Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 1345

Ha van erőd barkácsolni, próbálj ki egy jobb mobilteló fülest. A csatlakozó maradjon az eredeti, csak a feljebbi részt cseréld. Pl. Nokia fülesek igen nagyon jó minőségűek. Nem az utángyártott gagyik. De más kínai rádióknál is volt nagyon könnyűvérű a mellékelt füles.

Előzmény: Tomitomsz (1344)
Tomitomsz Creative Commons License 2011.06.27 0 0 1344

Üdv Robi!

 

Köszi a választ, lehet, hogy tényleg csak nekem halk a Baofeng fülese, mert ezek szerint nem sokakat izgat a téma. Sajnos én nem egy csendes szobában, hanem közúti forgalomban, bringázáshoz használnám, ahhoz kevés a gyári hangerő, hiába teszem maximumra. Én a Puxig PX-2R-eimhez hasonlítottam a hangerőt, ahhoz képest ez a rádió fülessel halk. Amúgy azóta ideiglenesen megoldottam a problémámat a rádió megbontása nélkül, egyszerűen a fülhallgató csatlakozó jack közvetlen testelésével (az övcsipesz alá szorítva a testelő vezeték másik végét). A végleges megoldásom pedig az lesz, hogy egy már megrendelt új fülesnek a csatlakozóját fogom levágni, és átalakítani két csatlakozóval (a 3,5 mm-es jack-ről lesz bekötve minden, kivéve a test, mert azt a tápdugóról kapja majd a füles).  Így tényleg jó hangosra lehet állítani, és a PC programozási képesség is megmarad (az R30 ellenállás fix átkötésével sajnos az elveszik, kipróbáltam). A Baofeng csatija egyébként átalakítás nélkül semmilyen más rádióhoz készült fülessel nem kompatibilis, tehát aki nem akar barkácsolni, az nem nagy választékot talál, sőt tulajdonképpen csak a dobozban lévővel egyező fülest tud rendelni.

A hangerő valóban kissé kevés lépcsőben állítható, illetve nem eléggé logaritmikus karakterisztikával, bár számomra ez még elfogadható volt. Akinek az a baja, hogy a leghalkabb állásban is hangos a rádió, annak az R15-ös 100 KOhm-os ellenállás 20 KOhm-ra cserélése segíthet (persze ezzel a hangerő maximuma is csökken).

 

Üdv.

Előzmény: robika1001 (1343)
robika1001 Creative Commons License 2011.06.26 0 0 1343

Tomitomsz

 

üdv

 

Én nem vettem észre egyik baofengen sem hogy halk lenne a fülese. 

A készülék ugy viselkedik mint egy mobiltelefon lehalkitja magát ha fülhalgatót dugsz bele ! mind hengerő mid a bill csiposás lehalkul .  Tessék felhangosítani azért van rajta a VOL gomb :) .Amúgy a fülhalgató minősége ha valakit zavar érdemesebb egy jo minőségű füles hangszórójára lecserélni nem rádióba turkálni szerintem . ez vonatkozik az összes kinai fülhalgatóra amii egy kapap kakait ér sajna

 

Nagyobb baj, hogy a hangerő léptetést nem lehet finomabban lépetetni .

 

 

üdv Robi

www.pmrradio.hu

 



Előzmény: Tomitomsz (1338)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.18 0 0 1342

Sorban adják ki hivatalosan a 146-tól kezdődő frekiket. Régen kormányzati, nem civil frekirész volt. Akkor pár kalóz települt oda. Mára visszakerült rendes gazdálkodásba, fizetős szolgáltatás.

Előzmény: Törölt nick (1341)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.17 0 0 1341

Sziasztok!

Tudja valaki,hogy a 146.100-on van még forgalom?

Mostanában elég  sokszor átteker rá,de soha nem hallok senkit!

Én Alsóörsről vagyok!

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.17 0 0 1340

Igen.

Csak komoly márkák neve és minőségellenőrzése mellett. Ha nem így volna, nem lennének ilyen olcsók.

Előzmény: hufpuff (1339)
hufpuff Creative Commons License 2011.06.16 0 0 1339

Sziasztok! Rövidhullámú amatőrrádió készül-e Kínában? Csodálkoznék, ha nem. mintha hallottam volna minimáláras egysávosról. Infója van valakinek? Előre is köszi.

