a két gyereknek.

Mi lassan kisebbe gondolkozunk a párommal 

Találtunk egy aranyos kis házat a neten és nagyon beleszerettünk.

Van egy telkünk ahol fel szeretnénk húzni.

Egy hátránya a környéknek hogy nincs gáz .

Mi arra gondoltunk hogy valahova egy kis kandallót teszünk és elektromos fűtést plusszba.

Kb mennyivel kell számolni a papírmunkára tervezés stb.

Illetve amit nem tudok az ács munka most milyen árfolyamon megy? A kőműves munka az megvan nagyjából inkább a tető és fafödém ára érdekelne.

Esetleg valak valtoztatna ezen a terven?

Nettó 60-65 nm lenne a ház

Köszönöm

elemes Creative Commons License 2017.02.20 0 0 23532

Én nagyon örülök az ilyesminek, márminthogy láthatóvá válnak az ilyen fajta vállalkozások (az internet kiirtotta yellow pages-t de a google nem elég jó helyettesítő). Egy ilyen fórum lehetőséget ad arra, hogy ne csak egy telefonszámot lássunk a cégből, hanem esetenként pár fotót (már ahol a tulajdonos beleegyezik) előtte - utána képekkel, összefoglalva az elvégzett munkákat és hogy mindez mibe került. Bizalomépítő. (És van még az a szokás, hogy az ilyen hozzászólások nem barack-színű, hanem pirosas keretben jelennek meg.)

Előzmény: rosi46 (23530)
sylvanus67 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 23531
rosi46 Creative Commons License 2017.02.15 0 0 23530

Tisztelt Építkezők, Építettők!
Vállaljuk kertes házak, ikerházak, építését, lakások felújítását!
Tevékenységeink közé tartoznak a kőműves munkák, festés, burkolás, térkövezés, gipszkartonozás, hőszigetelés.
Precíz munkavégzés, korrekt árakon!

06/30/629 7406

Zimi14 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 23529

Ja hát igen, árnyékolás... de az nem szorosan az ablak része, tehát azt lehet később is akár. Amúgy így már oké a 4M, mert akár drágább is lehet pl egy zsaluzia, mint az ablakok ára... :)

Nikolas Pe: Köszi! Akkor elég gyorsan reagáltak... :)

Előzmény: TOM (23523)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.02.13 0 0 23528

Köszönöm!

Előzmény: TOM (23527)
TOM Creative Commons License 2017.02.13 0 0 23527
Előzmény: TOM (23526)
TOM Creative Commons License 2017.02.13 0 0 23526

Életmód moderátort kell megkérned, hogy törölje

Előzmény: Nikolas Pe (23525)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.02.13 0 0 23525

hogy lehet törölni a nem publikus részt véletlen bemásoltam mindent.... nem ez votl a cél?

Előzmény: Nikolas Pe (23524)
TOM Creative Commons License 2017.02.13 0 0 23523

De igazad van, 120 nm alapterület,  ha kicsi az üvegfelület és nincs  extra akkor 80,000Ft/nm ártól már lehet jót kapni, szóval kijön 2-4 között 

Előzmény: Zimi14 (23518)
TOM Creative Commons License 2017.02.13 0 0 23522

Ja aztán be kéne építeni árnyékolókat is, meg lesz a 4 :) 

Előzmény: Zimi14 (23518)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.02.13 0 0 23521

csütörtök írtam, pár munka nap alatt válaszolnak, de a bank részére ez nem kötelező érvényű csupán jogértelmezés.

De a bank is ezt fogja megkapni.

 

http://emmiugyfelszolgalat.gov.hu/aktualitasok/csaladi-otthonteremtesi-kedvezmeny

Előzmény: Zimi14 (23520)
Zimi14 Creative Commons License 2017.02.13 0 0 23520

Szia, milyen címre írtál, és milyen hamar jött meg a válasz?

Előzmény: Nikolas Pe (23519)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.02.13 0 0 23519

Sziasztok!

