Keresés

Részletes keresés

PHOTO CENTRE Creative Commons License 2006.01.16 0 0 11187
Szerintem képek mindenkit érdekelnek, ne fogja vissza magát senki és adja közre amije van! Ha kérhetek ilyet......:))))

Előre is köszönjük!!!
RoadKing Creative Commons License 2006.01.16 0 0 11186

Szia Jude!!

 

a gépen csináltam hazafele képeket a felhőkről,ha érdekel átnyomom.nagyon királyok lettek.

Amúgy megismertelek bennetekek,a kisgyerköccel!

Előzmény: Jude2 (11177)
Jude2 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 11185

Szia dzso,

 

Mögöttünk ültetek visszafelé a gépen :)))) Emlékszel????

Engem érdekelnének a képek!!

 

Üdv, Ildi

Előzmény: dzso12 (11182)
PHOTO CENTRE Creative Commons License 2006.01.16 0 0 11184

A pólón már én is gondolkodtam és arra jutottam, hogy a bő pólók nem igazán lehetnek praktikusak (hacsak, meg nem csomózza az ember a dereka körül).
A szolit már két hete elkezdtem.
Szóval, jó hogy írtad ezeket (is)mert megerősítetted az elgondolásaimat!

Nemrég írtad, hogy adtak nektek egy-egy nagy fürdőlepedőt és egy-egy kisebb törülközőt.
Ezeket a nagyokat beach towel-ként adják? Vagy lehet "igényelni" erre a célra naponta valahol?

...már csak kevesebb, mint 3 hét van hátra!!!...

PC

ui
Tarkót is bekenni...erre nem is gondoltam.
Előzmény: Törölt nick (11183)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.16 0 0 11183

Napra 11-du 4ig nem szabad menni, és nem lesz baj. Árnyék meg van elég a szigeten, napágyat oda húzod ahova akarod. És mivel minden bungihoz jár 2 napágy, így nincs olyan veszély, hogy a kedves német szigettársak reggel 7kor törülközővel lefoglalják ezeket... :o))

Sznorizásra érdemes pólóban menni, ehhez nem XXL-es a célszerű, hanem ami majdnemhogy tapad a testhez. Tarkót, homlokot keményen bekenni: nekem a homlokom hámlott le először. Aztán a lábfejem. És lassan a többi.... (nem hófehér bőr, előtte szolival 'edzett'...)

Előzmény: PHOTO CENTRE (11180)
dzso12 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 11182

Sziasztok!

Én is "késő" géppel jöttem haza, TUI és Vista úgy szervezte, hogy ahol voltunk (Lohifushi), maradhattunk, mert időben értesítettek minket. Szállást, kaját, transzfert ennek megfelelően intézték, flottul ment minden. Szerintem semmi szervezési hiba nem volt, bár magyar szokás szerint sokan morogtak.

Lohifushin voltam, ha valakit érdekel, szívesen küldök róla képeket, infót.

petterem Creative Commons License 2006.01.16 0 0 11181

Bocs kicsit off topic, de azert annyira meg sem...

Szoval 43as atlatszo (tulkeppen mindegy milyen szinu, csak ne fekete) Coral cipot (azt mondtak ez a neve) nem kapok sehol, pedig mar 5 buvarboltban is voltam. Valaki tudna ebben segiteni?! mar csak 12 nap... :D

PHOTO CENTRE Creative Commons License 2006.01.16 0 0 11180
Hááát én nem tudom mi lesz majd ott velem. Ugyanis hófehér bőrű vagyok (de tudok vigyázni magamra) :-)
Előzmény: Törölt nick (11179)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.16 0 0 11179
Mi anno Auchan-ban vettünk 25-ös krémet. Szénné égtünk azzal együtt.... :o))) Egyébként a szigeten a kis ajándékboltban is lehet kapni naptejet, nem drágább mint itthon ahogy emlékszem.
Előzmény: PHOTO CENTRE (11178)
PHOTO CENTRE Creative Commons License 2006.01.16 0 0 11178
Sziasztok,

Naptej beszerzés ügyben szeretnék egy kis segítséget kérni.

Egy-egy flakon 20-as és 30-as Hawaiian Tropic naptejet vadászom.
Tesco-ban és DM-ben láttam eddig, de mivel a nyár már régen elmúlt és a következőre még elég sokáig kell várni.......

