Keresés

Részletes keresés

makiman Creative Commons License 2010.03.15 0 0 561
Kedves Fórumosok!

Segítséget szeretnék kérni.
Van egy AEG mosógépem, amihez kaptam egy AQUA STOP-os víz bekötőcsövet és persze rövid. Tudna valaki felvilágosítást adni, hogy ez a bekötőcső mire jó, mit csinál és van-e egyáltalán értelme használni?

Köszönöm a válaszokat.
Dózerbike Creative Commons License 2010.03.12 0 0 560
LG a motorra ad 10 év garit.Na persze,legritkább esetben megy a motor tönkre.Konkrétan nem tudom milyet ne vegyél,rossz tapasztalatom még nem volt.Ami fontos szerintem,a garanciaidő hossza,és mire is terjed ki pontosan,van e a közelben szakszerviz,a centrifuga legalább 1000-es legyen."Egzotikus" gépet semmiképp nem vennék,hanem a már régóta forgalmazott ,jól ismert márkáknál maradnék.Talán a Whirpool,amiről a legtöbb rosszat hallottam.De az is lehet hogy csak azért,mert abból adtak el a legtöbbet.
Előzmény: ss26 (559)
ss26 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 559
Sziasztok!
Szeretnék kis segítséget kérni tőletek. Melyik mosógépet ne vegyem meg?
Mármint persze kínait. Melyik az a gyártó amelyiket mindenképpen érdemes kerülni? Gari után hamar tönkremegy, stb.
Aztán melyik gyártó adja a legtöbb garit? Az csak jelent valamit. Igazából csak a gyerekzár és a jó centrifuga a megkövetelt tudás, a többi annyira nem fontos.
Köszi a válaszokat előre is!
ss26
Dózerbike Creative Commons License 2010.03.02 0 0 558
Elöltöltős gépben szeretnék csapágyat cserélni,saját kezűleg.Ehhez szeretnék egy kis infot.Köszi!
Ferraiolo Creative Commons License 2010.02.11 0 0 557
Köszi a véleményt. Egyre jobban úgy néz ki -a piacon körültekintően végigmustrálva- hogy AEG lesz a dologból. Ez tűnik a legjobb választásnak az 5 év garancia és az energia és víztakarékossági szempontok alapján.
Előzmény: nyaralo2005 (556)
nyaralo2005 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 556
Szia Ferraiolo!

Én is mosógépet keresek, és szintén ezt a tipust néztem ki.A szerelőm mindenképp az invertermotorost ajánlja. Persze a centrifordulat sem utolsó, nem beszélve a zajszintről. 5 év garival vesztegetnek, de ez tuti belekalkuláták az árba :) . Még szemezek az Electrolux EWF 10771 W tip.al is. Persze a hivatalos gari ennek 1 év. Lehet venni garit 5 év 11e. :( ez a gép 115,900,- alapon.
Már jó ideje hasonlitgatom a gépeket. Kivárom a kétnaponkénti akciójukat :D :D
Figyelmedbe ajánlom a használati utmutatókban található fogyasztási értékeket is.
Összehasonlitottam még az AEG 64840L és az AEG 62640L sorozatot is.
Előzmény: Ferraiolo (555)
Ferraiolo Creative Commons License 2010.02.08 0 0 555
Kedves fórumosok és szakik a fórumon!

Szeretném a segítségeteket ill. a szakértelmeteket kérni mosógépvásárlás ügyben.
Szeretnék venni egy új mosógépet 100 ezer Ft körüli áron. Ami a felhasználást illeti: akár mindennapos mosásra legyen alkalmas (kisgyermek van otthon:), erős centrifugával (1200-1400 fordulatos), 6-7 kg ruhakapacitással, megbízható működéssel, kis víz és energiafogyasztással, hosszú garanciával. Mindenféle extra program nem biztos, hogy szükséges, legtöbbet vegyes pamut mosást mosunk. A következő márkák közül szeretnék választani: AEG, Bosch, Electrolux. Az AEG 74850 nekem is nagyon bejönne, de a jelenlegi ára a Márkaboltban 139.900, és ez már nem annyira férne bele. Ha fent felsoroltak márkák között van olyan konkrét típus, amelyről jó a tapasztalat vagy amelyre esküsztök, nagyon megköszönném, ha megosztanátok velem.


Üdv: Krisztián
diko77 Creative Commons License 2010.02.07 0 0 554

Szia!

LG és Samsung is csinál keskeny (44 cm) gépeket! Nézd meg ezeket is, 5kg kapacitásúak!
Előzmény: kissgh4 (553)
kissgh4 Creative Commons License 2010.02.07 0 0 553

Sziasztok,

 

szeretnénk mosógépet venni, de az albérlet sajátosságai miatt max 58 cm széles lehet. Ahhoz, hogy rendesen ki tudjuk használni a fölötte levő helyet, elöltöltőset kellene vennünk.

 

Én csak 3,5 kg-os Candy-t találtam. Tudtok esetleg valamilyen más márkát? Esetleg kicsit nagyobb teherbírású típust(4, 4,5 kg)?

