Keresés

Részletes keresés

pacsepa Creative Commons License 2013.06.27 0 0 14852

Illetve Full 5 CS.

A "C" betűt benéztem nullának.

Előzmény: pacsepa (14851)
pacsepa Creative Commons License 2013.06.27 0 0 14851

Keressétek a Full50 nevű szert. Ez megegyezik a Karate Zeon-nal, a gyártója is a Syngenta, csak a polákok szerelik ki. Az ára is kedvezőbb!

Előzmény: Jani71 (14850)
Jani71 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 14850

Szívesen!

Igen, 3 nap az ÉVI-je (de nem minden növényre). Én se permeteztem még érésben levő babot, de gondolom, épp' azért hívják ÉVI-nek, mert a letelte után ehető. :-)

Egyébként a sima Karate is ugyanaz, ha nem jutsz hozzá a Zeonhoz, nálam az került a kosárba. A Zeonban dupla hatóanyagtartalom van, ha jól látom a netes infón.

Előzmény: lizy72 (14849)
lizy72 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 14849

Kösszi!

 

Akkor ha jól értem 3 nap az ÉVI-je a KArte-Zeon-nak. Ha termésere megy 3 nap után szedhető? 

Még soha nem permeteztem le termés alatt lévő babot. Kicsit parázok tőle.

Előzmény: Jani71 (14848)
Jani71 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 14848

Szia!

Nekem erre Karate-t javasolt Antisystem. De vedd figyelembe, hogy az kontakt!

Előzmény: lizy72 (14845)
Flanell Creative Commons License 2013.06.26 0 0 14847

Sajnos, ez a nagyon ritka tévedéseid egyike. Ez egy tipikus kórkép növekedésben nem lévő körtehajtás tűzelhalásos fertőzéséről.
A növekedésben lévő friss hajtások száradnak el visszahajolva. (Nálam főleg almákon van ilyen.)

Sajnos, ezzel ismeretségben vagyok, tavaly 1, idén már majdnem 2 körtét pusztított ki nálam (egyik alja még megvan, néhány kisebb ággal, hátha...). Plusz van még 8-10 fertőzött fám, főleg körte, alma, stb., amiket folyamatosan csonkolok, általában 40 cm ráhagyással. (Kasuminnak nem volt látszata, május vége felé ment az első, utána még 2. Rezet nem mertem vele, pedig kellett volna, így utólag belátva.)

 

Ilyenkor lehet még használni Cuproxat + Aliette kombinációt körtére meg almára? (A Cuproxatot nem tudom.)

Előzmény: Antisystem (14830)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.26 0 0 14846

Szia!

Ötletem nincs, de sajnálni nagyon tudlak. Most osztott ki a szomszédom, amikor szépen kértem, hogy kiszedhetnék a gazt a kertjükből, mert nem bírok a tripszekkel.

Törődjek a magam dolgával, nem értek a növényekhez, meg a növényvédelemhez - mindezt nagyon csúnyán előadva. Téged finomabban utasítottak vissza, bár az eredmény ugyanaz, nem viselt volna meg annyira, mint amennyire megviselt.

Bocsánat az offért.

 

Előzmény: budai2 (14844)
lizy72 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 14845

Ujabb tanácsra lenne szükségem.

 

Tegnap leszedtem az első adag zöldbabot.  Még rengeteg van rajta kb 2-3 hét mire mind leszedhető lesz.

De az egyik sor szinte teljesen, a többi része foltokban a szárakon, és a termésen is fekete ragacsos tetűfélével van fertőződve. (lehet, hogy nem az, de én annak gondolom). Ahol a babhüvelyen megjelentek, a termés megbarnult.

Lehet még valamilyen rövid ÉVI-vel rendelkező szerrel kezelni, vagy hagyjam és amennyit le tudunk szedni az a miénk, a többi meg kuka?

budai2 Creative Commons License 2013.06.25 0 0 14844

ha van valakinek ötlete.....

takácsatkákkal kinlódok évek óta, de vesztésre állok a küzdelemben.
Vegyszeres megoldásokkal kezdtem (omite -4 nap mvi!, flumite, ortus, sanmite, kénpor), majd ragadozóatkák betelepítése, de kiderült, hogy olyan bőséges utánpótlás érkezik a szomszédoktól. hogy eredmény szinte semmi.

Logikailag a ragadozóatkák kitelepítése -szomszéd kertekbe való betelepítése- az, amitől eredmény várható, csakhogy az rohadt drága, ráadásul a szomszédok szerint  ez természetes jelenség, ami ellen védekezni nem kell és ők nem is fognak.
A közvetlen szomszéd telekhatároló díszitő tujái (jó néhány szomszéd ültetett ilyet) tele vannak ezekkel a pókháló szerű szövedékekkel 3 - 4 méter magasságig. Leginkább ez ez zavar.
Van valakinek tapasztalata, javaslata tuják atkamentesítésével kapcsolatban?

alfi13 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 14843

A gyökeréhez is öntözél be.