Szóval, aki tud lelőhelyet, az kérem, hogy tegye közkinccsé!

Köszi,
PC
Jude2 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 11177

Szia Pitta!

 

A malongón ott a helyünk!!! :)))

Azért nem írtam beszámolót és asszem nem is fogok, mert mi nem voltunk sehol :(

Nagyon kevés volt az idő + velünk volt Majci és ezeken a programokon pedig már 2 éve voltunk. Így az egész hét pihenéssel, fürdéssel, napozással telt el. Ennyi lenne a beszámolóm :))))))

Talán még annyit fűznék hozzá, hogy Malét aztán most megnéztük keresztül kasul :)))

 

Ja, és Blumen! Amit még nem írtam. A konyhájuk isteni!!!!!! Mindent frissen szinte előtted készítenek, bélszín, rák, halak.....nagyon sok és finom saláta.....készülj fel +1-2 kilóra :)))))) 

 

Jaaaaj, annyit írtam és eltűnt :(

No, mindegy! Majd megint nekifogok! :(

 

 

Üdv mindenkinek!

A mostanában indulóknak nagyon jó utat és élményekben gazdag nyaralást kívánok!!

 

Ildi

Előzmény: Pitta2 (11175)
PHOTO CENTRE Creative Commons License 2006.01.16 0 0 11176
Hello Vajno!

Február 3: PC+1fő
Uticél: Velavaru

:DDDDDDDDDDDDD


Mi Austrian Airlines-szal megyünk papírforma szerint, ti?

Üdv,
PC
Előzmény: vajno (11167)
Pitta2 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 11175

Jude2

 

Nagyon örülök, hogy tetszett Thulhaagiri. Ahogy már Blumen jelezte, mi a 151-s szobában voltunk. Írsz majd részletes beszámolót is. Remélem a következő Malongon majd összenézzük az albumainkat.

 

Pitta

Előzmény: Jude2 (11152)
Blumen40 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 11174

Szia Delfin!

 

Én is tudok egy helyet, ahol esetleg még sikerrel járhatsz:  Nautilus Búvárbolt 1071 Budapest, VII. ker., Dembinszky u. 33. Nyitva tartás: hétfőtől-péntekig 10.00-18.00-ig Tel./fax: 06-1-344-4831 http://www.diver.hu 

Én itt (ill a Székesfehérvári boltjukban) vettem egy kifejezetten búvár fényképezőgépet: SportDiver II. SL545, műanyag tokkal és előtétlencsével kb 25e Ft-ért  Nagyon dícsérték a gépet, és mutattak több képet is, amit ők csináltak vele. Azt mondták, hogy aki kölcsönözni akar, annak ilyet adnak, napi 1000-ért. Én jobbnak láttam megvenni. Természetesen lehet benne filmet cserélni. A gépet itt megnézheted: http://www.sealife-cameras.com/cameras/sportdiver.html

 

Remélem segítettem! Üdv: Blumen

Előzmény: delfin74 (11164)
somi55 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 11173
Reggel megnézem a típusát,de az amit ebben az árban árulnak mindenhol.
Előzmény: delfin74 (11171)
delfin74 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 11172
Ez van, amikor az utolsó pillanatra hagyok valamit.... :-(((
Előzmény: vajno (11165)
delfin74 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 11171
ok!!!!
Köszönöm szépen!! Az a Sharkos cucc???
Előzmény: somi55 (11169)
delfin74 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 11170
Jajj!! Megint átnéztem valami felett, bocsánat.......
Előzmény: somi55 (11169)
somi55 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 11169
Delfin,még él a11133-as ajánlatom!
Előzmény: delfin74 (11164)
Jude2 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 11168

Szigetértékelési és hasonlítási sablon

 

Thulhaagiri contra Meeru

 

1.Növényzet     nem vettem észre különbséget
2.House-reef       közelebb volt a house reef
3. Élõvilág (gazdagsága a szigeten)     itt sok hullámos papagáj volt, Meerun nem láttam. többiek itt is-ott is megtalálhatóak
4. Víz alatti élõvilág (gazdagsága)    sajnos nem tudtuk igazán sznorizni (a baba miatt) 1x sikerült, akkor sem láttunk sokat. sok volt a "halott szürke" korall
5. Beach (szépsége)    egyformán szépnek láttam mindkettőt. minkettőn voltak nekem nem olyan "tökéletes" oldalai is a szigetnek

