Keresés

Részletes keresés

Lord Iffy Creative Commons License 2002.04.05 0 0 31
szia greenlak.:O)

igen, persze hogy emlékszem. mi is kpe csövet akartunk venni, de akkor pont nem volt 19-es méretüben annyi, ugyhogy a végén sima "slag" lett belőle. abból természetesen nem a leggagyibbat választottuk ki.
a szorófejek gardena márkájuak. ha a képre katt, eljutsz a gardena hivatalos weblapjára, ott elolvashatod az adatait is.:O)) (remélem igy nem sértő.)
a kissebbik szorófej turbo-driver pop-up 50-es tipusjelzésü. igy néz ki:
a nagyobbik szorófej (ebből csak egy van) turbo-driver pop-up 150-es tipusjelzésü. igy néz ki:

a viznyomás hozzá szerintem megfelelő, bár nem mértük meg, de igy sem kell totálra kinyitni a csapot, mert akkor átlocsol a szomszédhoz is.:O)))

a csövet nem az eredeti müanyag bilincsekkel rögzitettük, hanem fém bilincsel. a müanyag elég gagyinak tünt...

greenlak Creative Commons License 2002.04.05 0 0 30
Szia Iffy!
Gratula és milyen csövet használtál gerincvezetéknek, ha emlékszel én a KPE csövet ajánlottam, ill. az a kérdésem volna miyen öntöző fejeket használtál, ha moderálási alapelveket nem sérti esetleg típust és gyártót is megadhatnál.
Azt tudod, hogy mekkora víznyomásod van?!
greenlak
Előzmény: Lord Iffy (29)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.04.03 0 0 29
örömmel tájékoztatom a kedves érdeklődőket, hogy iffyék föld alatti öntözökütyüjei el lettek telepitve.:O))
kiástuk, leraktuk, betemettük. ez kb volt egy egységnyi idő. ... utánna beállitgattuk a locsolási terület szögét, irányát, erősségét. na ez akkor legalább öt egység, ha az egy volt.:oDDDDD
a kutymók élénk csodálkozással bámulták hogy mi mászik ki a föld alól, de mikor meglátták hogy viz jön belőle.... usgyi. elrohantak.:O))) olyan szép fehér kavicsokkal rakodtuk körbe,amit a sziklakertekhez használnak.
a viznyomás megfelelő neki. két ág van, az egyiken két kissebb és egy nagyobb szorófej, a másikon két kissebb szorófej.
majd csinálok fotográfiát ha elkezd kinőni a fü. lássatok csodát.:O))
Scai Creative Commons License 2002.03.15 0 0 28
Láttam olyan csövet, amelt nyomás alatt a felszínén gyöngyözve 'kiizzadja' a vizet. Használt már ilyet valaki? Hogy vált be? Ha jól gondolom, ezt a föld fetlszínére kell elhelyezni, ugye?

Tudnátok olyan megoldást mondani, amelyet a földbe kell leásni, de folyamatos öntözést biztosít. Gondolok itt olyan ágyások öntözésére, amelyekbe évelők, egynyáriak ill. cserjék vannak ültetve. Pl. a csepegtető önt., de az a föld felszínén van (tudomásom szerint)

Komárom- Creative Commons License 2002.03.13 0 0 27
Sziasztok.
Én egy szivattyút szeretnék venni.
Olyat, ami kb. 300 - 600 nöl területet egyszerre tud öntözni úgy, hogy a korábban telepített kisméretű szórófejeket rendesen ellássa. Azt hiszem 3 atm nyomás szükséges a szórófejeknél...tehát egy nagyobb teljesítményű szivattyúra lenne szükségem.
A mai napig egy PEDROLO (xx) tette a dolgát, de belefáradt szegény.
--- Hol lehetne érdekklődni? Kik forgalmaznak szivattyúkat?
Lord Iffy Creative Commons License 2002.03.13 0 0 26
jé, én meg azthittem ide a madár se jár.;O)))

bár nállunk már télleg aktuálatlan, azért Schnitti kérdezd csak meg...

BlueBird Creative Commons License 2002.03.13 0 0 25
Kedves Schnitt!

Szvsz vagyunk páran, akik csak olvasunk, de nem tudunk érdemben hozzászólni, majd csak később, ezért ne gondold, hogy tárgytalan, ha már Lordunk kész is van a saját öntözőjével.

