Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.27 0 0 14515

Az ülés pont nem kíméli a gerincet, sőt nagyon is terheli.Sajnos neked a berögzött alvási poziciód sem a legjobb, mert hason fekszel, kitekert nyakkal.Jó lenne, ha ezt megtudnád változtatni.

Tudom, hogy nehéz.

Nekem volt egy piszok rossz szokáson.

Az ágyban, forduláskor, úgy vágtam bele a párnába a fejem, viszonylag magasról, hogy csak úgy nyekkent.Egyszer jó le is fejeltem a fejtámlát.

Olyan félálomban csináltam, tehát tudtam róla.

Sikerült leszoknom róla!

Előzmény: majamaja (14513)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.26 0 0 14514

Beszélj mielőbb a dokival.

Ne aggódj, csak egy nagyon picit, éppen annyira, hogy cselekedj.

Tudom, hogy a torna helyett annyi érdekes, más program van és nem könnyű rávennie magát az embernek a rendszerességre. Ülj le, gondolkozz el és határozd el magad.

 

Előzmény: GoldenWolf (14512)
majamaja Creative Commons License 2016.07.26 0 0 14513

remelem en is, hogy az ismerösöm hamarosan jelentkezik. Aprilis ota fökent feküdtem, most is sokat ülök, kimelem magam. Anno majdnem semmmit sse ültem. Amikor dolgoztam akkor mondjuk napi 1h. Feküdtem 8 max 9 h. Most meg allo nap üles, fekves. Szerintem ez nem tetszik a derekamnak. De annyira hiperaktiv voltam es mindig talaltam valamit csinalni. Kert, takaritas... Most meg... Tudom, hoy hülyen hangzik, de hianyzik a munka, az a mozgas, az ottani emberek. Itthon nem is nagyon szerettem lenni. Rövid ideig, aztan mindig agyon untam magam. Visszamenni oda, arra  munkara mar nem fogok birni. :-(

GoldenWolf Creative Commons License 2016.07.26 0 0 14512

Néha igen,bevallom az utóbbi pár hétben megfeledkeztem róla,igazábol nagyon aggaszt,megprobálok a héten beszélni a dokival,nagyon feszül a vádlim/combom,főleg állás közben jön elő a gyengeség ,sétálás közben kevésbe érzem.

Előzmény: Törölt nick (14510)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.26 0 0 14511

Nem törvényszerű, de sokszor "áttevődik" a fájdalom a gerinc más szakaszaira.

Drukkolok, hogy mielőbb megtaláld a gyógytornászt.

Előzmény: majamaja (14508)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.26 0 0 14510

Hát ezt véletlen idő előtt elküldtem.

Azt akartam kérdezni, hogy azért otthon végzed a tornát?

Előzmény: GoldenWolf (14503)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.26 0 0 14509

Szia! De rég jártál itt.

Ha lehet ne betonon sétálj, inkább egyenetlen talajon, az igénybe veszi a derék izmait.

 

Előzmény: GoldenWolf (14503)
majamaja Creative Commons License 2016.07.26 0 0 14508

akkor lehet, hogy en nem is megyek a fedett medencere uszni, azt mondtak, hogy hideg a viz. A masikban meg gondolom rengetegen vannak es akkor meg lehetetlen uszni.

Mostansag a hatam is fajlalom. Erdekes ez akkor jött elö, amikor itthon csak feküdttem, a nyaki porckorong fajdalmaim miatt. "Ez egyre jobb es jobb lesz."

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.26 0 0 14507

Szia! Én is folyamatosan nyomon követem Benét, már nem bírja egyedül, hihetetlen mennyien kérik a segítségét.Úgy olvastam, hogy képzést is be akar indítani, éppen mert nem győzi.Nagyon megszaporodtak nála a nyakasok.

 

Nagyon örülök, hogy ennyit javultál.Sok meló van benne, de megérte.Hát a véleményem most is az, hogy nem lehet a mozgást büntetlenül abbahagyni.Csak életformaként van értelme!

