Keresés

Részletes keresés

minden lila Creative Commons License 2003.10.24 0 0 716
Szia!

Pavelka Zoltán vagyok a Magyar Floorball Szövetség elnöke és éppen az itt említett budapesti ARES Hockey Club csapatvezetője is.

Nagyon örültünk, mikor 6. csapatként a bajai lányok is beneveztek az idei bajnokságra.
Vezetőjük Markó Előd.
Holnap egy barátságos kupán Szombathelyen ismét találkozunk a lányokkal és a fiúkkal is.

Lehet, hogy ők már úton is vannak Szombathelyre, mert nem kis távolság.

Előzmény: Mijo (715)
Mijo Creative Commons License 2003.10.24 0 0 715

Eszerint nekem tűnt az eredmény ekkénti közlése cinikusan hivalkodónak. Ám legyen ahogy mondod, hajrá máskor is!
Valójában kit is tisztelhetünk benned?

Üdv: Muity Mijo
Baja

Előzmény: minden lila (714)
minden lila Creative Commons License 2003.10.24 0 0 714
A Bajai csapat első bajnoki meccse volt a mieink pedig már VB-t európa kupát megjárt játékosok.

Nem az eredmény miatt írtam, hanem mert tetszett a hely, aranyosak voltak az emberek.
És a bajai lányok is.

Az lenne a jó ha legközelebb már nem ennyi lenne.

egyébként a bajai lányok múlt héten megszerezték első góljukat Komáromban, a Szőnyi Palánkdöngetők elleni meccsen.

Az eredményük 1-7 volt, ők vezettek ezzel a góllal.

Nov 22.-én Vaskúton OB II-es férfi forduló is lesz Vaskúton.Keleti Csoport.

Baja, Kecskemét, Paks, Jászberény és ARES Hockey Club C csapatai között.

Eddig a Bajaiak 1 győzelemmel és 1 döntetlennel a 2. helyen állnak.

Előzmény: Mijo (713)
Mijo Creative Commons License 2003.10.24 0 0 713

Fordított eredménynél is ilyen rajongó lennél :(!?

Mijo

Előzmény: minden lila (712)
minden lila Creative Commons License 2003.10.24 0 0 712
Életemben először voltam Vaskúton. Floorball meccset játszottunk a Bajai Méhek női csapata ellen.
Bajai Méhek-ARES Hungária 0-29.

nagyon aranyos kis falu.
Legközelebb is szívesen megyünk.

Mijo Creative Commons License 2003.05.29 0 0 711

Köszönet, Piroska, mint azóta tudod, a Jóska családtagunk volt.
Ez a szó, hogy ideiglenes, eddig elkerülte a figyelmemet. Eszerint nem a megnyitás helyén akarjátok a gyűjteményt hagyni?
Piroska, igaz-e, hogy a nemes igyekezet ellenére is nemzetiségi viszályokat okozott ez a körülmény?
A megnyitó szimpatikus volt, meglepő számban jöttek érdeklődők, tisztelgők. Hát igen, a Józsi atya nagy egyéniség volt, kevés ilyen akad a világban. A "Búnyó", ahogy sváb származása ellenére is nevezték barátai. Igazi búnyók nem tudnak annyi "betyárácot", mint tudott ő, ráadásul egyik legnehezebb hangszeren, a "gájdán" (bőrduda) úgy zenélni, mint ő, csak déli szomszédaink tudnak. Nagy barátom volt, hiányűr van távoztával a lekemben. Ennek a kiállításnak egyébként a helye meggyőződésem szerint Gyúrityon lett volna, ő bárhol is élt, mindig bácsszentgyörgyinek vallotta magát, de hát én ehhez kevés vagyok.

Üdv: Mijo

Előzmény: S.Piroska (709)
kisspeter8 Creative Commons License 2003.05.28 0 0 710
Tisztelt Fórumtagok!

