Keresés

Részletes keresés

kheiron Creative Commons License 2006.12.16 0 0 696

Kedves krisina!

 

A tüszőrepedés (ovuláció) során a domináns folliculusból szabadul ki a petesejt. A tüsző ezután kissé összeesik és bevérzik, ez a corpus haemorrhagicum, majd ebből a dologból lesz a sárgatest.

Szóval a tiszta bennékű tüszőből (üres kb. gömb) lesz a bevérzett corpus haemorrhagicum (nem üres, nem gömb).

 

Ha közvetlenül a pete kiszabadulása után 1-2 órával történt a vizsgálat, előfordulhat, hogy még a bevérzés előtt látta a tüszőt tüszőnek.

 

(Múltkor a sárgatestet nézte egy doki terhességnek nálam.)

 

Hol, melyik intézményben dolgozik ez az ember?

Előzmény: krisina (695)
krisina Creative Commons License 2006.12.15 0 0 695

Sziasztok! Valaki tudna segíteni abban, hogy mondjuk 2-3 nappal a tüszőrepedés után hogyan lehet látni, hogy megrepedte e a tüsző vagy sem. Az orvos azt mondta, hogy nem repedt meg és 32-t mért. De nekem minden más tünetem peteérésre utalt. Nem lehet, hogy eltévesztette? (Múltkor a sárgatestet nézte egy doki terhességnek nálam.)

Most olvastam, hogy a sárgatest is kb ekkora. Egyébként dec 1-én mért 19-es tüszőt a 11. ciklusnapon, és 8-án 32-est. 30-31 naposak a ciklusaim.

VKOrsi Creative Commons License 2006.12.15 0 0 694
1.5 naponta akart lenni.
Előzmény: VKOrsi (693)
VKOrsi Creative Commons License 2006.12.15 0 0 693
én nem adnám még fel.
menj el egy kontroll HCG vérvételre hétfőn. a hcg ca. 1-5 naponta duplázódik, ha megfelelően nő, akkor tuti semmi gond a babával :D
Előzmény: Corizalia (692)
Corizalia Creative Commons License 2006.12.15 0 0 692

                              Szia!

 

Spontán.Onnan tudom,hogy 16 napos lehet,mert a hónapban csak 1x voltunk együtt:-( 

Már van itthon egy 2,5 éves lombik babym :-))))))))))))Elsőre sikerült.Aztán elkönyveltem,hogy egy petevezetékem van az is elzáródva,ráadásul még szoptatok is,én tuti nem leszek terhes...

Nektek sok sikert! :-)

Előzmény: VKOrsi (691)
VKOrsi Creative Commons License 2006.12.15 0 0 691
figyu :) lombik volt, vagy inszem? vagy spontán próbálkozás.

a 16 nap az a fogantatástól?

én első körben nem gondolom alacsonynak. Nekem ugyan lombikom volt a mostani babával is, 5 napos transzferrel és ET utáni 11. napon (azaz 11+5=16 napos terhesség) 85 volt a HCG szintem... és a 12. hetet töltjük hétfőn.
Előzmény: Corizalia (684)
Corizalia Creative Commons License 2006.12.15 0 0 690
Köszi a válaszokat!
Babapiskóta Creative Commons License 2006.12.15 0 0 689
Corizalia, nézz be esetleg a Meddőség-Lombikbébi topikba, ott elég profik a lányok HCG témában. Nekem egyébként nem tűnik kevésnek az érték.
Előzmény: Corizalia (684)
gicca Creative Commons License 2006.12.15 0 0 688

köszönöm!

Előzmény: kheiron (686)
kheiron Creative Commons License 2006.12.15 0 0 687

Kedves Corizalia, passz, hCG-hez nem értek.

 

A megvastagodott méhnyálkahártya meg utalhat nemsokára bekövetkező menstruációra.

Előzmény: Corizalia (684)
kheiron Creative Commons License 2006.12.15 0 0 686

az orvos szerint pedig ez nem eltérés, mert 10 mm-ig normális ez a bizonyos tágulat...

 

Ez így van, nincs tágulat, nincs eltérés.

 

A mérések tűréshatára meg plusz-mínusz 2-3 hét

Előzmény: gicca (683)
Corizalia Creative Commons License 2006.12.15 0 0 685
És még valamit szeretnék kérdezni!A megvastagodott méhnyálkahártya utalhat arra is,hogy hamarosan megjön ha kicsit késve is a vérzésem?
Corizalia Creative Commons License 2006.12.15 0 0 684

                                           Sziasztok!

