Keresés

Részletes keresés

qwert2009 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 12243

Köszi az infókat. Úgy látszik ennyit számít a száraz fa.Akkor szerinted nem kell állítani a leveg arányon?

Előzmény: joevagyok68 (12224)
hethyzoltan Creative Commons License 2012.12.18 0 0 12242
egy egyszeru kezzel rajzolt kapcsolasi rajzot esetleg tudnal feltolteni? Elore is koszonom. Hz
Előzmény: t.zsolti (12240)
Gogol69 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 12241

Kaptál egy lehetőséget , hogy erőlködés nélkül ismét viccelődhess.

Előzmény: joevagyok68 (12229)
t.zsolti Creative Commons License 2012.12.18 0 0 12240

van egy 10 lemezes hőcserélőm, a fűtésoldalról az előrébe tettem egy T idomot ( 28-15-28 ) egy golyóscsappal, átmegy a höcsin  bele a visszatérőbe ( két dolgot old meg , bekever a visszatérőbe amikor nem használom, ha meg kell fűti a hmv-t )

a melegvíz oldalon sajna nem a legjobb , kiveszem a vizet a melegágán a bojlernek egy szivattyú áttolja a höcsin és vissza a bojlerbe a hideg ágon,

 a 200 lityit megfűti 1 óra alatt , HA 80 fokos az előremenő.

terv a következő , a bojler tisztító nyílást lezáró fedelet kifúrom ráhegg egy csonk és onnan fogom a hidegvizet kivenni , és a melegágba visszatolom.

Előzmény: hethyzoltan (12232)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 12239

Neked így hány foknál "tilt" le a venti ?

 

Nálunk 83-84 foknál. (kazánhőmérőn nézve)

DE ez is csak akkor van, ha 'apróbb" hasogatott (33-cm-es bükk) rakom meg. olyankor a füstgáz is felszalad eleinte (280), majd viszaesik normális (??) értékre.. (230).

HA fél méteres, gurigában lévővel rakom meg, akkor nem is éri el ezt a hőmérsékletet az előre , csak 80-82 fok, és folyamatosan megy a vemti.

Csak a vége felé tilt le , amikor a pufferből visszatérő már meleg (70-75+ fok)....de ez ritkán van..

 

Ilyen

http://epitkezes-otthon.vatera.hu/barkacs_szerszam_ipari_gep/alkatresz_tartozek/egyeb/rex_c100_homerseklet_szabalyzo_k_typ_erzekelo_1686879551.html

ÉS a szivattyút kapcsoló termosztáttal kéne sorba kötni.

És úgy állítani be (mondjuk, nálunk így van), hogy

- a füstgázos kapcsol , ha a füstgáz 100 fok felett van

- a sima termosztát kapcsol, ha a kazán vize magasabb mint...amennyit szeretnél  ....55-60 fok...

 

DE a kazán saját füstgááz termosztátja is használható a szivattyú kapcsolására, és akkor nem kell külön füstgáz termosztát...

Lehet arról írt gányoló..

 

Én azért raktam külön füstgázt, mert így legalább látható mennyi az annyi...

Előzmény: tpmk (12238)
tpmk Creative Commons License 2012.12.18 0 0 12238

Helló Joe!

 

Kipróbáltam az általad ajánlott beállítást a DC25S-en (bal oldali tekerentyű 4 óra irányban). Így nagyon sokat áll a venti, miután elérte az üzemi hőfokot. Jó ez nekünk?

Inkább az a jobb, ha túlnyomáson rövidebb idő alatt leégeti a rakatot, vagy az, ha nem megy a venti, és hosszabb ideig ég (előremenő így is 80-83 fok)?

 

Más 1.: A venti kerregésem pedig elmúlt közben, nem csapágyhiba volt. Egészen egyszerűen levettem, és megtisztítottam a rárakodott hamutól a járókereket egy kefével (nem drótkefe). Ezután megszűnt a kerregés. Mivel szárnyas anyával van felfogatva, így ezt is könnyű bontani, rendszeresen fogom tisztítani.

