Keresés

Részletes keresés

Csuklósbusz Creative Commons License 2011.04.18 0 0 146909

Itt falun én is költözni szeretnék saját ingatlanba.

Egy kis nyaraló 4 millió Ft, egy 100m2-es családi ház 4,5 millió Ft.

 

A többség nyaralót már nem nyaralónak használják hanem lakóingatlannak.

 

A probléma ott van hogy kereslet az lenne, de még mindig túl magasak az árak a többségnek. :-(

 

 

De amúgy miért menekülnének a nagy házakból??? Általában meg lehet oldani hogy csak egy szobát fűtök... akkor meg tök mindegy hogy mekkora a ház, nem kötelező az egészet fűteni.

Előzmény: Törölt nick (146880)
rev251 Creative Commons License 2011.04.18 0 0 146908

Így van, összenő, ami összetartozik: a városok a gyűrűikkel gazdasági egységek.

(ld még advo 146896-os hsz-át is)

 

(Kelet-Szlovákia meg járjon Kassára, meg Miskolcra. Borsod és Abaúj szintén.)

Előzmény: Degeczi (146907)
Degeczi Creative Commons License 2011.04.18 0 0 146907

Kelet-Szlovákiából senki nem fog Pozsonyba bejárni dolgozni...

(pont az az egyik gondjuk, h nincsen autópálya sem, így jobban megéri M1-M3-on haladniuk ilyen utak során)

 

míg észak-nyugat Magyarországról rengetegen (ottani kollégám is) - és számukra természetesen a Pozsony környéki ingatlanárak a mérvadóak

Előzmény: advocatusdiaboli (146894)
GPS Creative Commons License 2011.04.18 0 0 146906

 

Áhh, a fenét sem érdekli kinek a képe van a standon - lehetne a Trockijé is... ha olcsó a répa.

 

De egy ilyen akció még kontraproduktív is. Mert a néni nem azt mondja, hogy:

 

- "Lám, milyen rendesek ezek a Jobbos-fiúk... nem úgy mint az a szemét, tescós-tolvajbanda"

 

- hanem azt, hogy

 

"Ezek se különbek - mindnek csak a pízünk kell...  tolvajok ezek is".

.

Előzmény: Törölt nick (146904)
GPS Creative Commons License 2011.04.18 0 0 146905

 

Mondjuk annyira elvárnám tőled, hogy árnyald a dolgot - hogy többször kifejtettem, hogy az én "diktatúra-fóbiám" NEM oldal-specifikus.

 

Különös tekintettel arra, hogy az a diktatúra, amiből a fóbiám fakad - az rohadtul nem jobbos volt. Sőt.

 

Továbbmegyek: én azon kevesek között voltam itt a környéken, aki rögtön a választások után úgy vélekedett, hogy: "Végre majd lehet valamit érdemben is csinálni a Házban - az eddig megszokott szájtépésen kívül".

 

Csak közben (szerintem) - kissé elcsúsztak a dolgok.

.

Előzmény: Törölt nick (146903)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.18 0 0 146904

Mint ahogy az utca nem a  politizálás terepe érvelés is akkor hangzik el, ha a kedvencünk van kormányon.

Mert onnan kiesve már másképp látja a fenti érvet előhozó is :)

 

Előzmény: GPS (146902)
GPS Creative Commons License 2011.04.18 0 0 146902

 

A többségi-demokráciában mindíg csak a győztesnek tűnik "demokratikusnak" az a választás... a vesztesnek: SOHA :-))))

 

Van ez "fordítva" is - lásd az esztergomi balhét.

 

A népakarat mindig csak addig fasza - amig az minket akar.

 

Ha már az ellenfélre (boccs: ellenségre)  voksol... nahát, akkor már egyből "félrevezetett csőcselékké" minősül át az az "istenadta".

.

