Keresés

Részletes keresés

verschnitzerbmw Creative Commons License 2008.08.25 0 0 255

Hát pont ma voltam bent a Ráday útcában a kontak lencsémért, és borzalmas volt bemenni a belvárosba. A sok hajléktalan, cigó, borzadáj ember, a közlekedni nem tudó, de furakszik tipusú ember stb stb.

Mindig azt mondták azok az ismerőseim akik kiköltöztek vidékre pár hónap útán, hogy soha többé nem tudnának pesten laki. Én ezt a mai napig nem értettem, hogy miért, de ma nagyon is átláttam a dolgot. Elég pocsék állapotban van pest így külső szemmel nézve :-(

Előzmény: Péter az állat (249)
brazil_8 Creative Commons License 2008.08.24 0 0 253
Mit jelent a fan nálad?
Na jó jelen ;)
Egy 320D (ezüst) és egy 118D-t (fekete) keress, bár engem napközben nagyon ritkán láthatsz Varsányon.
Ismertető jel, E46 KLUB-os rendszámtábla keret, bár még nincs felszerelve, mert csütörtökön hoztam el és azóta nem volt időm felszerelni őket, de hamarosan fent lesznek.

Néztél F1-et? Nem molyan rossz az a 3. hely (bár a hátrány azért jelentős volt), de legalább 1-1 mekit és ferkát megelöztünk.

Az út állapota szerintem nem fog változni, pontosabban javulni nem fog, mert ha jól emlékszem, akkor az már nem az önkormányzaté, hanem a közút kezelőé. Ő pedig nem hiszem, hogy ezt fogja megjavíttatni.
Előzmény: verschnitzerbmw (237)
brazil_8 Creative Commons License 2008.08.24 0 0 252
verschnitzerbmw és Leho2336!
Üdv itt mifelénk, reméljük jól fogjátok érezni magatokat itt.
Előzmény: Leho2336 (241)
brazil_8 Creative Commons License 2008.08.24 0 0 251
Az új dokiról én is jókat hallottam, a két öreg pedig már nem az igazi szerintem.
Előzmény: verschnitzerbmw (245)
brazil_8 Creative Commons License 2008.08.24 0 0 250
Hát a vízről én sem tudok nyilatkozni, mert csapvízet már rég óta nem iszok én sem :(
Előzmény: mng (246)
Péter az állat Creative Commons License 2008.08.23 0 0 249
Dehogynem.

Amilyen kicsi a világ, akár ismerhetjük is egymást. :-)

Röpke 36 év „Rádayzás” után menekültünk ide a szomszédba, miután voltak olyan „elrugaszkodott igényeink”, hogy napi 3-4 óránál többet szerettünk volna alvással tölteni. Persze tuc-tuc generátoros, meg visítva nyerítő bunkókból itt sincs hiány, főleg nyári hétvégéken, de a napi + 1 óra utazás ellenére még mindig azt mondom, hogy bőségesen megérte, hogy ide jőjjünk haza és ne oda, annak ellenére, hogy a munkám azért oda köt.
Előzmény: verschnitzerbmw (244)
Péter az állat Creative Commons License 2008.08.21 0 0 248
Ha ugyanazokról a kutakról kapjátok a vizet amelyekről mi is (ami felettébb valószínű), akkor azt rebesgetik, hogy azok a kutak minőség szempontjából bizony kihívásokkal küzdenek. Az egyik arzénos lett, a többi meg hozam tekintetében kevés. Úgyhogy ameddig ezt meg nem oldják, addig valszeg marad a vízkorlátozás meg a kénhidrogénes („fingszagú”) víz. (Csak reménykedni tudok, hogy nem a saját vizünket isszuk vissza!)
Előzmény: mng (246)
mng Creative Commons License 2008.08.20 0 0 246

Sziasztok!

 

Jól érzem, hogy 1-2 hónapja büdösebb lett az ivóvíz? Tudtok erről valamit?

 

 

verschnitzerbmw Creative Commons License 2008.08.19 0 0 245

Én hétvégén kizúgtam a medencéből és Dr. Békássy Szabolcs dokihoz küldtek. Szimpatikus rendes embernek tünt, mi hozzá fogunk átiratkozni.

 

Árpád u. 9.

Tel: 0624511070

Előzmény: Leho2336 (241)
verschnitzerbmw Creative Commons License 2008.08.19 0 0 244

Az üllői úton laktunk, a fradi stadiontól nem messze a Nagyváradtéren.