Ezúton is köszönöm az eddigi infókat mindenkinek (főleg a topic indítójának), majd ha tényleg lesz ilyen problémám tudom, hogy hol tudok érdekelődni : )

Üdv: BlueBird

Schnitt Creative Commons License 2002.03.13 0 0 24
Itt mindenki körbenöntözésről beszél, de ne felejtsük el, hogy léteznek négyzetes öntöző berendezések is. Egyik unokatesóméknál pl olyan van, hogy egy csőben van egy csomó lyuk fúrva, és ez a cső tud a hossztengelye mentén elfordulni. A víznyomás hatására ez oda-vissza forog, és teljesen egyenletes öntözést produkál. Valahogy úgy lehet elképzelni, mintha egy könyv lapját lapozgatnád oda-vissza. Bazinagy területet lefed, földbe van ágyazva, kb 1,5-2 centit áll ki a talajból, de ennél jobban nem emelkedik ki locsolás közben sem, ugyanis a vizet fellövi a fű fölé, és a függőlegestől kb 60 fokot tér el mindkét irányban. Van hozzá rápattintós fémkupak, ami védi a lyukakat a bedugulástól nem locsol állapotban, és kibír 800 kiló terhelést (egy 3 tonnás kocsi egyik kerekének nyomása ennél kevesebb)
Ha legközelebb beszélek vele, megkérdezem milyen márka, de ritkán találkozunk, mert eger mellett lakik. Lehet, hogy addigra már tárgytalan lesz.
Lord Iffy Creative Commons License 2002.03.11 0 0 23
köszönöm. akkor ha árban nemigazán különböznek...inkább olyat veszünk.:O))
Előzmény: greenlak (21)
hbrigitta Creative Commons License 2002.03.11 0 0 22
Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy tudtok-e valamilyen utazási irodát, aki szervez utat a hollandiai Floriade virágkiállításra.

Brigi
hbrigi@freemail.c3.hu

greenlak Creative Commons License 2002.03.11 0 0 21
Szia Lord Iffy!
Bizony az a köznyelvben műanyag vízvezeték csőként vagyon elnevezve a színe fekete.
szia
greenlak

Előzmény: Lord Iffy (20)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.03.11 0 0 20
kpe az a fekete müanyagcső?
Előzmény: greenlak (19)
greenlak Creative Commons License 2002.03.11 0 0 19
Szia Lord Iffy!
Örülök,hogy segíthettem, azonban én a helyedben slag használton elgondolkoznék a KPE cső javára az ár különbség nem jelentős ha hosszútávra tervezel, viszon jóval tartósabb nem beszélve az esetleges mechanikai sérülések is jobban megviselik a slagot mint KPE csövet.
Meg aztán számolhatsz azzal is, hogy a ma még keménynek tűnő slag X év után összeesik( ez csak saját vélemény).
Sok sikert !
greenlak
Előzmény: Lord Iffy (18)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.03.11 0 0 18
köszi mindenkinek a segitséget...
a hétvégén sikerült megrajzolni, kiszámolni a dolgokat és megvettük a szükséges hozzávalókat.
a szorófejek gardena tipusuak, ilyen föld alá telepithetőek, állitható locsolási szöggel.
a csőigényének megfelel a normális 3/4-es slag, ugyhogy ebből sem lesz hiány. tanácsoknak megfelelően a locsolási területek fedik egymást.
majd mellékelek egy szép képet ha kinő a fü.:O))
feri60 Creative Commons License 2002.03.10 0 0 17
Szia Lord!

Nekem két éve így tavasszal csinálták az öntözőrendszeremet. Kb 300 nm-t locsol be, 4 körös vezérlővel, ebből az egyik csöpögtető. (bokrok, cserjék, sövény alatt)
Több árajánlatot kértem - többnyire a lentebb emlegetett cégektől - tanulságos volt :((
NÉGYSZERES (!!!) különbség volt a legdrágább és a legolcsóbb között, közelé azonos műszaki tartalom mellett.
A befutó végül a TORO anyagaiból, KPE csövekből készítette el. A vége szivattyúval együtt olyan 180 körül volt, ebből a szivattyú 40, a munkadíj 30 volt.
Szvsz a munkadíjon nem érdemes spórolni, lsd az arányokat.
Ha érdelel, küldj emilt, és megírom a kivitelező nevét és elérhetőségét.