 

Megjött az NGM állásfoglalása, működik az áfa visszatérítés!

 

"

Köszönettel vettük az új lakástámogatásokkal kapcsolatos megkeresését.

 

Tájékoztatjuk, hogy az új lakások építéséhez, vásárlásához kapcsolódó lakáscélú támogatásról szóló 16/2016. (II. 10.) Korm. rendelet az adó-visszatérítési támogatás folyósításával kapcsolatosan az alábbiakban rendelkezik:

 

19. § A családi otthonteremtési kedvezmény az új lakás bekerülési költsége vagy vételára megfizetéséhez használható fel.

37. § (1) A családi otthonteremtési kedvezmény iránti kérelmet új lakás vásárlása esetén az adásvételi szerződés megkötését követő 120 napon belül, új lakás építése esetén a használatbavételi engedély, használatbavétel tudomásulvételét igazoló hatósági bizonyítvány, illetve egyszerű bejelentéshez kötött épület felépítésének megtörténtét megelőzően kell benyújtani a hitelintézethez.

(1a) A családi otthonteremtési kedvezmény a kérelem benyújtásakor az épület készültségi fokának megfelelő, az építési költségvetésből még fennmaradó bekerülési költségre igényelhető.

70. § Az adó-visszatérítési támogatásra az 5-7. §-ban, a 13. § (1) és (2) bekezdésében, a 14. és 15. §-ban, a 17. §-ban, a 18. § (1), (3) és (4) bekezdésében, a 19-21. §-ban, a 23. és 24. §-ban, a 28-30. §-ban, a 36. és 37. §-ban, a 39-44. §-ban, a 45. § (1) bekezdésében, a 46. és 47. §-ban, a 49. és 50. §-ban, az 51. § (1), (2), (5), (6) és (7) bekezdésében, az 52-54. §-ban, valamint az 58-67. §-ban foglaltakat - az adó-visszatérítési támogatás építési telekre jutó része esetén a 19. §-ban és a 44. § (9) bekezdésében foglaltak kivételével - is megfelelően alkalmazni kell.”

 

2017. január 1-jét követően benyújtott és befogadott kérelmek esetén a családi otthonteremtési kedvezmény és/ vagy adó-visszatérítési támogatást már csak a Rendelet 37.§ (1a) bekezdése értelmében új lakás építése esetén az új lakást építő igénylő, a kérelem benyújtásakor az épület készültségi fokának megfelelő, az építési költségvetésből még fennmaradó (építési) bekerülési költségekre igényelheti, azaz az igényelt támogatási összeget meghaladó mértékben kell még fennmaradó, finanszírozandó bekerülési költségnek fennállnia.

 

Az adó-visszatérítési támogatás igénybevétele esetén előírt, a hitelintézet által elfogadott teljes bekerülési költség legalább 70%-ának erejéig szóló számlakötelezettség vonatkozásában az építési engedély kiadását vagy az egyszerű bejelentéshez kötött épület felépítésének bejelentését legfeljebb 6 hónappal megelőzően kiállított számlákat lehet bemutatni.

Az adó-visszatérítési támogatás (építési telek vételár és/vagy bekerülési költség) összegének meghatározáskor  azonban további megkötés, hogy a 2015. január 1-jét követően kiállított számlák áfa tartalma vehető figyelembe.

 

Szakmai véleményünk alapján, ha a kérelem benyújtásakor az igényelni kívánt adó-visszatérítési támogatás tervezett összegét (legfeljebb 5.000.000 Ft lehet) meghaladó mértékben áll még fenn az épület készültségi fokának megfelelő, az építési költségvetésből még fennmaradó (építési), finanszírozandó bekerülési költség, akkor a kérelem benyújtása előtt, de 2015. január 1-jét követően kiállított, a hitelintézet által elfogadott teljes költségvetés részét képező számlák áfa tartalma is figyelembe vehető az adó-visszatérítési támogatás összegének meghatározásakor.

