Keresés

Részletes keresés

HEV Creative Commons License 2015.05.28 0 0 50202

Szerinted melyik hiányzik? De ha beküldöd ami hiányzik örömmel beteszik!

Előzmény: Jesper Olsen (50200)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.28 -1 0 50201

Jaja, az jó honlap. Ilyesmi akart lenni anno a Búzás Karcsi-féle TUTI. Csak aztán valahogy elsikkadt az is... :/

Előzmény: HEV (50199)
Jesper Olsen Creative Commons License 2015.05.28 0 0 50200

Jó a túrabázis.hu, de néhány mozgalom még hiányzik belőle. :-(

Előzmény: HEV (50199)
HEV Creative Commons License 2015.05.28 0 0 50199

A turistautak rendszere az egy dolog, de ugyanakkor ott van még a sok túramozgalom is. Egyrészt azt is jó lenne aktualizálni, de ha csak az MTSZ kezelésében lévő mozgalmakat nézzük arra sem képesek. Még jó, hogy van egy turabazis.hu .

Előzmény: Güsziológus (50196)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.28 -2 1 50198

...ez mitől offtopik? Valamint vedd figyelembe, hogy ez egy nyílvános FÓRUM, nem pedig egy szimpla TÚRABLOG neked :)

Előzmény: Törölt nick (50197)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.28 0 1 50197

És ismét tombol az offtopik hülyeség... pedig az elmúlt napok beszámolói biztatóak voltak, de neeem...

Előzmény: jzp2107 (50193)
Güsziológus Creative Commons License 2015.05.28 -7 0 50196

Csak reagálok:-)

 

Megfogalmazódott, hogy az MTSZ is közzétehetné a nyilvántartást, de akkor nem reagáltam.

 

Most csak annyit, ha már felelevenítetted a múltat.

 

Megkaphatja, de csak a másolatot.

Az nem fordulhat elő még egyszer, hogy civilek feltöltik az adatbázist, történetesen az MTSZ honlapjára, formálisan kapnak jogot, majd jön egy új vezetés, és kitiltja azokat, akik létrehozták a nyilvántartást.

Egyszer volt Budán kutyavásár.

 

Ezért készül EXCEL táblázatban, és ezért lesz úgy, hogy közzéteszem, dokumentálva, hogy mikor történt az esemény, majd ezt követően lehet másolni.

Az eredeti marad.

És jó nagy dobra verem, hogy a nyilvántartás összeállításához felhasználtam az MTSz nyilvántartását, de támogatást nem kaptam.

Azt is persze, hogy a TUHU adatbázisából származnak a távolság és a szint adatok.

 

Ha meg tudom oldani a nyilvános naprakészen tartását (ez a cél), akkor okafogyottá válik az, hol van.

Sajnos, ez még odébb van.

Előzmény: HEV (50194)
Güsziológus Creative Commons License 2015.05.28 -7 0 50195

Bekukkantottam, és mit látok?

Most nem reagálnék a kialakult eszmecserére, de a kérdéseidre megpróbálok válaszolni.

 

 

A 17 az a főútvonalak száma:-)

Bocs, de a tájegységi táblázatokban még nincs felirat, és a jelmagyarázat sem készült el:-(

 

Mondhatjuk azt is, hogy 17 "fürt" van a Bükkben.

Ennyi sor van a másik képen (menü), de ez ahogy nézem, csak majdnem.

 

 

A miskolci ZÖLD (körtúra) mintha nem lenne, de nem olvastam össze:-(

Az biztos, hogy az EGYÉB sor a Dédestapolcsány és a Sirok-Bükkszék, ez utóbbi mintha nem lenne a MENÜ-ben.

Tökéleteset csak Allah:-)

 

 

"...ha egy tájegység készen van, igazán felrakhatnád valahova táblázatos formában is, nem csak így egy screenshotot

kíváncsi lennék ezekre a fürtökre :-)"

 

Ahogy írtam, a fürtök gyakorlatilag azonosak a hivatkozott honlap oldalaival.

Az WORD-ben van, de a kiágazások sorrendje és a a tartalom is közel azonos.

A Bükki PIROS vonatkozásában tételesen átnéztem, talán lesz időm a többire is.

 

Nem tudok most a tételes jegyzék nyilvánosságra hozásával "bajlódni".

Akár hiszed, akár nem, nekem ez komoly probléma.

