Keresés

Részletes keresés

derick08 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 12149

Szia!

Akkor én is gondolkodhatok 35 kw-osban?

Mennyire vagy megelégedve az Attack kazánoddal?

Van valakinek tapasztalata kéménnyel? 35 kw-os kazánnak elég lehet egy 15 cm-es kb 10 m-es kémény?

Előzmény: gabor0036 (12083)
Csabapa10 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 12148

Szia!

 

Egészen pontosan akkor arra gondoltam, hogy szép is lenne, ha egy vadonat új kazánnal problémák volnának!

Azóta lement egy teljes fűtési szezon és a mostani is elkezdődött, csak megerősíteni tudom, jók a tapasztalataim, pedig a fűtési rendszerem eléggé elavult, (eredetileg gravitációs rendszer 2"-os csövekkel, nagy vízterű öntöttvas radiátorokkal, tehát rengeteg vízzel, tehát, ha lehűl a víz 20-30 fokosra a radiátorokban, és beindul a kerigtető, a fél puffert lehűti, mire 45 fok körüli lesz a visszatérő) ráadásul a pufferem sem túl nagy, így többször kell begyújtanom, mint kívánatos lenne.

Majd ha javul a helyzet, -anyagilag- tervezem a puffer legalább duplázását.

Meg még jó lenne szigetelni is, de a mostani körülmények között, örülök, ha megélhetésre és tüzelőre jut, de ez magánügy.

 

Üdv, Csaba

Előzmény: Samsam1974 (12139)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.09 0 0 12147

Először szigeteltem, nyílászárót cseréltem, megmaradt a korszerűtlen maszek, vegyestüzelésű kazán puffer nélkül. A rakatok számával azt  a kazánt is maximumon égetve gázegyenértékben 3500 m3-ről 2500 m3-re csökkent a tüzelőfelhasználásom. A kazánt cseréltem egy OPOP H424-re, amit saját tuninggal láttam el, jelenleg 5x kell megpakolni. az éjszakai időt egy töltettel áthidalja, további tüzelőfelhasználás csökkenést várok, a csere ~ 160000.- Ft volt, kedvezmányes vásárlással. 107 m2 családi ház.

Előzmény: csiba00 (12141)
Csabapa10 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 12146

Abban nagyot tévedsz, hogy a faelgázzal ugyanannyit tudsz spórolni, mint a szigeteléssel.

A szigetelés sokkal többet hoz, mint a kazán csere, ez egészen biztos, főleg, hogy B30-as a falazat.

Szigetelj és ha marad egy kis pénzed, tegyél be puffert a jelenlegi rendszerbe, és meglesz a kényelem is! Aztán ha a szigetelés miatt megmarad a pénzed jó része, vegyél egy faelgázosító kazánt!

Szerintem...

Előzmény: csiba00 (12141)
gmkiev Creative Commons License 2012.12.09 0 0 12145

AZ úton jár Opel és Roys is. Egyik olcsóbban, másik drágábban.

De, hogy mikorra térül meg az áruk? Na ez szóba sem kerül.

Előzmény: Samsam1974 (12144)
Samsam1974 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 12144

Oké csak nem mindegy hogy 1 kazán keült 500k.-ba vagy 2 mill :-)

A puffer ugyanúgy van

Előzmény: csiba00 (12143)
csiba00 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 12143

Én ilyenkor mindig azt kérdezem, kérdezném, hogy az olyan tételeket, aminek nincs blokkja, hogyan árazzátok?

 

pl kényelem, öröm, boldogság....

Előzmény: Samsam1974 (12142)
Samsam1974 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 12142

Azért tedd hozzá hogy mennyibe került a kazánod :-)

Ha összevetnénk pld Joe-val nem biztos hogy nem 10 év a megtérülése a te kazánodnak.

 

Előzmény: desbordantes (12140)
csiba00 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 12141

Számomra ez nagyon korrektnek hangzik.

 

Én is szertnék majd váltani faelgázra valamikor, ha az anyagiak is úgy akarják. A ház az kb 10-15%-kal kisebb, mint a tiéd. Viszont nincs semmi "extra" szigetelés rajta. B30-as tégla falak, vakolva. Padlásnál kb 20-30cm üveggyapot.

