Keresés

Részletes keresés

buruzstomi Creative Commons License 2012.12.26 0 0 12315

Félreértés. Nekem nincs tágulási problémám. Nem zavar, hogy melegvíz megy bele. Csak azt mondtam, hogy jobb a visszatérőre kötni, ott azért valamivel hidegebb vízzel tölti.

Előzmény: t.zsolti (12314)
t.zsolti Creative Commons License 2012.12.26 0 0 12314

a tágulási problémádhoz ,

tegyél rá hosszabb csövet , bordásat, jobban lehűl a beleáramló víz

Előzmény: buruzstomi (12312)
buruzstomi Creative Commons License 2012.12.26 0 0 12313

Én is úgy csináltattam. Szimpatikus volt ez PIC-es megoldás. 2 motoros keverőt és néhány szivattyút vezérelget. Most tesztelgetem. Sajnos aki csinálta nem ért a gépészeti részhez. Nekem kell megmondanom, hogy mit tudjon a szoftver. Ha tökéletesen működik jelentkezem.

Előzmény: gabor0036 (12304)
buruzstomi Creative Commons License 2012.12.26 0 0 12312

Én viszonylag új vagyok ezen a fórumon. Tavaly innen próbáltam összeszedni az ötleteket és azt gondolom, hogy a tanácsok segítségével egy viszonylag jó rendszert építettem ki. Voltak azonban olyan dolgok amire nem számítottam. 

 

HMV:

Szerintem külön bojler 2 hőcserélővel, ha lehet napkollektorral. Nagyon hasznos, ha van elektromos fűtőszál is. Nekem 500 l-es bojlerem van, keverőszeleppel ellátva (45 fok). Minél nagyobb a puffer (nálam 3200 L), annál nagyobb az esélye, hogy szükség van néha a fűtőszálra. Vagy nem használod ki teljesen a pufi kapacitását és magasabb hőfokon járatod. Az enyhe napokra talán rásegít a napkoli is.

 

Gravitáció:

Szerintem egy nagy szívás. Úgy csináltam meg a rendszerem, hogy áramszünet esetén is keringjen. Áramszünet még nem volt, de a gravitációs keringés az agyamra megy. Igaz ez a kazán-puffer körre és a fűtőkörre is. 

 

Tágulási:

Jobb a visszatérőre tenni. Minél hidegebb vízzel töltődik, annál jobb. Így is tök forró. Belátom ez nem valami tudományos, de annak ott a helye.

 

Ezek a saját tapasztalataim

Előzmény: teszvesz (12305)
gabor0036 Creative Commons License 2012.12.25 0 0 12311

kW-ra én nem tudom megmondani, de akiktől kérdeztem mindenki azt mondta (komoly számítások hiányában) hogy minimum 1000L/100m2 amivel számoljak. Nekem 35kW-os Attack gázosítóm van 1db 1500L-es pufival és egy 200L-es hőcserélős kombi bojlerrel, de jövőre még egy 1500L-es üres pufit beteszek mellé mert úgy lesz igazán komfotos a puffer. Ilyenkor amikor nincs 0' körül mozog kint, akkor egy minden második nap gyújtok be. -8-10 körül minden nap kell, mert pont kevés az 1500L hogy egy teljes napot tudjak róla fűteni. Bár nálunk 200m2 felett van a fűtött terület, és 5-23h között 23fok, 23-5h között 21fok van folyamatosan... :)

Előzmény: teszvesz (12308)
gabor0036 Creative Commons License 2012.12.25 0 0 12310

Sztem akkor meg ne rakj puffet ha ennyire nincs hely. Vegyél inkább egy Vigas gázosító kazánt, ahoz nem szoktak puffert rakni. Én nem sok értelmét látom annak, hogy beraksz egy 500L-es kombi pufit ami magában sem nagy és nem engeded 45' alá benne a vizet a HMV miatt... Én a helyedben nem kombi pufit tennék, hanem két üres pufit és külön egy dupla hőcserélős bojlert. Télen kapja a meleg a pufiról, nyáron napkollektorról... A 90' fokos vizet arra gondoltam, hogy ha  felfűtöd a kombi puffert 90'-ra akkor a HMV is 90'. Azt gondolom nem kevered még egy motoros keverővel hogy ne forrázzon véletlenül a csapoknál... Túlkomplikálod sztem, de kérd itt hivatalos kivitelezők véleményét. Én csak laikusként gondolom így. Sajnos ha a helyhez kell igazítani a rendszert, az kicsit korlátozza a lehetőségeket. Az tény hog többet tud a szünetmentes táp, de ha 3-4 órát akarot üzemeltetni róla a kazánt és szivattyúkat az szintén min 200e-es beruházás és ugyebár ezek akkuját pár évente cserélheted szintén 100e-ért.

