Keresés

Részletes keresés

Otimea Creative Commons License 2007.05.26 0 0 237
Helló!

Ma szerettem bele az AEG Santo 75388 KG kombi hűtőszekrénybe.

Budaörsön néztem, ott van belőle, de nem mertem ilyen hirtelen belevágni. Gondoltam gyűjtök előtte egy kis infot.

Igaz az AEG Santo 75398KG3 is szupernek tűnik...

Ha vkinek van tapasztalata és ír néhány sort az AEG kombikról azt megköszönöm.
Előzmény: jaccso (234)
Mr_Nahat_Nahat Creative Commons License 2007.05.25 0 0 235
Kedves Vásárlók!

Talán érdekes lehet (úgy a vásárlás előtt, mint utána pl. önigazolás céljából) az alábbi hallgatói önálló munka:

https://miau.gau.hu/mediawiki/index.php/Feladatterv:V%C3%A1gi_Zs%C3%B3fia

Üdvözlettel

Mr_Nahat_Nahat
jaccso Creative Commons License 2007.05.14 0 0 234
Sziasztok!

Latom haldoklik a topik, pedig itt a hutes ideje.. :)
Mostanaban jutok oda, hogy tenyleg lecsereljem a hutomet..

Ami most mar vegervenyesnek tunik az AEG Santo 75388 KG.

Kisse kacifantos uton erkezik hozzam, igy valszeg csak 1 honapon belul lesz meg.

Ha vkinek van AEGje szivesen veszem a tapasztalatokat, ha nincs leszek en majd az elso aki beszamol :)

Udv.: Jaccso
Ghanima Creative Commons License 2007.02.18 0 0 233

Nézelödés közben jutottam el erre a topikra, és gondoltoam, elmesélem nektek, mim van nekem! Rákerestem, van-e másnak is, de úgy láttam, nincsen! Tehát nekem egy Ariston-Chang-Lingem van!! Jól megkapaszkodtatok?? :-) igen, az Ariston a kilencvenes évek elején idehaza is árusította (vagy vmi közvetítö cég?) ezt a modellt, amit tkp. Kínába értékesített vagy talán ott is gyártotta. Mindenesetre nálam nagyon jól müködik a jószág, az elsö olyan értelmes gép (már az általam látottak között), amelyiknek _alul_ van a mélyhütöje és külön-külön is müködtethetö. Jó nagy mindkét része, a mélyhütö három rekeszes. Gyanítom, hogy azért bírja a gyürödést - immár cca. 17 éves!! -, mert a könyvecskéje alapján pl. sivatagi körülmények, meg mínusz sok között is kell neki müködnie. Nagyon kedvelem, bár lehet, hogy már nem túl energiatakarékos és hirtelenjében azt sem tudom, vajon freonnal hüt-e.

(bocs, elszálltak a hosszú ö+ü betüim)

hkrisz1 Creative Commons License 2007.02.15 0 0 232
Sziasztok!

Lenne egy kis problémám a zanussi típusú hűtőmmel... 4 éves
-Nem hűt..

SAjnos pénzem nincs rá hogy szerelőt hívjak ezért megprobálom egyedül megoldani a problémát!

Története:
Az utóbbi napokban nagyon búgott benn valami, gondoltam leolvasztom,
a hűtő hátfalán kb fél centi jegesedést találtam..
Leolvasztás után, már nem hűtött!
- 20 percenként kattog benne valami..
- a kompresszor elég forró!

Mi lehet a probléma?? amúgy nem látok rajta semmi extrát..

wikinagyi Creative Commons License 2007.01.30 0 0 231
Köszi, körülnézek.
Előzmény: t3v3d3s (230)
t3v3d3s Creative Commons License 2007.01.28 0 0 230
"Van olyan üzlet ahol ha vásárolnak hűtőt , sajnos a régit nem lehet leadni.Igy tudok olyan vidéki helyeket ahol a régit az udvaron lomként tárolják. Mit lehet tenni ha vásárláskor nem vesszik vissza?

A kereskedelmi egységnek jogszabályi kötelessége visszavenni a használt berendezést ugyanolyan termékkategóriában, mint amilyen termékkategóriában önök vásárolnak egy új terméket ott a kereskedelmi egységben. Nyugodtan hivatkozzanak rá. Amennyiben nehézségekbe ütökznek a Média Markt üzleteiben kialakított konténerbe betehető térítésmentesen a régi termék, akkor is ha nem vásárolnak ott új terméket, vagy elvihető egy e-hulladék átvevőbe, de ott fizetni kell az e-hulladék ártalmatlanítása miatt."

http://www.electro-coord.hu/qa.php

"Hol tudom leadni a feleslegessé vált berendezéseket?

