Keresés

Részletes keresés

romesz Creative Commons License 2011.08.06 0 0 1896

az elozo hozzaszolasomban emlitett blog pont errol szol, talan meg kellene nezni :)

Előzmény: jocika1500 (1895)
jocika1500 Creative Commons License 2011.08.06 0 0 1895

Sziasztok. Én teljes mértékben bizalmatlan vagyok ezekkel a dolgokkal. 1 bitos, ingyen senki sem segít.(ritka kivétel) Ezt még megértem a visszaélések miatt. De! Kérdezem én. Hogy lehet az, hogy az USA-ban turista vízummal munkát vállalsz? Szerintem sehogy. Letelik a 3 hó és viszlát. Ha pedig valaki ezúton vállal munkát, benne van a pakliban, hogy bezsarolják. Félbérért dolgozol vagy mehetsz máshová. Esetleg feljelentéssel is bepróbálkozhatnak. Jó lenne, ha tudna egy olyan ember hozzászólni, aki ezt megélte. Sok az elkeseredett ember, kilátástalan életpálya, rossz körülmények. A hiénák pedig ebből élnek. Ha van valakinek véleménye ossza meg velünk, akik bizalmatlanok. (jogosan)

romesz Creative Commons License 2011.08.06 0 0 1894

Ez egy erdekes blog, nem hazudozik.

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.30 0 0 1893

Megosztom a tapasztalatom a szallito cegekrol...

 

Irtam email-t,azoknak a cegeknek akiket talatam (magam es amiket kuldtetek)

6 cegnek irtam,kulturalt levelet arajnalat keressel. Ebbol 5 nem reagalt semmit, a 6. ami egy meglehetosen nagy cegkent tunteti fel magat, (miami szekhellyel) kiadta az email cimemet funek-fanak es azota irogatnak nekem rejtelyesnel-rejtelyesebb email-eket,hogy megvasaroljak a cuccom, szalittassak haza ezt-azt nekik stb....erdekes....

 

Telefonon legtobb helyen csak uzenetet lehet hagyni...

 

Megoldom a szallitast,nem azert irtam ezt le,csak szamomra meglepo tapasztalat volt ez is.

 

Egy masik, helyrol kaptam olyan arat is, hogy 50x50x50 es csomag 50$ es ezt szorozzam fel a kocsi meretere , ha azt akarok hazavinni:DDDD  vicces ajanlat,hisz az auto szallitas mindig kulon kategorianak szamit...mondanom sem kell,hogy ez is egy magyar ajnlat volt...:(

 

Ha veletlenul talalok egy korrekt ceg , vagy maganszemely ajanlatot,bemasolom ide az elerhetosegeiket...

pontyvadasz Creative Commons License 2011.07.25 0 0 1892

Azert az meglepo hogy egyeseknek mennyire hasonlo a stilusuk mondjuk az USAmunka szosszeneteiben olvashatoakhoz, lekezelo, sertodekeny stb. jelzokkel tudnam jellemezni.

Miert van az hogy egyesek valamilyen elojogot formalnak pusztan csak azert mert tobb evtizede itt elnek? Ezt mat tobbszor megfigyeltem ez is egy jo magyaros szokas, es ha valaki visszaszol, akkor jol megsetodunk, de hogy miert is azt maga sem tudja az illeto. Emberek ervelni kell es kesz!

pontyvadasz Creative Commons License 2011.07.25 0 0 1891

Es kik azok a kivulrol??

Előzmény: Törölt nick (1887)
JoxyH Creative Commons License 2011.07.25 0 0 1890

Kedves 28Martindian!

