Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.12.17 -2 0 117965

Egy autó belső terét párhuzamba állítod egy olyan padlással, ahol talán 100 évig nem lesz ember?

Összekevered az igénytelenséget a józan észszerűséggel.

Miért költsön valaki olyan dologra, amire nincs sem igénye, sem szüksége és szanbvány sem teszi kötelezővé? Ez a csaló kereskedők és a túl kevés megrendeléssel rendelkező, ügyfeleiket félrevezető mesteremberek trükkje: az ügyfelet olyan költségekbe verni, ami valójában csak neki (a csalónak) hoz hasznot.

Előzmény: intruder (117961)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.12.17 -1 1 117964

"Ha csak a felső csővéget zárom le, azaz ha onnan lezárom a hideg levegő útját, akkor sem tud kialakulni a pára a cső falán. "

 

Megismétlem: a vízkicsapódást okozó pára A LAKÁSBAN VAN, onnan megy be a csőbe. Ha csak a cső külső végét zárod le, azzan nem akadályozod a pára bejutását, lehűlését és vízzé kicsapódását.

Ez a pára nem a hideg kinti levegőből csapódik ki (abban alig van pára, ráadásul nem hűl le), hanem a meleg benti levegőből akkor, mikor a benne lévő marhasok pára lehűl.

Előzmény: cucu (117962)
cucu Creative Commons License 2020.12.17 0 0 117963

Ez bármivel megtörténhet. Nem csak villany vezetékkel. De a darázsfészek az álmos könyv szerint nem jelent jót, bárhol is van. :)

Előzmény: Zkt1 (117960)
cucu Creative Commons License 2020.12.17 -2 0 117962

Nem akartam túlbonyolítani ezt a párás témát, de igazad van! A cső alsó végét érdemes FBS-el eltömíteni. Viszont ekkor a felső részét is ajánlatos, mert ha oda bejut valami, akkor az a csőben marad. 

Ha csak a felső csővéget zárom le, azaz ha onnan lezárom a hideg levegő útját, akkor sem tud kialakulni a pára a cső falán. 

Akárhogy is nézem, jobb az cső nélkül, amikor különböző hőmérsékletű helységeken vezet a nyomvonal. (pl.: Lakás, padlástér.)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (117959)
intruder Creative Commons License 2020.12.17 -4 1 117961

Már nem akartam hozzászólni, csak a te kedvedért és a példa kedvéért: ha vonóhorgot, hangfalat stb. szereltetsz az autódba, kérd majd meg, hogy ne tegyék kárpit, szőnyeg, stb. alá, mert ritkán ül bárki ott, és a mehet a hátsó ülésen át, a költség is kisebb lesz, minek leszedni, kiszerelni a burkolatokat. Mondjuk belőled ezt is kinézem, az igényszinted alacsony. Ez a megoldás gyors volt, de nem európai, max kelet-európai, ahova való vagy.

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (117956)
Zkt1 Creative Commons License 2020.12.17 0 1 117960

Láttam már (fényképet csak szerencsére) ahol hasonlóan vezetett kábelre ráépült egy focilabda méretű darázsfészek.

 

Előzmény: cucu (117958)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.12.17 0 1 117959

"a tetőtérben az egyik kapcsolóból szép vízcsík éktelenkedik a falon lefelé. A padlásról jönnek le csőben a vezetékek. Mi lehet a megoldás? Hogy lehet megakadályozni, hogy a csőben pára csapódjon le?"

 

- A kapcsolónál a lakás levegőjéből a pára bejut a csőbe.

- A cső belsejében halad kifelé a hideg külvilág felé, eközben egyre hidegebb cső-szakaszba kerül.

- Amikor a pára annyira lehűl, hogy eléri a harmatponti hőmérsékletet, akkor a lebegő pára folyékony vízzé csapódik ki.

- Ezek a vízcseppek a cső falán legurulnak, vissza a kapcsolóba.

Mivel ez a folyamat a lakás felől indul, ezért a cső kívülről történő letömítése nem segít, azt kell  megakadályozni, hogy A CSŐ LAKÁS FELŐLI VÉGÉN ne tudjon a pára bejutni a csőbe.

Tehát a kapcsolókból, dugaljakból, kötődobozokból a hideg külvilág felé induló csöveknél a vezetékek körül (és közöttük is) légmentesen el kel tömíteni. Én az F.BS nevű trutymót javasolnám, a sima sziloplaszt leírásában nincs megemlítve az elektromos alkalmazhatóság.

