Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

joebatyo Creative Commons License 2011.06.09 0 0 10732

Ezt a viccet most olvastam :)

Bementem a hivatalba, hogy szociális segélyt szerezzek a kutyámnak. A hölgy az ablaknál azt mondta, hogy ez lehetetlen, kutyák nem kaphatnak szociális segélyt. Megmagyaráztam neki, hogy a kutyám fekete, munkanélküli, lusta és nem beszél magyarul. Többször volt figyelmeztetve szexuális molesztálásért és egy csomó kölyke van szerte a faluban. Ráadásul nem fizet adót, a parkba piszkít, idegen embereket molesztál, koldul, ételt lop és halvány elképzelése sincs arról, hogy ki az apja. Hétfőn megyek a pénzért...

joebatyo Creative Commons License 2011.06.09 0 0 10731

Akkor tulajdonképpen még jól is járt a ZT tulaja,mert kapott érte pénzt,nemhogy fizetett volna érte.

OFF:

A jövöképed  valóban egyben humoros logikus is volna,ha az a volna ott nem volna.

Csakhogy a magyar nem volt,és sosem lesz olyan,mint amilyenné válnia kellene,

hogy az általad felvázolt képben elfoglalja a helyét.Ezt tudjuk mind.

Ezen kívül semelyik másik kisebbségünk,legyen az sváb,tót,görög,horvát,ruszin stb.

Egyik sem társagalombomlasztó,söt,inkább építö.

De ez nem hungarikum,a világ egyetlen országában sincs másképp,nem tudják/tudták

integrálni a romákat.

A minap olvastam egy "szomorú" történetet,melyben (röviden) az állt,hogy Lappföldön

fosztogatták a menedékházak élelmiszer,ruha,tüzelö és egyéb készleteit a magyar cigányok.

Amelyek nem zárójelben megjegyezve, életmentésre szolgál,ha egy rászoruló odatéved.

A lappok kifigyelték öket.....2 lövés dördült, 2 "családfö" esett össze holtan.

A családok elmenekültek,hagyták futni öket.

Jegyzökönyvet vettek fel,majd elhantolták a 2 holttestet (nem hagyták a farkasok prédájának).

-Érdekes, hogy nem ment oda jóságosmohácsiviktória rasszizmust kiáltani,telesírni a kül és belföldi sajtókat.

Ezt csakis nálunk lehet,söt,kell!

Hiszen hosszútávú célja van,ezt tudjuk.Ám az nem 100 éves terv,nagyonis közeli,a szele már itt lengedez.

Tegnap olvasom az osztrák sajtóban,mekkora rasszizmus,szélsöségesség van jelen Magyarországon.

Ha nem ismerném a tényeket,a szívem szakadna meg szegény romákért,még könnyeket is hullatnék.

Ám ha valamit elkövetnek, legyen az kábel, színesfém lopás,vagy emberkereskedés,illetve prostitúcióra

való kényszerítés, akkor bizony  azt írják hogy magyarok.

Pont mint kishazánkban.Szóval ez így egy globális terv része.

ON

Előzmény: pléhúsz (10727)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.09 0 0 10730

OFF: Ugyan már! Ha a gazdatest elpusztul mert legyengült, leszipolyozták akkor a parazita is vele döglik! Hiába érzik most annyira nyeregben magukat a feketelábú várnyúkok! ON

endrebá Creative Commons License 2011.06.09 0 0 10729

..nagyon rossz...

 

Azt hiszem az azért százév múlva sem fog megváltozni, hogy mi magyarok többségében szeretünk dolgozni... és az elvégzett munka is örömet okoz, nemcsak a belőle levett pénz.

 

Aki most azt mondja hogy szeret a rosseb dolgozni, az ezt úgy tesztelheti le magában, hogy emlékezzen vissza a legutóbbi kórházi bennfekvésére.

Ha csak a "HaverokBuliDelírijomtrémenc" hiányzott már keservesen, akkor tényleg.. ő valóban nem szeret dolgozni.

Ha a gazosodó kert, vagy a métermagas fű, vagy a gondozatlan házikedvencek jártak az agyában, akkor szorgalmas ember ő - csak elhitte hogy szórakozásból csak a hülyék dolgoznak.

Előzmény: pléhúsz (10727)
.búsmagyar Creative Commons License 2011.06.09 0 0 10728

Én mindig kicsit sötéten látom a jövőt, de ezzel megnevetettél.  :)

Hátra is dőlök most már, kivárom... :)

Előzmény: pléhúsz (10727)
pléhúsz Creative Commons License 2011.06.09 0 0 10727

Ez a vas ár mizéria, más országokban nincs. Nyugaton fizetned kell ha meg akarsz szabadulni a vastól. Ez is valami hungarikum nálunk, a rozsda bevonult a tőzsdére. Népcsoportok indulnak fosztogatni, mert felment az ára. Termelés helyett valamit ki kellett találni az ingyenélőknek.