 

Csak jelzem, hogy én is azok között voltam, akik nem írtak idáig, de olvasták a hozzászólásaidat,

és nagyon hasznos volt. Ha maradsz, ha nem köszönöm az eddigi infókat is! :)

Előzmény: Törölt nick (1887)
romesz Creative Commons License 2011.07.25 0 0 1889

Egy biztos az egyik az en vagyok, de  az en nickem nem szokott valtozni :)

 

Majd felnosz ehhez akkor gyere vissza es akkor nem csak 3 ember lesz itt hanem 4 :D

Előzmény: Törölt nick (1887)
pontyvadasz Creative Commons License 2011.07.25 0 0 1888

Ez is egy megoldas es elfogadhato, a te dontesed, csak tudod az elet mar csak ilyen nem vagyunk egyformak (szerencsere) de pont ettol szep, egyszeruen ne vegyel tudomast ezekrol az emberekrol, tudom hogy most magam ellen beszelek, de hat ez van, sajnos belementem en is egy adok kapok partiba, es nem mindig szalonkepes amiket irok, de ez van, a velemenyemet akkor is leirom, mert ilyen vagyok.

Szerintem ez meg nem ok hogy itt hagyd az oldalt, mert alapjaban veve amiket irsz az segit az emberek tobbsegenek a tobbivel meg ne foglalkozz, ugyis jon a szokasos tisztulasi folyamat, legy turelemmel ahogy jottunk ugy el is tununk, csak egy kicsit ki eljuk magunkat! :)

Előzmény: Törölt nick (1887)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.25 0 0 1887

kivulrol tobben megjegyeztek,hogy itt kb 3 ember irogat 6 nick nevvel...vajon miert is mondjak ezt...

 

en koszonom az informaciokat es bucsuzom az oldaltol...sok ev forumozas utan,csak azt tudom mondani,ehhez is fel kell noni ....

pontyvadasz Creative Commons License 2011.07.25 0 0 1885

ird be azt hogy ven szaros akkor mi fog ki jonni!

Előzmény: Törölt nick (1882)
pontyvadasz Creative Commons License 2011.07.25 0 0 1884

 Behulult az oldal egymasra irja a szoveget es a felet le nyelte,majd maskor, tisztazuk.

Előzmény: pontyvadasz (1883)
pontyvadasz Creative Commons License 2011.07.25 0 0 1883

Nem ,valakinek mar elotte valaszoltal, es az ugy kezdte hogy az ismerose vagy haverja megerkezik, stb. semmilyen

3 havi tart. engedely es semmi mas, en erre irtam hogy az hogy lehetseges hogy turistakent bemegy oda ahova irtad es USA jogsit csinaltat maganak?

 

 

 



Előzmény: Törölt nick (1879)
Rob_ Creative Commons License 2011.07.25 0 0 1880

Ahova az utleirasokat raktad fel Grand C stb.

Előzmény: romesz (1825)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.25 0 0 1879

a zoldkartyas verzio, a te irasodra volt reakcio:

 

"Amit kertek, ervenyes utlevel, zoldkartya,  szul anyakonyvi kivonat leforditva, arckepes kredit v. debit kartya, nevedre szolo bank statement, ezzel bizonyitottad hogy valoban azon a cimen elsz laksz."

 

.

.

leirtam ketszer is,hogy ,itt hogyan megy..nem tudok ujat irni.....ha friss vagy ,Z. kartya nelkul ,akkor otthoni nemzetkosi jogsi+ utlevel...(annyi idore kapod most mar csak ameddig itt tartozkodhatsz...) regebben megkaptak a rendes ido intervallulmra ,mint az allampolgarok vagy Z kartyasok...

.

nem tudom mi volt szept .11 elott ez most volt majusban...

tudtommal egy helyen lehet korzetenkent csak jogsit csinaltatni ,de megnezem neked mi a neve ..itt csak D.l.O.-nak (driver license ofice) hivjak az amcsik is...

Előzmény: pontyvadasz (1877)
pontyvadasz Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1878

:)

Előzmény: romesz (1864)
pontyvadasz Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1877

Na most aztan kapkodom a fejem, milyen zold kartya? Az alap sztori emberke megerkezik szephazankbol belepesnel kap 3 ho tartozkodast, tehat turista vizum van a zsebeben. 