Előzmény: teszvesz (12307)
t.zsolti Creative Commons License 2012.12.25 0 0 12309

elég a 3,2-es húzott? nem akarom magam szívatni, még a heggesztés is egy eset nálam, elektróda vs co,  most vágom a hőcserélőn a csövek lyukjait bimetálos körkivágóval, egy darabig el fog tartani, főleg , hogy a 79-es 80,5 - öt vág.

 

Előzmény: Törölt nick (12294)
teszvesz Creative Commons License 2012.12.25 0 0 12308

amugy az 50 l pufferterfogat/kW kazanteljesitmeny meretezesi okolszabaly a fagazasok eseten is ervenyes? Mert a fagazasokat nyakig lehet rakni faval, es jokora rakodoteruk van, inkabb kg fahoz kellene megadni a szukseges taroloterfogatot.

teszvesz Creative Commons License 2012.12.25 0 0 12307

Hat igen, a kombi puffernel fennall, hogy ha nincs futesi melegviz, akkor nincs HMV sem. Ha prioritas kell legyen a melegviz a futeshez kepest, gondolom megoldhato ugy, hogy a futesi keringeto szivattyu leall ha pl. a kombi tartaly kozepso homeroje 45 fok ala esik (szobatermosztattal sorba kotve), igy felul marad melegviz, ami futesre nem hasznalhato fel. Lehet at kell mennem a pufferes topikba ezzel...

A 90 fok nem gond, az ellen ugyis ved egy keveroszelep, ami csak kb 45 fokos vizet enged elore, ez a napkolis rendszerekhez is kotelezo darab, forrazasveszely miatt.

 

A gravitacios keringes vajon sorba kotott tartalyok eseten is megtortenne, vagy igy mar tul nagy a rendszer hidraulikus ellenallasa?

 

A szunetmentes tap azert a gravitacional tobbet tud, mert a futeskort is elviszi ha kell, nem csak biztonsagi, de kenyelmi funkcioja is van.

Előzmény: gabor0036 (12306)
gabor0036 Creative Commons License 2012.12.25 0 0 12306

Ez jó, ha akarsz gravitációs keringést akkor csak egy úszó visszacsapót kell rátenni erre hogy közrefogja... :) 

Sztem úgyan úgy fog dolgozni a tágulási visszatérőn is mint az előremenőn mivel zárt rendszer, csak hát oda szokták tenni hogy ne a 90fokos vízet kapja. Egy használható (valódi szinuszos) szünetmentes táp kb 80e, plusz ennyi hozzá az akku is. Én is körbejártam ezt a lehetőséget. Nekem egyébként a 16mm-es csövön is szépen meggravitált a melegvíz. Már nem mert tettem bele egy visszacsapót, ez megfogja. Én nemrég óta ismerkedem a témával, van itt több kivitelező akik jobb tanácsot tudnak majd adni, de sztem ha veszel egy ilyen jó kazánt és a háznak meg kicsi a hőigénye lehet kevés lesz az az 1000L. Bár kérdés mit vársz tőle, hogy 1-2-3 naponta keljen tüzleni, vagy hogy az éjszakát áthidalja. A komi puffer nekem alapból nem szimpatikus, mert ha hül a puffer 30-40'-ra akkor hül a HMV is? Vagy ha 90'-os a pufi, akkor 90'-os a HMV is? Gyerek mellett nem biztonságos... :)

 

Előzmény: teszvesz (12305)
teszvesz Creative Commons License 2012.12.25 0 0 12305

nem akarok egy "igazi" laddomatot, csak a legolcsobb es legkisebb verziot vagy annak megfelelo szivattyu+keveroszelep kombinaciot, ami nem is biztosit gravitacios keringetest. Ezert gondoltam, hogy a kazan eloremenore kell a tagulasi, hogy tudjon tagulni a felfutes alatt is. Mi az oka hogy megis a kazan visszaterore teszik? Amugy lenyeges a gravitacios keringes lehetosege a faelgazositok eseten is, ha a kazan ugyis leall aramszunet eseten, sot lehet szunetmentest hasznalni  illetve van veszhutes is?

