Keresés

Részletes keresés

sabolch Creative Commons License 2008.07.14 0 0 988
Angolból origó c1re megyek augusztus elején Szegedre. Még valaki? Szeptemberben pedig eszperantóra. Kicsit húzós, de reménykedek. :D Valakinek eszperantó: tétel, nyelvvizsgafeladatok...?
tigrike18 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 987
Sziasztok!

Ha valaki 17-18 éves vagy akörül van, és augusztusban vizsgázik euronál B2-ből, és még nincs párja, legyen szíves íírjon! Köszi ((:
1csepp Creative Commons License 2008.07.11 0 0 986
Köszi!
Középfokú nyelvvizsgára kötelező nekem, ebből a szóbeli részt már a Rigó utcaiban letettem pár éve, így kénytelen vagyok az írásbelit is itt csinálni, mert csak úgy lesz belőle C.
Talán sikerült is gugliznom egy nyári tanfolyamot nagy nehezen..:)
Mégegyszer köszi.
Előzmény: Angel DC (984)
tigrike18 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 985
Sziasztok!

Akinek szüksége van Cambridge, Oxford, Longman és Headway könyvekre, írjon! (:

Üdv,
Szandi
Angel DC Creative Commons License 2008.07.11 0 0 984
Szia!
Azt szvsz ne itt keresd hanem a google-ben. És azért gondold át, h tutira origót szeretnél-e. Akkor érdemes azt, ha analitikus a nyelvtudásod és gyenge az aktív kommunikációd.
Sok sikert hozzá, bármi mellett is döntesz!
Előzmény: 1csepp (983)
1csepp Creative Commons License 2008.07.10 0 0 983
Sziasztok
Tud valaki nyári intenzív felkészítőt Origó közép németre? Szegeden lehetőleg...
Angel DC Creative Commons License 2008.07.08 0 0 982
Tájékoztatom az érdekelteket, hogy több friss kormányrendelet lépett hatályba. egyik pl h mostantól nem az nyelvvizsgázhat, aki az adott naptári évben betölti a 14-et, hanem aki a vizsganapon.
Változni fognak a vizsgaárak, a vizsgarészek ismételhetősége, stb. Fontos alaposan érdeklődni jelentkezéskor, bár per pillanat még van amit a vizsgaközpontok sem tudnak.
tigrike18 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 981
Segítség középfokú angolra:

http://upload.vipmail.hu/dl/?tid=7a099339d89646cd6bb826983ae7613bb

Egy kis infót szeretnék a Rigó utca felsőfokról - tapasztalat, pontozás stb. :/

előre is köszi.
Bebi16 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 980
Kicsit még több kell , mint a Kis Agol Nyelvtan(nyelvtani részhez az valóban perfect).abban nincsenek fordítások,márpedig az köztudott,h a Rigó utcain azt nagyon keményen lepontozzák:( és  nemcsak az angolt kell nagyon jól tudni,hanem a magyart is..minél választékosabb legyen a szókincs...amikor 1,5 éve voltam,nekem is a magyarra fordítás kicsit lehúzta az összképet...arra kaptam a legkevesebb pontot.
zaultschy Creative Commons License 2008.06.27 0 0 979
jah és a nyelvtani részhez elég a dohár péter kis angol nyelvtanja(még több is mint sok):-)
zaultschy Creative Commons License 2008.06.27 0 0 978
én középfokú irásbeli origón voltam és a nehézségéről pedig csak annyit hogy 10 évvel a gimi után tettem le 1 hónap felkészüléssel, pedig nem vagyok egy nyelvzseni.picit furcsán pontoztak,arra kaptam keveset amire többet számítottam és arra sokat amire nem,de összevetve nagyon tudom ajánlani.
FERRARI23 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 977
Sziasztok!

Ha érdekel valakit Zöld út német szaknyelvi írásbeli feladatgyűjtemény (nem volt használva), és Zöld utas német cd, 18 korábbi vizsgán lement hanganyaggal + feladatokkal ,megoldásokkal, az írjon!
ibug Creative Commons License 2008.06.24 0 0 976
hello!
Tud vki vmit mondani a Pannon nyelvizsgáról? Trinityről? Előre is köszönöm az infókat.
jojo147 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 975
Sziasztok!

