Keresés

Részletes keresés

Flanell Creative Commons License 2013.07.06 0 0 14962

Ahogy kinéznek az újabb részek, szerintem legjobban teszed, ha már most kidobálod. Lehet ugyan próbálkozni, hátha kineveli azért, de a kinézete alapján véleményes.

Én a patisszonokat dobálgatom ki sorban, mindig ami már nagyon ramatyul néz ki. De már az egyéb rokonsága is kezdi.

Előzmény: Andrea555 (14961)
Andrea555 Creative Commons License 2013.07.06 0 0 14961

Bakker,akkor csak reménykedni tudok,hogy azért lesz némi tökformája a termésnek? Köszönöm.

 

Előzmény: cross_183 (14960)
cross_183 Creative Commons License 2013.07.06 0 0 14960

tippem szerint ez vírus sajnos, ami összefüggésben lehet a tetvekkel

Előzmény: Andrea555 (14959)
Andrea555 Creative Commons License 2013.07.06 0 0 14959

Sziasztok. Tanácsot szeretnék kérni. Van 2bokorka helloween  tököm.Az egyiknek a hajtása nagyon kivilágosodtak,és pöndörödik a levele. Sajnos egy szilvafa altt vannak,így a 20.án leszórt Karate és Curzate ellenére most ismét tetvesek. Azonkívül,hogy valami rövarölővel lefújom kellene még valami rá a foltosság végett? Köszönöm szépen!

  

cross_183 Creative Commons License 2013.07.06 0 0 14958

Egyébként megnéztem direkt a vertimec leírásást,  és nem nagyon találok benne keverhetőségről leírást. Egyedül a körténél írja, hogy agrol plusz hozzáadása esetén az olajos kombináció elemi ként tartalmazó szerrel nem keverhető.  Lehet, hogy valami promóciós katalógusban írnak a keverhetőségről, de akkor a kupára ragasztott leírásra miért nem írják rá?

 

 

Előzmény: Antisystem (14957)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.06 0 0 14957

Nézd, engem is nyugodtan lehet "fikázni", főleg Csarlinak, akinek több hektár gyümölcsösökon van sokkal több gyakorlati tapasztalata, gyümölcsről meg Vertimecről, mint nekem.

A kisérletezgetéssel meg szerintem nincs baj, HA tudja az ember, hogy éppen kísérletezget, és ennek megfelelően sokkal nagyobb gondossággal és odafigyeléssel jár el, mint amikor átlag esetben bevált technológiát használ. És kalkulál azzal is, hogy a kísérlet eredménye időnként negatív, vagy a szer megy pocsékba, vagy a növényben esik kár... 

(most is fut egy "kísérletem", idén rohadt sok paprikapalántát vitt el a fuzárium, valszeg a tavaszi sok csapadékkal összefüggésben, és az a tapasztalat, hogy a szokott szerek mint a Proplant meg a Topsin nem segítettek... ezért azután pár, a fertőzött ágyásba ujraültetett párujjnyi palántát belocsoltam Eclair WG 0,02%-os oldatával, ami dísznövényen már működött, és várom, hogy mi történik azzal a pár paprikával... lehet, hogy kiviszi őket ugyanúgy a fuzárium, lehet, hogy nem tesz jót nekik az Eclair - szakirodalomban csak uborkára/dínnyére van leírva ez a technológia - és lehet, hogy megoldást találok erre a bajra, és jövőre kiültetéskor majd Eclairba mártom a palánta gyökerét...  mellesleg a legtöbb Vertimecet is pont az uborka meg a paprika veszi fel idén, az atkásodik a legjobban)

 

ÜdV

Előzmény: cross_183 (14955)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.06 0 0 14956

Örökzöldhöz vegetációvban ne használj Agrolt, azt eleve csak körtelevél-bolha ellen körtében ajánlja a gyártó, és alacsony (ha jól rémlik 0,25% körüli) töménységben.

És hát ya, a felületi feszültséget csökkentő szer néha elkerülhetetlen, főleg, ha kemény a vized. Nonitot én is szoktam hozzá tenni egy kicsit... a Silwet még annál is "veszélytelenebb", mert szilikonolaj-alapú, az meg semmivel sem szokott reagálni...

 

ÜdV

 

 

Előzmény: boldog Bulldog (14954)
cross_183 Creative Commons License 2013.07.06 0 0 14955

Én bírom a kritikát, de ezzel Antisystem-et is fikázod, mivel mint látod, ő is szokott "kísérletezni".

Egyébként nem értem miért probléma ez neked. Írtam, hogy így is hatásos a szer.