Elég korán kelő vagyok, 5 kor kelek, szezonban meg 4-kor, így túl nagy forgalom nincs egyik írányból sem a munkahelyem felé. Ami sokat számít, hogy Varsányból csak 1 lámpa van a 9 ker-ből meg vagy 10 volt.

 

 

CSak nem füznek szálak a Ferencároshoz?

Előzmény: Péter az állat (243)
Péter az állat Creative Commons License 2008.08.19 0 0 243
"A bejárás meg ugyan annyi idő mint a 9 kerből :-)"


Az attól függ, hogy mikor indulsz, és hogy hová mész, mert ha mondjuk reggel 7-kor mennél a Ferencvárosba akkor az mégsem lehet túl versenyképes a régi állapottal. :-)

A fradiban merre laktatok? (Már ha nem titkos az info.)
Előzmény: verschnitzerbmw (237)
Leho2336 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 241
Sziasztok!

Pestről költöztünk ide, szeretnénk átjönni az egyik helyi háziorvoshoz.
Kit ajánlatnátok? Kovács doktorról hallottam eddig pozitív véleményeket.
Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

Évi
verschnitzerbmw Creative Commons License 2008.08.15 0 0 239

Ezt nem veszem komolyan! :-))

 

Azt észre vettem, hogy Hondás van bőven, múltkor egy ház elött 3 civic is ott állt.

Előzmény: Törölt nick (238)
verschnitzerbmw Creative Commons License 2008.08.15 0 0 237

Sziasztok!

 

Új varsányi lakos vagyok. Hát már most nagyon ímádok itt lakni, nagyon élvezem a büdös pesti élet után. A bejárás meg ugyan annyi idő mint a 9 kerből :-)

 

Vannak varsányban BMW fanok? Szoktam látni egy fehér E30-ast, azon láttam bmwpower.hu-s matricát, ő biztos BMW-s, de nem ismerem. MEg ha lenne rá igény lehetne csinállni Dunavarsányi BMW fan clubbot.

 

Egy kérdés: Ami nem tetszik, az a szenyvíz tisztítótól kezdődő út az 51-esig. Hát az katasztrófa. Nem akarják azt a közeljövőben megcsinállni? Vagy megvárják mig kibányásszák az új bányát, hogy ne csesszék szét a billencsek az új útat?

brazil_8 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 236
A tó megmarad, így VSZ a partján lesz.
Az 51-es mellett a másik oldalról meg ott lesz a Tesco is :)
Előzmény: Péter az állat (235)
Péter az állat Creative Commons License 2008.06.25 0 0 235
"a jetski pálya helyén meg lakópark lesz"

Helyééén? Mé'? Betemetik, vagy hordóra építkeznek? Mert a partjára építeni elég beteg dolog lenne, ha belegondolunk, hogy a hátsókertben döngetnek el a sóderesek. Bár a nyugati lakópark példáján okulva, mindent el lehet adni.
Előzmény: brazil_8 (232)
brazil_8 Creative Commons License 2008.06.11 0 0 234
Tudod nyított fül :)

Tesco, mi csináljuk a mobil lefedetséget a részükre, de a Dharaszti oldalán is kint van.
Lakópark, pedig ismerőstől.

Egyelőre pesszimista vagyok, hogy csak rosszabbul járunk, de ne legyen így.
Előzmény: Törölt nick (233)
brazil_8 Creative Commons License 2008.06.11 0 0 232
Sajna nem túl VSZ, mert másik hír hogy a jetski pálya helyén meg lakópark lesz, ott meg nem hiszem, hogy engednek "elkerülő útat" :(
Előzmény: Törölt nick (231)
brazil_8 Creative Commons License 2008.06.10 0 0 230
Sajna rossz hírem van :(
A kedvenc kereszteződésünkben egy Tesco (+ egyéb MC, stb) fog épülni, így várhatóan utána még sz....abb lesz a lámpa :(
brazil_8 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 229
Hát igen a kritikus idő az kb 06:20 körül kezdődik, ezért szoktam 06:10-15 között elindulni otthonról. Sajna ezen a héten rosszul ment a felkelés, így az indulás is csúszott, így tegnap pl vissza is fordultam az 51-esről és mentem Taksonyon keresztül. Ma is kb a Hódútnál állt a sor vége.

