Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6642
Az én szerkesztői jelszavam, amit a lelkesenek írok meg mélben.. :D Az vagy? :DD

A címek, adatok nem a honlapra lennének- azért az nem olyan biztonságos hely.. Akkor merült fel, hogy össze kéne szedni őket, mikor még arról volt szó, hogy távhúzást rendezünk.. De közben talán megegyeztük egy februári taliban.. Vagy a szülészeten, vagy Bp-en valami jó kis központi helyen.. :D (Vagy nem jól értelmezem? :D)
Előzmény: ezkriszti2 (6637)
arcencil Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6641
Én is pont azt néztem ki magamnak ;-)))
Előzmény: kustraerika (6636)
ezkriszti2 Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6640
Igen. Nem bánod ha ott megmutatom? Természetesen úgy hogy exiefo munkája.
Ruhaszárítórács az alapja ugye?
Előzmény: exiefo (6635)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6639
:-DDD
Előzmény: kustraerika (6636)
Camea Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6638

De aranyosak! :o)) Mekkorák a babák (csak hogy tudja, mekkora mütyürke ruhákat kellett megvarrogatnod)?

 

-----

 

Mézeskalács kész.... csak még nincs megírva... most jön a habkarika-projekt. Még soha nem csináltam, életem első habkarikája lesz... vagy nem lesz. :o))

 

 

Előzmény: kustraerika (6633)
ezkriszti2 Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6637
IO most nem keresem vissza melyik hozzászólásod volt, a levélcímzések kapcsán merült fel.
De én olyan kis adatrendezgető, meg táblázatkészítő típus vagyok. (Az életben viszont elég rendetlen, a fene se érti.) Adminisztratív dolgot passzolhatnál nekem, szivesen megcsinálom. A honlap szerkesztéshez milyen jogosultság kell egyébként?
kustraerika Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6636
Dögösen fog állni rajtad egy olyan piros pöttyös,vállon megkötős darab :)))
Előzmény: arcencil (6634)
exiefo Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6635
Ezkriszti gondolod érdekli Őket, meg nem is szoktam oda menni,

erre gondolsz ?
Előzmény: ezkriszti2 (6632)
arcencil Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6634
De édes!!!!!!
Istenem, hogy ti mennyi időt tudtok szánni ezekre a miniatűr ruhákra és babákra.. Irigylem. Ez nekem már türelemjáték.
Akkor inkább nagyban csinálom :-)
Előzmény: kustraerika (6633)
kustraerika Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6633

Már majdnem elkészült a szomszéd kislány ajándéka!Van egy kisebb,és egy nagyobb kedvenc babája.Ez itt az ő ruhatáruk :) Még a kis tépőzárakat kell felvarrnom a hálózsákokra,meg a kardigánokra.Talán valami hímzésféle is lesz az egyiken,ha marad időm...Nagyon büszke vagyok,mert a ruhavarrás nem az erősségem,és igen megszenvedtem a méretezéssel.

 

ezkriszti2 Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6632
Ez érdekesen hangzik. Ismered a régiből újat - kreatív újrahasznosítás topicot?
Ott biztos lenne érdeklődő rá. (rajtam kívül) Ha van képed a hintaágyról mutathatnál képet.

Exiefo esetleg ott is megmutatnád a zseniális macskamelengetődet? ( régebben tetted fel a horgolósba, annyira kívánkozik oda.

Kreatív újrahasznosítás topic reklámot olvashattak....
Előzmény: kustraerika (6631)
kustraerika Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6631
IO!A dolog lényege valóban ez.A más senki által nem hordott runákat csíkokra felvágják,és megsodorják egy szerkentyűvel.Aki nagyban csinálja,annak motoros szerkentyűje van,de nekem kézi.Kell egy társ,aki fogja a kötél végét,amíg én tekerek...A hintaágy is meg lett tekerve,csak maga a szál nyúlik,amiből készült.Sok mindent kipróbáltam már én is :))
Előzmény: Törölt nick (6581)
elena2 Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6630
A nyugdíjasoknak csinálj Fanni angyalkát, ha szeretted őket! Őrangyalnak,hogy még sokaáig vigyázzon rájuk és élvezzék a nyugdíjas létet.

IOkaste, köszönöm! Úgy örülök neki!
Előzmény: Camea (6627)
Camea Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6629

Nos, a szerzeményem... az anyukámnak..... :o) ... celofán van rajta, azért fénylik annyira....

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6628
De vigyázz, mert a Karácsony akkor is eljön, ha nem takarít ki helyetted senki!! :D Na, ezért nem szabad előre odaadni az ajándékokat.. :P Grat a szerzeményhez!
Előzmény: elena2 (6624)
Camea Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6627

...hja, és majd elfelejtettem... a főnököm, az is mindig kap sk-t, :o)) ... pedig pasi, de örül neki mindig... a kb. 5-6 éve kapott textil télapója még mindig ott szobrozik a számítógépén. :o)))

Nekem is van most még két kolléganőm, akinek a nyugdíjazását is most üljük (vagy illllyesmi) a karácsonyi bulival együtt, szeretem őket,  és gondolkodom 1-1 fanny-angyalkában nekik.... nanananana... még csak gondolkodom. ;))

Előzmény: elena2 (6626)
elena2 Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6626
Nekem sajnos csak két kolléganőm van, akinek bejönnek a kézműves dolgok, de az egyik nem is kolléganő, hanem a főnök felesége, ciki, de ha éppen vele vagyunk lelki társak?! (Amíg nem volt a főnök felesége, az én főnöknőm volt.)
Neki készítettem baglyos kulcstartó/pénztárcát, őszintének tűnt az öröme. Most egy pufóka kosárkát kap karácsonyra, majd úgy adom át ne lássák a többiek. Ő is mindig sk. ajándékot szokott készíteni. Egy másik kolléganőmnek a Fanni angyalka tetszett meg, azt akarta varrjak neki, kifizeti, ennek is megörültem, kap tőlem egyet karácsonyra.
Aztán vége, mások úgy gondolják kicsit dilis vagyok, a nagy családom, munka,mindennapi főzés mellett ilyenekkel foglalkozom, de mindenkinek arra van ideje, amit fontosnak tart, nem?
Előzmény: Camea (6625)
Camea Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6625

Tőlem eddig két kolléganőm kapott sk. babát.... még régebben a boszit... és a kék csillogós ruhás tündérkét... mindkét kolléganőnek nagyon tetszett és roppantul büszkék voltak arra, hogy vagyunk annyira jóban, hogy kaphattak tőlem. :o))

Tényleg nincs rossz tapasztalatom a sk. ajándékokkal kapcsolatban, de nagyon megnézem, hogy kinek adok...

 

... az én Jézuskámat meg bummmmm, majd jól be se engedem, ha nem lesz nála varrógép! ;)))

Előzmény: elena2 (6624)
elena2 Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6624
Sziasztok!

Zsizi, nagyon örülök, hogy megtetszett az angyalkám! Sok szeretetet varrtam bele, melengetni fogja annak a szívecskéjét, aki megkapja. Senki sincs a környékemen (közvetlen családtagjaimon kívül) aki értékelné a babás, patchworkös hobbim, azért esett jól, nem érzem magam annyira egyedül az "őrültségemmel".

Lányok! A Kabar Textilben lehet kapni rózsaszín kétfalas pamutanyagot babatestnek. Összehasonlítottam éppen olyan, amilyet Loncitól kaptunk a babavarráson. Talán kicsit rózsaszínűbb, de csak egy árnyalatnyit. 150cm széles, 1100.- forint métere.
Nem ezért mentem, hanem a fiamnak vettem motoros anyagot ágyneműnek, de mindig akkor talál az ember valamit , ha nem keresi. Az ágynemű közben elkészült.

Ki1csoda! Képzeld Jézuska hozott nekem egy varrógépet, pont olyan, mint a Tiéd! (Hadd dicsekedjek egy kicsit.)
Itthon vagyok szabin nagytakarítás címszóval. Egész héten nem tudok megszabadulni a varrógéptől. Azt hiszem a takarítást úgysem fogja helyettem senki megcsinálni. Nagy dologba még nem mertem belekezdeni, de már összes nadrág fel van aljazva, meg van foltozva.

További szép napot mindenkinek!
Előzmény: Zsizi (6576)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6623

Nagy sikere volt köztünk az angyalkáknak, nem szeretném senkiét külön kiemelni, mert mindenkinek más volt a kedvence.

Volt amelyik már a vásárig sem ért el, mert gazdára lelt. A többi patchwork munka is gyönyörűséges és minőségi volt.

Lonci babái, meg filc állatkái is csuda szépek voltak. Szinte mindent haza hoztam volna, ha rajtam múlik.-:))))))))

Rengeteg dolog érkezett különböző helyekről, nem győztük csodálni, mert minden annyira szép volt. Az ágytakarókról nem is beszélve.

És igaz az is, hogy ott valóságban minden százszor szebbnek látszott.

Előzmény: Camea (6620)
4Hópihe Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6622

tudod arra a csukló rögzitöre gondoltam.

he-he majdnem csiklót irtam.

:o)

--------------

camea mi nem sörözünk.legfeljebb nyáron egyet. jó lesz a dekorgumi is...

----

az a kislányka aki elszólta magát,hogy milyen jó lesz annak akit a geri huz majd,mert az anyukája sabada sabada.......

tegnap elküldtem neki a motyót a nagyhóleánykát az angyalos zsákban. leesett az álla a meglepetéstöll nem bontotta ki bedugja a fa alá, legalábbis ezt mondta és megigérte,hogy ez az én titkos meglepetésem titok marad az osztály többi leányai felé. is..  a motyót közvetitö felhivott és elmesélte,, hogyan történt az átadás, én meg itthon sütkéreztem a boldogságban, örömködésben,hogy ez a titkos meglepi  fogásom idén is bejött már másodszor))),mert a közértben az egyik pénztáros is kapott titkosat.. és,hogy titkos maradjon a diszcsomagolást egy ramaty bevásárlószatyorban van elrejtve,hogy ne láthassa a tömeg..

Előzmény: 36évi (6619)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6621
Azt megvették exi zöld angyalával együtt. 
Előzmény: Camea (6620)
Camea Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6620

Az aljára sörös kupakból a karikát... :o)))

 

Hahóóó mindenki.... éééééééés az én angyalom? :o( Aaaaaaaaz hooool van?:o(

Ma vettem valamit az anyumnak... angyalos.... és ahhoz készül egy új angyal... mégse óriási lesz, hanem olyan közepesen normálisan átlagos méretű! :o))))

Szééééhééééhééééép az élet! Asszem minden megvan a karácsonyi örömködéshez! :o)))

 

Előzmény: 4Hópihe (6618)
36évi Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6619
A vastagítást valami rag.szalag körbetekersével gondolnám, zsinór meg nem kell rá, az már túlzás szvsz.
Előzmény: 4Hópihe (6618)
4Hópihe Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6618

van itthon bambusz grilltüm.. lefessem a bambusz szépségét vagy ne ezen agyalok most.. a sibothoz meg van a karika az aljára illetve korong.. miböl vastagitsam a foganytyut és miböl legyen oda a kötél és hogyan gyógyuljon rá még nem tudom.. korábban ennek egészen egyszerü változatát készitettük el a gyerekekkel.kézmüveskedés keretében és a saját kislánykámmaal is..ott ilyen apróka részlet kérdések nem voltak fontosak.

http://kep.tar.hu/hopihe/50425412/18084738#2

Előzmény: exiefo (6613)
exiefo Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6617

Ok. vettem.
Előzmény: maplesyrup (6610)
maplesyrup Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6616

Hát, mit volt mit tenni, beregisztráltam a babahonlapra. Ez végzetesnek bizonyult. Újabb honlapok amit nézegetni lehet, újabb téma-technika, amibe bele lehet szerelmesedni. :O))

 

A kisbabákról - biztosan ezren leírták, de mindegyik olyan aranyos, egyéniség, hogy az ember legszivesebben ...ezt is..ezt is...ezt is akarom.

 

 

ahama Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6615
OFF: Én nagyon szivesen, csak cseréljünk életkort! :D  ON
Előzmény: Törölt nick (6594)
tallina Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6614

Köszönöm, köszönöm, köszönöm :-)))))))

Nagyon jól esett, hogy kiválasztottátok az angyalkámat. Többet ért, mint akármilyen zsűrizés.

 

A zsűrizésről: láttam már olyan zsűrizett babát, ruhát is, amire én még árcédulát sem tennék, nemhogy zsűriszámot. Az meg elég gáz, hogy egy zsűri nem ismeri az eredeti alkotás és a megvásárolható minta alapján készült tárgy közötti különbséget.

exiefo Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6613

Hópihe ! hóemberhez saslik pálca , nem jó?
Előzmény: 4Hópihe (6600)
4Hópihe Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6612
hurrá neked!!!
Előzmény: tallina (6609)
maplesyrup Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6611
Igen. :)
Előzmény: tallina (6609)
maplesyrup Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6610

Lányok - írjátok meg, hogy keresztnév szerint és lakhely szerint ki volt ott tegnap.

Kösz.

tallina Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6609

Sziasztok vásározók, gratulálok a szép eredményhez, igazán jó kis bevételt prodikáltatok. Külön gratula azért, mert a szervezők és az alkotók vásárlók is voltak, így duplán segíthettek. Annyira sajnálom, hogy nem tudtam elmenni, pont ma utazom Pestre 3 napra (kislányom kézilabdázik és megyünk szurkolni), szerettelek volna benneteket megismerni.

És tényleg az én angyalkámat választottátok? Ezt?????

maplesyrup Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6608

Sziasztok!

Én azért örülök, ha nem is volt külsős, mi kitettünk magunkéért.

Az összes karácsonyi angyalt és egyéb kifejezetten karácsonyi holmit elhoztam és feladom Keszthelyre, megbeszéltük a családdal, hogy ott próbálják eladni.

Már a munkahelyemen sikerült majd 4 ezer ft-ért eladni. :))

 

Nagyon köszönöm a kisangyalt exinek.

Mindenkinek köszönjük mégegyszer.

 

Ja, a Fanninak egy vörös, hosszúhajú, kék kockás ruhás babát választottunk ajándékba, mivel úgy láttuk, hogy ez kicsit hasonlít rá. :))

36évi Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6607
jól tetted, ügyi vagy.
Előzmény: Törölt nick (6605)
36évi Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6606
Ja, bambusz fogpiszka, és még kötés is van rajta, meg gombolyag benne a szatyikában. meg fülbevaló, meg szemüveg, behaltam. :)))

Aha, síbot, és tényleg legyen az alján kicsi kör alakú tárcsa. :)
Előzmény: 4Hópihe (6600)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6605
Feltöltöttem a fotókat... Kommentek kerüljenek alá? A foltos lányok közül nem ismerek mindenkit.. :D Évikém, a Híreket orvul Neked tualjdonítottam, és bemásoltam az esti beszámolód.. :D (mert minden lényeges info benne van úgyis.. :D)

A macis topicot átkértem a kreahobbik közé, hátha több lesz az érdeklődő.. :D

Pihe, síbotnak híjják.. :D
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6604

Én csak annyit tennék még hozzá a vásárhoz, hogy nem is hittük volna, hogy élőben még százszor szebbek az angyalkák, mint képen. Alig bírtam visszafogni magam, hogy ne vegyek belőlük. Igyekeztem emlékezni az otthon váró ufóimra, így inkább horgoltakat vettem.

Jó volt találkozni veletek, szerintem a szervezők nem is gondolták, hogy személyesen nem is ismerjük egymást.

 

4Hópihe Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6603

ah dekorgumiból.)))

 köszi!!!

Előzmény: Kaoka (6602)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6602
Hurkapálika? Estleg. Az aljára, meg lehetne szúrni, valamiből kör alakú korongot.
Előzmény: 4Hópihe (6600)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6601
Jaj oda Én is imádok menni, Majd jövőhéten biztos csinálok egy csavargós napot. Aztán jól nézzetek körül.-:))) Jó lesz este, úgyis akkor érek majd haza. Jó kis út vár rám ma is.-:)
Előzmény: 36évi (6599)
4Hópihe Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6600

haj de jó. nézegettem a felpakolt angyal képeket és határozottan emlékszem,hogy egy kockás ruhásban láttam meg azt a varázslatot,amit én neki adtam volna ha rajtam mulik a kiválasztás...lehet,hogy éppen azt kapta amelyikre gondoltam?

 vigyázat banyából vagyok!

:o)

 

 a kötötüje miböl van a mammernak??fogpiszka???

 

csajok a lefeküdt hóemberemnek még gondoltam silécet.. faspatulából.. miböl legyen a tüje?? nem tudom mi a neve a botnak amivel hajtják magukat.. ehhez kicsi volna a fogpiszka...

Előzmény: 36évi (6590)
36évi Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6599
Legkorábban ma este, most dolog van, délután megyünk a Vörösmarty térre a gyerekekkel, aztán ha hazaértünk, akkor tudok géphez ülni.
Előzmény: Kaoka (6597)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6598

Mikor tudod küldeni!

? Írás egyes.

Előzmény: Kaoka (6597)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6597
Évike csak úgy halkan kérdezem, mikor küldeni a baba fotóját? De nem akarlak sürgetni.-:)))))))
Előzmény: 36évi (6595)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6596

Dióhéj!

Örülök, hogy itt!

Aztán majd kapkodhatjuk a fejünket, amikor meglátjuk a babádat.-:)))))))))

Előzmény: Dióhéj (6577)
36évi Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6595
Ja tényleg, már emlékszem is, mikor a félkészeket bemutatta, ott is volt egy csomó kockás ruhácska. Nagyon édes volt. Levelet nem írtunk, de volt Beszandnak egy üzenete benne. Talán Maple ír hozzá egy pár sort. :)

Ahama, tényleg az van, hogy megtalált engem, pedig nem vagyok egy babás, plüssös. De őt nagyon megszerettem. :)))
Előzmény: Kaoka (6593)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6594
Egy Pillanatra aszittem, hogy Ti is..:D
Már döbbentem is, hogy eddig ilyen jól titokban tartottad.. :D
Előzmény: ahama (6587)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6593
Timóé a filc volt. A kockás nem tudom kié lehetett?
Előzmény: 36évi (6590)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6592
A kis vörös? Tallináé!! Jó választás!!! (levelet is írtatok hozzá? :D )
Előzmény: 36évi (6590)
ahama Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6591
Tudod, hogy ez nekem milyen jó érzés? Öröm meg büszkeség meg minden. Kösziii!!!!
Előzmény: 36évi (6588)
36évi Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6590
Nem volt ott, sajnálom is, jó lett volna megismerni. A kockásruhás angyalt választottuk, talán timóé? Javítsatok ki, ha nem.
Előzmény: 4Hópihe (6586)
Camea Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6589

...hjaaaaaaaaaaaaaa, az még jobb! :o))) Topikbaba! :o))))

 

 

Hát akkor egészség és ügyesség a kismamának! :o))))

Előzmény: ahama (6587)
36évi Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6588
Elviszem sozmbaton, egy kész tanumány. :)))
Angyalodat lenyúltam, egyfolytában szorongatom otthon. :))) Imádom.

Io, drága!
Na jó, ha nem is extrém, de azért felület. :DDD
Előzmény: ahama (6583)
ahama Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6587

Febr 21-re babát várunk  (nem varrunk!) :DD      Pontosabban Bvedonoék.  

 Az hétvégére esik?   A topicnap ideje tudtommal még nincs lefixálva.

Előzmény: Camea (6584)
4Hópihe Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6586

gratulálok az aktivisták llkességéhez, és a bevételhez,  szép eredmény ilyen mostoha körülmények között is..

 a fannyék ott voltak??és ha igen a kislányka választott magának meglepi angyalt??

exiefo Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6585

Lányok jó volt tegnap együtt lenni nekem , Veletek.
Ha tali szerveződik februárra, és számomra elérhető a távolság , szeretnék
elmenni.

Mindenkit szeretnék meeeeeeeeeeegölelgetni, pussz exi
Camea Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6584

... én is nagyon szép jó reggelt kívánok a dó'gos kis csapatnak.

Sajnálom, hogy így alakult, de minden nagy dolog botladozva indul (és minden nagy ember is ;)) Azt gondolom, azoknak, akik ott voltak, szép karácsonyi készülődés volt... igazi ünnepi töltés. Köszönöm a munkátokat! :o)

 

Jelentem, itthonról tudok képet feltölteni... siiiikerült! :o)))) Most már nem hiszem, hogy fogok babázni karácsony előtt.... báááááááááár egy óriási angyalkát azért szeretnék... nah, meglátom hogy telik a mai nap, mire jutok.... :o) Ma nem dolgozom... és jövő héten is csak 2 x fél napot, tehát igaziból beleférne az időmbe, csak óriási kupival jár... :o(

 

Jól értettem, hogy február 21-én találkoznánk? Az tökjó, a január február nekünk csupa buli... színház, bál, másik színház, másik bál...és akkor 21-én veletek..... és március elejétől pedig a kötelező szerelmetes egy hét valami fűrdőhelyen. A párom Hajdúszoboszlót szúrta ki... mh? Van valakinek tapasztalata?

 

.... boooooooooldogságos vagyok.... jól ébredtem....esik a hó is.... Gyönyörű napot Nektek! :o)))

ahama Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6583

 Jó reggelt!

 

  Kedves Vásározók!   Büszkék lehettek magatokra, szuperek vagytok! Mennyi lelkesedés, energia és munka... a bevétel is igazán szép. A helyszínt és az időpontot meg nem Ti választottátok, az jó lesz tanulságnak.

 

  (Vazul néniért sárgulok  :D)

Előzmény: 36évi (6572)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6582
Jah, és szégyelljék magukat a meghívott cégek meghívott képviselői, de leginkább azok, akik az épületben úgyis ott voltak.. Megérdemelnének egy jó kis negatív reklámot.. :S

Kustraera, míg hétfőn Évi megvarrja Neked a babaruhádat (:P), lécci, fázisfotózz, ha tudsz, mert a gallér sokaknak mumus a topicon.. elmondani pedig tényleg nem lehet egyszerűbben, mint ahogy Krisztáék próbálták.. :D

Jó éjt mindenkinek!! IO
Előzmény: Törölt nick (6579)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6581
Retextil
A kreatív újrahasznosítás rovatban hívta fel először rá a figyelmet Violini, majd a Nők Lapja hulladék-újrahasznosítással, környezetvédelemmel fogalkozó számában is volt egy hosszú cikk róluk. Nagyon izgalmas holmikat készítenek, de mivel borzasztóan időigényes az előállítás, olyan áruk van, hogy nem tudják eladni. Kölcsönadják különféle kiállításoknak, rendezvényeknek.. És rehabilitációra, közösségépítésre használják, mai lenyűgöző és nagyon is figyelemre méltó!! --- de sztem erről lehet is olvasni a honlapon..

Era, van egy spéci szerkentyű, amivel sodorja a nő a fonalat, tehát nem csak simán úgy hagyja, csíkokba vágva... Sztem neki azért nem nyúlik el.. De Te láttad élőben.. mennyire puha ezeknek a foteloknak az anyaguk?
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6580
Szia Hirvike, üdv a topicon!! (Bocs, csak nagy happening közepébe csöppentél... szerintem azért sikkadt el egy kicsit a hsz-od..)

