Keresés

Részletes keresés

sjohn Creative Commons License 2009.06.24 0 0 1034
Volt.
Előzmény: M63FUN (1033)
M63FUN Creative Commons License 2009.06.24 0 0 1033
nah 2 hónapja kuss van..........
Tojglius Creative Commons License 2009.04.24 0 0 1032

Sziasztok!

 

én Almoshoz hasonló gonddal küzdök, egy difi van, a készülék: olasz lincenc alapján lampart budafok... 5x látta szerelő, köztük márkaszerviz és az általuk ajánlott szaki, mind csak pislogott rá, folyamatosan döglődik (beazonosíthatatlan elektronikai hiba, leáll a melegités tökrandom módon, de keringet (piroslámpa, az se, vagy két biztosíték valamelyike és tökrandom módon ujraindul vagy sem), de nekem legalább nem mondták, hogy "alaplapcsere lesz a megoldás, bevallották, hogy nem biztos.... )

 

De mostanra besokalltam, cserére szántam magam...  csak most kicsit elakadtam.... ebben örülnék pár hasznos tippnek... :D

 

Mivel nem "végleges" lakás amiben vagyunk, ezért "olcsó" (pl nem koncenzációs pl, és ár miatt kiesik a vaillant és a junkersi is), de nem gagyi megoldást szeretnénk... jó lenne zárt égésterű, de ha nem megy, lehet klasszikus kéményes is... (amit kinéztem azok 110-150közt vannak, beretta és saunier)

 

felhívtam egy ismerős szerelőt (gondoltam a menet a következő: szerelő kijön, javasol készülék, megvesz, beköt, kész), erre ő azzal kezdte, hogy ha nincs bélelve a kémény (egyedi, és nincs) , akkor nem fogják bekötni az újat... ergo kezdjek béleltetéssel+hozzá szakvélemény seprőktől...

 

igenám, de ha zárt égésterűt szeretnék akkor máshogy kell ugye megcsinálni a bélelést...  de honnét tudjam, hogy a kémény mit "tud"? ha kihivom a kéményest ő nem tudja mit akarok odaszerelni és hogy elbírja-e majd a kazán a kéményhosszt, ha a készüléket veszem meg először akkor mi van ha utólag derül ki, hogy nem lehet bekötni... stbstb...

 

eddig két készüléket néztem, saunierduval semia24 és beretta smart24, mindkettőnek van kéményes és zárt égésterű verziója... alapesetben kicsit drágább mindkettőből a zárt, de beleférne... de nem tudom, hogy a kis kéményünkbe meg lehet-e oldani a zártat (kb 4-5méter hosszú felettünk a kémény, de a helységbe máshonnét nem lehet friss levegőt behúzni, körbe szobák és szomszédok...)

 

viszont szimpibb a zárt égésterű, de lehet kár bajlódni vele és drágább is? inkább legyen szimpla kéménybélelés (kötelező ez egyáltalán készülékcserénél?) és egy kéményes készüléket beszerelni és viszlát?

Who111 Creative Commons License 2009.04.19 0 0 1031

Az is lehet, már ha fordítva dugták be.

Bár nem írta, de úgy tűnik idáig működött rendesen.

Előzmény: Törölt nick (1030)
Who111 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 1029

Látom ebben a topicban is feltetted a kérdést.

Nem baj, csak megjegyezném, hogy sokan olvassuk mindkettőt.

Valóban lehet áramlásérzékelő hiba is, bár akkor miért próbálkozna másodszor is

begyújtással? Szerintem egyszerűen meg kell tisztítani az ionizációs elektródát

és máris fog működni rendesen...