Előzmény: Andrea555 (14842)
Andrea555 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 14842

völldungerem van itthon. Azzal terveztem levéltrágyázni,csak zuhog az eső...gondoltam árteni nem ártok neki .

Előzmény: alfi13 (14838)
cross_183 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 14841

Na ugye, olyan ez a kohinoor, mint a jó bor. :)

Előzmény: TINTUS (14840)
TINTUS Creative Commons License 2013.06.24 0 0 14840

érdekesség:

A  2006-ban lejárt  kohinor kifektette a burgonyabogarak minden formáját ....

alfi13 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 14839

Ha levágtad at ágakat rögtön kend be fagélel mert a nyilt sebeket rögtön megtámadja. A fertözött részeket Actara vagy Calypso vizes (tömény) oldatával ecseteld le. Tavaszal a lemosó permetezéskor a fa gyökérnyakát alaposan lemosózni Nevikénel majd egy hét múlva Agrol puszal. A vágott felületeket azonal lekezelni fagélel.

Előzmény: Törölt nick (14837)
alfi13 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 14838

Ezek a tünetek nagyon hasonlítanak a kálium (levelek széle megbarnul majd elhal) vagy magnézium hiányra nem biztos hogy gombabetegség.

Előzmény: Andrea555 (14834)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.24 0 0 14837

Nálam az almát a vértetü támadta meg... a 3 fából szerencsére csak 1 db-on. Mivel alig van termés rajta idén, ezért a fertőzött ágakat levágtam, majd kapott olajos lemosót, szerencsére tegnap óta nem esett az eső. Volt már valakinél idén? Olvasom, hogy van vértetü fürkész, azt honnan lehet szerválni?

1házas Creative Commons License 2013.06.24 0 0 14836

Köszi a választ.

Sajnos csak telefonnal tudtam csinálni képet azért ilyen.

Valóban az ágak és a levelek egészségesnek tűnnek csak barna a levél. Tavaly is volt vele ilyen és a levelek idő előtt lehullottak de a termést nem érinti és tavaly is szépen beérett.

Még arra gondoltam, mivel ez a hétvégi házunknál van csak 2 hetente tudok lejárni és nem igen locsolom.

Lehet, hogy a nagy melegben szó szerint megégett a levele?

Egyszer egy fa alatt raktam tüzet és egy kicsit nagyobbak lettek a lángok, na utánna nézetek ki így a levelek.

A hétvégén megint megyek és alaposan belocsolom, hátha az segít rajta.

 

Előzmény: Antisystem (14830)
TINTUS Creative Commons License 2013.06.23 0 0 14835

Látom a levelekkel van gondod a szárak egészségesek. Nekem ugyan ilyenek voltak az uborkákon ( szögletes elszáradások a levél erezetében aztán kipottyan az elszáradt rész )  kétszeri 7 nap közzel curzate és sanmite egyveleggel megszórtam  azóta az új levelek már egészségesek, a csúnyák nagyrészét leszedtem. Nem peronosz nem is a másik (most nem jut eszembe s neve) betegség mert a szárakon nincs elváltozás, ez valami hibrid betegség.

Előzmény: Andrea555 (14834)
Andrea555 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 14834

Megpróbáltam a fotót. Nem tudom mennyi látszik ,de jó lenne tényleg ha Ti is véleményt mondanátok. A karate az jót tett nekik az bitzos,mert már nem látok "mozgást " a levelek fonákján.

Akkor  a képek:  mellettük pedig a krumpli,amiknek az alsó levelei ilyenek:

Előzmény: alfi13 (14822)
hevezoli64 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 14833

A szombat délutáni hatalmas eső és jégverés után ma nem tudtam permetezni. Reggel még úszott a sártól minden, mire felszáradt, 30 fok lett, estére meg bejött a narancs riasztás, szerencsére csak eső esett.

Diót is vert le a jég, darabokat tépett le a zöldjéből némelyiknek a jég. A kőkemény szilvák az ütődéstől három vonalban megnyíltak. Holnap reggel újra próbálkozom, thiovit és valamilyen rezes szer lesz a csapásvonal, de megy a dithan + rovarolő is. Lombtrágyát nem teszek, azt olvastam jégveréskor nem jó.

Üdv.:

Djapor96 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 14832

 

Sziasztok... a labdarózsám minden nyáron elkezd barnulni, eldobja a leveleit aztán újrahajt.... szerintetek mi lehet?