Azért vagy őrületben, mert őrületesen tetszenek, és szeretnél egy ilyet, vagy azért mert már éppen csinálsz egyet és őrületbe kerget, hogy nem megy valami??!! :D

Köszi a linkeket, nem volt fenn mind az oldalon, holnap talán lesz időm, hogy átnézzem és feltöltsem. Lassan külön W. linkgyűjteményt lehetne nyitni.. :D

Tanfolyamról sajna, most nem tudok, de kérdezz itt, én is online segítséggel varrtam az első kis csámpás W: manómat.. MOst készül a lányom babája, KAo is most csinált egyet.. (Télleg, Kao, nem lógsz véletlenül egy fotóval??!!), úgyhogy még benne vannak a tapasztalt waldorfosok a tanácsosztogatásban.. :D
HA mégis mennél: a mesebolt.com-on szokták meghirdateni, ősszel is tartott SOm Grétike egy W: tanfolyamot, és esetleg Török Emőke honlapján érdemes még erről tájékozódni, ő is tanítgat, asszem. Meg persze a mi Loncink minket.. csak ő most - gondolom a karácsonyi megrendelések súlya alatt- nem nagyon jár erre.. de talán nyáron még lesz kedve továbbokítani a társaságot.. :D

(Zoknikat nem kötsz már? ;) )
Előzmény: hirvike (6512)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.14 0 0 6579
Köszönöm a jókívánságokat, még küldhettek poz. energiákat, ha a készülődés közben van maradék, mert még nyamvadtabbul vagyok.. :S

Azt hiszem gratulálhatok magunknak és pláne a jelen lévőknek a vásár kapcsán: gyakorlatilag megmentettétek a kezdeményezést! :D Ügyesek vagytok, az összegyűlt összeg is nagyon szép, reméljük, a megmaradt alkotások is könnyen gazdára lelnek..
Kívánom a szervezőknek, hogy a jószándékuk maradjon meg, s jövőre sikeresebben tudják megvalósítani az elképzeléseiket.. (Ahogy Mapleval beszélgettem, tőle biztosan kaptak jópár hasznos tanácsot.. :D)

Köszönöm a fotókat és a beszámolókat is, ha nem tenném fel a képeket pár napon belül, kiáltsatok rám..

Évikém, meg kell állapítsam, sehol sem lógsz le a székről, így - bármennyire is elkeserítő számodra- semmilyen dimenziód sem számít abnormálisnak.. :D

Dióhéj! Üdv a fertőzöttek közt! :D Itt ugyan meggyógyulni nem fogsz, de ha a kutyaharapást szőrivel elvet vesszük figyelembe, tüneti kezelésben részesítheted magad.. :D (De ezt már a foltoskórral kapcs.ban úgyis tudod.. :D)

Ktimó! A cicát, ha van kedved, küldd el mélen, felteszem a közösre. Ez is textil, ez is játék. Én meg amúgy is szeretek kötni és macisból már úgyis csináltam kötött és horgolt fejezetet is.. :D

Zsűrizés: asszem több embert is foglalkoztat.. indítsunk esetleg egy Szárnypróbálgató rovatot? Ott fennlennének ezek az infók, az Ip.MŰv. Lektorátus elérhetősége, a K.Á.Játéktársaság, meg azok az ötletek, amiket itt egymásnak osztogattunk...
(Jah, Maple-val én is megnéztem a kiállítást, és együtt háborogtunk.. vérpofátlanság egy közismert cuccost egyazegyben másolni és zsűriztetni.. Semmi, de semmi egyedi nem volt benne... viszont ezek után már én sem tartom anyira nagy dolognak a zsűrizetést, hoyg ne próbáljam meg egy-két darabál.. ha másért nem,csak poénból.. hátha lezsűrizik.. :D)
Dióhéj Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6578
Ja igen....köszönöm én is az ajándékot Exi...:-)
Dióhéj Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6577
Nahát...mégiscsak idedugom a képem....megfertőztetek teljesen a babákkal...igaz, nem kellett sok....két ünnep között varrok egy babát, ezt már eldöntöttem....majd beszámolok....boszorkák....
Zsizi Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6576

Szép estét mindenkinek, már aki még fenn van.

Én is nagyon örülök a személyes találkozásnak a vásárban.

Exi én is köszönömszépen az angyalkádat, az enyém a konyha lámpámat repkedi körül.

Elena 2 a te angyalkád hozzám költözött, várja a karácsonyt, mert ajándék lesz.Nagyon kis édi.

Jó volt veletek találkozni és együtt látni a sok-sok szeretettel készült remekműveket.Remélem lesz még ehhez hasonló szervezés.Feltétlenűl szóljatok.

Évi köszi a mélt:)

ElenaNicole Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6575
Néhány képet én is készítettem. Sajnos valóban nem volt senki "külsős", (amig Exiékkel ott voltunk, de most olvasom,hogy utána sem). Viszont jo alkalom volt az ismerkedésre, a személyes találkozásra. Nagyon örülök, hogy láttam a lelkesedést mindenkinél. Jó volt egymás munkáiban gyönyörködni, illetve egy-egy kedves darabot megvásárolni. Remélem, valamilyen formában sikerül értékesíteni a többit, mert mindegyik darabon látszott, hogy szeretettel készültek.
Kaoka Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6574

Kukucs!

Én is itt vagyok és az ajándékom, már a csilláron lóg. Exi hihetetlen milyen aranyos vagy, remélem találkozunk még.-:))) Mégegyszer köszönöm szépen.

 

Lean!

Enyém lett az angyalkád és utazik tovább, mert a lányomnak vettem.-:))))

 

Lányok örülök, hogy találkoztunk és megismerhettem sok aranyos foltos és babázós társamat.

 

arcencil Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6573
Imádom, hogy neked mindig van a farzsebedben egy jó kis link :-)

Évi köszi a segítséget. Kezdek megvilágosodni :-)
Előzmény: ki1csoda (6570)
36évi Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6572
LÁthatóan ezeknek a srácocskáknak nincs ilyen irányú tapasztalatuk, meg azt sem gondolták, hogy mi ennyi motyesszal megjelenünk. Igazából ez egy kiállítás (és vásár) lett volna a sérült és beteg gyerekek munkáiból. Azért van ennek jövője, csak kicsit nyögvenyelősen indul.

Na, ezen én is nagyot néztem, nem is hittem el elsre, bocs Exi, de tényleg, mert nem gondoltam, hogy eztt én megérdemlem. De közölte, hogy én vagyok a körösztannya, ezért az anyém. :))))
Az még hagyján, de még külön ajándékot is kaptam, egy csudás horgolt angyit, minimikro kivitelben, el sem tudo képzelni, az ilyesmi hogy születik. :DDD
Előzmény: ki1csoda (6570)
36évi Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6571
nem, de mi jól elvoltunk, mert volt süti és forraltbor, meg jó társaság.

Háromszorosát vágod ki a szélességnek, megkarcolod a harmadokat, az középső harmadra kivágod a kép helyét, ami legyen kicsit kisebb, mint a blokk. Átjelölöd az ablakot az elsőre, odaragasztod a blokkot. Aztán a két lapot összeragasztod. a harmadik meg lesz a szövegrész helye.
Ha alábéleled a képet, akkor pont akkora legyen az ablak, mint az alábélelés ha dudorodósra csinálod).
vajon érthető ez? ém értem, de agyilag lezoknisodtam estére, gyhogy nem tudom... :)))
Előzmény: arcencil (6568)
ki1csoda Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6570

Sajnalom Evi, rosszul hangzik. DE!! mi az hogy csak ugy Neked adta? :-)

 

Arci http://quilting.hu/quilt-techniques/fabric-postcards.htm

Előzmény: arcencil (6569)
arcencil Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6569
Nem volt senki kívülálló????? Ez egy kicsit elszomorított......
Előzmény: 36évi (6567)
arcencil Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6568
Jajj, de jó látni a képeket! Nagyon várom majd a részletes beszámolót.

Kérdés: tudom, hogy ez nem a patchwork topik, de hogy kell karácsonyi üdvözlőlapot csinálni? Az ötlet megvan, de ragasszam rá a kártyára a kész blokkot??? Vagy van valami trükkje ennek? Szóval hogyan lehet belőle igényes üdvözlőlapot csinálni???
36évi Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6567
Na szóval, nézzétek el nekem, de a rizsa ugyanaz lesz, mint odaát, mert hulla vagyok, csak tudnám, mitől... Exi, tündér vagy , ksöz a fotókat, és pesze megdlt az axióma, miszerint nincs is nagy fenekem... (3.kép) :DDD


Megjöttünk a vásárból, de becézzük inkább topiktalinak, ugyanis kívülálló egy szem sem tette be lábát. Viszont mi voltunk páran innen, a foltosból meg a horgolósról, vásároltunk is derekasan, na meg a szervezők is költötték kicsit a pénzüket.
A végeredmény 33300 ft. Ahhoz képest, hogy fia vendég nem jött, szerintem gyönyörű.

A maradék motyókat kétfelé vettük, a karácsonyost Maple elküldi Gönyééknek, akik helyben próbálnak túladni rajta valami kari vásáron.

A többi nálam lesz, fotó készül, az felmegy a honlapra, onnan lehet vásárolni.

MIndenkinek nagyon kösz a kedvességét, a munkáját, türelmét. A fejleményekről majd folymaatosan beszánolok. Képeket tőlem ma ne várjatok, mert elfáradtam, talán hétvégén sikerül felpakolásznom.

Jelentem, angyalok jól fogytak. :))))


Ja, és a ngy hír: Exitől megkaptam ajándékba a ő mammerét és élőben még extrább, mint képen, van kötlse, meg könyve, meg újságja, meg szemüvege, lehidalok... Ezer puszi érte. :****
ki1csoda Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6566

Exi, koszi a kepeket!!! Rengeteg minden van! remelem volt......

 

En most epp egy ajandekot raktam ossze. Megyunk buliba, ahova viszunk a kisfiunak egy baba csinalo zacsit:-) Egy kis textil zsak benne kb 8-10cm-s fa baba figurak es tettem melle gombokat, anyagokat, hajnak valo fonalakat. Ez nem igazi ajandek, csak amikor nem akar az ember ures kezzel menni:-)

4Hópihe Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6565

ugy vártam az elsö pihegö hirnököt!!!!

:o)

Előzmény: exiefo (6563)
exiefo Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6564
exiefo Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6563
:)) hirnők jő, s pihegve szól !

És, hogy ilyen korán tudok szólni, külön köszönet illeti Elena Nicolt , kedves topictársunkat, aki átfuvarozott kettőnket, a horgolós Borcsimamát. és engem,
Pestre, holott Budán lakik.

Sajnos a távolság okán korán elindultunk haza, de a kipakolásban egy picit
tudtunk segiteni.
Telefonnal ilyen képeket sikerült csinálni.
Bővebbet majd Évitől .
ahama Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6562
Szóval akkor mi utazunk.  Ezt még meg kell beszélni!  :)
Előzmény: bvedono (6561)
bvedono Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6561
A párom javasolta, hogy tartsuk meg a kórházban :-)
Előzmény: ahama (6559)
ahama Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6560
mondd ( égés)
Előzmény: ahama (6559)
ahama Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6559
És akkor mi lesz a topic-napi húzós bulival ??? :D    Fel sem utazol? Igazán nem értelek, mond csak, mi a fontosabb? :DDD
Előzmény: bvedono (6558)
bvedono Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6558
Február 21.
Előzmény: ahama (6555)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6557

Ennél a konkrét esetnél azt a tanácsot mutatták, hogy ezt már a babán kell varrni kézzel.

Add rá a ruhát a babára, majd ezután igazítsd fel az előzetesen összevarrt és kifordított letűzött gallért állóan a nyakára úgy, hogy kívül-belül közrefogja a ruhanyakat. Szélek betűrve, kézzel végigmenni rajta. Én igyekeztem ezt követni, nem mondanám, hogy tökéletes lett.

Előzmény: kustraerika (6546)
ki1csoda Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6556

Erika, en NAGYON bologatok:-) nekem csak lekuzdhetetlen akadalyok jonnek... a dogok:-) de aztan valaki megmutatja eloben es kiderul, hogy milyen kis kuka voltam, vagy hogy na ezt a budos eletben nem fogom tudni megcsinalni:-))))

 

Evi, nagyon drukkolok es kivancsi vagyok a vasarra en is!! Annyira orulok, hogy ez igy beindult es remelem lesz majd egy jo hely a neten, ahol evkozben is lehet gyujtest rendezni.

Előzmény: kustraerika (6546)
ahama Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6555

Tudod! Mindegy az, csak egészséges legyen. Ez csak addig hangzik közhelyként, amíg nem a saját gyerekről van szó:).

 Ha meg ilyen kis hezitáló, legalább meglesz a hagyományos rácsodálkozás a születésnél. Mikor is?

Előzmény: bvedono (6547)
4Hópihe Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6554
és a slussz poén a szivecskés angyal is az övé.ami nem az IO szabmintája alapján készült.
Előzmény: Kaoka (6551)
maplesyrup Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6553

Általában az iparkamara helyi szervezete, vagy kéz- és iparművészeti egyesületek kérik a zsűrizést évente egy alkalommal, vidéken. Ezen kívül a kamaráknál kell érdeklődni, hogy pl. a fővárosban hol és mikor van lehetőség erre.

Van egy megállapított díj  800-1000 ft körül/tárgy. Ha kap zsűriszámot, akkor bizonyos darabszám alatt nem kell áfát számolni-fizetni. Ez az egyik előnye, a másik, hogy bizonyos számú A, B zsűrizett tárgy után népi iparművész, népművész, talán iparművész címeket is lehet kapni. Itt évente van, a helyi kézművesek részére.

Ebből nyílt kiállítás :

http://www.fejermmk.hu/mh/adventi2007.html

 

itt többségében népművészeti cuccok vannak.

Előzmény: arcencil (6545)
36évi Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6552
oké, akkor majd ott eldöntjük.
Előzmény: Kaoka (6551)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6551
Ha jól vettem az adást, akkor egy ágytakarót és egy angyalkát.???
Előzmény: 36évi (6550)
36évi Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6550
Drágáim, most akkor pontosan mit is ajándékozunk Fanninak?
36évi Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6549
Olyannak is kell lennie. Csak azok a gallérok passzolnak a varrásvonalba, amik hordáskor teljesen lefekszenek a vállra. Tudod, volt divat régen az a nagy körgallér. Na az olyan. Az öszes többinek az alja szinte egyenes (kicsit íves) vagy egyenes. Ezek álló jellegű gallérok. A két vonalat egymáshoz kell igazítani. Nem egyszerű, de teljesíthető. Hétfőn hozzál gallért, meg ruhát, majd megmutatom. :)))
Előzmény: kustraerika (6546)
36évi Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6548
Óóóó, hát ez szuper! Nagyon jó név, bár én a Borókának is nagyon örültem volna. :))) Azért jobb, ha a fiú a nagyobb. :)
Előzmény: bvedono (6547)
bvedono Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6547
Hát úgy néz ki, hogy mégsem Boróka, hanem Nimród lesz. Ma a dokim azt mondta, hogy 100%-ra kisfiúnak látja :)
kustraerika Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6546

Köszönöm,világosodik:) Exi is támogatta az értelmi épülésemet priviben.

Ami nem világos: ,,Ha formára szabod (mint a ruha), akkor összevarrod a három elemet: eleje, háta, eleje, ez olyan , mint valami rövidke vállvarrás. ,,

 

A konkrét problémát a Tildas angyalka jelenti,akinek egyenes vonalú a gallér alja,nem íves.Ha meggebedek se fekszik ki az íves nyakkörre!

 

Ha jól értelmeztem,akkor a gallért még a ruha két oldalának összevarrása előtt kell kivitelezni?

Áááá!Inkább megyek hétfőn,és viszek gallért!

Bólogassatok,hogy nektek is adódnak leküzdhetetlen akadályok a varrásnál!Megnyugtatna... :))

Előzmény: 36évi (6534)
arcencil Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6545

Egyébként hogy megy ez a zsűrizés dolog? Kik csinálják? Mi a folyamat?

Érdekelne, hogy mik voltak még.....

 

Előzmény: maplesyrup (6544)
maplesyrup Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6544
Majd du. elmesélem.
Előzmény: Kaoka (6543)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6543

Maple!

Nem csodálkozom már semmin, de ez nagyon durva. És még mik voltak, amiket zsűriztek?

Előzmény: maplesyrup (6541)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6542
Ha valaki a Mórisz Zs. krt-en a 40E vagy 140E-re száll,  ami minden negyedórában megy, ne ijedjen meg, mert igaz, hogy kikerüli Budaörsöt, a sztrádán megy, de a legelső   budaörsi megállója épp az irodaház szomszédságában van.
Előzmény: 36évi (6540)
maplesyrup Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6541
Nálunk ipműv. zsűrizték az egyazegyben lekoppintott tildasokat. Fel voltam háborodva.
Előzmény: Törölt nick (6539)
36évi Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6540
helyesek vagytok :)))


Drágáim, ha valaki kedvet kapna, meg ugye azoknak, akik ár ígérkeztek:

Dec. 13-án 17-20 óra között lesz a jótékonysági vásár.
Budaörs, Szabadság u 117.
Orco Bussines Park területén, a Tesa Training Center - ben.
A belépés ingyenes.

A Móricz Zsigmond körtérről indul a fekete, illetve piros 40-es busz, amiről a Városháza megállónál kell leszállni. Az utca túloldalán van az irodaépület.
Az autósok a Bretzfeld utca felől behajthatnak az Orco Bussiness Parkba.
A 'B' épületben van a Tesa Training Center.

Kastan,
az azért elég jó kis ár... mi holnap megyünk a Vörösmartyra, majd kukkolok erősen a felhozatalról.
Előzmény: beszand (6537)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6539
Láttam a napokban karácsonyi  bódéban Tilda's figurákat árulni pár forint híján 4000 Ft-os áron.
maplesyrup Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6538

Igazolom. Mármint, hogy nálam vannak. Ennyi angyal még sosem vigyázta álmunkat a házban. :)

Csoda aranyosak - jaj, remélem elrepdesnek, legalább néhányan.

Én nagyon realista vagyok, ennél fogva kicsit pesszimista is - de reménykedem.

Én hármat már megvettem :) ez már tuti bevétel.

Nagyon köszönjük a csatlakozást, és ha ma nem is megy el minden, később, folyamatosan esély lesz rá.

üdv mindenkinek, majd beszámolunk.

Előzmény: Törölt nick (6509)
beszand Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6537

Ez egy jobb kép a csajszikámról

Most néztem milyen laposan nézett az én kis 13 évesem. (szombaton volt annyi)

beszand Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6536

Sziasztok!

Az este nem tudtam már ide ülni. A gépünkön dúl a trója, a lányom meg aludt mire hazajöttem. így az ő gépéhez már nem ültem.

Julcsimmal
arcencil Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6535

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz a vásár! Várunk vissza benneteket! :-)

Évi köszi az infókat előre is!!!

Előzmény: 36évi (6534)
36évi Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6534
Pedig nagyon klaszul írta, de vázolom kicist másképp:
kiszabsz két rész gallért. Szint-színre körbevarrod, kivéve ott, ahol a nyakkörrel találkozik. Kifordítod, esetleg le is tűzöd.
Kiszabsz egy pántot, ami pont akkora, mint a nyakkör, olyan formájú is, és kb 3 cm+vsz. szélesen követi a ruha körvonalait (mintha szabnál két elejét, egy hátát, de csak a teteje van meg (3 cm szélesen), nem az egész. De ezt a pántot kiválthatod egy 3 cm széles ferdepánttal is. Ha formára szabod (mint a ruha), akkor összevarrod a három elemet: eleje, háta, eleje, ez olyan , mint valami rövidke vállvarrás. Ferdapántnál egy darabból van, olyan hosszú, mint a nyakkör.
Ennek a pántnak azt a szélét, amelyik nem a nyakkörnél lesz, elszeged.
Egymásra rakod ezeket a nyakkörön: ruha színnel felfelé, gallér ahogy állna a ruhán, tehát színe felfelé, hátulja a ruha felé, majd a szegőpánt színnel lefelé. Megvarrod a nyakkört, tehát ekkor varrod a három rongyot össze. Becsipkeded a varrásszélességet, mert egyébként nem fordul ki szépen, befordítod a ruha visszája felé a pántot, majd letűzöd nyakkört.
Igazi blúznál még ezt a pántot oda is rögzítik a vála varrásszélességhez, hogy ne forduljon ki használat közben.

Mivel babaruhára akarod, elég lesz a ferdepánt az elszegéshez, és kb. 2 cm széles jó lesz, feltéve, ha a varrásszélesség 0,5-0,7 cm.

Kérdezél, hogy melyik mozzanat nem világos.
Előzmény: kustraerika (6530)
ahama Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6533
És nagyon bonyolult a technika? Mert gondolom azért olyan hosszadalmas, mert állati nagy. Valami kötés szerű? Tudnál adni róla leírást, vagy linket? Esetleg mélben, ha nagyon nem ide való. Köszi!
Előzmény: kustraerika (6531)
36évi Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6532
Sőt, roppant szakszerű! :)))

Húúú, gyerekek, annyira izgulok a délután miatt, viszek épet, és megróbálok mindent lefotózni. Ne tudjátok meg, mennyi minden van nálam... Na, majd este talán idejutok még, aztán teszek fel képeket. Az angyitömeg nagyon ígéretes. Isteniek vagytok! :)))) ja, és sok cuppp (hogy egy kicsit némás legyek).

Arci, megy levél a PW-vel kapcsolatban.
Előzmény: ki1csoda (6527)
kustraerika Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6531

A kép az Almássy téren készült,a művházban.Retextil kiállítás volt.A gyerkőcöm a végtelenségig élvezte! :)) Anno én is készítettem egy normál méretű függőágyat ezzel a technikával.Vagy két évig készült!Azóta kb.a 4-szeresére nyúlt hosszában...

 

És IGEN!ÉLJENEK A VÁSÁROZÓK!

Előzmény: ahama (6528)
kustraerika Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6530
ok,mostmár átláthatatlan lett a köd a fejemben :) Kénytelen vagyok erőt venni magamon,és megnézni valami varrós könyvben.Azért köszi,hogy megpróbáltad!
Előzmény: ki1csoda (6527)
ahama Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6529
Ez egy igazi Luca- angyal.
Előzmény: Zsizi (6517)
ahama Creative Commons License 2007.12.13 0 0 6528

Jó reggelt mindenkinek a fényvárás napján!  Éljenek a vásározók, sok sikert és jó szórakozást nekik!

 

Era!  Ez egy játszóházban van? És ha igen, hol? Nagyon tetszik, láthatóan a csemete is nagyon élvezi.

Előzmény: kustraerika (6519)
ki1csoda Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6527

Allati jo!!!! Macska megjott, koszonom!

Galler. Ha pici, marpedig gondolom az, en alatettel csinalnam. A galler ket reszet osszevarrod kiforditod azon a szelen, ami a ruhahoz illeszkedik marad a res. A ruha nyakanak megfelelo ives kort csinalsz, mintha a ruhat megegyszer meg akarnad varrni, de csak a vallai meg az eleje hata lesz kb 2-3cm hosszan. Ennek a szelet eldolgozod. A gallert a ruha szinere fekteted, arra ra az alatet szinet es osszevarrod. Mikor helyere kerul a galler, nem latszik a belso varras. A nyakkornel meg le lehet tuzni es akkor nem is lifegnek a reszek.

....remelem nem lett tul zagyva.