 

Az utolsó előtti oszlopban van a "fürt" darabszáma, ennyi sorból áll, ez ugyebár 144.

Van sok-sok oszlop is, de a legfontosabb, a kiágazó útvonalak sorrendje és hossza úgy néz ki stimmel.

 

Baromi meló volt összerakni, és délelőtt "csak úgy" megkönnyebbülésként beszerkesztettem.

 

Sajnos, a héten már nem nagyon leszek, de hidd el, nálamnál jobban nem várhatod, hogy közkincs legyen!

Előzmény: jzp2107 (50193)
HEV Creative Commons License 2015.05.28 0 2 50194

Néhány éve, amikor az MTSZ még a természetbarátok szervezete volt néhány sáros bakancsú ingyen dolgozó turista  töltötte fel a jelenleg is látható állapotra az ottani adatbázisokat. Szerintem egy-két  kezemen meg tudnám számolni az akkori aktiv embereket.

Természetesen alakultak azóta "bizoccságok"  és születtek új cikkek is, de pld. a kektura.hu gyakorlatilag a korábbi honlap másolata. 

Aztán gyakorlatilag szinte mindenki ki lett tiltva, mint megbízhatatlan. Na ez meg is látszik a honlapjuk tartalmán.

Előzmény: Törölt nick (50187)
jzp2107 Creative Commons License 2015.05.28 0 0 50193

Güszi, a táblázatodról készült képen a 17. oldal az mit jelent?

ez egy összesítő lap a Bükk útjairól, a megelőző 16-ban van valahogy kifejtve (fürtök?)

 

vagy a 17. oldal a Bükk, a 16. mondjuk a Mátra stb

 

ha egy tájegység készen van, igazán felrakhatnád valahova táblázatos formában is, nem csak így egy screenshotot

kíváncsi lennék ezekre a fürtökre :-)

 

köszi

Előzmény: Güsziológus (50164)
olahtamas Creative Commons License 2015.05.28 0 0 50192

Keresgélem a megoldást, egyelőre ez tetszik nekem is a legjobban, a picasa, panoramio, Everytrail valahogy nem jöttek be, minddel volt valami bajom erre a feladatra nézve.

Itt meg válogathatok is a saját geotaggelt fotók feltöltése, és a mobil applikációs képkészítés között.

Előzmény: garass (50191)
garass Creative Commons License 2015.05.28 0 0 50191

Köszönöm Tamás, hogy feltetted. Így legalább átnézhettem társaim munkáit, mégha virtuálisan is.

 

Nekm tetszik ez a kép-térkép házasítás. Én a szokványos túrafelkészülésen túl /ami lám-lám máris megosztotta a társaságot/ a ranger rendszer állapotmonitoringjához is el tudnám képzelni.

Előzmény: olahtamas (50169)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.28 -1 0 50190

Rengeteg ilyen volt már... :(

Előzmény: jzp2107 (50189)
jzp2107 Creative Commons License 2015.05.28 0 0 50189

nem csak a kékre, minden turistaútra

 

szerintem se örülnének neki, én is pont ide jutottam a nagy aufóriám után, de pedig akkor is a Güszi által most szerkesztés alatt lévő turistaút nyilvántartás (melyik alakú jelzés honnan hova hány méter, kiegészítve még azzal hogy ki a karbantartója, mikor lett utoljára felújítva stb)

meg az általam megálmodott fényképes túraútvonal leírás (ha úgy tetszik, digitális túraatlasz), ennek ott lenne a helye az mtsz szerverén

 

amúgy szerintem ezt az egészet már megálmodta kvte (jól tudom ugye, hogy rövid ideig volt ő mtsz-es "valaki") neki is látott csak aztán félre kellett állnia vagy valami ilyesmi

Előzmény: Törölt nick (50187)
olahtamas Creative Commons License 2015.05.28 0 0 50188

Előre nehéz kitalálni, hogy kinek milyen információra van szüksége!

Érdekelhet az is, hogy egy buszmegállónak van e fedele, vagy a kocsmának van e terasza.

Mennyire árnyékos az út, vagy kell e létrát mászni nagytestű kutyával.

Folyik e az adott forrás, van e híd a patakon, van e tűzrakóhely a pihenőnél, és még sorolhatnám.

 

A rossz koordinátákkal veszély valóban előfordulhat, de hát ott van az elkövető neve, lehet neki írni, hogy javítsa.