Jól teszed, ha időnként változtatsz a gyakorlatsoron, egyrészt, hogy ne unj rá, másrészt, mert újabb izomcsoportokat mozgatsz meg.

Megértelek, hogy nem akarsz mr-t, a lényeg a tünet.Reméljük, hogy az a hatalmas sérv most már tényleg csak " min.grad." ☺

Előzmény: portug (14506)
portug Creative Commons License 2016.07.26 0 0 14506

Sziasztok!Brigi, Bubuca köszi az érdeklődést! Adrienn, Pipike folyamatosan várom, hogy jóra forduljanak a dolgaitok-szorítok nektek!Majával meg eszme -  és tapasztalatcserélünk, ki mit ismer, tud,s ki - mi segíthet....

Alapvetően jól vagyok!Visszakerestem a feljegyzéseimben, január vége óta egyáltalán nem volt lábba sugárzó fájdalom, zsibbadás....maradt valami érzés a jobb lábamban, ezt mondta is a gyógytornász, hogy megtörténhet, az idegnek idő kell a regenerálódáshoz, de ez nem zavaró. Ha nem ülök sokat, s tornázok, nincs derékfájás, ellenkező esetben igen....Szóval nem a régi vagyok, de ezt be tudom építeni az életembe.

Ja és meg kell tanulnom vigyázni - imádtam a nagy elegben a hideg vizet, no olyan derékfájásom lett másnapra, hogy csak na.....Ugyanígy jártam, amikor kint 40 fok, s ki - be a légkondicionált üzletekbe.....

A gyógytornász "elengedett", s csak akkor kell jelentkeznem, ha meguntam nagyon a gyakorlatsort...Befejeztük vele. Kezdek másféle tornákat is csinálni, visszatértem a nagy szerelemhez, a T - Tapphez, ami egy rehabilitatív fittness, s nemcsak a gerincre, de a nyirokrendszerre is hat, fokozva ezzel a test általános jól - létét. Nagyon várom, hogy mi s milyen lesz az a prevenciós program, amelyet most dolgoz ki Bene, hogy ne induljon be a mókuskerék, hogy esetleg máshol újulhat ki....

Jó lenne azért bekukucskálni, hogy mi is van most a sérvemmel....de nem költök most drága MR-re, próbálok hinni a szervezetemnek.

Év elején valami olyant írtam, hogy ez az év a torna éve lesz, s akkor Brigi azt írta, inkább ezentúl folyamatosan a torna legyen része az életemnek! Tökéletesen igazad volt:)

Előzmény: Bubuca (14479)
GoldenWolf Creative Commons License 2016.07.26 0 0 14505

Nem még nem,pár napja kezdődött gondoltam adok 1-2 hetet hátha lesz változás.

Előzmény: majamaja (14504)
majamaja Creative Commons License 2016.07.26 0 0 14504

Szia! Nem vagyok mütött, ugyhogy ezen a teren nincs tapasztalatom, beszeltel az orvosoddal erröl?

Előzmény: GoldenWolf (14503)
GoldenWolf Creative Commons License 2016.07.26 0 0 14503

Sziasztok!Nekem 4 hónapja volt az ágyéki L4-L5ös szakaszon műtétem(microdiscectomy) Eddig minden tökéletesnek tünt,néha voltak "emlékeztetőim" de azokat alig éreztem meg és mozgás hatására teljesen elmúlt,gyakorlatilag műtét után tünetmentes voltam.Viszont olyan 4-5 napja a jobb lábamat gyengébbnek érzem mint a balt,mintha a combom vádlim környéke zsibbadni akarna,pont az az oldal ahol a sérv fókuszálódott,szerencsére nem gátol a mindennapokban és sokat tudok sétálni,eddig nem gátolt meg úgy hogy muszáj lenne megállnom,fájdalmaim nincsenek továbbra sem max ideg emlékeztetők,a 10 alkalmas gyógytornán is túl vagyok.Aggódnom kéne emiatt a gyengeség miatt?Kiújulhatott a sérv?