Előzmény: kustraerika (6519)
tallina Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6526

AZ angyalkákból- ha elkészülnek - szóróajándék lesz. Köllégáknak, üzletfeleknek, barátoknak, akik egyébként nem kapnának karácsonyi ajándékot. Persze csak olyanok kapnak, akik értékelik a kézi munkát, azt, hogy szeretettel készült, meg azt, hogy az ember egy kicsit a lelkét is belevarrja. Aki azt mondja, hogy minek ezzel foglalkozni, mikor a kínaiban 200-ért meg lehet venni - az nem kap, az vegyen magának ajándékot!!!

 

IO, iszonyú gyors vagy! De olyan jó látni az angyali sereget, nemcsak a piciket, hanem azt a másikat is, amit csak regisztráció után lehet megnézni :-)

Előzmény: ki1csoda (6520)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6525
Nekem is!-:)))
Előzmény: kustraerika (6524)
kustraerika Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6524
Nekem is mehetne?Köszönöm!
Előzmény: ktimó (6523)
ktimó Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6523

Igen, ilyen a cica. 3db négyszöget kell kötni lustakötéssel, ennyi az egész. Minta megy :-)

 

 

Előzmény: ki1csoda (6521)
ki1csoda Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6522

IO, gyogyulj! es a naptarhoz csak annyit akartam meg irni, hogy nalunk, amiota adventolas van kicsit ketes minosegu a kolkok furdesi moralja. Barni allandoan kirohan kocsi=csoki harciuvoltessel en meg probalom eszrevetlen a dobozukban tenni a cuccost. (Par napja egyedul vagyok veluk, igy igazan erdekes)

Szoval ezert is javasolom jovore a dobozos megoldast. Meg Daninak (kozel 4) sincs igazan szofisztikalt idofogalama. Ez nagyon tudomanyosra sikerult:-))) megyek varrni...

ki1csoda Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6521

Exi, edes vagy, de honnan tudod, hogy en nem lepnek meg? Nem is lattal?:-)))))))

 

Timi, abbol a cicabol Te mar kotottel? En igy nem nagyon latom, de amennyit igen az igeretes. Kaphatnek egy mintat en is?

Előzmény: exiefo (6502)
ki1csoda Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6520
Nem vagy semmi, epp idoben:-) Van adventi naptarad? ugy konnyebb fejben tartani, hol is tartunk:-)) Mi lesz az angyalokbol? Imadom az ilyen kepeket, ahol egy halom felkesz, keszulo baba van. En csak gatyakbol, meg szoknyakbol allo halmot tudnek mutatni:-)
Előzmény: tallina (6505)
kustraerika Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6519

Kicsoda!Ilyet is csinálnak textilből :) Úgy hívják,hogy retextil.

 

 

 

Tudsz nekem abban segíteni,hogyan kell egy babaruhára a gallért felvarrni?Azt varrod fel utoljára?Vagy valamikor még a folyamat közben?Egyszerre a két réteget?Fogalmam sincs...

Zsizi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6518

IO, Jobbulást kívánok, gyógyúlj meg mielőbb.

Köszönöm a hajjal kapcsolatos segítségedet.Itt megvalósulni látszik.A szája még kicsit cakkos.Van még mit tanulnom tőletek.

Ami nekem nehezen megy, pl. a fej, kéz és lábnál a kerekítés.Ti hogy csináljátok?

További szép estét mindenkinek.

 

Előzmény: Törölt nick (6508)
Zsizi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6517
Tegnap esti művem.
ktimó Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6516

Jaj, de jó együtt látni őket :-) Nagyon édesek, holnapra szorítok a vásározóknak. IO, jobbulást, bújj ágyba!

 

Én ezt követtem el ma (az üreseket még szombaton írókázom).

 

Előzmény: Törölt nick (6510)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6515
Apa fürdet, én kómázok.. :D Maple asszonta, visz gépet.. :D Nagyon izgul a holnapi nap miatt... tulképp én is.. jó lenne, ha jó lenne.. :D
Előzmény: Kaoka (6513)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6514

elizaniko!

 

Már tudjátok a jövő évi programot? Még nem tudok addig tervezni, de köszönöm, hogy szóltál. Ez nagyon sokat jelent Nekem.-:)))

Előzmény: elizaniko (6503)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6513

De édesek így sokan! Azért kíváncsi vagyok, mikor holnap mind együtt lesz, milyenek lesznek.

Én még tartozok egy igazi rózsaszin angyalka fotóval. Remélem lesz valakinél gép, mert ami a honlapon van kicsit zöldike.

IO! Jobbulást kívánok. Aranyos vagy, hogy betegen is velünk törődsz, inkább pihenj, ha tudsz. Nem lehet egyszerű gyerek mellett.

Előzmény: Törölt nick (6510)
hirvike Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6512

Bocsi, ha már ismeritek az oldalt; Waldorf-baba örületben élve böngészek, és úgy gondoltam, a használható oldalakat ide is belinkelem.

 

Basic instructions for a Waldorf doll

 

Waldorf-style dollmaking  - ez már korábban szerepelt a topicban

 

Hints & Tips

 

Make a Waldorf style doll

 

Waldorf style simple doll - test-szabásminta is van!!!

 

... mára ennyi :-)

 

Nem tudjátok, indul mostanában ilyen tanfolyam? Esetleg valaki a topic-ból?

Zsizi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6511

 

Ja, hát a beszúrás az elmaradt:))))

Ez lennék én

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6510
Talán ez jobb.. És a tegnapi, akkor több türelmem volt rendezgetni.. :D
Előzmény: Törölt nick (6509)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6509
Kdatta és szerkesztők! Mindenki fentvan, ha van, akinek van kedve, megköszönném, ha segítene a feliratozásban, mert azt most már biztosan nem csinálom meg ma..

Itt vannak az angyalkák. A horgoltak a horgolós topicban. Kastan, Bvedono és az én angyalkám már gazdára talált.. :D (Nem én tartottam itthon, becsszó!! :D)
Előzmény: Törölt nick (6508)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6508
Szép estét!! Sazrul vagyok, nyafi vagyok, nem akarom rontani a hangulatot, gy hamar eldugulik... Angyalok Maple-nál, mindjárt töltöm fel a közös képeket, imádnivalóan édes társaság vagytok, nézem a képeket, és vigyorgok ki a hasogató fejemből.
Arci, én PONT ilyennek gondoltalak, csak egyenes hajjal.. a többiek meglepetés voltak. Kaoka azért, mert feltette a fotóját.. :D (És olyan vagy, mint Malacka, aki egy roppant félénk, aprócska kis állatka.. :D)

A fotók a topicon, kiegészítettem a sajátommal.. : D
Pusszantok mindenkit!

Viki ürítsd ki a postaládád, mert hatalmas mélek mennek! A fordításban segítek, ha kell!
:)

NYári föstéseben, meg a többi programban én is benne lennék!
Zsizi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6507
Ez lennék én:)
Zsizi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6506

Sziasztok Lányok!Szép estét kívánok mindenkinek.

Mivel reggel 7-kor elmegyek itthonról és csak este 7 körül keveredek haza, így nincs időm a csevegésetekbe belefolyni, sajnos. De a dolgozómból időnként kukkollak benneteket és nyomon követem az eseményeket.Este hozzáolvasom a lemaradást.Annyira helyes mindenki.Segítőkész és humoros kis csapat ez:)

Én is felteszem a képet magamról, ami árilisban készült ugyan, de nincs jelenleg frissebb.

 Holnap kimegyek Budaörsre, nagyon jó ötlet volt fénykép felrakás, így ismerősként szólhatunk egymáshoz. Én aztán tényleg a szárnyaimat bontogatom a babavarrásban, de nagyon szeretnék egy közös varrásban én is részt venni, figyelni benneteket, tanulni tőletek.

Tegnap este csináltam egy angyal babát, még a fényképezőgépben van, megpróbálom hamarosan feltenni.

tallina Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6505

Délután rádöbbentem: karácsonyig egy héttel kevesebb idő van, mint gondoltam. Sajnos az angyalprojektemet is visszavetette, hogy a munkahelyemen önszántamból karácsonyi dekorációt gyártottam és összeszabdaltam a kezemet éles dróttal, fogni alig bírok, nemhogy varrni. Most itt tartok és próbálok igyekezni, mert én egy hős vagyok!!!! (A párom szerint csak egyszerű elmebeteg, úgyhogy ne fényezzem magam...

 

(Nem tudom miért, de a nicknevek, meg a hozzászólások alapján nagyjából olyannak képzeltem mindenkit, mint a képen.)

exiefo Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6504

Bvedono ! nem baj ha itt válaszolok ?
Az én mikifejeim kivannak keményitve. Miss Texi 1 rész viz 3 rész keményitő
elizaniko Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6503

Persze hogy emlékszem én is! 

És most eljössz a következőre is ? 2008. április 12 !!!!!!

Előzmény: Kaoka (6455)
exiefo Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6502

Ki1csoda , édesek vagytok , szerintem párhuzamot vontatok Vazul néni és
köztem. Most pukkadok a nevetéstől. Igaz , szemüvegem van, de nem sztk-s.
Viszont, Ti egyikőtök sem okozott nekem meglepit, kb a helyén kezeltem
a dolgokat, valószinű, itt jön be a kor, a tapasztalat, és az emberismeret.

Előzmény: ki1csoda (6491)
36évi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6501
tudok helyet, ahol lehet maszatolni, ha többen lennénk.
Előzmény: ki1csoda (6500)
ki1csoda Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6500
OK, majd evakualom a csaladot, arra az idore. A babavarrast is jol turtek:-)
Előzmény: 36évi (6499)
36évi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6499
Ha hazajössz, rendezzünk egy festős bulit is. :))) imádnám...
Előzmény: ki1csoda (6498)
ki1csoda Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6498

Nem igazan ott tanultam, amit tudok az a netrol van es foleg a qnn.

3-4 dollar az egy kis doboz, ami  56 ml v g (szerintem itt sulyban mer). De azt hiszm nem rendelek most, mert azt irtak, hogy a hideg miatt nem vallalnak felelosseget, ui az anyag tonkremehet:-(

Előzmény: arcencil (6496)
arcencil Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6497
Imádom a kendőket!! És irigylem azokat akik tudják viselni. Nekem nem állnak jól :-(((

No abbahagyom a nyafogást és elmegyek színházba....
Előzmény: ahama (6492)
arcencil Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6496
Az új technikák engem is érdekelnek.... :-)))
Igen a meseboltosra gondoltam, egy csomó mindent tőled tanultam a patchwork terén.... te meg gondolom onnan, vagy mégse? ;-)
És nagyon szuperül varrsz! Csak másokat csinálunk....

Még mindig Procion. Most én nem láttam jól, vagy tényleg "csak" 3-4 dollár egy csomag festék? Vagy grammja?
Előzmény: ki1csoda (6483)
ahama Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6495
Szavadon foghatlak? (IO-t már láttam)
Előzmény: ki1csoda (6482)
36évi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6494
Nem okozol, örülök neki. :)))
Előzmény: Kaoka (6488)
tallina Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6493

Én is messze vagyok mindentől :-( de a babás talira szívesen elutaznék Orosházáról :-)

Ez meg én vagyok, de nincs egy normális képem sohasem

Előzmény: arcencil (6471)
ahama Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6492

ez én vónék... ( nem túl éles, de higgyétek el, ez volt a legjobb ami sikerült)

ki1csoda Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6491
Az, hogy tobben jo oregnek es szemuvegesnek gondoltunk:-) A babak, amiket varrsz olyan szintem munkasak, kidolgozottak es elotanulmany igenyesek, hogy ehhez az ember (Kaoka, en) nem egy fiatalos, laza not tarsit:-)
Előzmény: exiefo (6487)
ktimó Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6490

Viki! Van egy ilyen köthető cica mintám. Nagyon egyszerű és aranyos. Ha nem olvasható, szólj, elküldöm priviben.

 

 

Előzmény: foltos Viki (6472)
panti1 Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6489

Nem a legjobb kép, de ezt még meg merem mutatni, ide fotó. Nincs jó fotó arcom. Így nem is igen engedek képet készíteni. Nagyon aranyosak vagytok a fotókon. mindenki kívétel nélkül.

 

 

Kaoka Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6488
Köszönöm! Aranyos vagy, de remélem nem gond, mert azt nem szeretek okozni.
Előzmény: 36évi (6485)
exiefo Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6487

ki1csoda mi nem véletlen és miért ?
Előzmény: ki1csoda (6482)
36évi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6486
A nevük már megvan: Szegedi Foltbarát Klub. Számot még nem tudok, de nyomozom.
Előzmény: arcencil (6481)
36évi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6485
Akkor 3 körül nálad leszek. :)
Előzmény: Kaoka (6479)
ki1csoda Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6484
Ja Arci varr= csukott szemmel belelt blezer. Kicsoda varr= csokott szemmel gatya Daninak..esetleg valami kutyu a rajta.:-)))
Előzmény: arcencil (6481)
ki1csoda Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6483

`jartam`=voltam 2szer. Eloszor bemutatkoztam aztan elbucsuztam. Vagy a Meseboltra gondolsz? Ja az igaz....de az inkabb tanfolyam fele. Bar, ami engem most igazan erdekelne, hogy textillel miket lehet csinalni, azon kivul, hogy tuchtigul (?) osszevarrod a szetvagott kis darabokat.

Előzmény: arcencil (6481)
ki1csoda Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6482

Huzas jo otlet, nagyon!! Nekem is van szulinapom, ha veletlen JO datum kellene:-)))

 

Kepek:

Szepek vagytok! Exi, en is masnak kepzeltelek, de azert valljuk be nem veletlen:-)

En inkognitok tovabbra is, azt hiszem hasonlo okbol mint IO:-) Aki nem bir nelkulem elni majd kap egy fotot, de en is szeretek dolgokat kulon tartani:-)

arcencil Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6481
Jó, jó, értettem! :-))))))) De kis 'áruló' te is jártál ilyen körbe, és te is ugyanúgy tudsz varrni mint én....
Gondoltam inspiráció meg ilyenek, ezért mentem volna, a technika nem gondolom, hogy gondod okozna.
Figyi, Off leszek de gyere már át a régi topikba, mert a te kis eszed kell a nyakkör eldolgozáshoz. Én sztem hülyeséget írtam :-)
Szóval ennyit rólam ;-))))
Előzmény: ki1csoda (6480)
ki1csoda Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6480
Arci, NEM, a `kicsi` zsakod otthon marad, nem egy hangar ez, ahova mindenki viheti a `kicsi` zsakocskajat:-))) Es egyebkent eszem megall. Kicsim, Neked a foltvarras megtanulasa nulla ido lenne/lesz, amit kell a varrasrol tudni jobban tudod, mint egy profi foltvarro, egyszeruen mas szabasmintat kell csinalni:-))
Kaoka Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6479

Igen Én is így csináltam.-:))) És kapásból két profi csoportot találtam. Oda járok kupálódni.

 

Évi!

Tudok menni holnap, ha viszel. Várom a pozitív választ.-:)

Előzmény: arcencil (6478)
arcencil Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6478

Az nagyon jó lenne!!!! Köszönöm előre is.

Bár nem tudom miként megy ez....

..bekopogtatok, hogy izééé, én is szeretek varrni? És viszem a kis rongyos-zsákom?

Előzmény: 36évi (6477)
36évi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6477
Ha akarod, utánanézek és megírom neked.
Előzmény: arcencil (6475)
bvedono Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6476
Közelebbi képet nem találtam hirtelen :)  Camea!! Kaposváron készült!
arcencil Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6475

Ez nagyon jó! Szerintem annyira isnspiratív tud lenni egy ilyen összejárós társaság....Osztom Kicsoda véleményét, nekem nagyon hiányzik, hogy itt nem találtam meg még a magam fajtákat.... Pedig tudom, hogy van itt is foltvarró kör, de talán az már nagyon profi, és valójában azt sem tudom hol keressem őket...

Úgyhogy maradtok ti nekem :-)

Előzmény: 36évi (6473)
arcencil Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6474
Viki! Mit kell fordítani? Franciában esetleg tudnék segíteni....
Előzmény: foltos Viki (6472)
36évi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6473
Leginkább szakkörnek mondanám. Foltvarró, de csinálunk babákat is. :)))
Előzmény: arcencil (6471)
foltos Viki Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6472

Sziasztok!

Kao, exiefo, IOkaste köszönöm az "elsősegélyt"!

Ami a nyelvet illeti, angollal, némettel talán elboldogulok valahogy, spanyol, francia fordítást talán tudok kérni ismerőstől. Persze, ha magyarul lenne, azzal az anyukám is könnyebben boldogulna  :)))

 

Köszönöm a segítséget!!

Sziasztok!

Viki

 

arcencil Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6471

De jó!!!!!!!!

Én mér lakok olyan messze mindentől :-((((

És ez most egy olyan tanfolyam féle? Közösen varrtok valamit??

Előzmény: kdatta (6470)
kdatta Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6470
Fótot varrunk, kéthetente Évi vezetésével. :o))) 
Előzmény: arcencil (6468)
kdatta Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6469

:o))) Igyekszem! Rajtam ne múljon. :o))

Kao! Az uncsit hozod? Az a galádság jutott eszembe, mi lenneha  egyedül mennék... ? :o)

Előzmény: 36évi (6467)
arcencil Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6468
Lányok, ne idegeljetek. Mi lesz hétfőn????
36évi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6467
:))), Gyógyuljál, hétfőre tessék rendbe jönni. :)))
Előzmény: kdatta (6465)
kdatta Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6466
Puszi neked a keresztanyaságért, Kaokának meg az anyaságért! Jó kis topikunk van! :o))) Én nagyon szeretem! :o))))
Előzmény: 36évi (6463)
kdatta Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6465

Ez milyen fura,én hasonlónak képzeltelek. Pedig nem láttam még képet rólad. :o))

 

Csajok, jó látni "benneteket" együtt! :o)) Jó ötlet átpakolni a képeket a g-portalra. IO! Csináljam? :o)

 

Lassan összekaparom magam hamvaimból. Döntöget valami vírus, de nem adom magam olyan könnyen! :o)) Ma már varrtam is, igaz nem babát, csak egy terítőt körbe, meg textil tálakat. :o)

 

Puszi neked Kao a jókívánságért. Igyekszem magam összeszedni.

Délután elrongyolok az oviba, utána fodrász, aztán estére a mammert szeretném befejezni. Kiszabtam, kifordítottam, de még csak fél lába van megtömve.... :o(
Ja és nekem is illenék vmit készíteni hétfőre. :o)) Era! Én nagyon örülnék egy szépséges babának!:o))))

 

Én is mutatok egy fotót, ez a legfrisebb mutogatható. Nincs túl jó fotóarcom. Akkor lehet elviselhetőt csinálni, ha nem veszem észre, hogy fotóznak. De őszintén megvallva szívesebben állok a gép másik oldalán. A topictalin szívesen vállalom a fotós szerepét! :o))))

 

 

Előzmény: arcencil (6458)
36évi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6464
Te vagy az igazi anyja, én csak a körösztannya. :DDD
Előzmény: Kaoka (6462)
36évi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6463
megtaláltam az elnyúlt fejem :)))

Kaoka Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6462
Én is büszke!!!!!!!!!!
Előzmény: 36évi (6461)
36évi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6461
HOgy ti milyen helyesek vagytok egytől egyig. :)))) Öröm rátok nézni. És kilátszik a belsőtök is, megint mondom, imádom ezt a topikot és büszke vagyok rá!!!!! :)))
36évi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6460
Csinálj azt, amiben biztos vagy. Nem kell annak foltvarrottnak lennie. pl. egy baba? :)))
Előzmény: kustraerika (6443)
arcencil Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6459
Mi lenne, ha a képeket feltennénk a közös honlapra? Persze regisztráltan lehetne csak látogatni.... Esetleg mindenki bemutatkozhatna pár sorban.
arcencil Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6458

Bocsi, én csak ilyet találtam a munkahelyi gépemen....

Lehet, hogy lemaradtam valamiről, de találkozó szerveződik??? Szívesen utazom fel Szegedről ám! :-)

 

Lányok mindenkinek jobbulást!!!!

Camea Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6457

Óóóóóó, Ti szépek vagytok! Óóóóóó, Camea meg booooooldog! :o)))))

Most telefonáltak, hogy lesz színházjegy a karácsonyfa alatt! :o)))) Tehát január 6-án is Bp-en vagyok! :o)))))

exiefo Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6456

:)) Drága Ktimó néni vagyok én a javábul !

Csak a gondolkodás módom az valahol - megrekedt ? igy aztán
nem járok fejkendőbe, fekete ruhába, torpedóbugyiba, stb.
Ráadásul megtanultam legyinteni aki ezért megszól. Vannak páran.

De a 39 , 33, éves fiaim és a 26 éves lányom , no meg a férjem örül nekem.
No meg arrol sem szabad megfelejtkezni, hogy ki milyen géneket öröklött.
Előzmény: ktimó (6452)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6455

Elizaniko!

Annyira aranyos vagy! Pedig már találkoztunk Kecskeméten életem első közös varrásán és nagyon kedves voltál velünk. Azóta sem felejtettem el. -:)))

 

Erika!

Azt imádom benned, hogy mindig jó kedved van és az nagyon jó hatással van rám

 

Exi!

Téged sem ílyennel képzeltelek. Olyan érdekes számomra, hogy a ninck név alapján próbálom beazonosítani ki van mögötte. Téged barna hajjal, kicsit töpörödött maminak képzeltelek sötét sztk-ás szemüveggel, és egy fiatal helyes nagyika vagy.-:)))

 

Ktimó!

Mi már ismerjük egymást, de a babáid mindig elkápráztatnak.-:)))

 

Camea!

Már láttalak valahol egy képen és emlékszem az arcodra. Még jó. mert különben valami rózsaszin csodába képzeltelek volna.

 

Ezért nem szeretek úgy könyvet olvasni, ha már láttam filmen, mert senki és semmi sem olyan, mint a képzeletemben.

Előzmény: elizaniko (6450)
ahama Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6454
szintúgy
Előzmény: ktimó (6452)
ezkriszti2 Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6453
Szintén nyilas. (sajnos 38)
ktimó Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6452
exi! Teljesen másnak képzeltelek, olyan nénisebbnek, nem ilyen fiatalosnak :-)
Előzmény: exiefo (6451)
exiefo Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6451
csak azért volt, hogy feltudjatok készülni ! ha-ha
elizaniko Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6450
Ritkán kukkantok be hozzátok, mert nekem most nem aktuális a babavarrás, de már ezért megérte átjönnöm, láthatlak.
Előzmény: Kaoka (6446)
kustraerika Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6449

Itt vagyok én a férjemmel.A kép novemberben készült,úgyhogy friss!

Hihi!Csak elképzeltem,amint az esedékes találkozón mindenki a kinyomtatott fényképes papírkáival a kezében próbálja beazonosítani a többieket :)))

 

exiefo Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6448
Ha már mutogatunk !
Camea Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6447

... én se voltam titkos... rólam van fenn a honlapon, de aki nem lapozott oda, annak itt:

http://gportal.hu/gindex.php?pg=18492510

 

 

Előzmény: ktimó (6444)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6446
Ám legyen. Ez sem a legfrissebb kép. A kedvenc egyszem uncsikámmal.
Kaoka Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6445
Húzzál Engem és Nekem jó lesz egy ezüstfenyő is.-:)))))))))))))))))))))))De legalább két méter!!!  Nehogy már ezért ne gyere. Nincs semmi kikötés, csak Én írtam, hogy foltos ajándékot viszek. Aztán a többiek, hogy mit visznek azt nem tudom.
Előzmény: kustraerika (6443)
ktimó Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6444

Igen, emlékszem, hogy ott is elsunnyogtad a képet. Szerintem, aki akar, tesz fel képet magáról, aki inkognitóban akar maradni, az nem.