 

a 2 x500 puffer lehet keves lesz, de elegge meg van kotve a kezem. A masodik pufi csak 60 cm atmeroju lehet, mert bekerul a hazba egy oszlopszeru valamibe, ilyenbol max 500 L/est talaltam. A masik ugyan lehetne nagyobb is, de ott meg a tank a tankban miatt kepzeltem hogy jobb 500 L alatt maradni, nyaron ha csak napkoli kesziti a meleg vizet, meg talan sok is. Ott van meg kb. 14 t beton a padlofutesben, az is tarol valamennyit.

 

a haz hoigenye kicsi kellene legyen ha minden jol megy, az nem szabadna bekavarjon.

Előzmény: gabor0036 (12301)
gabor0036 Creative Commons License 2012.12.25 0 0 12304

Mennyire vagy rátermett? :)) Nem ismerem annyira ezeket, de szeretném megoldani hogy folyamatosan fix hőmérséklet legyen. Most, hogy 90'-os víznél be lett állitva 50'-ra az előremenő, ahogy hül a pufi, úgy csőkken az előremenő hőfok is... 

 

Esetleg másnak vmi olcsó megoldása? :)

Előzmény: buruzstomi (12303)
buruzstomi Creative Commons License 2012.12.25 0 0 12303

Csak egy motor. Megveszed és rászereled kb 2 perc alatt. A vezérlés már rázósabb téma. A kereskedelemben kapható vezérlések 50 körül vannak. Ha ismersz egy rátermett emberkét aki megcsinálja neked PIC-kel, max 5 rugóból megvan.

Előzmény: gabor0036 (12298)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.25 0 0 12302

A felső részen zárt lenne, egy első, nagy, felfelé záródó ajtóval. A kétaknás, alsó égésű kazán töltőtere az elszenesedésig mindig tele van az illékony komponensek és a vízgőz alkotta füsttel, kátránnyal. Az elv a lényeg, a töltőtér, a kerámia égőtér, és a hőcserélős kialakítás. 

Nincs minden kazánházban elegendő magasság a felső betöltéshez, a kezelőtől is függ, hogy pl egy szalmabálával hogyan boldogul.

Használtam már szalmabrikettet, sok hamu, a fánál megszokott 3x-osa keletkezett, ezek szerint az alacsony tűztérhőfok miatt, vagy mégis elaprózódik, és kiviszi a huzat.

Előzmény: Törölt nick (12296)
gabor0036 Creative Commons License 2012.12.25 0 0 12301

Nem sok a különbség csak annyi, hogy a tágulásit a visszatérőbe szokták tenni a kazánhoz. Egyébként LAddomat helyet vagy egy olcsóbb megoldás, ha egy szivattyút, egy (rugó nélküli) úszú visszacsapót és egy regulust raksz össze. Kb feléből megvan az egész... Viszont nem lesz kevés az 2x500L pufi? 2x700 vagy 2x1000 nem fér el? Csak mert ha nagy a ház akkor utólag kell variáni ami mindig rosszabb... 

Előzmény: gabor0036 (12300)
gabor0036 Creative Commons License 2012.12.25 0 0 12300

Sztem nem jó a bekötés. Ha sorba akarod kötni a két pufit, akkor így kellene kinézni sztem:

Előzmény: teszvesz (12297)
gabor0036 Creative Commons License 2012.12.25 0 0 12299

Mekkora a ház alapterülete, illetve csak padlófűtés van?

Előzmény: teszvesz (12297)
gabor0036 Creative Commons License 2012.12.25 0 0 12298

Köszi az infót! Mi minden kell nekem az átalakításhoz?

Előzmény: buruzstomi (12293)
teszvesz Creative Commons License 2012.12.25 0 0 12297

Kellemes Karacsonyt minden topiklakonak!

 

Tavasszal kellene a futesrendszeremet kialakitani, most epulo haz, a csovek a padloba mar le vannak tekerve, oszto-gyujto a helyen, illetve a kemeny is megvan, mar "csak" kazan + puffer kellene. Reszben a hozzaszolasaitok alapjan ugy dontottem, hogy faelgazosito kazan lesz, abbol is egy Viessmann 25 kW-os modell, amellyel kapcsolatban az egyik forumtars pozitiv tapasztalatokrol szamolt be. A haz adottsagai miatt csak 2 db karcsu, 500 l-es puffertartalyt tudok betenni, ezeket sorba kotni gondoltam. Az egyiket tank-a-tankban kialakitasunak szeretnem, igy hasznalati meleg vizet is tudok kivenni belole, ebben egy also hocserelo a  kesobbi napkollektor racsatlakozast is lehetove tenne. Csatolom az elkepzelt bekotesi rajzot, szerintetek jo lesz igy? Barmilyen jellegu eszrevetelt szivesen fogadok, most meg vasarlas elott vagyok, nem keso semmi :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.25 0 0 12295

Csak elméletice kérdezem: a kazánodat el tudnád készíteni más kivitelben is?