A települési önkormányzatok által üzemeltetett hulladékgyűjtő udvarokban az e-hulladék leadása a lakosság számára ingyenes." ... (cégeknek fizetni kell)

a jogszabályok:

http://www.elektrohulladek.hu/jogszabalyok.html

ez meg érdekes:
http://euroastra.info/cgi-bin/index.cgi?page=showart&sid=KZITRTSKBZTNICUH&id=7911
http://www.energiakalkulator.hu/nyito/

Szerintem azért hirdesd meg mondjuk az nlc-n, ingyen van, és lehet, hogy párezer forintért elviszik tőled.
Előzmény: wikinagyi (229)
wikinagyi Creative Commons License 2007.01.28 0 0 229

Köszi az infót. Jó lenne a régit is elpasszolni. Az Elektropontban tavaly volt olyan akció,hogy a régit beszámították.

Nem tudom, hogy igaz-e, hogy az üzletnek a régit át kell vennie, ha le akarom adni (nem tudom hova tenni)?

Előzmény: t3v3d3s (225)
dooky Creative Commons License 2007.01.28 0 0 228
:DD
doyen62 Creative Commons License 2007.01.28 0 0 227
gyorsfagyasztás, s ha ki volt kapcsolva, s ujrainditásnál a piros lámpa ég, akkor kell a super-t bekapcsolva taetani addig, mig a piros lámpa el nem alszik.
Előzmény: KAX-531 (221)
Jef13 Creative Commons License 2007.01.28 0 0 226
Köszi szépem minden hozzászólást. Szerintem most már ott tartok hogy akövetkező üzletből nem jövök ki addig míg nem veszünk egy hűtőt.... :) (kb. 2-300 db után már nem nagyon tudok mást mondani...)
Majd időnként azért visszanézek, hátha hallok még egy-két jó tippet.
Köszönöm még egyszer a hozzászólásokat!
Előzmény: t3v3d3s (223)
t3v3d3s Creative Commons License 2007.01.24 0 0 225
EUC2603 6 fiókos?
Részletes információk:
1675 x 641 x 690 (mélység)
Energiafogyasztás (kWh): 0,77 (A osztály)
A leolvasztást megkönnyítő cső
Gyorsfagyasztás automatikus visszaállítással
Átlátszó fagyasztókosarak
Fagyasztótálca
Hőmérséklet-riasztás (fény és hang)
Elektronikus digitális hőmérő

http://www.electrolux.hu/node35.asp?ProdID=26888

nem vagyok electrolux ügynök :)
Előzmény: wikinagyi (220)
t3v3d3s Creative Commons License 2007.01.24 0 0 224
gyorshűtés, gyorsfagyasztás?
nincs haszn. ut. hozzá (akár a neten)?
Előzmény: KAX-531 (221)
t3v3d3s Creative Commons License 2007.01.24 0 0 223
Nem vagyok ám hűtőszerelő :) csak mezei hűtőhasználó, aki szintén elég sokáig keresgélt pár éve (mostanában úgy látom, több ilyen kaliberű hűtő létezik már).

Két okból: anyukámnak electroluxa van, és halkabb, mint az enyém (mondjuk az övé nem no frost, azok állítólag technikai okok - gondolom, a ventilátor - miatt hangosabbak). A másik, hogy többen mondták, nem mindegy, milyen a szervizháttér, konkrétan most csak a Boschról emlékszem, hogy panaszkodott itt vki: méregdrága hűtőhöz nincs alkatrész. És mivel az e-luxot itthon/a közelben gyártják (a tűzhelyem pl. made by Electrolux Romania, és az van ráírva, hogy importálja electrolux jászberény, ő is hű társam már annyi ideje, mint a hűtőm), valószínűleg tényleg jobb az alkatrészellátás - persze nem abból kell kiindulni, hogy el fog romlani, de te sem két évre szeretnéd megvenni, és ez is egy eshetőség.

A kiszemelt modell nekem amúgy szimpatikus, de az e-boltokban megadott alapadatokon kívül nem sok infót találtam róla a neten (az electrolux.hu-n sincs róla semmi). Mint írtam, én széles (70 cm) hűtőt szerettem volna, amiben elfér egymás mellett két ötliteres edény (ilyet ui. már használtunk albérletben, és nagyon bevált). A másik, hogy mi a zöldséges fiókban sajtgurigákat meg vajat és margarint tartunk, ezért alapból felülfagyasztósat kerestünk, mert ezek önmagukban is nagyon nehezek. De te ismered a saját szokásaitokat! Az biztos, hogy hűtőből sosem lehet elég nagyot venni, és ez szerencsére A kategóriás. Erre írnak valahol antibaci bevonatot?

http://www.electrolux.hu/node40.asp?benefit=2&prodid=26912

És feltétlenül nézd meg élőben is, hogy milyenre lehet állítgatni az ajtóbeosztását pl., elfér-e rajta egymás fölött a mustár meg a tejszín vagy amit ott szoktatok tartani. Illetve a fagyasztórész beosztását is (ha van benne jégkockagyár, kivehető-e, mennyire tűnnek teherbírónak meg praktikusnak a polcok).