 

Jelenleg egy kb 30 éves MEzőgép lemezkazánt nyúzok. Gondolkoztam, gondolkozok rajta, hogy mihez lenne célszerűbb hozzányúlni először, mert egyszerre a kettőt nem tudom megoldani. Szigeteljek és csak utána legyen a fűsét korszerűsítés, vagy fordítva. (ehhez persze még hozzátartozik az is, hogy a ház ikerház, ami egy garázzsal van összekapcsolva a szomszég házzal. A lehető legjobb megoldás, hogy normális szigetelésről ne is álmodjál...)

 

Én most azon vagyok, hogy először kazán csere és fűtés felújítás. Ha szigetelnék, akkor maradna a jelenlegi teljesen elavult, kényelmetlen rendszerem. Persze spórolnék vele biztos elég sokat. Ha meg lecserélném a jelenlei rendszert egy pl 30kw körüli faelgázra, + 2000-2500l pufferra, akkor sokkal kényelmesebb és modernebb lenne a rendszer és nagy valószínűséggel ugyan azt meg tudnám spórolni, mint szigeteléssel. És most a kényelem azért előrébb van.

 

Ha a későbbiekben meg jut pénz a szigetelésre, akkor a két begyújtás közötti idő fog meghosszabbodni.

Előzmény: desbordantes (12140)
desbordantes Creative Commons License 2012.12.09 0 0 12140

én 160 m2 fütök, 15 KW -os kazánnal ,2 db 1000 l tárolval, 0 fok körüli külsö höm. 3 naponta gyujtotam be , most  a napokban ,hogy minuszok vannak 2 naponta , és melegvizet is csinal minden nap,a fám 10 % nedvességtartalmu,akác,cser,

A szigetelés: a falon 14 cm, a födém ,padlás,25 és 40 cm .benti höm.: 22 fok.

szerintem ez korrekt.

 

Előzmény: pohikopó (12129)
Samsam1974 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 12139

Szia

 

"Pár hete működik a kazánházamban egy Attack DPX 25-ös Profi kazán, a tapasztalatok eddig jók, de szép is lenne, ha nem..."

 

Ez áll az adaptlapodon megosztanád pontosan mire gondoltál? :-)

Előzmény: Csabapa10 (12137)
gmkiev Creative Commons License 2012.12.09 0 0 12138

A szilárdfűtésre nem igazán engedtem rá abban az időben a gázszerelőket, mert egyszerű és kevés reklamáció volt.

De a fogyasztókkal való "vívás"??

Na erről íródott a könyv.

Jó csapatot sikerült abba az időben össze szervezni. Megjegyzem, a gyártók is másképp álltak a szervíz tevékenység elismeréséhez, az ott szerzett szervízszerelői tapaszalatok figyelembe vételéhez.

Az időben egy gyártó szervízének vezetője olyan mértékben dönthetet a megoldások mikéntjében, hogy azt még a gyár vezetője, majd olyan 2000.-ig a tulajdonosa sem kérdőjelezte.

Sajnos, ma több a kérdőjel.

De ez egy más téma, erről a következő könyvem fog szólni.

Az első címe ez volt: "FOGYASZTÓ-tól nincs VÉDELEM"

Ma már ilyen címet nem adhatok. Mert bizony a szolgáltatói szinvonal is a "levelibéke ülőhelye" alatt van.

Már egyre többször tapasztalom, tapasztaljuk az üzembe helyezésk során, hogy a fogyasztó ott is "megvezettetik" ahol úgy anyagban, mint elismerésében a munkának nemkellett volna hiányt szenvednie a kivitelezőnek!

(hű de szépen írtam! :)) Hiába, januártól átmegyek kicsit "IRÓN-ISTA" időöltésbe és rá kell hangolódni, nehogy sértődések tömkelegét idézzem elő egy-egy tiszta mondat leírásával)

 

Talán itt a helye ha a 2006-ban írt könyvem utólsó záró oldalát bemásolom.

 

" Egy kis ismertető.

A történetek megírásának gondolata négy évig foglalkoztatott.

Az írások valóság tartalma 100%-os. A történetek 1972-től kezdődnek, és 2006. február 18-án fejeztem be az írását.

Az emberekről alkotott véleményem jó. Ma sem veszem fel a telefont előítélettel, nálam ilyen nincs. De az alkotott véleményt, meg lehet szerezni. A döntő többségnek, aki szervizünkhöz fordult panaszával, ügyét úgy rendeztem, hogy mindketten megelégedetten, emelt fővel köszönhessünk el egymástól.

Akik itt ( a könyvben) szerepelnek nem mindegyik ügyfél tartozott, és tartozik ebbe a csoportba.