Üvd: Feri

Fece_ Creative Commons License 2002.03.07 0 0 16
Hali!
Maximum 34cm-re, ekkora a max hossza a fejnek és a toldónak. De ha megnézted az ajánlott oldalakat, ezt valszeg már tudod.
Fece_
Előzmény: Lord Iffy (12)
tibor0322 Creative Commons License 2002.03.06 0 0 15
> a locsófej ugyanannyira locsol a fej közvetlen közelében is, mint méterekre?
- általában kicsit jobban :). Az általam vásárolt (3e-7e) irányváltós locsolók 'oda' menetben öntözik a nagy sugarat, 'vissza' meg a kicsit (vissza lassabban megy, mint oda), ami viszont jobban van porlasztva. Ha nagyon keveset megy az öntöző, akkor a különbség észlelhető (középtájon kap kevesebbet, majd a kisebb sugár, a legtöbbet pedig a külső kör kapja).
Előzmény: Lord Iffy (8)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.03.06 0 0 14
isten vagy. imába foglalom a neved...:O))))))) megyek bámészkodni..
Előzmény: greenlak (13)
greenlak Creative Commons License 2002.03.06 0 0 13
Sziasztok!
Engedjétek meg,hogy a kerti öntöző rendszerekkel kapcsolatban az alábbi infókat megosszam:
www.summatrade.hu
www.gardematic.hu
www.farmerat.hu
www.tmarkt.hu
www.ganzhydro.hu
némely lapon árjegyzékek is letölthetők így könnyű a tervezés, ja és úgy gondolom ha ezen oldalakat valaki "magáévá teszi" a házilagos elkészítés nem lehet gond.
üdv.:
greenlak
Lord Iffy Creative Commons License 2002.03.06 0 0 12
nincs szivatyú, vezetékes van.:O))
neked milyen mélyre van fektetve a cső?
Előzmény: Fece_ (11)
Fece_ Creative Commons License 2002.03.06 0 0 11
Hali!
Nálam 3-4 szórófej van sorbakötve, a szivattyú teljesítménye korlátozza be a db számot (vízhozam, nyomás).
Fece_
Előzmény: Lord Iffy (10)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.03.06 0 0 10
köszi Fece. ha már ittvagy, téged sem eresztelek.:O)))
a szórófejekhez mindhez külön cső megy, vagy lehet őket sorosan kötni? godolom ez viznyomás szempontjából számit...
Előzmény: Fece_ (9)
Fece_ Creative Commons License 2002.03.06 0 0 9
Hali!
Én az ősszel "csöveztem" be a kertem. Egy kertészmérnök rokonom instrukciói alapján, neki évek óta üzemel, csodálatos kertje.
Az az optimális, ha egy pontot 3 locsolófej öntöz. A fejeket egymástól a locsolási sugár távolságában kell elhelyezni (egy egyenlő oldalú háromszög sarkaiban). Létezik az öntözőhöz automata víztelenítő, ami leengedi a csőből a vizet, ha nincs nyomás. Az összeszerelés egyszerű, mint a LEGO, csak össze kell rakosgatni az elemeket. Nekem, hogy én szereltem össze, kb. 250Ft/m2-es árra jött ki a költség (cső, szórófej, szelep, vezérlőközpont, toldók, csepegtetőcső).
Fece_
Előzmény: Lord Iffy (8)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.03.06 0 0 8
legelek a szavaidon.:O))
az emlitett boltot meg fogom nézni... és akit még érdekel találtam egy magyar weboldalt www.gardematic.hu

és mondd kedves endru, milyen állapotban van a kerted? gondolom tömör gyönyör.:O))))
a locsófej ugyanannyira locsol a fej közvetlen közelében is, mint méterekre? (remélem jó értelmesen kérdeztem...:O))))
és még egy kérdés...mennyire fedjék le egymást a szórásterületek?

