Keresés

Részletes keresés

romesz Creative Commons License 2010.11.02 0 0 3058
Előzmény: Karesz59 (3057)
Karesz59 Creative Commons License 2010.11.02 0 0 3057
Egy számomra fontos kérdésem lenne.
Nov.21.-én New Yorkban leszek Magyarországról. Hogy tudnék jegyhez jutni a Jets-Houston meccsre? 100-150USD között érdekelne. Előre is köszünöm a segítséget.
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.02 0 0 3056
Erdekesseg, hogy 18 eves unokaocsem a Bolsojba jut be eppen innen Amerikabol:)
Előzmény: Törölt nick (3055)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.02 0 0 3055
Ne izelj, tenyleg igy van, ahogy irja.
Előzmény: denes (3054)
kristofkerekes Creative Commons License 2010.11.02 0 0 3053
Most ezt nem ertem a lebukast a diplomara irod? Tenyleg igy van nem viccelek ezzel, főiskolai diplomat kapunk amikor elvezgeztuk. 3 eves foiskolai tanulmany megy parhuzamosan a gimnaziummal. Sajnos ez elveszi minden idonket is. Reggel 8tol este 7ig van suli folyamatossan. Nem viccelnek en ilyennel mi nekem ebben a plane?!?!?
DE azt tudom, hogy ha kimegyek nem a tancbol fogok megelni, hisz ott olyan technikai szintek vannak amit itt kevesen tudnak. En igazabol nem is tudom mi lenne a legjobb(marmint milyen munka).
A nyari munkakra h lehet jelentkezni ugy mint itthon vagy pl mekinek az oldalan van nyari munka lehetoseg? A kulugy oldalan vannak oldalak azokon kivul kerdezem?!?!
Előzmény: denes (3052)
Rob_ Creative Commons License 2010.11.01 0 0 3051

Az orvosi pont rossz pelda, azokra tobb evet ra kell tanulni itt es/vagy vizsgazniuk kell. A mernoki diplomakat egesz jol elfogadjak, de sema nincs, bekerik a leckekonyv forditast a targyakkal, oraszamokkal es az alapjan besorolnak. pld a www.wes.org oldalt erdemes nezegetni.

 

Előzmény: kristofkerekes (3047)
kristofkerekes Creative Commons License 2010.11.01 0 0 3050
Úgy értem, hogy kimentetek es ott tanultatok ki egy szakmat vagy mar meglevo szakmat kamatoztattok kint? Mikor kimentetek milyen uton indultatok lakas allas? Elore volt valami terv ami lehetseges?
Előzmény: denes (3049)
Ferenc George Creative Commons License 2010.11.01 0 0 3048
Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni abban, hogy NYC-ben vagy a környékén van-e olyan nyári munkalehetőség, ahol a szállás is biztosítva van? Summer camp-eket már láttam az interneten, de egyik sincsen a város közelében sajnos. Azért keresek ilyen melót, hogy ne keljen még a szállás megszerzésével is bajlódnom jövő nyáron, mikor ki szeretnék utazni.

Bármilyen ötletet szívesen várok. Köszönöm előre is a válaszotokat!
kristofkerekes Creative Commons License 2010.11.01 0 0 3047
Igen abban az évben mikor érettségizek diplomázok is. Azért van ez az iskola rendszer igy kitalalva, hogy minnel hamrabb el tud kezdeni a tancos palyadutasodat de meg is legyen egy foiskolai diplomad. A középiskolai csere-diak program az tok jo mielott a nyaron kimentem azokat is keresgeltem, de sajnos az en sulim nem engedne ki csak egy sima kozepiskolaba(szakmai reszrol). Igazábol azt gondolom, hogy ami elfogadott diploma ott is az csak az orvosi egyetem. Azert az meg 10 ev es en minnel hamarabb szeretnek kikoltozni. Nyilvan a lehetoseghez merten. Ti hogy mentetek ki?
Előzmény: denes (3044)
romesz Creative Commons License 2010.11.01 0 0 3046
mire oda jut, hogy elintez mindent meg lesz az eretsegije is,

