Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

john pickard Creative Commons License 2011.06.06 0 0 10705

hi

looks like you guys had a lot of fun!!

Előzmény: Dutrás Pityu (10704)
Dutrás Pityu Creative Commons License 2011.06.05 0 0 10704

Üdv

Kicsit megkésve a Bócsai rendezvényröl a videó öszeállitás a képeket is feltöltötem ime itt lehet megnézni.

 

https://picasaweb.google.com/eszterga79/20110515BocsaDutrak?authkey=Gv1sRgCMzJkoaB7ay9fw#

 

 

 

szervezkedő Creative Commons License 2011.06.05 0 0 10703

Innen a megyénkből kaptam én is!

 

De még várja a berakást!

Előzmény: pléhúsz (10691)
pléhúsz Creative Commons License 2011.06.05 0 0 10702

Tegnap este a Csillag születikben, azt mondta a kis erdélyi fiú, örül hogy döntős s éppen ezen a napon jun. 4.-én.  Ördög Nóri megkérdezi, miért mi volt ezen a napon? Pedig ő nem bíborban született pesti, csakmár oda sikerült dörgölődznie. Az ő családjának nem változott meg az élete trianonnal. Már az sem érdekes mi lesz a sorsa a csonka Magyarországiaknak, nemhogy a nagy történelmiben élőknek.

Előzmény: .búsmagyar (10697)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.04 0 0 10701

A tengely és a fogaskerék nem egyben van?

Előzmény: hotib (10698)
gajtox Creative Commons License 2011.06.04 0 0 10700

Üdv!

 

 

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az 1000-es tankjában a búvárcső gyárilag milyen hosszú?

Ma lejtős terepen voltam vele, és nem akarta felvenni az üzemanyagot (kb 50liter üzemanyag volt benne).

 

Másik kérdésem a Keszthelyi veterán találkozóra vonatkozik: Megrendezik e az idén? Ha igen akkor mikor lesz?

 

hotib Creative Commons License 2011.06.04 0 0 10699

forditva

hotib Creative Commons License 2011.06.04 0 0 10698

Kivenni a tengelyt nem nagy meló főleg ha a hátsó csapágy bennmarad a csapágyházban.A tengely a rugóval és a két golyóval visszajátszani a fogaskerékbe egy kicsit nehezebb, én kevés szigetelő szalaggal beszoktam fogatni a két golyót segítség képen,ami majd elvásik ha be is csipi a fogaskerék.

Előzmény: Törölt nick (10696)
.búsmagyar Creative Commons License 2011.06.04 0 0 10697

"Szeresd a Te népedet, nemzetedet, jobban mint Önmagad s rajta kívül más isteneid ne legyenek. Tiszteld otthonodat s a földet melyen élsz, hogy maradékaid is hosszú életet élhessenek rajta!"

 

"Mert Isten ,aki a kivágott csonkból termő fát tud növeszteni újra, nem hagyja elveszni a népeket sem ,akik benne hisznek."

  Wass Albert

 

1920.június 4. napjának emlékére

 


Törölt nick Creative Commons License 2011.06.04 0 0 10696

Igen azt akarnánk csak, mert finoman finoman szólva a jelenlegi szarrá van kopva. :-) És az anyát sem lehet már normálisan meghúzni!

Úgy mennyire nyűgös kicserélni?

Előzmény: hotib (10694)
Kisdutrás Géza Creative Commons License 2011.06.04 0 0 10695

Jó estét mindenkinek! Most tudtam meg, hogy június 18-án Regölyben öreg traktor találkozó lesz. Ha többet tudok, megírom. Ha valakinek van kedve, jöjjön el. Páran ott leszünk.

hotib Creative Commons License 2011.06.04 0 0 10694

Ha csak azt az egy tengely akarod akkor nem kell széthúzni.

Előzmény: Törölt nick (10693)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.03 0 0 10693

Az elsőhajtás kihajtásának tengelye (a váltónál) cserélhető-e úgy is, hogy ne kelljen széthúzni a traktort?

hotib Creative Commons License 2011.06.03 0 0 10692

A kabinosé van rajt mert az öregemnél meredek homokos erdőben a Csepel minta kevés volt.

Van két eredeti felnim nekem is ,talán jövőre gumi is kerül rá.

Előzmény: endrebá (10690)
pléhúsz Creative Commons License 2011.06.03 0 0 10691

A 28-asban üllni az 1000-eshez képest wellness masszázs. Komolyan mondom. Jó hogy érdeklődtem a Kiskőrősi Dutra Királyoknál. Mindenre, az ajtókra az üvegkeretekre volt gyárilag és most is kapható kéder, amit én még nem is láttam. Egyik nagy Dutrámon sincs, még nyomokban sem.

