Keresés

Részletes keresés

ennmary Creative Commons License 2013.01.08 0 0 10810

köszönöm

Előzmény: egy-ügyvéd (10806)
szg.lfalu Creative Commons License 2013.01.08 0 0 10809

Vérlázító igazságszolgáltatás!(?)

 

Az elmúlt időszakban két olyan dolog történt velem, amit nem tudok megemészteni!

 

1.

Elöljáróban: nem kell kioktatni, hogy hülye vagyok, mert előre utaltam, és magamra vessek.

Történt, hogy telefont akartam cserélni. Kinéztem magamnak egy Alma típust. Egy hirdetési oldalon (nem tudom a nevét írhatom-e, ezért inkább nem) találtam nekem megfelelőt, megfelelő árban. Írtam a hirdetőnek, mikor és hogyan bonyolítsuk le az üzletet, majd telefonos megbeszélés után (a távolság miatt nem jöhetett létre személyes találkozó), abban egyeztünk meg, elküldi a személyi igazolványának a képét, megadja a számlaszámát, és Én befizetem az összeg felét. Ő feladja postán a készüléket, ha megérkezett fizetem a másik felét. Így is történt egy darabig. Küldte a számlaszámot, a személyiről a fotót, ugyan az a név mind a kettőn. Fizettem az első felét. Két nap múlva telefon, most megy feladni a csomagot, viszont bajban van, enged az árból, csak fizessem be a másik felét is. Gondoltam, nagy baj nem lehet, személyi és számlaszám a kezemben.

Nem szaporítom tovább, rendőrségi feljelentés lett belőle.

Másfél évi nyomozás után az illetékes kapitányságról kaptam egy idézést.

A nyomozó elmondta, hogy a számla vizsgálatakor találtak még két hasonló tranzakciót, tehát nem egyedül jártam így.

A végeredmény a meglepő számomra:

Após és Veje, egy háztartásban, egy számítógéppel, tehát egy IP címmel.

A vej azt mondja, tudta, hogy az apósa telefonnal üzletel, és hozzájárult, hogy használja a számláját, viszont nem volt meg 2 hétig a személyi igazolványa, amit később az apósától kapott vissza, mondván az ágy alatt találta.

Az após, aki azóta egy büntetés végrehajtó intézet lakója, azt mondta, tudta, hogy a veje telefonnal üzletel, és a személyi igazolványát nem is látta.

Szembesítés, mindketten ragaszkodnak a vallomáshoz.

A nyomozó elmondása szerint nincs ma Magyarországon olyan ügyész aki ezek alapján vádat emelne, ezért lezárják a nyomozást!

 

Tehát Ők megúszták, és Én mehetek a Többiekkel a p.csába.

 

 

2.

Áll a teherautóm a kapunk előtt. Este 11 óra. Hatalmas csattanás, kirohanok. A látvány a következő:

a teherautóm két méterrel odébb parkol, a hátuljánál egy rommá tört Suzuki, a szomszéd előtti villanyoszlop fekszik a földön, előtte 35 méter keresztben sodródási nyom. A Suzuki vezetője a villanyoszlop és a Suzuki között félúton, az út közepén fekszik. Mentő, Rendőrség, Elmü.

Nem vagyok szakértő, de az előttünk lévő kanyar ívéből, a 35 méter keresztben sodródásból, a kiütött villanyoszlopból, a közel 360 fokos fordulatból (ekkor repült ki a vezető a hátsó szélvédőn, amit a fejével tört ki), és a 3,5 tonnás teherautó két métert eltolásából arra mernék következtetni, hogy erősen 100 km/órás sebességgel jött lakott területen. A Suzuki kilométerórája 65 km/óránál állt, nem tudom ez mit jelent, több verziót is hallottam.

Biztosító, kárfelvétel, felajánlott egyezségi összeg 260.000.-.

Több felépítmény gyártótól árajánlat kérés, legjobb ajánlat 650.000.- + ÁFA.

Természetesen az egyezségi összeget ezek után nem fogadtam el.