Minden esetre informaciot kert es kapott...... amiket te mondtal neki avval semmire sem jutott. Igy viszont latja, hogy nem lehetetlen.
Előzmény: denes (3043)
Rob_ Creative Commons License 2010.11.01 0 0 3045
Hát 16 évesen Mo-on sem lehet nyári munkát vállalni nagyon. De ez neked úgyis inkább tapasztalatszerzés lenne ha tényleg tovább akarsz tanulni Mo-on. Amin érdemes lehet elgondolkodnod az a középiskolai cserediák program. Nem tudom pontosan hogyan működik, de a lényege, hogy fél vagy egy évet lehet itteni középiskolában tanulni. Ismerek olyanokat akik csináltak ilyet, a neten biztos van info. Amúgy a tanulás az egyik vonal amin egy itteni életet el lehet kezdeni, de ez nem kevés pénzbe kerül a család részéről. Érdemes lenne megnézni melyik iskola diplomáját ismerik el a legjobban itt, és oda menni Mo-on ha ilyen terveid vannak, mert pénzben sokat lehet rajta spórolni ha a használható diplomát hozod otthonról. És a főiskola alatt nyaranta járhatsz ki dolgozni, ismeretségeket szerezni.
Előzmény: kristofkerekes (3041)
kristofkerekes Creative Commons License 2010.10.31 0 0 3041
Köszi elkezdek utána járni
Előzmény: romesz (3040)
romesz Creative Commons License 2010.10.31 0 0 3040
Nezd meg ezen az oldalon levo linkeket. Nyari diak munkara itt tudsz hasznos informaciot talalni.
Előzmény: kristofkerekes (3035)
kristofkerekes Creative Commons License 2010.10.31 0 0 3039
Modern Táncművész (főiskolai diplomaként)
Előzmény: denes (3038)
kristofkerekes Creative Commons License 2010.10.31 0 0 3037
A Táncművészeti Főiskola a volt Balett Intézet csak a diploma adás miatt átkeresztelték. Egyébként egyszerre kapok érettségit és diplomát is itt ez a jó benne. Igen erre én is gondoltam a másik lehetőségem, hogy a London College of Music-ba elmegyek ott lediplomázok mint színész. Akkor talán nagyobbak az esélyeim.
Előzmény: denes (3036)
kristofkerekes Creative Commons License 2010.10.31 0 0 3035
Szóval a megoldás, ki menni és ott keresni munkát. Én 16 vagyok idén nyáron voltam 2 hónapig Indianapolisban egyedül egy amerikai családnál. Nem családtagok, ismerős ismerősei. Nézegettem lakásokat ám bár én azért azt se tartom túl megbízhatónak.
A Táncművészeti Főiskolára járok, de emelet a színművészetire szeretnék tovább menni. Angol tanulok decemberben csinálok középfokot.
Van esetleg valami ötleted mi lenne a legjárhatóbb út? Nyári munkát hol lehet találni pl a következő nyárra? Ahhoz milyen papírok kellenek?
Előzmény: romesz (3021)
Girela Creative Commons License 2010.10.31 0 0 3034
Helló!Azt szeretném kérdezni hogy mikor költözöl Magyarországra? Nem tudok segíteni a költözésbe:S Inkább azt szeretném kérni vagy kérdezni hogy ha jösz nem tudsz egy Apple iphone-t hozni ha olyan árba lenne vennék egyet és neked fizetném ki ha itt van a telefon. Megnéznéd milyen árba vannak kinn? Nekem olyan 50.000-60.000Ft-t között kéne Apple iphone 4g vagy 3gs 32gb (ÚJ,kártyafüggetlen). Válaszod előre is köszönöm!
Előzmény: bokusz (3032)
Girela Creative Commons License 2010.10.31 0 0 3033
Csáó!:D Tudtok segíteni nekem? Régóta szeretnék Apple Iphone-t (3gs-t,vagy 4g-t) venni Amerikából. Milyen üzletből lehet rendelni olcsón, és biztosan hogy elküldik,megérkezik hozzám? Mennyi kinn a telefon? Vagy valaki nem tud hozni? Válaszotokat előre is köszönöm!
bokusz Creative Commons License 2010.10.30 0 0 3032
Sziasztok.Tudtok ajánlani költöztetőcéget aki Usa-ból ,Mo-ra költöztet?Vagy a Konténeres dolog,hogy működik és kb mennyi???
Rob_ Creative Commons License 2010.10.30 0 0 3031
El kell döntened, hogy legálisan vagy nem akarsz dolgozni. Legálisan csak jó -piacképes- szakmával tudsz dolgozni és nem könnyű megkapni az engedélyt. De nem lehetetlen. Illegálisan szélesebbek a lehetősségek, de sok buktató van benne. Elég ha belegondolsz hány millió spanyol ajkúval kell versenyezned. És nem olcsó az élet itt, főleg ha nem a szerencsére bízod magad (pld orvos). Az angol nagyon fontos, és jó ha az elején van egy ismerősöd a városban ahová mész. A munkavállalói vízumokról volt már itt szó, meg a követség oldalán is fent vannak az infok. Ha belefér a feltételekbe akkor a gyerekcsőszi munka is egy lehetősség lehet, csak óvatosan válasz családot...
Amúgy sok a munkanélküli, nem könnyű munkát kapni, főleg munkavállalói vízummal nem, de amikor pld a cégnél kerestek tapasztalt embert siralmas volt a felhozatal, de ez igaz volt Mo-ra is, amikor a volt cégemnél kerestünk embert. Létszám az volt, de kb 40 ből 1-2 volt jó...
Niki__ Creative Commons License 2010.10.29 0 0 3028
Sziasztok!