Adrienm79 Creative Commons License 2016.07.26 0 0 14502

A legelső MR felvételeken is látszott. A műtét utáni rtg-n is simán. Szerintem a 8 hetes kontrollon már ezért küldött el ....

Előzmény: Törölt nick (14499)
majamaja Creative Commons License 2016.07.25 0 0 14501

Sziasztok!

 

Ugy vettem eszre, hogy Magyaro. ellege elcseszik ezeket a müteteket. Igaz, itt meg nem talalkoztam emberrel, akinek lett volna mütete. Vannak  itt is forumok, de mar regiek. Azon, akik irtak viszonylag meg voltak elegedve a mütetek utan.

Igazad van Brigi. Nem biztos, hogy minden doki tud minden mütetek elvegezni. Neztem is 1 youtube-os videot es ott akit müteni akartak az megkerdezte a dokijat, hogy hany ilyen mütet csinalt mar. Vegül olyant keresett, aki mar többször csinalt olyan mütetet, ami neki kellet. megkereste abban a regioban a legjobbat

Nekem adott Portug egy Mc Kenzies gyogytornasz szamat. De varom az ismerösöm jelentkezeset Magyaro-rol, Ö is ismer egyet, lehet, hogy majd atjarok. Mondtak, hogy nem lesz marol holnapra csoda, Portugnak is több, mint egy honap kellet, hogy javulast eszleljen. De megkerdeztem, hogy milyen az az idegsebesz, akihez anno elment, mert en is el akarok menni legalabb egyhez, de nem valami "szerencsetlenhez".

Szedem ezt az orvosagot. Legnagyobb megdöbbenesemre bevetele utan kb 3, 4 ora mulva olyan vagyok, mint aki kicsit reszeg. Ugyhogy napközben szerintem nem fogom szedni, mert meg elvagodok valahol. Este meg ok, kdülök az agyban, meg altat is. Fajdalmak persze azert vannak. Amik mar nagyon nagyon kiidegelnek. Az ideg fajdalom kiidegel. :) Kezd hatni az orvosag. Nalatok  van valami ujsag?

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.25 0 0 14500

Maja, kicsit jobban vagy?

Remélem sikerült Mckenzies gyógytornászt keríteni.

Előzmény: majamaja (14494)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.25 0 0 14499

Azért drukkolok, hogy ne legyen szükséged ezen felül műtétre.Hogy a túróba nem vette észre a doki azt a csontkinövést, ami most ekkora gondot okoz, hisz le is volt írva.Vagy küldött volna a megfelelő helyre, ha ennyi a tehetsége.

Nem mindenki van otthon a nyaki gerincben, de ezt neki kellett volna tudnia és nem neked.

A második orvos attól volt tisztességes, hogy elirányított, nyilván, mert meghaladta a képességeit.

 

Remélem, a felette lévő sérv nem okoz tünetet, csak van.Jó lenne, ha ez a műtét megoldaná minden gondod.Három műtét már kicsit sok....

 

Előzmény: Adrienm79 (14498)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.07.25 0 0 14498

Nem egyszerű az én esetem. Januárban volt C5-C6 kiszakadt sérv műtétem. Cage implantátumot kaptam. Műtét után sokkal rosszabbul voltam. Hosszú úton jutottam el áprilisban az OGK-ba pestre. Ott derült ki, hogy az implantátum mögött ott maradt egy csontkinövés ami nyomja a C5 és c6 gyököt valamint gerinccsatorna szűkületet csinál és komprimálja a gerincvelőt. A vizsgálatok szerint kóros neurogén károsodás is van.

Na ennek a decompressziós műtétje lesz most. Mindezeket CT és MR és funcionális RTG is bizonyított valamint volt EMG és ENG vizsgálat.

Előzmény: noncsi2004 (14497)
noncsi2004 Creative Commons License 2016.07.25 0 0 14497

Szia,nem értem miért nem csinálják meg hamarabb , ha vannak tüneteid az mr mit mutat?