Nagy örömmel tudatom mindenkivel, hogy a vaskúti Szent Imre Ifjúsági Ének és Zeneegyesület idén ünnepli fennállásának 10. évfordulóját.
Ebből a jeles alkalomból a következő programot állítottuk össze:
Május 31. szombat 18 óra, Művelődési Ház
Kiállítás az elmúlt 10 év eseményeiből - megnyitja: Schindler Mátyás plébános, közreműködik: Fábry Géza kobzon. A kiállítás megtekinthető augusztus 17-ig a Művelődési Ház nyitvatartási idejében.
Június 1. vasárnap 9 óra, Rk. templom
Hálaadó mise az egyesület létéért és működéséért, reményeink szerint a misét egyházi ifjúsági énekekkel tesszük szebbé.
este 18 óra, Rk. templom
Jubileumi koncert - magyar költők megzenésített versei hangzanak el a kb. 1 órás előadáson.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt és zenekedvelőt!

Márton Gábor

S.Piroska Creative Commons License 2003.04.07 0 0 709
Bocs Mijo, kicsit el voltam havazva.

Knipf József plébános gyüjteménye a művelődési ház egyik szobájában lett elhelyezve,ideiglenesen,még nem találunk részére megfelelő helyet. Addig is az emlékszoba megtekinthető hétköznapokon 16-20-óráig, hétvégeken igény szerint.
Knipf József plébános a vaskúton élő Knipf János iker testvére volt,sajnos súlyos betegség után elég fiatalon meghalt. Az összegyüjtögetett népi hagyományokat,tárgyakat viseleteket, eszközöket,a család felajánlotta Vaskútnak.A gyűjtemény egy pótolhatatlan örökség lett a nemzetiségek megismerésében.
Az EMLÉKSZOBA megnyitóján szép számmal jöttek össze a régi barátok, a rokonok az ismerősök.Az emlékezés könnyeket csalt sokuk szemében.
Ezúton is megköszönjük a családnak az értékes ajándékot az utókor részére.

Piroska

Előzmény: Mijo (708)
Mijo Creative Commons License 2003.04.04 0 0 708

Piroska kedves, nem számolsz be a megnyitóról? Én rád várok illő módon, hogy téged követve szóljak pár szót :)...

Hali: Mijo

Előzmény: S.Piroska (707)
S.Piroska Creative Commons License 2003.03.27 0 0 707
Kedves mindenki!
Szeretettel meghívunk minden érdeklődőt 2003. március 30-án /vasárnap/ délután 4-órakor a Vaskúti József Atilla Művelődési házba KNIPF JÓZSEF plébános EMLÉKSZOBÁJÁNAK megnyitójára.
üdv:piroska
S.Piroska Creative Commons License 2003.02.14 0 0 706
Kedves Mijo!
Én már lemondtam ennek a Gácser úrnak a bombázásáról. 1999-óta probáltam, de csak a " frissítésig" jutottam. Már nem tudok mást csak köpni és nyelni. Ennyi.

Egy kis programot adok tájékoztatásul hátha érdekel benneteket.

Művelődési Ház
Február 15-16-án Galamb kiállitás reggel 9-től 19-óráig. Belépő nincs csak sok érdekes galamb.

Február 15-én Cigánybál belépő 1200.-Ft kajával
/tapsterem/
Február 22-én Svábbál 600.-Ft
/tapsterem/
Február 28-án Önkéntes Tűzoltó gyűlés

Március 1-én Székelyeknél 80-éves a legöregbb székely, szülinap

Március 2-án 16-óra IRTÁNC Műsor
Fellépők:
Vaskúti Riverdance Ír Tánccsoport
Vaskúti Ír gyermek és ifjúsági tánccsoport
Hastánc Vedelek Zita és tanítványai előadásában
Probitas TSE Jánoshalmi Tánccsoportja (Koreografált társastánc, részlet a Maszk című filmből)
Jánoshalmi Aerobic Csoport
Belépő nincs

Március 8-án Nőnapi buli
Március 21-én Kistérségi zenei találkozó
Március 22-én Német Családfa kutatás
Március 22-én Kisparti Zenekar 10-éves jubileum előadás

Minden érdeklődőt szeretettel várunk.