 

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogalkotásról szóló törvény garanciális szabályainak mellőzésével hozott minisztériumi és egyéb központi állami szervektől származó, jogi iránymutatást tartalmazó leiratok, körlevelek, útmutatók, iránymutatások, állásfoglalások és egyéb informális jogértelmezések kiadása és az ezekkel való irányítás gyakorlata Alaptörvény ellenes, ezért szakmai válaszunk tájékoztató jellegű, arra hatósági eljárásban vagy bíróság előtt bizonyítékként hivatkozni nem lehet.

 

Kérjük a fentiek szíves tudomásulvételét.

 

Üdvözlettel:

 

Nemzetgazdasági Minisztérium

Ügyfélkapcsolati Információs Iroda

ugyfelszolgalat@ngm.gov.hu

Tel.: 06 1 795 5010

"

Előzmény: körte- (23514)
Zimi14 Creative Commons License 2017.02.13 0 0 23518

Azért az a minimum 4M nyílászáróra nem biztos, hogy reális. 130 nm-es házról beszélünk, nem 200-asról. :) Mi pl 3.8-ból leszünk meg (RAL beépítéssel együtt) egy 220 nettó nm-es kétlakásos háznál. Ebben van 4 darab 1.8x2.1-es teraszajtó, egy 3.4x2.1-es emelőtoló, 40%-ka a nyílászáróknak Alu borítás (amúgy műanyag az összes), és 0.7M-s bejárati ajtó (ez benne van a 3.8M-ban). U érték mindegyiknél 0.9 vagy az alatt van és nem lengyel gyártmányok. :) Akcióban Internormból is kijöttem volna 4M körül, ha vmi alap bejárati ajtó van és nincs benne a beépítés, plusz nincs ALU borítás. Tehát ez a minimum 4 inkább, minimum 2, de ott lehetnek gondok a minőséggel.

Előzmény: TOM (23517)
TOM Creative Commons License 2017.02.13 0 0 23517

Szerkezetkész állapot: nem szokták nyílászárókat beleérteni.

 

http://koos.hu/2016/09/29/ksh-fajlagos-lakasepitesi-koltsegek-2015/ alapján 2015-ös árak, nem AEH! 210,000+ÁFA/nm ha ennek 40-50%-át veszed az sem tuti, és amennyiben AEH, akkor általában magasabb a szerkezetkész ár készültségi fokhoz képest... Nyílászáróid költsége ehhez plusz minimum 4 MFt lesz, határ a csillagos ég :)

Mi egész jól tartottuk a költségeket szerkezetkészig, de utána emelkedtek a költségek jelentősen!!!

Előzmény: Építkezek_yolo (23515)
körte- Creative Commons License 2017.02.13 0 0 23516

Én pont azt tapasztaltam hogy tetőig könnyű volt :) az ablak is pipa bàr ott is volt pàr àlmatlan éjszaka.

Most jön a gépészet és a villany vakolàs ..hàt rendesen kell bíbelődni..szàmokkal és az anyagokkal.

Ha a költségvetés nincs minimalizàlva lényegesen egyszerűbb :)

Előzmény: Építkezek_yolo (23515)
Építkezek_yolo Creative Commons License 2017.02.13 0 0 23515

Sziasztok!

Nagyon köszi mindenkinek olvashatok!
A szerkezetkész megfogalmazás tényleg elég hülyén sikeredett. Nagyon szeretném, hogy a nagyjából 15 millió forintomból álljanak a falak, legyen meg kompletten a tető és legyenek bent az összes nyílászáró. A szigetelést neccesnek érzem, de a bilit még elő sem vettem... :)

A gépészeti és villanyász dolgoktól nem félek, az összes többi az amit nagyon nagyon le akarok tudni. :)

körte- Creative Commons License 2017.02.12 0 0 23514

Szia.

 

Mit értesz szerkezetkész alatt? 

Papír szerint 40% készültség. Főfalak tetővel. Ez belefér 15 millàba.

De ha az ablakokat vakolàst szigeteléseket is beleszàmolod szt nem fog beleférni.