Előzmény: _cvisoma_ (117950)
cucu Creative Commons License 2020.12.17 0 0 117958

Én is abból indultam ki a képet tanulmányozva, hogy beépítve nem lesz a tetőtér, de még csak jövés-menés se várható benne.

Évente jó, ha egyszer felmegyek, de leginkább kívűlről veszem szemügyre a cserepeket. Jól kialakított, rendben lévő padláson pedig valóban nincsenek rágcsálók. 

Előzmény: Törölt nick (117954)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.12.17 0 0 117957

"Ahol nincs kaja (vagy elérhető közelben) a számára >> ott rágcsáló sincs."

 

+1

Előzmény: Törölt nick (117955)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.12.17 0 0 117956

"A sdzabvány úgy szól, hogy rögzitett módon kell szerelni"

 

Nem tudok ilyen előírásról, de szíveen elolvasnám az erre vonatkozó HIVATALOS szöveget a szabványból.

Én még nem láttam padlás padlóján rögzítve vezetett kábelt, sem gégecsőben, se csupaszon.

 

"A mechanikai védelem sem megfelelő."

 

A kettős szigetelésű kábel külső köpenye egyúttal mechanikai védelmet is szolgál. Máskülönben nem lenne elfogadott egyetlen olyan kábel vezetési mód sem, ahol ilyen kábel szabadon fut.  Márpedig (pl garázsokban, műhelyekben) sokhelyütt futnak kábelek extra mechanikai védelem nélkül. És láttam olyan hosszabbítót is, aminek a kábele körül szintén sem volt gégecső :)

Előzmény: Dehogyne (117951)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.17 -2 0 117955

Ahol nincs kaja (vagy elérhető közelben) a számára >> ott rágcsáló sincs.

Előzmény: kiggyo (117953)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.17 -2 0 117954

Nálam sem fordulnak elő embrek a padláson... már 30 éve.
Úgy 9-10 éve a feljáró is belett gipszkartonozva a hőszigetelés vastagításakor.

Avagy a világon semmi baj nincs ezzel a szerelési megoldással, ha kellően IP védett a szerelés a be-beázó cserép miatt.
A kép alapján vélhetően nem járkálnak fent emberek rendszersen és az időszakos beázás miatt cuccokat se nagyon tárolnak fent gondolom.

Előzmény: Cfonya (117947)
kiggyo Creative Commons License 2020.12.17 0 2 117953

Kurva gány munka szerintem. Ha nem szigetelsz akkor pakolhatatlan, járhatatlan, a kábelek sérülésveszélynek vannak kitéve.

Ha rádobod a szigetelést akkor még annyira se látsz belőle semmit, és mivel a rágcsálók tipikusan az ilyen helyeken, a szigetelés alatt a jó meleg födémen szeretnek felelni jól meg is rágják a kábeleket. 

Én nem vennék át egy ilyen munkát.

Előzmény: Dehogyne (117951)
cucu Creative Commons License 2020.12.17 0 0 117952

Én a cső felső végét körbe kinyomtam sziloval. 

Előzmény: _cvisoma_ (117950)
Dehogyne Creative Commons License 2020.12.17 0 3 117951

A sdzabvány úgy szól, hogy rögzitett módon kell szerelni. Vagyis a kigyó szabadon nem megfelelő. A mechanikai védelem sem megfelelő.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (117949)
_cvisoma_ Creative Commons License 2020.12.17 0 0 117950

a le-és felmenő szakaszok védőcsövezése azért sem lett volna jó, mert bevezeti a párát a kapcsolókba, konnektorokba,

 

Ezzel sajnos én is megszívtam, a tetőtérben az egyik kapcsolóból szép vízcsík éktelenkedik a falon lefelé. A padlásról jönnek le csőben a vezetékek. Mi lehet a megoldás? Hogy lehet megakadályozni, hogy a csőben pára csapódjon le?

Előzmény: cucu (117944)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.12.16 -2 1 117949

"Ez már csak a horogra szúrt kukac kínos tekergése"

 

Mutass olyan elektromos szabványt, amely előírja, hogy padlás padlójára lefektetett kábeleket MINDEN ESETBEN lépésálló módon kell vezetni. Ha nincs ilyen előírás, akkor szerintem éppenhogy te vagy a tekergőző kukac :)

Előzmény: Cfonya (117947)
intruder Creative Commons License 2020.12.16 -3 1 117948

Rendben, köszönöm! Nekem a lényeg, hogy vakolható, a többi majd megoldódik idővel!

