Keresés

Részletes keresés

szabi72 Creative Commons License 2012.06.16 0 0 29241
Feri már dolgozik újra, úgyhogy egyértelműen Kocsis! Nála alap a snadvik12c27. Kérdezd meg tőle, hogy meilyen határidővel vállalja. Megéri várni 2-3 hónapot a bicskájára. A honlapját megtalálod a guglin, így fejből nem tudom.
Ja, és ajánlom a jó kis szénacél pengéjét!
Előzmény: bélasuska (29235)
ronya1 Creative Commons License 2012.06.16 0 0 29240

én nem úsztam meg, ráadásul akkor cserálték az amd-ket ak-ra és ahhoz járt bajonett is(bár kicsit tré volt az a gumifoggantyú) aztán minden bajom volt hogy nem kapjuk ki sodem a gépkarabély mellé

szerencsére a kőbányai piacon tudtam venni ;)

bár az égvilágon semmire sem jó, de van(egyiket már el is passzoltam)

:))))

Előzmény: Szepy2884 (29238)
Szepy2884 Creative Commons License 2012.06.15 0 0 29239

Fúú lehet hogy neked lesz igazad ;) Jobb ha inkább megyek aludni. Csak félre informállak benneteket :)

Előzmény: szijozsi (29232)
Szepy2884 Creative Commons License 2012.06.15 0 0 29238

Ööö... de :) Bocsánat én nem voltam katona. Éppen hogy "megúsztam".

Előzmény: ronya1 (29230)
spapda Creative Commons License 2012.06.15 0 0 29237

Révész. Megfizethető (árak ügyében nézz körül a honlapon), Sandvik 12C27 acélból dolgozik, a minőség pedig jó, a náderei nemrég díjat is kaptak. Ne számíts hibátlan bicskára, pl. Kocsissal ellentétben nem a kifogástalan termék a cél (pl. illesztéseknél lehetnek eltérések, nem követi a markolat anyaga pontosan a baknit stb), de nagyon masszív, tartós, minőségi bicskát kapsz.

Előzmény: bélasuska (29235)
bélasuska Creative Commons License 2012.06.15 0 0 29236

+ 1 db "?" a végére  :)

Előzmény: bélasuska (29235)
bélasuska Creative Commons License 2012.06.15 0 0 29235

oh bakker... most meg ide tartozó kérdést, az adásvétel topicba tettem be ... :)

 

szóval kérdés:

 

... mert végre van kis keret 1-2 magyar bicskára...

 

melyik mester munkái között nézzek körbe, hogy ha jobb acélból, pl sandvik, szeretnék bicskát, de ne legyen azért a Szankovits féle 40 ezer Ft/db kategoria... :)

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.15 0 0 29234

Most is :)

Előzmény: szijozsi (29232)
Open_Mind Creative Commons License 2012.06.15 0 0 29233

Sziasztok hagyatékból két túlélőkés eladó, gyűjteményi darabok:

 

Aitor Jungle King II.

 

http://utazas-szabadido.vatera.hu/kempingezes/tulelofelszereles/aitor_jungle_king_ii_spanyol_tulelokes_nma_regi_1605662594.html

 

http://utazas-szabadido.vatera.hu/kempingezes/tulelofelszereles/komoly_tulelokes_nma_regi_4_napig_1605669476.html

 

Esetleg a vadászkés gyűjtemény is érdekes lehet:

 

http://sport.vatera.hu/vadaszat/vadasztor_vadaszkes/elkepeszto_vadaszkes_gyujtemeny_csont_ozlab_nma_1605616550.html

 

Minden 1 Ft-ról, minimál ár nélkül és már csak 3 napig. Köszönöm, ha valaki megnézi. Remélem nem zavartam, kellemes hétvégét!

 

szijozsi Creative Commons License 2012.06.15 0 0 29232

Nem az első vasárnapján? Régebben még úgy volt.

Előzmény: Szepy2884 (29229)
Llychllyn Creative Commons License 2012.06.15 0 0 29231

Hát most már nem tudok elszabadulni az extrametálos akcióra (a legtöbb boltot így is teljesen kifosztották), teljes áron a Volpe meg ki van zárva, de ha mégis eljutok még holnap egy boltba (asszem holnapig tart az akció), meggondolom még (bár valószínűleg már csak körömvágó ollók és néhány kevésbé vonzó Cold Steel lesz készleten...:)). Köszi azért a tippet, nem is tudtam, hogy a Spyder ilyet is csinált.

 

Kanálgépet Budapesten, a hétvégi PeCsás bolhapiacon találtam tavaly, nem emlékszem, mennyi volt, talán egy ezres lehetett, de többen is árulták, különböző árakon (új-használt-kevésbé használt variációkban). Van egy ilyen katonai cuccokkal foglalkozó stand, ott volt Victorinox német katonai zsebkés is, szintén ezres körüli áron, csak épp a fűrészről hiányzott az az alumínium frincfranc, ami meggátolja, hogy sörnyitás közben a kezedbe állítsd a fogait. 