Előzmény: Törölt nick (146901)
GPS Creative Commons License 2011.04.18 0 0 146900

 

Én úgy tudom, hogy CSAK tengerészeti akadémiát végzett (viszont, állítólag, nagy jó matekes volt). Postgrade-ben tanult reaktort... de úgy tudom, hogy atomkütyün már nem szolgált.

 

GPS-t meg ne féltsd - látott az már annyi mindent, hogy egy kis koronázás már smafú neki :-))))

 

(Bááár, ha a Duna jegén lesz a show - arra azért váltok majd egy állóhelyet)

.

Előzmény: Törölt nick (146899)
GPS Creative Commons License 2011.04.18 0 0 146898

 

Nálunk meg Jobbikos-piac volt, szombaton.

 

Semmi bajom vele, sőt, dícséretes, hogy kifejezetten a magyar árúkat favorizálják (már amennyire ez lehetséges) - a baj csak az, hogy DRÁGA.

 

Az kicsit fura, hogy minden standra ki kellett tenni Krisztina-asszony képét... de hát ehhez joguk van - úgy gondolom. Akinek nem tetszik - ne vásároljon ott.

 

A gondom csak és főképp az árakkal van.

 

Ugyanis elvárnám egy ilyen helyen, hogy úgy basszanak oda a karvalynak - hogy nem teszik rá azt a sokat szidott extraprofitot az árakra.

 

Vagy, ezek szerint: ők is ráteszik?

.

Előzmény: Virsli László (146897)
Virsli László Creative Commons License 2011.04.18 0 0 146897

ez így van, sajnos. Tegnap volt Zsámbékon állatvásár, a háború előtt volt utoljára. Jó idő, jó reklám és szervezés, ennek megfelelően hatalmas tömeg. Csak állatok nem voltak. (már olyan másfélék :)

 

Pár ló, csirke, ilyesmi. Zsibárus annál több.

 

Előzmény: krezidiesel (146882)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2011.04.18 0 0 146896

Mert vannak közeli városok, amiből megélnek. A művileg húzott határok következménye, hogy vannak területek, ahol a határ egyik oldalán kvázi agglomerációs övezete van valamelyik közeli nagyvárosnak, a túloldalán pedig jó nagy távolságra a nagy büdös semmi (mindegyik oldalon vannak erre példák).

 

Az EU csatlakozás pont arra lenne jó, hogy ezeket kiegyenlítse - de persze ez időben egy hosszabb folyamat.

Előzmény: GPS (146895)
GPS Creative Commons License 2011.04.18 0 0 146895

 

Ro-ban, a határmenti falvakban eszméletlen ingatlanárak vannak. A magyarországi, határmenti  áraknak simán a triplája.

 

Igaz, azok a falvak meglehetősen gazdagok - kb. olyasmik, mint a Vecsés-Üllő-Gyömrő rész Pest közelében - általában zöldségesek és a nagyvárosokat látják el. Tehát ott occsó-telek: nincs.

.

Előzmény: advocatusdiaboli (146894)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2011.04.18 0 0 146894

Azért nem egészen: faluhelyen ott sem annyi.. Ne a Pozsonyi árakat hasonlítsuk össze a Macsolád-Alsón mérhetőkkel... Kelet-Szlovákiában, jó kis cigányfalvakban is simán adnak egy putrit egy alsóközepes kamerás mobilért...

Előzmény: Degeczi (146893)
Degeczi Creative Commons License 2011.04.18 0 0 146893

dettó ugyanez van a Kisalföldön is: ott szlovákiaiak (nem csak szlovákok, ottani magyarok is) vesznek házakat, lakásokat

 

náluk simán 3x annyi lenne

Előzmény: GPS (146889)
rev251 Creative Commons License 2011.04.18 0 0 146892

Sajnos kell a pontos prognózis.

A verseny többszereplős. Aki túl hamar vált, az tönkremegy a váltás (innováció) költségeibe.

 

Carter: elég szerencsétlenkedős elnöknek tartják az amerikaiak, post facto nem népszerű (előbb USS Fülig Jimmy, mint USS Jimy Carter - tudtommal nincs, de ha van, akkor a poén kedvéért). A nemzetközi kapcsolatokat nem lehet emberbarát módon intézni.