Es erre irtad hogy a te kornyekeden delen besetalsz (nem tudni hova) vagy kersz egy idopontot...... stb. stb.

Szoval hogy is van ez?

Előzmény: Törölt nick (1866)
pontyvadasz Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1876

Bizony a nagy joletben amit itt irkalsz "Florida telen.... stb" eleg selytelmes vagy, de bizonyosan ez azert van mert egy becsuletben megoszult nyogdijas vagy. Tenyleg meg mindig nem tudod hol eltel itt az USA-ban? Olvastam hogy fel koppantal a kiskivancsi1-nel! :)

Előzmény: Törölt nick (1865)
pontyvadasz Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1875

Erdekes amit irsz, szoval a kutya nem kerdezi hogy honnan merre mesz, ki fija borja vagy, beszelsz-e angolul vagy nem, csak tedd le a let aztan utanad dobjak a jogsit? Respektalom amit irsz, de ne haragudj ez mikor volt szeptember 11 elott vagy mostanaban, mert az nyilvanvalo hogy utana szigorodott mindenhol a torveny.

Előzmény: Törölt nick (1868)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1874

Koszonom szepen..vegig nezem oket a napokban.

romesz Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1871
Előzmény: Törölt nick (1870)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1870

igen tudom es koszonom is,de azert keresek olyat akinek van olyan ceg akivel kapcsolatban van,mert nem szeretnek 2000$ fizetni a szallitasra...regen volt egy magyar ceg aki nagyon rugalmas volt es tobb embert osszerakott egy kontenerre,es 3-400 dolibol kihozta azt amit a nagyok 1000-2000 bol hoznak ki...

 

Bocsanat,ha nem fogalmaztam egyertelmuen..szoval olyat keresek aki melle be lehet cuccolni,vagy olyat aki ismer szallitatot aki rugalmas a szallitast illetoleg...

 

Beszeltem mar tobb hajozasi ceggel,de ismeretlenul total maskepp allnak hozza...van a rendszer ami alapjan dolgoznak es nekik nem erdekuk egy egyeni kivansaggal bajlodni.

nekem nem surgos,ezert is kersek olyat aki visz haza kontenerben cuccot,kocsit ...

Előzmény: Törölt nick (1867)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1868

A "pontos rendszer" kifejezes nekem ismertelen...

Toled delre levo allamokban 2 lehetsoseg van.Vagy besetalsz es varsz,vagy kersz idopontot. A vezetsre akarsz kulon menni arra kotelezo idopont keres van. Ha tolmacsot is kersz akkor 20 doli helyett 40$ lesz mert dupla idopontot kell kerni es azt verbalis tesztenk hivjak.

Nem tudom milyen pontrendszer lehet a jogsihoz. Ha nem sikerul a szamitogepes teszt ( soha nem lattam elotte teszt konyvet es 1 hibaval sikerult,az aki nem beszel semmit angolulaz is a felet meg tudja csinalni kikovetkeztetessel) Tehat ha nem sikerul akkor ujabb 20$-ert visszaulhetsz es ezt 3 szor ismetelheted meg. North Carolinatol delre barhol....hogy eszakabbra hogyan megy arrol nemtudok.

Ezek is mint minden amit leirok ,szemelyes tapasztalataim. Leszogezve azt,hogy barmi lehet ezen kivul mashol...ezert ne is kivanok senkivel vitatkozni rajta,mert mint tudjuk ahany allam annyi szokas....

Nalunk a fegyverviselesbe kikotes,hogy lathato helyen kell hordani,van ahol kikotes,hogy nem szabad lathato helyen hordani....Nalunk a wallmartban siman megveheted es azonnal megkapod , mashol 48 ora utan veheted at...itt a golfautora is kell rendszam es jogsi,mashol nem kell...stb...