 

üdv,

kissg

Oki-doki Creative Commons License 2010.02.01 0 0 552

Sziasztok!

 

Előző kérdésemre nem válaszolt senki :(  "lehet-e fektetve szállítani a mosógépet?")

Azóta szerencsésen hazahoztuk a mosógépet teljesen az oldalára fektetve tettük be a csomagtartóba, nem lett semmi baja (értem ezen, hogy az ajtó alatt és egyéb helyeken nem szivárog belőle a víz).

Mint megtudtam a gépet a mosószeradagoló felöli oldalra fektetve, lehet szállítani, így egy ötajtós autó csomagtartójába is befér és nem kell futárt v. szállítót fogadni.

 

Üdv. mindenkine :):)

Előzmény: Oki-doki (550)
kicsi sz Creative Commons License 2010.01.30 0 0 551
Sziasztok! Mindenkinek ajánlom a figyelmébe www.markabolt.hu oldalt,ahol rengeteg mosógép,mosogatógép,hűtőszekrényt megtalálsz,mindenféle árkategótiában.Sőt mindegyikről találsz egy bemutató- és beszerelési útmutató videót. Nagyon király!!! Mi is így vettünk 1 hete egy Elextrolux ewts 10420w mosógépet,megnéztük a bemutató videót,és így döntöttünk mellette.Azóta már itthon használom,és nagyon szeretem. Kellemes keresgelést mindenkinek!
Oki-doki Creative Commons License 2010.01.21 0 0 550

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem, hátha olvassa egy gépszerelő ezt a fórumot!

 

Egy elöltöltős mosógépet szeretnék szállítani, de állítva nem fér be az autóba. Lehet-e baja a gépnek, ha a hátára döntve (nem vizszintesen) szállítjuk? Esetleg a súly, ami benne van vagy a dobja elmozdulhat-e, ami később esetlegesen azt eredményezi, hogy az ajtaja alatt (vagy máshol) engedi majd a vizet?

 

Köszönöm :):)

Robó1 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 549
Szinte mindegy csak 100e felül nem érdemes venni.
Előzmény: Lorann (8)
Robó1 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 548
A minőségről annyit hogy szüleimnek 10 éve vettünk egy siemens mosógépet és 8 évesen kellet csapágyazni (fém külső dobos) két főre mosott és azóta megy.
Én is vettem 5 éve egy siemens mosógépet ugyanabba a kategóriába és garanciálisan kétszer volt csapágyazva (Műanyag külső dobos) két főre mosott ,majd 3 évesen én csapágyaztam és most megint csapágyas lett , kidobtam és vettem egy bosch-t (100-e).
Sajna a mai mosógépek 90%-a ilyen , ami meg nem az 300-e felüli áron vesztegetik.
Előzmény: Káposzta (10)
ckerzsi Creative Commons License 2010.01.18 0 0 547
Sziasztok!

Sajna mosógépet kell vennünk, a 4 éves Ariston tönkrement. Tudom, ha Miele-re nem futja, akkor mindegy, melyik sz@rt veszi az ember, de azért adjatok tanácsot, légyszi.
Samsung mosógépekről van valakinek esetleg tapasztalata? Vagy inkább Electrolux-ot, Zanussit, Gorenje-t vegyünk? Melyik az, amelyik jó eséllyel a garancia lejárta után is működni fog pár évig?
Előre is köszönök minden választ!
Oki-doki Creative Commons License 2010.01.17 0 0 546

Sziasztok!

 

Kérdezem, hogy valaki tud-e erről a mosógépről véleményt mondani? Van-e valakinek ilyen? Én eddig még nem hallottam műanyag dobos (ráadásul kivehető) mosógépről, de lehet, hogy érdekelne a dolog :):)

http://www.vatera.hu/forradalmian_uj_mosogep_kiveheto_belso_dobbal_uj_160423104.html

Robó1 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 545
Szia !
Nekem most ment tönkre a siemens xb1061-es 6 éves , de 2 év útán már szervíz újracsapágyazta , a külső dob sajna nagyon sok márkánál bovli műanyag már .
Szüleimnek is siemens gépük van ,de az övéké 10 éves és 1 éve lett újra csapágyazva viszont az fémházas és nem kopik ki a csapágyház.
Előzmény: Cushman (536)
bornfree82 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 544

Sziasztok!

 

Teljesen igaza van Dikónak! Minket 16 évig szolgált egy energomat, és soha nem volt penészes, persze mindig szellőztettük mosás után!

Egyébként most cseréltük le egy electrolux W... 10115-re. Nagyon szuper a  gép, főleg a régi vas után. Nem lehet összehasonlítani. CSendes, szépen mos, és még vízből is, meg áramból is kevesebbet fogyaszt. Bár a centrizéskor keressük a sugárhajtású gépet, de szépen muzsikál.

Nagyon bízom benne, rosszat még nem hallottam róla, mit pl a Whirpool-ról...

És őszintén megmondom, hogy az öt éves gari kiterjesztés is jelent valamit szerintem, ami igazából biztosítás, de így végképp vonzóbb, hisz akármilyen márkára nem lehet biztosítást kötni!