Piroska

Előzmény: Mijo (705)
Mijo Creative Commons License 2003.02.11 0 0 705

Az alábbi levelemre, már meg sem lep, hogy ez érkezett válaszként: Mail delivery failed: returning message to sender

"Idézem a honlapodról: "Utolsó módosítás : 2002.06.26."

Tudod, kedves Gácser Szabolcs Zoltán, ha te ezt a honlapot ebben az időpontban
frissítetted, akkor talán illet volna a "Hivatalos Információk" címszó alatt
dr. Vámos Ferencet, mint polgármestert törölni, és helyette a tisztséget
valóban betöltőt, azaz Matheisz János nevét jegyezni :(...
Mindezek ellenére is: "Figyelem! Ez nem a hivatalos honlap (mert ilyen nincs
is) !"

Honlapról lévén szó, talán a helyesírási hibákat is illene eltüntetni, valamint
a "Fontosabb címek és telefonszámok:" címszónál, nem ártana a valódi
telefonszámokat jegyezni.

Egyáltalán, ha egy település bemutatása nemes szándéka vezérel, akkor nagyobb
figyelmet fordítani a pontosságra. Ha már így alakult, hogy a www.vaskut.hu
domain-címet egy cég tulajdonolja :).
(E levelet az Index elektronikus lap, Bajai régió fórum, Vaskút című témakörébe
is be fogom idézni.)

Üdv: Muity Mijo
Baja"

Mijo Creative Commons License 2003.01.28 0 0 704

Piroska kedves, erre a körülményre nyugodtan mondhatjuk, hogy valami bűzlik Dá..., izé, Álompáriában :((!
Le vagyok döbbenve, hiszen én is láttam, hogy a miéink fejhosszal vezetnek ...

Mijo

Előzmény: S.Piroska (703)
S.Piroska Creative Commons License 2003.01.28 0 0 703
Kedves Mijo!
Először is mindent köszönök.
Beszámolok az eredményről. Kicsit keserű szájízzel. 50 /ÖTVEN/ szavazattal maradtak le a milyeink.
Amit egy érdekességként megemlítek, vasárnap teljes erőbedobással /bereckisek, mi, meg még sokan mások/ szavaztunk. A szavazást 12-órára vették vissza du. 4-óráról. A ¾ 12-es állás 2528/ 2139 állás volt a mi javunkra, mikor valamilyen okból kifolyólag nem tudtunk többet szavazni. A szavazási ikon valahova eltűnt a világhálón. Felszóltunk, hogy valami baj van, majd közölték velünk, a szavazást leállították. Hepiend: ½ 2 órára a szavazás ötvennel több lett. A szemünk láttára ment felfelé. Na szóóóóóval ennyi.
Üdv: Piroska
Mijo Creative Commons License 2003.01.25 0 0 702

Ha nem tartod tolakodásnak, kicsit segítek.

ÁLOMPÁR 2003


GALAMBOS SZILVIA (25)
GYURITY JÓZSEF (29)

'Szilvi egy bajai iskolában tanít történelmet és kommunikációt, egyidejűleg levelező tagozaton a Szegedi Tudományegyetemen tanul jogot. Könnyen tanul és szeret táncolni, emberekkel találkozni, ismerkedni, utazni. József a Hercegszántói határátkelőn rendszergazda. Felső fokon beszél horvátul és szerbül is. Nyitott az új ötletek iránt, megbízható és energikus. Megismerkedésükről Szilvi így írt: Éppen túl voltam egy csalódáson. Nem volt kedvem semmihez és senkihez. Otthon próbáltam elfogadni a sorsomat, amikor unokanővérem telefonon egy szombat esti programra hívott: "Gyere velünk egy kicsit szórakozni!" Velünk? Kikkel? - kérdeztem. "Jönnél Te, a barátom, az ő barátja és én." Hogyhogy négyesben? Ugye nem szervezkedtek? "Nem, hová gondolsz?"- mondta. Eljött a szombat este, csengettek, kinyitottam az ajtót és ott álltak, ott állt ő, hatalmas, mosolygós szemekkel. Nagyon aranyosnak és kedvesnek látszott. Elindultunk. Nagyon intelligens, udvarias és rendkívül jó beszélgető partner volt, de igazából nem gondoltam kapcsolatra. Egy hét múlva egy nagyobb baráti társasággal Pécsre mentünk. Nagyon fázott a kezem, ő megfogta és simogatta, nagyon gyengéden az arcomat is és megcsókolt. Nagyon jól esett és akkor éreztem, Ő kell nekem.'