 

Az àfàs dolog úgy tudom visszamenőleg nem érvényesíthető..bàr teleknél nem tudom ezt hogyan gondoljàk! 

 Mi màr ezen túljutottunk .akkor minden ok volt.

Előzmény: Építkezek_yolo (23511)
halaloszto Creative Commons License 2017.02.12 0 0 23513

tévének nincs jó választás, és a netnek is felesleges bekábelezni. vastag üres csövet tenni mindenhova.

 

van egy ilyen topik: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9165504&la=80765626

nem hosszú, az elejét érdemes elolvasni.

 

Vajk

Előzmény: Építkezek_yolo (23511)
epitkezes1 Creative Commons License 2017.02.12 0 0 23512

hello,

nekem monolit van, nyilván dícsérem :) már most beszélj egy szellőztető tervezővel, mert a leállásokat a padlásról célszerű a födémbe betenni a födém öntése előtt. mármint ha a gép a padláson van, ahol nem foglal extra helyet. éppen emiatt, ha nem is használt, de a padlásra kell konnektor. ha tagolt a padlás, akkor mindegyik részre legalább 1.

villamos tervezés.. nekem minden szobában legalább 3 falon van konnektor. minden villany kapcsoló alatt is van, kivéve tán 3db, az a 3 alatt hiányzik is. ahol íróasztal várható, ott dupla konnektor van (tipikusan ablak alatt). konyhába marhasok konnektor kell és van, nekem 4esével. az étkező asztal fölé pontosan érdemes egy lámpát tervezni, ezt nekem nem sikerült, utólag kellett átrakni. de ezeket egy villanyász remélhetőleg tudja, és be is tervezi.

a garázs fűtőszál jó, de nem kikerülhetetlen, ha nincs. idén télen tán 2szer sóztam fel a feljárót, illetve még 2szer kellett napközben kapirgálni, hogy vissza ne fagyjon, ennyi. a többiek nem kapirgáltak, oszt be se tudtak aznap állni az utcáról. szóval szerintem kis odafigyeléssel ez megoldható fűtés nélkül is. nyilván jobb, ha van, de nem elengedhetetlen.

 

Előzmény: Építkezek_yolo (23511)
Építkezek_yolo Creative Commons License 2017.02.12 0 0 23511

Sziasztok!
Úgy néz ki, hogy lassan a következő szintre lépek. Jövő héten véglegesedik az alaprajz (pénteken szóban / az én terveim alapján), kapom a 3D homlokzati képet, sikerült eladni a lakásomat, szóval egyre inkább úgy néz ki, hogy minden összeáll a márciusi kezdésre:

Kérdések:

  • Monolit födém: Az építész és a gépész is azt javasolta, hogy ha van keret, akkor legen monolit födém. 10-14 %-al drágább, de jóval jobb a hőtartása, valamit a szerelés is jóval olcsóbb, nem beszélve az utómunkálatokkal, esetleges variálásokkal (újabb kiállások, stb..). Nem beszélve arról, hogy szeretnék majd szellőztetést, valszeg benyelem azt a + 15 %-os többletet. Ha már építkezek ennyinek bele kell férnie. Szerintetek?
  • A villamos tervezéshez mit emelnétek ki mindenképpen? Én arra gondoltam, hogy minden szobában aljzatok és net az asztal környékére, TV helye, nagyobb háztartási gépek, gépészet, esetleges lámpa helyek amiket be tudok lőni, stb... Én imádom a rejtett fényeket, beépített spotokat, súrolófényeket, ellenben egy hozzám hasonló első építkező nem feltétlenül tudja ezek helyét belőni ( mennyezetben bújtatott ledcsík, fürdő, nappali, épített polcok stb...). Szerintetek érdemes lenne már most egy belső építésszel konzultálni, vagy a villamostervező tudni fogja, hogy hol kell olyan kialakításokat / kiállásokat betervezni, ahonnan majd a gipszkartonozásnál lehet szórakozni a világítással? A gépészet viszonylag világos, azt a gépészetervező úgyis előírja (komplett kiviteli tervet fogok kapni)
  • A "garázs" kikerült a házból, a konyha elé került első körben nyitott pergolás beálló (amit később okosan befedek). A tervező említette, hogy mostanában egyre többen kérik, hogy nyitott garázsban legyen valamilyen rejtett fűtőszál. Ezzel kapcsolatban van tapasztalatotok?