Előzmény: Adrienm79 (14496)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.07.25 0 0 14496

Írtam nekik most email-t. hátha válaszolnak valami biztatót!

majamaja Creative Commons License 2016.07.24 0 0 14495

minden rendben lesz, ha mas nem foglald le magad valamivel, amit szeretsz es birsz csinalni. Szerintem az is meditacio. mindegy, hog mi csak kapcsoljon ki.

majamaja Creative Commons License 2016.07.24 0 0 14494

Syerintem is telefonalj. Azt meg, hogy az emberek mit gondolnak arra tegyel magasrol. Nem gondolkoznak, es nem tudjak, hogy milyen is az, mikor az ember ilyenbe van. ha csak valaki at nem elte vagy eli ezt. ezt en is tapasztalom a sajat börömön.

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.24 0 0 14493

Én meg Poppert, épp a misztikáról.☺

 

Azt nem hiszem, hogy elfelejtenek, szerintem már számba vettek, nem tudom, hogy megy ez pontosan náluk.Gondolom van valamilyen sorrend.

Csak nehogy az legyen, hogy jön egy sürgős eset.

Szóval nem árt őket emlékeztetni (finoman), hogy te is várakozol 

 

Előzmény: Adrienm79 (14492)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.07.24 0 0 14492

A Titok meditációját hallgatom 

 A főorvos dolgozik az én orvosom van még a jövő héten szabadságon

 Lehet olyan hogy elfelejtenek? 

Előzmény: Törölt nick (14491)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.24 0 0 14491

Én bizony felhívnám a kórházat.Elmondanám, hogy műtétre várok, és megkérdezném, hogy Bánk doki meddig van szabadságon. És kb. hol vagyok én az előjegyzésben műtétileg.

Biztos lehetsz benne, hogy naponta találkoznak hasonló kérdésekkel.

Ráadásul azért is érdeklődnék, nehogy "véletlen" hátrébb soroljanak.

A jövő héten különben is aktuális, hogy hívjanak, mert ugye agusztusra tervezik a műtétet.

Esetleg várj még csütörtökig (mert a tapasztalatok szerint akkor szokás hívni), és ha akkor sem hívnak, lépj.

 

Meditáció!  Igazán híve vagyok a misztikának, de aligha nevezném meditációnak egy pszichológustól kapott hanganyagot.Max.relaxációs segédanyagnak.

Gondolom a pszichológus nevezte így.

Nem te vagy a hibás, hogy nem működik.

A meditáció nagyon nehéz, el kell vonulni egy csendes szobába, befele figyelni és szép lassan kiüresíteni, megtisztítani az elmét minden gondolattól.Ezt gyakorolni, tanulni kell .Ez még egy nyugodt időszakban is nehéz, nemhogy így műtétre várva, ezernyi gondolattal a fejedben.... Csak egy nagy erőlködés lenne.

Viszont nem beszélnélek le a relaxációról, de tudom, hogy ilyenkor még az sem könnyű.

 

 

Előzmény: Adrienm79 (14490)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.07.24 0 0 14490

Ettől a várakozástól komolyan tropára mennek az idegeim. Már az emberek is kezdenek hülyének nézni mikor kérdezik mikor lesz a műtét, én meg csak azt hajtogatom nem hívtak még telefonon.....

Háziorvosom is kérdezi de mégis mikor meg hogy hívjam fel a kórházat.... de minek????

Közben meg: borzalmas gerinc, váll és kar fájdalom. Állandó zsibbadás, naponta 1 - 2 alkalommal még csak mozdítani sem bírom a kezem. Szinte alig bírok bármit is csinálni.

És közben úgy érzem egy biológiai bombán ülök. Az amúgyis károsodott két ideggyök a folyamatos kompressziótól tovább károsodik és nem tudom lesz e reményem egyáltalán még hogy regenerálódik vagy tényleg csak egy próbálkozás lesz mint ahogy az orvosom mondta:-( Elkeserítő ez az egész.

Nem tudom más műtétre várakozó ezt hogyan bírja ki?