(a másik véglet viszont a mindenkori héjáké: bűneik mellett hibájuk, hogy nem akarnak akkorára nőni hagyni más szereplőket, amekkora potenciál bennük van. Sorolhatnám, hogy mely országokat nem volt ilyen szempontból célszerű elnyomni (vagy épp felemelni))

 

Egyébként Carter reaktormérnök volt eredetileg, jól tudom?

Előzmény: Törölt nick (146681)
GPS Creative Commons License 2011.04.18 0 0 146891

 

Persze-persze... nem tettem hozzá, de valóban szinte CSAK falusi ingatlanokról van szó.

 

Más kérdés, hogy ezek az újsütetű tulajdonosok villámgyorsan úgy rendbehozzák azokat - ahogy 200 éve nem voltak - sőt, még a közműveket is összerántják maguknak - méghozzá önerőből.

 

(Pláne, hogy odaát klasszikusan nem bíznak sem az államban, sem más hivatalos intézményben - ezért ha kell nekik valami - hát megcsinálják.

Nem rohangálnak kérvényekkel a hatóságokhoz vagy az önkormihoz... mert minek?

Ebből fakadóan ahhoz sincs túl sok érzékük, hogy 10 méter csatorna kiásásához 32 darab különféle engedély kell(ene) - ezért, mire a jegyző "eljárna az ügyben" - addigra már fű nő a csatornájuk nyomvonalán :-)))

.

Előzmény: advocatusdiaboli (146890)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2011.04.18 0 0 146890

Ugyan, gondold végig: a lakásárak akkor fognak nálunk a béka alá beesni, ha a kínálat többszöröse lesz tartósan a keresletnek. Akkor azok, akik kényszerhelyzetben vannak, kénytelenek lesznek bármi áron, de eladni - és ezzel megindul az árbezuhanási lavina.

 A lakásokat viszont az országból elvinni, összecsomagolni nem lehet. Ha tehát idezúdul a sok pénzes román, osztrák, piréz, akárki - akkor hamar felvásárolják a hazai kínálatot, lakáshiány alakul ki, ami megint feltolja az árakat, és újraindítja a lakásépítést.

 

 Ha viszont nem, tartósan lent maradnak az árak - az azt jelentené, hogy még a külföldivel együtt is alatta marad messze a kereslet a kínálatnak. Akkor pedig egyenesen jó, hogy vannak külföldi vevők - legalább valami keresletet hoznak a piacra.

 

Nagy vásárlóerő egyébként most tőlünk keletebbre sincs, ráadásul a keleti határok mentén inkább csak falusi ingatlanok vannak (ahol meg aztán végképpen nincs semmi kereslet idehaza) - a komolyabb községek, városok többsége már túl messze van a román határtól az ingázáshoz. Észak-Magyarországon is inkább a határmenti falusi ingatlanokra csapnak le az ingázó szlovákok - azokra az ingatlanokra, amelyeket belföldi vevőknek jó eséllyel el sem lehet adni...

 

Egyébként Isten háta mögötti és/vagy romalakta falvakban már ma is döbbenetes házárak vannak, még lakható házakat, tanyákat lehet venni százezrekért, szotyiért. Mert nem kell senkinek, és már az eladónak is csak teher.

Előzmény: GPS (146889)
GPS Creative Commons License 2011.04.18 0 0 146889

 

Krézi barátunk azt kérdi, hogy ugyan miért gond az, ha a béka segge alá csökkenek a magyar  lakásárak... és még úgy is alig kelnek el?

 

Van egy tippem erre:

 

Ha mondjuk egy 60 m2-es kéró 3 milláért kél el (volt rá példa) - akkor az 50 ezer Ft/m2 -es lakás-árat jelent.

 

Ez az ár akkor kezd komikusan hatni, ha lefordítjuk euróra - ami a mai állás szerint cirka

 

185 €/m2  lakás-árat jelent.

