Keresés

Részletes keresés

florg Creative Commons License 2004.01.27 0 0 110
Na, Boldog Születésnapot! (Ezek a swing muzsikusok mind egyszerre születtek?)
Előzmény: tzuiop (109)
tzuiop Creative Commons License 2004.01.26 0 0 109

JOYEUX ANNIVERSAIRE, MONSIEUR STEPHANE GRAPPELLI!

:))

tzuiop Creative Commons License 2004.01.26 0 0 108
Kiváncsi vagyok rá!:))
Még a héten dolgozom és legkorábban szombaton(vagy hétfőtől) fogok tudni kimenni.
Előzmény: florg (107)
florg Creative Commons License 2004.01.23 0 0 107
Eimers lánya? Atyaisten! :((

Anton Sandner bácsi nem sok gitárt csinál(csinált?), de elég gypsycentrikus (nem véletlen, hogy Wedeli ennek a gitárnak a neve). Valami rokona lehet Franz Sandnernek (fia?), aki nagyon híres hegedűkészítő. Én egy ugyanilyen(?) gitárt találtam ebay-en, de már csak a vizslában, az oldalon már nem volt fönn, meg egy bőgőt máshol, amit ő készített.
Az enyém egy gypsy jazzgitár, nagyon spéci, bazi nagy, gyönyörű. A hangja nagyon jellegzetes, nem igazán standard jazzgitárhang, megvan benne ez az orrhangú manouche feeling, ez keveredik az elektromos hangzással. Olyan mint a késői Django felvételeken (most már csak egy késői Django kéne, aki tud is rajta játszani :))
Szép hangja van egyébként akusztikusan is, csak még nem jött elő teljesen, mert nem nagyon játszottak rajta évekig.
Galli húrt raktam rá, kis pickupállítással tök jól szól.

Előzmény: tzuiop (105)
tzuiop Creative Commons License 2004.01.23 0 0 106
És összehoztuk a 100. hozzászólásunkat is!:)))
Pezsgőt ide!:)))

tzuiop Creative Commons License 2004.01.23 0 0 105
Én csak ezt találtam a neten:
http://www.berkelmuziek.nl/img/html/sandner.htm

de ez selmer type.

Előzmény: florg (103)
tzuiop Creative Commons License 2004.01.23 0 0 104
Boldog Szülinapot!

Én ma meghallgattam két Django lemezt hajnalban,mert nem tudtam aludni.:(
De csak most jutott eszembe a nagy nap!:))

Augsburgi akció folyamatban van,csak a péntek az kezdőknek ven meghírdetve és nem tudom érdemes-e kiadni érte 55 eurot?

Jövő szerdán este 21-től a Redskin(s) pubban Frankie Látó koncert lesz.
Szt.István krt.-Tátra utca sarkánál!

Késni fog a gitárom, mert a hangszerkészítőm 11 éves lánya a napokban meghalt!:(((

florg Creative Commons License 2004.01.23 0 0 103
És ezt nézzétek meg!!!!!

http://www.hotclub.no/index_gypsy.html

Meg amúgy mellékesen: Tzuiop! Van nekem most már egy Sandner jazz gitárom is, afféle pickupos fajta. Az a neve neki, hogy Wedeli... Ismerős? Na, ha nem: Wedeli Köhler-nek kell utánanézni.
Nem Selmer Macca a hangszer ugyan, meg nem is akusztikus persze, de azért meglehetős gypsy hangja van, leginkább Patrick Saussois gitárhangjára emlékeztet. Majd egyszer megmutogatom.

florg Creative Commons License 2004.01.23 0 0 102
Na , a francia helyesírásom sem a régi már.
Tehát, természetesen:
JOYEUX ANNIVERSAIRE, MONSIEUR DJANGO REINHARDT!
Előzmény: florg (101)
florg Creative Commons License 2004.01.23 0 0 101
JOJEUX ANNIVERSAIRE, MONSIEUR DJANGO REINHARDT!
florg Creative Commons License 2004.01.22 0 0 100
Jimmy pont nem megy,mert el van írva, és Jimmy Rosenburg néven fut szegény. De a többiek benne vannak, zenei részlettel, némelyikük többel is. Az amazon.com-mal vannak valami üzleti kapcsolatban egyébként, úgy tűnik.
Előzmény: tzuiop (99)
tzuiop Creative Commons License 2004.01.22 0 0 99
Írj be ide Jimmy Rosenberget(Pl.)
:))

Előzmény: florg (92)
E-ditke Creative Commons License 2004.01.21 0 0 98
Végre tudom, ki ő.
Nna de április 30?! ne viccelj, akkor kezdődik a vizsgaidőszakunk!! (hm, ez mán off)
Előzmény: florg (97)
florg Creative Commons License 2004.01.21 0 0 97
Semmi off. Robin Nolan a manouche jazz oktatásának egyik királya, és amellett igen jól gitárzik, valamint nagyon jó kis lemezeket ad ki.
Tehát, ha elmész a kurzusra, biztos sokat megtanulsz majd.
Előzmény: E-ditke (96)
E-ditke Creative Commons License 2004.01.21 0 0 96
Nna, ezt még megtárgyaljuk, nem akarom szétoffolni a topikotokat :-)
Előzmény: florg (95)
florg Creative Commons License 2004.01.21 0 0 95
Késő. Készülj, indulás április 30.
Előzmény: E-ditke (93)
E-ditke Creative Commons License 2004.01.21 0 0 94
Egyébként pedig:

E-ditke válasz erre | adatok | e-mail 2004-01-13 19:03:07 (65)

Ha ötöst kapok progból, megtanulok Tőletek gitározni!

