Keresés

Részletes keresés

798081 Creative Commons License 2002.09.12 0 0 162
Azt írtam, megfordulni látszik. Ha jól emlékszem a zöld Ingatlan újsáágban olvastam erről egy cikket- ami egy tanulmány alapján készült. Könnyen lehet, hogy ez ugyanaz a tanulmány. Nekem személyes tapasztalataim alapján is úgy tűnik, hogy megállt ez a folyamat, de ez nem éppen reprezentatív minta. Kissé elhamarkodottan írtam erről lejjebb, bár lehet hogy igaz.
Azt viszont fenntartom, hogy nem Demszky lépéseinek köszönhető a kiköltözési hullám.
Előzmény: kovalski (156)
arcszor Creative Commons License 2002.09.12 0 0 161
hungaria korout nem volt dfemszky elott? :-O
Előzmény: KyshTurul (158)
VADER Creative Commons License 2002.09.12 0 0 160
amennyiben a tovább lerohasztássiker, akkor sikeresen:))
Előzmény: KyshTurul (158)
798081 Creative Commons License 2002.09.12 0 0 159
Hetente egyszer járok ott. Közel van, az igaz, de közigazgatásilag mégsem tartozik Demszkyhez. Ez azért egy kicsit zavar.
Előzmény: AnyHun (154)
KyshTurul Creative Commons License 2002.09.12 0 0 158
A Fidesz uralkodásának idején 2000 milliárd fejlesztési költséget vont el a fővárostól. DG ennek ellenére sikeresen üzemeltette BUDAPESTET. Hungária körút 150 éves város fejlesztési álom valósitott meg
Előzmény: Törölt nick (157)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.12 0 0 157
igaz!
Előzmény: Dr Ványék (148)
kovalski Creative Commons License 2002.09.12 0 0 156
Kedves 798081!
Sok mindennel egyetértek abban, amit írtál, egyvalamiben azonban hiányosak az ismereteid. Azt írod, hogy a kiköltözési hullám Budapestrôl megállt, sôt, vissza fordult.
Nos, ez úgy igaz, mint ha azt írnád: Amerikából jönnek ám már visszafelé Angliába az emberek. Tényleg volt egy tanulmány, amely azt írta, hogy mintha volnának jelei egyesek vissza költözésének – ezt a tanulmányt Bp. Fôpolg. Hiv. rendelte meg. Csúnya kis fidesz-szerű trükk. Késôbb jött a helyesbítés: arról van szó, hogy a kint élôk felcseperedett gyermekeineknek vesznek - átmeneti - lakást Budapesten. A Magyar Hírlap - amelyik elôzôleg beszlopálta a Demszky-trükköt – most kénytelen volt elismerni: a fôvárosaik továbbra is rendületlenül húznak kifelé, fôként a tehetôsek.
Szia: kovalski
BoGar Creative Commons License 2002.09.12 0 0 155
A körgyűrűvel rossz helyre fordltál. Menj Ovi-hoz, ő a bűnös. A körgyűrűt nem a főváros építteti. És a metró nem jó példa, mert mindhárom főpolg. jelölt metrót igér.
Előzmény: djsus (131)
AnyHun Creative Commons License 2002.09.12 0 0 154
Mikor jártál Budakeszin? Sok szempontbol jobban Budapesthez tartozik, mint a Bp-i kerületként jegyzett Rákos-külsök, Mátyásföld, Soroksár.
Előzmény: 798081 (153)
798081 Creative Commons License 2002.09.12 0 0 153
Schmitt fiáról annyit tudok, hogy nyáron Angliában tanult, ami nem olcsó muri.

Demszky tényleg nem lakik Budapesten, hanem Budakeszin. Emiatt hezitálok is. A város polgármestere lehetőleg lakjon már abban a városban, amit vezet. :)

Előzmény: Dr Ványék (148)
AnyHun Creative Commons License 2002.09.12 0 0 152
Ja, történelmileg igy alakult :-)
Előzmény: 798081 (150)
AnyHun Creative Commons License 2002.09.12 0 0 151
Lentebb ottvan, de azért Genfnél közelebb :-)
Előzmény: Dr Ványék (148)
798081 Creative Commons License 2002.09.12 0 0 150
OK, de ez történelmi ok, azon belül a kissebb halmaz a gazdasági.
Előzmény: AnyHun (147)
AnyHun Creative Commons License 2002.09.12 0 0 149
Előzmény: Inus-Finus (146)
Dr Ványék Creative Commons License 2002.09.12 0 0 148
Úgy hallottam, hogy Schmitt gyermekeit nem Budapesten (még csak nem is Magyarországon) taníttatta. Ok. Azonban érdeklődnék, hogy igaz-e, hogy Demszky Gábor nem is Budapesten lakik?