Az alkoholista trollt meg itthagyom dühöngeni. :)

 

Előzmény: cucu (117944)
Cfonya Creative Commons License 2020.12.16 0 1 117947

Ez már csak a horogra szúrt kukac kínos tekergése. Aki nem tudja, hogy egy padláson előfordulnak járkáló emberek, az tervező útmutatása alapján dolgozzon.  

Előzmény: Mekk Elek ezermester (117946)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.12.16 -1 0 117946

"Hacsak az nem, hogy a mechanikai behatások ellen védeni kell."

 

Nagyon sok padlástér padlóján soha nem járkálnak (sokhelyütt még padlás feljáró sincs kialakítva). 

Tehát ha a villanyszerelővel külön nem közölték, hogy úgy csinálja, hogy azon emberek fognak taposni (például azért, mert a kábelekre jön még 30 centi gyapot hőszigetelés), akkor nem kötelessége lépésálló módon szerelni.

Előzmény: Cfonya (117945)
Cfonya Creative Commons License 2020.12.16 -1 2 117945

Semmi, ami ellentmondana, mi?

Hacsak az nem, hogy a mechanikai behatások ellen védeni kell. Ahol meg emberek járnak, ott pont egy embernyi tömeg hat rá időnként. Az MB meg erre nem alkalmas a gyártó katalógusa szerint sem. 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (117937)
cucu Creative Commons License 2020.12.16 0 1 117944

Ebben az estben a le-és felmenő szakaszok védőcsövezése azért sem lett volna jó, mert bevezeti a párát a kapcsolókba, konnektorokba, nem beszélve az esetleges tetőtéri bogarakról amik lemásznak benne.

intruder Creative Commons License 2020.12.16 0 1 117943

Kedves mester! Ha tudnál szöveget értelmezni, megérthetted volna, hogy az ügyfél nem én voltam.

Ha már anyagiaknál tartunk, elárulom neked, hogy a végső ár a megbeszéltnél 40%-al lett drágább, ami szerintem nem korrekt. Ez nem a Maegit híd felújítása, ahol a küöltségek elszállhatnak. Az ügyfelek fiatalok voltak sajnos és rutintalanok.

Javukra írom viszont legalább azt, hogy állítólag szépen összesepertek minden nap, ez nem minden mesterembernél jellemző.

Nekem annyi elegendő, hogy a kábelek vakolhatók, a többi majd idővel megoldódik.

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (117939)
cucu Creative Commons License 2020.12.16 0 0 117942

tfe_tng is

Bocs, ha valakit kihagytam...

Előzmény: cucu (117941)
cucu Creative Commons License 2020.12.16 0 0 117941

No meg bcslaci

Előzmény: cucu (117940)
cucu Creative Commons License 2020.12.16 0 2 117940

Nem erről van most szó Elek! Méltatlan hozzád ez a beírás!

Én úgy éreztem, hogy megnyugtatást akart hallani. Nos, ezt Te is meg én is megtettük!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (117939)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.12.16 -3 0 117939

Gyűlölöm, amikor a kedves ügyfél fél napig sír, hogy "semmi nem számít, csak a munka legyen minél olcsóbb", aztán amikor elkészül, akkor jár a pofája, hogy "hogy néz ez ki". Te akartad bazmeg, hát most kuss legyen.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (117937)
cucu Creative Commons License 2020.12.16 0 0 117938

Majd a végítéletnél mindenki el fog számolni... :)

Előzmény: intruder (117935)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.12.16 -2 1 117937

"Azt szeretném megkérdezni, hogy szakszerűnek tekinthetőek-e ezek a megoldások."

 

A képen nem látható semmi, ami ellentmondana bármelyik elektromos szabványnak, tehát ez a munka szakszerű.

Lehetett volna csinálni szebben is, de úgy sokkal többe került volna.

Előzmény: intruder (117921)
cucu Creative Commons License 2020.12.16 -2 0 117936

Ne gondold, hogy a deszkázás megbontása olyan egyszerű. Az egész födémet meg nem gazdaságos emiatt átépíteni. Áll a ház évtizedek óta, nem kéne rontani rajta. A végén inged-gatyádat ráköltheted és jóformán semmivel sem lennél előbbre. Jó ez így, ahogyan van. Nyugodjatok bele. 

Előzmény: intruder (117928)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!