A töltőtér első fala helyett egy vízzel hűthető, alsó zsanérral előre lenyitható változatban.

Ekkor a bála, vagy bármilyen kötegelt tüzelőt a lenyitott ajtóra helyezve, az ajtót felzárva oldalról tankolható a kazán, a parázsra lecsúszó tüzelő további folyamatos égést biztosít.

A huzat miatt nincs közben visszafüstölés.

Nincs túl nagy kiporzás a kéménybe? Igen finomszemcsésnek tűnik a hamu.

Előzmény: Törölt nick (12294)
buruzstomi Creative Commons License 2012.12.25 0 0 12293

Szia

 

Ez egy teljesen szabványos szelep. Ugyanilyenre tettem ESBE motort, amit a vaterán vettem 15 eft-ért. Én is kutakodtam előtte, hogy vajon jó lesz-e. De szerintem minden 90 fokos motor ugyanúgy csatlakozik. Tengely lelapolással és rögzítő csavarral, valamint egy csap ami meggátolja a motor elfordulását.

Előzmény: gabor0036 (12290)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.12.24 0 0 12292

De elvileg az -általad is korábban ajánlott - szakszeres 2T-s bekötés SE "hidrováltós" bekötés !!

Akkor az árt vagy használ ? :-)

Előzmény: gmkiev (12281)
t.zsolti Creative Commons License 2012.12.24 0 0 12291

mit láttam?

hosszvarratos csőből van a hőcserélő?

én meg keresem a varratnélküli csövet ami aranyáron van

Előzmény: Törölt nick (12285)
gabor0036 Creative Commons License 2012.12.24 0 0 12290

gabor0036 Creative Commons License 2012.12.24 0 0 12289

Lehet hogy hülye kérdés, de ilyen fajta keverőt lehet utólag motorizálni? 

gmkiev Creative Commons License 2012.12.24 0 0 12287

Klasszikus szerelési mód, biztosan nem 30-40 éves szaki készítette!

Mi már így nem szerelünk. Ha acél akkor press! De ez attól még jó.

Nem vagyok híve a gravtációs megoldásoknak, sőt még a lehetőségeknek sem.

Bizonyos vezérlések esetében csak bekeavar és nem tudsz uralkodni a vízáram felett.

Ha szükséges és van mit akkor majd odajuttatjuk egy kis segéd energiával.

Alul az a bay-pass szakasz csap mindig nyitva van?

Előzmény: Törölt nick (12284)
Gogol69 Creative Commons License 2012.12.24 0 0 12286

Mindenkinek Boldog & Békés Ünnepeket Kivánok !

 

Mellékelek egy szép verset . :-))

Pálfalvi Nándor: Karácsony

Karácsony ünnepén
az a kívánságom.
Legyen boldog mindenki
ezen a világon.
Itt is, ott is mindenütt
legyen olyan béke,
mint amilyen bent lakik
az emberek szívébe.


 

gmkiev Creative Commons License 2012.12.24 0 0 12281

Mi a hidrováltót főképpen a vízteres pelletes berendezéseknél használjuk előszeretettel.

Füleg, tüzelő anyag takarékossági okokból, no meg a nyári üzemmód miatt.

Igazad van, a puffer egyik funkciója vidáman lehet egy "nagyobbacska" hidrováltó. De sajna a pufferek jó része eleve egy téves bekötési koncepció áldzata és a végén szinte árt, mint előnyt ad.

Tehát a lényeg, körönkénti vezérlés és kerszivattyú.

 

Boldog, békés karácsonyt.

Tudjátok? Legjobb a hidegben? A meleg! :)))))

Előzmény: joevagyok68 (12280)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.12.24 0 0 12280

"erről a hidrováltóról hol lehet többet megtudni?"

A kazánházatokban !!

Mert a puffered az (bekötéstől függően ) egy nagy hidrováltó..

A megoldás az lenne, hogy a pufferból a körök külön szivattyúval kapnák a melegvizet...

Szerintem...de majd jön kijev és jól elmagyarázza...

Előzmény: Biga Cubensis (12278)
Biga Cubensis Creative Commons License 2012.12.23 0 0 12279

ez nekem így túl tömör, de azért köszi.

megmutatom a szakinak (mindjárt jön Joe és mondja: azaz a párom apukájának), hátha többet ért belőle.

Előzmény: Törölt nick (12275)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!