Keresés

Részletes keresés

pasa_ Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1281
Nem kell az uveget fejjel lefele forditani ahhoz hogy a szorofej felfele nezzen. vizszintesen tartva lehet felfele loni. De kis buheraval atalakithatod, hiszen csak annyit kell elerni, hogy a szivocso a folyadekban legyen. Amit hajlitassal esetleg vagassal elerhetsz a belter tetszoleges helyere. :-)
Az nagyobb problema, hogy szembekopod magadat. A mozgathato cserepeseket en vizszintesre szoktam forditani, es akkor lehet egyszeruen megkopkodni az aljukat. Nagy gyokeru novenyek, mint a leander nem hagyjak a foldet kiesni. (monsjuk nalam igazan nagy dezsa nincs, 10-13 litereseknel tartanak)

Vagy vegyel egy ilyen barkacsboltos fujtataot 2-3k forint nem olyan nagy osszeg, es nagy novenyeknel 1000szer kenyelmesebb mint a marokfejelszto.

Előzmény: bd (1269)
arvedui Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1280
Köszönöm a választ,
esetleg permetet tudnál ajánlani, mert elég nagy a fa és nem hiszem, hogy mindet el tudnám pusztítani ezzel a módszerrel.
Eddig már volt többször permetezve + az elérhető lyukakat betapasztottam sebtapasszal.
Előzmény: CORTEN (1278)
bd Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1279
Találtam itthon

Sanmite 20 wp
Neoron 500 EC
Nissorun 10 WP

Melyik felszívódó (egyikre sincs ráirva)?

bd

CORTEN Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1278
Vékony virágkötöző drót vége 1cm visszahajlít lukbadug ameddig bír kicsit mozgat kukac pusztult.

Figyelni a fa lombkoronája alatti területen az ürülékkupacokat (élénk színű granulátum) és azonnal megkeresni a járatot.

arvedui Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1277
Sürgős segítség kellene!!

Sajnos nem tudom mivel állok szemben és már két szilvafámat ki kellett vágni, most egy nagy sárgabarack a soros és megszakad a szívem érte.
Szóval valami szép nagy, kb. 4mm átméröjű, szabályos lyukakat fúr a fa törzsébe. Már hívtam szakembert de nem tudott tartós eredményt elérni.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Moka25 Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1276
1. kez: visszahajtod a leveleket
2. kez: pumpalsz
Vagy ez nem ilyen egyszeru?:-O
Előzmény: bd (1275)
bd Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1275
Barominehéz egy dézsa leandert úgy megdönteni, hogy még ne forduljon ki, a másik kézzel az ágakat még lehajlítani, a harmadikkal a leveleket, a negyedikkel pumpálni. És a leander még nem is a legkisebb levelű növény!
Ménemlehet a kis kézipumpásra kanyarosfujót tenni? Igazán forgalmazhatnátok má! Senki sem akar pénzt keresni?
bd
Előzmény: Tozatu (1274)
Tozatu Creative Commons License 2004.06.20 0 0 1274
Az ágakat nem tudod kifordítani addig?
CORTEN Creative Commons License 2004.06.20 0 0 1273
A Mitac kontakt...így az nem annyira nyerő. Talán még az Omite lenne jó, mert az gázosodik ami javítja a hatékonyságot. Nissuronról nincs tapasztalatom.
Előzmény: Antisystem (1272)
Antisystem Creative Commons License 2004.06.20 0 0 1272
Atka: Mitac, Nissouron 10 WP. van egy adagos kiszerelésben is. A Mitac gyártását már leállították, még lehet kapni.

ÜdV

Előzmény: CORTEN (1270)
ZsuR Creative Commons License 2004.06.20 0 0 1271
Probalt valaki hazi keszitesu permetlevel?

Hallottam arrol, hogy az olaj, szodabikarbona kevereke jo lemoso permetle.