A reakció az árajánlat eljuttatása után: egyezség 300.000.- , vagy számlára kifizetik a javítást, de 50%-ban avultatnak (a beépített új alkatrészeknek csak a felét fizetik, ami érdekes mert az ajtó nem csak félig nyílt, az oldalfal nem csak félig óvta a rakományomat az esőtől, és még csak nem is korrodált, hiszen színterezett alumínium), ami nekem azt jelent, hogy ráfizettem 200.000.- forintot.

De természetesen ez csak akkor, ha a Rendőrség lezárta az ügyet.

Lezárták!

Idézem:

„Pénzbírság kiszabását mellőzöm és figyelmeztetésben részesítem. A jövőben tartózkodjon szabálysértés elkövetésétől.”

Ez hihetetlen módon felháborított, felhívtam az illetékes alosztály vezetőjét, aki elmondta, hogy semmi közöm ahhoz, hogy mi alapján hozták a döntést, és különben sem lesz nekem jobb attól, ha a szabálysértőt megbírságolják.

 

Tehát Ő megúszta, Én buktam 200.000.- forintot.

 

Mindkét ügyben személyiségi jogokra hivatkozva csak a rám vonatkozó iratokat tekinthettem meg, és csak arról adtak felvilágosítást.

 

Kérdezem Én érdemes ebben az országban becsületes, törvényt tisztelő állampolgárnak maradni?

 

gombosvilla Creative Commons License 2013.01.08 0 0 10807

ugy gondolom  hogy vissza élés történt a személyes adataimmal ezt hogyan ,hol tudnám kideriteni,hogy mi történt valójában.

Előzmény: egy-ügyvéd (10804)
egy-ügyvéd Creative Commons License 2013.01.08 0 0 10806

Adásvétel, ha nem egyenesági a boldog szerző fél.

Előzmény: ennmary (10797)
egy-ügyvéd Creative Commons License 2013.01.08 0 0 10805

Panaszold be a miniszternél. Ő felügyeli a törvényes működését a végrehajtó szervezetnek. 

KIMISZ. gov.hu

Előzmény: 0511 (10787)
egy-ügyvéd Creative Commons License 2013.01.08 0 0 10804

Nos? Hogyan tovább?

Előzmény: gombosvilla (10802)
twiaj Creative Commons License 2013.01.07 0 0 10803

esetleg ha konkretizálnád...

Előzmény: gombosvilla (10802)
gombosvilla Creative Commons License 2013.01.07 0 0 10802

mit tehetek vagy kihez fordulhatok ha áttvertek több módon aki tud kérem segitsen köszi

ennmary Creative Commons License 2013.01.03 0 0 10800

Közjegyzőnek is van díja ! ? 

Nem kiskorúról van szó.

A széljegyzet ?    talán ha az hogy még hitel van rajt, de ő is már tulajdonos csak én nem szeretnék szerepelni. Ajándékozásra gondoltam , talán úgy menne???

 

Előzmény: Törölt nick (10799)
ennmary Creative Commons License 2013.01.03 0 0 10797

Üdv, segítséget,tanácsot kérnék:

-mi a menete és mi az anyagi vonzata, ha egy ingatlan tuljdonrészről szeretnél / lemindani, vagy elajándékozni, átiratni,átadni / melyik a kedvezőbb? 

közvetlen családtagról lenne szó.

szeretném megtenni, de nagyon anyagiakat nem akarok rá áldozni.

-

-

köszönöm....

0511 Creative Commons License 2013.01.02 0 0 10796

Köszönöm

Előzmény: ObudaFan_ (10795)
ObudaFan_ Creative Commons License 2013.01.01 0 0 10795

Azért továbbítja, mert törvényi kötelezettsége. Egyébként a végrehajtó székhelye szerinti helyi bíróság lesz. Oda is be lehet nyújtani közvetlenül végül is.