 

Nem titok és már köztudottan nyilvánvaló születési adatok alapján, nem kell még 100 év sem s a magyarok a Kárpát-medencében kissebbségbe szorulnak a cigányokkal szemben. Nagy problémának éljük meg. No de. Akkor a magyarok fognak ülni egész nap a putrikban, néha elmennek lopni. Az én utódaim fognak büszkén beüllni a bírósági tárgyalásokra, feszíteni, hogy a kis Gergics utánfutót lopott, s tárgyalás után az egész majdani rokonságom nagy fekete dzsippekkel fog távozni. A TV-ben elfolytott hangon cigány gazdálkodók panaszkodnak majd, hogy magyar bandák letarolták a veteményest. Cigány vállalkozók 150 %-ot fognak adózni, a hivatalos bejelentett vállalkozásuk után, hogy minekünk legyen segélyre.

Rossz ez?

Előzmény: joebatyo (10724)
pléhúsz Creative Commons License 2011.06.09 0 0 10726

Sajnos már nagyon lepukkant cuccai vannak, a nagy ismertségtől, meg az árak sem káprázatosak.

Előzmény: tisosz (10725)
tisosz Creative Commons License 2011.06.08 0 0 10725

Valószínüleg Kecskeméten a tesco mögötti bontóba kapsz hozzá mindent.Ha mentek csak lelakott autóval és szakadtan mint egy hajléktalan akkor van rá esély,hogy reális áron tudtok vásárolni.

Előzmény: kiszé2 (10723)
joebatyo Creative Commons License 2011.06.08 0 0 10724

Tiszteletem az ittenieknek.

 

Úgy látszik a németeknek még ócskavas árát sem éri a ZT 300-as.

Pedíg az már nagy szó.

http://cgi.ebay.at/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190539230397&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&autorefresh=true

 

755 €-ért ment el ami megközelítöleg 200.000 magyar pénz.

Ha a leírásban szereplö önsúlyt vesszük alapul,amely 7250 kg,akkor könnyen

kiszámolhatjuk,hogy jóval a vas ár alatt kelt el a gép,amely állítólag üzemképes.

Azaz a 30(!!) Ft/kg árat sem egészen éri el.

Azért a Dutra nálunk ettöl sokkal elökelöbb helyet foglal el :)

kiszé2 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 10723

 helo 2 db 28 a mijenk a jobb oldali felújitásra vár ( ha valaki tud hidraulika alaktrész kérem szóljon kovacsnorbert01@gmail.com -ra   . az 50 pedig könyékbelié 

dutráslaci Creative Commons License 2011.06.07 0 0 10722

Nagyon szép!

Ezekben a képekben az a legcsodálatosabb,hogy megismételhetetlen!

Előzmény: endrebá (10708)
dbazsi74 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 10721

Köszönöm!

 

Előzmény: szervezkedő (10720)
szervezkedő Creative Commons License 2011.06.07 0 0 10720

Ambrus művész úr 06 20 4 269 493

(Ahogy Peti írta egy régi hozzászólásában.)

 

Több darab volt neki mindenből! Nagyon patent!!!

Gyakorlatilag minden van nála a műszerfaltól a sárvédőkig!

Előzmény: dbazsi74 (10718)
hátsólámpa Creative Commons License 2011.06.07 0 0 10719

Jónapot szervezkedő!

 

Igen, az orr.

 

Ha szembe állok egy dutra traktorral, akkor egy arcot látok. A hűtőmaszk az orr, mellette a szemek a lámpák. Nos, ha horpadozott az orr, az számomra azt mondja... hogy erre a traktorra nem nagyon vigyáztak, vagyis motorikusan is meggyötört. 

 

Ha az orr szép és feszes, horpadásmentes, az annyit mondd, hogy belül is minden ok, mert vigyáztak rám..

Előzmény: szervezkedő (10717)
dbazsi74 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 10718

Nekem Mtz motorház tető van a gépen. Meg tudnád adni az elérhetőségét az úrnak?

Előzmény: szervezkedő (10717)
szervezkedő Creative Commons License 2011.06.07 0 0 10717

Ha már az "orról" van szó:

Dutrás Peti ismerősénél Ambrusnál Kiksőrösön, vadonást új orrlemezek (is) vannak!

Ha nem kínlódtam, csiszolgattam, simogattam volna annyit az enyémet, biztosan vettem volna egy újat.

endrebá Creative Commons License 2011.06.07 0 0 10716

Helyes gondolatmenet... biztos hogy ez is fontos volt a változtatásnál...  :-)))

Előzmény: hátsólámpa (10714)
hátsólámpa Creative Commons License 2011.06.07 0 0 10715

Köszönöm a választ!