6. Nyugalom, békesség (A sziget nyugodt, békés hangulata)  ebben is ugyanolyannak látom mindkettőt
7. Szolgáltatások (számossága, színvonala)   Meerun több volt a fakultatív program (Love Boat, Hidroplános felfedezőtúra és asszem ott Robinson sziget is volt). Az esti programok is kicsit jobbak voltak.
8. Személyzet kedvessége    nincs különbség, mindenhol kedvesek szerintem a Maldíviak
9. Vendégek "sûrûsége" (a sziget méretéhez képest)   itt jobban észrevettem az emberek jelenlétét, de abszolút nem volt zavaró. Ha akar az ember itt is el tud bújni :)
10. Szobák (mérete, elhelyezkedése, színvonala, felszereltsége)  mi mindkét szigeten a legolcsóbb szobában voltunk és nekem a mostani elhelyezésünk sokkal-sokkal jobban tetszett. Méretben hasonlóak, de itt különálló bungi, nádtetővel, modernebb, szebb berendezéssel mint Meerun. Felszereltségük azonos volt, jaaa, itt volt még TV is :)))
11. Szobák "sûrûsége" (a sziget méretéhez képest) mindkettőn elég annyi házikó amennyi van, nem sok sztem. bár Meerura azóta még építettek....úgyhogy nemtom :)
12. Kirándulások (választéka, színvonala) húúú, erről fentebb már írtam. Meerun több volt a választék.
13. Éttermek, bárok ("kinézete", felszereltsége) hasonlóak. egyikre sem mondhatnám hogy jobb vagy rosszabb a másiknál.

14. Ételek választéka itt nagyobb volt a választék és változatosabbak voltak az ételek
15 .Ételek minõsége  itt sokkal finobbak voltak az ételek
16. " Közösségi" és sport helyiségek (színvonala, felszereltsége)  Meerun volt fitnesz terem (sosem voltam benne :)) ) mást nem tudok

17. Búvárbázis (színvonala, felszereltsége)  na, erről fogalmam sincs :(
18 .Vízisportcentrum (színvonala, felszereltsége)  erről se sok :(

19. Szállásárak   nagyon hasonló árban vannak. alig van eltérés
20. Helyi árak (a fizetõs éttermekben, bárokban)  2 év telt el a két utazás között. ha azóta Meerun nem változtak az árak akkor azonos ez is.
21. All inclusive ellátás szempontjából  nem tom
22.Esti szórakozás mûsor stb   Meerun jobb volt. Élőzene, Disco. Mikor eljüttünk aznap itt is lett volna élőzene, de lemaradtunk. Helyette két vetítést láthattunk, egyet a víz alatti világról a másikat pedig a vizisportokról.
23.Honlap/infó mennyiség   nagyon hasonlóan szűkszavúak. Thulhaagiriről vannak viszont virtuáli képek :)

 

 

 

Remélem segítettem valamit :)

Szeretnék a malongóra írni a babás részbe, de nemtom hogyan kezdjem, mivel segíthetnék.....

  Üdv,Ildi</P>

Előzmény: Bandos (11163)
vajno Creative Commons License 2006.01.15 0 0 11167
Jön valaki 3-án?  
Jude2 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 11166

Blumen,

 

A különálló bungik jobbak sztem, de azért úgy vannak "forgatva" az egybeépítettek, hogy a szomzédok ne zavarják egymást. Mindegyiknek másfelé nyílik a terasza.

A szobák berendezése (legalábbis a mienk) pont ugyanolyan volt mint a honlapon. Van ennél egy picit kisebb szobával és fürdővel is egy szobatípus, de sztem 2 embernek pont elég az is. Nekünk a kisággyal azért jó volt ez a nagyobb. De Pittáék is ugyanilyenben voltak.

Nyugodtan kérdezz, azért vagyok :)

 

Ildi

Előzmény: Blumen40 (11162)
vajno Creative Commons License 2006.01.15 0 0 11165

Szia Delfin!

 

Sajnálom, hogy így jártál. Én is már kb. két hónapja lefoglaltam a gépet, pedig mi csak febr.3-án megyünk. Lehet,hogy ha hamarabb felfigyelek arra, hogy ilyesmit kerestek és előbb próbálod meg akkor még sikerül neked is. Bocs.

Vajno

Előzmény: delfin74 (11164)
delfin74 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 11164
Szia Vajno!