 

Ennyiért, szerintem, sehol nem lehet lakást venni Európában.

 

Innen, kérem, el lehet kezdeni kombinálni, hogy mivel járhat ez hosszabb távon.

 

Csak egy példát mondok: a keleti határ mentén lassan már a második hivatalos nyelv a román. 

 

Ugyanis egy ottani, kétszobás panellakás árából, a romának sokszáz négyzetméteres kertes-házat vehettek Magyarországon - és még pénzük is maradt.

Onnan járnak át dolgozni (8-10 km nem gond - néha gyorsabb, mint átcsatangolni reggel a városon) - és az se nagyon zavarja őket, ha egyesek káromkodnak, hogy bagóért felvásárolják a keleti végeket.

 

Ha egyszer ennyiért ELADÓÓÓÓÓ !!!!!

.

Előzmény: krezidiesel (146881)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2011.04.18 0 0 146888

A kritikus inkább az ipari forradalomban elfoglalt pozíció. De az ipari forradalmat azért valóban nagyon jelentős részben a gyarmatosítás "mellékhatásai" inicializálták, az szült igényt és teremtett piacot számára.

Más kérdés, hogy nem mindenki tudott ezzel élni - Spanyolországnak, Portugáliának például inkább ártott összességében, mint használt. Ez egyébként habitus kérdése is - az ipari forradalom alapvetően protestáns országokban futott be.

 

De a dolog tulajdonképpen elég egyszerű: egy mindenkoron véges bázison (piacok és nyersanyagok tekintetében) volt egy versenyfutás, és akik történelmi-geopolitikai okokból ebben a versenyben előnyre tettek szert, előbb indultak, azok lenyúltak mindent, és a később jövőknek semmit sem hagytak. Önként nem is hajlandók semmit átadni - most sem.

Előzmény: Kisfiatal (146887)
Kisfiatal Creative Commons License 2011.04.18 0 0 146887

Tényleg nem sok, csak szinte mind :) USA, KAnada, Németo, Japán, Korea, Kína, Skandinávok, Olaszo..  Ezek egyike sem hagyományos nagy gyarmattartó. A németeknek volt valamennyi gyarmatuk még az 1. vh előtt, de nem attól fejlődtek. Az USA pedig nem volt még világhatalom amikor feljött, a század első felében. A nagy gyarmattartók ezekhez képest nem állnak jobban, sőt.. Azt meg ne akard bemesélni hogy Spanyolo. és Portugália EU legfejlettebb és leggazdagabb államai :) Anglia is csak átlagosan fejlett és gazdag, de amúgy hanyatló ország.

Előzmény: Törölt nick (146885)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2011.04.18 0 0 146886

Nincs igazad, mert az ember borzasztóan irracionális lény. Szarka, és ősidők óta mérhetetlenül szereti az aranyat - hiába nem jó az semmire. Mindig lesz olyan, a legnagyobb ínség közepette is, akinek lesz feleslege, lesz eladnivaló portékája - és hidd el, el fogja érte fogadni az aranyat. Ez bejött eddig mindig, az legnagyobb háborús nélkülözések, éhínségek, járványok, tatárjárások, civilizációs végromlások közepette is.

 

Nincs ebben semmi racionális - de mégis, kiszámíthatóan működik.

Előzmény: krezidiesel (146883)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.18 0 0 146885

Anglia ma Európa egyik legfejlettebb országa.

Ezt a mai helyzetét nagyban a korábbi gyarmatosításainak köszönheti.

Nem sok ország van a fejlett országok között, amelyikben nem ezen az úton indult meg a gazdasági fejlődés.

Előzmény: Kisfiatal (146862)
krezidiesel Creative Commons License 2011.04.18 0 0 146884

Összevág az előző hsz-ommal.

Az erőforrásbőség generációról-generációra fokozott eltunyulást okoz, ami az erőforrás szűkösség beköszöntekor hatványozottan okoz  majd galibát...