 

Kastan volt az első, itt az én képem is. Ez is vasárnap készült, télapó ünnepélyen a férjem munkahelyén (előttem a lányaim) :-)

 

 

Előzmény: Törölt nick (6368)
kustraerika Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6443
OFF:Vége a kezdő foltostanfolyásnak,január közepén indul a haladó.Addig ráérek!Szóval,hétfőn én is mennék Képmegyerre,ha Kao nem említette volna,hogy névhúzós ajándékozás lesz.Hááát,milyen foltos ajándékot készíthetne egy kezdő foltvarró egy profinak?!!!Nincs képem így odaállítani :( Most mondd meg,mit tegyek?
Előzmény: 36évi (6432)
ktimó Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6442
Hú, ez nagyon jól hangzik. Egy februári (és persze egy nyári) taliba én is benevezek!
Előzmény: 4Hópihe (6412)
ktimó Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6441
Igen, és tudom :-) Mesélték, hogy voltál is itt. Nagyon meg voltak elégedve a csajok, csak jókat meséltek. Én egy másik csoportba járok :-(
Előzmény: 36évi (6411)
Camea Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6440
Köszönöm Kaoka :o), de én nem beteg vagyok, hanem nyamvadt! :o) ... mondjuk a puha meleg ágyikó nyamvadtan is jó lenne.... :o)
Előzmény: Kaoka (6434)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6439

Évikém, a múltkori méembe írtam, hogy segítek, ha elfogadod. Még válaszoltál is a levélre, csak erre a kérdésre nem. De tudom nem direkt volt. -:)))

Az előző hsz-emet is ide szántam, csak lefagyott a gép. Bekapcsolás után, Nekem mindig a folttvarró jelenik meg, ha rámegyek az Indexre. Aztán csak írtam gyorsan és nem néztem hova. Remélem nem gond, hogy oda írtam véletlenül.-:)

Előzmény: 36évi (6435)
exiefo Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6438

:)) nehogymá' !
Még most is csak ocsudok ! És minden érdeket nélkülöz a bejegyzés !
Előzmény: Camea (6437)
Camea Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6437

Jujjjj, exi... most néztem meg.... most akkor ezek után, hogy szüntetném meg...? Nagyon köszönöm! (camea@irulpirul.hu)

:o)

Előzmény: Camea (6436)
Camea Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6436

Köszi, de éppen az idő az, ami nincs... illetve sajnálnám ilyesmire. Szóval, ha gportál kiborít idegileg, akkor megszüntetem és soha többé...., akkor elmerülök a nagy ismeretlenségbe... :o))

 

Előzmény: youlcsi (6433)
36évi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6435
Drága, nme jött levél, majd hívlak, aztán megbeszéljük.
Előzmény: Kaoka (6434)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6434

Szép napot mindenkinek!

 

Csak futólag vagyok, amúgy meg szinre sehogy.

 

Kdatta, IO, Camea! Jobbulást és C-vit. citromos tea, és puha meleg ágyikó. szívesen ápolgatnálak Titket, de szanaszét laktok.

 

IO nem értem mire gondolsz Micimackóval kapcsolatosan. milyen vagyok?-:)))

 

Évikém drágám, nem válaszoltál a mélemre, hogy kellek holnap vagy sem. Ha igen akkor vegyük fel magánban a kapcsolatot, akár telcsin is jó lesz.

 

 

Viki! Délután tudok újságokat keresgélni.

 

youlcsi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6433
próbáld meg a www.mlap.hu honlapszerkesztőt! eléggé egyszerűnek tűnik, csak kissé időigényes (nem tudom, hogy a gportal milyen, mert nekem attól viszketésem van :))
Előzmény: Camea (6363)
36évi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6432
Amelyiknél a posta van. Jössz? Kao és Kdatta is jár, meg Kustaera, ha nem épp foltostanfolyamozik. :)
Előzmény: 4Hópihe (6430)
36évi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6431
Az is érdekes... akkor meg pláne nem azt ünneplik az emberek. :(
Nekem mindig kevesebb jutott, az tuti.
Koccintáskor mindig emlegetjük, hogy ja, most volt a szülinapom, kocintanak, azt jóvan. De a családban már bevezettem, hogy január közepén ünneplek a kölkeimmel (14,22) együtt. :)))
Előzmény: ahama (6429)
4Hópihe Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6430

melyikben szakkörözöl? ahol a posta van vagy abban ami iskola ovoda müvház egyben???

 a nyomtatott kiválosághoz meg gratulaaaaaaaaaaa

Előzmény: 36évi (6426)
ahama Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6429

 Gratula, a jó elnyeri méltó jutalmát!

 

Ha esetleg szóbajön a kiállítás, majd nézzük meg, hol jobbak a lehetőségek.

 

OFF: akkor 1év+1 nap. Én is mindig úgy éreztem, hogy kevesebbet kapok mintha máskor lenne,  a karácsony miatt. Utóbb visszagondolva persze nem úgy volt! ON

Előzmény: 36évi (6427)
36évi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6428
amelyik magácskának szimpatikus. :))) vagy szavaztassunk, kinek melyik jó.
Előzmény: Camea (6424)
36évi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6427
konkrétan 65. Te is fijam, Brutusz.... :(
és nekem még ott van súlyosbító körülményként a 24-i névnap. Egész év aji nélkül... utáltam gyerekkoromban. :(
Előzmény: ahama (6425)
36évi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6426
hát nem pont arra gondoltam, de arra gondoltam második körben. Én a kápmegfyeri K.házra, ahol szakkörözünk a mi kis csoportunkkal. De a Csokonai is jó hely. Majd vándorkiállítást csinálunk. :))))

Erről jut eszmbe, az újpesti újságban lett egy kis pr-cikk a csoportról, és az áll benne feketén-fehéren, hogy: ...Vezetőjük, K.Éva kiváló foltvarró (pacthwork-ös)." (persze a nevem teljes valójában). Értitek? nyomtatásban is le lettem kiválózva. Meeeecsoda karrier!!!!!! Dagad a mellyem. :DDDDD
Előzmény: ahama (6422)
ahama Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6425
Te, a születési éved páros v. páratlan? Mert elképzelhető, hogy egyetlen nap van köztünk!
Előzmény: 36évi (6423)
Camea Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6424
A február 19-e, az kedd... tehát vagy előző péntek vagy szombat, vagy azon a héten péntek vagy szombat.... mer' én kisvidéki vagyok! :o))
Előzmény: 36évi (6423)
36évi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6423
Na, ez meg úgy van, hogy most nem volt 38-as, csak 48-as a fordásznál (neeem, nem méret, hanem festékszám :DDD), erre felkente azt, erre vörös lettem. Mer aszonta, télen sötétebb haj dukál. De az én hajam minden festéket ledobál pár hét alatt, a végeredmény mindig kopott szőke. :)))

És is akarok húzni, meg találkozni, meg ilyenek. Találkozznuk egyet topikszülinapon, meg egyet nyáron, mikor itthon van a kültagunk. :)))
(hamár az én szülinapomon nem tudunk, mert akkor mindenki mással van elfoglalva: 12.30) :(
Előzmény: Törölt nick (6418)
ahama Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6422

Mármint a Csokonaiban? Arra gondoltam én is, csak nem tudom, mi a menete. Meg a vásár dolog miatt kicsit tartok is tőle.

Előzmény: 36évi (6420)
36évi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6421
Imádlak!!!!!! :DDDDD
Előzmény: Törölt nick (6410)
36évi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6420
Nálunk a közösségi házban szeretnek midnenfélét kiállítani. :)))
Előzmény: ahama (6397)
ahama Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6419

Igen ez határozottan! Ez után aki keresi, megtalálja Évit ( ... merthogy olyan angyal :D)

 

Volt egy év, amikor a lányom a misztériumjátékról hazajövet után hetekig szűzmáriásat játszott! ( A nyári talákozóról is fent van ám a képetek)

Előzmény: Törölt nick (6410)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6418
Énmár ezt a múltkor is akartam írni, csak nem mertem...meg abban ahitben voltam, hogy Évi szőke... De ha szerinte vörös, hát legyen.. :D
Előzmény: Törölt nick (6410)
Camea Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6417
... tényleg még a haja is hasonló volt.... csak több.... :o))))
Előzmény: Törölt nick (6410)
4Hópihe Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6416

rövidlátó angyal..tökjóóóóóóóóóóó

:o)

Előzmény: Törölt nick (6410)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6415
mi a nagycsaládban így oldjuk meg a karácsonyi ajándékozást (24-30 ember)
Előzmény: 4Hópihe (6412)
ahama Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6414

Akkor gyógyulgassál és pihend ki magad és majd azután...:))

 

Egyébként meg mindent egyszerre sajna nem lehet !!

Előzmény: Törölt nick (6406)
4Hópihe Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6413
azt hittem valami vitamin.
Előzmény: Törölt nick (6380)
4Hópihe Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6412

dekuplisban ugy ajándékozunk( idén ugy tünik kimarad.)..hogy mindenki készit egy ajándékot amiben profi... azt jól becsomagolja.. egy étteremben szoktunk helyet foglalnillehetöleg külön teremmel mert a csereberéinket is ilyenkorra idözitettük szalvétahegyekkel és egyéb papirokkal az asztalon..

aztán gyorsan irunk számokat két példányban, ahányan vagyunk.mindenki huz egyet... az ajándékokat feltornyozzuk egy asztalra és a második példányu számokat egy egy ajándékra biggyesztjük..

szerencsémre mindig enyém volt a z ajándék átadása...akinél az adott szám van azonos számu ajándékot átadtam neki. kibontotta körbeálltuk hü-háztunk meg csodálkoztunk volt egy profi fotosunk ságnes személyében, aki jól megörzött mindent az utokornak.. aztán beszélgetés közös vacsi.tavaly még kareoki verseny/játék  is volt.

Előzmény: Camea (6382)
36évi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6411
Timó, ne izzéjjé, csak nem jberényi vagy?
Barátném az egyik csopvez. F.Ági. :)))
Előzmény: ktimó (6353)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6410

Ez az angyal 36Évi miatt kapott szemüveget :

Előzmény: 36évi (6407)
36évi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6409
Istenien szórakozom ezen a vörös-molett-babárvarr axiómán. :DDDDD
Előzmény: Törölt nick (6336)
Camea Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6408
... van egy olyan érzésem, hogy az én borítékomról még a nevem se derült ki, nemhogy a címem! :o))))))
Előzmény: Törölt nick (6406)
36évi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6407
Jól van drágáim, testképzavaros nem vagyok, csak azé írtam, nehgy egy nádszálkarcsú nyúlánk lehánykát keressen exi, na mer az nem én vagyok. Mellig elég karcsúnak látszom (a fotón) a vékony arcom miatt. Jóvammmá, nem magyarázkodom, csak vicc vót, na. :DDDD
Előzmény: Törölt nick (6329)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6406
Nekem már van egy jópár címem... tegnap elkeztdem egy listát csinálni, de aztán túl fáradt voltam hozzá.. :S
Nincs itt valaki rendszerező mániás, akinek lenne kedve ilyet szerksezteni? :D
Egy csomó borítékot meg kidobtam.. de a megbízható személynek azt is el lehet küldeni.. De ez így azért nem az igazi, mert mindenki látni akarja a másik arcát, örömét.. :) (sztem..)
Előzmény: ahama (6405)
ahama Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6405

Nos a húzáshoz, meg az ajándékozáshoz nem kellene feltétlenül találkoznunk, azt majd jóidőben.

 Aki szeretne résztvenni ebben az egészben megírná és egy abszolút megbízható, vállalkozó személy :D, aki persze így elesik a meglepetéstől, othon mindenkinek kihúzná, hogy kit ajándékozzon meg és elküldené neki mailben azt a bizonyos nicknevet.

 Hogy egymás címét hogyan tudjuk meg úgy, hogy a meglepetés is megmaradjon, azt most nem tudom, találjátok ki.

Előzmény: Camea (6401)
Camea Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6404
Nekem jó a február, mert akkor még ki tudom számolni a párom dógozós és szabad napjait... (nincs túlóra január, februárban.... de jóóóóóóóó! :o)))), és ha felmegyünk Bp-re, akkor összekötünk több programot... :o)
Előzmény: Törölt nick (6402)
Camea Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6403

.... kuporgok rajt, és nem akarnak megfialni.... :o) Nos, ha februárban talizunk, akkor nem kapsz előbb, csak akkor, de akkor feeeeeeebruári dizajnnal.... ha nem, akkor kapsz előbb ....

.... megnézzük az eseménynaptárt! :o))

Előzmény: Törölt nick (6399)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6402
.. és ha áprilisra jön meg? :D
Meg ha nyáron zuhé lesz?
Előzmény: Camea (6401)
Camea Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6401

Hja, aszittem, hogy az én szülinapom előtt vagy két héttel! :o)))

 

Igen, a rák nagggggyon jó jegy! ... nyugis, kiegyensúlyozott és nagyon kedves, amíg minden úgy történik, ahogyan ő akarja.... aztán ha nem úgy történik, nos.... azt még nemtom milyen! ;o))))))))))))))

 

Jó lenne a topiknyitás napja, de az február.... és ha addigra jön meg a nyakig érő hó?

 

Csinálj!

Előzmény: Törölt nick (6398)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6400

:-)Ja a jelmez és a díszlet adott volt, betlehemi környezet, mögöttünk a 180 cm-nél magasabb gyermekeink álltak angyaljelmezben olyan fejdísszel, mint IO kislánya:-), csillag az égen, ez volt benne a poén.

Varrt angyalkákat még nem tudom mutatni, mert aggasztóan vírusgyanús valamelyik szgép, és nem megy a védelem.

 

Előzmény: Törölt nick (6391)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6399
EH, dehhhogy van.. nem olvastad, hogy kuporog az angyalkáin? :D
(Mint sárkányanya a tojásokon..:D)
Előzmény: ahama (6395)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6398
Milyen sületlenésegeket beszélsz??!! :D MOST két hete... vagy talán már egy icipicit több... Pont Karácsony előtt egy hónappal...Echte Nyilas... kis Skorpiós beütéssel... :D

De asszem a Rák nagyon jó jegy...Jó, ugye? :DD

Ez a babás nap jó ötlet.. esetleg a topicnyitás napja? Topicos szülinap? Addig már nem is kell sokat várni, de elül a karácsonyi és még nem kezdődik a húsvéti őrület.. Aztán nyáron lehetn etopictali, télen meg jótékonysági vásár.. :D

Csináljak topicos eseméynaptárat 2008-ra? :D
Előzmény: Camea (6396)
ahama Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6397

 Én benne vagyok, meg régebben már beszéltünk arról, hogy ha tavasszal tudunk helyet szerezni, kiállíthatnánk a babáinkat. Akkor ott lehetne ünnepélyes megnyitó ( arra csak érdemes lenne eljönni messziről is ),topictali, ajándékozás... vannak itt  távlati tervek.   Csak innen a sötétszürke tél mélyéről olyan távolinak tűnik az a tavasz.

Előzmény: Camea (6393)
Camea Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6396

Híííííííííííí, rááááák vagy?! Te is rák vagy? Hááát hogyan nem jöttem rá? .... messziről fel szoktam ismerni a rákokat... hjóóó, lehet, hogy nem ennyire messziről... :o)

Előzmény: Törölt nick (6388)
ahama Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6395
Akkor IO-nak szerencséje van :)
Előzmény: Camea (6392)
Camea Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6394

Óóóóóóóóóóó, nem mondod, hogy így jársz vásárba? :OOOO

 

JÓ kép, montírozz mögé díszletet! :o)

 

Muti az angyalkákat is! :o)

Előzmény: Törölt nick (6391)
Camea Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6393

Csináljunk egy "rongybaba" névnapot v. szülinapot! :o)) Monjuk április 1.... vagy később, hogy már jó idő legyen.... ne legyünk kötve az megünneplésénél zárt helyhez... hanem mondjuk egy jó kis kerthelyiség.... mh?

Előzmény: ahama (6386)
Camea Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6392
Innét a cégtől viszik a postát..... szóval nem kell hosszú sorba állnom, ami alatt az embernek jönnek-mennek a gondolatai.... meg különben is ideges leszek a sorban, aztán inkább hazamegyek... :o)))))))
Előzmény: ahama (6390)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6391

Camea, sokat segítettél azzal, hogy megírtad, hogy este kézzel varrtál angyalruhát, hetek óta ott várakozott 5 UFO-m, ezekből tegnap este 3 változott angyallá. Szóval hasznos ez a topic. Itt egy 1 napos kép rólam, vasárnap egy jótékonysági vásárban lehetett családostul fényképezkedni.

Előzmény: Camea (6370)
ahama Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6390
Már, ha meg nem gondolja magát és vissza nem fordul a postáról, hogy ez mégis inkább neki kell   :PP :))
Előzmény: ahama (6389)
ahama Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6389
Van egy sanda gyanúm, hogy ezek után már nem kell sokáig ácsingóznod utána...:D
Előzmény: Törölt nick (6387)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6388
:DD Nemér!!! POnt két héttel az enyém után??!!
Előzmény: ahama (6386)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6387
:)) Igen, hosszú távra tervezünk.. :D Kdattával meg tegnap már épp a nyári táborról beszélgettünk priviben.. :D

Nem azért írtam, hogy az elsőbbséget magamnak zsebeljem be... csak mert próbálkoztam, oszt még Camea se vette észre, hogy mennyire szeretnék egy szélesszájú tündérlányt.. :D

Férfias férfi és babázik...Hm utópisssztikussss... :D
Előzmény: ahama (6383)
ahama Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6386
OK, akkor először azt sorsoljuk ki, hogy kinek a szülnapján legyen a húzás :D
Előzmény: Camea (6384)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6385
Procion
Éljen az intelligens Index.. :S
Előzmény: Törölt nick (6380)
Camea Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6384
Mh... mindenki karácsonykor húz.... mi húzhatnánk mondjuk.... húsvétra... vagy valentin napra... vagy május 1-re :))), vagy július 21-re... mer' az a szülinapom, és akko' én mindenkitől kapnék ajándékot, mer úúúúúúúgy illlllik! ;)))))))))))))))))))
Előzmény: ahama (6383)
ahama Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6383

Akkó bocs! nem akartam plagizálni, vsz. átsiklottam felette, vagy nem voltál elég konkrét!:P.  Egyébként nekem is az volt a hátsó szándékom, hogy kaphassak valakitől valami nagyon rá jellemzőt. Esetleg, ha úgyis megy a hagyományos karitatív közös varrás, abból mindenki legalább kettőt csinálna és az egyik menne ajándékba.

 Hú, távolba mutató közös terveink vannak! :)

Előzmény: Törölt nick (6379)
Camea Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6382

... nem is sóvárogtál.... vagy nem tűnt fel...

.... ezt régen a dekup topikban úgy csinálták, hogy egy topiktali keretében volt a megajándékozás. Azt gondolom, a jövő karácsonyig már eltelik annyi idő, hogy igazi összeszokott kis csapat legyen... annyira, hogy akár többszáz... km-t is utazzon az ember egy találkozóért... és akkor lehet a húzogatós.... de virtuálisan hogyan fogunk húzogatni? :o)))

Nemtom ott hogyan működött, Hópihe tudja... :o)

 

Előzmény: Törölt nick (6379)
Camea Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6381

Nem születettség, hanem gyakorlat... teszi a meeestert! :o)))

Nemtom szorított-e helyet végülis az angyalka... majd csak este beszélünk... :o) ... egyébként tántalán kapcsolódik az sk. ajándékhoz... én soha nem gondoltam volna, hogy férfiember ilyesmit értékelni tud... főleg, aki tényleg annyira "pasis", szóval férfias egyéniség... és már a sellőnél is és most is igen pozitív tapasztalataim voltak... szóval így érdemes sk. ajándékot adni, ahol ilyen gyengéd szeretettel fogadják.

 

Ma éjszaka már könyvet fűzök, neki a Fogási Naplót, Évikémnek egy "Titkaim"-at, és aprókámnak is valószínű egy ilyen című lesz.... de egy éjszaka csak egyre lesz idő... szóval a héten lesznek kész. :o) .... hja és még Vica osztálytársának is kellene valami "névhúzásos ajándéknak". :o))

 

Előzmény: Törölt nick (6378)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6380
<a href="http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9157796" target="_blank">Procion:</a> ez a topicja. Sajan, egy butácska félreértés miatt most eléggé befagyott ott a hangulat, de talán éppen egy kis érdeklődés újra felpezsdítené.. :)

PIhe, ez a reaktív langyos vizes festék, gyönyörű színeket és effekteket lehet vele kihozni, és nem kell főzni. Azért szeressük, mert a régi lepedőket, és az olcsó molinót, mert a förmedvény színű anyagainkat gyönyörűvé varázsolja, aztán lehet cafatolni őket... :D

Arci, azért van közelebb is. Katafa, aki ennek a technikának nagy mestere - mindnyájan tőle tanultunk, szokott csinálni tanfolyamokat. Most jan. 12-én pont lesz egy, persze már teltházas, és Te nagyon messze is vagy, gondolom, hogy emiatt felutazz, de ilyenkor mindig nagyobb mennyiségben rendelnek festéket Németországból a tanfolyamra+ betársulnak néhányan az otthon festők közül is a rendelésbe, így olcsóbb is (nagyobb kiszerelést osztanak szét),és a postaklts. is csökken. Itt a link a német oldalról. Ha autodidakta módon akarsz nekikezdeni, sztem Katafa akkor is segít online és nagyon szupi kis összeállított tananyaga is van, de a topicon mindenki nagyon készséges és segítőkész.. :D

Kriszta, sztem - hacsak nem viszket nagyon a tenyered - Neked is érdemesebb lenne megvárni egy hazai nagyobb rendelést, mert azért úgy jelentősen olcsób..

Az alapkitet leírta Katafa a tutorialban,amit küldött, de mingyá' kimásolom: "A www.patchworkshop.de müncheni boltból egy nyolc színből (citromsárga, narancs, magenta, fukszia, türkisz, középkék, kobaltkék, fekete) álló „szettet” rendelek, amiből elvileg bármilyen színt ki lehet keverni, valamint pluszban napsárgát és terrakottát. Ez összesen 90 dkg lesz, azaz fejenként kb. 7-8 dkg."

Ezekből rendeltem még azokon kívül,amiket tegnap írtam... :D




Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6379
.. ezt már én is megemlítettem halkan, mikor Camea angyalkái után sóvárogtam... de biztosan nagyon pörgött a topic, mert senkisem válaszolt rá... :o Szerintem jövő nov. körül visszatérhetnénk rá.. :D

Nemtom...néha kiabálni kellene? :D
Előzmény: ahama (6360)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6378
Jóvanna, nem mindenki született zseni, mint Te... :D Bocs, a degradáló feltételezésért!

MMs: édes sztori... és télleg nem szorított neki helyet az angyal? :D

Előzmény: Camea (6376)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6377
Hóhó! Csak a saját nevében tessen beszélni!!
Viki, milyen nyelven kell? Angol, német jöhet? :D
Ktimónak is van, ha jól emlékszem , két aranyos kötött babája, az szerintem nagyongyorsan elkészül... :D
Ja, és Néma is kötött már mackót, Mikulást... :D
Előzmény: Kaoka (6358)
Camea Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6376

Kösssssssssssssssszi a bizalmat! .... iiiiigen, tudok betűtípust telepíteni! ;)))

Nem beteg vagyok igaziból, hanem olyan nyamvadt....