Bocsi, hogy zaklatlak. A búvárfotó-nál érdeklődtem, sajna már nincs egy gép sem, amit tudnék kölcsönözni arra az időszakra.... :-((((((( Pedig már nagyon-nagyon örültem volna....
Most megyek holnap veszem meg azt a gagyi 10e Ft-ost. Így jártam. Ráadásul nem is találtam mást, ahol lehetne kölcsönözni ilyen gépeket.

Delfin
Előzmény: vajno (11146)
Bandos Creative Commons License 2006.01.15 0 0 11163

Szia Jude2,

 

A Thulhagiri - Meeru összehasonlításban neked melyik sziget tetszett jobban?

Érdekelne az általános vélemény is, és a részletes összehasonlítás is, amelynek szempontjai fent vannak a malongós honlapon, de azért ide is bemásolom.

 

Bandos

 

Szigetértékelési és hasonlítási sablon

 

1.Növényzet
2.House-reef
3. Élõvilág (gazdagsága a szigeten)
4. Víz alatti élõvilág (gazdagsága)
5. Beach (szépsége)

6. Nyugalom, békesség (A sziget nyugodt, békés hangulata)
7. Szolgáltatások (számossága, színvonala)
8. Személyzet kedvessége
9. Vendégek "sûrûsége" (a sziget méretéhez képest)
10. Szobák (mérete, elhelyezkedése, színvonala, felszereltsége)
11. Szobák "sûrûsége" (a sziget méretéhez képest)
12. Kirándulások (választéka, színvonala)
13. Éttermek, bárok ("kinézete", felszereltsége)

14. Ételek választéka
15 .Ételek minõsége
16. " Közösségi" és sport helyiségek (színvonala, felszereltsége)
17. Búvárbázis (színvonala, felszereltsége)
18 .Vízisportcentrum (színvonala, felszereltsége)

19. Szállásárak
20. Helyi árak (a fizetõs éttermekben, bárokban)
21. All inclusive ellátás szempontjából
22.Esti szórakozás mûsor stb
23.Honlap/infó mennyiség

 

 

Előzmény: Jude2 (11152)
Blumen40 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 11162

Kedves Jude!

 

Köszi a válaszokat! Örülök, hogy jól éreztétek magatokat!

A bungik berendezése milyen volt? Az neten láttunk róla képet, kíváncsi vagyok, vajon mind olyan-e, vagy csak a "bemutatópéldányt" készítették el ilyan gyönyörűen.

A térképen láttuk, hogy vannak különálló bungik, és 3 egybefordítva is. Látom, Ti különállóban voltatok, de mi a helyzet a másik típussal? Ott sem zavarják egymást a családok? Mennyire voltak közel?

Bocs, ha hülyéket kérdezek!  Üdv:    Blumen

Előzmény: Jude2 (11161)
Jude2 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 11161

Szia Blumen,

 

70.000-ért mondjuk tényleg olcsó volt a repjegy, nade nem ezért késtünk :)

 

Mi a 153-asban voltunk, csak emlékeztem, hogy ők is erre voltak valahol. Ahogy írtam nekem nem esett rosszul ez a plusz egy nap, az út meg......túléltük, itthon vagyunk, ennyi :)

Nem lehetett szobát választani, állítólag teltház volt. Nekem a sziget másik része jobban tetszett, de mivel nagyon pici az egész, így szinte minden nap 2 perces sétával már ott is voltunk. Ami nekem tetszett az a 117-es környéke volt. De mivel mi economy szobára fizettünk be, az nem ezen az oldalon volt. Ne ijedj meg, az is gyönyörű, csak ott hullámtörők vannak, holnap mutatok képet is róla. A másik oldal pedig a tipikus homokos, semmi sincs a kilátásban....álomba illő sztem. :))

Island hopping van, Malé városnézés, Éjszakai horgászat, Sznorizás. Asszem ennyi, de megmondom őszintén mi 1 programon sem voltunk, mivel 2 éve ugyanezeket a túrákat már bejártuk Meerun. Mire kell figyelni? Sztem semmire. Mindenhol korrektek, kedvesek, az egész sziget gyönyörű, a víz mindenhol ugyanolyan szép, meleg.......

Csak jót tudok mondani, mert nekem nagyon tetszett minden!!

