Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

bobekTLF Creative Commons License 2011.06.10 0 0 10762

Rakjatok másik hengerfejet, vagy alakítsatok azon....

Előzmény: Ranga67 (10761)
Ranga67 Creative Commons License 2011.06.10 0 0 10761

Kedves "egmiklos"!

Úgy látom Te is hasonló gondokkal küzködsz, mint én!

A hézag nekem sem akar jó lenni, ha korábbi írásaimat nézed, már írtam róla itt is. Most attól várok eredményt, hogy a csapágyakat cserélem és köszörültetem a főtengelyt, hátha attól feljebb kerül az egész (főtengely-dugó).

Én is új hüvelyeket  tettem bele már vagy 3 (?)éve és azóta hidegen valamiért nem akar "elrobbanni" az egyik henger. Most, hogy nem egyedüli vagyok a problémával , nagyon gyanús a hüvely pereme, hogy az túl vastag és nem lehet rendesen lesüllyeszteni a helyére. Nekem csak hőalló szilo tömítés van a hüvely alatt, a hengerfej tömítés 1 mm-es fém, mégsem jó. Lagalábbis a hotib által is közölt képen mutatott helyre téve az ólmot....

Ha mégis jó a perem, akkor remélem a csapágyazás segít abban az 0,5 mm hiányban, ami nekem is kellene ( ha jól emlékszem 2,3 mm ? )

Amúgy meg nem haladok a motorral, de már legalább tudom hol köszörülnek ilyen főtengelyt :-)

Üdv!

Előzmény: egmiklos (10758)
Nagybali Creative Commons License 2011.06.10 0 0 10760

Ha nagy a hézag és nem tömít rendesen akkor tegyél alá nyugodtan kettőt.

Az egyik gépünkbe úgy volt házasítva hogy két klingeres között még volt egy 0,5 mm es acél gyűrű is.

Mert ha vékony és nem fekszik rendesen a hengerfej a tömítésen akkor nagyon hamar ki fog égni.

A bordákat ki kell töltenie ha rendesen le van húzva

Ha a hüvely egy kicsit mélyebben ül a blokkba már fenn is áll az eset.

 

Üdv Nagybali

 

Előzmény: egmiklos (10759)
egmiklos Creative Commons License 2011.06.10 0 0 10759

Ja, köszönöm szépen Nagybali!

 

egmiklos Creative Commons License 2011.06.10 0 0 10758

A régi tömítéssel hiába hasonlítom össze, mert új hüvely van bele téve. Nem az a baj hogy kicsi a hézag hanem hogy túl nagy. Meg eddig az sem volt tiszta hogy hova kell tenni az ólmot, a dugó peremére-ahol sík- vagy a dugó domború részére. Egyébként most hogy gondolkodom a réginél a tömítés alatt volt még két darab 0,5 mm-es hézagoló is. Lehet hogy a hüvelyem nem szabvány és magas a fala, vagy valami szerelési hiba van. 

Nagybali Creative Commons License 2011.06.10 0 0 10757

Hengerfej tömítést minta alapján bármilyent lehet vágatni.

De ha ilyen kicsi a hézag akkor annak valami szerelési oka is lehet. Pl. más hüvely van benne netán úgy csinálták valamiből?

Van fémbetétesbe olyan tömítő gyűrű ami 1 mm nél vékonyabb. Igaz ezt esetleg másodiknak szoktam használni.

Eddig az összes hengerfej alá legalább 1,5-2 mm es kellett. Volt amikor ez csak két darb gyűrűből jött ki.

Létezik gyári 1-2-5 tizedes fém gyűrű is amivel lehet játszani a hüvely magassággal.

Ha viszont eredetileg normál tömítésed volt a hengerfej alatt akkor keresd meg hogy mi okozhatta hogy ennyire lecsökkent a hézag. A nyomatékkulcs és az érzéssel meghúzott között nem lehet 1 mm es különbség.

 

Üdv Nagybali

Előzmény: egmiklos (10746)
egmiklos Creative Commons License 2011.06.10 0 0 10756

Nincs alatta semmilyen tömítés, az egész blokkot lecsupaszítottam, új orrcsapágyat kapott, főtengely köszörülve lett, hajtókarok csapágyazva, perselyezve. Minden furat át lett takarítva, letisztítva. Az lehet a baj, hogy nem nyomatékkulccsal húztam meg az anyákat, csak úgy érzésre? 

hotib Creative Commons License 2011.06.10 0 0 10755

Akkor szerintem a hüvelyek alá tömítettek sokat , gyárilag nincs ,de már láttam olyant hogy volt alatta asztbesztzsinor rendesen.

Előzmény: egmiklos (10754)
egmiklos Creative Commons License 2011.06.10 0 0 10754

Köszönöm Hotib amit írtál, nálam az aprobléma, hogy csak hengerfelytömítés van alatta (1mm) és így is több a megengedettnél.