Előzmény: tavkozlos (1028)
tavkozlos Creative Commons License 2009.04.17 0 0 1028
Üdv emberek!
Lenne 1 kérdésem van 1 demrad solaris turbo kombi-cirkó ami rakoncátlankodik.
Ha kinyitom a melegvizet a ventilátor be kapcsol gáz elindul gyujtás után működik úgy 10 másodpercig majd a gázt elveszi a venti tovább megy a csapbol hideg víz folyik és fél perc után újra kezdi az egészet.
nagyon szar így zuhanyozni.
mi lehet a baj?
M63FUN Creative Commons License 2009.04.04 0 0 1027
sztem az lesz a legdrágább megoldás hosszú távon. (persze a kibicnek könnyű)
de az a 60 - 65 000 amit rádobsz az új kazán 35-40% -a és ha ez mondjuk jövőre bedöglik akkor szentségelsz csak igazán és bánod a javítást................
(és ugye úgy néz ki hogy ezek lerobbannak nálam 8 hónapot bírt)
Előzmény: -Almos- (1026)
-Almos- Creative Commons License 2009.04.04 0 0 1026
Az a baj, hogy most éppen elég szűkös a családi büdzsé így lehet, hogy a javítás lesz az ideiglenes megoldás...
Előzmény: M63FUN (1025)
M63FUN Creative Commons License 2009.04.04 0 0 1025
állítólag a termomax készülékei is elég jók és az "csak" 160 körül van....
Előzmény: M63FUN (1024)
M63FUN Creative Commons License 2009.04.04 0 0 1024
akkor kazánt kéne venned...
én tuti nem javíttatnám meg eme török remeket, viszont (általam ) minőséginek vélt kazán sajna 200 k körül van :-((
Előzmény: -Almos- (1020)
sjohn Creative Commons License 2009.04.04 0 0 1022
A gáztűzhelyük sem piskóta azzal a csúszósarus termomágnessel.
Előzmény: Törölt nick (1021)
-Almos- Creative Commons License 2009.04.04 0 0 1020
H & H Kft....
XIII. Ker Fáy u. 23
Előzmény: M63FUN (1019)
M63FUN Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1019
ha ez a h betűs cég, akkor sztem lassan nézni kéne egy kazánt..... egy igazit, nem aristont meg egyéb szuper cuccokat. bár ha meggondolom végülis kalandvágyból bármi lehet nyilván mindenből van olyan darab ami jól működik.
Előzmény: -Almos- (1018)
-Almos- Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1018
Ha jól emlékszem, akkor végül a cirkón található matricán szereplő céget hívta a család, és ők mondták, hogy cserélni kell a panelt.
Előzmény: M63FUN (1017)
M63FUN Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1017
sajnos az előző tulaj engem is megáldott egy ilyen szemétbányával.........
a garanciális javításokat végző céget hívtad? vmi 3000 ft pesten a kiszállás. (sajnos nekem 8 hónap után már szükségem volt rájuk)
ha adsz mél címet szívesen elküldöm az elérhetőségüket
Előzmény: -Almos- (1016)
-Almos- Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1016
Sziasztok!

Van nekünk egy csodaszép, Demrad Solaris tipusú, ha minden igaz török gyártmányú, kombi cirkó-falikazánunk, ami megadta magát. Pontos típust most nem tudok, de majd este megnézem.
A hibajelenség az, hogy nem kapcsol be, nem gyújt be, a szivattyú hang alapján mintha tekerne. Van egy kezelőpanel, azon egy led villogott, felette egy áthúzott láng képe található. Most nincs melegvíz, se fűtés.

Maga a cirkó 5 és fél éves, tehát még nem olyan öreg. Bár ahogyan ma utánaolvastam a neten, lehet, hogy inkább örülnöm kéne, hogy eddig kibírta...

Nagy nehezen találtunk olyan szerelőt, aki (elvileg) ért hozzá, hajlandó volt kijönni, megnézni, mert a legtöbb azt mondta, hogy nem is ért ehhez a típushoz. Ezek után a szerelő leszedte az előlapot, majd mindenféle takarítás, hozzányúlás nélkül diagnosztizálta, hogy a központi, főpanelt kell cserélni, aminek az ára 60ezer ft.

Nekem ezzel az a problémám, hogy ennyire én is vagyok ám szerelő, amikor amilyen kell, éppen olyan: autószerelő, gázszerelő, villanyszerelő, stb.
- Nem megy a mikró? Vegyél újat!
- Nem gyullad be az egyik rózsa a tűzhelyen? Cseréld le az egészet!
- Nem indul a kocsi? Vegyél bele másik motort!
stb...