Előzmény: S.Piroska (700)
Mijo Creative Commons License 2003.01.25 0 0 701

Kedves Piroska, a világ legtermészetesebb dolga, hogy a "miéinknek" drukkolunk, és rájuk szavazunk :)!

(Megjegyzem: kissé meglepőnek tűnik, milyen adatokhoz kötik a szervezők a szavazást. Arról nem is beszélve, hogy nem egy esetben miféle minőségű fotók alapján kívánják a szemlélődőktől az objektív ítéletet. Biztos vagyok benne, hogy az egyébként valóban helyes Szilviáról és Józsefről is készülhetett volna sokkal előnyösebb felvétel.)

Egyszóval: HAJRÁ! Számolj be légy oly kedves a végeredményről is.

Más: mi van a ti helyi lapotokkal? Olyan régen bocsátottátok közszemlére sokrétűen érdekes tartalmát.

Üdv: Mijo

Előzmény: S.Piroska (700)
S.Piroska Creative Commons License 2003.01.25 0 0 700
Kedves Mindenki!

Egy kérésünk lenne felétek.
Galambos Szilvia vaskúti kislány/ Baján tanít/ és Gyurity József bejutottak az idei álompár versenyére.
Az interneten lehet rájuk szavazni. Ha valaki úgy érzi kérnénk szépen szavazzon rájuk.
Elérhető: www.nasznet.hu/eskuvovasar Álompár 2003
Galambos Silvia és Gyurity József
Szavazok feliratra kattintani- név email cím megadása, utána igazoló levél érkezik az email cimre és ott is rá kell kattintani a linkre. Csak akkor érvényes.
Szavazni vasárnap 4-ig lehet.
Nagyon köszönjük az Ő nevükben is.
Köszi: Piroska

Mijo Creative Commons License 2002.11.07 0 0 698

Lám, kedves Piroska, külön feléd irányuló jelzés nélkül is vetted az adást.
Lehet, hogy az Ádám nem tudja, hogy te vagy a vaskúti művelődési központ lelke, így kérése a legjobb kezekben vagyon :).

Hali: Mijo

Előzmény: S.Piroska (695)
Mijo Creative Commons License 2002.11.07 0 0 697

Köszönöm, kedves János, hogy így véled, találkozni fogunk :)!

Üdv: Mijo

Előzmény: mmugy (696)
mmugy Creative Commons License 2002.11.06 0 0 696
Kedves Mijo!

Köszönöm a gratulációt.Van akitöl ez kifejezetten jól esik,mert öszintének vélem.
A tervezett összejövetelnek csak örülök.

Matheisz János

Előzmény: Mijo (690)
S.Piroska Creative Commons License 2002.11.04 0 0 695
Kedves Ádám!
Kösz a bejelentkezést, van egy kicsi jó hírem a könyvvel kapcsolatban. Most volt nálam, a kolega nőnek megvan, de a szeme fénye. Annyit tudnánk segíteni, ami érdekelne ki fénymásolnánk.Tudom ez nem egy nagy vigasz, de több a semminél. A másik:honlapunk van a www.tar.hu/vaskut, és http://vaskut.fw.hu-n.Most kezdjük a honlapépítést.Vaskút története röviditett változatban van kiadva. Nem ártana erre járnod, hátha tudunk segíteni.
Üdv: Piroska
Előzmény: adamax (694)
adamax Creative Commons License 2002.11.04 0 0 694
Kedves Mijo,

gonoltam, hogy szóvá teszed a Mándics-könyv ebbéli megjegyzéseit :) Épp tegnap este olvastam az első pár oldalát, amelyben a bunyevácok forrásait taglalja. És mit ád az ég, szerepelsz benne, mint a Bunyevác Túlélők Egyesülete sajtóközleményének szerzője..:) Amúgy a könyv nagyon érdekes, ahogy a csávyoli népszokásokról ír...