Köszönettel,
Dr Ványék

AnyHun Creative Commons License 2002.09.12 0 0 147
"Egy-egy stíluskorszak, így a barokk, a klasszicizmus - romantika, az eklektika és a reneszánsz, de a magyar bauhaus legjava is - olyan értékeket hozott létre ezen a helyen, amelyek bármiféle európai versenyben helytállnának"

Sajnos azt kell, hogy mondjam: nem. Ennek történelmi okai vannak.

Meg gazdaságiak. A monarchia nagyjai jorészt a Bécsi ut tulfelin ruháztak be, mert az volt a "menö". Budapesten igy (eltekintve a kevés kivételtöl) nem alakulhattak ki olyan nagyobb, zárt egységek melyek egységesen képviselnek egy-egy épitészeti stilust. Ha eltekintünk a korábbi épületekhez illesztett, azokkal harmonizálo, olykor majmolo daraboktol. Ugyan sétéáljon végig a nagy ismerkedésben valaki az olyan régi föutak mentén, mint a Rákoczi, a Bartok Béla, stb. Helyenkint ahány ház annyi stilus. Ezek persze egyedileg szép épületek, és ezt senki nem vitatja. Csak F.J. pártatlan itéletét. De azt nagyon.

Előzmény: 798081 (144)
Inus-Finus Creative Commons License 2002.09.12 0 0 146
Igen Tisztelt Finta József
Én engednék egy ellenszél nélküli 4 évet Demszky Gábornak, Gy. Német mellett .

Ha megkérhetném önöket hogy a következő terveiket a város-ban élő EMBEREK életlehetőségeiről és nem az Önök többezernégyzetméteres milliárdokba kerülő kultikus marhaságairól rajzolják.
üdvözlettel:
Pap Zsolt Péter
Ps:
Önök "nagyok" annyira bele vannak csavarodva a saját építészetükbe , hogy valahogy azt is elfelejtik hogy mire való az épület.
SAJÁT PÉNZBŐL HA TOVÁBB FEJLESZTENÉK AZ ÉPÍTÉSZETI BAROMSÁGAIKAT
soltika + Finci Kutya nem akarja eltartani Önöket

Előzmény: Derzett (140)
798081 Creative Commons License 2002.09.12 0 0 145
"Edzettsége biztos van. Ha másért nem mert még mindig szalad az ajánlocetlik után."

Ez kicsit gonosz volt. Szánom bánom, de jót nevettem rajta. :)

Előzmény: AnyHun (143)
798081 Creative Commons License 2002.09.12 0 0 144
"Budapest mocskos, túlzsúfolt"

Túlzsúfolt? Látott már nagyvárost ez az ember? Mocskosságban sem haladjuk meg az átlagot. Ezzel persze nem elégedhetünk meg.

"végletekig elhanyagolt"

Bizonyos részek igen, de általánosságban ez nem igaz.

"lepusztult közlekedési rendszerei által tönkrement"

Ez sem igaz. Ráadásul kinek is köszönhetjük, hogy eddig nem épült meg a 4-es metró? Kik is támogatják Schmittet?

"foghíjas zöldfelületeitől szinte teljesen megfosztott"

KEvés zöld felület van, ez igaz.

"gyönyörű dunapartjaink adottságait negligáló"

Ez is csak részben igaz, a budai oldalon van még mit tenni. Fel lehetne dobni az új Nemzeti Szinház környékét is. Állítólag folyamatban.

"amelyet lakói egyre nagyobb ütemben hagynak el, szinte menekülésszerűen"

Tévedés. Sokáig ez volt a tendencia (egyébként szvsz nem Budapest, hanem a motorizáció, modernebb életformák miatt), de mostnara ez megállt, sőt megfordulni látszik. Másrészt az előbb említette a túlzsúfoltásgot.

"s amely építészeti arcát is egyre jobban elveszti a szabadjára engedett spekulációs tőke progressziójának szolgálatában."

Szélsőjobbos feeling. Ha a plazakra gondol, az nem spekulációs tőke. Másrészt el kell fogadni, hogy az építészet változik. PErsze én könnyen beszélek, még fiatal vagyok.

"Egy-egy stíluskorszak, így a barokk, a klasszicizmus - romantika, az eklektika és a reneszánsz, de a magyar bauhaus legjava is - olyan értékeket hozott létre ezen a helyen, amelyek bármiféle európai versenyben helytállnának"

Sajnos azt kell, hogy mondjam: nem. Ennek történelmi okai vannak.