 

Hjaaaajjjj, tegnap kaptam telon képet... azaz mns? ... nah, nemtom mi a neve, de kép volt.... ééééés a párom - általam készített - angyalkája "aludt" a párnáján. Kislányom jót rötyögött, hogy szegény T. ez miatt alszik most a földön! :o)))

 

Előzmény: Törölt nick (6373)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6375
Húúú, Tiéd a pálma. Tényleg nem vagy komlpett.. :D MInden elismerésem... Nálatok aztán biztosan minden csillivilli lesz az ünnepekre! :D
Előzmény: panti1 (6356)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6374
Kao, drágám, Te pont olyan vagy,mint a Micimackóban Malacka!! :D Pusszantalak! :D
(Mikor mész először? ;) )
Előzmény: Kaoka (6343)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6373
De amúgy tudod, hogyan kell feltelepíteni a fontokat, nem? :D
Ne keseregj Te sem, cserébe a portálon van már csoportos képfeltöltés, így tényleg csak egy pár perc,amit otthonról kell intézned.. :D

És jobbulj Te is! (Erre a nyálkás, nyamvad időre is lehet fogni néhány dolgot.. itt 3 napja esik minden éjjel.. :( )
Előzmény: Camea (6371)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6372
:) ÉS a legjobb az benne, hogy nem is kellett volna rá a mikulásos anyag. Tünemények a pinguk és a Télapó is, aranyosak a zsebecskék, csak sztem pont az a díszes anyag nem kellett volna rá.. A gombokra is kis zsákok jönnek?
Melyik technikával applikáltad?
Ez a férjecskédnek készült? (Korábbi években én úgy szépítgettem a késéseimen- persze nem ekkorán- hogy a Télapó hozta a páromnak a naptárt, és a többletajándék az volt, hogy az első öt napi csokit egyszerre ehette meg.. :D)


Én annyira nem lettem megelégedve az enyémmel, hogy be sem fejeztem.. Azzal vígasztalom magam, hogy Sára még úgyis eléggé kicsi hozzá. Esténként adventezünk, hogy a páromis velünk tudjon lenni (hajnali ötkor megy, sokszor 7-8-ra ér haza..), de sokszor már olyan álmos, hogy ki-kimarad egy nap.. Idénre maradt a vésztartalék: sima ablakos-csokis adventi kalendárium. MInden nap gyertyát gyújtunk, és megnézzük, hogy hány ablakocska van már nyitva. MOndjuk neki, ha minden ablak nyitva lesz, eljön az angyal. Jó is ez a képecske, mert barátkozik a karácsonyi fogalmakkal: Mikulás, rénszarvas, karácsonyfa, ajándék, hóember.. szóval minden rajta van... :D

És Kriszta, így persze be is tudok számolni a türelmetlen gyerek effektusról. Napi egy ablak. De persze, ha kimaradt egy nap,másnap kettő.. HOgy érteted meg egy húszhónapossal, ha egyik nap kettő, másnap miért csak egy? (Éljen a szülői következetesség!) Szerencsére az ablakocskák sz@rul vannak perforálva,így mindig a párom bontja meg kicsit, hoyg Sára is ki tudja nyitni. Miután bekebelezi a csokit (csóóóó!) , jön az obligát má!!! felszólítás (=másikat is..). Na akkor kezdjük magyarázgatni, hoyg a Mikulás minden este csak egy ablakmögé varázsol csokit, és csak az az egy ablak nyílik ki.. :D Apró hiszti időnként, de nem nagyon vészes, elég jól elfogadja, hoyg csak holnap lesz másik. :D

Tegnap viszont történt egy apró malőr: 20-a valahog ykilazult, és míg mi nem figyeltunk, Sára kinyitotta. Tök jó. Véletlenül sem 12-e vagy 13-a. Pont 20.. most majdnem Karácsonyig minden este meg kell majd küzdeni vele, hogy abból ne akarja kienni a csokit.. (Na, jó, valószínű, hogy kicseréljük egy másik nappal.. úgysem ismeri még a számokat.. :D)
Előzmény: Némakertész:) (6341)
Camea Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6371

Áh... reménytelen, meg annyit nem ér az egész. Nem vagyok rosszban a rendszergazdával, sőt senkivel, de amikor a kezdet kezdetén olyan jogosultságokat kaptam, hogy nem tudtam a wordben elmenteni dokumentumot, mert nem volt jogosultságom, akkor azért kiakadtam. Pl. most se tudok betűtípust telepíteni, úgy kell újra és újra felmásolnom, ha használni akarok valami másikat. Vírusírtó automatice frissül... telepítési jogosultság semmi.

Nem ügy, otthon megnézem, otthon tudok telepíteni, mer' ott én vagyok a rendszergizda!... :o))

Előzmény: Törölt nick (6369)
Camea Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6370

... nekem se százas a közérzetem... lehet, hogy van valami a levegőben.

Kislányomnak ígértem, hogy ma villámgyorsan elpakolom a varrós cuccokat, aztán mézeskalácsozunk... ma sütünk, hétvégén megírjuk.... ez a terv, aztán ember tervez.... :o)

 

 

Nah, kattintsál még egyet! ... és ne brühügj! ;))

Előzmény: Törölt nick (6365)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6369
Csak a régit kellene frissíteni a Flash playereden.. asse tudod megcsinálni a gépeden? Felmész a megadott oldalra, és asszondod neki, hogy download vagy upgrade.. egy próbát megérne, hoyg hagyja-e magát.. Nálunk is le voltak butítva a munkahelyi gépek, de azért vírusírtót pl. tudtam telepíteni rá..

Esetleg egy baráti, karácsony előtt kapucsínózás a rendszergizdával? :D (Biztosan neki seincsenek illúziói affelől, hogy a dolgozók a netet szakmai továbbképzéshez használják.. :D)
Előzmény: Camea (6367)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6368
Jééé.. tényleg... KOmolyan megérzés? :D
És hol láttál rólam fotót?

Ktimó, én a foltoson is elsunnyogatm a képfelrakást..
Az iwiw egy kicsit más, mert ott fennvan a képed, meg a neved, itt meg a nicked, a nézeteid és a lelked.. nem ugyanaz.. :D Mondjuk aki nagyon akar, utána tud keresni adolgoknak, ahogyan Te is megtaláltál, és pl. én is rákerestem már egy éve Erára (persze nála könnyű, mert a nevét használja..) De azért a beleolvasgatóknak én nem akarok ennyire kitárulkozni.. Ez a baj a scrapbook topiccal is.. ha a családi fotókat scrappelem, nem tudok dicsekedni.. :D
Előzmény: exiefo (6339)
Camea Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6367

 

Köszi! Kipróbálom még az otthoni gépen... csak igaziból nem szeretem otthon netezéssel tölteni az időmet.... a dráááááááááááááááááága időmet! :o))

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6366
Zabálnivalók a csipetek.. :D
Előzmény: Camea (6362)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6365
Tegnap hulla voltam. Ma is az vagyok, csak még nem is érzem jól magam.. :(

És fotózás után pakolásztam el, akkor vettem észre, hogy Elena angyala kimaradt.. Brühühü... Most kezdhetem előlről. Pedig már olyan szépen össze van készítve minden Maple-nak... :(
Megvárom, míg egy kicsit világosabb lesz, aztán kattintokmég egyet.. Brühü.
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6364
Egy pillanatra lefagytam.. csak az utsó hozzászólásod olvastam, azt hittem összeomlott a portálod.. Ne marháskodj már, le tudod monitorfotózni, mit ír ki a rendszer?!

Nálam műxik minden. Ha máshogy nem megy, szépen elküldöd nekem a képeket, meg a jelszavad, megmondod, mit hova, és én feltöltömNeked... Aztán majd csinosítod,meg feliratozod, meg akármi.. :D
Előzmény: Camea (6363)
Camea Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6363

.. nem költöztetem... megszűntetem, nincs energiám még egyszer összerakni.... és úúúúúúútálom a gportált (is)!!

 

IO! Neked müxik?

Előzmény: Camea (6362)
Camea Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6362

Jó reggelt ! :o) Itt a csipet-csapat! :o)

 

 

 


A gportal nem enged képet feltölteni, mert a player valamim régi.... az pedig régi is marad a munkahelyi gépen, mert erre nem tudok feltötleni semmit.... tehát elköltöztetem a honlapot...mh. úgyis már régen készültem rá. :o)

exiefo Creative Commons License 2007.12.12 0 0 6361

Viki ! igaza van Kaokának, a kötés, horgolás topicon nagyon felkészültek e
témából.
Ha nem akarsz ott fórumozni, nézd meg az " 1 éves fórum" c. honlpjukat .


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Minden Gabriellának boldog névnapot kivánok.
Előzmény: foltos Viki (6346)
ahama Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6360
Ez most  csak egy kósza ötletként ugrott be, meg idén már késő is van és át is kellene gondolni a módját, de jövőre nem lenne jó így topicon belül egy kihúzós karácsonyi ajándékozás?
Előzmény: ahama (6359)
ahama Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6359

Szuper a nagyik ajándéka, nemcsak egyéni, sk, de még közös is!

És itt jegyezném meg, hogy szeretném, ha jövőre Geri engem húzna!  :D

Előzmény: 4Hópihe (6357)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6358

Szia Viki!

Itt nem nagyon tudunk segíteni, de a szomszéd kötős-horgolós topikban biztos van raktáron valami. -:)))

Filc állatkákat nem akar varrni anyukád?

Holnap azért megnézem a régebbi Fürge ujjak újságaimat hátha találok valamit.

Előzmény: foltos Viki (6346)
4Hópihe Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6357

köszi.)

többféle szabásmintát kiprobáltam,szivem szerint a 6nagy tildast is átalakitanám, de nincs már rá idöm...

nagy kérdés még,hogyan ülnek majd fel a fára.

ha csipesz nélkül megmaradnának nagyon örülnék. a legnagyobb kislány hóember. egy most készült zsákba kerül és az a kislány kapja, belsö kényszerem volt, aki megjegyezte,hogy milyen jó lesz annak akit a fiam huz,mert biztosan valami szuper  meglepi lesz az az sk....nem ilyen nyomi a képe,sokáig kellett tartani mire sikerült jó fotót késziteni róla.

ma elkészültem a lekvárok és italok felcimkézésével és dekorációjával is.

a nagymamák italás cimkéjét megmutatom...

kis kamparis üvegre lett felragasztva...

-------------------------------

MI AZ A PROCION?????

 

ktimó szurkolok neked az elsö mézes sütéshez)))

Előzmény: ktimó (6347)
panti1 Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6356
Én jó ötletnek tartom. Én is csak téged ismerlek az iwiwről. Szívesen megismerném a többieket is. Nagyon jók az alkotások. én sajnos most nem érek rá varrni, mert amilyen pihent agyú vagyok most festem, tapétázom  a fél lakást. Így csak olvasásra futja esténként. mindenkinek szép estét kívánok,
Előzmény: ktimó (6348)
ahama Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6355

Jó ötlet a fényképesdi. Irtó kiváncsi vagyok Rátok!

 

Sese! mail ment.

Előzmény: ktimó (6348)
arcencil Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6354
Klasszak a színek. Kár, hogy messzi van :-(((
Előzmény: ki1csoda (6351)
ktimó Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6353
Három foltvarró csoport van a városban, ez a három csoport rendezett közös varrást, de "külsősök" is jöhettek. Szerencsére jól sikerült.
Előzmény: ki1csoda (6351)
ktimó Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6352

Itt találsz rengeteg állatmintát (50 oldal):

 

http://handmade.idvz.ru/forum/forum_posts.asp?TID=118&PN=1&TPN=1

Előzmény: sese11 (6349)
ki1csoda Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6351

Arci, a takaro egy nagyon jo baratunknak lesz, pontosabban a kisfianak:-)) En prociont http://www.dharmatrading.com/procion.html  innen fogok rendelni, latod az arakat is..haaat ez van.

 

Timi, tok jo, hogy talatal embereket, kozos varrogatasra!! Nevetseges, de itt a kornyeken semmi nincs:-) Mar vegigneztem a lehetseges tanfolyamokat is de semmi erdekes.....

Előzmény: arcencil (6345)
arcencil Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6350
Támogatom!
Előzmény: ktimó (6348)
sese11 Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6349
Állatfigura kellene nem jelmez, kb 30 cm-es, bár ez úgyis mindegy hiszen lehet nagyítani a mintát. Köszönöm a gyors választ.
Előzmény: ahama (6288)
ktimó Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6348
Engem is értek meglepetések augusztusban. Ki1csodát és Kaokát is teljesen másként képzeltem el. Nyáron volt a foltos topikon egy kezdeményezés, mindenki tett fel képet magáról. Nagyon jó ötlet volt, én minden képet lementettem, teljesen más úgy "beszélgetni" valakivel, hogy tudom, hogy néz ki. Persze egy személyes találkozót nem pótol, de a semminél több. Mi is megtehetnénk ezt, nem? Mindenki feltehetne egy képet (itt sem látják többen, mint az iwiw-en). Ha nem tetszik az ötlet, szavazzátok le! :-)
Előzmény: Törölt nick (6335)
ktimó Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6347

Szerintem is jó ötlet a karácsonyi jótékonysági varrás. Most is milyen sok embert megmozgatott! Már többször végignéztem az összes angyalt, és kíváncsian várom a csoportképet :-)

 

Hópihe! Nagyon jók a hóemberek, már az elsők is szuperek voltak, de egyre jobbakat és jobbakat varrsz. Ezek a kislányok nagyon édesek.

 

Néma! Szép lett ez a kalendárium is. Már nagyon gyűjtöm az ötleteket, és jövőre én is belevágok egybe!

 

Egyébként nagyon fel vagyok töltekezve kreatív energiával, szombaton közös varráson voltam itt helyben. Nagyon jó volt, igaz, semmit nem varrtam, de jókat beszélgettem és gyűjtöttem az ötleteket és mintákat. Csak már túl lennék a karácsonyi készülődésen! Még nekem is van két szoba hátra, együttérzek IOval. A mézest már tegnap bekevertem, holnap sütöm (életem első mézeskalács-próbálkozása).

foltos Viki Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6346

Sziasztok babás lányok!

 

Segítségetekre lenne szükségem!

A húgom utolsó hónapos kismama, s az anyukám elhatározta, kötögetni fog neki. Az ágytakaró, fejvédő már kész, most jönnének a játékok, de szőrén szálán eltűntek a régi Fürge Ujjak újságjai. Ha van bármilyen köthető baba vagy állat mintátok, megosztanátok velem?

Előre is köszönöm!!!

 

Szép estét!

Viki

 

arcencil Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6345
Milyen babatakarókat varrsz???? És kinek? Nagyon kíváncsi vagyok.....
Lányok, tudom, hogy ez nem az a topik, de a Procion mennyiért és honnan rendelitek?
Előzmény: ki1csoda (6324)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6344

Némácska!

Jó munkához idő kell. Megérte. Annyira aranyos lett.

Előzmény: Némakertész:) (6341)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6343

exi!

Jobb félni, mint megijedni.-:)))) Azért annyira nam vagyok félős, csak egy kicsit.

Előzmény: exiefo (6337)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6342
Akkor anyukád lemenne hídba a csecsemő babámtól. Ha, meg látná, hogy milyen féltve emelem fel, lehet, hogy Ő meg Tőlem félne.-:)))))))))))) Pedig nem is vagyok vörös és molett. Varrjál Neki egy szép babát, hátha akkor másként látja.
Előzmény: Törölt nick (6335)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6341
Sziasztok!
HÚ, IO, te aztán belecsaptál a takarításba....
én vasárnap végre befejeztem a másik kalendáriumot (sajna jól elkéstem vele) , így most egy kis
OFF



ON

erősen "gombhoz a kabátot" jelleg, a Mikulásos anyaghoz csináltam a naptárt...
ki1csoda Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6340

Pontosan ez jutott eszembe. Egyebkent mondjuk a molettbe meg epp belefertem anno:-)

 

IO es mi volt az alapset pontosan? Ahol en rendelek Dharma whatever, ott csak gagyi kit-ek vannak:-) Barnat ertettem, berendelem azt is.

Előzmény: Törölt nick (6336)
exiefo Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6339

Megérzés , azt is gondoltam, hogy nem fekete, kreol tipus vagy,
elég kicsi a feltett kép, de szerintem a szemed, őzike, vagy kissé zöldes ?
Előzmény: Törölt nick (6338)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6338
:-O Te honnan tudod, milyen vagyok??!! :DD
Előzmény: exiefo (6337)
exiefo Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6337

IO
érdekes én pont olyannak képzeltelek, mint amilyen vagy, és ha jól tévedek,
legalább 2 gyerekem is idősebb lehet Tőled.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kaoka , remélem nem kell minden molett vörös nőtöl félni .
Előzmény: Törölt nick (6335)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6336
Tehát: Mindenki vörös és molett, aki babát varr.. MOst már 36évit is értem a vastag combjaival hogy jön a képbe.. :D
Előzmény: Kaoka (6334)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6335
:))) Hát.. szerintem elsőre nagyon ritka, hogy valaki eltalálja, ki milyen lehet.. :D Én már nem emlékszem, milyennek képzeltelek.. Az az egy napos tali baromi gyorsan felülírt minden korábbi képet.. :D

Kao,Te meg pont annyi idős vagy, mint anyukám..:D Ő mégis hülyeségnek tartja a babavarrást.. :(

Kriszti, én ősszel a Katafánál is használt alapszettet rendeltem meg + bordót, csokibarnát, mert szerintem ezt lehetetlen Procionnal kikeverni.. (hah, mondja belőlem a profizmus.. :P) és még karminpirosat, mert nekem nagyon lilás mindennek a tónusa, egy kicsit próbálommajd ebből behozni a pirosakat (ha nagy leszek, csinálok egy piros-barna-burgundy színpiramist.. :D) Szal, nem sikerült, és kíváncsi vagyok, milyen.. :D

Lefotóztam a babákat, ha éjjel nem ájulok be, felteszem... Ha igen, akkro csak holnap.. (Bassz, a space-m akadozik.. lehet, hoyg szedhetem szét újra?!)
Előzmény: ki1csoda (6331)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6334
Téged is másmilyennek képzeltelek el. Vörösnek, molettnek és kicsit féltem is Tőled.-:))))))) Aztán teljesen más vagy  és már nem is félek. 
Előzmény: ki1csoda (6331)
beszand Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6333

Drágám! Miről beszélsz milyen méretekkel nem vagy megelégedve? Igaz nem 36-os ruhát hordunk (én sem), de hol a nagy? Nézzed meg jobban az oszt.fényképet! Pusszantalak!

 

Előzmény: 36évi (6319)
ki1csoda Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6332

OFF off...

IO, nem akarnam Katafat zsibasztani a hulyesegemmel, Neked van valami  festek set-ed? En rendelni akarok, de a 200 szinbol nem tudom hogy a banatba valasszak ki mondjuk 5-ot, ami jol keverheto. Tudom, hogy ez egy tok rossz kerdes, mert mit akarok festeni stb. Azert kerdezlek, mert hasonlo szinekben mozogsz es hatha.

koszi

ON on

ki1csoda Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6331

En tutira vettem, hogy OI, nem tul magas, voros es olyan testes, nem kover, hanem olyan gombolyu:-) engem a Vacskamati vitt felre.

 

IO, a zsenialis otlet meg lesz varrva, mert most mar latom hol ment felre, egyszeruen nem jol erzekeltem az aranyokat....nem meglepo, nulla aranyerzekem van. Ha meg leirnam, tuti valami mast kepzelnetek el, mint a dobozaimmal is:-))

Előzmény: Kaoka (6330)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6330
Na megvagy! Olyan helyesek vagytok.-:))) Teljesen másképpen képzeletelek el.
Előzmény: Törölt nick (6327)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6329
MOndd a zseniálisat, aztán itt majd kapsz a lányoktól elég ötletet a kivitelezéséhez is! :D

jaja,én sem tudom,miről beszél ez a nő.. tiszta testképzavaros szegénykém.. :D
Előzmény: ki1csoda (6324)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6328
Erre mondják, hogy nem bátor a bányaló,csak vak..:D
Előzmény: nana56 (6326)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6327
Ktimó vagy Kustraera ismerősei között megtalálsz... :)
Előzmény: Kaoka (6325)
nana56 Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6326

OFF

A hóttprofik is úgy mernek ilyesminek nekiállni, hogy szétszedés előtt lefotózzák a billentyűkiosztást.  Az én gyerekem inkább vett nekem egy új billentyűzetet, azt mondta, hogy a nyugalma megér ennyit :o)))

Előzmény: Törölt nick (6323)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6325

Fenn vagy az iwivwen? Nahát, utánanézek. Ha megtalállak bejelölhetlek?

Előzmény: Törölt nick (6322)
ki1csoda Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6324

Jo takaritast IO:-)

 

Evi, kivel talakoztam en????? meretes comb, hatso.... :-)

 

 

Pihe, ez a zold nekem is kedvenc lett!

 

Na en most epp babatakaro(ka)t varrok. Volt egy, meg egy masik zsenialis otletem, de mikor varrashoz ertem kiderult, hogy nem jo.... most van egy nem annyira zsenialis, de eleg jonak tuno:-)

A karacsonyi jotekonysagi cucc jo otlet!! Foleg ha korabban fennt van a minta, mert tuti sokan megcsinalnak.

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6323
Hehe,épp mikor azt írtad, akkro kezdtemel kiszedegetni a billenytűket a helyéről. POrszívóás,lemosás.. sajna, még eg ykicsit be kell járatni őket,addig i sbocs az extra sok elütésért.. :D

Jah,ha valaki ilyesmit csinál,fogadjameg a tanácsom:gyereket messze el a géptől: sorba a monitor elé kiraktam a gombokat,hoyg könnyen visszategyemőket a helyére,enyémlányomelső dolga az volt, hoyg szépen belemarkolt a gombokba.. :D

Megjött Elena és Arci angyala is.. Még a számokat is visszarakom, sozt fotózok.. (felkiáltójelemsincsmég.. :D)
Előzmény: exiefo (6317)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6322
Édeske,tulképp nem az arcod elnyúlt hanem a fotó maga.. :D

De az iwien is ez van fenn Rólad... és télleg szépen ki vagy festve.. .D
Amúgy meg fontos ám a pozitív énkép... A végén még szegény Exi majd leszólítja a mázsás hölgyikéket.. :D
Előzmény: 36évi (6320)
exiefo Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6321

Oké Évi !

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Elena ! neked is egy OK.
Előzmény: 36évi (6319)
36évi Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6320
Na, ezzt most olvastam... szóval elnyúlt rajta az arcom???? Pedig még ki is volt festve :))) Épp Beszanddal randiztunk osztálytalálkozó címén. :DDD
Nem láttál még más képet, rettentek születnek rólam. MIndig asziszem, hogy az életben is ilyen vgyok, aztán megnyugtatnak, hogy nem, ott (hál istennek) mozogsz. :DDDD
Előzmény: Törölt nick (6287)
36évi Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6319
Én ott leszek, vörös göndör haj, szemüveg, méretes comb és hátsó. :))) Ja, és az elmaradhatatlan vigyor. :))))
Előzmény: exiefo (6271)
exiefo Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6318

Elena irtam !
Előzmény: ElenaNicole (6299)
exiefo Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6317

.)) sz.tem egyik topicon sincsenek, mert ezek a poros billentyük, nehéz
őket tisztán tartani. Van ismerősőm aki ezért nem vesz sz.gépet.
Én is csak tavaly karira kaptam, ezt a családtól, játékszernek.
Ezért vagyok tudatlan hozzá.
De én vezetni is 50 évesen tanultam meg, és másodikra átmentem.
Előzmény: Camea (6314)
beszand Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6316

Sziasztok!