Este mindig van valami program, na nem nagy bulik, de vetítés, bűvész, Maldív est ilyenek. Isteni a csokiturmixuk, de ezt már Meerun is felfedeztem :)

Ebédelni viszont mindig be kellett ülnünk. Nem volt elég a FP. De ezt is embere válogatja. Nemtom megéri-e a TP, mert ott kint 15 USD/fő volt az ebéd + az ital és annyit nem költöttünk akkor sem ha ráksalit rendeltünk :)

 

 

Más! A babával utazóknak!

 

Sztem nem kell az úttól tartani. A mi Majánk nagyon jól viselte a hosszú utat (11 hónapos), talán jobban mint mi. De voltak ott nagyobb gyerekek is és senkit nem hallottam sem sírni, sem hangoskodni. Az átállással sem volt semmi gond. Nagyon jól evett kint is és iszonyú jól érezte ő is magát. Kint kaptunk rácsos kiságyat, megágyazva és az étteremben pedig etetőszéket. Nem is volt másra szükségünk. A bébiételeket meleg víz alatt melegítettem, de ez volt a legkevesebb. Egyébként sem kellett forróra.....elég meleg volt a levegő :)))))

Adtam neki péksütiket és mindenféle gyümölcsöt, semmi baja nem volt. Imádta :))

 

Bocsi, ha hosszú voltam.

 

Ildi

 

Ja, és mi a Mookai Hotelben voltunk Malén és sztem teljesen jó volt. Volt ott is medence, jacuzzi....nem használtuk, de lehetett volna. Ebédet, vacsit is kaptunk. Nekem erről nincs rossz véleményem, hiszem a Malév fizette. De én is beszéltem olyanokkal akiket azon a közeli kis szigeten helyeztek el.....nem emlékszem a nevére :( és nagyon rossz körülményekről meséltek. Nekünk mázlink volt!

 

Előzmény: Blumen40 (11160)
Blumen40 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 11160

Hát ez nagyon szemét dolog volt a Malévtől! Én nem is gondoltam volna! Szerencsére mi menetrendszerinti Malévvel megyünk, és csak Frankfurtig, ott talán nem mernek ilyet megcsinálni.

Tényleg! Sokkal olcsóbb egy charter járat, mint a menetrendszerinti?

 

Szia Jude!

 

Örülök, hogy Ti is hazaértetek, remélem ez a kis kaland nem veszi el a kedveteket végleg az utazástól.

Úgy látom, Pitta nincs itt, helyette válaszolok: ők a 151-esben voltak. És Ti melyikben? Lehetett választani? Milyen szigettúrák vannak? Mire figyeljünk különösképpen?

Előre is köszi a válaszokat:       Blumen

Előzmény: RoadKing (11155)
delfin74 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 11159
Jájjjj! Ez nagyon gáz........
Az az igazság, hogy egy gyönyörű nyaralást olyan szinten tönkre tudja vágni egy ilyen "kaland", hogy azt jobb nem is elemezni....
Pláne, ha valaki befizeti a business felárat, meg ilyenek....Akkor az cs....heti az egészet... És tényleg nem a maldívosok tehetnek róla!!!!! Már megint ez az édes-aranyos-korrekt-odafigyelős magyar szervezés!!!!
A lényeg, hogy befizetted a sok lóvét, utána már mehetsz amerre látsz!!! Közbejött valami, sz...juk le!! Majdcsak hazavergődik valahogy a sok sokpénzű sznob hülye túrista... nem árt nekik egy kis megzabolázás!!!!
És mi hülyék, azért választottuk a malévot, mert eddig mindig bíztunk bennük. Mert az köztudott volt, hogy a Travel service járatával rendszeresen gázok voltak. Legalábbis nagyon sokan panaszkodtak.
Hát ennyit erről. Mostmár kiváncsiak vagyunk, mi fog velünk történni!! Esetleg megkapjuk a romlott 767-est, ozt lepottyanunk...
Sajna delfinékkel mindig történik valami.......

Azért remélem, hogy nem rontotta nagyon az élményeket ez a genyó felfordulás!!!!!

Várjuk nagyon a szép dolgokat is ám!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Delfinék
Előzmény: RoadKing (11155)
Bogyó 2 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 11158
Hát ez elég szörnyen hangzik, már ami a többi utast illeti. Mondjuk én teljesen a maldívokat se menteném fel, az ágyneműt azért nem a Malévnak kellett volna kimosnia.
Előzmény: RoadKing (11155)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!