 

hotib Creative Commons License 2011.06.10 0 0 10753

A peremen belülre ragaszd. A tömítés alá fém hézagolót kell venni.

Előzmény: egmiklos (10746)
pléhúsz Creative Commons License 2011.06.10 0 0 10752

Tegnap vettünk Józsi haverommal közösen egy 1000-es Dutrát alkatrésznek. IFA motoros rettencs. A váltó kivételével a többi megkapható, először dutrásoknak. A tankra, maszkra már van jelentkező, de nem lezárt a történet. Akinek kell valami sportársi áron, nem ...-ért, ...-ért megvehető.

dbazsi74 Creative Commons License 2011.06.10 0 0 10751

Szépen csendben alakul már a királyság.

endrebá Creative Commons License 2011.06.09 0 0 10750

...mijazisstenlábaszára.... méghogy könnyebben énekelhető változat... ???

Ferihegy öngól volt.. .a Himnusz is az lesz... remélem holnapután a trikolórrol nem fognak semmit sem leradírozni hogy könnyebben lobogtatható legyen.

Előzmény: .búsmagyar (10749)
.búsmagyar Creative Commons License 2011.06.09 0 0 10749

Bocs a offos témáért.

http://quart.hu/cikk.php?id=6334

tényleg kitesz magáért ez a kormány. Százhetvenegynéhány évig jó volt....

endrebá Creative Commons License 2011.06.09 0 0 10748

A dugattyú közepére, azt a pontot könnyű tartani.

Előzmény: egmiklos (10746)
Bánfai Creative Commons License 2011.06.09 0 0 10747

Tisztelt Dutrások!

 

 

 

2011.07.02 (szombat) Borsfán /Zalamegye/ veterángép és dutra találkozót szervezünk, melyre meghívjuk a Dutra Baráti Kör tagjait!

Részvételeteket jelezhetitek nálam 06/70-373-2892 v. a Nagy Vili barátunknál lehetőleg minnél előbb! Ha valami "tárgyat" tudtok hozni annak nagyon örülünk.

Reggel 9 óra magasságában lesz a megnyitó és este bállal végződik.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk:

                                                          Veterán Gépekért és Traktorokért Baráti Egyesület

 

                                                                                         Borsfa

 

 

                                                                                        Bánfai Zsolt

 

egmiklos Creative Commons License 2011.06.09 0 0 10746

Ezeket már elolvastam, megvannak a szerelési utasítások.Én is így csináltam, csak rögtön hengerfejtömítést tettem a hengerfej alá, és úgy mértem meg, lehet hogy ez a baj? Honnan lehet szerezni különböző méretű hengerfej tömítést? A dugattyúmon nincs olyan sík rész mint ami a rajzon van! Akkor hova ragasszam?

hotib Creative Commons License 2011.06.09 0 0 10745

Előzmény: hotib (10744)
hotib Creative Commons License 2011.06.09 0 0 10744

Ha nem egyforma a két érték akkor egyformára kell állítani.

Zsírral ragaszthatod oda az ólmot vagy forrasztó cin darabot .

Előzmény: egmiklos (10742)
.búsmagyar Creative Commons License 2011.06.09 0 0 10743

Végeztünk az idei meggy befőzéssel. Nem cigánymeggy... :)

Mi lenne ha kertben a cigánymeggy mellé kopaszbarackot ültetnénk?

egmiklos Creative Commons License 2011.06.09 0 0 10742

Sziasztok Dutrások!!

Előszor is szeretnék minden fórumozót üdvözölni! Egresi Miklósnak hívnak. Szabolcs megyében lakom. Már régóta olvasom az írásaitokat, sok információt sikerült begyüjtenem innen.Van egy UE-28-asom. Most újjítom fel a motorját. Eddig már sok mindent megcsináltam rajta, sok időbe és erőfeszítésbe(azért az anyagiak is elég húzósak voltak) került a kicsi. Már majdnem kész vagyok(a motorral), de most egy kicsit megakadtam. Most állítom be a káros teret a hengereknél, de nem boldugolok vele. Problémáim a következőek:

Hová ragasszam az ólom golyót? A dugattyú melyik részére? talán a dugattyú peremére, vagy a domború részére?

Mennyire kell a két hengernél lenni? És egyformának kell lenni a két hengernél? Mi van akkor ha nem egyforma a két érték?

Tudom még nem ismertek, remélem ez változni fog, de a segytségetek sokat jelentene a jelen fázisban!!