Előre bocsátom, nem olvastam végig, de láttam, hogy előjött az 5% -os áfa. Egy szimpatikus, ellenben szerintem kevésbé felkészült Budapest Bankos hölggyel beszéltem, Ő azt mondta, hogy a tavaly decemberben vásárolt áfá-s önkorámnyzattól vásárolt telkem áfáját buktam (áfával együtt, egy összegben fizettem a telekért, természetes számlát kaptam). Valamilyen idei szabályozásra hivatkozott. Egyedül azért nem tép az ideg, mert az 5,5 millilós telekből az áfa rész max az építkezés elején jönne jól, jóval túl fogom lépni az 5 milliós határt.

 

És még a legbutább kérdés. MIt gondoltok, egy 30-as poro + 20 grafitus szigetelés, 2 nyeregtető (+ pici lapos), 3 rétegű ablakokkal egy 130 nettó négyzetméteres házat tető alá lehet húzni 15millióból? Gépészet (gépek, a szükséges csövezés természetesen beleszámíthatnak) és a többi varázslat egyelőre nem érdekel, én már akkor boldog leszek, ha a hitelt addig nem kell felvennem, ameddig a ház már tető alatt fog állni.

 

Előre is köszi!

(hamarosan írok a bloggra egy hosszabb részt, amiben leírom, hogy hogyan is működött nálam a tervezés, illetve az elkövetkezendő hetekben részletesen át fogom rágni az Áfa és a hitel kérdését)

Nikolas Pe Creative Commons License 2017.02.09 0 0 23510

ez lemaradt
7. A családi otthonteremtési kedvezmény igénybevételének eljárási szabályai
(1a)28 A családi otthonteremtési kedvezmény a kérelem benyújtásakor az épület készültségi fokának megfelelő, az építési költségvetésből még fennmaradó bekerülési költségre igényelhető.

Előzmény: Nikolas Pe (23509)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.02.09 0 0 23509

Amire jutottam kút főből:

 

Szia!

Most nézem a 16/2016. (II. 10.) Korm. rendelet-et.
Arra jutottam, hogy szinte biztos, hogy nem megfelelően sikerült értelmezned a leírtakat ezt az alábbira értem:
7. A családi otthonteremtési kedvezmény igénybevételének eljárási szabályai
(1a)28 A családi otthonteremtési kedvezmény a kérelem benyújtásakor az épület készültségi fokának megfelelő, az építési költségvetésből még fennmaradó bekerülési költségre igényelhető.

Szerintem erre gondoltál mivel:

III. FEJEZET

AZ ADÓ-VISSZATÉRÍTÉSI TÁMOGATÁS SZABÁLYAI

(5) Az adó-visszatérítési támogatás összege megegyezik az építkezés helyéül szolgáló építési telek, valamint a lakás vagy az egylakásos lakóépület építéséhez megvásárolt anyagok és igénybe vett szolgáltatások számlájában feltüntetett és a kiállított számla szerint megfizetett általános forgalmi adó összegével, de legfeljebb 5 000 000 forint.

(6) Az igénylő az adó-visszatérítési támogatás iránti kérelem benyújtásakor teljes bizonyító erejű magánokiratba foglaltan nyilatkozik arról, hogy nem kötött és az építési munkák befejezéséig nem köt olyan kivitelezési szerződést, amely alapján a vállalkozó az ingatlan-nyilvántartásba történő bejegyzésre alkalmas lakás vagy lakóépület felépítésére és igénylő részére történő átadására köteles.