 

Tehát a belső szerkezet is más néhol. Minimális de más. Értem. Az is szép hogy hosszabb a traktor eleje, így olyan mint egy nagy dutra, vagy egy Rába-steiger. Gyönyörű.

Előzmény: Mrnagi (10713)
hátsólámpa Creative Commons License 2011.06.07 0 0 10714

Jónapot önnek is Endrebá!

 

Ezt nem tudtam, köszönöm a választ.

 

Azért tetszik jobban a gömbölyű, mert jobban érezteti a régi"hangulatot", a kocka pedig inkább olyan, mintha könnyebb lett volna legyártani, a gyártás költségei olcsóbbak lettek volna. Megvan hajlítva a lemez, míg a másik préselt. Sokkal szebb nekem ez. Mívesebb.

Előzmény: endrebá (10712)
Mrnagi Creative Commons License 2011.06.07 0 0 10713

A szögletes vonalvezetés a későbbi- a "Standard" típus. Az első, hűtőtartó öntvény hosszabb lett a motorháztetővel együtt.

" A Standard típust az eddig gyártott vezetőfülkés típusból alakították ki. A traktor homlokburkolata szögletes vonalvezetésű, a mai esztétikai szempontoknak megfelelő...

 Új típusú nagyobb teljesítményű hidraulika szivattyút szereltek a traktorba,... meghajtását egyszerűsítették azáltal, hogy a sebességváltóházba építették be.

 Rugalmasabbá tették a hűtő rögzítésést, az öntöttvas lámpakonzolokat hegesztett kivitelűre cserélték ki, a fülketartókat megerősítették és lengővonórúddal szerelték fel a traktort."

                                                                                                               ( Agrotröszt gépkatalógusa, I. kötet, 1968)

Előzmény: hátsólámpa (10710)
endrebá Creative Commons License 2011.06.07 0 0 10712

Jónapot hátsólámpa, a gömbölyű orrmaszk a korai gyártásúakat jelöli, a szögletes a ritkább, az az újabb kivitelű 28-asok eleje.

Ha rá is teszed, az eredetit tartsd csak meg, idővel hátha azt nézegetnéd inkább.

 

Jó traktorozást.

Előzmény: hátsólámpa (10710)
endrebá Creative Commons License 2011.06.07 0 0 10711

nagyon szép vidék... és a nap is hasonlóan bujkálós kedvében volt.

 

Én az istentelen, ilyenkor szoktam olyan áhítatformát érezni...  {8-()

 

..örexem...

Előzmény: Kisdutrás Géza (10709)
hátsólámpa Creative Commons License 2011.06.07 0 0 10710

Tiszteletem mindenkinek!

 

Egy laikus kérdés:

 

Mi a különbség a kockaorrú Dutra ue 28, és a legömbölyített hűtőmaszkú között? Van más különbség is, vagy csak az orr? Nekem a gömbölyű tetszene, rátehetem a kockaorra?

 

köszönöm 

Kisdutrás Géza Creative Commons License 2011.06.07 0 0 10709

Szia endrebá! Június 4-én én készítettem egy képet, nézd csak!Igaz, hogy ez a kép kicsit távolabb készült, Kalotaszegen a Vigyázó csúcsa felé, de ezek szerint minannyiunknak szép napun volt.

Előzmény: endrebá (10708)
endrebá Creative Commons License 2011.06.07 0 0 10708

...de még dutráslaci képei közül is az egyik az tévedés... itt az odatervezett :

Előzmény: endrebá (10706)
endrebá Creative Commons License 2011.06.07 0 0 10707

..úgy tűnik hogy az utolsó képen mégse látszik a zzüveg... azt ne is nézzétek.

Előzmény: endrebá (10706)
endrebá Creative Commons License 2011.06.07 0 0 10706

Hahó, dutráslaci... ha olvasol néha errefelé, akkor itt az a felvétel, ami szerintem a legszebb természetfotó lett negyedikén :

 

aztán ez a veled utazás közben a pesti felhőtornyosulás :

 

 

És pléhúsznak kettő felvétel a pálinkásövegrőől..

 

 

:-))))

john pickard Creative Commons License 2011.06.06 0 0 10705

hi

looks like you guys had a lot of fun!!

Előzmény: Dutrás Pityu (10704)
Dutrás Pityu Creative Commons License 2011.06.05 0 0 10704

Üdv

Kicsit megkésve a Bócsai rendezvényröl a videó öszeállitás a képeket is feltöltötem ime itt lehet megnézni.

 

https://picasaweb.google.com/eszterga79/20110515BocsaDutrak?authkey=Gv1sRgCMzJkoaB7ay9fw#

 

 

 

szervezkedő Creative Commons License 2011.06.05 0 0 10703

Innen a megyénkből kaptam én is!

 

De még várja a berakást!

Előzmény: pléhúsz (10691)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!