Egyébként, ha a topik elejére kattintasz (az oldalszámoknál kettős nyíl jobbra), a topiknyitó végül electroluxot vett, és elégedett vele. Érdemes elolvasgatni az első huszonpár hozzászólást, hátha újabb vagy más szempontok is felmerülnek.
Előzmény: Jef13 (222)
Jef13 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 222
Köszi a segítségedet t3v3d3s.
Elolvastam a kis irományt és elég kimerítőnek találtam. Csak még annyit, hogy miért pont az Electroluxot javasoltad? Talán mert Mo-n szerelik össze?
Találtam olyan electrolux hűtőt, ami bejönne - ENB 3851 ix.
Szerintem az általad is fontosnak nevezett dolgok megtalálhatóak benne. Ha még erről mondanál valamit, azt megköszönném!
Amúgy manapság semmi nem egyszerű, ha tartós használati cikket akarsz vásárolni....
Előre is köszi!
Üdv.
KAX-531 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 221
Sziasztok!
Valaki nem tudja esetleg hogy mit jelent a Zanussi hűtőn a "super" gomb?
Előre is köszi!
Előzmény: Wild_Bear (192)
wikinagyi Creative Commons License 2007.01.24 0 0 220
Szeretnék tanácsot kérni Tőletek! Le szeretném cserélni 25 éves hűtőládámat  egy kb. 6-7 fiókos mélyhűtő szekrényre. Eddig a Gorenje tetszett legjobban, de ezek után, amit leírtatok róla, kiszerettem belőle. Az az igazság, hogy nem láttam eddig ilyen nagyságú, sok fiókos mélyhűtőt. Van valakinek jó ötlete a típusra?
t3v3d3s Creative Commons License 2007.01.24 0 0 219
először talán az igényeidet szeretnénk megismerni :)

ezek voltak az én szempontjaim, hátha ez segít a lista összeállításában:
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=45715035&t=9126378

egyébként meg electrolux, ha gyárt no frostot, tetszőleges méretben :) (nem, nekem nem az van)
Előzmény: Jef13 (218)
Jef13 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 218
Hello mindenki!
Én egy új fórumozó vagyok, de asszem tudnátok nekem segíteni.
A kedvesemmel kombi hűtőt szeretnénk vásárolni és ehhez kellene néhány nagyon jó tanács. (márka, típus, funkciók, honlap, stb...)
Minden hozzászólást előre is köszönöm!
Üdv. for Everybody!
H_G Creative Commons License 2007.01.10 0 0 217
Köszi!
Előzmény: szkati (216)
szkati Creative Commons License 2007.01.10 0 0 216

Én nem tudom, hogy van ez, de tegnap írtam erről egy nagyon hosszút és valahogy eltünt.

A Gorenje mérete( mélysége miatt) vettük, mert ez passzolt legjobban a konyhánkba.

Szóval a lényege az volt, hogy a mi hűtőnk olyan 3 éves lehet. Ha azóta csináltak valami konstrukciós javítást, hát lehet, hogy kiküszöbölték a hibákat, amik nálunk folyamatosan jelentkeznek a mai napig is:

Az ajtó egyáltalán nem húz be és ha nem figyelünk oda és nem vágjuk be magunk után, akkor többnyire résnyire nyitva marad. Ennél nagyobb hibát nem is tudok elképzelni. Az erre lecserélt hűtőnk még 10 év után se csinált ilyet.

Folyamatosan cseréljük az ajtóban lévő polcokat, amik kb. féléves intervallumon belül eltörnek, vagy kiszakadnak a helyükből, holott nem terheljük agyon őket.

A 25 literes mélyhűtőrész ajtaját már 2x cseréltük, de a jelenlegi új sem zár rendesen, erővel kell benyomni és vagy sikerül, vagy sem.

A hűtőn belül van egy kapcsoló és ha véletlenül meglöki az ember( rossz helyen van), akkor a hűtő olvaszt. Ez pl. konstrukciós hiba.

Szervíztapasztalataim nincsenek, de lőbb utóbb ki kell hívnom a szervizt az ajtó miatt, az tuti. Egyszer voltak kin, amikor meglölktük a kapcsolót és ők visszakapcsolták. 3500 Ft volt a kiszállási díj mindenféle munkadíj nélkül. Na nekem ez sem hiányzik.

 

Előzmény: H_G (215)
H_G Creative Commons License 2007.01.08 0 0 215
Üdv mindenkinek ismét!