Előzmény: szervezkedő (10683)
endrebá Creative Commons License 2011.06.02 0 0 10690

Nono.. nem is dicsekedtél, hogy a csepelmintás gumikat lecserélted az ereeti felnikre, meg mintázatra...

Oszt mennyivel húz nagyobbat így a szerkezet?

És mennyivel rázza jobban a kezedben a kormányt..?

 

:-)))

Előzmény: hotib (10687)
endrebá Creative Commons License 2011.06.02 0 0 10689

Nemmondom, én is elolvastam vagy kettőször, mire leesett hogy azt a savanyú a szólő című megjegyzésemet talán magadra értetted...

 

Nemnem, az a szőlő valószínűleg nekem savanyú, mert ezelőtt húsz évvel igencsak biztos lettem volna minden mai megfontolt véleményemnek az ellenkezőjében...

Hálistennek most már nem vakít el engem a décollétage fényessége... vagy talán sajnos..?

 

:-))))

Előzmény: pléhúsz (10680)
.búsmagyar Creative Commons License 2011.06.02 0 0 10688

Üdv!

http://www.freeweb.hu/magyarteher/magyar/dutra/dutra.html

Itt az áll, hogy a 28as fülkéje megegyezik a D4K fülkéjével. Gondolom az üvegezéstől eltekintve. Meg tudja vki ezt nekem erősíteni? Ma levettük a D4K fülkéjét, és finoman szólva is szinte ott nyomom fele a csavarhúzót ahol akarom. Lehet ,hogy egyszerűbb lenne egy jobb állapotút rátenni ,mint ezt foltozni. Megjegyzem, szerintem nem egyezik meg. Én szélesebbnek is látom és a vége talán nem olyan csapott.

hotib Creative Commons License 2011.06.02 0 0 10687

Ma átnéztem az első hajtást ,a jobb oldalt csapágyakat is kellett cserélnem.

FügeGLX Creative Commons License 2011.06.02 0 0 10686

Az a helyzet, hogy elég sok a munka, és nem a telephelyen, hanem a szerte az országban. Szerencsére elég sok Biogáz erőmű épül az idén is úgyhogy van, meg lesz is tennivalóm. Még az idén elindul 3, 2 pedig már próbaüzemen van. A múltkor Pécsről hazafelé tettem Endrénél egy villámlátogatást. Este 10 órakor hajtottam fel Nagykanizsán az M7-re és éjfélkor pedig bejártam itthon a kapun:-) Azóta nincs gond a szervízautó fogyasztásával:-) Persze hogy így szeretjük. Értelem szerűen egy egyenes fogazású fogaskerekből összerakott váltó eleve nem lehet csendes.

 

Azért a gyűrű ajánlatodat nem felejtettem el, jelentkezni fogok érte:-) Arrafelé mi úság?

Előzmény: thebad74 (10685)
thebad74 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 10685

Nem baj de mi így szeretjük:)

Szia Balázs mi újság felétek? Igen csak eltüntél mostanában!

Üdv Nándi

Előzmény: FügeGLX (10684)
FügeGLX Creative Commons License 2011.06.02 0 0 10684

A kabinos változatokban főleg nagyobb a zaj, többszörösére erősíti fel a lemez kuszlik! Csendes Dutra váltó nem létezik, az új is zajos volt pl egy akkoriban új Belarushoz vagy egy Zetorhoz képest. Ez ilyen.

Előzmény: szervezkedő (10683)
szervezkedő Creative Commons License 2011.06.02 0 0 10683

Engem a 28as-ba is zavar a zaj.
Amin ti gépész fejjel gondolkodtok, én amolyan falusias egyszerűséggel oldottam meg:

 

http://iroszerbolt.unas.hu/spd/unas_934961/MAX_400_fultok_EUs_szabvany

Előzmény: pléhúsz (10676)
pléhúsz Creative Commons License 2011.06.02 0 0 10682

Pl. egyet ami nem világos. Az őszis öreg már, nagyon hiányos, dió megy bele. Vannak eltört törzsűek, nagy piros kukacok benne. Az meg mi fene?

Előzmény: csokas_rich (10681)
csokas_rich Creative Commons License 2011.06.02 0 0 10681

Nekem tesztenek mind a kettőtök irományai, bár Plé-ét néha nehezen fogom de ezt betudom saját értemi állapotomnak :) 

 

Megkérdezhetem miért rángatod ki a Barackosod? Cseréled őket vagy már nem éri meg foglalkozni vele? Én meg azon gondolkoztam most kellene ültetni 1Ha-t.