Néha egy-két szakmai, foglalkozásbeli vargabetűt tettem, de az ottani tapasztalatokat jól tudom a mai napig hasznosítani,

Az általam gázkészülék javításra oktatott szerelők száma, ezrekben mérhető.

A gyár jóvoltából bejárt országok Bulgária, az egykori Jugoszlávia, Szerbia, Horvátország, Szlovákia, Oroszország (Moszkva, Vologda, Belgorod), Ukrajna (Kiev, Harkov, 2004.november, a drámai választások idején, autóval), Olaszország (itt én tanultam), Ausztria (itt is), és végül, Románia.

Az utolsó öt évben, közel 4.000 ügyben döntöttem, illetve foglaltam állást

A ,,céget” és a magánéletet mindig külön tudtam  kezelni.

Egyben nem volt tréfa, az első tíz helyen mindig a munka állt. Minden más csak utána következhetett.

 

Ha még egyszer kezdeném? – szólhat az elcsépelt kérdés.

Válaszom, ,,én egy szép nagy autóbusszal, szép ruhába öltözött, vidám embereket szeretnék szállítani, a világban”.

Talán majd legközelebb.

K. I.

 

Tudniillik az utolsó mondatokról, soha nem akartam sem gázszerelő, sem fűtésszerelő, sem szervízvezető lenni. :)))

Előzmény: Csabapa10 (12137)
Csabapa10 Creative Commons License 2012.12.08 0 0 12137

Valahol belül éreztem, hogy ismerlek! A Lampart említése rávezetett, hogy valóban. Néhány évig én is az általad vezetett szervizes csapat tagja voltam, ha nem nagyképűség ez részemről... :-)

Már ott is kacérkodtál a kandallókkal, de valamiért az akkori kandallós szerviztanfolyam elmaradt, legalábbis én nem kaptam rá meghívót.

Előzmény: gmkiev (12126)
tpmk Creative Commons License 2012.12.08 0 0 12136

Köszi!

 

A bal oldali nálam 5 óra irányban üzemelt eddig, kb. a harmadik és negyedik kocka között. Kipróbálom visszavenni az általad ajánlottra.

Előzmény: joevagyok68 (12131)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.12.08 0 0 12135
Előzmény: HUCsa (12122)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.12.08 0 0 12134

A visszacsapó szelepet nem nézted ?

Nem írtál arra semmit...nem lehet, hogy az nem zár le teljesen ??

Itt azt írja, hogy le lehet zárni .

http://www.puffertartaly.hu/Laddomat/laddomat-21-60.html

"Használja az EPP-szigetelés (3. ábra) alján található lezáró csipeszt. A csipeszt az 5. ábrának megfelelően kell megszorítani a visszacsapószelep tengelye körül. A tengely csak a rugó eltávolítása után válik hozzáférhetővé."

Előzmény: HUCsa (12133)
HUCsa Creative Commons License 2012.12.08 0 0 12133

Én is kiszedtem, és megnéztem forró vízben.

Mindkettő tüskéje nagyon gyorsan kijött.

Az egyiket (78 fokos) szinte azonnal vissza tudtam nyomni kézzel majdnem oda, ahonnan indult (1mm eltérés). Előtte kézzel ki is tudtam venni a tüskét.

A 72 fokos kb 5mm-ig engedte magát visszanyomni.

Előzmény: hbbst (12114)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.12.07 0 0 12132

Igaza van t.zsoltinak...az a födém még elbírna 15-20 cm-t !!

Nem kevés hő szökilk el arra így..Főleg, hogy a falon 10cm- van, eléggé le van maradva hőszigetelésileg a födém.

Előzmény: pohikopó (12129)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.12.07 0 0 12131

"megnézem hol állnak a tekerentyűk"

majd elfelejtettem..

Bal oldalin a nyíl 4 óra irányába mutat, ( felülről a második "kocka" felé), így mikor 83-84 fokos a vízhőm, akkor kapcsol le a venti..

A jobb oldali - füstgáz, - meg az utolsó "kocka" elejénél áll..

Előzmény: tpmk (12123)
t.zsolti Creative Commons License 2012.12.07 0 0 12130

valahol 27 cm szálas szigetelést láttam amit javasoltak , hogy a mostani szabványt elérje

Előzmény: pohikopó (12129)
pohikopó Creative Commons License 2012.12.07 0 0 12129

90-100 m2-t fűtök, gyertyán fa, Atmos DC25s + 1000 literes puffer. 24 óra minimum elvan 21.5 fokon -7 átlag van kint, este -10, nappal -4 körül.