 

Kérdésem az lenne a 180 hcg szint(mértékegységet nem tudom)k.b 16 napos terhességnél-pár napja késik a vérzésem )alacsony érték -e?A vízelet tesztem + volt mindkettő.Az orvosom szerint ez az érték "nem sikerült"felszívódott terhességre utal.

gicca Creative Commons License 2006.12.15 0 0 683

kedves kheiron,

 

te mit mondanál erre az ultrahangos képre?

A 28hét+4napos kislány babám koponyája van rajta, tegnap készült. A 4-essel megjelölt kis tágulat érdekelne...

Most először találtak valami "nem normális" dolgot nálunk, bár a szonográfus szerint az eltérés még abban a tartományban van, ami megengedhető, az orvos szerint pedig ez nem eltérés, mert 10 mm-ig normális ez a bizonyos tágulat...

A leleten ennyi áll róla: "Ép koponya, Jo. OK. Hátsó szarva 8 mm."

 

Egyébként a fejméretek is látszanak ezen a képen, 1-2 héttel nagyobbak a koránál. Ugye, ez még normális, belefér a mérési pontatlanságba, ill. az egyéni eltérésbe és a szórásba?

 

(Csak összehasonlításként, combcsont eszerint a gép szerint kb.28+6-nak felelt meg most, a haskörfogat meg kb. 29+5-nek)

 

 

seklacz Creative Commons License 2006.12.15 0 0 682
Köszönöm válaszát, így már kicsit nyugodtabban:-)
Előzmény: kheiron (681)
kheiron Creative Commons License 2006.12.15 0 0 681
Kedves seklacz, azok az adatok, amiket bírtál, annyira egymás közelében vannak, hogy szerintem semmi okod az aggodalomra, 1-2 hét eltérésnek semmi jelentősége nincs.
Előzmény: seklacz (680)
seklacz Creative Commons License 2006.12.14 0 0 680

Sziasztok,

 

Véleményteket szeretném kérni, hogy az alábbi értékekről mi a véleményetek (szonográfus nem volt segítőkész, igaz az orvosom próbált megnyugtatni). A 32+5 héten tartok, a biometriai adatok 34+6 hét terhességnek felelnek meg. "A problémám az, hogy külön ki van emelve, hogy a koponya méretei a 35-36 hétnek felelnek meg, szerkezeti eltérés nincs"

BDP:91mm OFD:108mm H:314mm AD1:99m AD2:92mm AC:301mm FL:66mm

Súly:2430g

Mivel 35 fölött vagyok, így volt magzatvízvétel ami OK, illetve eddig az UH-k sem mutattak ki eltérést (magzatvíz vétel után kicsit több termelődött, de utána beállt átlagosra) a kisasszonynál. Párom 4 kilósan és én 3,8világra kilósan jöttem, bár felnőtt korunkra mindketten "jól lesoványodtunk".

Rebarbara10 Creative Commons License 2006.12.14 0 0 679
Köszönöm!
Előzmény: kheiron (678)
kheiron Creative Commons License 2006.12.14 0 0 678
Kedves Rebarbara!

A gyomortelődés azért fontos, hogy nincs nyelőcső-elzáródás, a hólyagtelődés meg azért, hogy nincs nagy vesefejlődési rendellenesség.

Az a kor számít, amit a "12. heti" vizsgálatkor mértek, addig mindenki egyformán nő, utána alakulnak ki a méretbeli különbségek.
Előzmény: Rebarbara10 (677)
Rebarbara10 Creative Commons License 2006.12.14 0 0 677

Sziasztok!

Egy aprócska kérdésem lenne: a legutóbbi uh-on (21+3 napos terhesen) ezt írták a papíromra: gerinc párhuzamos..csontok ép stb, és a végére, gyomor és hólyagtelődés látható. ez mire vonatkozik? És miért fontos ezt megjegyezni?

 

A másik pedig, eddigi számítások szerint 21+3 napos terhes voltam akkor, az uh-ra viszont ráírták a biometriai adatok szerint 22+3. Ha most orvos, vagy bárki kérdezi, mégis melyik adatot mondjam? Tök mindegy? Vagy az eredetit?

 

Köszönöm a segítségeteket!

Törölt nick Creative Commons License 2006.12.14 0 0 676
Köszi, megyek mindenképp!
Előzmény: kheiron (675)
kheiron Creative Commons License 2006.12.13 0 0 675
Délután 1/2 3-3 tájától már bent vagyok.
Előzmény: Törölt nick (674)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.13 0 0 674

Köszi! Akkor holnap beugranék, jó? Mikor mehetek?

(Bocsi, úgy értettem, h a méhüreg felé nő, tehát nem a hasüreg felé.)