Antisystem Creative Commons License 2013.06.23 0 0 14831

Ha gyományosan a fenolftalein-papír átcsapására szokták optimalizálni, ami pH 8-8,5 körüli, tehát nagyon-nagyon enyhén inkább lugos.

 

ÜdV

Előzmény: Jani71 (14829)
Antisystem Creative Commons License 2013.06.23 0 0 14830

Nézd, 1 ágról való 1 nem túl éles képről nehéz diagnosztizálni, de ez nem tűnik nekem tűzelhalásnak, a vessző nincs meghajolva hanem áll mint a cövek, és a levelek sem azok a tipikus forrázottak. De te ugye az egész fát látod meg folyamatában a dolgokat, itt a segédanyag pl., amiből meg tudod ítélni:

http://www.szentesinfo.hu/mozaik/2003/7/mitkelltuzelhalas.htm

 

Egyébként meg igen, a tűzelhalás a essző belsejében terjed, tehát ilyenkor fűrész mélyen az épben, és a fa meg a körnező fogékony fák megpermetezése rezes készítménnyel, Aliettével, vagy Erwiphage(II) -val, esetleg Kasuminnal (I) ha tudsz szerezni.

 

ÜdV

Előzmény: 1házas (14827)
Jani71 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 14829

Köszi!

Van pH-mérőm (talaj-pH mérésére, de természetesen folyadékot is lehet vele mérni).

Mi az irányszám?

Előzmény: Antisystem (14825)
Alcheimer Potnyik Creative Commons License 2013.06.23 0 0 14828
Sziasztok, segitséget kérnék: milyen vegyszert használhatnék a kertemben szúnyog ellen? Egyik oldalon málnás és veteményes, körben tuják, ciprusok. Föként ezekbem rejtöznek.
1házas Creative Commons License 2013.06.23 0 0 14827

Sziasztok.

Jól gondolom, hogy a tűzelhalás támadta meg a körtefámat?

Ilyenkor lehet még ellene védekezni vagy csak nagy részét levágni és elégetni?

 

Antisystem Creative Commons License 2013.06.23 0 0 14826

Na, ez az a fosetiles cucc, ami most szőlőben fut:

http://www.bayercropscience.hu/webset32.cgi?BayerCrop@@HU@@451@@GOOGLEBOT

 

ÜdV

Előzmény: Jani71 (14824)
Antisystem Creative Commons License 2013.06.23 0 0 14825

Ilyenben logikát túlzottan ne keress, a fosetil hatóanyag most is engedélyezett paradicsomban a Previcur Energy (II) részeként, beöntözve, 3 nap ÉVI-vel, meg szőlőben is, a Profiler nevű szabadforgalmú szer egyik hatóanyagaként. Szóval ezek után az valószínűsíthető, hogy a gyártó úgy gondolta, nem éri meg az engedélyeztetési procedura a paradicsomra, és nem adta be a megfelelő dossziét...

 

És hát igen, ha már réz, én inkább cuproxáttal nyomulnék, házi jészítményt max akkor, ha van pH-mérő eszközöd...

 

ÜdV

Előzmény: Jani71 (14823)
Jani71 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 14824

... Na, csak kimaradt: a szőlővel is épp' az a bajom, hogy nem írja az Aliette "fajlistája".

A Mikal-é viszont igen. Szórhatom a szőlőre, ha összekevertem a rézoxikloriddal?

Előzmény: Jani71 (14823)
Jani71 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 14823

Vettem Aliette-t, most szórnám is a paradicsomot az ajánlásod alapján, de a termékleírás nem tartalmazza a paradicsomot a kezelhető növények között.

A Mikal-nál viszont igen, amiben ugyanaz az efozit-Al (epál) van, igaz, más arányban, de gondolom, ez annyira nem lényeges, ha az Aliette-t és a rézoxikloridot a saját, "aktuális", előírt arányában teszem a vízbe...

Akkor most hogy van ez?

A szerrotáció miatt gondoltam ezt a szert alkalmazni.

Egyébként régen, amíg lehetett kapni a Mikal-t, addig használtam is, amennyire emlékszem, jó is volt. Főleg a szőlőre ment.

Más: mostanában volt szó a bordói lé 25°C alatti használatáról (jól rémlik?).

Van értelme annak, hogy pl. az uborkát (de minden mást is, amire mehet a réz, és épp' nem akarok felszívódót alkalmazni) többek között saját készítésű bordói lével szórjam ebben a hőmérsékleti tartományban (5719 5726)?

Vagy a mész miatt problémás lehet?

Előzmény: Antisystem (9468)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!