 Már hiányoztatok csak most a vírus győzött felettem. Ma visszaolvaslak benneteket végig. Nagyon helyesek az új angyalkák. A kis pocaklakóhoz (mi csak Gravidának hívtuk annak idején az urammal) gratulálok. De jó neked én nagyon élveztem minden percét a várandósságnak.   (Sajna nekem nincs ilyen képem a két gengszteremről. A kicsi szombaton volt 13 éves. ) 

4Hópihe Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6315
némelyik porrongy puha meleg flanel.jó kis babaruha készülhet belölük.
Előzmény: Camea (6314)
Camea Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6314

... asszem a porrongyot szorongatók nem ebben a topikban vannak! :o))))

Pedig arról álmodtam mindig, hogy ha fölnött leszek, olyan leszek, hogy széééépen kisikamikálom a lakást, aztán ülök a tv előtt, és akkor nem lesz soha kupi! ...... saaaaaaaaaaaajnos nem jött be!  ;o))))))

Előzmény: exiefo (6313)
exiefo Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6313

IO ! ne eszkuzáld / hu de szép magyaros / magad, tényleg nehezebb
egy még ugyanakkora házat, is rendben tartani, mint egy lakást.
Mi is laktunk Pesten a 3. on, mire felérsz a cipőd megközelitőleg sem olyan koszos
mint ha egyből a kertből jössz.

Na megaztán ha gyerekek vannak, arról ne is beszéljünk, de szegények ők is
otthon vannak,nem tilthatod meg nekik a foglalatoskodást.

Mi ketten vagyunk, de apa, mint minden férfi más elveket vall a rendről.
Ha meg átjönnek az unokák , /szomszéd lakás / örülök, és nem rendszabályozok.

Nálunk a nappaliban, meg az étkezőben, mert egytérben van mindig rend van.
A konyhában, és az emeletre nem engedek akárkit, csak aki megérti,
hogy a hálóban csak lefekvésre kész az ágy, a felső nappaliban nincs
nagy lehetőség kupira, a gardrob meg szigoruan elzárt terület.

Tanuljátok meg lányok, mi csináltuk a lakást, nem ő minket, tehát szolgáljon.
Bocs , de ez kikivánkozott, nem birom ha egy nő állandóan porrongyot szorongat.
Előzmény: Törölt nick (6305)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6312

Köszönöm aranyos vagy.

Na most aztán hiánypótlás ezerrel. Van rá két hetem.-:)))))))))))) És csak esténként fogok jönni, ha lesz rá időm. Azért nem fogok mostoha lenni hozzátok. -:))))))))

Hogy haladsz a waldorf babzikával? Az enyém már majdnem kész, csak cipőt varrok neki. Hasrafektetve teljesen olyan mint egy csecsemő.-:))))

Előzmény: Törölt nick (6310)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6311
Műhűahanyaaaag??!! Barbárság! Ez kéremcépen porszeláán! Ne is emlegessük egy hozzászólásban a kettőt..
(Meg aki így becsüli meg a párja ajándékát.. :D)
Előzmény: Camea (6308)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6310
:-DDD Hurrá!!! Gondoltam ám Rád ezerrel!! CSak vártam, hogy majd Te jeletkezel!!
Előzmény: Kaoka (6309)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6309

Sziasztok!

 

IO. Megfelelek !!! Tudod miről beszélek.

 

Ide is lehet jönni, sütni főzni takarítani, vagy megyek Én, de akkor nem láttok napokig.-:)))))))))))) Ja és varrni is.-:)

 

 

Pihe igaza van IO-nak. Sok az a fekete mellényke, de amúgy édesek.

 

 

Camea Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6308
Nekem is van egy műanyag fejem... a párom vette tavaly valami vásár végén.... pont mellette volt a horgász bolt, oda besasszézott, és visszafelé engem meglepett egy articsóka angyallal, amit én otthon ezerrel szétbontottam, és a szalagokat felhasználtam ... abból van a nagyobb angyalkáim szárnya, és az a kicsi szalag-angyalka a honlapon... a műanyagfej még megvan, de szerintem az nem antik... inkább a gagyi kategória... azéééé' majd megvizsgálom, hátha kincsre leltünk 200 Ft-ért...., mindenesetre a szalag a sokszorosát érte már. :o)))))))
Előzmény: Törölt nick (6306)
Camea Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6307

Tudom. .... szoktam is mondani, hogy a panelnál nincs kényelmesebb. Egy nap alatt végignyaltam mindent... ablakokat... csempéket... szekrény tetejét... lepakoltam a könyveket.... stb. stb. Nem tudom azt mondani, hogy rend volt ma reggel, mivel még este varrtam, de úgymond tisztaság, és innét kezdve már a rendrakás 1-2 óra alatt bőven megvan....

Jövő héten sütögetünk ezerrel...  :o))

Előzmény: Törölt nick (6305)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6306
Na, ez tetszik! Ki tudja megmondani, mi a különbség a szép antik, és a régieskedő giccs között? Hajszál.. mégis annyira érezhető.. Nagy kihívás lesz szépen, ízlésesen restaurálni.. :D
Előzmény: exiefo (6298)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6305
Nekem az 1 nap nem lenne elég.. :(

(Hogy működnek a férjek és feleségek:

Férj: mi az, hogy nincs helye a holmidnak??!! Majd 100 négyzetméreten?! És ha panelban laknánk?!

Férj másodszor: Mi az, hogy nem győzöd a takarítást, alig nagyobb a ház, mint egy kétszobás panel! Azt se bírnád?!)

A tények: 98 nm, 30 éves (a régi holmit nehezebb ám takarítani.. csak úgy mentegetőzöm.. :D) akkora ablakokkal, mint a paneloknál.. csak éppen nem lehet elforgatni.. csak buktatni.. aztatat meg egyedül lehetetlenség...
Előzmény: Camea (6301)
Camea Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6304

...nemisigaz! ... mer' fekete! :o))))

 

Cépek! Bájosak! :o)

Előzmény: 4Hópihe (6303)
4Hópihe Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6303
kérem szépen ezek sötétkékek...
Előzmény: Camea (6292)
hirvike Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6302

Talán még nem késő...

 

dália: nem ezt kerested?

 

http://dollmaker.nunodoll.com/santa/mini_santa.html

 

Camea Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6301

... hjóóó, akko' nem mondom meg, miért voltam múlt héten 1 napot szabadságon. Hiába is kéééééééééééérdezed, úgy se mondom meg! :DDDDD Camea@adög.hu

Előzmény: Törölt nick (6297)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6300
Ő kifejezetten jól fog mutatni Cameás széles vigyorral.. :D
Előzmény: Camea (6296)
ElenaNicole Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6299
Kérlek, írj egy mailt telefonszámmal, felhívlak)
Előzmény: exiefo (6291)
exiefo Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6298
:)) ez igen hókislány v. hóemberlány ? ötletes.
a jövö évi őrangyalaimat én is ugy tervezem, hogy mindenféle lesz köztük.

ezek amik föl vannak rajzolva saját minta, kicsit nagyobb, és még vagy
200 db - ra valo anyagom van.

Nna meg még belé kell életet lehelni. Őt kukáztam, a tarkóján ottvan a márka jel.
nagyon régi.
Előzmény: 4Hópihe (6290)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6297
:-)) Na, ezért nem fogok soha annyit csinálni egyszerre.. :D Bár meggondolandó.. mert a nagy szemetelés megvan egy füst alatt, az ufókból babát csinálni meg lehet lassacskán is, rendes lakásban..
NAh, be is fejezem a szemetelést, mert senki sem mossa meg helyettem az ablakaimat.. (Aki már befejezte a nagytakarítást, kérem, legyen kíméletes, és ezt most ne közölje velem.. :D)

Sára nagybabájának a kültakaróját meg éppen most mossa a gép.. Egybe tettem a 3 színt, meg raktam mellé néhány terrakotta és barna ruhát, hátha megárnyalja kissé.. :D
Előzmény: Camea (6295)
Camea Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6296
... vagy legközelebb a millói vénuszt csinálom angyal ruhában... annak nem kell annyi kéz... sőőőt egy se .... ;)))))))))))
Előzmény: Camea (6295)
Camea Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6295
... nem is az idő hosszú, amíg kiforgatja az ember... hanem bumm... még mindig kar... még mindig kar.. még mindig kar... azért a végén már felváltva csináltam, hol kar, hol láb.... hogy vááááááltozatos legyen! :o)
Előzmény: Törölt nick (6293)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6294
Jaj, hát a léányeget meg kifelejtém!! A zöldruhás!! Tünemény! Nekem ez tetszik a legjobban eddig.. Mondjuk a fekete mellénykét? sálat? szal azt a valamit levenném már róla..
Előzmény: 4Hópihe (6290)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6293
:DDD Drágám, kék azért nem lehet, mert a lineket jelölöm azzal.. :D Amúgy is, az okosok azt mondják, ez egy figyelemfelkeltő szín.. :D (nekem meg az egyik kedvencem amúgy.. ezen kívül nincs is talán olyan szín, aminek a primér változatás szeretem.. :D)

Nekem meg sose' fogy el az alapanyagom!! Most érkezett meg a csomagom Simon úrtól, benne 10 méter molínó!! Trallala!! :D

(A babák kifordítva, a 12 kar kb. 20 perc volt, de közben neteztem is.., de egy db/perc biztosan kell .. az azért ugye nem nagyon lassú.. :D )

Elena, Exi, remélem, sokan csatlakoznak még Hozzátok, lesz ott jópár foltos is- vidám, szívélyes, szeretnivaló banda.. :D
És léccilécci, fotózzatok!!
Előzmény: 4Hópihe (6290)
Camea Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6292

...hjujjjj, Pihe! Ezek nagyon szépségesek! :o))) Nagy-nagy gratula! :o))) Mondjuk a kis kék csipkékhez... a fekete sál és sapó nem elég hölgyes.... de naggggyon profik! :o))

 

Előzmény: 4Hópihe (6290)
exiefo Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6291

ELENA ! ketten 4 órakkor talizunk a40 -es busz megállójában, legyél ott Te is.
Sajnos nem tudunk sokáig maradni, mert haza is kell érnünk, nem pestiek
vagyunk.
Ha akarod beszéljük meg privibe a felismerést
Előzmény: ElenaNicole (6289)
4Hópihe Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6290

lekörözted a hóembereimet)))

 én most kezdek kimerülni, pedig még akad anyag kicsikre legalábbis..

 most a kislányokon a sor...

a hétvégi hókislányok:

 

a kicsiknek már nem csináltam igazi répákat csak filc darabbol répaformát kaptak.zöldruhásnak pirosbogyos virág van a kezébe, de rossz fotot nyomtam fel róla..

 

IO: a gyengébbek kedvéért az update PIROS::

miért nem irtad ki rögtön,hogy csak miattam pirositasz,hogy szoktasd a szemem  hozzá...

:o))))

 

nah csak azért is megmutatom...

:o)

Előzmény: exiefo (6273)
ElenaNicole Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6289

Nemrég csatlakoztam hozzátok a Fanni angyalka készítés kapcsán. A vásárba mindenképpen elmegyek, és örülnék, ha ez az alkalom ismerkedési lehetőséget is jelentene. 

Előzmény: exiefo (6279)
ahama Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6288
 Jelmez vagy állatfigura kellene? Az utóbbival tudok szolgálni.
Előzmény: sese11 (6281)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6287
Exi, 36Évi tegnap biztosra mondta, hogy megy. A képtárában találsz róla egy elég rossz fotót (el van nyúlva szegénykémnek az arca.. :D), de ráismersz majd. Amúgy meg egy kirobbanó, izgő-mozgó, fiatal göndör hajú, szemüveges csajszit keress.
Kastan is ígérte, hogy próbál elmenni, róla meg a honlapon van egy fénykép a topictaliknál.. ha kéred, priviben megírom, melyik ő.. :D Kaoka esetlegesre mondta, a többieket nem tudom. Pestiek? Kdatta, Kustraera?
Előzmény: exiefo (6279)
Camea Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6286
... hjaaaa.... és okos is.... ééééééés mindjárt megkeresem a tükröm, aztán írom a többit! ;)))))))))))))
Előzmény: Törölt nick (6284)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6285
Szia! Sajna, nekem nincs perpill ilyesmi a tarsolyomban, de majd jön Ahama, Ktimó vagy Kaoka, ők talán tudnak segíteni. Milyen anyagból és mekkora kellene? És mikorra?
Előzmény: sese11 (6281)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6284
Üüüügyes Camea!! :D Jó támpont lehet pl., ha rákattintasz az Újdonságok menüpontra (széép piros.. :D) Oda mindig belinkelem, ha változtatok, vagy hozzáadok valamit.. :D
De ez csak egy ötlet.. az a lényeg, hoyg haszálhatónak tartod.. kinek mihez kell.. :D

Arci, a jobb oldalon legalul van egy új menü.. (újdonság még nincs benne ..)
Előzmény: Camea (6282)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6283
Mivel kezdő varrós vagyok (tegnap írtam, hogy nemrég még egyenesen sem tudtam varrni a varrógéppel, nem megyek varrok vissza az elején és a végén, hanem hosszú szálvégeket hagyok. A kifordítás után ezzel varrom el a nyílásokat, a ruháknál meg ezzel szegem el a vágott széleket.. (A szegést és felhajtást amúgy is szeretem kézzel csinálni, a ráhagyásokat kétfelé hajtva levarrom és sokkal vékonyabb lesz, szebben kifekszik, mintha csak géppel tisztáznám.
Ez zajlik most minálunk: Sorozatgyártás, miszlikbe aprítás... (Na, ebből csináljanak a foltosok cafatosT!! :DD )
Előzmény: arcencil (6280)
Camea Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6282
...én sose tudom, mit kell nézni a honlapon... pedig minden nap rámegyek, aztán ide kattintok... oda kattintok... nézegetek kicsit... gyönyörködöm kicsit... aztán kész. Szóval nem tudatosan használom, hanem csak úgy jövök-megyek benne... de szerintem tökjó... :o))) ... de azt pl. első látásra észrevettem, hogy van beköszönő szöveg... ;))))
Előzmény: Törölt nick (6270)
sese11 Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6281
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Az iskolai karácsonyi műsorhoz lenne szükségem bárány , tehén ló, kutya szabásmintájára. Kérlek ha tudtok segítsetek! Fontos lenne.
arcencil Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6280
IO! Mit értesz a lógó szálvégek eldolgozása alatt??? Mert én csak levágom....
Előzmény: Törölt nick (6277)
exiefo Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6279

:)) ezeket már januárra készitem elő. A kedvenc gépem elmegy TMK. ba
a másik kettő csak kissebb munkákra van.
Tehát ha az unalmas , hosszú , sötét , depis januárt tul akarom élni, dolgozni kell.
a legjobb a munka terápia.


De arra nem kaptam választ ki lesz kint a vásárba ?
Előzmény: Camea (6276)
arcencil Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6278

IO! Hol van a vázlat???

Én egyébként tegnap este nem csak a középső, beköszönő rész változását vettem észre, hanem jobb oldalt is van néhány újdonság.. (számomra)

Előzmény: Törölt nick (6270)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6277
Én a körbevarrást szeretem... Amit kifejezettem utááálok: a lógó szálvégek eldolgozása... Visítani tudnék tőle, mire elvarrom mindet!!

Persze vitathatatlanul a legjobb rész az, amikor a kezed alatt a baba életre kelti magát.. :D (Kb. onnantól, amilyen állapotban Te fel szoktad tenni az ufóidat.. :))
Előzmény: Camea (6276)
Camea Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6276
... de így már, hogy írod, teljesen jól kivehető.... brrrrrrrrrr, ez volt a legborzalmasabb része, amire körbevarrtam... kiforgattam.... még a 10-nél is rémes volt, akkor meg is fogadtam, hogy ennyit egyszerre soha többé.... de hááááááááááááát 36-ot :OOO.... minden elismerésem! :o)
Előzmény: exiefo (6273)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6275
HAAARMINCHAAT????!!! Wow... És mindnek van gazdája???!!
Előzmény: exiefo (6273)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6274
A második képet nem látom jól.... Csak nem angyalok??!!! :-o
Én meg nagyra vagyok itt a hat darabommal.. :S

Már mindenki sorozatban gyárt?? :D

(Tallina, ugye Te is megmutatod majd a csapatot?)
Előzmény: exiefo (6271)
exiefo Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6273

:)) nem jól látszanak sajnos, az első egy kalocsai futó, a második 36 baba
angyal akar lenni
Előzmény: exiefo (6271)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6272
:-DDD Igen, valahogy így képzeltem.. :D
Előzmény: Camea (6269)
exiefo Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6271
Sziasztok ! naagyon nyuzott vagyok. Tegnap még bejött 2 angyal rendelés.
Pedig már elkezdtem előre látni, és felrajzolni a januári munkákat. / lásd /

Szeretném tudni, hogy kik lesztek kint a vásáron, mondjuk, ha odamegyek valakihez
hogy én vagyok én, nem fog rámnézni hülyén ?
Remélem nem leszek ilyen sz.......l és el tudok menni.
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6270
Amikor szerkesztem a honlapot, akkor mit látnak a honlaplátogatók? Hogy megjelenik egy cím, meg eltűnik egy másik? :)

Feltettem a vázlatát a leendő technikai útmutatónknak, nem nagyon várom el, de örülnék, ha bekukkantana és véleméynezné az, akinek van egy-két perce.. (címek módosítása, mit kéne még belevenni, mit kellene kihagyni stb..)

Ezzel együtt el fog tűnni az Így készül.. rész (bár az a cím jobban tetszett, nem tudok minden ide szánt tartalmat besuvasztani alá.. esetleg ha valaki ez meg tudja oldani, arra is várnék ötletet..:D) Ha az egész kész, a végén lenne még egy olyan hogy Első sk. baba.. Kezdőknek, lépésről lépésre fázisfotózva egy nagyon egyszerű rongybaba.. Hogy minél többen megfertőződjenek.. :d Hehheh.. :D
Előzmény: arcencil (6267)
Camea Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6269
Hjóóóó, és mindig profibbak leszünk... és mindig szebbek lesznek... és előbb is elkezdhetjük... mondjuk már szeptemberben kitűzni a célt és a mintát... és akkor talán decemberre már meg is tudunk válni tőlük! :o)))
Előzmény: Törölt nick (6268)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6268
:-DDD Hát, amilyen vérmesen őrzöd az angyalaidat, nem csoda, ha csak félénken jegyezte meg.. :D

Én is most gyártom az utánpótlást, szintén szomorú, mert ma az én angyalkám is lerepül... Remélem, hamar jó gazdára talál..

Nagyon halkan merem kérdezni csak... mi lenne, ha minden év decemberében jótékonysági célú varrást csinálnánk..? Sajnos pénzre, gyűjtésre, megsegítésre szoruló mindig akad..
Előzmény: Camea (6266)
arcencil Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6267

Akkor Kdattának köszi, mert szép lett! Igyekszem majd segíteni, talán a két ünnep között lesz is több időm. Itt bent a munkahelyen nem nagyon tudok sokáig netezni, délután pedig ugye varrni kellene.... Csinálom én is a mammert.

Előzmény: Törölt nick (6265)
Camea Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6266

Jó reggelt és szép napot Mindenkinek! :o)

Látom szépen megszaporodtunk... ez az angyalka projekt igazán jó volt! :o)

 

Tegnap visszament a párom... szépen becsomagolta az angyalkáját, és elvitte magával... és félénken megjegyezte, hogy elviszem ám... meg bírtam állni, hogy nem mondtam, hogy nagggggggyon remélem, mert fejbe is vertem volna, ha nem... hanem csak mondtam, hogy örülök! :o))

 

A 10 angyalkás projektet már holnap mutatom, még a szárnyakat kell felvarrogatnom, és valamiket rakni a praclijukba. Gondoltam, hogy egyik másik kap szép kis karácsonyi idézetet.... a mamik kapnak a karácsonyi sütik mellé ... + a gyerekek nagytestvére .... az pedig így már 7 db, ami megy... tehát szomorú vagyok... picikéééét.... :o( :o)

 

Hja... és az összesnek kézzel varrtam meg a ruháját, mert élveztem... valami ment a tv-ben, ellenség biztos azt hitte, hogy tv-zem... én meg böködtem ezerrel... :o))

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6265
Ühüm..én is néztem. digit kijelzős, adnak rá 3 év garanciát.
Asszem Zsuzsibaba volt az, aki kb. ilyen árfekvésben keresett magának gépet?

Én már valószínűleg elbajmolódom a Singeremmel, mígnem olyan ügyes leszek, hogy
valóban kifizetődő legyen megvenni egy igazán drága és jó gépet..

Arci! A bevezető szövegre gondolsz? :) Azt Kdatta írta! Azon kívül mostanában túl sok dolog nem változott... most töltök fel egy gyors vázlatot, és januárban, majd ha lesz egy kicsit több időm, teletöltögetem tartalommal.. (remélem, mindnyájatok segítségével.. :D)
Előzmény: arcencil (6263)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 6264
Majd ma.... Ha az utolsó szárnycsapdosások is elcsendesültek.. :D (Azaz meghozza a postás a késve érkezőket.. ha még van ilyen.. :D)
Adott még fel valaki tegnap csomagot?
Előzmény: Kaoka (6261)
arcencil Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6263

Teljesen lehidaltam, ma a Lidl-ben láttam varrógépet. Ötvenvalahányért 110 programot tud, betűt varr, meg minden. Persze nem egy Pfaff vagy Aurora, de szeritem semmivel nem rosszabb mint a Smart...

Szerintem kezdőnek jó kis gép lehet...

arcencil Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6262

IO! Annyira jó lett a honlap! Látszik, hogy sokat dolgoztál rajta! Nagyon kedves tőled, hogy így gondját viseled a társaságnak!!!!!

 

Kaoka Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6261
Az megvan! Én nem arra gondoltam, hanem a nagy családi fotóra. Olyan nincs, csak a képzeletemben? Ahol együtt az összes angyalka.
Előzmény: Törölt nick (6260)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6260
És amúgy hol nézted? :)
Előzmény: Kaoka (6258)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6259
Hát ott!! :) Topicélet, közös varrás, decemberi közös- Fanni angyala. Ha a feliratra kattintasz, rengetegséges, szépségességes angyalt láthatsz együtt...

(Ugye Pihe, hyog mégis van értelme beszélni erről?!)

Előzmény: Kaoka (6258)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6258
A honlapunkon néztem, de nem láttam. Akkor hol van?
Előzmény: Törölt nick (6256)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6257
Á! Az sem Én voltam, hanem kdatta.
Előzmény: 4Hópihe (6254)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6256
Na, ne csináld...!!! :D
Előzmény: Kaoka (6253)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6255
:DD
Csütörtökön Nálatok lesz az összes, amire szavazni lehet. :D

Márti, ne haragudj, nem tudom, hoyg maradhatott ki a Tiéd... :-o (Szegény, már múltkor a boszid is így járt.. becsszó, nincs Veled bajom! :D Bocsbocsbocs..)