Tomitomsz Creative Commons License 2011.06.09 0 0 1338

Sziasztok!

 

Baofeng UV-3R -el kapcsolatban érdeklődnék bütykölőktől. Gondolom mindenki észrevette, hogy a rádió fülhallgatós mikrofonja nagyon halk (ha  csak egy ilyen rádiód van: ez nem egyedi hiba, mindegyik ilyen). Az volna a kérdésem, hogy próbálta-e már valaki "megpiszkálni" a rádiót, és rövidre zárni, vagy esetleg kisebb értékűre cserélni az R30-as jelű 220 Ohm-os ellenállást a fejhallgató csatlakozó testelésénél? Javít ez a fülhallgató hangerőn (vélhetően igen)? És egy ilyen változtatástól még programozható marad a rádió PC-ről (ez már egyáltalán nem biztos)? Akinek fontos lenne szintén a füles használat, és vállalja a barkácsolásban az úttörő szerepet, vagy esetleg már túl is van ezen, az kérem ossza meg velem az ezzel kapcsolatos tapasztalatait! Én még jobban féltem annál a kis kedvenceimet, hogy nekikessek forrasztópákával, de így gyári állapotukban nem tudjuk őket a családi bringázásnál fülessel használni, annyira halkan szólnak.

 

Segítségként belinkelem a készülék blokkvázlatát, és kapcsolási rajzát (guruknak kötelező a képek mentése ;-).

 

http://www.bilder-space.de/show_img.php?img=c890ee-1306326878.jpg&size=original

 

http://www.bilder-space.de/show_img.php?img=61346f-1306263495.jpg&size=original

 

Üdv.

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.06 0 0 1337

UV3-R Magyar használati utasítás

 

Akkor a másikat töröltem, itt a javított verzió, bekerült a RELAYM funkció, valamint legalulra tettem az S-méter indikátor leírását, mivel máshol nem volt hely. Javítva lett a pár helyen még előforduló angol szöveg. Használjátok egészséggel!

 

LETÖLTÉS ITT!

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.06 0 0 1336

Még tartalmaz azért hibákat, de köszi! És azt kell mondjam, rájöttem a RELAYM funkcióra is :D Addig nyomkodtam, míg ki nem derült. leírom röviden, csak azt nem tudem ezt a használatiba hogy kéne beletennem.

 

Na szóval Sima amatőr átjátszókon vagy ott ahol nincs CTCSS az átjátszó felmenőjén ez a funkció nem működik. Úgy vettem észre, hogy ott megy, ahol CTCSS kódra nyit a zajzár. Van nálunk egy ilyen átjátszó, azon a következőt csinálta: beállítottam a lejövő frekit, meg a felmenőre a CTCSS-t, indítottam egy adást, és nem volt válaszhangja az átjátszónak. Ha kikapcsoltam RELAYM funkciót, akkor meg volt. Ez az a hang amit a PTT elengedésekor az átjátszó visszajelez. Na majd valahogy belegyógyítom a használati utasításba ezt is és akkor teljes lesz.

Előzmény: hejo (1335)
hejo Creative Commons License 2011.06.06 0 0 1335

Hú de profi munka!!!

Gratula! Köszönjük!!

Egy Word verziót én is hegesztettem a menűhöz.

Ott annyit sikerült kisilabizálni:

17.  RELAYM   Monitoring

Előzmény: Törölt nick (1334)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.06 0 0 1334

Sziasztok!

 

Megcsináltam a 18 menüs Baofeng UV-3R magyar használati utasítását, ha érdekel titeket töltsétek le. Előtte szólok, hogy egy menüpont, a RELAYM funkció leírása nincs meg benne, mert az egy rejtély, maga a gyártó se tudta leírni mit is takar ez pontosan. Letöltés itt.

hejo Creative Commons License 2011.06.02 0 0 1333

pölö...

Előzmény: www.radiomania.eu (1332)
www.radiomania.eu Creative Commons License 2011.06.02 0 0 1332
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 1331

A PX 2 R-rel igazából PMR-en sem nagyon legális... :)))

Merugye... nem igazából felel meg a "péjemer" szabványnak.