A két dolog nem kicsit szembe megy egymással...

Minnél régebb óta él egy társadalom relativ gondtalan jólétben annál nagyobb gebasz lesz amikor ez elolvad. 

Előzmény: Kisfiatal (146862)
krezidiesel Creative Commons License 2011.04.18 0 0 146883

Megqrhatják az aranyrudakat.

Mikor jut el egy közgazdász addig, hogy az egyetlen valós értékmérő a termelő meló???

Nem az okostelefonszoftvergyártó, hanem pl a pék.

Oszt ha az ifjúságot megkiméljük a melótól(na meg az okítás okozta stressztől) akkor elfeledhessük a jövőt...

Előzmény: Vadista Szandál (146866)
krezidiesel Creative Commons License 2011.04.18 0 0 146882

Olvasgatom a "Kistermelők lapját".

(előfizető vok, meg tök jó a budin)

Aszongya:

(cim) Tejből is lehet sajtot csinálni

(OK hasonlót már hallottam, hogy szőlőből is lehet bort, nagy ügy...)

Meg: Mo disznóhús behozatalra szorul...

(ezt még nem hallottam, de aszongya, hogy az elmúlt két évtizedben a 10milről 3 milre csökkent a mo-i desznyók száma. Pedig esküszöm arra gondoltam vóna hogy szaporodott...) 

Na mindegy.

 

Ma vótam vásárba.

Fődváron.

Idestova 4 éve mindegyiken ottant vok.

Na ma számoltam:

11 nyulat, 2 kecskét, 2 szamarat, kb 20 lovat, 8 birkát, meg azé szárnyas, volt jópár.

Na de! A kinai piacról bevásárolt kacatokat árusitó etnikum az igencsak elszaporodott.

Négy éve egy vásárba 200 ló, több tucat  birka, borjú, szamár, kecske, nyúl garmadával, nyest, görény, kutya, macska, meg egyéb dög bőven...

Meg lassan 9000ft egy q kukorica 2000ft 1 kiló fokhagyma, 60ft egy tojás,  1000ft 1kg bab...

De amitől sokkot kaptam : 3-4 napos liba 850ft!!!

Nem birtam ki röhögés nélkül, nézet is rám a paraszt csúfosan...

Szebb jövőt!

krezidiesel Creative Commons License 2011.04.18 0 0 146881

Ez kinek gond?

Én nem tudom ennek a problémának átérezni a súlyát...

(hogy sok ingatlanneppernek felkopik az álla, és kénytelen lesz valós munkát végezni)

Előzmény: GPS (146874)
Zottjoghurt Creative Commons License 2011.04.17 0 0 146879

igen, ez másik lehetett,.. a CIA mégsem nyirhatott ki 500 gyereket. Vagy mégis?

Előzmény: Törölt nick (146877)
Zottjoghurt Creative Commons License 2011.04.17 0 0 146878
Előzmény: Törölt nick (146876)
Zottjoghurt Creative Commons License 2011.04.17 0 0 146875
GPS Creative Commons License 2011.04.17 0 0 146874

 

Ma este beszélt egy ingatlan-főguru az m1-en... hát ő azt mondta, hogy ha ez a tömérdek, árverezésre váró  ingatlan (lakás) rázúdul a piacra - azt a lakásár-esést nem csak a lakásnepperek fogják megszívni.

 

Ő jelenleg, kajakból is 10 ezer elkobozandó lakásról tud - csak Budapesten - mégpedig a meglévő, eladó lakásokon felül !!!

 

Azt is mondta, hogy már jelenleg is, a (kis számú de valós) lakáseladás már ma is a kikiáltási (vélt forgalmi) árnál minimum 30%-al olcsóbban kél el... így is nyögvenyelősen.

 

Ha beborítják azt a potenciális 10 ezer újonnan-eladó lakást is - gyakorlatilag megszűnik a valós ingatlanpiac.

 

Fasza, mi?

.

Előzmény: Törölt nick (146873)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!