 

Ez az a kés, amivel több barátom sem mer sört nyitni, az est előrehaladtával egyre növekszik a baleset veszélye:)

 

Endurám van, az nem legál méret, de nagyon szeretem, sokat használtam - a Delica, ha már a kistestvére, ezért is tűnik járható útnak, csak hát az esztétikai preferenciák... Nincs mese, sokkal több pénzt kell keresni, és venni egy ilyet is, meg egy olyat is:)

 

ronya1 Creative Commons License 2012.06.15 0 0 29230

mhsz?

nem csak mh?

Előzmény: Szepy2884 (29229)
Szepy2884 Creative Commons License 2012.06.15 0 0 29229

Itt miskolcon minden hónap utolsó vasárnapján kirakó vásár/bolhapiac van a sétáló utcán. Autentikus kanálgépek garmadát lehet beszerezni echte MHSZ beütéssel max 500 HUF áron amiből még alkudni is lehet.

Előzmény: kneissl (29225)
ronya1 Creative Commons License 2012.06.15 0 0 29228

na ja csak vissza is kellett adni.......

nemrég még csak párszáz pénzekért adták, de egyre kevesebb van és így egyre drágább :(

Előzmény: kneissl (29225)
H_G Creative Commons License 2012.06.15 0 0 29227

Pont ez a pláne benne, hogy a Volpe Amerikában már nem kapható, de itt még, úgy emlékszem, nemrég láttam az Extrametálban. Hamarosan ritkaságértéke is lesz már.

 

Előzmény: Llychllyn (29223)
Emdzsí Creative Commons License 2012.06.15 0 0 29226

Nekem félig szerát, de nem bánom, jobban szeretem a sima élt, de néha jól jön a fogazás. Amúgy nagyon masszív jés, és a szikravetővel is jól működik.

Előzmény: Llychllyn (29224)
kneissl Creative Commons License 2012.06.15 0 0 29225

Bezzeg anno a tartalékos bakák ingyen kapták, akár kérték akár nem.

:-)

Előzmény: ronya1 (29216)
Llychllyn Creative Commons License 2012.06.15 0 0 29224

mármint a Raven sima élű, az érzésem szerint némileg jobban összerakott Rookie viszont nem - ha sima lett volna, a mai napig ez lenne a zsebemben.

 

Előzmény: Llychllyn (29223)
Llychllyn Creative Commons License 2012.06.15 0 0 29223

Az a kis byrd - na, hát az pont egy raven. Tavaly szereztem be, azóta EDCnek nagyjából megfelel, csak visszasírom a rookie-időket, most már sima pengét választanék:) Az enyémnek egyébként is nagyon szoros a klipsze, szétszedi a zsebet is, nehéz is előhúzni, nem tudom, hogy ez egyedi probléma-e, vagy mindegyik így működik, a sima spydereknél is tart a klipsz, de csak épp eléggé, nem kell erőszakolni, hogy kijöjjön a zsebből. 

 

H_G: Itt már főleg az esztétikai szempontok játszanak, a Volpe tetszik is, de egy gyors google után úgy tűnt, hogy nem igazán beszerezhető, plusz mindkét áhított késnek elég érdekes markolata van - a Bone Collector iszonyú faszán néz ki, nyilván meg tudná csinálni valaki itthon is, de az a logó is nagyon üt, ami bele van égetve. A másik csak simán faszán néz ki, ezt szerintem itthon is megoldják, mondjuk a penge formája is nagyon tetszik... A Pumával próbálkoztam, de nem igazán jött be, mondjuk hülye módon egy klipsz nélküli változatot választottam, tetszik ugyan, de hordani kissé nehézkes (ha hordom, egy fejesgörbe bőrtokjába teszem, így viszont minek egykezes...)

 

 

Előzmény: Emdzsí (29222)
Emdzsí Creative Commons License 2012.06.14 0 0 29222

Nekem a Byrd Raven nagyon bejön, főleg 5000 pénzért. Kicsit cseles, 9cm-es penge, 73mm élhossz.

Előzmény: Llychllyn (29214)
account Creative Commons License 2012.06.14 0 0 29221

Ez egy remek ötlet, köszönöm :)

Nem provokálni akartam, csak valóban pörgetni kicsit a topicot, amúgy azért nem volt az igazi vágni vele mert még ív sincs a pengében ugye, így ha nem akarom hogy az ujjam is a kajához érjen akkor valóban csak a hegyével karcolom, kis túlzással persze.

Előzmény: Szepy2884 (29219)
Szepy2884 Creative Commons License 2012.06.14 0 0 29220

bocs a sok helyesírási hibáért. Telefonról írok.

Előzmény: Szepy2884 (29219)
Szepy2884 Creative Commons License 2012.06.14 0 0 29219

Nem akartam reagálni a kijelentésedre, hogy a pizzát nem tudta rendesen vágni a késeddel, mert provokációnak vettem, amivel megpróbálod felpörgetni a topikot :)

 

De úgy látom, hogy akkor a technikádlehet rossz. A friss pizzát bármilyen kés könnyedés feltudja vágni. A kis méretű kés még előnyösebb is. A szikadt de főleg szárazzal lehet csak gond, mert az már inkább törik semmint szeletelődik.

