Keresés

Részletes keresés

kick75 Creative Commons License 2013.02.16 0 0 1309

Neked egyébként mikor volt ez a betegséged, gondolom te sem gondoltad akkor azt,hogy ennyi ideig fog elhúzodni ez rossz állapot? Nem pánikoltál 1-2 hónap után,hogy nem javul az állapotod?

Előzmény: kissulak (1307)
kick75 Creative Commons License 2013.02.15 0 0 1308

Lehet ez is baj mert én keveset vagyok napközben igazán forgalmas és zajos közösségben. Javarészt csendes környezetben zajlik a cég tennivalója is, és így igazán nincs körülöttem mojolás....... Probálok azért napközben zajosabb helyre is menekülni mostanság.......

Előzmény: kissulak (1307)
kissulak Creative Commons License 2013.02.15 0 0 1307

Biztos benne az első háromban:(

 

Nem tudom, mivel foglalkozol, de nekem a szellemi munka mellett + mert soha nem voltam teljesen csendes helyen sikerült kikapcsolni nagyjából napközben. Próbálj tudatosan nem gondolni rá!

Előzmény: kick75 (1306)
kick75 Creative Commons License 2013.02.15 0 0 1306

Legalább néha lenne csendessebb, nem figyelnék rá ennyire de ez az állandó kéretlen zúgás az embert agyhalottá teszi bármit is teszek veszek. 

Gondolom tőled is ha megkérdeznék, hogy melyik volt az életed legrosszabb története ez az elsők között lenne........!?

Előzmény: kissulak (1304)
kick75 Creative Commons License 2013.02.15 0 0 1305

Lehet, hogy neked is az orrlégzésed kéne rendesen helyrerakni mert attól  úgyan úgy lehet nem megfelelő a fülszellőzésed és az is okozhat hasonló promlémát mint nekem volt. Én évekig használtam orrsprayt és idáig fajult a dolog, hogy már műteni is kellett.

Előzmény: Z1z0u (1299)
kissulak Creative Commons License 2013.02.15 0 0 1304

Próbáld lekötni magad napközben, hogy ne legyen időd ezen gondolkodni! Ha valamibe belemerülsz, sokkal kevésbé zavar!

Na azon rágódj, hogy ez most miért történt, hanem tegyél meg mindent azért, hogy elmúljon!

Ha sikerülne valamennyire kialudnod magad, sokkal könnyebb lenne elviselni a napokat.

Előzmény: kick75 (1303)
kick75 Creative Commons License 2013.02.15 0 0 1303

Néha úgy érzem nem bírom tovább. Este az altató az rendben van de napközben, hogy ne zavarjon a dolog nem jó nyugtatót szedni, márpedig egész nap csak erről szól bármit is csinálok. Úgy érzem az életem is kicsúszik lassan a lábam alol olyan zombinak és beszűkültnek érzem magam........  Jó Isten Büntet pedig nincs rá oka! :-(

Előzmény: kissulak (1301)
kissulak Creative Commons License 2013.02.15 0 0 1302

Nyilván. De nálam viszonylag egyszerűen sikerült megtalálni az okot és mikor az megszűnt a zúgás is.

Előzmény: ghepard (1296)
kissulak Creative Commons License 2013.02.15 0 0 1301

Persze, hogy volt.:( Én a legdurvább időszakot altatóval éltem túl. A több heti nem alvás után kértem a dokitól és tényleg volt olyan, amivel elaludtam és 7-8 órát végig tudtam aludni.

Előzmény: kick75 (1297)
Z1z0u Creative Commons License 2013.02.15 0 0 1300

Még eszembe jutott valami: a fülzúgást tudom erősíteni (sajna gyengíteni nem...), ha feszítem az állkapcsomat jobbra-balra vagy előre. Ebből jött az le, hogy esetleg a bölcsességfog környékén kell keresgetni a dolog gyökerét. Valamint a harapásom sem 100-as, hátrébb zár az alsó állkapcsom kb 5-10mmrel (még sose mértem le...:), talán ez is belejátszik a témába.

 

Előzmény: Z1z0u (1299)
Z1z0u Creative Commons License 2013.02.15 0 0 1299

Sziasztok!

Nekem kábé 4 éve kezdett el zúgni a fülem (36 éves vagyok), csak halkan, de folyamatosan. Az utóbbi pár hétig rendben is volt a dolog, csendes helyen hallottam, de nem volt zavaró. Viszont azóta erősebb a hang, időnként már-már zavaró, és gondolom, hogy ez csak rosszabb lesz :((

 

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy tavaly augusztus óta, nagyobb a hajtás, feljebb léptem a szamárlétrán, de az addigi feladataim is jórészt megmaradtak... Ehhez idén még jött egy extra feladat, valamint "hosszú" menedzserkedésem során pont a héten el is kellett bocsátanom az egyik emberem és hát nem túl szép körülmények között.

 

Ehhez hozzájön még, hogy béta-blokkolót szedek 10+ éve, kéne fogynom is vagy 15 kilót, sok mozgás nincs az életemben (pláne így télen...). A felsőlégúti dolgaim sem teljesen jók, gyakorlatilag tél eleje óta orrsprét (Vibrocil) használok, mert időnként teljesen bedugul az orrom, valami allergia lehet a háttérben...