Én esténként meditációt hallgatok ( de nagy lótúrót sem ér )

a lányommal próbálok játszani több kevesebb sikerrel....

majamaja Creative Commons License 2016.07.24 0 0 14489

Most olvastam, hogy enek a lyricanak nem mindjart lehet erezni a hatasat, több hetnek kell eltelnie. Lhet, hogy a movalist kell akkor szednem. Meg kell kerdeznem, hogy lehet e evvel a lyricaval. Fürdö elött szedtem, de ott a doki azt mondta, hogy addig meg ott vagyok, ha nem faj annyira akkor inkabb ne. Aztan csak akkor vettem be, amikor nagyon mgffajdult. Nekem mostmar ok az agyban alvas es fekves, de csak hason birok elaludni, regi berögzödött szokas. A fejem pedig mindig jobbra forditottam, ez most nem megy. Akkor faj a lapockam es a vallam. Emigy is, amikor elforditom feszülnek es fajnak a vallamban es a lapockamban az izmok.

Nekem a huzo,egö erzest a hidegvizes ruha szokta csökkenteni. Most eleg gyorsan kiütötte az egö fajdalmat. Örülök, hogy erre ra jöttem, mert elötte ettöl szenvedttem eleget. Ejjel, nappal.

Reggel, amikor felebredek nem faj, de ahogy elkezdek mozgolodni az agyban, elkezd fajni. Ha dolgozgatom utanna szinten megjelenik az egö, huzo fajdalom, amit nem birok toleralni. Mosst is maszirozgattam, de ezek az izmok a vallamba es a lapockamban egyfolytaban fajnak. Van a lapockamban egy resz, eleg volt csak, hogy vegig huzzak az ultrahangos kis kütyüt mindig ereztem , nem nagyon fajt de ereztem. Mondta a nö, aki csinalta a kezelest, hogy ott fut egy ideg es azt erzem.

Azon gondolkoztam, hogy mar kb 5 honapja az az ideg nyomva van es, hogy milyen karokat okozhatott ez neki. Ezek az allando izom görcsök, amiket viszonylag eleg jol sikerült a fürdöbe feloldani.

A baratnöm tegnap lehordott, hogy miert nem vettem meg mar ezt a fajdalomcsillapitot es miert nem talatam mar valami idegsebeszt, mert lathatom, hogy a torna nem segit. Miert varok az ismerösömre, hogy talaljon nekem egyet.Na mit mondjak? Kedves. Mondtam neki, azert mert nem akarok akarkihez elmenni es Ö ismer embereket, orvosokat, akik tudnak ajanlani valakit, aki a jobbak között van. Sok segitseget nem kapok töle se.

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.24 0 0 14488

Ha teheted vegyél magadnak anatómiai párnát (memorya habost).Nekem azóta jó az éjszakám, mióta kicseréltem a matracom és a párnám, sőt az egész ágyam. Persze a fájdalmat nem oldja, de minden apróság segít  valamennyit.

 

Nekem inkább a meleg esik jól. (Persze nem most a dög melegben).  Kicsit lazítja a nyakizmon. Próbálkoztam már fagyasztott zöldborsóval ruhába tekerve, de elmerevítette a nyakam. 

 

Valami olyan gyógyszer kéne rövidtávon, ami jó a gyulladásra is.

 

 

Előzmény: majamaja (14487)
majamaja Creative Commons License 2016.07.23 0 0 14487

nem sokat er, mondom ha hütöm vizes ruhaval akkor jobb. Amikor bevettem akkor lefeküdtem, jobb lett, aztan most semmi. Ennyi. Arra i hasznaljak, de ilyen fajdalmakra is. nem is tudom mennyi a max adag 1 napra, de azt meg egyenlöre nem vehetem be, fokozatosan kell. mit mondjak, tul remenykedtem. A csodara vartam.

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.23 0 0 14486

Soha nem hallottam róla.Megnéztem a tájékoztatóban, azt írja, hogy epilepsziára.......

 

Előzmény: majamaja (14484)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!