CORTEN Creative Commons License 2004.06.20 0 0 1270
Akkor maradnak a felszívódó szerek. Mospilan, Actara. Atkák ellen viszont nem tudok olyat ami III. kategóriás lenne és nem csak literes kiszerelésben forgalmaznák.
bd Creative Commons License 2004.06.20 0 0 1269
A gangon levő növényeket támadják az atkák és tetvek. Ezek olyanok, hogy a levelek fonákján hemzsegnek. A kis kézileg nyomkodós porlasztók meg olyanok, hogy fejjel lefele nem működnek. Amíg valaki nem szabadalmaztatja az alulról is szórni képes kézipumpásat, van-e ötletetek?
A cserepeket, balkonládákat nem szeretném felfordítani, kézzel mosogatni meg macerás öt leandert és harminc egyebet.
bd
Tozatu Creative Commons License 2004.06.19 0 0 1268
Nálam bevált,még kicsi a legtöbb fánk,így egy guriga elég az összesre,az 700 froncsi.A permet is drága.
Előzmény: cac424 (1266)
CORTEN Creative Commons License 2004.06.19 0 0 1267
A hernyóragacs is része lehet a komplex megelőző védelemnek. Legalább jövőre nem a fák törzsén lemasírozó hernyók bábjaiból kibúvó lepkék fognak a fára petézni.(majd jönnek a szomszédoktól) Bár sok olyan élőlényt is összefogdos ami viszont hasznos. (ráadásul a nernyók addigra mire lemásznak már tarra legelték a gallyakat)
Előzmény: cac424 (1266)
cac424 Creative Commons License 2004.06.19 0 0 1266
Ezekben a hernyóragacsokban nem bízok,esetleg kiegészítésként tudnám elképzelni,ehhez képest szerintem nagyon drágák.
Előzmény: Tozatu (1264)
toyota0007 Creative Commons License 2004.06.18 0 0 1265
A Solo család megfelelő szortimenttel rendelkezik, az 5 literestől a hátigépekig. A felülről pumpásokhoz réz hosszabbítót is vehetsz a Mázs téri gazdaboltban Pesten.
Előzmény: Moka25 (1262)
Tozatu Creative Commons License 2004.06.17 0 0 1264
Az ok,hogy muszáj permetezni,csak ilyen sűrűn mi nem permetezünk,csak ha muszáj.Te szinte 2-3 hetenként permetezel.Most hernyóragacsokat helyezek fel,már jó sok minden ráragadt.
Előzmény: cac424 (1259)
Moka25 Creative Commons License 2004.06.17 0 0 1263
Jajjj... bocsanat.
kis=kicsit
es az alu cso pedig ket keZes
:)
Előzmény: Moka25 (1262)
Moka25 Creative Commons License 2004.06.17 0 0 1262
Sziasztok!
Ha van egy kis idotok, felvilagositanatok engem egy kis a permetezokeszulekek lelkivilagabol?
Nekunk egy kis vakarcs van, 5 l-es, henger alaku. Olyan, amit a barkacsaruhazakban arulnak es nem szabad megvenni;) (mi tavaly bekoltozeskor vettuk, akkor "tuzoltasnak" kellett, szo szerint csopogott a nyakunkba rengeteg leveltetu) Felulrol kell pumpalni, kezzel. Nemreg vettunk ra egy hosszu alu csovet, persze, ahhoz az eredeti "pisztoly" nem volt jo. Mivel hatra venni nem lehet, viszont a hosszabbito tartasahoz 2 ket kell (leglabbis nekem), igen kenyelmetlen hasznalni.
Mit ajanlotok, milyet kellene vennunk, ami
1) kenyelmes hasznalni
2) 5 l-nel nem nagyobb (ennyi permetlenel tobb nemigen fogy el, keves fam van)?
Előzmény: CORTEN (1261)
CORTEN Creative Commons License 2004.06.17 0 0 1261
A feromon csapdákkal csak az a baj, hogy inkább előrejelzésre és max. gyérítésre valók. Ráadásul szigorúan fajspecifikusak, 3 hétnél tovább nem bírják és végül nem is olcsók.
Bár a permetezésnél nagyon fontos a szerrotáció ám ennél talán sokkal fontosabb a precíz időzítés. A kijuttatás sajnos házikertben eléggé pazarló mert egy légporlasztásos gép simán 80-100kFt és ennyit kevesen áldoznak rá. A hagyományos háti gépek cseppképzése nem valami finom, ráadásul a nyomásingadozás okán eléggé egyenetlen is. Egy jó fúvóka sokat segít, de azon a nyomáson amin ezek a gépek dolgoznak sok variáció nincs.
Előzmény: toyota0007 (1260)
toyota0007 Creative Commons License 2004.06.17 0 0 1260
Okos dolgokat és tapasztalatokat teszel közzé. Nekem is csak néhány fám van, használom is az általad említett szereket, azonban igyekszem előnyben részesíteni a biológiai védelmet. A feromonos csapdákat évek óta sikerrel alkalmazom, ezért ajánlom mindenkinek (főleg a gyümölcsmolyok ellenieket).
Előzmény: cac424 (1259)
cac424 Creative Commons License 2004.06.17 0 0 1259
Muszáj permeteznem a szomszédok helyett is,mert ezek hírből sem ismerik a növényvédelmet.Van itt minden a környéken monília,tafrina,peronoszpóra,lisztharmat,levéltetű mézharmattól csöpögő fák.Ebben a környezetben nálam 95%-ban minden egészséges.
A 60-as 70-es években apám sem permetezett,aztán rájöttünk hogy mégis kell.Azt mondom inkább költsek permetszerre mint facsemetére,mert így terem is.Persze nem szabad pocsékolni,túladagolni a szereket és jó szórófej kell,egy ilyennel feleannyi permetlével és jobban megpermetez az ember és a Nonitot sem szabad kifelejteni.
Előzmény: Tozatu (1258)
Tozatu Creative Commons License 2004.06.16 0 0 1258
Szerintem sokat permetezel.Nálunk volt a lemosó,gomba,rovar ellen,virágzáskor a Topas.És május közepén kb.még egy rovar-gomba ellen.
Előzmény: cac424 (1257)
cac424 Creative Commons License 2004.06.16 0 0 1257
Nem kerül az olyan sokba,eladok egy-két vedernyi cseresznyét és visszajön az ára.
Úgy tudom sziromhullás után érdemes elkezdeni a rovarölőkkel a védekezést és igyekszem nagyjából kéthetenként permetezni,az időjárástól is függően.A szereket jó váltogatni az esetleges rezisztencia miatt.
Az actarát nem lett volna szükséges beletenni,de az idén sok a levéltetű,adtam nekik.
Valóban munka a permetezés,sőt az egész kertészkedés,de szeretem csinálni különösen ha van eredménye is.
Az új facsemetékkel nekem is vegyes a tapasztalatom,ezért igyekszem átmenteni a bevált fajtákat./lásd Gyümölcsfák oltása topik/
Előzmény: CORTEN (1256)
CORTEN Creative Commons License 2004.06.16 0 0 1256
Hát hallod, amennyit te ráfújsz annyiért már akár a piacon is kapnál cseresznyét....