Ytong van nekem is most tettem rá 10 cm szigtelést, de szigetelés nélkül is bírta tavaly 24 órát simán. A födémem alacsony olyan 265 körüli a gipszkarton fölött nylon van, aztán 5 cm gyapot, majd a födém, beton 3 cm lépés álló majd megint beton. Szóval fölfelé nem igazán szökik a hő....

Előzmény: nyunyezke (12127)
votinka Creative Commons License 2012.12.07 0 0 12128

Szia!

Nekem is kb. egy hónapja üzemel a rendszerem és ugyanúgy,mint nálad, egyszer csak nekiállt a ventillátor kerregő hangot adni.

Hátul picit ráütöttem kézzel és abbahagyta. :) Azóta nem csinálja. Nem hiszem ,hogy csapágy probléma lenne. Ha esetleg megint elkezdi csinálni leveszem és megnézem mi lehet vele.A fa az fogy nálam is rendesen.Szerintem a ház szigeteletlensége miatt ,meg még nem volt időm leszigetelni a tartályt,a kazánházban is jó meleg van :) Ma kétszer teleraktam a DC 32-est ,felfűtöttema házat kb 8-10 fokról 21.5 -re és a tartály kb 2/3-ig van ami 2500 literes.Napközben nem vagyok itthon,nagyon kihül a ház.Gyorsan leszigetelem a tartályt,nagyon kíváncsi vagyok már mennyit bír majd.

Előzmény: tpmk (12123)
nyunyezke Creative Commons License 2012.12.07 0 0 12127

Sziasztok azt szeretném kérdezni,hogy a ház nics szigetelve a padló fűtési kör vezérelt

termosztátom 20c-ra van fölvéve ez álltalába 20,8 fokig viszi utána 19.9 foknál indul újra a padlófűtési köröm

kb 65m2 ez a terület -5-10 foknál kb 6órát bír ki a utána úra kapcsol a termosztátom.

A pufim 1000l általába 85-80 fok és a következő szakaszba a pufit leveszi 38-38-ra.Így kb 12órát bír ki pufival.

 

Azt szeretném kérdezni, hogy ez az érték kinek mennyi .mennyit bír ki a pufitok és véleményeket kérek,hogy 12 óra szerintem

kevés 1000l pufinak.Hogyan lehetne gazsaságosabbá teni szigetelés nélkül.(falazat 30cm Ytong).

 

ötleteket véleményeket várom.

gmkiev Creative Commons License 2012.12.07 0 0 12126

Rendes ember, mikor én megismertem, még mindketten gázszerelők voltunk. Csórók, mint akkaor mindenki. Mivel erre mindegyikőnk emlékszik, bizonyára van is valami lehetőség.

Én amikor a Lampartnál dolgoztam szervizesként, minden héten egy-két munkát ingyen elvégeztem. Általában öregeknek, rokkantaknak, sok gyerekeseknek. Küldtek is annyi ügyfelet alig győztem elvégezni.

De ma már nem ilyen a világ.

Tőlem már az ingyenes beszerelés Áfájának elengedését is kérték egyszer. :))))

Jó röhögtem.

 

Előzmény: tpmk (12125)
tpmk Creative Commons License 2012.12.07 0 0 12125

Hát ezt elfelejtettem megkérdezni a Szakszertől, hogy nem-e beüzemelnék ingyé is  :)

Előzmény: gmkiev (12107)
tpmk Creative Commons License 2012.12.07 0 0 12124

Nem maradt kint indokolatlanul sokáig sohasem a kar. Elég jól ég, mikor megy rendesen, alul elég frankón van láng. Jó száraz fával fűtöm.

Előzmény: t.zsolti (12105)
tpmk Creative Commons License 2012.12.07 0 0 12123

1, nem is annyira a kerregés izgat, mert annak nyilván lehet csinálni vmit (csapágycsere, járókerék kiegyensúlyozás, ...), hanem inkább a kiváltó oka. Egy hónapot üzemelt kb, elvileg nem érte semmi, soha nem maradt kihúzva a kar, vagy ilyesmi, akkor miért csak ennyit bírt?

 

Hogyan gondolod ? beüzemelik kerregő ventivel és másnap bejelented, hogy kerreg és garanciába cseréljék ???