 

6. A megelőlegezett családi otthonteremtési kedvezmény szabályai

(9) Új lakás építése esetén az építési engedély vagy az egyszerű bejelentéshez kötött épület felépítésének bejelentését legfeljebb 6 hónappal megelőzően kiállított számla fogadható el.

Nikolas Pe Creative Commons License 2017.02.09 0 0 23508

google

 

2017. január elsejétől az épület készültségi fokának megfelelő, az építési költségvetésből még fennmaradó bekerülési költségre igényelhető

 

ez a lényeg, úgy tűnik ez lehet csak a csok-ra vonatkozik,de még nem biztos durva na.....

Előzmény: Nikolas Pe (23507)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.02.09 0 0 23507

Szeretném az alábbiakban a segítségeteket kérni, de mivel kicsit pipa vagyok bemásolok két levélrészletet:

 

Bank:

"

Ezzel kapcsolatban is rossz hírem van, mert 2017. január 1. óta az értékbecslést követő munkálatok után igényelhető vissza az ÁFA.

Hétfőn megyek Budapestre oktatásra, akkor már többet tudok mondani..

 

A számlákat gyűjtsd, hiszen a 70 %-ot mindenképp számlákkal igazolni kell.

"

 

Válaszom:

 

"Ügye ezt most nem mondod komolyan???????????????????????A számlákat az építési engedély jogerőre emelkedését megelőző fél éven belül fogadják el.Legalábbis anno ez volt.Ez nagyon durva lenne.....Akkor lehet ennyi volt az építkezés, közel 3MFt akkor ugrik, pedig mindenről van számlánk.Hogy is van ez?Nem erről volt szó.Ne is haragudj te említetted az önerőt be kell építeni, de ha valaki elkezd építkezni akkor még nincs semmi csak a telek, akkor meg mire van az értékbecslés?Ránk is ez vonatkozik vagy csak az újakra?Mi már tavaly kezdtük el az építkezést.Azt tudom, hogy 70%ról kell számla tiszta sor, de eddig amit beleöltünk?Amikor megkaptuk az engedélyt más törvény, rendelet volt hatályba.Ügyvédet/kormányhivatalt meg kell kérdezni.Kihez tudunk fordulni ez ügyben?"

 

Akkor buktunk 3millát????

digium Creative Commons License 2017.02.09 0 0 23506

Még egyszer elolvasva a hozzászólásod, lehet, hogy neked csak egy energetikai számításra van szükséged, amiben ajánlást is tesznek. Ekkor tartószerkezetet (főfal, tető) és áthidalót nem érintő nyílászárócsere jöhet szóba. Ugyanitt találsz energetikust is: mek.hu 

Előzmény: AE ház (23504)
digium Creative Commons License 2017.02.09 0 0 23505

Szabadáras a tervezés. Az összes lakóterületre kell számolnia például energetikát, nem lehet csak a beépített alapterületre.

Kérj árajánlatot 2-3 helyi épitésztől, ha nem ismersz ilyet akkor a mek.hu oldalon van kereső.

Az építész rengeteg pénzt tud megspórolni egy jó tervvel, többszörösét a saját díjának. A gépész is...

Okos legyél, ne a tervezésen spórolj, hanem a tervezéssel!

Előzmény: AE ház (23504)
AE ház Creative Commons License 2017.02.09 0 0 23504

Sziasztok!

 

Véleményetek szerint egy családi ház felújításhoz építész felmérési terv nm2 díja mennyi lehet?

Arra gondolok, hogy felmérné a jelenlegi állapotot és írna egy tervet, hogy hová milyen rétegrendek kellenek, milyen anyagok, hőigény, hőszigetelés, csomópontok stb? Bontás, hozzáépítés nem lenne, csak a meglévő épület korszerűsítése.

Ha emeletes a ház, ilyenkor csak a bruttó alapterülettel számol, vagy a lakható emeleti rész is plusz költség?

Köszönöm a választ!

 

garkrisz Creative Commons License 2017.02.08 0 0 23503

Sziasztok. Tudnátok ajánlani Szeged környéki tervezőt? Előre is köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!