Az Off-roadot én inkább kihagyom, nem ér annyit az egész
Előzmény: Péter az állat (227)
brazil_8 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 228
Nem vagyok én semmi jónak az elrontója ;)
Pia készlet ügyileg tudok segíteni :)

Hétközben sajna este 9 elött soha nem vagyok otthon, így max hétvége jöhet szóba nálam.
Előzmény: Törölt nick (215)
Péter az állat Creative Commons License 2008.05.28 0 0 227
Na jó. De melyik irányból? :-)

Akkor úgy látszik engem utál az a szemét lámpa, mert 6.45 kor az aszfal keverőig ért a sor, és nem nagyon akart elindulni, úgyhogy egy kis off-roaddal Haraszti felé kerülve én is második voltam, csak a keresztező irányból. :-(
Előzmény: Törölt nick (226)
Péter az állat Creative Commons License 2008.05.27 0 0 225
Persze minek is odadobni valamit, hogy ne essen ki az ember fogából a tömés. Aztán elég egy pár balfék, aki majdnem állóra fékez egy olyan dolog miatt, amin pesten százával simán nyolcvannal robog át, és kész a sok kilométeres dugó. Aztán persze a csodás munkaszervezés, hogy bár a közelben lakóház még mutatóban sincs, éjszaka mégsem csinálnak semmit, dolgoznak viszont péntek délután, és szombat reggel, amikor a lehető leghosszabb dugókat lehet kialakítani.

De azóta sem jó a helyzet. Ma pl már háromnegyed hatkor is egy km-es dugót tudtak kreálni, azért, hogy keresztbe vagy két autót átengedhessen. A hétfők pedig egyenesen a horror határát súrolják. Mult héten a Bugyi elágig ért a sor vége. Már nem is megyünk arra, inkább bevállalunk némi off roadot, meg plusz 10 km-t, még úgy is gyorsabb mint az 51-es.
Előzmény: Törölt nick (219)
Péter az állat Creative Commons License 2008.05.27 0 0 224
"Gondolom nem véletlenül"

Persze, hogy nem. Szvsz csak suimán tesznek rá.
Előzmény: Elar (218)
Péter az állat Creative Commons License 2008.05.27 0 0 223
" Ez elvileg nem fog egyhamar tönkremenni :)"

Elvileg. Meg kérdés mi számít hamarnak. A két-három éve felújított, és a friss között meglehetősen "keményen" érezhető az ellentét. :-)
Előzmény: Elar (216)
LianaSoroksár Creative Commons License 2008.05.27 0 0 222

Másfél hónap... alig valamivel tartott tovább az önkormányzati döntéshozatal :-( Többszöri kérés, könyörgés, sürgetés, fenyegetés, ígérés stb. hatására szűk 2 hónap alatt mondták ki az igent.)

 

Ezután a Vízműnél kallódtak el a papírok, aztán a műszaki vezetőjük is elveszett, végül aztán megszántak, és beindult az üzem. A gödröt nekünk kellett kiásatni, de tegnap este 2 olyan sírásó jött, akik már nagyon megfáradtak és nem sikerült véghez vinni a tettet. Ma reggel friss erővel láttak hozzáés győztek! Utána  vÍZMŰ EMBERE IS PÉLDÁS GYORSASÁGGAL JÖTT, S Délután betemethettem a gödröt, péntekre meg talán már behajtónk is épül. Igazi siker-történet!

Előzmény: Péter az állat (220)
Péter az állat Creative Commons License 2008.05.27 0 0 221
"akár még a főzőversenyt is megnyerhetnénk..."

Hogy a kedvenc hűtőmágnesemet idézzem, "Szeretek borral főzni. Néha az ételbe is teszek. " :-)
Előzmény: LianaSoroksár (214)
Péter az állat Creative Commons License 2008.05.27 0 0 220
Örömmel láttam, hogy eldobhatjátok a cipőkanalat, és alig másfél hónap is elég volt arra, hogy elbontsanak egy közkutat. :-) Végülis, ismerve a hazai viszonyokat, lehetett volna akár szeptember is a dologból. :-(
Előzmény: LianaSoroksár (199)
Elar Creative Commons License 2008.05.27 0 0 218

Magyar viszonylatban értettem :)

 

Illetve, h egy csomó idő telt el a kopóréteg felrakása előtt. Gondolom nem véletlenül - ilyet sem nagyon láttam még útfelújjításnál Mon

Előzmény: Törölt nick (217)
Elar Creative Commons License 2008.05.26 0 0 216

Jó régen jártam itt....

ti mennyit szívtatok az 51-es felújjitásával?

Én 1x szaladtam bele a végefelé egy 1 órás álldogálásba.

Addig nagyjából megúsztam.

Ahogy láttamjól aládolgoztak a fiúk. Ez elvileg nem fog egyhamar tönkremenni :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!