A halfőzésedről tudok, hogyne tudnék, követem a halászlés topikot is :) Amúgy nagyon meglepett, hogy a szeremlén tálalt halászlé mennyire hasonló volt ahhoz, amint nagyanyám szokott főzni. Bajai az bajai, kész, punktum.

Most még egy forrásra álltam (izgultam) rá időközben, ez pedig Nemesmilitics község (Lemes), ahol az őseim az egyik falualapító nemesi család volt (Vidákovics, később ts-el a végén). Ezen a vonalon is vannak még feltáratlan szálak családi históriánkban.

Meglepett, hogy a községnek saját, működő és informatív honlapja van. Vaskútnak miért nincs?

Üdv., Ádám

Előzmény: Mijo (693)
Mijo Creative Commons License 2002.11.04 0 0 693

Kedves Ádám, örülök, hogy mégsem felejtettél el bennünket, való igaz, jöhetnél gyakrabban is. Egy ilyen bajai látogatásnál személyesen is megejthetnénk a disputát. Tudom, meg fogsz lepődni: mi is tudunk halat főzni :)!
Vaskúti barátainktól meg fogom tudni, hol lelehető fel az általad keresett kiadvány. A Mándics Misó bátyám által írt könyv, jó barátság ide, jó barátság oda, nem igazán autentikus forrás a bunyevácokkal kapcsolatban. Sajnos ő is bizonyos mértékben horvát lobogó alatt áll :(!. Erre inkább megfelelő olvasmány, P. Unyi Bernardin tollából: ISTORIJA SOKACA, BUNJEVACA I BOSANSKIH FRANJEVACA. Melynek egy magyar nyelven kiadott eredeti példányával büszkélkedhetem. Bízomm benne, hogy az általad kutatott könyv nyomára is rá fogunk bukkanni.

Üdv: Mijo

Előzmény: adamax (692)
adamax Creative Commons License 2002.11.03 0 0 692
Kedves Mijo,

mea culpa, hogy így eltűntem tavaly júniusa óta, amikor is ide bejelentkeztem, bemutatkoztam... azóta csönd. Szóval bocs!

Tegnap és ma Baján voltunk, egy szeremlei ismerősünknél olyan isteni halászlevet ettünk, hogy azóta sem tudok másra gondolni. Vaskútra nem jutottunk el, pedig az ősök közül jópáran ott nyugszanak, nekem a bajaszentistváni, a bajai Rókus, a csávolyi temető is elég volt...

Hogy konkrétabb legyen, anno említettem egy könyvet, amely Vaskútról szól. Ez nagyanyámnak volt meg, de sajnos kölcsönadta, az pedig, aki kölcösnvette, időközben elhalálozott. Mi most vadul keressük ezt a könyvet jó ideje, sajnos csak német nyelven jelent meg: Paul Flach írta, és a címe: Heimatbuch Waschkut. Annak idején beleolvastam, a mi családunkról nagyon sok szó esik benne, pedig "csak" az 1700-1875 közötti időszakot dolgozza fel. Nem tudom, hogy a fórumot olvasók közül valakinek megvan-e, esetleg a községi könyvtárban... Magyarul biztos nincs, utánanéztem.

A vaskútiaktól kérdezném, hogy van-e valamilyen helytörténeti könyvsorozatuk a községről? Csávolyon megjelent egy sorozat a bunyevácokról, annyira érekesnek találtam, hogy vettem egyet, és mit ád az ég? Valamelyik felmenőm oldalági rokonairól vannak benne fényképek..:)

Mivel rendkívülmód érdekelt és érdekel minden, ami a családommal összefügg, így Vaskút is szerves része életemnek, és ez igaz úgy is, hogy talán kölyökkoromban jártam ott.

