Keresés

Részletes keresés

spapda Creative Commons License 2013.07.09 0 0 14989

Mester, szerdán sikerült Folicurral lepermetezni a cseresznyét (blumeriella-gyanú). Érdemes még legalább 1x megismételni a kezelést? Mennyi időt célszerű várni az előzőtől? Ajánlott-e valami mást is keverni vele koktélba?

Előzmény: Antisystem (14901)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.09 0 0 14988

Florasept, Hypo, Domestos tökéletesek.

 

ÜdV

Előzmény: tunderlala-3 (14986)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.09 0 0 14987

Persze, ezért szokás permetezés után pár öntözőkanna vízzel - vagy slauggal - lemosni a fa alatt lévő növényeket (pl füvet)...

De most gondolj bele, ha te a saját eredeti ötleted szerint belocsoltál volna, akkor a fő nem szívta volna fel a talajból, adott esetben többet?

De leteríthetsz alá egy fóliát is amíg permetezed és leszárad, ami akkor szokás, ha alatta más ehető cucc van, mint nálunk a diófa alatt az eper - és akkor biztonság van, abszolút szakszerű voltál.

 

(csak érdekességképp, a tujában eleve lévő tujon 5x mérgezőbb a Topasnál... 500 mg/kg az LD50-je...a Topas LD50 adagja, a 2,5 gramm /kg az kb az etanol (szeszesital) nagyságrendje.. )

 

ÜdV

Előzmény: tunderlala-3 (14984)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 14986

A metszőollót mivel fertőtlenítsem? tegnap levagdostam a tujákról az elbarnultakat, nem szívesen vagdosnám így a rózsákat vele....

 

florasept van itthon, az elég, vagy van valami külön csodaszer, amit használni kellene erre?

tunderlala-3 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 14985

részvétem a kutyád miatt:(

Előzmény: Antisystem (14982)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 14984

miért, csak addig veszélyes, amíg csöpög? az ÉVI azért több nap szokott lenni, persze a tuját nem eszi meg a kutya, de ami a fűre kerül, azt pl. legelheti a fűvel (néha szoktak), vagy a tappancsáról is lenyalhatja... több napra pedig lehetetlen őket elzáni onnan, mert a tuják gyakorlatilag az elkerített udvari részen vannak, ahová a kutyákat is ki tudom engedni anélkül, hogy az utcára felügyelet nélkül kijuthassanak.

 

Előzmény: Antisystem (14982)
Falusi1 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 14983

Köszönöm!

Előzmény: Antisystem (14980)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.09 0 0 14982

Miért és nem tudja elvinni valaki őket egy órára sétálni? Vagy nem tudod addig kikötni? A legtöbbünknél van kutya/cica... (nekünk is volt, kaukázusi-német juhász keverék, szegény februárban boldogult meg szunyogok terjesztette szívférgességben - 11 éves volt - úgy tűnik, sokkal többet kellett volna permetezni, legalábbis valami szúnyogírtóval:(

Egyébként anno meglátta a kezemben a permetezőgépet, és szépen kocogott be a kifutójába, pedig nem tanította rá külön senki, magától rájött, hogy ezt kell tennie...)

A szomszéd 2-3 fáját is én szoktam permetezni, neki is van 2 kutyája, és mindig azt mondom neki, hogy vidd el őket sétálni, addig ne menjenek a fa közelébe, amíg nedves-csöpög...

Egyébként a szabadforgalmú permetszerek zöméből egy kutyának több liter bekevert oldatot kellene meginnia ahhoz, hogy érdemi baja legyen tőle, a Topas toxikológiája pl így néz ki:

Akut toxicitás, szájon át: LD50 (nőstény patkány): 2574 mg/kg; 
Akut toxicitás, belélegzés: LC50 (patkány): > 5294 mg/m3, 4 óra 
Akut toxicitás, bőrön át: LD50 (patkány): > 4000 mg/kg

a kutya meg általában nagyon hasonlít ebben a vonatkozásban a patkányhoz, tehát magyarán testsúlykilogrammonként(!) 2,5 gramm permetszer, tehát 5 liter készre kevert oldat elfogyasztása okozna rájuk nézve halálos veszedelmet... 