 

Más 2.: Délután, este szoktam begyújtani, és megpakolom éjszakára. Mivel ilyenkor a lakás kevesebbet kér (vagy egyáltalán nem, nagy tehetetlenségű padlófűtés), általában megtelik a pufi. Viszont ha megtelik, tehát az aljában is 80 környéki víz van, akkor a kazán visszatérő is ilyesmit kap, és hiába égett le közben a fa, az előremenő magas hőfokú lesz, így a kazánköri szivattyút nem állítja le az előremenőre szerelt csőtermosztát.

Megoldás ugyebár a füsthő termosztát. Miféle ez, milyet kellene venni, hova szerelni, hogy bekötni?

Annó gányoló írt vmi atmos 6-os sorkapocsról vagy miről, de azt nem nagyon értettem.

Előzmény: joevagyok68 (12131)
hethyzoltan Creative Commons License 2012.12.18 0 0 12237

"hogy ez magasabb hőmérsékleten dolgozik így is megérheti a faelgázosító tözelés? Gondolom, a hatékonyság csökken a begyújtások száma szaporodik."

 

Megéri a faelgázosító tüzelés radiátorral is, csak abba gondolj bele, hogy ha a kazánod termel 80-85 fokos vizet, amelyből a lakás felhasznál azonnal felhasznál 60 fokos vizet (nagyhideg: évi 15 nap), akkor hogy még a pufferre is dolgozzon a kazánod. Nekem 60 fokos radiátor előremenő mellett elég hamar kiszokott ürülni a puffer. (hozzáteszem a lakás energetikai szempontból = 0)

 

A puffertartály előnye az átmeneti időszakban fog jelentkezni (a fűtési szezonban többségében ilyen átmeneti időszak van), amikor 40 fokos radiátor előremenővel is meleget tudsz a lakásban bent tartani. Ekkor könnyebben kifűtöd a puffert, nehezebben fog kimerülni a puffered. MInnél nagyobb a delta T a hőtermelés és a felhasználás között, annál tovább tart a puffer.

 

 "A külső HMV tároló a puffer hőcserélőjéről (1db felső hőcserélő mondjuk) tud melegedni, ugye?"

 

A puffertartályokban lévő beépített hőcserélő nem HMV előállításra szolgál, hanem a puffer fűtésére (különböző hőtermelőkkel). A pufferrel úgy tudsz HMV-t készíteni, ha veszel bele egy HMV modult (egy hőcserélő amin a hálózati víz átszalad és pufferben lévő forró hűtési víz ezt felmelegíti) - ez átfolyós elven működik. Meglátásom szerint a hátránya, hogy akkor képes neked a 45-50 fokos HMV előállítására, ha a puffer tetejében 80-90 fokos vized van. (rövid ideig érintkezik a HMV-d a fűtővízzel a hőcserélőn)

 

Ha veszel egy indirekt fűtésű tároló (HMV-tartályt), akkor tárolós elven tudsz HMV-t előállítani. Ha nem kevered bele a napkollektort, akkor ített hőcserélősre lesz szükséged. a pufferból kiveszed a melegvizet addig ameddig el nem éri a HMV-d a beállított értéket. Itt mivel folyamatos fűtést is kaphat a HMV-d nem kell a pufferben annyira melegnek lennie a víznek (80-90 fok) elég a 60-70 fok, hogy előállítsa a 45-50 fokos HMV-t.

 

HZ

Előzmény: P-i-s-t-i (12233)
hethyzoltan Creative Commons License 2012.12.18 0 0 12236
a puffer es a radiatorok kozott egyedi hidraulikai korok kialakitasara szolgal. Alapesetben visznek egy gerincet es arrol kotogetik le a radiatorokat vagy oszto gyujtovel a puffertol minden egyes radiatorig kulon hidraulikai kort alakitanak ki (=jobb szabalyozhatosag). Nagyobb lakasnal jobb az oszto gyujto, kisebbnel is celszerubb. Latva elozo kommentedet "leheto legkisebb bontas a lakasban, nem akarod a padlot felverni, talan celszeru a gerinct+lekotesek megoldas esetedben. Felteteleztem hogy 5reteguvel alakitod ki a lakas hidraulikai koret es nem rezcsovel.. HZ
Előzmény: P-i-s-t-i (12234)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 12235

"A külső HMV tároló a puffer hőcserélőjéről (1db felső hőcserélő mondjuk) tud melegedni, ugye? Miben jobb a külső tároló?"