Előzmény: AttHunter (50185)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.28 -1 0 50187

Más se hiányzik at MTSz-nek, mint hogy mindenféle kétes kompetenciájú, bakancsos figura oda beregisztráljon s online szerkesztgessen valami adatbázist, hát hogy nézne már az ki...? :DDD

 

Viccet félretéve: nem tudom, mekkora teherbírású a szerverük, és hogy ezt az online elképzelést hányan használnák, de nem hiszem, hogy ennek örülnének. Másik aspektusa a dolognak, hogy ők valahol mégiscsak egy "valakik", tehát a nevük alatt ha három troll nekiáll hülyeségeket publikálni, akkor baj van, ezt nem engedhetik meg maguknak.

 

Egyébként a többi jogos, ez is egy olyan plusz dolog lenne, amit ha valaki akar, akkor használ; akit meg nem érdekel, az feléje se bagózik. A plusz a panoramióval szemben talán az lehetne, hogy ez a mi rock&rollunk, és speciálisan a Kékre van kihegyezve. Végül is elismerem, nem olyan rossz ötlet. 

Előzmény: jzp2107 (50183)
nagypapi Creative Commons License 2015.05.28 -6 0 50186

Szerintem a milliárd forintos MTSZ-es beruházásból éppen az ilyen dolgokra kellett volna fordítani...

És éppen emiatt nem lehet majd ilyet feltenni a szerverükre, mert hogy néz az ki, hogy míg a centiméter pontos használhatatlan felmérés százmilliókat vitt el, addig pár önkéntes sokkal használhatóbb, a túrázókat segítő alkalmazást készít.

Előzmény: AttHunter (50185)
AttHunter Creative Commons License 2015.05.28 0 0 50185

Egyetértek. A streetview-t is megnézem előzetesen, és mégis elmegyek. Remek tájékoztatás lehet egy fényképes adatbázis, csak azért vigyázni kell vele. Ha mindenki szerkeszti, felrakja, akkor előbb utóbb egy zagyvaság lesz belőle, áttekinthetetlen adatbázissal, rossz koordinátákkal.

Talán tényleg a jellegzetes részekről kellene képeket berakni, ahol el lehet tévelyedni, vagy nehéz a tájékozódás.

Előzmény: olahtamas (50182)
jzp2107 Creative Commons License 2015.05.28 0 0 50184

> Sokan azon vannak kiakadva, hogy a GPS használatával elveszik a túrázás egyik lényege, miszerint hogy tájékozódni kell erősen

 

ezt a vonulatot nem is értem..

nálam a természetjárás nem tájékozódási futás (séta)

és azért azt nem gondolnám, hogy csak azért mert a panoramion meg lehet nézni a csóványosi panorámát, majd valaki nem fog a csóvira menni merthogy minek, a látványt már úgyis látta egy képen..

 

de ha valaki ilyen, akkor ne nézelődjön a panoramion :-)

Előzmény: Törölt nick (50180)
jzp2107 Creative Commons License 2015.05.28 0 0 50183

mondjuk az mtsz szervere

Előzmény: Törölt nick (50179)
olahtamas Creative Commons License 2015.05.28 0 0 50182

A fénykép csak előzets tájékozódásra, vagy utólagos nosztalgiázásra jó, természetesen nem helyettesíti az ottlétet és a személyes tapasztalást.

Arra viszont jó, hogy lássuk, hova érdemes elmenni, és pl. mire kell figyelni.

 

Előzmény: Törölt nick (50180)
AttHunter Creative Commons License 2015.05.28 0 0 50181

Egy kép sosem adja vissza a valóságot, még ha magunk készítjük, akkor sem. Minden túra előtt, mindenki úgy készül fel, ahogy akar. Nem kötelező elolvasni a beszámolókat, nem kell megnézni a képeket, de még az útvonal vezetésének előre ismerete sem fontos.

 

Hogy mi marad a természetben? Hát az impresszionizmus! :)

No ezt tegye fel valaki előre bárhová is. Ez már tényleg sci-fi lenne.

 

Előzmény: Törölt nick (50180)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.28 0 3 50180

...másfelől nem is értem a t. urakat :) Sokan azon vannak kiakadva, hogy a GPS használatával elveszik a túrázás egyik lényege, miszerint hogy tájékozódni kell erősen, hogy hol járunk, merre vagyunk pontosan. Namost ha a turistautakat is filmszerű sűrűséggel felpakolt fényképekről megnézhetem otthon a gépen, akkor mi marad a természetben...?