Gondolkozom a kiköltözésen.
Ez ügyben szeretnék tanácsokat kapni. Nem az amerikai álmot akarom megvalósítani, úgy értem, nincsenek tévképzeteim. Kint is meg kell dolgozni azért, hogy fenn tudd tartani magad. Egy szó, mint száz, nem úgy megyek ki, hogy jajj, itthon nem lehet megélni, ott meg majd igen, sőt, dolgozni is kevesebbet kell érte.
Fiatal vagyok még, világot szeretnék látni,. és gondolkodom, hogy pár hónapra kiköltözöm. Szinte egész Európát bejártam már, úgyhogy itt az ideje távolabbra menni.
Már megy a szervezés, csak szeretnék minél több információhoz hozzájutni.
Az angolommal nincs baj, szinte anyanyelvi szinten beszélek.
Igazából az érdekelne, mennyire lehet munkát találni? Nincsenek nagy igényeim, úgy értem, elmegyek a mekibe is dolgozni, ha kezdésnek csak az van.
Válaszaitokat előre is köszönöm!
Mumu Creative Commons License 2010.10.29 0 0 3027

Itt valaszolok:

Koszonom.. Mint tudod  alandoan krtiizaljak a klub vezetesemet..ertheto.. en szeretnem ha mindenfele velemeny (akar baromsag is) megjellenjen. Aztan a vitatarsak  durvasag nelkul ugy kritizaljak  meg hogy a targyilagos olvaso le tudja vonni a kovetkezteteseit.. Ugyanugy mint a realis eletben nem lehet tiltassal agyment állitasokat  megakadalyozni. A klub maradjon csak az elet kepehez hasonlo.. Csak a szemelyeskedeseket a durvasagokat kell megakadalyozni.

Előzmény: denes (3018)
romesz Creative Commons License 2010.10.22 0 0 3026
A kint elo magyarok koszonik szepen jol erzik magukat.
Mindenki annyit alszik, hogy ne legyen almos es faradt masnap.

Annyit kell dolgozni, hogy eleget keressen az ember es mindenkinek annyi jusson szorakozasra amennyit csak akar.