Előzmény: 0511 (10794)
0511 Creative Commons License 2012.12.31 0 0 10794

Mint abszolut jogi analfabéta kérdezem, hogy melyik bíróságnál? A végrehajtó irodájának helye szerinti bíróságra? És azon a végrehajtón keresztül, amelyik eddig bojkottálja az ügyet? Ez utóbbi fura, mert miért is továbbítaná a bíróságra ha őt bepanaszolnám?

Előzmény: ObudaFan_ (10791)
ObudaFan_ Creative Commons License 2012.12.31 0 0 10793

Sztv. 42. § (2) Az alapszabály meghatározhatja a szövetkezet céljából következő azon ismérveket, amelyek a tagfelvételi kérelmek elbírálása során irányadók.

(3) A tagok felvételénél, továbbá a tagok jogainak és kötelességeinek meghatározásánál az egyenlő bánásmód követelményét meg kell tartani.

Előzmény: ella19 (10790)
ObudaFan_ Creative Commons License 2012.12.31 0 0 10792

Folyamatos mulasztás esetén természetesen a 15 napra nem kell figyelemmel lenni.

Előzmény: ObudaFan_ (10791)
ObudaFan_ Creative Commons License 2012.12.31 0 0 10791

15 napon belül a bíróságnak címezve, de a végrehajtónál.

Előzmény: 0511 (10789)
ella19 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10790

Tisztelt Szakértők, Fórumozók!

 

Szeretnék felvételemet kérni egy már működő szövetkezetbe. A szövetkezet jelenlegi tagjai nem szívesen támogatják az új belépőket. Van-e valami jogszabályi háttér arra vonatkozóan, hogy elutasíthatják a felvételemet.  / Szövetkezeti törvény,  Alapszabály stb. /

A vagyoni hozzájárulást természetesem a felvétel esetén a rendelkezésükre bocsájtom.  

 

Előre is köszönet a válaszért. BUÉK!

0511 Creative Commons License 2012.12.26 0 0 10789

Köszi a választ, de hol és kinél?

Előzmény: ObudaFan_ (10788)
ObudaFan_ Creative Commons License 2012.12.25 0 0 10788

A végrehajtó mulasztása esetén végrehajtási kifogással lehet élni.

Előzmény: 0511 (10787)
0511 Creative Commons License 2012.12.24 0 0 10787

T. Hozzáértők!

 

Van egy végrehajtói határozatom adósom tartozásának behajtásáról. Adós kocsija 2012.máj-ban lefoglalva, de máig nem értékesítették. A rendszámtábláját állítólag csak szept.-ben szereltették le. Ez a normális menet? Meddig ülhetnek még a lefoglalt autón?

 

Adósom munkáltatójánál a végrehajtó igényelte a még hiányzó összegrészt. A munkáktató füle botját nem mozgatta, nem válaszolt a hivatalos határidőn belül. Érdeklődésemre a végrehajtó sem forszírozta az ügyet. Hogyan lehet a végrehajtót rávenni arra, hogy érvényt szerezzen a határozatnak és végre kifizessék a tartozást?

noel05 Creative Commons License 2012.12.21 0 0 10786

Tisztelt jogtudorok !

Németországi- nem munkaügy - kártérítési perhez keresek jogi képviselőt.

Részleteket , jelentkezés esetén e-mailben közlök..

köszönettel..

papi07 Creative Commons License 2012.12.21 0 0 10785

Sziasztok!

Kaptam egy levelet a Santander Zrt-től, amiben azt írják, hogy lejárt az öt évvel ezelőtt általam adott opciós joguk a behitelezett autómra, és most írjam alá, hogy ingó jelzálogjogot jegyezzenek be újra rá. Nem tudom hogy jogszerűen járnak-e el, mivel az öt év alatt az 1.400 000ft-ra kifizettem 2.800 000ft-ot. Azzal fenyegetnek, ha nem írom alá, a szerződésemet azonnali hatállyal megszüntetik, és a hátralévő tartozást egy összegben kell visszafizetnem. 

Válaszotokat előre is köszönöm.

ennmary Creative Commons License 2012.12.16 0 0 10783

Ez így nagyon jó , most már az Államé vagyok  és pont..... :(   lehet azért nem is ad munkát ....