Én 14-én megyek ECl-ből laborra...már harmadszorra megyek listnening-re a többi elsőre ment..eddig nekem nem ilyen "labor"-nak hivták, sőt mostmár nem is oda kell mennem ahol eddig voltam, hanem ahol szóbeliztem..most akkor szóbeliznem is kell megint??
Angel DC Creative Commons License 2008.06.04 0 0 974
nem egyszerűbb és gyorsabb leszedni a netről?:)
Előzmény: Törölt nick (973)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.04 0 0 973

Tud valaki küldeni nekem német középfokú nyelvvizsga feladatsort, bármilyen típusút (Ecl, Ösd, stb...)?

Köszi!

koncsekg Creative Commons License 2008.05.31 0 0 972
Hejjj,
nem akar valaki nyáron sokat angolozni? kellene egy partner, aki eljön velem a campus nyelviskolába! van egy tutkó intenzív tanfolyam akció, ha két ember egyszerre jelentkezik, akkor fejenként csak 30 rongy a 60 órás tanfolyam!

erdekel valakit esetleg? szeptemberre kell az a nyelvvizsga... :(
nemelaveg Creative Commons License 2008.05.30 0 0 971
Köszi, már megoldódott a dolog.
Tegnap bementem és megkérdeztem, hogy ez pontosan mit jelent, és megnyugtattak, hogy van nyelvvizsgám. :) Nekem jó az állami is.
Nem a diplomához kell, majd csak a felvételihez.
Előzmény: time2prtnd (970)
time2prtnd Creative Commons License 2008.05.28 0 0 970

TELC vizsgán csak C típusú vizsgát adnak ki, tehát ha az egyik része nem sikerül, az egész sikertelen.

 

Állami nyelvvizsgánál, ha mindkét vizsgád ugyanolyan szintű (pl. mindkettő államilag elismert középfok) kérheted az A és B vizsgákról a C igazolást. További info itt:

http://www.itk.hu/faq/#igazolás 

 

Esetleg hívd fel az ITK-t (többszöri próbálkozásra felveszik) és kérdezz rá, hogy tiszta legyen. Ha diplomához kellett a nyelvvizsga, a helyedben rákérdeznék a sulidban feltétlenül kell-e a C-vé minősítés, lehet elfogadják így is.

 

 

Előzmény: nemelaveg (969)
nemelaveg Creative Commons License 2008.05.27 0 0 969
Sziasztok!
Ápr. 27-én voltam TELC német nyelvvizsgán. A szóbelim 89% lett az írásbelim 58%. És alatta nagy betűkkel, hogy SIKERTELEN.
Viszont kicsit lentebb:
Eredményének értékelése a magyarországi számítás alapján: „Államilag elismert ÍRÁSBELI (B-típusú) bizonyítvány” és „Államilag elismert SZÓBELI (A-típusú) bizonyítvány”
Ha van vkinek egy A meg egy B tipusú az nem C?
Most akkor van nyelvvizsgám vagy nincs?
time2prtnd Creative Commons License 2008.05.24 0 0 968

Mivel a labor és a képleírás/szitu/beszélgetés egyaránt a szóbeli része, így mindent ismételned kell, nem csak a labort. :(

Előzmény: Vebber (967)
Vebber Creative Commons License 2008.05.23 0 0 967

A labor sikerült rosszul, a szóeli a vizsgabizottság előtt elég jó lett, de nincs meg a 42 pont sajnos, viszont ha véletlen a labor kevés lenne, csak azt ismételném ha lehet ilyet.