 

Javaslom neked, hogy a szeletelésnél a kést Ne magad felé húzd, hanem magad előtt keresztben. Így nem leszel a tulajdon kezed útjában és nem emeled meg a kést sem, hogy már csak a hegyével karcoljon.

 

 

Előzmény: account (29218)
account Creative Commons License 2012.06.14 0 0 29218

A pizzavágás azért nem volt az igazi, mert a fogásban ahogy kitalálták túl meredek lett volna a penge, és így kicsi az él, ami dolgozik, persze már az élével nem igen van gond, nagyon szépen vitte, még úgy is ha lapjával vágtam, hogy csak a feltétes részt ehessem...  ;)

 

Ma megnéztem a metrón egy ablakban: alig látszik a zsebemben, és amúgy csak akkor érzem ha hozzáérek olyan könnyű.

Előzmény: H_G (29213)
theraphosa Creative Commons License 2012.06.14 0 0 29217

Köszönöm, hogy megnézted. Mindegy, hagyd a francba lassan árban ott leszek, hogy megveszem pesten.

Előzmény: ronya1 (29216)
ronya1 Creative Commons License 2012.06.14 0 0 29216

ma is rákérdeztem a kanálgépre

még nincs de igéret van hogy lesz ebben a hónapban

elméletileg hoznak neki kilós áruban aztán meglátja milyen lesz és mennyit tud összerakni belőle

de 500alatt tuti nem lesz ezt már most mondta

H_G Creative Commons License 2012.06.14 0 0 29215

Akkor már miért nem a Volpe? Az nagyjából megfelel a leírásnak. (Vagy veszel egy Griptiliant olcsón és csináltatsz rá diófa markolatot helyi mesterrel.)

Előzmény: Llychllyn (29214)
Llychllyn Creative Commons License 2012.06.14 0 0 29214

Érdekes, engem csak akkor néztek meg egy kicsit, mikor egy Cold Steel Voyagert hordtam - mondjuk az csak egy-két alkalom volt, és nem is a metrón volt nálam. A Spyderco rookiet vagy tíz évig hordtam, annak acél markolata és klipsze is van, szóval látványosabb darab a zsebben, de rá se bagózott senki.

Jelenleg az a gyötrelmem, hogy későn értesültem az extrametálos akcióról, és mire utánanéztem, teljesen elfogyott minden, ami érdekelt volna - pedig már egy jó ideje csorgatom a nyálam egy sima native-ra. Azzal próbálom nyugtatni magam, hogy ez most tulajdonképpen egy érett gondolkodású ember felelősségteljes döntése, mert valójában nincs is szükségem még egy bicskára (a fene essen bele, ha időben észlelem az akciót, EZ biztosan nem fordult volna meg a fejemben...:)).

 

Már egy ideje pont egy új EDC beszerzésén töröm a fejem (no meg egy csomó fölösleges kés beszerzésén is - álmodozni azért csak lehet:)), eddig a már említett Rookie, majd egy kis Byrd fordult meg gyakrabban a zsebemben. Az igazi nagy álom egy Benchmade Bone Collector diófa markolattal, vagy egy Lone Wolf Swale, de ezekhez nehéz és főleg baromi drága hozzájutni, úgyhogy ez egyelőre tényleg csak álom marad. Kár, pedig a sima él + klipsz + asszem legális méret + szép fa markolat kombinációt nem sok minden veri... Esetleg majd egy emersonos Delica 4 nyújthat némi vigaszt, még véletlenül sem hasonlít egyik nagy vágyamra sem:)

H_G Creative Commons License 2012.06.14 0 0 29213

Ezen én is gondolkodtam kicsit, hogy vajon horizontálisan próbálta-e szeletelni azt a pizzát :) Egy pizza annyira vékony, már 2-3 centis pengével is föl lehetne vágni, ha amúgy elég éles (és nem túl vékony, sniccer utolsó pengéjével azért nem próbálnám). A korongos pizzaszeletelő célszerszámoknak sem szokott a nyóccenti fölött lenni a sugara.

 

Előzmény: szabi72 (29212)
szabi72 Creative Commons License 2012.06.14 0 0 29212

Öööö... pizzát miért nem vág? Vagy lehet, hogy rossz pizzát próbáltál szeletelni? Nem viccelek: a vastag, puha tésztájú pizzát tényleg nehezebb vágni, egy vékony, ropogósat sokkal könnyebb. Az előbbihez lehet, hogy nem jó egy EDC kés, bár szerintem inkább az élével lesz baj. Én otthon a pizzát mindig valami rövid pengéjű késsel vágom, vagy valamelyik bicskámmal, vagy egy Fiskars zöldség késsel, de nem szokott vele különösebb probléma lenni.

Előzmény: account (29211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!