Üdvözletem küldöm mindenkinek Budapestről:

amc

Előzmény: Mijo (673)
Mijo Creative Commons License 2002.10.28 0 0 690

Kedves Matheisz János, gratulálok újbóli polgármesterré választásod alkalmából!

Sipőcz Piroskával konspiratíve már egyezkedünk a hátad mögött, az új szekér beindulta után, nem zavaró időpontban személyesen is jelentkezünk páran :)!

Üdv: Muity Mijo

jpetike51 Creative Commons License 2002.02.20 0 0 689
GÁZKÖZMŰ VAGYON (Pontok: 1)
Szerző: polgarmester Ideje: February 20, Wednesday, 04:53:01
(Adatok | Üzenet küldése) http://davod.hu
Gázpénzből hulladéklerakó

Önrészként a gázvagyonért kapott állampapírokat nevezték meg a városatyák. Ebből 195 millió forintot adnak a térségi hulladéklerakó megvalósítására benyújtott környezetvédelmi pályázathoz.

Baja

Előbb a környezetvédelmi alap (KAC), majd az állami céltámogatás pályázatán kellene sikerrel járni, hogy megkezdődhessen a Vaskútra tervezett regionális hulladéklerakó építése. A közel 1 milliárdos beruházáshoz azonban a társulás 29 településének saját forrást is fel kell mutatni. A bajai képviselők – előre nem tervezett – legutóbbi ülésükön úgy döntöttek: a gázvagyonért kapott mintegy 220 millió forintnyi állampapírt jelölik meg fedezetként. Amennyiben mindkét pályázat sikeres lenne, a városra 74 millió forintos teher hárulna. Elutasítás esetén azonban veszélybe kerülhet a Phare-támogatásként a beruházásra korábban elnyert 263 millió forint is.
Elmer István, Dunafalva polgármestere – egyben a Bácska Duna-melléki Térségfejlesztő Kht. ügyvezetője – a vita során hangsúlyozta: Baja viszonylag kedvező helyzetben van. A kisebb településeken lévő szeméttelepeket valószínűleg hatóságilag fogják bezárni, ugyanis nem felelnek meg a szigorodó környezetvédelmi előírásoknak. Ugyanakkor a kht. birtokában van egy ajánlat, mely szerint egy befektető átvállalná a településekre eső önrészt.
Ez a gálánsnak tetsző ajánlat azonban nem hatotta meg a bajai városatyákat. Előzetesen ugyanis dr. Völgyesi László jegyző több jogi észrevételt tett a térségi társulás működése, illetve a pályázati önrész biztosítása kapcsán. Mint mondta: a saját erő átvállalása ingoványos terület. Dancsa Bálint alpolgármester úgy vélte: sem tartalmilag, sem szakmailag nem megfelelő a társulásban végzett tevékenység. Őt például alelnökként sem vonták be a munkába. Ezek után a városatyák csaknem teljes egységben döntöttek a saját forrás biztosításáról, valamint arról, hogy kezdeményezik a társulási szerződés felülvizsgálatát. Ezt Matheisz János vaskúti polgármester (társulási elnök) is fontos teendőnek minősítette.
Kubatovics Tamás
MIKOR KAPJA MEG DÁVOD ÉS A TÖBBI TELEPÜLÉS A GÁZVAGYONÁT?
Ugyanakkor a kht. birtokában van egy ajánlat, mely szerint egy befektető átvállalná a településekre eső önrészt. MIÉRT VÁLLALJA ÁT A BEFEKTETŐ?

Előzmény: jpetike51 (688)
jpetike51 Creative Commons License 2002.02.13 0 0 688

Pályáznak a hulladéklerakóra

Megközelítőleg 200 millió forintos támogatást kér a környezetvédelmi alap (KAC) pályázatán a Felső-bácskai Hulladéklerakó Társulás.