 

A bal felső bölcsességfogam nem jött még ki, és a bal felső hatos, ami felette (alatta? :) van, az gázos, mert 1 éve, amikor gyökérkezelve lett, az egyik csatornából vérzett, valszeg a bölcsességfog miatt. Ez nem lett volna még gond, szépen betömte a doki, de azóta gyakorlatilag mindig olyan érzésem van, mintha oda beszorult volna valami kaja. Tegnap voltam a fogdokinál, mondtam neki, megnézte, kicsit gyulladt az íny, kaja nem volt benne. Említettem neki a fülzúgást, valamint a bölcsességfogat, de csak mosolygott, azt mondta, hogy elképzelhető, de kicsi az esélye. Mindenesetre elküldött panorámaröntgenre, és azon remélhetőleg látszódni fog valami, ami előrébb visz.

 

Szóval most itt vagyok, és félek, hogy a dolog rosszabbodni fog. El kéne indulnom valamerre, de ahogy átfutottam már korábban is a topikot, hát nem tudom, hogy kire merném "rábízni" az életemet... Ezeket az orvosok felől jövő gúnyos mosolyokat mindenképpen szeretném megspórolni, mivel ha az orvos sem hisz a betegségemben, akkor biztos hogy nem is tud meggyógyítani....:(

 

-Z

ghepard Creative Commons License 2013.02.15 0 0 1298

Erre végeztek kisérleteket is nem fülzúgásos emberekkel is. Beültették őket egy akusztikailag elszigetelt helységbe, tehát abszolút csendben voltak. Bizonyos idő után elkezdtek mindenféle hangokat hallani. Ezt úgy magyarázzák, hogy mikor az ember tök csendben van, akkor mintha várná a megszokott sok zajt. Mivel nincs, egy idő után mintha odaképzeli az agy.......

Előzmény: kick75 (1297)
kick75 Creative Commons License 2013.02.14 0 0 1297

Az a legrosszabb, hogy ha sikerül valahogy végre bealudnod és tíz perc múlva arra riadsz, hogy üvölt a füled a nagy csendben. Neked is volt hasonló állapotod? A csend mintha direkt provokálná a fület még jobban, hogy csengjen mint az atom.....:-(

Előzmény: kissulak (1295)
ghepard Creative Commons License 2013.02.14 0 0 1296

Szerintem nincs olyan, hogy teljes kivizsgálás. Nincs tökéletes ember, csak rosszul vagy nem tökéletesen kivizsgált. A fülzúgásnak millió oka lehet. S ezt nemcsak a fülben kell keresni, lehet az bárhol. Elég belegondolni, hogy a gerincvelőn szinte az összzes szervünktől mennek az impulzusok az agyba. Ha valami hatás folytán ezek megváltoznak, torzulnak - sípolás, búgás is lehet abból az agyban. Engem például azok ellen az erős hangok ellen védhet maga az erős hang - mert több irányban van a fejem. Ha csak egy irányban hallgatnám, akkor már régen zúgna a fülem. Azt hiszem 2009-ben (tehát 5 évvel a kalandom után) valahogy rászedtem magam, hogy megint próbálkozzak hallgatni. Minden nap csak egyetlen dalt hallgattam, ez kb 3 perc. 3-4 hónap után már észrevettem, hogy kezd sípolni a füleimben. Mikor ezt észrevettem és tudatosítottam - abba is hagytam ezt a hallgatást. Pár nap után már nem is zúgot a fülem. Az csak kb 4-5 óra volt összesen a 3 hónap alatt. Tavalytól viszont már kb 600-700 órát is hallgattam (ha nem sokkal többet) - és mégse zúgna füleim. Na ez azért valamit jelenthet. A hang egy nagy erő, ha jól használom, akkor segíthet is. Ha rosszul, akkor árthat is..........

Előzmény: kissulak (1293)
kissulak Creative Commons License 2013.02.13 0 0 1295
Majd meséld el, milyen az a belsőfül vizsgálat! Az nekem nem csináltak
Előzmény: kick75 (1294)
kick75 Creative Commons License 2013.02.13 0 0 1294

Én is sűrün visszamegyek a dokihoz már csak a kezelések miatt is. Péntekre lesz egy kontrasztanyagos belsőfül mri vizsgálat, hogy kizárjuk az ideggyök probláma lehetőségét is. Tudod minnél tovább áll fent a fülzúgás még ha a fülkürthurutból eredendő is annál nehezebb a kikezelése ezért megyek elébe a dolgoknak.......

Előzmény: kissulak (1293)
kissulak Creative Commons License 2013.02.13 0 0 1293
Igen. Többször voltam közben nála ellenőrzésen. (Egyébként teljes kivizsgálását is csináltak és nem volt ezen kívül más bajom)
Előzmény: kick75 (1292)
kick75 Creative Commons License 2013.02.13 0 0 1292

Szia!