Mivel nekem csak egy fám van (hogy Heidelfingeni vagy Germersdorfi azt már nem tudom) ám mivel legalább 8 méter átmérőjű a koronája így megondolandó minden egyes permetezés. (arról nem is beszélve, hogy mekkora munka. Ám mivel egyéb funkciói is vannak, nem csak a gyümölcstermelés így nem akarok megválni tőle. (ráadásul az új facsemeték körül akkora a káosz, hogy az ember kedve elmegy a telepítéstől)

Zolone mellé minek Actara?

Előzmény: cac424 (1254)
toyota0007 Creative Commons License 2004.06.16 0 0 1255
Ezzel az időbeosztással és szerválasztékkal valóban eredményes a védekezés.Gratulálok! Nekem is Bigaro-m van, ami ami gyakorlatilag beérik a légykártétel előtt.Az adatok országos becslések a szakirodalomból és a védekezés nélküli állapotra elhihetőek. A sárgalapot a biológiai védekezést előnyben részesítők miatt említem.
Előzmény: cac424 (1254)
cac424 Creative Commons License 2004.06.16 0 0 1254
Nem tudom milyen fajta cseresznyéd van,nekem egy Bigaro burlat/ez korai/ és egy Germensdorfi/ez kései,most érik/ van,de egyetlen szem cseresznyém sem kukacos.A korait 3x,a késeit 4x permeteztem rovarölőszerrel a következőképpen:
márc 15 lemosó Champion+Nonit
márc 29 virágzás előtt Bordói lé+Nonit
ápr 15 virágzás eleje Merpan+Topas+Nonit
ápr 19 virágzás Chorus
1:ápr 27 sziromhullás után Merpan+Topas+Zolone+Nonit
2:máj 8 Dithane+Topas+Basudin600+Nonit
3:máj 22 a koraira Karate+Nonit
a késeire Dithane+Topas+Zolone+Actara+Nonit
4:jun 9 a késeire Karate+Nonit
Majd ha leérett a kései cseresznye is még a nyár folyamán megpermetezem őket 2x,egy merpan és egy Dithane lesz a menü,ha a levéltetvek betelepednek dobok bele Actarát is.
Mindkét fa alatt fű van és nyírjuk,semmi talajfertőtlenítőt és sárgalapot nem használok.

Előzmény: toyota0007 (1253)
toyota0007 Creative Commons License 2004.06.15 0 0 1253
Moka25

Annyit tennék a cseresznyelégy témához, hogy jővőre, ha lehet a cseresznyefáid lombkoronája alatti területet forgasd meg és március végén, április elején talajfertőtlenítőszert gereblyézz be, ezzel legalább a "saját" legyek kelését megakadályozod. A máshonnan berepülő legyek ellen sajna csak a többszöri permetezés marad, amit hasznos lehet kiegészíteni ragasztós sárgalapok fákra kiakasztásával főleg a napos oldalra.Átlagosan 100 szem cseresznyéből 60-70 db nyüves védekezés nélkül, védekezéssel eljuthatsz 100-ból 10-20 darabig. De azért még így is megéri!

Előzmény: Moka25 (1250)
toyota0007 Creative Commons License 2004.06.15 0 0 1252
Bocs, hogy csak most találtam ide...A tafrina ellen nekem legjobban a SCORE (ampullás) vált be, a maradék oldatot permetezheted az alma varasodás ellen is. De:a tafrina kórokozója kifejezetten hűvös kedvelő, tartósan 15 fok felett már nem aktiv. Legközelebb szeptember végén jelentkezhet. Ha a leveleid mind lehullottak, akkor csak annyi baj van, hogy termésérésed nem lesz, a fa egyébként ezt kiheveri. Sokkal nagyobb baj a keleti gyümölcsmoly fertőzése, de ez egy másik téma.
Előzmény: vikiviki (1207)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!