Vaskút

Csaknem 1 milliárd forintba kerül a Vaskútra tervezett hulladéklerakó. Ebből Phare-pályázaton az összeg közel negyedét tudta előteremteni az önkormányzatok térségi szervezete. A társulásban 29 önkormányzat vesz részt. A Dusnoktól délre fekvő településeken egyre sürgetőbb feladat a keletkező hulladék elhelyezése, ártalmatlanítása. Matheisz János vaskúti polgármestere elmondta: reményeik szerint a sikeres KAC-pályázat után ismét megpróbálnak forráshoz jutni az állami céltámogatásból. Ez az utóbbi két esztendőben nem sikerült. Utóbbira áprilisig lehet jelentkezni és a beruházási költség ötven százaléka nyerhető el támogatásként. Ez jelentős mértékben meggyorsíthatná a lerakó megvalósítását. A Phare-összeg ugyanis akkor áll a társulás rendelkezésére, ha jövő októberre elkészül a térségi feladatokat ellátó, szigorú környzetvédelmi előírásoknak megfelelő lerakó. A különféle külső források bevonásával csökkenthető a településekre eső saját erő mértéke.
Felvetődött annak a lehetősége is, hogy a kiskunhalasi és a csongrádi térségekbe tervezett lerakókkal közösen az Európai Unió ISPA-programjából is forráshoz lehetne jutni. Ez azonban kizárná a Phare-tól elnyert pénz felhasználását, ezért erről további egyeztetések folynak.

Előzmény: jpetike51 (687)
jpetike51 Creative Commons License 2001.12.28 0 0 687
VASKÚTI BÉRLAKÁS ÉPÍTÉS?
A közbeszerzési pályázat kiírását követõen 8 cég pályázott. A pályázatokat a Képviselõ-testület elbírálta. Igen nehéz döntést kellett a testületnek hozni, hiszen amellett, hogy a rendelkezésre álló pénz adott volt, azt is tekintetbe kellett venni, hogy mennyire biztonságos egy-egy kivitelezõ, azaz mennyire biztos, hogy be is tudja fejezni az építkezést (AZ ELÖZŐ BEVAN FEJEZVE?).
Végül a Közbeszerzési Értesítõben megjelent pályázati kiírásnak megfelelõ szempontok alapján, melyek az alábbiak voltak: ár; szavatosság; kis- és középvállalkozók alkalmazása alvállalkozóként; mûszaki tartalom, minõségi anyagok alkalmazása; és késedelmi kötbér, a 8 pályázó közül gyõztesként a Liptai Kft Baja, Szüretelõ u.16. (KI ISMERI EZT A KFT? MILYEN REFERENCIA MUNKÁI VANNAK?) mellett döntött a Képviselõ-testület.
A második legjobb ajánlatot a Merkbau Kft. Kiskunhalas adta.
A döntést követõen 2001. december 31-én megtörténik az alapkõletétel (ZSIGÓ?), majd a kivitelezõ vállalása szerint 2002. június 30-ig elkészülnek a lakóházak. A nyertes vállalkozó természetesen igen magas számban, mintegy 46 %-ban alkalmaz kis- és középvállalkozókat, ezen belül 38 %-ban vaskúti alvállalkozókat (POLGÁRMESTER TESTVÉRÉNEK A CÉGE?).
Előzmény: Mijo (686)
Mijo Creative Commons License 2001.12.22 0 0 686

".. Vaskút Községért Kitüntetést adományozott.2001."

Kedves Piroska, vajon akad-e majd valaki is, aki a jóságos öregurat, Pechlof Matyi bácsit fogja a falut szépítő önzetlen támogatásaiért posztumusz díjra felterjeszteni ?
Hírharangos munkásságod rendkívül szimpatikus, tudom, hogy rengeteg energiát áldozol a számotokra fontos események publikálására, csak gratulálni tudok ezért, és nektek külön kívánok kellemes ünnepeket és boldog új esztendőt :)!

Üdv: Mijo

Előzmény: S.Piroska (684)
jpetike51 Creative Commons License 2001.12.21 0 0 685
Kedves S.Piroska!
Adatvédelmi törvény és személyiségi jog? Kérdésem, hogy a felsorolt személyek hozzájárultak-e az adataik és nevük megjelentetéséhez?
Előzmény: S.Piroska (684)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!