Előzmény: endru (7)
endru Creative Commons License 2002.03.05 0 0 7
Kedves Lord.
Nekem az elektromos rész volt előbb, mivel villamosmérnök vagyok. Az a visszahúzódó szórófej amit vettem, az kb 15 cm mélyen van beásva a főldbe, és a viznyomás kiemeli a föld fölé szintén 15 cm magasra. Nyugalmi helyzetben mondjuk 2 cm-re áll ki a földből, igy elmegy felette a fűnyiró. Állitható majdnem 0 foktól 360.ig az öntözés szöge. A vizsugár fölfelé mért szöge a fej tipusától függ. Néhány éve vettem 2 fejet és tartozékokat a Rain bird-nél a Pasaréti út 129 ben (tel:200 2391) (Remélem kapok százalékot a reklámért :-)) Meadják az öntözött terület átmérőjét a nyomától függően. Ha viz marad a csőben akkor az (mivel csak 15 cm mélyen van) az ilyen hideg télen szétrepedhet. Ajánlatos, hogy a szórásterületek átfedjék egymást. A cégnél nekem segitettek a tervezésben, elözőleg telefonon időpontot egyeztettem.
szia
Előzmény: Lord Iffy (2)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.03.05 0 0 6
ezeket a villámzáras izéket nekünk is lelődözi a viznyomás.:O)) vagy a másik változat (már több tipust is próbáltunk..) hgoy nem lehet elzárni rendesen, állandóan csöpög.
Előzmény: tibor0322 (5)
tibor0322 Creative Commons License 2002.03.05 0 0 5
- Egy kis saját tapasztalat :), igaz, ez kerti öntözés, nem fű.
Van kutunk, így ésszerünek tünt azt használni. Elsődleges szempont volt az alacsony ár. Sima 1/2" müa. csővel kezdtem, lengyel piacos orosz búvárszivattyúval (ez eleinte 2e Ft volt, de 8e Ft-nál besokalltam). Mivel a kút vízszintje 7 méternél kezdődik, és 2 tekercs cső (50m) ért ki a kertig, így hordó feltöltés, esetleg locsolás volt. Miután ezek az 'olcsó' membrános szivattyúk egy évnél többet nem nagyon bírtak, pár éve lett véve egy 34m magasságot (10m hossz számít 1m magasságnak) tudó szivattyú (~40e), egyszer már fel kellett húzni a kútból, mert ledobta magáról az 1"-os slagot :). A kapható (legolcsóbb) irányváltós öntözőböl vettem kettőt (szerintem hármat is elbírna), mert csak 1 szerintem lefojtaná a szivattyút, és az nem lenne egészséges a szivattyúra nézve. Tehát jelenleg 50m 1"-os müa. cső, majd 50m 3/4"-os müa. cső megy kifele. Mivel az öntöző 3/4"-os (müa.) villámzárral kapcsolódik, így kénytelen voltam ilyet vásárolni. Na, ez számomra horror. Ez a villámzáras csoda ugye mezei csőbilinccsel nem rögzíthető, saját rögzítése meg nedvesség hatására (!!!) lerepül a csőröl (amiben olyan 2-3 bar nyomással jöhet a víz, de ismerősnek kerti csapról is hasonló a tapasztalata (ott ugye nincs ekkora nyomás)). Marad a villámzár alá egy kis tejeszacskó-darab, meg a villámzár gyakori (évenkénti) cseréje a müa. fogak kitörése miatt :( ~200Ft/db)

- kút tisztítást a faluban (igaz, rokoni alapon) tűzoltóság megcsinálta, de ez egyébként nagyon drága lenne. Ökölszabályként: minél több vizet használsz a kútból, annál tisztább lesz (próbáld meg 2x-3x minél jobban kimerni a kút vizét akár vödörrel (ez szép halál, de lehet vele homokot, meg egyebet is merni), vagy egy (akár kölcsönzött) nagy teljesítményű szivattyúval (tűzoltóknál láttam ilyen benzines csodát, pincékből meg hasonló helyekről szokták nyomatni vele a lét))

Vidovszky Creative Commons License 2002.03.05 0 0 4
Há,há, szia! Szóval itt vagy.
Na van egy tapasztalat. A srácok cserkész szalonnasütést rendeztek az egyik fentartótestületük kertjében. Nem volt a locsolóberendezés kikapcsolva, nekik nem mondták hogy kapcsolják ki, és eszükbe sem jutott hogy az ott van. Namármost ennek következtében este tízkor pánikszerüen abbamaradt a kellemes szalonnasütős este. Ha, ha! :)) Mondtam nekik hogy így akarták őket kultúrált időben kirúgni. :)))
sziatok
Vid...
Előzmény: Lord Iffy (2)
KaticA Creative Commons License 2002.03.05 0 0 3
Sziasztok!
Tudom, hogy nem kifejezetten kerti öntözőrendszer-kategóriájú a kérdés, de nem tudtok esetleg valakit, aki kúttisztítást vállal? Régi ásott kútról van szó, víz láthatóan van benne, csak egy kissé bűzlik... Helyileg Budapest, Mátyásföld.
Előre is köszi,
KaticA
Lord Iffy Creative Commons License 2002.03.05 0 0 2
na azthittem már magamra maradok itt.:O))

Scai, nem fogják szétrágni. annyira automatice nem lesz, hogy elektromosan kapcsoljon be.... mi fogjuk kinyitni neki a vizet, ergo ott leszek ha elindul. nekem a lényeg csak hogy nem kelljen órákat hadonászni kezemben a slaggal, utánna összetekerni, ja elötte is kitekerni...stb.:O))

endru. hejhó.:O))
kösz a tanácsolást. tulajdonképpen az elektronikus részére nem gondoltunk (egyenlőre). most csak egy szimpla föl alá eltüntetett, elvezetett slag, néhány szorófej ami beteriti a füvet és kész. elektronika talán majd egyszer....
a fagytalanitásról léccilécci mesélj.:O)) ha viz marad a slagban szétfagy a föld alatt? ha jó mélyre fektetem le akkor is? a szórófejek milyenek? ha szabad tudni a nevét..... és a véleményed róla? állitható a szóróterülete? komolyan visszahúzódik? most kérlek ne nézz nagyon hülyének, de még csak boltban láttam ilyeneket..:O)))))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!