Hallottatok vmit az újabb Gorenjékről? A régiekkel tudom, h. sok baj volt, de lehet, h. fejlődött vmit a MEO-juk? (Esetleg vissza? :)

És a régi tulajdonosok milyen szervíz-tapasztalatokat szereztek Pesten?

pestam Creative Commons License 2006.12.06 0 0 214
szia!
én nem értek hozzá, de gyanús, h működésben semmi kül nincs, sztem a takarás alatt is van rács, sztem csak esztétika és praktikum... de majd ha nem igaz, a hozzáértők cáfolnak :)
Előzmény: bagiray (213)
bagiray Creative Commons License 2006.12.05 0 0 213

Hali mindenkinek!!!

 

Engem egy alap dolog érdekelne a No Frost rendszeren belül.

 

Mi a különbség a hátul teljesen zárt, és a "rácsos" változat között?

 

 

Ilyet -olyat is látok, de az eladók nem tudnak segíteni.

 

Előre is köszi.

 

 

pestam Creative Commons License 2006.11.19 0 0 212

pestam Creative Commons License 2006.11.19 0 0 211
hát nem ipari méret...:) csak jó, megbízható márkát szeretnék venni, és mondjuk ezeket M.o.-n csinálják, később ez jól jöhet. Fontos a No Frost, persze A kategória (ahogy látom A+ No Frostosban csak még drágábban van), ez elektronikus vezérlésű LCD kijelzővel, mindenféle állítással, figyelmeztetéssel, hasznos apróságokkal (ezeket csak a használati utasításból tudtam kiszedni :), nem igaz, h milyen sz.r honlapok vannak), a mérete "csak" 59,5x63,5x185, 245/78l, de ami igazából megdobja az árat, az az INOX külső...:( mert az előtér és konyha találkozásánál lesz, és eleje és oldala teljesen kint van, a kinézetért sokat elkérnek...:(

Előzmény: t3v3d3s (210)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.11.19 0 0 210
anyám, ennyi pénzért ez ipari méretű hűtő? :-)
az enyémen nincs fogantyú, az a tuti!
a polcaim műa. keretesek, de végigér bennük az üveg (tehát nem csak a műa támaszkodik két oldalt), nem hiszem, hogy a fémkeret annyit számítana.

mi csak annyit tudtunk előre, hogy 70 cm széles helyet kell kihagyni neki, és min. 2 métert felfelé (a megkívánt űrtartalom miatt). konkrét típust csak utólag néztünk.
Előzmény: pestam (209)
pestam Creative Commons License 2006.11.19 0 0 209
Megnéztem az olcsóbbakat, 95-120e, és ott van antibaci bevonat, tehát az általam nézegetett 145-160-ban biztos van :)
Ez az eltakarás is jó hír, a 0 C-os fiók nélkül meg elleszünk...
Az Electrolux 145, az Aeg 160, a kettó nagyjából ugyanaz, csak a design, meg 1-2 dolog különbözik: de ez bizonyos szempontból lényeges is lehet 1. fémkeretes az üvegpolc, 2. a nyitó egy hosszú masszív acélrúd és nem műanyag (gondolom) fül, mint az E.-nál!
Bár még személyesen nem láttam egyiket sem, tavasszal lesz új lakás (rem.), de addig ki kell találni.
A Samsungról és Whirlpoolról sikeresen lebeszéltetek, megnéztem, tényleg nem is oan jók azok...:)

köszi a segítséget!
t3v3d3s Creative Commons License 2006.11.18 0 0 208
1. el van takarva, de ott lyukacsos a hátfal
3. a 0 fokos fiók nevű izének szerintem haszna nincs, nálam az egész hűtőben ugyanannyi a hőmérséklet, de ehhez van külön légbefúvóka, ami az enyémen csak akkor megy, ha megpöccintem a gyorshűtés vagy milyen gombot. Nálam ez a fiók van felül, és utálom kihúzogatni, ezért ott tartjuk a sajtot és felvágottakat, de mindig elfelejtjük, mi van benne. Zöldségfiókom külön van, de nem tartok a hűtőben zöldséget. Ha zöldséget akarsz beletenni, azért nézd meg, lehet-e külön szabályozni ennek a résznek a hőmérsékletét, különben lehet, hogy megfagy a cucc, de legalábbis túlhűl vagy valami.
2. nem tudom, az enyém messze nem került ennyibe, és van rajta. Menj el a boltba, és nézd meg, az ilyet matricával jelzik.
Előzmény: pestam (207)
pestam Creative Commons License 2006.11.18 0 0 207
sziasztok!
1. az electrolux és aeg hűtők kondenzátor rácsa el van takarva, vagy kilátszik?
2. az antibakteriális bevonat ezeknél csak a drágáknál van (170+), vagy csak a leírások rosszak?
+3. a 0 C-os frissentartó fióknak van komoly gyakorlati haszna? zöldségfiók lenne, csak nem 0-ás...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!