Nem kell ahhooz külön hőcserélő..

Keress vissza ..Szakszeres bekötés !!

 

Miben jobb a külső....

Nézted már a pufferbe való HMV modul (inox) árakat ?? 75eFT+áfától indul...

 

"magasabb hőmérsékleten dolgozik így is megérheti a faelgázosító tözelés?"

Nem hiszem, hogy olyan magas a radiátorod előremenője, mint amekkorát a kazán tud !!

83fok + !!

 

Olvasgass vissza...:-))

 

"a begyújtások száma szaporodik. "

A begyujtások száma a házad hőigényétől függ !! nem az előremenő vízhőmérséklettől..

Ház milyen m2, légm3, hőszigetelésileg...??.

Előzmény: P-i-s-t-i (12233)
P-i-s-t-i Creative Commons License 2012.12.18 0 0 12234

hethyzoltan:

 

osztó-gyűjtő - ezt nem ismerem, mi ez?

P-i-s-t-i Creative Commons License 2012.12.18 0 0 12233

  Először is köszi a gyors válaszokat!

 

  Radiátoros fűtésben gondolkodom, nem akartam felszedni az aljazatot, így, hogy ez magasabb hőmérsékleten dolgozik így is megérheti a faelgázosító tözelés? Gondolom, a hatékonyság csökken a begyújtások száma szaporodik.

 

  Nekem is voltak kétségeim, hogy a napkollektort bele kell-e keverni, de már nem erőlködök, úgysem tudom mikor lett volna belőle valami.

 

  A külső HMV tároló a puffer hőcserélőjéről (1db felső hőcserélő mondjuk) tud melegedni, ugye? Miben jobb a külső tároló?

 

  Szerelőnk elvileg adott, de rákérdezek, hogy épített-e már fagázosító kazános rendszert, mert ha nem, akkor lehet mégsem ő lesz

hethyzoltan Creative Commons License 2012.12.18 0 0 12232

Kedves futo46,

 

felkeltetted az érdeklődésemet ezzel a külső hőcserélős HMV-vel, mert én is valami ilyesmiben gondolkozom. Írnál egy kicsit részletesebben róla, hogy hogy is működik a rendszered?

 

Az elképzelésem az az lett volna, hogy a puffertartályomból kivett fűtési melegvizzzel egy külső hőcserélővel (FÉG KN) előmelegíteném a hagyományos bojlerba bevezetett vizet. Igazság szerint amit eddig még nem találtam ki, hogy milyen vezérlésre lesz szükség ehhez...?

 

Előre is köszönöm,

 

H. Zoltán

Előzmény: futo46 (12226)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 12230

"A méretezés miatt kérdezem igazából, hogy valóban reális, hogy mondjuk egy  "

folytatnám..

- kiszámolod/kiszámoltatod a házad hőigényét

- kitalálod, hogy mekkora időtartamot szeretnél áthidalni a pufferből fűtve

- a puffer méretéhez választasz kazánt

 

A napkollektort én már eleve nem keverném bele ebbe a pufferes dologba, főleg nem a fűtésrásegítésbe !! 

Akkor már külön 2 hőcserélős tároló, felső hőcserélőn vegyes, alsón napkoli..

 

Sőőőt most elindult egy folyamat, hogy melegvizet nem napkollektorral, hanem napelemmel állítják elő..

itt egy rövid összefoglalő

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=122894897&t=9055259

és itt egy ember, ako eladja 30 csövest, mert ezentúl napelemmel akar HMV-t csinálni..

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=122885745&t=9055259

Előzmény: P-i-s-t-i (12216)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 12229

"Látom te már beszéltél vele"

Megint meg kell jegyezzem.... semmi humorérzéked...:-(

 

Tényleg jobb lenne, ha befejeznénk....egyre idegesebb vagy.....elkezdtél dadogni !!!

"én inkább , én inkább"

 

 

 

Előzmény: Gogol69 (12225)
futo46 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 12226

Bocsánat, hogy nőként belf...zok. Én sok segítséget kaptam az itt lévőktől, azért merészkedek.