(a cicák az eltérő anyagcseréjük okán sok szerre sokkal - akár 10x - érzékenyebbek, meg az állandó mosakodásukkal lenyalják a szőrzetükre tapadó szert is, meg a fűben, zöldségek között (stb)  vonulva sokkal több szerrel is érintkeznek, de a gyakorlatban szabadforgalmú szerektől csak vagy szándékos mérgezés, vagy súlyos gondatlanság - elől hagyja valaki a szert nyitott edényben és beleiszik, a frissen lepermetezett és még folyós ágyásból nem siccented ki, stb lehet bajt látni...) tudod, a szúnyogírtó, amit kifújnak a fejünk fölé, meg te Chemotoxként a lakásban, kb 10x toxikusabb a kérdezett Topasnál... deltametrin/Decis, olyan LD50 300-400 mg/kg... a Topast meg a FŐKERT is használja az utcai meg a parkfák védelmére...

 

Szóval ennek nem kell vagy/vagynak lenni, simán elvan egymás mellett a kertben a háziállat és a növény (sőt, a gyerek is velük:))), ha az ember a házikertben engedélyezett növényvédelmet használ, és legalább minimális gondosságot tanúsít. Sőt, megkockázom, valójában a permetezés elmaradása (szúnyog, kullancs és tsai) a veszélyesebb rájuk nézve...

 

ÜdV

Előzmény: tunderlala-3 (14981)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 14981

egyik sem szokott ásni, azzal nem lenne gond, de értem amúgy (most már:) ), amit írsz a belocsolással kapcsolatban.

 

sajnos nem tudom elzárni onnan a kutyákat, max. ha éjszaka permeteznék, amikor ők bent alszanak a lakásban.... de úgyis észrevennék és rajzanának utánam kifelé:D

 

akkor tuja megy, kutya marad... még kivagdosom belőlük az elbarnult részeket, hátha segít valamit... aztána sorsra bízom őket:))

 

köszönöm azért!:)

Előzmény: Antisystem (14979)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.08 0 0 14980

Semmi különös, a mészkénlé ugye gázosodik, és a keletkező ként meg kénessavat nem szeretik a kifejlett rovarok, főleg a nem kemény kitinvázasok, mint az atkák, tetvek...

Nem új info ez, csak sajnos a Tiosolt már nem kapni, mert a gyártónak nem volt pénze megfinanszírozni az EU-regisztrációt:

http://www.biocont.hu/index.php?c=tiosol-meszkenle-189

 

ÜdV

Előzmény: Falusi1 (14977)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.08 0 0 14979

Hát, tujánként vagy 40-60 liter permetlével kalkulálva biztos, szerintem ilyenben ne törd a fejed, a beöntözés csak cserépben-dézsában ad jó eredményt vagy palánták esetén, ahol pár centi mélyen vannak a gyökerek...

Ellenberger a kutyának semmi baja nem lesz a Topastól ha nem rá fújod, meg addig nem engeded a tuják közelében, amíg meg nem száradnak, ugyanis a szer pár óra alatt felszívódik a növénybe egyfelől, másfelől meg ugyanolyan közönséges triazol, mint az emberre és kutyára is használt Canesten kenőcs például...

Az ilyent mindig át kell gondolni, és rájössz, hogy azzal, ha mondjuk a fa permetezéséhez használt adag tízszeresét beleküldöd a talajba, ahol a nagy része ott is marad, majd a kutya kaparni kezd benne, sokkal nagyobb expoziciónak van kitéve, nem beszélve róla, hogy a termőtalajod "jógomba"-flóráját is taccsra teszed, majd jövőre meg gondolkozhatsz rajta, hogy miért terjednek benne a mindenféle "rosszgombás" meg bacis kórságok a természetes lebontó szervezetek híjján.