 

Egyébként te menetközben érdeklődtél a dokidtól,hogy a fülcsengésed természetes, hogy vele jár és ennyi ideig fennál?

Előzmény: kissulak (1290)
kick75 Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1291

Azért ne lépj le teljesen ha megkérhetlek, biztos lesz téma amit megvitathatunk még.....:-)

Előzmény: kissulak (1290)
kissulak Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1290
Örülök, ha kicsit tudtam segíteni! (Nem szoktam ide írni, most is csak azért, mert tudom, milyen reménytelennek tűnik ez az egész:( )
Előzmény: kick75 (1289)
kick75 Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1289

Bízom benne én is. Bár még egy pár kezelés és nyamvadt éjszaka vár rám sajna....... De a te esetedből kiindiulva már most sokkal bizakodóbb vagyok...:-) Hála neked!

Előzmény: kissulak (1288)
kissulak Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1288
Az jó, hogy érzel változást! Remélem, hamarosan jobban leszel!
Előzmény: kick75 (1287)
kick75 Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1287

Én egyenlőre csak 2db valériánt dobok be de lehet, hogy valami masszívabb kellene ettől. Találtam olyan effektet is éjszakára ami 8órán keresztül szól,hogy ne síri csend legyen körülöttem mégsem..... Ma a nootropil infúzió után egész türhető lett a dolog és még van egy pár alkalom, hátha könnyít a dolgon egy kissé.....

Előzmény: kissulak (1286)
kissulak Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1286
Tudom. Pár éjszaka alvás után azért jobb a helyzet. (Van olyan altató, amivel nagyjából át lehet aludni az éjszakát. Kérdezz rá a háziorvosnál )
Előzmény: kick75 (1285)
kick75 Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1285

Na igen, az altató ezesetben aranyat ér, csak ha az ember éjszaka megébred és egyből a csengés az amit meghall na az már idegileg is horrorisztikus.......:-(

Előzmény: kissulak (1284)
kissulak Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1284

Az ember egy idő után elkezd félni az éjszakától:(  Érdemes pár napig alatóval aludni, hogy helyre rázódj kicsit lelkileg

Előzmény: kick75 (1283)
kick75 Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1283

Ezt ma én is tapasztaltam. Éjjel 2altató 5órás alvást eredményezett, már az is valami. De ez a hangulatváltozás kezd leginkább kikészíteni. Du-án minden rendben jónak tünt, most estefelé megint zuhanás lelkileg. Te is így voltál ezzel?

Előzmény: kissulak (1279)
ghepard Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1282

Hát az igencsak nagy hangerő. De mivel kb 75dB a hallásküszöböm, hogy halljak valamit, akkor legalább 30dB-lel többet kell bevinni. Tehát nekem az hallás szempontjából nem olyan sok, de persze a sejteknek már sok. Még a feleségem is sokszor bejön a másik szobából, ohgy egy kicsit halkítsam, mert zavarja - pedig a füleimen vannak a hallgatók. Itt a 2004-es kalandomról írtam a 1177 és a 502 hsz-ban is. Kb 20 év után (mikor már a szekrényben volt a hallóka) az az ötletem támadt, hogy fülhallgatót szeretnék karácsonyra. Már december 3-án megvolt és használtam is. Tizenkét nap múlva már annyira összerázott, hogy nagy baj volt, azt hittem szétpattan a fejem. Mire rájöttem, hogy mitől van,már egy kicsit késő volt. Hiába hagytam abba a hallgatást - nem akart elmúlni a feszület és a gyulladás, dugulás, vagy mi. A fiam bevitt a készültségibe és ott is fogtak. De végülis valahogy segítettem magamon a nővérke segítségével, akitől kértem valami cuccot és éjjel sikarült feloldani a nyomást. Még ma is hihetetlen, mert rögtön másnap műteni akartak - de reggel a dokin láttam, hogy meglepődött az állapotomon és már nem mondta, hogy......

Előzmény: kick75 (1281)
kick75 Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1281

110db.-el azért nem semmi. Biztos,hogy jót teszel vele hosszútávon,hogy ekkora erővel megy a füleidbe a zene vagy zaj? Vagy ez szükségeltetik ahoz, hogy jobban érezd magad? Mi történt 2004ben veled ha nem indiszkrét a kérdés?

Előzmény: ghepard (1280)
ghepard Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1280

Hát az nem megy olyan gyorsan. Türelmesnek kell lenni, próbálkozni ezzel azzal. A test általános kondícióját is érdemes felfokozni, lehet az is valamit rátesz a javuláshoz. Nekem most például annak ellenére nincs semmiféle fülzúgásom és problémám, hogy már több mint egy éve nagyon erős hangokat hallgatok a fülhallgatón keresztül (születésem óta gyakorlatilag nem hallok). Kb 110dB, ami zörög belém nap mint nap. Régen ez már kinyírt volna (2004-ben majdnem), de mint lejjebb írtam - most egy kicst másképp állok hozzá. Váltogatom a helyzeteket, hogy ne egy irányban hasson az erős hang. Ez lehethogy még tisztít is és még jobban is érzem magam emiatt is........

Előzmény: kick75 (1269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!