time2prtnd Creative Commons License 2008.05.23 0 0 966
Arra gondolsz, hogy a beszélgetés, szituáció, képleírás jól sikerül, és magnón nincs elég pontod? A két vizsga ("szóbeli" és a labor)  együttesen adja az A vizsga pontszámát. Ha ismételned kell a vizsgát, mindkettőt le kell tenned újra, akkor is, ha a laboron csúsztál el.
Előzmény: Vebber (964)
freyya Creative Commons License 2008.05.22 0 0 965
Mit értesz azon, hogy a szóbeli része sikerült? Ha a labor pontjai nélkül is megvan 60%, akkor sikeres a vizsgád. Legalábbis amikor én voltam, akkor nem is volt kötelező a labor, ha valakinek anélkül is megvoltak a pontjai. Arról nem tudok, hogy a vizsga bármely részét (szóbelin ill. írásbelin belül) lehetne ismételni.
Előzmény: Vebber (964)
Vebber Creative Commons License 2008.05.22 0 0 964

Sziasztok!

 

Meg  tudná valaki monmdani, hogy középfokú (origós) szóbeli nyelvvizsgán, ha a szóbeli része sikerül, de a labor része nem, akkopr elég csak a labort (magnóhalgatás) ismételni?

 

Köszönöm

chavaloo Creative Commons License 2008.05.21 0 0 963

Sziasztok.

Márc. 27-én voltam Telc középfokún, és érdeklődeni szeretnék, hogy küldenek-e emailt előtte, mielőtt kitennék az eredményeket(ápr.27), ha igen, abból következtethető, hogy valamelyik rész sikerült?

Választ előre is Köszönöm.

Bebi16 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 962
Sziasztok!!

Ha valaki a közeljövőben szeretne nyelvvizsgát tenni és még bizonytalan a témával kapcsolatban, az nyugodtan írjon vagy vegyen fel msn-re.Amiben segíteni tudok:
ECL,Rigó,TOEFL(nemzetközi,amit több mint 6000 helyen fogadnak el),árak,nehézség,felkészülés stb.
Alapfokúról ne kérdezzetek ,mert azon nem voltam;viszont aki közép/felsőfokúra szeretne menni,annak szívesen segítek.
Amit ajánlani tudok az angolt magasabb szinten művelők számára: könyvolvasás,flmnézés persze mindezeket angolul!Nemcsak a nyelvtudásodat gyarapítod ezek által,de még ki is kapcsolódsz...rengeteget tanultam belőlük én is!a dvdzés pedig a legjobb "magnóforrás",mert ott háttérzaj is van jócskán,ami felsőfokon "mindennapos téma" XD
armstrong1 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 961

Szép napot mindenkinek!

 

Júniusi ECL nyelvvizsgához keresném Szilvási Izabella könyveit (Exam Fright), tud-e esetleg valaki segíteni? Merre lehetne kölcsönözni? Villám Relax (mp3 + scannelt lapok) és Taxus Learning Englisht tudnék írni cserébe. Pdf-ben meg lenne valakinek, azt el sem hinném...Legegyszerűbb lenne, ha ha lemásolhatnám (egy nap - Pest), addig természetesen odaadnám az árát. Ha jól tudom kifejezettem ECL témakörökre dolgozták ki.

 

Ha valakinek más kidolgozott anyaga is lenne és elküldené emailben (morzsa@gmail.com) ,megköszönném.

 

www.usingenglish.com oldalt tudom ajánlani mindenkinek.

 

 

Jeligém: "minden megoldás érdekel"

 

 

                                                                                            m.

freyya Creative Commons License 2008.05.14 0 0 960
A TELC-nél tutira nincsen csak írásbeli, és szerintem az ECL-nél sincs. Tulajdonképpen nagyon kevés vizsgánál van lehetőség csak külön írásbelizni vagy szóbelizni, így ez eléggé leszűkíti a kört.
Előzmény: Alexender (959)
Alexender Creative Commons License 2008.05.14 0 0 959
Írj meg többféle próbatesztet és a legszimpatikusabb vizgsa mellett dönts!
A BME, Pannon, TELC, Origo, ECL mind nagyon jók, egyik sem könnyebb mint a másik, csak másfajta készségeket mérnek. Sok sikert!
Előzmény: 84_egyes_golf (958)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!