Szóval veszélytelenül belocsolni csak cserepeseket meg szabadföldi palántákat lehet, ahol a szernek csak pár centit kell átnedvesíteni a talajból, majd pár hét alatt ott el is bomlik, és a következő felásáskor keveredik, tehát visszakerülnek a hasznos mikroszervezetek is a talajnak ebbe a felső rétegébe...

 

ÜdV

Előzmény: tunderlala-3 (14978)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 14978

Sziasztok!

 

BArnulnak a tujáim, valami gomba biztosan, az egész faluban hasonló a helyzet... :((

 

Van itthon Topas, ezt lehet beöntözéssel kijuttatni? Nem szívesen fújnám a két kutyám miatt....

 

Köszönöm a választ!

Falusi1 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 14977

Köszönöm a választ. A katicákról én is hallottam, de tömegével nem tudok szerezni. Megpróbálom a kontakt szerek közül valamelyiket. A mészkénlé használatáról tetvek ellen még szintén nem hallottam.

Előzmény: Antisystem (14976)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.08 0 0 14976

Feléred a fát teljesen? Mert persze, hogy ha az Actara nem hat, akkor jó eséllyel a Mospilan meg a Teppeki se, mindegyik neonikotin, és eszerint ez egy arra rezisztens törzs. (meglep, nekem a Mospilan 3 óra alatt nagytakarított a dión tetüileg, sokkal jobban, mint a Danadim (Bi58 tkp) tavalyelőtt... 

Szóval, ha feléred, akkor használj kontakt szereket az ÉVI függfényében, mittudom én Karate-t... vagy most gyérítsd le mészkénlével (hőérsékletre vigyázni!) vagy Bio-Filmmel vagy növényi olajjal hogy viselhető szinten maradjanak, és majd a letermés után csinálj vendettát köztük, akkor gyakorlatilag bármi elmén, akár másfél-kétszeres dózisban is, ahogy szükséges... vagy szerezz egy nagyobb tétel katicát, nem vicc, én már szabadítottam meg fát tetvektől azzal, hogy pakoltam rá egy-két tucatot, azok eltevékenykedtek, és egy hét alatt elkopott a tetű... akkor persze rovarirtó kemikália nem jácc.

Meg persze kérdés, hogy mik a beszerzési lehetőségeid, I vagy II. kategóriában...

 

ÜdV

 

Előzmény: Falusi1 (14973)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.08 0 0 14975

Nálunk is árulják a Danadim Progress-t, növényorvosi vény kell hozzá.

 

ÜdV

Előzmény: janijani (14974)
janijani Creative Commons License 2013.07.08 0 0 14974

Nem tudom Szlovákiában árulják-e még a Danadimot, ugyanaz mint a bi58.

Előzmény: Falusi1 (14973)
Falusi1 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 14973

Tapasztalt növényvédőtől kérnék tanácsot levéltetvek ellen. Milyen permetezőszer a hatásos az őszibarackon lévő tetvek ellen? Actarát  és Teppeki nevű szert már próbáltam, gyakorlatilag eredménytelenül. Amióta nincs Bi 58. nem bírok a tetvekkel.

Andrea555 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 14972

Köszönöm a linket,hsznos volt.Igazad van végülis lényegtelenek számomra ezek a betűjelek. Viszont ami még most foglalkoztat az a várakozási idővel kapcsolatos. Mondjuk adott egy akármi aminek mondjuk 4 nap az é.v.i -je.Mikor kiszórjuk előtte ugye amit csak lehet azért leszed az ember,de vannak esetleg kicsik,ottfelejtett termések. Nos ha letelik a 4-5 nap akkor ezek a termések fogyszthatók vagy inkább kuka?

Előzmény: Törölt nick (14966)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.07 0 0 14971

Hát, ha "ferr" akkor az ugye vastartalmú dolog lehet, akkor meg a barnítás természetes, valamiféle rozsdafolt-szerűség lehet. Mondd már, legfeljebb nem kell vastablettát venned:), a klasszikus "sünialmában" sokkal több van... 