Előzmény: florg (91)
E-ditke Creative Commons License 2004.01.21 0 0 93
Váárjáá', a vonaton aszontad, választhatom a verést is!
Előzmény: florg (91)
florg Creative Commons License 2004.01.21 0 0 92
Idenézzetek! Muzsika+muzsikás kereső!

http://www.musicplasma.com/

florg Creative Commons License 2004.01.21 0 0 91

Tzuiop! Azt hiszem, lesz kivel menned Robin Nolan kurzusra!Ugyanis e-ditke el fog kezdeni gitározni tanulni, mert ötöst kapott.
Előzmény: florg (90)
florg Creative Commons License 2004.01.20 0 0 90
Nem jók nekem ezek a húrlábak, ez tipikus Selmer, az enyémhez nem való.
Előzmény: tzuiop (88)
florg Creative Commons License 2004.01.20 0 0 89
Csak egy holland ismerősöm megy Robin Workshopra : Lóvé van Boewen. Én most kihagyom.

Kipróbáltam a manouche kéztartást, aminek az lett a következménye, hogy mindenki menekül a gitárom mellől, ugyanis annyira hangos, hogy hihetetlen. És ezzel a kéztartással nem is lehet halkabban (nem a kíséretről, szólóról beszélek!). A sound viszont tökéletes.

Szegény Bireli, pont ilyen társaságot fogott ki...

Előzmény: tzuiop (87)
tzuiop Creative Commons License 2004.01.20 0 0 88
Florg!

Húrlábak a neten!

http://www.stewmac.com/shop/Bridges,_tailpieces/Acoustic_guitar_bridges/Selmer_Guitar_Bridge.html

Low height, 11/16"
Medium height, 13/16"
Tall height, 15/16"

tzuiop Creative Commons License 2004.01.20 0 0 87
FIGYELEM!!!!!!!!

ROBIN NOLAN GITÁR WORKSHOP ÁPRILIS 30.-Május 1.
AUGSBURGBAN!

www.hotclubnews.de

Ki jön?
:))

tzuiop Creative Commons License 2004.01.20 0 0 86
Sziasztok!

A Maffia játékot meg tudom szerezni.Én nem játszottam sokat vele,de pont az "elején" kell autót vezetni és így hallhattam a zenét.Eredeti Djangos, HCQF(Hot Club Quintett of France)felvételek.Klarinét van benne,stb.

A Bireli koncertre emlékszem. A Duna,vagy a M-TVben láttam és akkor(!) nagyon egyszerűnek tűnt Bireli (és Pege) játéka,akkor(!) nekem nagyon uncsi hangulata volt,de azért most meghallgatnám!
Rég volt és az ember izlése,zeneértése is változik.:))

Amennnyire én tudom:

Django Ellingtonos közreműködése kicsit D nagyképűsége,pökkhendisége miatt is bukott meg.
Akkor már játszottak kint Be-bop-ot és neki tetszett is ,de túl romantikus,dallamos volt a játéka és nem nagyon tudott váltani.Amikor hazajött akkor senki sem ismerte Európában a Be-bop-ot és ezért eltelt jópár év mire Franciaországban is felnőtt egy fiatal nemzedék a Parker lemezeken. Csak halála előtti utolsó években tudott ilyesmi zenét játszani.
Pl: az 1953 as Saint Germa(i)n ban felvett lemeze nagyon fontos!

Florg!

RNT GL1 egész jó,sok ötletet merítek belőle,de sajnos van benne egy két érdekes dolog is(Pl: a Minor Swingben (ami A összhangzatos mollban van) a dominánsra (ami E7) 9-est játszik (9b helyett).

florg Creative Commons License 2004.01.20 0 0 85
Bocsánat: Ellington
florg Creative Commons License 2004.01.20 0 0 84
Tegnap láttam a Mezzon Babik Reinhardtot, (Django fia, tudjátok). Egy számot adtak le tőle, bőgő-zongora-dob-gitár felállásban. Gibson jazzgitáron játszott, és olyan hard bop volt, hogy csak na. Eléggé eltávolodott az apai örökségtől. Bár persze lehet, hogy éppen ellenkezőleg, hiszen Django is erősen hajlott a bebop felé utolsó éveiben, meg is bukott az amerikai turné, persze gondolom, nem rosszul játszott, csak a maradi amerikai népek nehezen viselik az újdonságot, meg a bop nem nagyon illett az ellington repertoárba.
békörmen Creative Commons License 2004.01.19 0 0 83
ja, az. jó kis cucc. én végignyomtam. a vége felé már unalmas volt a zene, mivel sokat szól, és kb. 4-5 szám van benne.
Előzmény: E-ditke (81)
Gurg Creative Commons License 2004.01.18 0 0 82
Valamikor a kilencvenes évek második felében volt itt a Bireli Lagrene a Pecsában asszem, a Pegével és egy lengyel hegedűssel játszott. Nem volt rossz koncert. Az öcsém nagy rajongója, a múlt héten volt Nürnbergben a koncertjén (igaz ő kinnt dolgozik).
E-ditke Creative Commons License 2004.01.18 0 0 81
amelyikben a chicagói gengszter repeszt?
Előzmény: békörmen (79)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!