Nálunk második télen működik egy Atmos, 1000 l-es tartály.  Külső hőcserélővel oldjuk meg a melegvizet. Amikor a fűtést bekapcsoljuk a szobatermosztáton,  a melegvíz a hőcserélőn keresztül perceken belül felmelegíti a 140 l-es boylert. Ezt nyáron-napsütésben egy 20 csöves kollektor oldja meg. Ha minden kötél szakad (napsütés nincs, fűteni nem kell -főleg tavasszal és ősszel van ilyen pár napig), akkor a boyler fűtőszála és tekerőgomb mindent megold) :D Így akkor megmozdul a villanyóra is! :D:D

Nem egy nagykönyvben leírt rendszer, de jól működik, bevált és ez a fontos!!

Ötlet......

Előzmény: P-i-s-t-i (12216)
Gogol69 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 12225

Helló

Kössz nincs szükségem a Dr. ismerősödre.

Látom te már beszéltél vele

 Az eddigi hozzá szólásaid miatt én inkább , én inkább erre az oldaladra számítottam volna .

Persze értem az ,,élet".

 Minden jót a továbbiakban.

 Gábor

Előzmény: joevagyok68 (12224)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 12224

Visszakerestem

dc22s +970liter, 50 fok Dt-vl, 7 perc híján 3 óra.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=113742234&t=9154219

Előzmény: qwert2009 (12219)
qwert2009 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 12223

Vátozás talán csak annyi,hogy az eltelt idő aladt is száradt a fa :)

1,5 évig nem voltam itthon és addig az asszony fütött. Mikor itthon voltam akkor lassabban melegedett.Most meg azt vettem észre,h gyorsabban.

Lehet,h az asszony van jó hatással rá vagy a 1.5 éves száraz gyertyán :) A lényeg,hogy szembetűnő a változás.Csak azt nem tudom,h most ez jó vagy kell-e rajta valamit állítani.

Előzmény: csiba00 (12220)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 12222

Fa hossza, hasogatás mértéke , fajtája, nedvességtartalma nem változott ?

Előzmény: qwert2009 (12219)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 12221

"Csak miközben a másik hozzá szólását cikizted,"

Nem cikiztelek !

Kérdeztem valamit...ami 1részről vicces volt, DE lehetett volna komoly IS !

Tudod az élet..

Történt 1x, hogy valaki beépített egy REXC100-at, és riasztást akart kapcsolni vele. Írta, hogy rákötött az alarmra egy csengőt, DE nem jelez.

Erre én rákérdeztem, "hogy csak úgy simán rákötötted a csengőt az alarmra" ? (mármint áramforrás nélkül...

A válasz : IGEN...

ÉS én viccből kérdeztem !

 

"elfelejteted hogy valaki segítséget kért "

Nem felejtettem el, mert az én (is) - ha nem én - voltam !

"Miért nem neki segítettél inkább ???"

Azé mert nem értek hozzá !

"Nagy meg eröltetés lett volna ??"

Ebben az esetben igen ! Mivel nem értek hozzá...

 

Ps.: még mindíg feszűtt vagy. Feldolgozod egyedül, vagy ajánljak pszicológust ?

Előzmény: Gogol69 (12214)
csiba00 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 12220

Ehhez a régebben állapothoz képest történt valami változás, vagy egyszer csak a kazán meggondolta magát, és azt mondta, hogy gyorsabban és hatékonyabban fogok dolgozni?: )

 

 

Előzmény: qwert2009 (12219)
qwert2009 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 12219