Bér én galád módon mindig hámozva eszem az őszit, a zasszony meg mindig ki is röhög ezért...:)))

 

ÜdV

 

Előzmény: Ali-bá (14970)
Ali-bá Creative Commons License 2013.07.07 0 0 14970

Köszönöm. (Csak azért kérdeztem, mert a Fitoferr láthatóan barnára festette a még éretlen zöld őszibarack gyümölcsöt és egy hét múlva is olyan csúnya rajta. Lehet, hogy lemosható, még nem próbáltam. Eső meg nem jött - pedig nagyon kellene!)

Előzmény: Antisystem (14968)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.07 0 0 14969

Ez így van, apró kiegészítés, hog y cikkben nem szereplő EW az nem olajos oldat, hanem "olaj a vízben" tipusú emulziós koncentrátum. Ha nmegnézed az új Decis (5 EW) biztonságii adatlapját (MSDS) olyan összetevőket találsz, hogy ásványolaj, alkohol-etoxilált foszfát észter (emulgeáló szer), ciklohexanon (keton) és víz, ami nincs kiírva, de a százalékok összeadásából kiderül, hogy eleve van benne 25-50%) Szóval úgy lehet elképzelni, mint egy töményen készrekevert koncentrátum, amit csak higítani kell az előírásos mértékben.

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (14966)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.07 0 0 14968

Ha önmagában használod, és nincs megadva ÉVI, akkor másnap fogyasztható.

 

ÜdV

Előzmény: Ali-bá (14967)
Ali-bá Creative Commons License 2013.07.07 0 0 14967

Lombtrágyáknál é.v. időre az van írva, hogy a kevert permetszereknek megfelelően. Ha magában használom csak nedvesítő szerrel, akkor mi a helyzet? (Konkrétan Fitoferr és Yeald Plus Zn-ről van szó.)

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.07 0 0 14966

Itt van néhány, persze vannak még, mint az EW, ami olajos oldat, de a lényeg, hogy a permetszer formájára utal a rövidítés, számodra nem annyira fontos. Neked elég azt látni, hogy folyékony vagy sem. :)

Előzmény: Andrea555 (14965)
Andrea555 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 14965

Nos akkor m ost ezt is megtanultam ,sajnos.

A növényvédő szereken mit jelentenek ezek a rövidítések hogy WP,meg WG....?

Előzmény: Törölt nick (14964)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.07 0 0 14964

Vírus az, de nehéz megmondani ezekről, hogy a 3 leggyakoribból melyik. Sajnos sütőtökből nem ismerek vírus-ellenálló fajtát (ha valaki mégis, azonnal szóljon), a vetésforgó és a rovarirtás az egyetlen lehetőség ellene.

Előzmény: Andrea555 (14959)
Andrea555 Creative Commons License 2013.07.06 0 0 14963

ÁÁ! Ez nagyon rossz hír. Még azért hagyom egy kicsit hátha ....:D ide úgysem vetnék ,vetek semmit .

Előzmény: Flanell (14962)
Flanell Creative Commons License 2013.07.06 0 0 14962

Ahogy kinéznek az újabb részek, szerintem legjobban teszed, ha már most kidobálod. Lehet ugyan próbálkozni, hátha kineveli azért, de a kinézete alapján véleményes.

Én a patisszonokat dobálgatom ki sorban, mindig ami már nagyon ramatyul néz ki. De már az egyéb rokonsága is kezdi.

Előzmény: Andrea555 (14961)
Andrea555 Creative Commons License 2013.07.06 0 0 14961

Bakker,akkor csak reménykedni tudok,hogy azért lesz némi tökformája a termésnek? Köszönöm.

 

Előzmény: cross_183 (14960)
cross_183 Creative Commons License 2013.07.06 0 0 14960

tippem szerint ez vírus sajnos, ami összefüggésben lehet a tetvekkel

Előzmény: Andrea555 (14959)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!