Este szétcsavaroztam a panelt, hogy belenézzek, hátha csak valami triviális hibája van, egy nyáklapot találtam benne, tele ellenállással, jumperrel (:D), biossal, IC-kel, stb. Láthatóan elfüstölt alkatrész nem volt rajta, és miután én tényleg nem vagyok gázszerelő, azt se tudom elviekben hogyan kellene egy ilyennek működni, így sokat nem foglalkoztam vele. Mindössze annyit sikerült elérnem, hogy összerakás után már másik led villogott, a téglalapos, ami a neten talált infók alapján azt jelzi, hogy nem távozott/visszajött az égéstermék (nincs elszívó, 50 éves rosszul szigetelt kertvárosi ház, tehát jön be levegő mindenhol...)

És a kérdés a végére:
Ismer esetleg valaki olyan gázszerelőt (Dél-Pest felé), aki ért az ilyen készülékhez, hajlandó szétszedni, gondolkozni, megnézni, hogy mi a baja, nem pedig egyből leselejtezné az egészet?
Vagy kibicként inkább ne pofázzak bele a szakemberek munkájába, és higgyem el, hogy panelhibás, amit nem lehet javítani, csak panelcserével?

Neten sajnos semmi információt nem találtam a készülékkel kapcsolatban. Esetleg még az is érdekelne, hol lehet az ilyenekhez alkatrészt találni.
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.19 0 0 1015

"Még mindig nem értelek teljesen. A belepofázós dolgot a kérdező írta, kérdezd őt"

 

Én csak arra akartam utalni, hogy miért kellet a "szólónak" ezt a kis szavacskát odabiggyeszteni. Nem neked szólt, jól érzed

Ariadne12 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 1014

Még mindig nem értelek teljesen. A belepofázós dolgot a kérdező írta, kérdezd őt.

 

Amit leírtam, az mind kötelező, tavaly csináltuk végig, szóval pontosan tudom. Ráadásul más helyről véletlenül azt is tudom, hogy nem boldogság a gázszolgáltatónak ez az egész tervfelülvizsgálat meg ellenőrzés, csak jogszabály szerint kötelesek megtenni, ez van. Ha elkerülte volna a figyelmedet, ezek ingyenesen járnak nekünk, vagyis nekik költség...

 

Látszik, hogy nem vagy tisztában azzal, hogy is megy ez és mi kötelező, szóval ha lehet, ne mondj félrevezető dolgokat...

 

Az égéstermék elvezetés meg abszolút nem egyszerű megoldás, nagyon sokszor iszonyú problémás dolog, saját bőrömön tapasztaltam.

Előzmény: KalásziM (1013)
KalásziM Creative Commons License 2009.03.19 0 0 1013

   "Mi az a zöldutón?"

 

 

 

 Mi lenne ?

 

 Előbb megterveztetem, engedélyezetem és csak utána veszem meg a hozzávalókat. Azaz amikor minden tisztázott.

 Egyébként nem tudom mit kell tervezni !

 

 Egy komplett gázellátási terv ráfért egy A3 - ra. A bejövöcsonktól a mérőig , ill a mérőtől a fogyasztó készülékekig. Fél odal műleírás és kész.

 Nyilván itt ilyen nem kell. Gyakorlatilag  a mért gázcsonk  golyóscsapjához csatalkozik az új készülék, a levegő ellátás itt nem lényeges (turbós készülékről lenne szó ) fel kell tüntetni az égéstermék elvezetést , ami nyilván  méretezve van.

 Az ilyen álhatóságoknak  szerintem csak az  élet és vagyon biztonsághoz van közük (gyakorlatilag a gáztömör szereléshez), hogy működik vagy sem az a megrendelő és a tervező  privát ügye.

 

 

 Ja megismétlem  a kérdést  kik a belepofázók ?

Előzmény: Ariadne12 (1012)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 1012

Ööö, kicsit nehezen érthető, amit írsz. Mi az a zöldutón? No mindegy.

 

A szabály 2-2 méter oldalt és felfelé az egész házfalon, és szemben 10 méterre nem lehet szomszéd. Lásd OTÉK (253/1997. korm. rendelet). És ahogy írtam is, az OTÉK legutóbbi átdolgozása óta ilyen a helyzet, hogy szinte sehol nem lehet kivezetni, mert minisztériumi emberkék összeültek és kitalálták hasraütve, és nem vették figyelembe a valóságot... Szívás.