 

Előzmény: ObudaFan_ (10782)
ObudaFan_ Creative Commons License 2012.12.16 0 0 10782

Ezt nem lehet leülni, behajtják. Ha most nincs semmid, akkor majd, ha lesz. Valamiből kell élni, előbb-utóbb lesz munkád, és a munkabér 33%-a tiltható.

Előzmény: ennmary (10780)
ObudaFan_ Creative Commons License 2012.12.16 0 0 10781

Felfüggesztett szabadságvesztés esetén lehet kérni az előzetes mentesítést, de kizárólag az ítélet jogerőre emelkedése előtt. (És persze akkor sem automatikusan adják.) Ha már jogerős az ítélet, akkor ezt nem lehet már kérni.

Előzmény: ennmary (10777)
ennmary Creative Commons License 2012.12.15 0 0 10780

köszönöm : 

 

Mit tesznek abban az esetben ha a követelésnek nem tud eleget tenni az illető?

Akkor újra leültetik, elítélik (az állam költségére,mert ugye a börtön erről szól) mert nem tud fizetni, így napokban,években mérik; mi felel meg az adott összegnek? 

Vagy hogy? 

Behajtók? DE mit? 

Szóval,sajna nagyon elkeserítő a dolog (persze:erröl az oldalról)maga az esetet sem egyszerű megemészteni, no és még az ezzel járó dolgok.... 

Rossz döntésnek súlya van, nem is kicsi!

 

 

Előzmény: twiaj (10779)
twiaj Creative Commons License 2012.12.15 0 0 10779

Meddig megy el a biztosító?

Mit fed be az ha az illető eleget tett az ítéletének letőltötte a büntetését, igaz most semmije sincs.

Mit lehet számonkérni az elkövetőtől , így anyagi téren?

 

Az a baj, hogy ez egy a bűncselekménytől, és annak elbírálásától teljesen független ügy.

Polgári jogi igény. Tehát hiába töltötted le / fizetted be, stb. a bűncselekményért járó hátrányt, az ebből a szempontból nem számít.

Sajnos a biztosító, a kárösszeg függvényében, akár perre is mehet...

Előzmény: ennmary (10776)
ennmary Creative Commons License 2012.12.14 0 0 10778

üdv,: még egy kérdés

 

A perköltség, bünügyiköltség? Ezzel mit lehet tenni ?

 

A letöltés alatt:volt jövedelem -ott le tudták vonni ,(egy részét)

most viszont nincs  miből befizetni,törleszteni, szóval nem egyszerű mutatvány ez.

 

 Mit tesznek a továbbiakban? Behajtják vagy bevasalják ? Mit vesznek figyelembe ? 

 

 

-"Szóval egy baleset és elveszíti az ember a gatyáját is " :(

 

 

ennmary Creative Commons License 2012.12.14 0 0 10777

üdv: 

kérdés..

 

Hova , hogyan kell kérni , beadni, hogy az erkölcsibizonyítványon ne szerepeljen, töröljék,azt hogy a (nyilvántartásban,szerepel vagyis bűntettet).

Hallottam, hogy van rá lehetőség bizonyos esetekben megadják a 'mentességet'

függvénye :milyen az elkövetett bűncselekmény.

Ezzel a bejegyzéssel, nem lehet munkát találni. 

szeretném ezt elindítani

segítséget köszönöm..

ennmary Creative Commons License 2012.12.14 0 0 10776

üdv: Kérdésem. 

 

Valaki balesetet okoz , és van a szervezetében alkohol ebben az esetben a biztosító megtéríti a kárt a sértettnek(ha van érvényes felelősség biztosítása), de utólag ráterheli az okozóra. Mit lehet tenni , kezdeni ebben az esetben?

Meddig megy el a biztosító?

Mit fed be az ha az illető eleget tett az ítéletének letőltötte a büntetését, igaz most semmije sincs.

Mit lehet számonkérni az elkövetőtől , így anyagi téren?

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!