Na de... nemszóttam... mer'émmeg a "kalóz-watthuszár" kategóriába tartozok. :)))

 

Egyébként holnap megyek felétek. :)

Előzmény: hejo (1329)
hejo Creative Commons License 2011.05.31 0 0 1330
Előzmény: hejo (1329)
hejo Creative Commons License 2011.05.31 0 0 1329

A kevésbé legális, azt jelenti, hogy a PMR frekiken kívül nem legális megszólalni, ott is bizonyos frekiken hívójellel lehet. Most megint kezdődhet a vita, de ez akkor is így van, ha néhány kalóz-watthuszár szereti ezt kétségbe vonni.

Persze senkit nem lőttek még le azért, hogy PMR frekiken amatőr rádióval beszél, normális teljesítménnyel.

A Brondit nem ismerem, látványra nem tűnik rossznak, de az kevés az ítélethez...

:)

Előzmény: 206 cc (1328)
206 cc Creative Commons License 2011.05.30 0 0 1328

Szia!

 

Köszi az infókat!

Sajna az Alan 456-ot már nem találom sehol...kifutott termék mindenütt.

A Puxing PX-2R igen tetszetös számomra...igaz ez már profibbnak is tűnik....ebből esetleg valaki tud ...olcsón!!!!??

Öö...mi az a "kevésbé legális"??...de igazából nem érdekel!...nem akarom arra használni!!!... csak tudjak a többiekkel beszélni.

Találtam olyan eladó rádiot, hogy:

Brondi FX-200  Walkie-Talkie ...ez jó valamire???

 

Köszönet...várom még a segítő ötleteket!!!

 

Üdv!

Előzmény: hejo (1327)
hejo Creative Commons License 2011.05.30 0 0 1327

Ha valódi PMR-rádiót veszel (446 MHz), akkor majdnem mindegy ebben az árkategóriában, Ha estleg lehet kapni:

http://icity.unas.hu/spd/termek_971715/Alan_456R_fekete

Ez azért jónak mondható!!

Ha kevésbé legális területre evezünk, akkor ez az árkategória a Puxing PX-2R.

http://hejo.atw.hu/px2r.htm

Itt leírtam amik a tapasztalatok.

 

Előzmény: 206 cc (1325)
KoAn Creative Commons License 2011.05.30 0 0 1326

Itt tudsz venni hozzá: http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=101717 15.5 USD (kb 3000Ft) postával.

 

(ha a link nem adja ki, akkor gyere vissza, és kattints még egyszer)

 

Paypal-on keresztül bankkártyával fizetsz, 2-3 hét múlva a postás hozza.

Előzmény: 19fofo72 (1321)
206 cc Creative Commons License 2011.05.30 0 0 1325

Sziasztok tisztelt fórumtagok!

 

Olvasgattam a topikot és szeretném a segítségeteket kérni.Én airsoftozom és elérkezett az idő, szükségem lenne egy pmr rádióra.Nem akarok valami nagyon hiper-szuper eszközt és a keret is szűkös,de azért megbízható és jó minőség legyen,ha már belefektetetk.

A terepviszonyokról..többnyire erdőben,homokbányában játszunk és kb.1-1,5 km-es körön belül vannak a csapattagok...szóval ehhez az igénybevételhez keresnék valamit.Természetesen használt,újszerű is megfelel.Az árat tekintve pedig nagyon max a 10K...inkább alatta legyen.

Még annyit tudok hogy a 440-460MHz -ha jól írom??- körüli frequencia tartományban használatosnak kellene lennie,a többieké is ilyen....azt hiszem legalább is!!?? :) :)

Ne csak sisteregjen,hanem érthető is legyen amit közölnek velem,nekem ennyi a kitételem.

Szívesen fogadok bármilyen tanácsot,ajánlatot vagy ha irányelveket adtok mi alapján érdemes választanom!!

 

Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket!!

 

Ide vagy az email címemre is írhattok:

 

free206cc@freemail.hu

 

Kellemes napot kívánok!