Ma megérkezett Tallina és Nana csomagja is.. :D
Előzmény: 36évi (6248)
4Hópihe Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6254
nemrég telefonnal fotoztál nem???
Előzmény: Kaoka (6246)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6253
Miért a többi hol látható?
Előzmény: bvedono (6252)
bvedono Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6252

:( Nincs az angyalkám a többi között.

Előzmény: Törölt nick (6244)
ahama Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6251

Hűűű! Itt olvadtam el!

Előzmény: 36évi (6248)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6250
De lehet, hogy itt lesz az uncsika és két gyereket nem tudok vinni, mert meglátják egymást. Majd hétvégén a kicsifiam lefotózza. Remélem.-:) Ha nem lesz Emma, akkor viszem megmutizni és kielemezni.
Előzmény: 36évi (6249)
36évi Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6249
Kaokám, ha hétfőig kibírod, akkor lefotózom (meg amit még akarsz fotóztatni, hozzad el). :)
Előzmény: Kaoka (6246)
36évi Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6248
Szivecske, én nem tom eldönteni, esetleg küldd fel, aztán majd a csajokkal szavazunk. Csak akkor azt írd meg, hogy mennyit, mit szántok neki.

És csak egyet ne akarjatok... ahama angyalát, mert arra rátettem a kezem (utólagos engedelmetekkel)
Muuuuussssssszáááááájjjjjj hozzájutnooooom..... lécci, lécci, lécci!!!
Előzmény: Törölt nick (6244)
juhizs Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6247

OFF Angéla - az NLC-s topikos lányok a Lidl-ben vesznek viszonylag olcsón tarisznyát, vagy szatyrot, praktikus a kinézete, bátran lehet rá kreatívkodni.... bármit.... csak jól forrázd le, mielőtt készítesz belőle valamit, mert össze szokott menni... :-) ON

Előzmény: Hetschl (6232)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6246

Jaj úgyis fáj a szivem, hogy nem tudok fotozni, most meg még jobban.

És ......kész a hamis waldorf babám. Akkor is cuki lett, ha kicsit microcephal szegényke. Azért annyira nem vészes. Lett jó borzos haja, sapkája kapucnija és már jó is a fejméret.-:)))))))))) Megmértem 56 cm. hosszú és akkora mint egy újszülött csecsemő. A férjem nem kritizálta, csak a haját. Ez is valami.

Úgy megmutatnám, de nem tudom. -:(

Előzmény: Törölt nick (6230)
ahama Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6245

Persze, hogy nem!  Bár mi is érintettek vagyunk sajnos.

Előzmény: Törölt nick (6241)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6244
Láháááányok! A Fanninak küldendő angyalról nem mondtok semmit???! Mert holnap fotózom, és viszem el Maplhoz az összeset, kivéve, amit Fanninak küldenénk.. (?) Vagy hogy legyen, azt is küldjem fel Pestre, hátha a Gönye család is a vásáron lesz?
Évi??!
(Jolimama és Beszand külön ajándékot és üzenetet is küldött Fanninak, azt is el kéne juttani.. gondolom, az egy út a legegyszerűbb.. :D)
36évi Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6243
Persze, megyek. Az a haldoklás 1-1,5 napos program szok lenni. Viszont van vagy négy program aznap délutánra (mindkét gyereknél kar. vásár, két kül. iskolában, dolgozóban kar. és a vásár). Szép nap...
Előzmény: Törölt nick (6235)
36évi Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6242
Figyejjjé, akkor válald be az iparit! Mit veszthetsz? Max. a lehetőséget, mert ilyesmit nem dobálnak ingyé az ember felé nap mint nap (mellesleg 15-80 eFt között vannak a vaterán).
Előzmény: Törölt nick (6234)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6241
.. de ugye azért Te nem a hűtőben tartod a babákat??!! :-o
Előzmény: ahama (6236)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6240
.. :-o Én is a gyapjú pulcsiból indultam ki... Na meg egy Waldorf babát azért elég szorosra kell gyömöyzölni.. azért ott más a gyapjú sűrűsége, mint egy sporttáskában..
De azért szándékozom azt a módszert is kipróbálni,, csak jelen pillban ez a kényelmesebb.. (Lustadög IO)
Előzmény: 4Hópihe (6237)
4Hópihe Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6239
:o)
Előzmény: ahama (6236)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6238
:-DDDD Ha nem a kukában landol, majd mutatom.. :D
(még nem allergiás, csak sok a predisponáló tényező.. az apja a hibás!! :D)

Amúgy is, az exhibicionizmusommal nem bírtam mit kezdeni, és feltettem a régnemvolt képtáramba a babáimat.. Ha van kedved, nézd meg.. (Bár így majd jól kiderül, hogy én csak a számat járatom egyfolytában, és babákat meg alig csinálok.. :D mentségemre legyen, hogy nekem csak alig több, mint fél év van a hátam mögött, nem nyolc.. D:) nyáron csináltam már egy "műanyagfejű" majdnemwaldorf manócskát.. :D A megajándékozott úgy tűnt, örült neki.. :D
Előzmény: ahama (6236)
4Hópihe Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6237

csak halkan sugom a gyapju nem dög nehéz..

de annyira nem ,hogy most amit leirok lepödj meg.te is

 egyik kopácsolos talinkra gyapjut hozott egy leány a másiknak.. és ott cseréltek oriási dög nagy sporttáska.nyakig gyapjuval gondoltam segitek hazacipelni mig közös az utunk,, hát a táska nehezebb volt,mint a benne levö  gyapju...nem akartam hinni a szemeimnek.

senki nem szédült volna bele ha fejbe vág valakit ut közben.

szóval a gyapju könnyü....

ezzel szemben ha felveszem a kályhámat (gyapju pulover)akkor érzem ,hogy cipelem..

Előzmény: Törölt nick (6229)
ahama Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6236

1. a birka kültakarójára gondoltam

2. tessék éjszakára mélyhűtőbe tenni a babát és leukotrién antagonistával kezelni azt a kényes gyereket!  R. Steiner bármit megér! :DD

3. azért majd megnézem azt a kis hibridet :P

Előzmény: Törölt nick (6231)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6235
Évikém, végülis tudsz menni a vásárba? Túlvagy az ehavi halálodon??!!
Előzmény: 36évi (6233)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6234
Jóvan fájdítsd csak a szívem!!! Aztán majd nyáron meglesz a házátépítésünk és lesz egy jó kis szuper hobbiszobám, meg mosókonyhám, és olyanokat fogok festeni meg varrni, hogy csuda.. (Vagy felébredek, és... :D)

Ha úgy vesszük, ez a gép a tanulópénz.. Amikor egy éve megkaptam, még egy egyenes vonalat sem tudtam varrni vele, most meg kétszer végig megyek a gyorszabásmintádon úgy, hogy max. 1 mm eltérések vannak benne itt-ott.. :D

De a messze költségvetésbe valahol már bele van kalkulálva Hajnalka is.. :D
Előzmény: 36évi (6233)
36évi Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6233
Ha nem fokazott ékszíjjal megy, akkor nem annyira, mert csúszik az ékszíj a tárcsán. Azért nem használ neki, az tuti.
Jelzem, Hajnalka sebességszabályozós. ;)))))
Előzmény: Törölt nick (6225)
Hetschl Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6232

Köszi... megkaptam... rohanok vele gyűjtőhelyre:)

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6231
Amúgy is a kültakaró természetes!! Csak a belbecs sántít kissé.. : DD

(Ha már nagy, komoly babavarró leszek, nyakamba kapom a fővárost, és beszerzek minden kelléket egy évnyi babához!! PL. olyan méregdrága japán csodaanyagokat, mint amilyenből Fanni angyala is készült.. :D Jaj, de jó lenne csupa ilyenből dolgozni!! :D )
Előzmény: ahama (6228)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6230
Én a vajszínűből gondoltam, de azt meg kicsit sárgásnak tartom.. lehet, hogy megteáztatom az anyagot, mielőtt a fejet csőbe húzom?? :D

Kao, tuodm, hogy nem állsz jól a dokumentálás terén, de nem tudsz majd valahogy feltenni fotókat, hogy hol tartasz és képpel illusztálni, mit szúrtál el? (Hogy én azt már megpróbáljam kikerülni.. :D )
Előzmény: Kaoka (6227)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6229
Jah, és az allergiás gyerekek meg fulladjanak meg az atkáktól Steiner miatt??!! :PP :))
Nem is lesz olyan igazi Waldorf, csak inkább egy kicsit Kikitás- már ha sikerül.. . persze nem olyan brutál részletes ruhákkal.. ahhoz még kell nőjek egy kicsit.. :D
(A rendes W. majd oviskorában jön.. ) Amúgy is, sztem a gyapjútól dögnehéz lesz, így viszont pillelánynak pillebabája... :D
Előzmény: ahama (6228)
ahama Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6228

Micsodaaa?????   Waldorf babát műanyaggal tömni!!!??? R. Steiner forog a sírjában!

 

 Akkor már értem, hogyan lehet rugalmasan puha a feje. Na, mindegy, talán úgy is jó lesz. Következőkhöz tessék beszerezni a természetes kültakarót!( de persze ez :D )

Előzmény: Törölt nick (6225)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6227

Nekem nem fagy le kikita. Szerencsére.

A Zsuzsi rózsaszínű anyagjából a ruhát varrom, mert nagyon sötét, pedig a kép láttán sokkal világosabnak tünt. A baba már kész és úgy marad, ahogy van. A haja korrigálja valamenyire. Már varrom a ruhát.-:)))))))

Előzmény: Törölt nick (6225)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6226
Mél ment!! Asszem, a szárnypróbálgatás fázisából magasabb osztályba léptél.. mi lesz, mikor majd profi babavarró leszel??!! :D
Előzmény: Hetschl (6207)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6225
Köszönöm a varrógépes válaszokat! Hát, asszem, akkor ez nem az én varrnyógépem lesz, én még a Singerem kézi tárcsájával is fékezek, amikor varrok.. :D (ja, akartam is kérdezni, nem égetem így le a gépem motorját??!!)

Köszönöm a Waldorfos válaszokat is, csak épp rákukkantottam, jó ötlet a test dupla anyagból szabása is.. Ahama, az a gond, hogy nekem nincs gyapjúm, vliesből csináltam a fejet, és a többit is abból szeretném.. nem tudom, hogy fog működni így a bejglizés, de egy próbát biztosan megér.. :D

Most rohanok tovább, de ezexerint érdemes áttanulmányozni Kao W. angyalának a szabásmintáját is.. Hm...

Kaoka, rendeltél Zsuzsi féle pamutot? Azzal vontad be?

Kikita oldalán sajna annyi a csicsamicsa, hogy napok óta nem tudom meglátogatni, ahogy fellépek az oldalára, rögtön lefagy a böngészőm. (Mozilla és az Explorer is.. ) Egyetlen más honlapnál sem csinál ilyet.. :( Most nagyon szomorú vagyok, mert reméltem, tudok majd tőle puskázni.. :S
Előzmény: Annamária36 (6224)
Annamária36 Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6224

Sziasztok!

Én szerettem az ipari varrógépet,azon tanultunk.Először mikor azt mondta az oktató,hogy próbáljuk ki,úgy elszállt az anyag a kezemből,hogy két géppel arrébb találtam meg. :o)  Utána meg itthon hiába nyomtam padlóig az enyémet,akkor is lassú volt.

Előzmény: Törölt nick (6208)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6223

Lányok!

nézzétek meg Kikita babáit. Szerintem csak tanításból jól megélne. Egyszerűen gyönyörűek. Ezután meg se merem majd mutatni az enyémet.-:)))

 

 

36évi Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6222
Az kétségtelen, hogy nem váltja ki az Aurórát, annak szépségeit jobban értékelnéd. :)))
Ez csak egyenesen varr meg vissza, azt viszont atombiztosan. PW-blokkvarráshoz pl. nagyon tuti, de már tűzni nehezebb vele, mert nem felsőtovábbítós (létezik ipariban, de azt nem dobálják a népek felé).
Előzmény: 36évi (6221)
36évi Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6221
Ha ingyé van, működik és elfér nálatok, akkor vigyed. Ha később nem kell, még mindig meg tudsz tőle szabadulni vaterán vagy teszveszen.
Amit nézzél: az nem baj, ha van hozzá térdemelő, és meglegyen a bobinja. Ezen kívül nem sok balhé van vele. Az igaz, hogy gyors (azért is hívják a szakmában gyorsvarrógének :) ), de meg lehet szokni, és ha megszokod a pedálkezelést, akkor tuti. Azért némi próbavarrást csinálj vele, hogy ne legyen nagyon elállítódva a szálfeszesség, meg ilyenek.
Előzmény: Törölt nick (6200)
ki1csoda Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6220

IO, most csak a varrogepre egy gyorsat. En is csak azt tudom mondani mint Kaoka, ipari gep, nagyon eros motorral, baromi gyorsan, majd mindent varr...de igazabol tul nagy, es nem eleg szofisztikalt otthoni varrasra. Nem tudom pontosan milyen geped van, de ketlem, hogy ezt jol tudnad hasznalni. En sok(kkal tobb, mint barmi mast) ruhat varrok, de eszembe nem jutott, hogy kellene egy ipari gep. (Most fejeztem be Daninak 3 nadragot, magamnak 2 szoknyat es 2 masik majdnem kesz)

 

Előzmény: Törölt nick (6200)
ahama Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6219
Még az jutott az eszembe, hogy van aki a nagybaba testét dupla rétegű trikóanyagból varrja, mert úgy nem nyúlik ki túlságosan.
Előzmény: ahama (6209)
4Hópihe Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6218

szerintem nem kordon, hanem igy kör alakban lehet fenyütalp takaró.

-----------------------

 

jociandi  és hetschl.. még mindig nem vagytok elkésve..

szépek az angyalok.

Előzmény: Törölt nick (6199)
ahama Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6217
Köszi a mélt. Jók azok az angyalok. Nem is tudtam, hogy ott is foglalkoztak ilyennel. Hasonló szabásminta, de szerintem jobb ha kicsit vastagabbra hagyod a lábát. Anyukám is gyűjtötte nagyon régen a Fürge ujjakat, de a közelmúltbeli számokat nem ismerem.
Előzmény: Kaoka (6216)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6216
Megkaptam a pivit. Értem a lényeget.
Előzmény: ahama (6214)
ahama Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6215
angyal
Előzmény: ahama (6214)
ahama Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6214
Szia!  Jó ez a rubensi agyal!  Várjuk a többit is :).
Előzmény: Hetschl (6207)
Hetschl Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6213

Köszönöm:) Már ellestem egy-két fortélyt és gyűjtöm a szabásmintákat... szóval majd hozok másikat is...

Akkor priviben kérek címet!

Előzmény: Kaoka (6211)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6212
Juj! ennek nincs folytatása? Ez nagyon tetszik Nekem. És kész baba nincs, hogy megnézzük mi születik belőle?
Előzmény: ahama (6209)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6211

Szia üdvözöllek!

jól sikerült ez a szárnypróba, szinte ez lett az egyik legszebb angyalka. Ügyes vagy, varrjál még sok ilyen szépet.-:)))) IO-tól kell címet kérni ott a gyüjtőhely.

Előzmény: Hetschl (6207)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6210

Na az enyém is olyan saját tervezés, hogy innen-onnan koppintottam. Teljesen arányos volt, amíg ki nem tömtem és megnyúlt az anyag. Valószínű kibontom és bevarrok belőle. De ez azt jelenti, hogy több napos munkámnak annyi. De így meg nagyon aránytalan a mérete. Csecsemő nagyságú baba lenne, öltöztethető ruhákkal és pesze patchwork takaróval párnával. Mert ugye a cscsemőnek kell párna!-:)))))))))) Ez más.

Én azzal hibáztam, hogy a fejet hagytam utoljára és akkora lett, amekkora anyagom maradt.

Persze már meg vannak a ruha szabásmintái is, így azokat is át kell szerkeszteni. az ídő meg fogy és még sok varrnivalóm van.

 

A csillagnak azért kell hosszabbnak lenie kicsit, mert végül is az tartja meg a fejet, ahogy betömöd a testbe. Ha ez megvan, akkor adupla cérnával a test nyakrészénél körbefércelni és behajtani mikor benne van a fej. Az anyagot nem szabad a szélén behajtani fércelés közben, mert bumszli lesz csak szimplán hagyni. Amikor behelyezed a fejet, összehúzod a cérnát és ügyesen behajtogatod az anyagot. Ennél érthetőbben nem tudom leírni, talán jöv valaki és jobban elmagyarázza. ez az, amit látni kellene, meg a hurkot.

 

Előzmény: Törölt nick (6208)
ahama Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6209

Küldök  képet, rajta van, hogyan kell a mellkasi részhez rögzíteni a karokat és utána a testet rádolgozni az egészre. A nyaki résznél az 5 cm elégnek tűnik, ha van benne elegendő gyapjú, én nem bontanám ki újra (na bontani, azt nem!) A test töméséhez akkora szélességű gyapjúdarabot kell szorosan összetekerni mint a bejglit ( mindig is imádtam, amikor vmi nagyon oda nem illő dolgot ételhez hasonlítottak !:(, de ez más:) ) amekkora a törzs magassága. Kicsit túl kell tömni, mert úgyis tömörödni fog. A vállrésznél az elejét és a hátát összevarrod, mint egy pulcsit.Gyerek babához az arányok: fej: 1, test:1,5, alsó vt:1,5. Karok: mint a test+ a rögzítéshez szüks.hossz, csecsemőnél ne érjen össze a fej felett.

 

( szivemcsücske után inkább én vágyakozom :) )

Előzmény: Törölt nick (6205)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6208
:) Na, így nem szeretnék én járni!! A Tiéd mekkora? (Az első babámmal ugyanez volt a gond... Most már látom, hol aránytalan.. ha lesz még kedvem hozzá, szétszedem, sé több baba készül az alkatrészeiből! :D)

Minek Neked kordon? :)
Előzmény: Kaoka (6206)
Hetschl Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6207

Sziasztok,

Készítettem én is egy Fanni angyalt:) Elküldhetem/elvihetem még valakinek?

Én még csak a szárnypróbálgatós babavarrók közé tartozom, de nagyon jó olvasgatni Benneteket, tanulni Tőletek... köszönöm!

 

Fanni angyal
Kaoka Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6206

Sziasztok!

 

IO! szerintem semmi szükséged az ipari varrógépre, legfeljebb annyi, hogy rálépsz a pedálra és kilő az anyag alatta ezerrel.-:))) Én láttam ilyen gépet, kipróbáltam és majdnem elkapta a kezemet. Ez bedolgozásra lett kitalálva, amúgy meg, ha jól tudom, csak egyenesen varr. sok hasznod nem lenne belőle, de majd jön Évi és eligazít varróép ügyileg.

 

Az a kordon nagyon tetszik, ilyet kellene Nekem is csinálni.-:)))))))))

 

Az Én waldorf babámnak meg aránytalan lett a teste és a gégtagjai a fejéhet képest. Persze kitömve minden, csak összevarrásra vár. Hm. most elakadtam.

Saját tervezés, meglátszik.

 

 

Exi! Nagyon termelékeny vagy. Nem szállnék veled versenybe.

 

Jociandi!

aranyos lett az angyalkád a ruája is tetszik.

 

Tallina!

Szépek lettek, de jöhetnél sűrüben is.

 

Bvedoönő

Gratulálok a babához.-:))) Jó lett a portré!

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6205
Ahama, Lonci és más Waldorf tudósok! KÉrlek, segítsetek. Megvan a fejem.. (Még nem vesztettem el teljesen.. :D ) Kell majd rá a bevonó pamut.. de aztán hogyan tovább a testtel? A fej 30 cm körfogatú, Ahama fej-nyak leírása alapján arányaiban az egész készítmény is 30 cm körüli. Van egy jó kis test szabásmintám (azaz lesz.. egy nemwaldorf rongyiról lopom le...) de vajon mekkorára nagyítsam, hogy arányos legyen? És a kezek-lábak?

A fej asszem, kicsit puha lett, ha belenyomom az ujjam, kis horpadás marad utána, de könnyen újrakerekíthető... :S
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6204
Ne viccelj! Ez a legnagyobb elismerés..!! :D És így is nagyon szépek.. hacsak nem éppen ez adja meg a különleges bájukat.. (De nyilván nem, mert az újak is tünemények.. a szíved csücske.. :D A lányod nem akart magának is egyet? :D)

Itt szorongatom Sára leendő W. babájának a fejét, Hajnalban gyúrtam meg, nagyon büszke voltam magamra, hoyg szép golyó lett.. :D Azért léptem fel a netre, mert meg akartam nézni a LOnci féle csomót, amit Era fotózott.. Akkor jöttem rá, hog y agyapjúcsillagot kihagytam.. :( Most azt is pótoltam, de csak elég rövid a maradék lelógó rész. (Kb.5 cm.) Az baj? Toldjam? :o
Előzmény: ahama (6202)
ahama Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6203
... de amikor ezek a babák készültek kedveském, nemhogy digitális, de hagyományos fényképezőgép is alig volt még :DD.
Előzmény: ahama (6202)
ahama Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6202
Tudom, gondolkoztam is, hogy egyáltalán betegyem-e őket, de most már bennmaradnak, legalább addig, amíg nem lesz több új. Azokat azonnal le fogom fényképezni, mert már a mammereim sem patyolattiszták ( hálistennek! :) )
Előzmény: Törölt nick (6201)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6201
Ahama, még a képtáraddal kapcsolatban akartam mondani.. azért a babáidon látszik az több éves múlt és a spontán antikolási technika.. :D

Keresztelő: :)) Sztem a pap egy kissé szórakozott volt.. :D Amúgy meg néh aolyan hidegek a templomok, hog ya sapi a minimum egy kisbabának.. :D
Előzmény: ahama (6195)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6200
Sőt, ha duplaszéles anyagból szabod, akkor a hullámos vonalat duplán levarrva (két varrásszélességnyit ráhagyva..), középen elvágva rögtön kettő ilyened lesz.. :D

Hivatásosok! :D Egy kis tanácsot szeretnék kérni.. felajnálottak nekem ingyér' egy ipari varrógépet. Nem láttam még, de a férjem szerint a legfontosabb paraméterei: zöld, akkora, mint egy íróasztal és működik.. :DD (Ha még egyszer egy pasi kiröhög egy nőt azért mert a "Milyen az autód?" kérdésre azt válaszolja, hogy "piros", orrbavágom.. :D)

Az lenne a kérdésem, miket kéne megnéznem rajta, mielőtt rámsózzák, kell-e ez nekem egyáltalán, vagy mégis inkább gyűjtögessek egy Hajnalkára? :)

Előzmény: Törölt nick (6199)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6199
Ha csak a képet tetted volna fel, azt mondom, Hópihe képtárából való! :D

Pihe, sztem ezt úgy érdemes varrni, hogy egyben varrod az egészet: a felső kontúr egy erősen csúcsosodó hullámos vonal. Ha már ki is van tömve, a nyakánál fehér cérnával jó erősen elkötöd, így kialakul a fej és a nyak behúzódása. A cérnát a sál takarja majd el.. Egyszerű, de nagyszerű.. :D .. csak mondja meg nekem valaki, ez mire jó? Szintén huzatfogó? Vagy korlát, hogy a gyerekek ne rohamozzák meg vacsi előtt a fát és az ajándékokat? :D
Előzmény: kustraerika (6177)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6198
Gratula, tényleg szép lett, s valóban a legnagyobb értéke az összefogás.. :D
Szerintem is szomorú, de M.o.n szinte természetes, hogy mindent, amit nme őriznek, rács mögé kell tenni.. :( Talán kicsit szerencsésebb lett volna messzebb helyezni a kordont, akkor úgy is lehet fotózni, hogy az objektívet bedugod a rácsok közé.. :D
Előzmény: ildu (6184)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6197
Cicafej ötlete volt.. :) Ez is nagyon jópofa, nem csoda, hogy nagy sikert aratott.. :D
Előzmény: jociandi (6191)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6196
' reggelt! :)
Bevdono, ez a baba olyan szép, hogy nem is kérdéses, csak lány lehet!! :D

Tallina, Jociandi, tetszenek az angyalkák, ügyesek vagytok! Nekem nagyon tetszik az, ahogy Tallina árnyalja az arcot, valahoyg erőteljes, mégis olyan szépen halványodik.. E. Nicole babája is ilyen.. Nekem meg csak halvány az egész úgy ahogy van.. (Én a saját antikrózsaszín arcpíromat használom.. nem is igazán értettem, miért aggódtok, mikor a bab aarcát festitek.. ez olyan könnyen halványul és kopik... csak be kell vetni az Ahama-féle spontán antikolási technikát.. ;))

Exeifo, szépek lettek a horgolások! (Pálinkáspohárra keményítetted, hogy ilyen körte-alakúak? :D ) A zsáknál a hímzé sis sk? Egy hét alatt enm fejeznék be egy ilyet.. :D

Írtam már a lányoknak a másik topicon is, de azért mondom még egyszer: a fotó akkor készül majd, ha minden hozzám címzett cucc itt lesz, azaz holnap, miután a postás elment.. :D
Akinek még van tehát feladni való angyala, az még ma elviheti a postára, elsőbbségivel küldve holnap délben itt lesz.. AKkor összetrombitálom az angyali seregletet, aztán fotó, s utaztatás Maple-nek! :D
ahama Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6195
Nagyon kis csinoska! :D
Előzmény: bvedono (6189)
exiefo Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6194
ja ja ezeket a zacsikat meg elfelejtettem, ezek szombatiak
Előzmény: exiefo (6193)
exiefo Creative Commons License 2007.12.10 0 0 6193
bvedono ! vigyázz Rá nagyon, kincs van a pocidban.
Az én uncsijaim kétpetéjüek, csak még apróbbak, de már látni Őket.