Előzmény: KalásziM (1011)
KalásziM Creative Commons License 2009.03.19 0 0 1011

   Így volt a feltétel :

 

   "Ablak,  ajtó  kb. 2,5 m re, szomszéd 17 m - re."

 

 

  Ha így nem tudja kivezetni  nem kap megbizást !

 

 

 De akkor minek gyártanak parapet  kivezetésű készüléket ?

 Csak pár baleknak tudják eladni.

 

 Nálam ha lesz csere előbb miden zöldutón és csak aztán vásárolom a készüléket !

Előzmény: Ariadne12 (1010)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 1010
Jaj, tényleg! Azt hiszem, a tervhez előre is kell macerálni a kéményseprőkkel meg amikor kész és ellenőrzik, akkor is. Ha kéményben megy, de hát ugye a homlokzatit szinte lehetetlenre sikerült lekorlátozni az új OTÉK-kal, szóval a kéményes lesz az általános.
Előzmény: M63FUN (1009)
M63FUN Creative Commons License 2009.03.18 0 0 1009
hát biza ha jól olvastam akkor a gázmeo előtt a kéményturkásztól is kell egy szakvélemény hogy minden ok (ez kb 24 000 pesten zárt égéstérnél)
Előzmény: Ariadne12 (1006)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 1008
Lehet, hogy csak fáradt vagyok, de ezt most nem értem...
Előzmény: Törölt nick (1007)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.18 0 0 1007

És?

"Pofázás" volt,

Mert ez is elhangzott, és ez nem volt szép.

Előzmény: Ariadne12 (1006)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 1006

Gáztervezővel megterveztet (kb. 20.000 Ft), földgázelosztóhoz tervfelülvizsgálatra benyújt (ez ingyenes előszörre), ha pecsét megvan (nem mindig egyszerű...), kiviteleztet gázszerelővel (ez hát ugye pízbe kerül biza). Ezek mind kellenek hozzá. Plusz a végén, ha kész, szintén a földgázelosztó embere (de ezt elgalább ingyen) lemeózza, ehhez is kell, hogy ott legyen, aki szerelte.

 

Nekünk pl. egy cég megoldott mindent, a fő épületgépész srác irányított mindent, nekünk semmit sem kellett tenni, csak fizetni. :)

Előzmény: KalásziM (1005)
KalásziM Creative Commons License 2009.03.18 0 0 1005

  Sziasztok !!

 

 

 Olvasgatom a különböző fórumokat,de még mindig nem világos előttem  , ki a kazáncsere fő- fő irányítója.

 

 Adva van egy nyilt égésterű cirkó, ami előbb utóbb cserére szorul. Gondoltam menne a helyébe egy zárt égésterű. A helye ott ahol a régié.

Kérdésem :  osztott kivezetés esetén  egy előtető fölé lehet a vezetni.  (természetesen a füstöt. )   Ablak,  ajtó  kb. 2,5 m re, szomszéd 17 m - re.

   Elvileg a gáztervező komplett meg kell , hogy tudja csinálni/mondani, hogy mi kell.

 A szerelőn és a tervezőn kivül van e még aki belepofázik ??

 

 

 És főleg mikor ?

 

  Elvileg eleve olyant fogadok fel aki ezt megm

 

 

Gyurco78 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1004
A kazán 140, meg ha minden papírt szabályosan beszerzel hozzá, +kémény, az még vagy 250 ezer :)
Előzmény: Nogo (998)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1003

Segítsééég! Mi van a fórummotorral? Semmi olyat nem írtam abban a sorban, ami miatt így kiakadhatna...

 

Alapvetően kondenzációsat akkor szoktak ajánlani, ha szigetelt a ház/lakás és padlófűtésed (is) van, különben jóval nagyobb radiátorokat kell beszerelned és egyáltalán, nem éri meg igazán. A sima zárt égésterű

Előzmény: Ariadne12 (1002)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1002

Utolsó próba, ez hiányzik az előzőkből:

k)

Előzmény: Ariadne12 (1001)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!