 

 

Előzmény: Csarli1 (14951)
boldog Bulldog Creative Commons License 2013.07.06 0 0 14954

(Kipróbáltam, csak Agrollal, teljesen lepereg.)

Előzmény: boldog Bulldog (14953)
boldog Bulldog Creative Commons License 2013.07.06 0 0 14953

Megvolt a magányos Vertimecezés, mondjuk Silwetet kevertem hozzá, mert anélkül

örökzöld környezetbe annyi, mint halottnak a puszedli, és köszi!

 

A keserűsó Wuxallal mehet együtt szerintetek?

Előzmény: Antisystem (14950)
lizy72 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 14952

Köszi. :) Nekem Bordói lé + kén van itthon az jó?? Vagy keverjek hozzá Aliettát?

Előzmény: Dance1 (14945)
Csarli1 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 14951

Hagyd rá mindenki olyan hülyeséget csinál amit akar, csak az a dühítő, hogy ilyen hozzáállás miatt kezd ez a jó szer hatástalanná válni, mivel kialakult vele szembe a rezisztencia.

Na ezért van I, II-es kategóriájú szer, mert akinek van zöldkönyve legalább az alapokat elsajátította és figyelembe veszi a gyártó ajánlását.

Előzmény: Antisystem (14950)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.05 0 0 14950

Nézd, azt gondolom, hogy biztosan van valami oka, ami miatt a gyártó csak Agrollal javasolja a keverését... ettől még persze lehet mázlija az embernek, mert valszeg tényleg az van, hogy mondjuk a 600 forgalomban lévő növényvédőszerből valójában "csak" 150-nel ütik egymást - amit viszont képtelenség felsorolni egy dobozon - és a másik 450-nel meg a gyakorlatban nem történik semmi. Akinek van bevált keveréke, az nyilván használja nyugodtan, ahogy azt meg én merem kijelenteni, hogy a Mosplian+Score+Keserűsó mellett nem szeret 4. lenni, tapasztaltam, hogy rontja a hatását.

 

Persze az ember bizonyos tapasztalattal már át mer lépni MAGÁNAK ajánlásokat, az Amistaron is rajta virít, hogy ne keverjük EC formulájú szerekkel, mégis kevertem már Score-val, külön higítva és a higításokat összeöntve, és működött paradicsomon Amistar Top helyett...

 

ÜdV

Előzmény: cross_183 (14949)
cross_183 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 14949

Én már nem 1-szer kevertem a vertimec-et gombaölő+lombtrágyával, így is vitte az atkákat.

 

 

Előzmény: Antisystem (14929)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.05 0 0 14948

Nincs mit. És ja, a Ridomil Gold MZ jó választásnak tűnik. Szerintem egyébként a Mankoceb (ha nem kapott párát) annyira nem bomlékony, szóval ha nem sok éve járt le, a Manco is elmegy:)

 

ÜdV

Előzmény: Jani71 (14937)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.05 0 0 14947

Ez szerintem is leginkább Pseudomonas baktérium. Szedd le a megbetegedett leveleket, terméseket, a növényt meg védd rézkészítménnyel jó bőven, esetleg Aliettével kombinálva. Használhatsz kombináltat is, mint a Curzate vagy a Ridomil Gold Plusz, azok egyben több féle gombabetegség ellen is védenek. Vagy magában is Cuproxatot, Rézoxikloridot, Championt, stb...

 

ÜdV

 

Előzmény: lizy72 (14940)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.05 0 0 14946

Sziasztok, használt itt már valaki Alginure-t? Mondjuk egyelőre még az újdonsága miatt nem olcsó, vagy 5500 Ft egy liter, de talán lesz ez még jobb is, ahogy a Trifender is olcsóbb lett egységnyi adagra. Elég ígéretesnek tűnik a készítmény.

Régebbi cikk

Dance1 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 14945

Neten ezt találtam.

 

Szögeletes lvélfoltosság

 

Tünetek:
A száron, a levélnyélen és a
termésen vizenyős foltok,
fehér lerakódással
A korán megfertőzött
termések később
meghajlanak vagy
deformálódnak. A fertőzött
terméseken másodlagos
rothadás jön létre.

 

http://www.plantprotection.hu/modulok/magyar/cucumber/angular_cuc.htm

 

Előzmény: lizy72 (14944)
lizy72 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 14944

Szerinted az én uborkáimnak mi a baja? Mivel lehetne kezelni??

Tegnap lett kész az elő kovi ubi adag, és voltak benne olyanok, amiken még nem látszódott ez a fertőzés, de mire kész lett fehér, és szivacsos lett.