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.28 -1 0 50179

Mapillary ugyanaz, csak kisebb, ergo hamarabb bedől... Egyébként ha nem bízol a google szervereiben/hozzáállásában, akkor hova tennéd fel a cuccot...??? Mi az, amiben bízni lehet? Mert szerintem pont a google pont a mérete miatt megbízhatóbb, mint pl. kispista maszek szervere, ami esetleg a teljes húszévnyi feltöltéssel áramszünet miatt bedöglik, és nincs pénz megszerelni. Vagy mert kispista egyszer csak rájön, hogy őt ez már nem érdekli, tehát nem foglalkozik vele. :D 

Előzmény: jzp2107 (50177)
Güsziológus Creative Commons License 2015.05.28 -6 0 50178

Én örülnék annak, ha mások is bekapcsolódnának, és sok-sok útvonalat a belinkelthez hasonlóan, be lehetne mutatni.

Nekem az is felemésztett pár hónapot, hogy rögzítettem a pontokat, ahol kéne fotó, vagy útmutató.

 

A kép természetesen szemléletesebb, de a helyek ahol a kép mutatja majd, merre, azonosak azzal, amit a GUIDE-ban megjelöltem, sok esetben POI is van.

Ha van POI, akkor már ehhez is lehet kapcsolni a képet.

 

Szóval én örülök, ha lesz szemléletesebb, mint az EXCEL tábla, de már annak is örülnék, ha az útvonalak átnézést befejezném.

A Mecsek még kemény dió, de az sem tarthat örökké!

 

Az OKT jelenleg számomra nem aktuális, de figyellek:-)

Előzmény: olahtamas (50169)
jzp2107 Creative Commons License 2015.05.28 0 0 50177

igen, csak az nem open source

bármikor dönthet úgy a google hogy becsukja a boltot, lekapcsolja a gépeket és hello

vagy fizetőssé teszi

 

jó, most erre lehet legyinteni hogy ugyanmár, ebből él, miért tenne ilyet stb

nem tudom hogy miért tenne ilyet, de az iwiw is bezárt, gondolta volna bárki 5 éve?

 

szóval sok évnyi munkát (mert ez annyi lenne) nem szívesen feccölnék egy bedönthető dologba.. (és jó kérdés, hogy a mapillary ilyen-e? ha az is egy forprofit cég, akkor ezek miatt nekem személy szeirnt az sem tetszik)

Előzmény: Törölt nick (50175)
nagypapi Creative Commons License 2015.05.28 -6 0 50176

És ha ma már ilyen linkelős hangulatban vagyok, itt egy másik is, ami csak közvetve kapcsolódik a Kéktúrához, de hátha sikerül vkinek egy GU-50-es elektroncsövet szerezni.

http://index.hu/mindekozben/poszt/2015/05/28/gyogynoveny_szakon_vegzett_allastalan_vekony_kirandulni_szereto_lany_vagy/

Előzmény: Güsziológus (50167)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.28 -1 0 50175

...a google maps és a panoramio pont ilyen. Én ott szoktam lelesni, mire számíthatok.

Előzmény: olahtamas (50169)
szucsati Creative Commons License 2015.05.28 0 0 50174

"mondjuk úgy lenne az igazi, hogy ha van egy jelzetlen útvilla (igazából ez a dolog volt a múzsa, mert akadt belőle szombaton egy-kettő :-) szóval hogy ha lenne egy jelzetlen elág akkor valahogy a képen rajta kellene lennie hogy na és itt most akkor a jobb vagy a bal ágat kell választani"

 

az újabb GPS-eken a geoládák fotóit is be lehet tenni. Valami hasonló megoldás is jó lenne, hogy ott a POI és POI-hoz kép is tartozna. Azon meg lehet jelölni merre stb.

Előzmény: jzp2107 (50172)
jzp2107 Creative Commons License 2015.05.28 0 0 50173

egyébként a mapillaryval lehet olyat mint a google streetview-val?

hogy megkeresek egy helyet és akkor látom a hozzá tartozó képeket?

 

próbaképpen körülnéztem a térképen, Kevélyekre van húzva egy kék csík mintha ott már végigment volna valaki és megosztotta volna a képeit

de hiába klattyoltam a kék csíkra, nem láttam egy fotót sem

 

szóval az oké hogy he elküldöd az útvonalad linkjét valakinek az végignézheti, de link nélkül működik-e?

Előzmény: olahtamas (50169)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!