 

 

Üdv.

Előzmény: diko77 (541)
diko77 Creative Commons License 2010.01.09 0 0 543

Ezt nem tudom megítélni, nekünk nem ilyen van!
Egyébként közvetlen meghajtásút nem csak az LG gyárt, hanem aeg, ellux és mások is!
Nálunk nyoma sincs ilyesminek, igaz, nem is tartjuk zárva!
Előzmény: vwpisti (542)
vwpisti Creative Commons License 2010.01.09 0 0 542

A direct drive  közvetlen dobhajtású gépekre jellemző a penészedés...sokan nem hagyják nyitva az ajtaját a bent maradt pára miatt ezek a tipusok hajlamosabbak penészedni..sok fórumon lehet erről olvasni.

Előzmény: diko77 (541)
diko77 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 541

A penészesedés "mosógépmárka-függő" volna??? Ezt nem mondhatod komolyan!
Nyitva kell tartani mosások után, a mosószertartót kivenni, és időnként tisztítani!
Semmi gond nincs vele akkor, és szerintem más márkákkal sem!
Előzmény: vwpisti (540)
vwpisti Creative Commons License 2010.01.08 0 0 540
Sokan irták,hogy penészesednek az lg gépek.Nekem szárítógépem volt lg,szerencsére sikeresen megszabadultam tőle.
Előzmény: diko77 (539)
diko77 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 539
Szia!

Milyen konkrét tapasztalatok alapján mondod ezt az LG-re?
Nálunk pl. nagyon bejött!!! Nem "csili-vili" semmi ilyen nincs benne!
Az AEG-re pl. ez sokkal inkább jellemző!
Előzmény: vwpisti (538)
vwpisti Creative Commons License 2010.01.07 0 0 538

Én inkább ajánlanám a német márkákat...A sok csilli villi gép lg samsung eléggé sokan befürödtek velük.

Előzmény: vwpisti (537)
vwpisti Creative Commons License 2010.01.07 0 0 537
Szerintem elektrolux alapok vannak átcimkézve..Ha jol megnézed van hasonló kinézetű elekrtolux tipus...
Előzmény: Cushman (536)
Cushman Creative Commons License 2010.01.06 0 0 536

Sziasztok!

 

Sok mosógépes topic van így hozzátok is fordulok kérdésemmel:

 

A más topicot is végigolvasva a Siemens mellett döntöttünk, azonban képbe került a Panasonic is. Itt nem sokat olvastam róla. Kishazánkban sem a háztartási gépeiről ismert a márka. Külsőre nagyon egyben, van tudása sem rossz. Az ára sem a legolcsóbb kategória.

Van valakinek tapasztalata, ismerete ezekről a masinákról? Érdemes gondolkodni benne?

 

Üdv,

Cushman

Zitka Creative Commons License 2009.12.13 0 0 535
Ez tényleg így van, ne szimatolj átvágást. :-)
Előzmény: Burschhh (534)
Burschhh Creative Commons License 2009.12.13 0 0 534

Sziasztok !

 

Most hoztam haza egy új Elektrolux EWS 12670-es típusú mosógépet. Utolsó kiállítói darab volt. Miután hazahoztam a víz betáp csövéből kb 1,5-2 dl víz folyott ki. Visszamentem és azt mondták, hogy ez teljesen normális, mert minden mosó- és mosogatógépnél a gyári próba során ennyi visszamarad.

 

Kérdésem: Ez tényleg így van ? Nem inkább egy használt darabot akarnak rámsózni ?

 

Köszönöm a válaszotokat,

 

Burschhh

Oki-doki Creative Commons License 2009.12.06 0 0 533

Szia!

 

Whirpoolt biztosan ne vegyél!!!!!!

Én sem tudom, milyet érdemes venni.  Anno én is egy középáras gépet vettem, ami épp a jótállási időt kibírta, (szivattyút már 2x cseréltünk benne, + folyik a víz az ajtó alatt, meg lehet alatta is, rozsdásodik az alja körben, stb.). Szerintem tudásban nem sok különbség lehet egy olcsóbb és a drága gép között. Nem tudom mi határozza meg az árat?

Nekem ez a víztakarékossági megoldás nem jön be. A ruhák (max.2kg az 5 kg kapacitású gépben) csak akkor lesznek vizesek, ha engedek + vizet. Nem tudom, hogy a súlyautomatás gépeknél is így van-e ez?

Nem könnyű választani, mert kínálat az van bőven, de nehéz eldönteni, hogy melyik a jó minőségű!

Előzmény: Törölt nick (532)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.06 0 0 532
Nekem két hete halt meg Electrolux indesit w1040-es. Még két éves sincs. Eléggé el vagyok kenődve. Csapágyas lett, a szerelő még nem látott ilyet hogy ennyi idős gép ennyire tönkrement volna. Csapágycsere 25, plusz szállítás. Nem nagyon éri meg így nekem, (84.000e volt két éve) most nem tudom milyet vegyek hogy megbízható legyen a gép és ne kelljen másfél két évente ennyi pénzt beleölni. :(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!