Most félek, mert egy nagy adagot beraktam sévd ubinak,  meg dobálósnak nehogy megromoljon

Előzmény: Dance1 (14943)
Dance1 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 14943

Szia

Én Thiovit Jet el szoktam fujni.

Biotermesztésben is alakalmazható és nincs várakozási ideje de azért én mindig várok 1-2 napot.

Előzmény: delon77 (14942)
delon77 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 14942

Sziasztok

 

Olyan kérdésem lenne, hogy az uborka ahogy látom lisztharmatos lett (a levél színén fehéres foltok vannak) ti ilyenkor milyen szert ajánlotok?

Mivel termés is van rajta mennyi az egészségügyi várakozási ideje a szernek amit ajánlotok?

 

Előre is köszönöm : delon

Flanell Creative Commons License 2013.07.05 0 0 14941

Azt nem értem, hogy ha nem felszívódóak, akkor miért kell a lebomlásra várni, miért nem lehet szedni akár a permetlé felszáradása után egyből. Mondjuk, összefogdossa az ember a szárat, utána meg a gumót, de hát nem hiszem, hogy ezzel sok szer átkerülne.

Előzmény: boldog Bulldog (14925)
lizy72 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 14940

lizy72 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 14939

Ez mi lehet? 

Fehéres lesz az uborka és rohadásnak is indul:(

 

 

 

TINTUS Creative Commons License 2013.07.04 0 0 14938

A 2011.ben lejárt por alapu DIPEL símán kinyirta a karalábé leveleken felfedezett káposztalepke hernyóit.

Jani71 Creative Commons License 2013.07.04 0 0 14937

Köszönöm a választ! A Dithane-hoz hozzá tudok jutni (III.), azzal nincs gond, de úgy nézem, hogy a Bravo sajnos II. kat., így az nem "játszik".

Ráadásul ha minden igaz, van is itthon mankoceb hatóanyagú szerem, ezért lehet, hogy végül a Dithane-t se kell megvenni. Egyelőre még csak egy-két levélen látom.

Pár hete egy másik (Ezergyümölcsű) paradicsomon láttam az első tüneteket, akkor leszedtem az egy-két fertőzött levelet, megszórtam valami gombaölővel (azt hiszem, Ridomil volt, abban meg ott a mankoceb) azóta nem láttam nyomát se a nyavalyának. Most meg újra felbukkant a Chicco rosso-n...   Grrr!!!

Átnézem, mi van itthon, aztán szórom (egyébként is igyekszem megvédeni, épp' tegnap ment rá Curzate). De van még ezer éves Manco 80-as is... (bár már lejárt, de mit gondolsz, szórhatom esetleg??? - vagy felejtős? ) :)

Bár a Ridomil jobb, mert abba ugye ott a felszívódó. :)

Köszi az allergiával kapcs. figyelmeztetés is!

Előzmény: Antisystem (14936)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.04 0 0 14936

Szakcikkek a Dithane-t meg a Bravo-t ajánlgatják az ép növényeknél megelőzésre.

Egyébként vigyázz, mert a Stemphylium botryosum (a szürke levélfoltosság kórokozója) egy csúf allergén gomba, ne csodálkozz, ha az ilyen levelekkel való foglalatosság után tüsszögsz meg ég a szemed, mint a parlagfűtől...

 

ÜdV

Előzmény: Jani71 (14933)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.04 0 0 14935

Fogalmam sincs, apósnál sem tudom, hogy végül is megmenekül-e a fa. Próbálkozunk és reménykedünk persze...

 

ÜdV

Előzmény: Hugool (14932)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.04 0 0 14934

Erre elfelejtettem választ beírni, van egy Insecticide 2000 meg egy Piret Mix nevű szer, ezek nem permetszerek, hanem úgynevezett biocidok, direkt ajánlottak ólak kezelésére. Ezek kész oldatok, szabadforgalmú irtószerek. Megpróbálhatod a Neostomosan koncentrátumot is (szintén biocid és törzskönyvezett állatgyógyszer, állatorvosnál, állatpatikában kapsz recept nélkül is) azt higítani kell.

 

ÜdV

Előzmény: gergerg (14918)
Jani71 Creative Commons License 2013.07.04 0 0 14933

Sziasztok!

Paradicsom szürke levélfoltosság ellen melyik szer használatát javasoljátok (megelőzés és gyógyítás is érdekel - azt már olvastam, hogy a beteg tövet el kell távolítani az állományból)?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!