"a "minden régi szép - minden új csúnya" ma oly divatos, degenerált és defenzív szlogenjét."

Erről beszéltem. Ellentmondásba keveredett önmagával.

"Olyan főpolgármesterre vágyom hát (s hozzá olyan új városi vezetésre is persze), aki messze nem politikusi, csupán és egyedül várospolitikusi szerepre szerződne velünk"

Szóval Demszky és Gy. Németh nem, csak Schmitt? :)

"Ilyen főpolgármesternek hiszem, ilyennek jósolnám Schmitt Pált - közismert világismerete és ebből eredő széles világlátása, szakértelme"

Világismeret OK. Szakértelem? Sportdiplomáciában talán.

Előzmény: Derzett (140)
AnyHun Creative Commons License 2002.09.12 0 0 143
Szigoruan szubjektiv alapon:
"Ilyen főpolgármesternek hiszem, ilyennek jósolnám Schmitt Pált - közismert világismerete és ebből eredő széles világlátása, szakértelme, lenyűgöző elszántsága, szellemi-testi edzettsége, diplomáciai képessége, s legfőképpen kapcsolatteremtő habitusa okán. "
Világismeret és világszemlélete élete nagy részében viselte a sportszemellenzöt. Persze ettöl még lehet széles. Szakértelme polgármesterségben közel nulla. (hopl és hány évig is volt polgármester vagy akár csak várospolitikus). Edzettsége biztos van. Ha másért nem mert még mindig szalad az ajánlocetlik után. Diplomáciai képessége zéro. Aki olyan magas labdát ad fel, mint ö Kovácsnak, az sok minden de nem rutinos diplomata. Ami kapcsolattermetö képessége, stilusa a ripotokban látszik az nekem egy kicsit nyálasnak tünik. Föleg a stilusa. Persze biztos bennem van a hiba, de én személy szerint ezt a 30-as évek filmeiböl ismert "cselédlányok kedvence" stilust nem csipem.
Előzmény: Derzett (140)
H-turul Creative Commons License 2002.09.12 0 0 142
Bizony, bizony, NAGYON MEGMONDTÁTOK AZ ŐSZINTÉT!
Múltkor is az a kártékony féreg beszélt a tévében, oszt a stelázsin elhervadt a cserépben a snidling!
Inus-Finus Creative Commons License 2002.09.12 0 0 141
jobbcsapott
A Magyar Idegenszavak Értelmező Kéziszótárát azért még lapozgasd.
Németül én valamit tanultam , de az osztrák Rádiód ORF1 szerint szerint LOVAS továbbra is Lofasz
üdv:
soltika+Finci Kutya
Előzmény: Törölt nick (139)
Derzett Creative Commons License 2002.09.12 0 0 140
Meglehetősen közismert vagyok arról, hogy sohasem politizáltam,- aktívan semmiképp. Építész vagyok - aki saját szakmáját szolgálatnak, szolgáltatásnak tekinti; - s ez a szolgálat elegendő szerepvállalás egész életemre szólóan.
Budapest sorsa - jövője persze mindenkor érdekelt. A legtöbb házam itt épült fel, s e város életét élem 1944 ősze óta.
Amikor tehát néhány barátom, közeli és távoli ismerősöm , általam tisztelt un. közéleti személyiségek körében felmerült, hogy Schmitt Pált meggyőzzük, szálljon ringbe a főpolgármesteri pozícióért, a legnagyobb örömmel csatlakoztam ehhez az akcióhoz, nem valaki, nem valakik ellenében, hanem Schmitt Pál mellett téve le egy előzetes voksot. Tiszteljenek meg azzal, hogy ilyetén indokaimat meghallgatják.
Budapest gyönyörű város- s nem csupán táji - környezeti adottságai révén, nem csupán a Duna egészen unikális léptéke okán, de olyan építészeti értékei miatt is, amelyek e tájra évszázadok során rárakódtak, s amely ezt a "varázst" cizellálják - formálják - alakítják - gazdagítják,- képviselve mindenkor, minden időben rangos európai színvonalon önnön születésük KORÁT.

És,- Budapest mocskos, túlzsúfolt, - végletekig elhanyagolt, avitt, lepusztult közlekedési rendszerei által tönkrement, eredendően hiányos - foghíjas zöldfelületeitől szinte teljesen megfosztott, vegetáló gyalogos életére rá sem hederítő, gyönyörű dunapartjaink adottságait negligáló,- immáron szinte lakhatatlan város is, amelyet lakói egyre nagyobb ütemben hagynak el, szinte menekülésszerűen, s amely építészeti arcát is egyre jobban elveszti a szabadjára engedett spekulációs tőke progressziójának szolgálatában.