Üdvözlettel!!

kiscsera Creative Commons License 2011.06.09 0 0 10741

Nagy igazságokat írtatok itt,többen is,köszönöm a free-t Joebatyó,ez a helyzet,sajnos megcáfolhatatlanul helytálló...A lejobbakat:kiscsera

Hobiparaszt Creative Commons License 2011.06.09 0 0 10740

Egy hete megált nálunk egy kb. 10 millás terepjáró. Igen jól öltözött úri ember érdeklődik, hogy nincs-e eladó ócska vasam. Bambán pislogtam hátrafelé, hogy hol látni ilyesmit, mert a garázsból kidobált ócskaságokat gondosan letakargattam a hasonló, de kevésbé jólöltözött látogatók elkerülése végett. Így hát neki se tudtam felajánlani semmit. Látva bizonytalanságom tovább győzködött, látt hátul pótkocsit, traktort szivesen elvinné mert ezzel foglalkozik.  Ekkor lett a vérnyomásom 220, mikor rájöttem ez a dutrámra pájázik, természetesem ócskavasként. Gondolom nem kell mondani, hogy a tárgyalások ezek után gyorsan megszakadtak.

Ha ócskavas gyűjtő, akkor hülye, ha kupic akkor okos. De azóta éjszaka valahogy nem alszok nyugodtan.

Zemiator Creative Commons License 2011.06.09 0 0 10739

A "szomorú" történethez csak annyit:

Előfordul az ilyesmi, biztos elhagyta őket a szerencséjük..........nem volt jó a Lappjárás !! :-)

Előzmény: joebatyo (10731)
joebatyo Creative Commons License 2011.06.09 0 0 10738

Így már érthetö,köszönjük :)))

Előzmény: endrebá (10736)
joebatyo Creative Commons License 2011.06.09 0 0 10737

Szia Nagybali.

 

Bizony módszer az volna,csak az állatvédök ahogy (nagyon jól) fogalmazol megkötik a kezeinket.

Manapság már nem szúrhatod ki a patkányok szemét,söt,el kell viselned az általuk végzett pusztítást,

mitöbb elvárnák hogy jópofát is vágj hozzá.

A múltkor mesélték  otthon hogy a faluban 2 "fiatalember" tolta ki egy ismerös motorját a garázsból,

persze mindezt az éj leple alatt,és nem csak kölcsön akarták venni.

Pechükre (vagy a sajátjára ?) felébredt az illetö,elkapta mindkettöt,és jól elverte öket.

Természetesen a tolvajok feljelentették öket,most bíróság elött áll önbíráskodás valamint súlyos testi sértés vádjával.

A 2 tolvaj természetesen megússza az egészet,kártérítést kap majd valószínüleg.

Nos amíg nálunk ez a "törvény" addíg rend sosem lesz,(nemhogy 2 hét alatt) csak mégnagyobb káosz.

De hát ezt is akarják,ez már szinte nyílt titok,különben miért pénzelné a gyöngyöspatai romák üdültetését

egy "amerikai" üzletember? Mi belöle a haszna? Nagy hasznot remél belöle,az biztos.

Ugyanis a külföldi sajtó egyenesen kitelepítésként írta meg,potyogó könnyü cigánygyerek fotóval illusztrálva.

Ezt már a vak is láthatja, hogy mi a végsö cél...

Ök csak eszközök....de majd rájönnek (csak késön) mennyire ráfaragnak ök is ezzel a végén.

 

Üdv.

 

Előzmény: Nagybali (10734)
endrebá Creative Commons License 2011.06.09 0 0 10736

Tetszenek a lapp hagyományok... ne bántsd a mások életbenmaradási lehetőségét...

 

(..vagy ha igen, akkor van vesztenivalód....)

Előzmény: joebatyo (10735)
joebatyo Creative Commons License 2011.06.09 0 0 10735

Szia Endrebá.

Kifejtenéd ezt bövebben is?

Így (számomra) nem egészen érthetö :)

 

Üdv.

Előzmény: endrebá (10733)
Nagybali Creative Commons License 2011.06.09 0 0 10734

Sziasztok!!

 

Szerintem Pléh barát jövőképét el kellene kezdeni beadagolni a kisebbségnek hogy mi vár rájuk ebben az országban, és talán el hagynák szűkebb hazánkat és akkor nem alakulhat ki a helyzet? És persze néhány állatvédőt is magukkal vihetnének Strasbourgba.

De megjegyzem a Lappföldi módszer sem rossz. Valójában ez az ő törvényünk, nekünk meg módosítani kellene a sajátunkat, és kész.

Volt nagyapáméknál a 30 as években egy Bolgár származású kertész ember, aki nem csak a kertészkedéshez értett hanem a patkány irtáshoz is. A patkányok befészkelték magukat a szalma kazalba és nagyapám megkérte az öreget hogy megoldhatná ezt a problémát. Nem bábolnai mérget használt!

Csapdával befogott két idősebb példányt, ezután kiszúrta a szemeiket és szabadon engedte.

Az egész pereputty eltűnt még a környékről is 20 percen belül úgy hogy végig visította a falut. ( nem a szomszédba húzták meg magukat! ) Lehet hogy Ő is ismerte a Lappokat?

 

Üdv:

Nagybali

Előzmény: joebatyo (10731)
endrebá Creative Commons License 2011.06.09 0 0 10733

..Lappföld... hmmm....

 

:-))))

Előzmény: joebatyo (10731)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!