Kulonben ha arra vagy kivancsi, hogy mi tortenik ejjel Manhattanben, akkor elkell keseritselek. Ugyanugy elcsendesul a varos ejjel mint minden masik nagyvaros.
Vegig tudsz setalni a 5th avenue-n ejjel ugy, hogy csak 1-2 emberrel talalkozol.
Altalaban a turistak jarjak a varost ejjel, keresve a manhattani ejszakat :)
Előzmény: Cukker111 (3025)
Cukker111 Creative Commons License 2010.10.22 0 0 3025
sziasztok!
Engem inkább az érdekelne, hogy érzik magukat a kint élő magyarok. Tényleg nem alszik a város? Mennyit kell melózni és mellette mennyi idő/pénz jut a szórakozásra?
romesz Creative Commons License 2010.10.17 0 0 3024
mitol lesz valaki "zseni"?

Előzmény: Törölt nick (3022)
romesz Creative Commons License 2010.10.17 0 0 3021
Amig magyar orszagon akarsz new yorki munkat keresni, addig nem a legjobbak az eselyeid.
Azok a munkak ha egyaltalan vannak szelhamosok altal hirdetett dolgok es valoszinu csak illegalis keveset fizeto munkak.

Ha valoban kiszeretnel jutni, akkor tanulj angolul es szerezz egy jo szakmat.

Nyari munkat is megkellene probalni, lehet nem birnad hosszabb idore kulfoldon.

Sok sikert
Előzmény: kristofkerekes (3020)
kristofkerekes Creative Commons License 2010.10.17 0 0 3020
NE veszekedjetek, ezeket a szavakat en is hallottam nem csak kulfoldon elo magyaroktol hanem itt eloktol is. En ugyan ugy nem hittem el es nem is akarom elhinni egyszeruen nem foglalkozom vele. En ugyanugy kint szeretnek elni es en is szoktam "okos" :) kerdeseket feltenni. Mert en is ugy vagyok vele hogy amit meg lehet tudni azt tudjuk meg. Engem nagyon hajt a verem, hogy vegre ott legyek ahanyszor itt olvasgatok vagy CNN-t nezek vagy webcamon NYC-it nezem teljesen lazba jovok es mar repulojegyeket nezegetek.
Valahol van bennem kétely mikent fogok boldogulni, hogy talalok munkat. Errol jutt eszembe nincs olyan oldal mint MO-n ahol munkat kinalnak?

Nem akartam senkit sem megbantani remelem nem is sikerult.
Nadin80 Creative Commons License 2010.10.16 0 0 3019
Köszönöm szépen !!! :o)
Én is írtam!

Előzmény: Törölt nick (3017)
Nadin80 Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3016
Ha szépen megkérlek megadod a mail címedet, hogy írhassak?
Köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (3015)
Nadin80 Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3014

1972 mint mindannyian tudjuk nem most volt, tejesen más világ volt, és $150 se annyit ért, mint most, ja és a lakásom is ki volt fizetve 1 hónapra előre... és még ki tudja....
Nem értem, hogy miért vagytok páran (tisztelet a kivételnek)ennyire ellenségesek, hiszen nem azt kértem tőletek, hogy írjátok meg, menjek e vagy sem, hanem némi infót kértem, hogy mégis tudjam mire számítsak kint. E helyett már jó páran "le gyáváztatok". Sokan akik már kint vannak , más országokban, azt mondták, hogy ha egyszer bárhová kimegyek nem a magyar lesz az aki segíteni fog rajtam, ha bajba kerülök és segítséget kérnék tőlük, hanem ő fog a leghamarabb átvágni. Lehurrogtam őket, hogy ilyet nem mondhatnak, én nem akartam beskatulyázni a kint élő honfitársaimat. Nálam mindenki tiszta lappal indul,egészen addig ,amíg a saját bőrömön meg nem tapasztalom az ellenkezőjét. Most viszont elgondolkoztattál.... talán...
Azoknak, akik tényleg elláttak pár JÓ tanáccsal itt a fórumon, és e-mailben is felvették velem a kapcsolatot, külön köszönöm.
Akik pedig szintén elláttak pár "jó" tanáccsal, nekik is köszönöm, hiszen vették a fáradtságot és egyáltalán reagáltak az írásomra.

M.
Előzmény: Törölt nick (3003)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!