Sziasztok!
Érdeklődnék,h az normális dolog ha egy DC22s kazán 2,5óra alatt felfűti az 1000L-es puffert 30C-ról 80-85C-ra ugy,hogy közben megy a meleg a lakás felé is gravitációsan?Csak azért kérdezem mert régebben kb.3,5-4óra kellett ehhez.Vagy akkor volt túl lassú :)

hethyzoltan Creative Commons License 2012.12.17 0 0 12218
kedves Pisti, a hmv megoldasok szama szamtalan lehet. Nehany dolgot neked kell eldontened, hogy az ervek-ellenervek mellett mi az a megoldas ami neked a legfontosabb. Elsosorban azt kell eldontened, hogy 1.tarolos vag 2. Atfolyos elven szeretned e a hvmt eloallitani. tekintve hogy a hotermelesed nem folyamatos lesz mint a gaznal, talan szimpatikusabb a tarolos elv...? Ha ekkent dontessz utana azt merlegeld hogy a puffer melle szeretnel e egy masik indirekt tarolot vagy kombipuffert veszel. Ha napkollektorban gondolkodsz akkor celszeru lesz a tartaly/ok/nal beepitett hocselesot venni. Napkollektor futesrasegitesre csak akkor va realisan lehetoseged ha feluletfutesed /fal,padlo/ van. Egyebkent itt jelentkezik a faelgazosito kazan elonye a leginkabb, ha a hotermelo oldalon eloallitassz 85-90fokos vizet. Ugyanakkor a felhasznalasi oldalon 30-35fokos vizet hasznalsz fel. Radiatoros futesnel sem rossz a faelgazosito a pifferrel, de ebben az esetben ajanlatos tilmeretezni a kazant es a puffert /a kazannak a puferrel pariban kell lennie/ a lakas hoigenyehez kepest. Ha radiatoros futes mellett dontessz, ne sajnald a penzt egy oszto-gyujtore. H. Zoltan
Előzmény: P-i-s-t-i (12216)
anyóskedvence Creative Commons License 2012.12.17 0 0 12217

Nálam egy ilyen rendszer üzemel napkolival +Attack35dpx kazánnal...

Előzmény: P-i-s-t-i (12216)
P-i-s-t-i Creative Commons License 2012.12.17 0 0 12216

Sziasztok!

 

   Fűtésfelújítás (gyakorlatilag újat kell kiépíteni, csöveket újra le kell tenni, kazán meg nincs) előtt állok fa gázosítós kazánt szeretnék + puffert, amin keresztül szeretnék meleg vizet is előállítani.

 

  Távlati tervként felmerült a napkollektor is, ami rá tudna segíteni a fűtésre (ezzel együtt a melegvízre is?), érdemes egyáltalán ezzel bonyolítani a rendszert, túl az anyagi részén?

 

  A méretezés miatt kérdezem igazából, hogy valóban reális, hogy mondjuk egy  25kW-os kazán mellé 1500-2000 literes puffert tegyek (ha jól gondolom a napkollektor esetében ennyivel nagyobb puffer kellhet)

 

  Ilyen rendszerekben hogyan oldható meg a melegvíz kérdés, ha esetleg nincs tüzelési szezon és borús az idő is, ergo nincs semmi vízmelegítésem?

 

 Köszi előre is

pohikopó Creative Commons License 2012.12.17 0 0 12215

Még nem jutottam el addig. Talán lesz időm holnap kazánt takarítani és borda közöket mérni.

Előzmény: Atus65 (12213)
Gogol69 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 12214

Tévedsz bírom a humort.

Csak miközben a másik hozzá szólását cikizted,

 elfelejteted hogy valaki segítséget kért és onnan indult a téma.

 Miért nem neki segítettél inkább ???

 Nagy meg eröltetés lett volna ??

 Könnyebb humorizálni .  Ja, bocs hiszen ebben ippen e-hun van ,, a viceljük meg a másikat fórum" .

 Apropó ,,Köpönyeg" mi van má az asszonnyal?  

Na hali

   Gábor

Előzmény: joevagyok68 (12211)
Atus65 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 12213

Én már régebben mondtam, hogy sajátos a humora, "nékem tetszik".

 

Csináltál már füst lassítót?

Előzmény: pohikopó (12212)
pohikopó Creative Commons License 2012.12.17 0 0 12212

Nem értenek meg téged az emberek JOE!!!   :D

Előzmény: joevagyok68 (12211)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 12211

Kicsit feszűtt vagy...

vagy nincs humorézéked....

vagy mindkettő...

vagy valaki ellopta a köpönyeged ?...és ezért feszűtt vagy humorérzék nélkül....

Előzmény: Gogol69 (12210)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!