Előzmény: kheiron (673)
kheiron Creative Commons License 2006.12.12 0 0 673
Attól függ, mekkora, de egy pillantást szerintem mindenképp megér. (A myoma amúgy a méh falában van!)
Előzmény: Törölt nick (672)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.12 0 0 672
Első körben csak egy gyors kérdés, h tudsz-e (úgy értem, technikailag érdemes-e vagy nem elég informatív) hasi UH-val méh üregében lévő miómát nézni. Ha igen, akkor beugranék Hozzád és köszi szépen előre is!
Előzmény: kheiron (670)
kheiron Creative Commons License 2006.12.12 0 0 671
Kedves mona!

A 18. héten végzett szűrő jellegű ultrahang-vizsgálatot nevezik hagyományosan, ám rettentő félrevezetően "genetikai ultrahang"-nak, azért, mert ez a vizsgálat az utolsó pillanat, hogy az ultrahanggal látható jeleket bizonyos kromoszóma-eltérés okozta betegségekben kimutassuk.

Efféle 18. heti szűrést a jelenlegi szabályok szerint nőgyógyászok közül csak a B és C kategóriás ultrahang-jártassági vizsgával rendelkezők végezhetnek (ők kevesebben vannak, mint a "mezei" A kategóriásak).

Az AFP, amennyire az én szülészeti szakmai hátteremet adó kollégák tudják, hogy is mondjam.... szóval nem az a biztos vizsgálat, amiből igazán komoly következtetéseket le lehetne vonni. Az ultrahangon látható jelek, illetve az egyéb vértesztek a magzati rendellenességek szempontjából sokkal informatívabbak.
Előzmény: mona77 (668)
kheiron Creative Commons License 2006.12.12 0 0 670
Csütörtökön délután, ha gondolod.... :-)
Előzmény: Törölt nick (667)
ecccsi Creative Commons License 2006.12.11 0 0 669
szia Mona!
remélem Kheiron nem haragszik, ha elmondom ami velem történt.
nekem is ennyi lett a mom, a mávban voltam genetikai uh-n 18+4 naposan, aznap tudtam meg az afp-t is. 0,7-től van a normál sávban, de mint azóta megtudtam, 07valamennyi mom-mal született egy down-kóros bébi a mávban, azóta a 0,8-asakat óvatosságból továbbküldik egy olyan helyre, ahol magasabb az uh-s végzettsége.
a szabolcs utcába kellett mennem, ahol egy adjunktus, és dr. Hajdú Krisztina néztek meg, mindketten nagyon kedvesek, és alaposak voltak, ez lényegében egy plusz ultrahangot jelentett csak, elmagyarázták, hogy mi a helyzet az afp-értékekkel, és megkérdezték a korom, így nem javasolták az amniot.

szóval a továbbküldés sem áll sokkal többől, mint még egy ultrahangból, ahol alaposabban megnéznek, és ha esetleg 35 fölött vagy, vagy volt a családban genetikai betegség, akkor ajánlják az amniot.
nekem az egész szerencsére 1 nappal a lelet tudomásomra jutása után lezajlott, nem kellett várnom. a sote-ról nem tudok nyilatkozni.
hát kb ezekre számíthatsz.
Előzmény: mona77 (668)
mona77 Creative Commons License 2006.12.11 0 0 668

Kedves Kherion!

 

Újabb kérdéssel zavarlak, eddig minden rendebn volt a terhességemmel, de most megtudtam az AFP-m erdményét, ami 0,8 MOM lett. Így az orvosom javaslata alapján, óvatosságból a 19+0 napon (dec. 20-án) végzendő ultrahangos vizsgálaton kapok majd beutalót a SOTE 1. Női Klinikára genetikai ultrahang vizsgálatra. Nagyon izgulok, mert itt a karácsony, újév, nem tudom, hogy mennyit kell majd várni a genetikai vizsgálati időpontra, be kell-e majd jelentkezni, vagy hogyan történik az egész. Egyébként a SOTE-n mit fognak vizsgálni, miben különbözik az az ultrahangos vizsgálat egy másik kórházban végzett ultrahangtól. Félek mindenféle magzati rendellenességtől és szeretném mielőbb tudni, hogy egészséges a pici. Tudnál valamit javasolni nekem, mert az idő csak telik, most 17+6 napos vagyok és tartok attól, hogy az ünnepek miatt elhúzódhatnak a vizsgálatok.

 

Előre is köszönöm válaszodat: Mona

Törölt nick Creative Commons License 2006.12.10 0 0 667

Szia Kheiron!

 

Szeretném igénybe venni a segítségedet, nem vagy mostanában szabin, ugye?

 

ps.: Ma szabadultam ki a közös ismerősünk karmai közül, hát a reflux-műtét sem fog a kedvenceim közé tartozni :-)

 

Ana

Előzmény: kheiron (666)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!