Üdvözlettel:

206cc

19fofo72 Creative Commons License 2011.05.30 0 0 1324

Egy Voltaker nevű akkumulátor javítással foglalkozó céget találtam az M3 kivezetőjénél, holnap meg is látogatom őket. (Egy Kapacitás Kft.-t is találtam, de a XI kerületben, és ők csak árulnak)

Köszönöm szépen a segítséget!

rev251 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 1323

Kapacitás Kft - ha még megvan (M3 mellett, Bp. XIV. ker.)

 

Rossz cellákat kicserélik.

Előzmény: 19fofo72 (1321)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.25 0 0 1322

Kisütni elég egyszerű.

Bekapcsolod és megvárod, amíg magától kikapcsol. Aztán töltés.

De a lítium aksik nem szoktak ettől meggyógyulni. Sőt!

Túltölteni a gyári töltikével nem lehet, mert amikor a fény átvált, le is áll a töltés.

Ezek a kínai akkuk elég "változatos" minőségűek. Van akinél 2 éve mennek, másnak meg fél év után kakukk.

Előzmény: 19fofo72 (1321)
19fofo72 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 1321

Sziasztok,

Van egy wouxun KG-689-esem, használtam vettem. Feltöltés után nagyon gyorsan lemerül. Nem tudom, ez összefügg-e azzal, hogy rajta felejtettem a töltőn másfél napra. Azt mondták, nem kell feltétlenül új akkut venni, elég lehet, ha kisütöm. Egy fotoszervizt ajánlottak a Szondi utcában, de amikor felhívtam őket, azt mondták, ez biztosan nem működik. A neten nem találok szervizt. Tudtok ajánlani szervizt Bp-n, vagy én is meg tudom ezt csinálni? (Utóbbiban annyira nem bízom, elég technofób vagyok.) Ha mégis új aksit kell vanni, van valakinek tapasztalat ebay-es rendeléssel? ott mégiscsak harmadannyi, mint itthon.

Előre is köszönöm a segítséget! Ági

GPter Creative Commons License 2011.05.24 0 0 1320

Akkor tévedtem. Úgy emlékeztem, valamikor rég ebben a topikban olvastam, bár ki még nem próbáltam.

 

Üdv.:

Péter

Előzmény: hejo (1319)
hejo Creative Commons License 2011.05.24 0 0 1319

Nem az MR hanem az ENT !!!

Legalábbis az én Puxim így csinálja...

Előzmény: GPter (1318)
GPter Creative Commons License 2011.05.22 0 0 1318

Sziasztok!

 

...vagy az MR gomb nyomva tartása mellett kapcsold be a készüléket. Ekkor feloldja, ha ismét ugyanilyen módon kapcsolod be, akkor pedig ismét zárja a VFO-t, tehát nem éred el, ha jól tévedek.

 

Üdv.:

Péter

Előzmény: Kazoo11 (1316)
hejo Creative Commons License 2011.05.21 0 0 1317

Itt a magyar használati:

http://www.cbradio.hu/downloads.php?cat_id=2&download_id=30

Nyomd az ENT gombot és úgy kapcsold be!! Akkor menni fog!!

Vagy...

 

Csinálj egy teljes resetet, az utolsó pontban leírtak szerint.

Szerintem megoldja...

 

Előzmény: Kazoo11 (1316)
Kazoo11 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 1316

Sziasztok!

 

Minap jött meg a PX-2R-em. Kábelt nem rendeltem hozzá, úgy voltam vele, hogy elég nekem a 8 PMR csatorna, amit simán beállítok kézzel. Sjanos bekapcsolás után az előre beállított 12 memóriát, és az FM vevő részét tudom csak vátogatni, VFO módba nem hajlandó belépni. Nincs valami módszer arra, hogy kábel nélkül megoldható legyen a programozás? Egy külföldi fórumot találtam hasonló problémával, ott azt írák, hogy lockolva van a készülék, és csak kábellel lehet feloldani. A programozó kábelt már megrendeltem, de addig is szeretném kutyadobáláson kívül másra is használni ezt a készüléket. Valakinek van ötlete, hogy oldhatnám fel a zárolását?

 

Válaszotok előre is köszönöm!

 

 

Üdv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!