A város itt-ott "megrázza" magát, egy-egy utcáját-terét (Liszt Ferenc tér, Ráday utca, Andrássy út) új élettel tölti meg; nyomaiban létező értelmes kerületi szándékokra támaszkodva olyan etalonokat konstruál, amelyek a város egészére érvényesíthető életminőség reményével kecsegtetnek - olyan életminőséggel, amellyel a jóval gazdagabb Bécs, vagy az etéren velünk egy súlycsoportban küzdő Prága belvárosa rendelkezik.
Egy-egy stíluskorszak, így a barokk, a klasszicizmus - romantika, az eklektika és a reneszánsz, de a magyar bauhaus legjava is - olyan értékeket hozott létre ezen a helyen, amelyek bármiféle európai versenyben helytállnának - s még oly sokat és joggal szapult - becsmérelt elmúlt fél évszázadunkban is születtek olyan házak, amelyeket itthon ugyan örömmel gyaláztak, külföldi útjainkon azonban igencsak megmustrálnának elszánt kritikusai!

Mégis, olyan bombákon ülünk mi - városlakók, amelyek robbanás előtti pillanataikat élik; - így ilyen bomba a tragikus végpusztulásban vergődő eklektikus-szecessziós városcentrum kilátástalan helyzete, s a paneles, lakótelepek szociális és műszaki ellehetetlenülése.
E bombák hatástalanítására immáron alig van időnk. Olyan várospolitikára volna szükség, amely ezt az állapotot egységesen, minden elemében, egy rendszerben, s kellő realitással és jövőbelátó képességgel, morális és taktikai felkészültséggel tudná kezelni, - s miközben e betegségeket gyógyítja, még arra is lenne elszántsága (és kreatív bátorsága), hogy egy - öröklött múltunkkal alázattal kontaktáló, de azt továbbfejlesztő, progresszív, s a XXI. század elejéhez funkcionális és technikai, s persze esztétikai értelemben is méltó, annak új életformáihoz idomuló építészettel is törődjön, megtagadva a "minden régi szép - minden új csúnya" ma oly divatos, degenerált és defenzív szlogenjét.
Olyan főpolgármesterre vágyom hát (s hozzá olyan új városi vezetésre is persze), aki messze nem politikusi, csupán és egyedül várospolitikusi szerepre szerződne velünk, városlakókkal - aki egyesíteni tudna Budapest érdekében minden társadalmi-polgári- és politikai erőt - hogy ez a város nekünk lakható-élhető Fővárosunk, a tágabb régiónak pedig gazdasági-kulturális-információs centruma legyen!

Ilyen főpolgármesternek hiszem, ilyennek jósolnám Schmitt Pált - közismert világismerete és ebből eredő széles világlátása, szakértelme, lenyűgöző elszántsága, szellemi-testi edzettsége, diplomáciai képessége, s legfőképpen kapcsolatteremtő habitusa okán.
Drukkolok Neki. Vigyen be kellő találatot e páston!

Budapest, 2002. augusztus 26.

Finta József
Kossuth díjas építész
c. egyetemi tanár
az MTA r. tagja

Törölt nick Creative Commons License 2002.09.12 0 0 139
németül tudsz már? amúgy értelmező kéziszótár.
mert nekem úgysem hiszel :)
Előzmény: Inus-Finus (138)
Inus-Finus Creative Commons License 2002.09.12 0 0 138
jobbcsapott
Ha az ignorálás fogalmát ha elmagyaráznád ,
mondjuk:
Pap Zsolt Péternek
Előzmény: Törölt nick (135)
AnyHun Creative Commons License 2002.09.12 0 0 137
Nem tudom, de aki ezeket rászabaditotta például az amugy is feldult Dél-Budára azzalé megváratnám a következö 1-es buszt. Bokáig betonba, hogy el ne menjen.
Előzmény: Törölt nick (136)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.12 0 0 136
ez belügyi téma. akkor szidjuk most lamperth elvtársnőt? :)
Előzmény: AnyHun (134)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.12 0 0 135
egy jótanács. ignoráld finust. teljesen hülye...
Előzmény: djsus (131)
AnyHun Creative Commons License 2002.09.12 0 0 134
DE ugye behajtásilag nem azokra a tulkoros ovodásokra gondolsz akik mostanában rajzanak a városban? Valami rendörgyakornoki dzsembori ürügyén generálva ott is dugot, ahol esetleg magátol nem lenne.
Előzmény: Törölt nick (126)
AnyHun Creative Commons License 2002.09.12 0 0 133
Biztos. Azzal a párttal a hátában aki 4 évig furta a 4-est.
Előzmény: BoGar (125)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!