Vagy hogyan ?

 Pl szólok, hogy úgy jöjjenek, hogy felkészülve egy csapágycserére, begyújtás előtt cseréljék ki, és utána ki lehet tölteni a garipapírt.

Különben meg nem is biztos, hogy a csapágy a szar. Ha a motor vége felől középen kicsit nyomom, már nincs is hangja. Ez különben könnyen ki fog derülni, mert egy műszaki diagnosztikával is foglalkozó cégnél dolgozom, hazaviszem az egyik műszert, és kiértékeltetem a hozzáértő kollegákkal a kapott adatokat.

 

DE ha már nem üzemeltetted be, akkor mostmár minek ?

 A kazántastre pl nem ártana az a gari.

 

torlól vannak a radiátorokon ?

Azokkal kéne variálni. A pufferhez közelebbiken zárni..

A fűtőköri szivattyú hányas fokozaton megy amúgy ?

Nincsenek radiátorok, csak padló. Próbaként az egész lentit lezártam, csak fentre ment a víz, így sem lett sokkal jobb. 2-es és 3-ason is próbáltam.

 

Inkább neked kéne leírni, hogy 

- hol állnak, huzatszabályzó hány fokon, A huzatszabályzó az a pirostetejű karos-láncos izé hátul, ugye? Az 80 fokon áll, kb mikor eléri a 80-at a vízhőfok, akkor engedi le teljesen a csapóajtót. A csapóajtón a kis csavar néhány mm-t tart nyitva, ahol gyárilag volt. Majd megmérem, pontosan mennyit is.

- milyen a rendszer,   Lásd lent

- hány fokon üzemel a kazán, hány fokos az előremenő, hány fokos a visszatérő... Kazán 80-90 között, Regulus TSV3 beépítve

- milyen szisztáma szerint fűtesz,  Naponta begyújtok, 2-3 töltet. A lakásköri szivattyú egyelőre manuális indítású, egyelőre nem volt időm a termosztátot meg a váltószelepes TR2-t installálni. Lehet, hogy a termosztát majd takarékosaban kezeli a dolgot?

- milyen vezérlés van , Hogy értve milyen vezérlés? Kazánköri szivattyút csőtermosztát indítja, a lakáskörit egyelőre én, mint itt fentebb írtam. 

- hány fokra fűtöd a puffert, házban hány fokot tartasz, egy puffer felfűtésből mennyi ideig tudsz fűteni.....stb.. Pufit mikor mennyire, amennyire az aznapi 1-2-3 töltet felnyomja. Lakásban lent jó idő van (24-25), és így jut fentre 20-22.

Jaa a házról is írhatnál, m2, légm3, falazat, hőszigeteltség, vagy hőszigeteletlenség...mert lehet, hogy tényleg ennyi a hőigénye..

Kb. 125m2*2,7belmag, szigeteletlen B30, új nyílászárók, fent redőnnyel. Ha ennyi a hőigénye 0-10C-ban, akkor mi lesz -10, -20 fokban?

Mingyá lemegyek, és megnézem hol állnak a tekerentyűk...  Azt megköszönném!

 

 

 

Előzmény: joevagyok68 (12102)
HUCsa Creative Commons License 2012.12.07 0 0 12122

És hol árulnak ilyen betétet?

Kerestem a neten, de nekem nem jön elő.

Előzmény: hbbst (12119)
gmkiev Creative Commons License 2012.12.07 0 0 12121

Nem hiszik el! :)))

Így elkészíti más a művet és ha hiba van akkor kijavítjuk.

Persze akkor már nem ingyen! :)))

Mellesleg van olyan berendezés,+ szerelvényei, melynek ha én adom el, a kereskedelmi haszna fedezheti a beszerelést, vagy üzembe helyezést.

De az emberek többsége vesz berendezést 10%-al olcsóbban, oszt fizet egy táska pénzt a beszerelésért.

 

Előzmény: csiba00 (12109)
buruzstomi Creative Commons License 2012.12.07 0 0 12120

Szia

Nekem ESBE 70 C van. 3-as fokozatnál nekem is kavitál. Ha rossz a keverőszelep, a gravitációnak akkor is működnie kellene. Bár nincs sok tapasztalatom benne (hála istennek), de ha megfelelő a keresztmetszet a fő ágakon a kazán és a puffer között, akkor elvileg nem melegedhet túl.

Előzmény: HUCsa (12115)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!