Előzmény: pontyvadasz (1861)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1866

Ahol eddig en segitettem jogsit intezni,ott ilyen sok papir nem kellett. 2 fenykepes igazalas es egy lakcimbejelento...ha nagyon vacakoltak akkor egy kozuzemi szamla is...de barki intezhette utlevellel is ,ha van fenykepes jogsija otthonrol...

A teszt 2X20 kerdes volt par honapja jogszabaly es kresz tabla...utanna 2 perc vezetessel es 5 kerdessel a vezetest illetoleg... az ara pedig 19.90$ az ideiglenes engedelyt azonnal kiadtak es utanna 5 napon belul jott az ID.

A zoldkartya melle nem ketek soha utlevelet eddig tolem sehol....sem repuleskor ,sem ugyintezeskor...

 

Koszonom a legiposta elerhetoseget.

Golfauto meretrol lenne szo es kb 200 kilorol,tehat hajos szalliatas az ami szoba johetne,de egyenlore egy ceg sem valaszolt erdemben...vagy aki megtette az meg hulyeseget irt .

 

 

romesz Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1864

nagyon elbeszeltek egymas mellett :)

 

Szoval 85ben kaptal szamot, de azt nem kozlod vele, hogy miota vagy nyogdijjas. Ebbol aztan felre erti a dolgot. 

Előzmény: Törölt nick (1863)
pontyvadasz Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1862

Csak bocsanatot akarok kerni hogy egy ilyen tisztes koru not (csak gondolom a stilusarol)letegeztem.

Akar ogy is szamolok ha 1985 ota nyugdijas , min 90 folott van, es erosen optimista mert meg 33 evig aakarja a nyugdijat igenybevenni. (en kerek elnezest, es nem akarok a baratja lenni)

Előzmény: Törölt nick (1837)
pontyvadasz Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1861

Az elejen nem nagyon vilagos amit irtal, turista vizummal hogyan csinalsz jogsit, hivatalos uton? Ahogy en tudom jogsit csak a Motor Vehicle-ban intezhetsz, legalabb is NJ-ben igy mukszik, de oda csak egy pontos rendszeren keresztul tudsz bejutni. A ponthatarokra mar nem emlekszem dee ha minden igaz 6-9  pont kornyeken volt, amikor en csinaltattam 6 eve.

 Amit kertek, ervenyes utlevel, zoldkartya,  szul anyakonyvi kivonat leforditva, arckepes kredit v. debit kartya, nevedre szolo bank statement, ezzel bizonyitottad hogy valoban azon a cimen elsz laksz.

Es ha ez renden volt azutan bemehettel egy komputer szobaba, ahol egy 50 kerdesbol allo teszet kellett tenni, ugy hogy nem volt egyszeru.

Persze lehet hogy egy masik allamban eleg ennek a toredeke is, es nekem hianyosak az ismereteim.

 

Előzmény: Törölt nick (1856)
kiskivancsi1 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1860

Kar hogy a kapcsolatra(web, facebook ..stb.) kattintva "not find it"uzi jon fel, bar itt mar van telefon szam, egy e-mail melle, de lehet hogy csak az en gepem alergias az ilyen "cegekre".

Valaki hasznalta mar oket?

 

Ja es nyogdijas baratom ne haszlad mas nevet nicknek, tiszteletnenseg ebben a korban! 

 

Előzmény: Törölt nick (1859)
romesz Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1858

nem csak kobmeterben araznak hanem kiloban is

Előzmény: Törölt nick (1857)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1857

Kedves Mindenki:)

 

Szeretnem megkerdezni,hogy van-e koztetek valaki, aki picit kepben van a hazaszallitasban. Ertem ez alatt, nehany kobmeteres lada,doboz szallitasat. Onmagaban feladni borzalmasan draga. Annyit sikerult kideritenem,hogy talan valaki melle kontenerbe berakva megerheti.

 

Elore is koszonom az esetleges valaszokat.

Udvozlettel Peter

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!