IO ! a csoportkép mikor készül, a lányok nagyon várják.

A hétvégén sikerült csupa nem ide illőt alkotnom.
A kézimunkás Judit adta az magyarázatot a topicon én meg böködtem.
Előzmény: bvedono (6189)
kustraerika Creative Commons License 2007.12.09 0 0 6192
Nagyon jó lett a kép a kis Jövevényről!Gatulálok!
Előzmény: bvedono (6189)
jociandi Creative Commons License 2007.12.09 0 0 6191
Mára lett csak kész az angyalom, úgyh. beépítettem egy koszorúba.
Tavaly valaki (ha jól emlékszem, Hópihe, ha nem, akkor bocs) csinált egy nagyon jó Mikulás gatyó-zsákot, én is megcsináltam az idén, naggggyon nagy sikere volt!

jociandi Creative Commons License 2007.12.09 0 0 6190
Gratula a pocaklakóhoz! :)
Előzmény: bvedono (6189)
bvedono Creative Commons License 2007.12.09 0 0 6189
Megpróbálok képet felrakni a kispucokról:)
exiefo Creative Commons License 2007.12.09 0 0 6188

ILDU ! látom Te is vagy itt is és ott is, mutasd meg a másik topicon is,
mert nagyon szép. Ügyesek vagytok, csak az a rács , az ne
lenne ott, de hát......... tudom miért van.
Mutattam a férjemnek is, és egyszerre kezdtük mondani
a J A. verset, olyan jó volt.
Előzmény: ildu (6184)
Camea Creative Commons License 2007.12.09 0 0 6187

Húú, de jó, hogy megmutattad.... tökéletesen csodaszép munka! Gratulálok Nektek, tényleg büszkék lehettek rá!

 

Én is szépséges adventi 2. vasárnapot kívánok mindenkinek! :o)

 

"Csillagfények jelzik, hívő szívek érzik,

Az ősi időkből mint ígéret fénylik

És valóra válik Róla minden Írás:

Jön, jön a Messiás!

Örök ígéret Ő, a szívek várják Őt,

Hogy megvigasztalja a sírót, szenvedőt,

Hogy szeretet, béke jöjjön el a földre,

Itt lakjon örökre.

Ő a szelídség, béke és tiszta elme,

Töltse be a földet az Ő szent szerelme.

Ő a tövissel vert türelmes alázat,

Nála van bocsánat.

Alfa és Omega, az örök végtelen,

Ő a világosság, ha utad fénytelen.

Mert nincs senki, aki így tudna szeretni,

Nyissunk ajtót neki!"

Előzmény: ildu (6184)
4Hópihe Creative Commons License 2007.12.09 0 0 6186
nem kis büszkeséggel tölthet el benneteket ez a munka.. rendkivül jól sikerült, bármelyik nagyváros megirigyelhetné...
Előzmény: ildu (6184)
ahama Creative Commons License 2007.12.09 0 0 6185

 Igazán nagyon szép lett, gratulálok, tökéletes munka. Jó sokat dolgozhattatok vele. A legjobb benne, hogy összeállt egy csapat és együtt hoztátok létre. Az alakokat is teljesen Ti készítettétek?  ( Kár, hogy rács mögött lehet csak megmutatni! :( )

 Békés, szép adventi napokat kívánok a lelkes közösség minden tagjának!

 

ildu Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6184

Sziasztok!

Nagyon ügyesek vagytok mindnyájan! Minden éjjel megnézem a napi "termést".

Amit most készítettem,az nem annyira baba.Betlehemet csináltunk a falunak.A figurák fejét festettem én,a famunkát az önkormányzat brigádja végezte,a ruhákat a falubeli asszonyok kicsi csapata varrta-díszítette.

ahama Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6183
A januárira meg tetszik a könyöklős, lábterpesztős figura, de mondjuk csak az alap lenne közös, a méretet és ezzel a funkcióját, meg az arcot mindenki a saját kedvére alakíthatná.
ahama Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6182
 Köszönöm szépen, de az pont idegen toll, egy francia könyvből való, kissé módosítva. Egyébként a gyerek azóta azon rötyög, hogy Orsi keresztelőjére mentünk, iszonyú büszkén, hogy milyen  szép ruha meg főkötő, erre a lényegi résznél a pap azt mondta: " Most akkor tessék kiszabadítani a fejecskéjét!" :)
Előzmény: Törölt nick (6166)
exiefo Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6181

:)) de édes. fülig ér a szája.
biztos sok- sok puszikát kaptál..........................
és milyen szép a tekercs , és az irás.
Előzmény: Camea (6180)
Camea Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6180

Exi! Ő kapta a "szöveget"... ) ... ma adtam oda a páromnak (ma jött haza), mert ez adventi angyalka .... boldogságos volt! :o)

Most lelépek, majd kedden jövök.... :o) Addig is puszi, és jó alkotást mindenkinek! :o)

 

 

exiefo Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6179

:)) a keményitő DM- es Miss Texi töményen.
A népviseleteket is ezzel ugye.

És csak Te láttad a törpét, de remélem nem ijedtél meg tőle.
Nekem olyan a hóember gyürű , hatás, mintha egy karika lenne, és rajta a sok
fejecske.

A januári skiccekre nekem a malacka nagyon ott van.
most ajándék csomagoló zacsikat csinálok, majd mutatom.
Előzmény: 4Hópihe (6178)
4Hópihe Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6178

jaj de kedves vagy. teljesen meghatodtam..

ennyi jegesemberke együtt...

remélem lesz még idöm elkésziteni...

szerinted egyben van szabva a sok test, vagy rögzitve vannak egymáshoz???

--------------

exi

:o)

 én sem tudom mi az!!!

 mit látott az Io? a keményitést vagy az ujabb péniszes törpét,vagy a nyugodt kezeidet???

Előzmény: kustraerika (6177)
kustraerika Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6177

4Hópihe!Ezt neked találtam! :))

 

exiefo Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6176

IO a Pihe látta ám, be tud róla számolni.
De ne félj, csak önként jelentkezőknek mutogatok, nyilvánosan nem.
Előzmény: Törölt nick (6160)
exiefo Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6175

Mi az hogy semmit tenni ?
Előzmény: 4Hópihe (6174)
4Hópihe Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6174

szerintem ahhoz is nyugodt kézzel kell ülni,hogy angyalokat horgolj.))))

 arra gondoltál inkább,hogy semmit tenni vagy képtelen.. nem??

Előzmény: exiefo (6172)
4Hópihe Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6173

ma rohanáson én is tul vagyok a másodikat megusztam viszont hosszabb lett az elsö..

de ma már nem kell mennem,vinnem senkit sehová..

hóemberezni fogok...

 

 azt még nem irtad,hogy mivel keményitetted... te is a cukros vizes  technikát alkalmazod??

Előzmény: exiefo (6172)
exiefo Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6172

Csóközön Jányok ! megtértünk a vásárlásból,
Hópihe, az az igazság , hogy nem minta alapján horgoltam, csak ugy. Nem is
egyforma a 2 szárnya.
A horgolósók is megdicsérték, de én tudom, hogy Ők mit tudnak, ahozz képest
ez semmi, de ha csinálok másikat megmutatom a fázisokat, ugy diletáns
módjára, mert csak ugy tudom.

Sajna nem tudok nyugodt kézzel ülni , állni, feküdni. Ezt este az ágyban
követtem el. Piroska fonálból, 1.5 ös tüvel.
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6171
Igeeen és Kastané is!! Ne haragudj! Tegnap du. jött, de akkor már nem volt türelmem írni, most meg felpaprikáztam magam a portálon..
Nagyon édeske, külön cupp a mini angyalért.. a varrógépem felett lóg a lámpán.. :D

Pedigakartam is írni, hoyg a kép alapján úgy tűnik, Bvdono babájának haja csak egyvonalban van olyan macerásan levarrva... de nem! Körbenéztem és láttam, hogy a tarkóján is meg van így csinálva.. aztán akkor lettem teljesen paffa, mikor felfedeztem, hogy az egész fejét telehurkolta!! Nem lehetett semmi meló.. (És még én voltam oda az oda vissza öltögetésem miatt, hoyg időrabló módszert választok.. :D)

Kastan, a Tiéd is nagyon tetszik, klassz lett az arca, meg a kis integetős keze.. :D
Előzmény: bvedono (6169)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6170
Sztem nem gáz, Pihe feltette már egyszer..úgy merült fel a téma. :D
Előzmény: Némakertész:) (6168)
bvedono Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6169
Az én angyalkám megérkezett?
Előzmény: Törölt nick (6166)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6168
ajajajjj, ha ez lesz a téma, gyorsan moderáltassatok ki!!!! és akkor a másikat nem is teszem fel...bpocsbocsboscbocs
(így jár aki előbb ír, mint olvas)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6167
IO, nagyon helyesek, én is szeretnék móriczka lenni, ha ilyenek a rajzai :D

találtam egy képet (nem ám ennyi idő alatt varrtam meg....) a raktáramban.... ilyesmi? vagy ebből indultatok csak lemaradtam?? (akkor bocsi)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6166
Ahama, az összes munkád gyönyörű.. de a keresztelő ruhácskától lehidaltam!! Saját tervezés?!!
Előzmény: ahama (6139)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6165
Mondjatok nekem egy egyszerű honlapszerkesztőt!! A hócipőm tele a Gportállal!!! Mire megszoktam a HTML kódolást, átszereksztettek mindent, egyfolytában lefagy a rendszer és nem ismeri fel a kódokat... Januárban átköltöztetem egy normális helyre a lapot, ebben a hülye rendeszerben amúgy sem lehet semmit megcsinálni... grrrr....
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6164
:) Akinek nem inge... :D
Előzmény: 4Hópihe (6162)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6163
Akkor legyen balerina? :D (csinálhatnál könykölős balerinát esetleg.. ? :D - vagy innentől Neked extra feladat: egy éven át az összes közös varrást balerinában kell kivitelezed..:D)

Ugye mondtam, hogy elfelejtem, ha nem szólsz rám? Bocsi..
Szal, a haja úgy van megycsinálva, hogy a fonal ki van feszítve a fején: mivel nekijje van középen egy választéka, ezért fogtam két tűt, a fonal színéhez hasonló színű cérnát fűztem bele, az egyiket a leendő csigakonty helyére szúrtam be, amásikat meg a középvonal felső végébe. A szálat réfektettem a fejre, és a középvonalnál lévő cérnával egy öltéssel levarrtam, aztán visszahajtottam a "füléhez" , és egy öltés oda is a másik tűvel. Ezt kell ismételgetni odavissza, jó kis szöszmötölős módszer, de egyrész fonalspórolós is, mert pont annyit használsz, ami ahhoz kell, hogy befedje a fejet, másrészt egyenletes, szépen takar, és az ilyen kontyos frizukhoz pont jó. Aztán fogtam 6 szálat a fonalból, megfontam, felvarrtam, tekertem, véget bújtattam és néhán ypontos a feltekerés közben levarrtam. Az ujjbáb nagyinak is így készült a haja, csak neki előlről a tarkója felé feszítettema szálat, és csak a végén tettem néhányat a frufrujánák kétoldalara. sajna, hátsó fotót nem csináltam róla, de neki is hasonló fonott kontya van a feje búbján.

Amúgy a saját babámat nem álszerénységből nem mondtam; elnéztem Fanni fotóit, és olyan kis vidám rózsaszín-sárga-világoszöld ruhákat hord, igazi tini, így arra gondoltam, hogy valami vidám és nem olyan tompa színű angyalt kéne neki küldeni, mint az enyém.
Természetesen tényleg az lenne a legjobb, ha ő választhatna, de ez technikailag annyira túlkomplikálná az egészet, hoyg azért gondoltam inkább a közös választásra.. :D
Előzmény: kustraerika (6138)
4Hópihe Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6162
jelentem a 25böl már hármat odaadtam. annyira nem is vagyok irigy..
Előzmény: Törölt nick (6159)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6161
Azért nem kell annyira fukarkodni.. :D Naaaagy gratula!! Aztán majd kapsz újat, ha minden rendben lezajlott.. :D (miért is ne úgy lenne?) Azért a nagymamiknak is izgalmas várakozás ez az időszak... még ha olyan rutinosak is , mint Te.. :D
Előzmény: exiefo (6126)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6160
Drága, ez most fenyegetés vagy ígéret? :D
Mutasd, aztán majd legfeljebb jól kimoderáltatunk.. :D

Tündériek az angyalaid, köhm.. én először nem si jöttem rá, hogy ezek a közös aprókák.. :D Hát persze, hogy a férjedé a legszuperebb!! :D
Előzmény: exiefo (6117)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6159
Jaaaa..én sem ablaka szánnám.. hanem ajtó elé.. meg húzni vonni... de meg lehet csinálni miniben is..asztalra, elajándékozni (már aki nem olyan irigy, hoyg a tucatnyi babájábólis sajnál egyet odaadni másnak, ugye.. :D)

A karácsonyfa odaát... hm, ezt még nem is hallottam.... Bizonyára a konzumidiotizmus következménye.. Ezért ragaszkodom én foggal-körömmel bizonyos tradíciókhoz.. Nemá', hoyg azért ne kapjon senki semmit Karácsonyra, mert egy héttel később (a maradékot) 50%-kal olcsóbban is meg lehet venni... :S

(Lassan átnevezhetnénk a topicot Karácsonyi füstölgések -nek.. :D)
Előzmény: ki1csoda (6133)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6158
Hahhhóóó!!! Jóságos reggelséget!!! (Ha van itt valaki.. ha nincs, konvertáljátok át a megfelelő napszakra, mikor olvastok.. :D)

Még egy kis noszogtaás: ezt csak a sz.géppel csináltam, azért ilyen Móriczka-rajz, de talán beindítja a fantáziátokat... naaaa??? Januári téma: Újévi jókívánság? :D
Némakertész:) Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6157
Sziasztok!

Elképesztően ügyesek vagytok! És gyorsak is.... én még mindig kalendárium ügyben vagyok el.... (így jár, aki késik, még jó, hogy a felnőtteknek mindenféle mesével lehet csúsztatni, most már remélem, hogy a hétvégén mutogatni is fogok...)
(nem baj, ha nem baba? ti nem szoktatok mérgesek lenni...:D)

aztán babulok valószínűeg :D

(ui: camea, ha nagy leszek, a kolléganőd leszek, és úgy csinálom, ohgy szeress, és minden reggel figyellek majd, hogy nem hoztál e nekem angyalkát, amit esetleg közben meggondolsz és mégis hazaviszel :D)

4Hópihe Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6156

angyali napot.

 te mivel keményited? cérnával horgolod vagy bebyfonalból.

a szárnyáról van egy egyszerü leirásod?vagy ha kérhetem akkor egy fótó a következöröl mikor még nincs felragasztva?és majd jól megnézem.

Előzmény: exiefo (6153)
Camea Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6155

Tallina... nagyon aranyosak lettek az angyalkák!... és csinik... :o))

 

 

Exi... gyönyörűséges a horgolt angyalka... ezért várom, hogy nyugdíjba menjek.. akkor fogok megtanulni horgolni... és teli horgolom a lakást angyalokkal...meg harangocskákkal... :o))

Előzmény: tallina (6145)
Camea Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6154
... mer' akinek meg van iskolás gyereke - mint nekem - az ugyanígy csinálja, de porkrétával (mármint fültisztító hozzádörzsöl picit a porkrétához, és már lehet is használni)..:o)). egyébként jó a sminkkészletből az arcpír is simán, ha megfelelő a szín.... :o)
Előzmény: Kaoka (6149)
exiefo Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6153
Lányok itt egy kakukktojás, este csináltam.
ahama Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6152

 Egyszerűen fogod a ceruzákat és halványan, több rétegben, akár több színt is (piros, rózsaszín, barna, narancssárga, bordó, a baba színeivel összhangban)egymásra rétegezve-összekeverve satírozod, mintha papíron rajzolnál. Utána kicsit ujjal össze lehet símítani. Én az orrát általában rajzolom, de csak egész finoman és hegyes ceruzával, míg az orcákat kicsit tompábbal. A járomcsont helyére,  szem alatt, oldalt kifelé.  Esetleg a homlokára is satírozok kicsit, de azt már csak inkább sejteni lehet, mint látni. Túl sok, sok helyre azért nem jó, mert maszatos lesz tőle és az alapszínt az anyag már úgyis adja.  Próbáld ki előbb az anyagon, hogy milyen intenzíven fogja be a ceruza és milyen árnyalat jön ki a keverékből.  A lényeg, hogy nagyon jó minőségű ceruzát használj.

 Gondolom, mindenki az arcot készíti el utóljára. Én amikor ott tartok, tiszta pánikban vagyok, mert ha addig nem stimmel valami azt ki lehet fejteni, át lehet varrni, még a szemmel és szájjal is lehet variálni, de egy gyakorlatilag kész babát  a végén elrontani a mázolással, hát az gáz :).

 

OFF: A barátnőm Párizsban él és ő mondta, hogy ott is már dec. elején állnak a fák, úgyhogy el lehet képzelni, hogy karácsonyra hogy néznek ki! A Szentestét meg sokan töltik éttermekben, szórakozóhelyeken :O.  Nehéz lehet külföldön karácsonyozni. Amikor az egyik rokonunk kiköltözött Ausztráliába, az első évben majdnem elfelejtették a karácsonyt.  Mennyből az angyal 35 fokban! :) ON

Előzmény: ki1csoda (6148)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.07 0 0 6151
Á, nem lesz. Keverj bele pici világosbarna ceruzahegyet.-:))))
Előzmény: ki1csoda (6150)
ki1csoda Creative Commons License 2007.12.07 0 0 6150
Lattam Lonciet, szep finomak..... de en ugy felek, hogy olyan `csehszlovak` lesz a baba, ha kifestem.
Előzmény: Kaoka (6149)
Kaoka Creative Commons License 2007.12.07 0 0 6149
Kriszta, ahogy Lonci mondta. Lekapargatni a piros ceruza hegyét fültisztitó pálcikát belemártogatni és azzal szinezni. Én úgy szoktam.  
Előzmény: ki1csoda (6148)
ki1csoda Creative Commons License 2007.12.07 0 0 6148

Anna, epp reggel gondoltam, hogy jo lenne egy nappali kep:-) Nekem nagyon tetszik, meg mindig es egyre jobban. Es most latom, hogy a szoknya is szalag:-) Az arca, annyira jo!

 

OK, egy tok magan kerdes, de nem birom ki;-)) Lanyok hogy kell kifesteni a baba arcat?:-) (en sosem festem magam, valami hulye allergiam van, ami majd minden kenceben van) Szoval az a fo bajom, hogy nem tudom igazan, hogy milyen szin, milyen anyag (puder?) es hova;-) lehet, hogy ezt a szepsegapolasba kellett volna:-)

Előzmény: lean (6147)
lean Creative Commons License 2007.12.07 0 0 6147

Csináltam nappali képet a Fanni-angyalról, de túl nagy, nem tudom feltölteni, úgyhogy: www.flickr.com/photos/ledannapatchwork

 

4Hópihe Creative Commons License 2007.12.07 0 0 6146

szépek.)

 látom felszerelted zsniorral öket.. nem gondoltál arra,hogy csak ugy beültetnéd az égak közé? amolyan bujocskázó angyaloknak???

------------------------------------

megtaláltam én is a fenyőfás versit.

 

.

GYENES ISTVÁN:KARÁCSONYFA

 

  

 

Szobám
sarkában a
békesség fája
zöld ruháján sok
ezernyi szín, alatta fénylő
melegségben a gyermeki világ
játszani hív. Játszani, játszani,
békében játszani gyermekem veled
hagy játsszam még, körültáncolom veled
a világot most, mikor mindenki érzelme ég.
Nézem a fámat és egyre jobban érzem a fenyő
illatát, töprengem azon, hogy milyen jó lenne, ha
örök maradna ez éjszakám. Csillagszórók a gallyak
csúcsán szórják a karácsony csillagát, béke csillagok
röpdöső fényei
szobámból
szálljatok
mind tovább.

Előzmény: tallina (6145)
tallina Creative Commons License 2007.12.07 0 0 6145

Ma végre postára adtam 2 db angyalkát (a piros és a kockás ruhás ment), remélem, időben odaér.Fanniangyala

MOst láttam, hogy már több, mint 6000 hozzászólás született, nagyon pörgős ez a topik,  nem győzöm a visszaolvasást, a képnézegetésről nem is beszélve! Fogalmam sincs, hogyan csináljátok: varrtok, írtok egyszerre :-)))

ahama Creative Commons License 2007.12.07 0 0 6144
hu helyett com
Előzmény: ahama (6139)
exiefo Creative Commons License 2007.12.07 0 0 6143

Hópihe ! szárny nélkül igazi angyal ? Persze hogy lesz. Most ecseteltem ép
apunak, hogy az idei angyalok kész vannak, szerinte ne vegyek rá mérget,
mert ismer.
A másik témában csendben örülünk.
Előzmény: 4Hópihe (6140)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!