 

Azt gondolom hogy ezekkel ez mű emberekkel nem kell foglalkozni inkább mindenki a "saját kertjében a saját virágait gondozza" hogy ne ilyen legyen ha felnő. Ezek az emberek csak ideig óráig stárok és utánna mehetnek vissza oda ahonnan jöttek. Szandika is majd mehet vissza sanyihoz meg a lovakhoz. Nekem nincs még gyerekem de már most kszítem magam arra hogyan fogom megoldani azt a dolgot hogy a gyerekeim ne minden áron "sztárok, modellek ingyenélők akarjanak lenni", mert bár jól meg lehet élni a paraszt vakításból csak ez hosszútávon kevés embernek sikerül és akinek nem az meg utánna siránkozik mindenhol hogy egy csóró és nincs semmilye. Erre több példa is van jelenleg.

 

 

Előzmény: pléhúsz (10679)
pléhúsz Creative Commons License 2011.06.02 0 0 10680

Az éretlen szőlőt nem bírod komolyan gondolni, ügye. Sohasem csináltam természet ellenes dolgokat. Nem voltak az ifjúságomban, ilyen szilikon siralmas terminátor bugyik, de ha lettek volna, bizonyára nem futok velük össze. Azokat a csajokat sem gyűjtöttem be, akinek sok kuncsaftjuk volt. Pl. teljesen bevált volt, hogy moziba csak jegyűzérektől, az akkori féreg spasszeroktól vett jeggyel jutottál be. Sohasem vettem ezektől jegyet. Azért minden korszak kitermeli az éppen aktuális spasszerjait, a nagy kedvenceimet, a korhadék, rothadéklakó vérszívókat.

Előzmény: endrebá (10677)
pléhúsz Creative Commons License 2011.06.01 0 0 10679

Régebben ilyen stand up comedy-sen próbáltam nevettetni az egybegyűlteket. Jól ment ez nekem. Középiskolában, egyetemen, stb. Egyszer Németországban jártunk a Biokultúra Egyesülettel. A szálloda halljában rongájlend a közönséget, nagy nevetések. Lassan azt veszem észre, csomóan ülnek oda, s fülig érő szájjal mosolyognak. Más nációk voltak, akik egy szót nem értettek belőle, de nagyon tetszett nekik, azt mondták ennek a nyelvnek a dallama, dinamizmusa fogta meg őket.

 

Van egy pár elvetemült ember ebben az országban, sőt itt a fórumon is, aki állandóan próbálják az interkontinentális hazugságokból kivezetni azokat, akik erre nem érzékenyek, akik beveszik a média mocskos hazúgságait.

 

Mire képes a jól irányított hír? Egész gazdaságot beborítani. Dél-Magyarországon az uborka termelők tönkre mentek. 2000 t eladhatatlan ubi.

 

Azért a németeknél nem teljesen frankó minden. Az elmúlt 5 év legnagyobb élelmiszer botrányai mind náluk voltak. Jó kis igényes törökök a higéniában. Munkanélküli, segélyt kapó vendégmunkásaik vannak, no ezeknek sem kell már sok.

Előzmény: joebatyo (10667)
endrebá Creative Commons License 2011.06.01 0 0 10678

Abban a fóliaműhelyben bonyolultabb munkákat is megoldottál, mint egy filces vagy gumilapos rezgéscsillapítás a kasztnielemek között....

Szóval elsőre csak hézagold ki valami ronggyal, aztán alakul az...

Előzmény: pléhúsz (10676)
endrebá Creative Commons License 2011.06.01 0 0 10677

...ezt a bótot nem rád alapozták... szerencséjükre...:-)))

 

Anno én is azt hittem, hogy ekkora légzsákok óótomatix társnakvalóbbá teszik a viselőjét, de csak hátfájósságot garantálnak, meg a "rád áldoztam a fiatalságomat"-effektust...

 

Vagy lehet hogy csak savanyóóó a szőlő...

Előzmény: pléhúsz (10675)
pléhúsz Creative Commons License 2011.06.01 0 0 10676

Ma egész nap gályáztam az ezressel. Hát mondhatni rémes benne a komfort érzet. Akkora zaj, főleg rezonancia van a fülkében, hogy a melóst nem lehet érteni a traktor mellett. Azonban ez erő, mindenért kárpótól. 1 ha őszibarackost húzogattunk ki, alapjáraton piszkálja ki a fákat. Akkor is a zajra valamit ki kell találni, főleg az ajtók szólnak, mint a géppuska.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!